In Gelderland op de 1000 inwoners 2 bedden in verpleegtehuis nodig Kernploeg naar Noorwegen De Vroet bijna rond met zijn amateur selectie Alle klanten zijn ons even lief PROVINCIALE RAAD VOOR VOLKSGEZONDHEID Enquête over crèche in Leersum ,Ons Genoegen'1 brengt EMM een serenade „Advend*)"' gaat klaverjassen CPB viert kerstfeest WET-VERINGA Sovjet-raketten Nederlander in Griekenland veroordeeld GEEN RISICO Geen dubbele voetbaltoto Beter te laat in huis, dan te vroeg in 't ziekenhuis De Co(mpagnon) van de heer Vreughdenhil had de verkoopleiding van het jonge bedrijf. Een man wiens werkkracht en financiële inbreng niet gemist konden worden. Als de Co. ooit zou wegvallen, zou V. onherroepelijk méévall Daarom sloten de compagnons een passende compagnons verzekering. Uit voorzorg. De Co. was nu eenmaal veel langs de weg. De tegenligger op die trieste maandagmorgen schrapte Co. definitief uit de firma. Uit de compagnonsverzekering ontving Vreughdenhil 2 ton. Voldoende voor Vreughdenhil om zijn financiële verplichting^ tegenover de weduwe van de Co. na te komen en het bedrijf onder eigen naam voort te zetten. Slechte klant voor Interpolis? WOENSDAG 9 DECEMBER 1970 ARNHEM De provinciale raad voor de Volksgezondheid in Gelderland houdt op grond van uitgebreide onderzoekingen vast aan haar reeds eerder ingenomen standpunt dat op de 1000 inwoners in Gelderland 2 bedden beschikbaar moeten zijn in een verpleegtehuis voor lichamelijk langdurig zieken. De commissie heeft er geen bezwaar tegen om, zolang nog niet in een beddenaantal van 1,75 per 1000 in woners is voorzien, dit laatste pro millage voorlopig als uitgangspunt voor het nieuwbouw- en uitbrei- dingsbeleid aan te houden. De uitlating van de geneeskundig hoofdinspecteur van de Volksge zondheid waarin deze zich afvraagt of de thans geldende behoefteraming van 1,75 bed per 1000 inwoners voor verpleegtehuizen voor langdurige zieken niet te hoog is heeft de com missie voor advies en bijstand inza ke verpleegtehuizen ten zeerste ver ontrust. Zij protesteert ernstig tegen en mogelijk voorgenomen afrem ming van bouwplannen. Dit staat vermeld in het dezer da gen verschenen rapport „Verpleegte huizen in Gelderland", dat een her ziene uitgave is van het door de provinciale raad voor de Volksge zondheid in 1964 uitgegeven rapport. Op grond van de laatst bekende bevolkingsramingen van het Econo misch Technologisch Instituut voor Gelderland en de verwachte leef tijdsverdeling, blijkt dat deze pro vincie in 1980 1.871.450 inwoners zal tellen, van wie 191.800 65 jaar of ou der zullen zijn. Op basis van 1,75 per 1000 inwoners zullen in 1980 3275 bedden voor lichamelijk lang durig zieken nodig zijn. Gepland zijn 3059 bedden, zodat de planning nog dient te worden aangevuld met 216 bedden. Het streven van de raad zal er daarom op gericht blijven om in het nog bestaande tekort van cir ca 40 procent zo snel mogelijk te voorzien. In het rapport wordt verder ge pleit voor een centraal opnemings- beleid van de bejaardentehuizen in iedere stad of streek. Het wordt van groot belang geacht dat de relaties tussen het verpleegtehuis en een of meer ziekenhuizen en verzorgingste huizen voor bejaarden goed worden vastgelegd. Daardoor kan worden bereikt dat in het verpleegtehuis geen vertragingen ontstaan bij het ontslag van voldoende gereactiveer de en behandelde patiënten. Ander zijds moeten de verzorgingsthuizen er op kunnen rekenen dat bejaarden die ook tijdelijk meer medische en verpleegkundige hulp nodig heb ben dan het verzorgingstehuis kan bieden, binnen een redelijke termijn in het verpleegtehuis kunnen wor den opgenomen. Hetzelfde geldt vol gens het rapport voor de ziekenhui zen. Ten aanzien van de tehuizen voor geestelijk gestoorde bejaarden con cludeert de commissie dat het richt- percentage van 0,75 per 100 bejaar den aanzienlijk te laag is. De plan ning van deze tehuizen dient met grote spoed te worden aangepast aan de duidelijk aanwezige behoefte. De commissie acht een percentage van 1,5 nodig. ZEIST Arie de Vroet's amateurse lectie is bijna rond. De trainer van het Nederlands amateurelftal had dinsdag 31 spelers uit alle gewesten naar het sportcentrum van de KNVB in Zeist geroepen. Naar aanleiding van verschil lende oefenduels (2 x 20 minuten) tus sen uit de grote groep samengestelde elftallen wilde De Vroet zich nader op de hoogte stellen van de kwaliteit van de geselecteerden. Er waren drie teams, waarvan per wedstrijd de helft werd vervangen, zodat het voorkwam, dat sommigen 120 minuten in actie waren. De produktiviteit in deze wedstrijden viel allerminst mee. Pas in de laatste seconden van het laatste oefenduel scoorde Soeterbek het enige doelpunt. De Vroet, die de gewesten naar vermo gen heeft afgestroopt, maakt volgende week zijn selectie van zestien man be kend (in 1969 achttien), waaruit een voorlopig Nederlands amateurelftal zal worden samengesteld. Voorlopig, omdat daarna een ploeg zal worden gefor meerd bestaande uit spelers tot en met 21 jaar, die in bijzondere gevallen voor aanvulling kunnen zorgen. Het Nederlands amateurelftal, in 1970 zo succesvol in de eindronde van het Europees kampioenschap in Italië (in de finale werd pas in tweede instantie vatn Spanje verloren) heeft in 1971 ei genlijk maar één kans op nog meer roem. Een kans, bestaande uit twee wedstrijden tegen Rusland, de eerste hindernis op weg naar het Olympisch voetbaltoernooi. Als Nederland deze wedstrijden verliest is de ploeg uitge schakeld. Pas na deze voorronde treedt een soort poulesysteem in werking. De Vroet, toch al kampend met het jaar lijks verloop onder zijn kandidaten, weet dat de opdracht moeilijk is. Maar de oud-international gaat geen proble men uit de weg. Maar zou het mogelijk zijn tot een zelfde sterke formatie te komen als het afgelopen seizoen? De Vroet: „Als je kijkt naar deze groep spelers dan is het eerste wat opvalt, dat er zoveel goede middenvelders zijn. Dat is natuurlijk prettig, maar wat bijvoor beeld vorig jaar zo fijn was, dat we opeens twee snelle buitenspelers ont dekten. En dat is er nu weer niet bij. Er is over het geheel genomen veel kwaliteit, vee) jong goed ook. Vreeburg is achttien, Hekman twintig, Vosmeer negentien en zo zijn er meer. Ik heb zes goede middenvelders en ik kan er maar drie gebruiken. Maar ook voor de verdediging hoeft De Vroet niet te wanhopen. Spelers als Bisschot (SDW), Marijt (Noordwijk), Lacroix (KEV), Van Effrink (Zuidvogels), Boiten (Munten dam) zijn waardige vervangers voor bijvoorbeeld Mei, die voorlopig niet genteresseerd is in een nieuwe se lectie. Uit routiniers als Hoek (ZVV), Abma (Sneek), Kiel (Go Ahead Kam pen) en nieuwelingen als Vreeburg, Bos, Bolman (RVC), Veeken (Uithoorn), Verheuvel (DCG) en Ensinck (Heer), is zonder meer een goed middenveld te creëren. Als keepers zijn beschikbaar Reitsma (Zwart Wit'28), Schouten (Rij- soord) en Tent (uithoorn) van wie de laatste wat minder beviel. Voor Reits ma, Veeken en Ensinck is een selectie nog allerminst zeker. Zij hebben voor namelijk op zeer jeugdige leeftijd con tacten gehad met het betaald voetbal en de reglementen staan niet toe, dat zij daarna nog in aanmerking komen voor een vertegenwoordigend amateu relftal. De Vroet over deze kwestie: ..Een paar weken geleden, in Sprang Capelle, heb ik hierover nogal op mijn poot gespeeld." Er waren toen maar liefst vier ex-profs bij. Maar ik vraag me af, of dat niet een te groot woord is. Het is dikwijls zo, dat deze jongens op 16- a 17-jarige leeftijd een jeugdcon- tractje hebben gehad mede onderte kend door hun ouders en na een jaartje gaan zij dan weer terug naar le amateurs. Kun je dat dan profs noe men? Toch zal de KNVB in dezen geen ri sico nemen. Elftalleider mr. Brokx: „Dit weekeinde is er in Frankrijk een vergadering van voetballanden, die verenigd zijn in de zogenaamde „enten te de Florence". Daar zal dit probleem (in hoeverre deze spelers volgens de UEFA-reglementen hun amateurstatus hebben verloren) worden besproken". APELDOORN De dubbele toto, die aanvankelijk voor de Kerstweek op stapel stond, gaat niet door. Hetgeen inhoudt, dat volgende week toto 23 ver spreid wordt, en een week later num mer 24. LEERSUM De Werkgroep voor een kinderverblijf" in Leersum. be staande uit de dames Schenk, Vastbin der en Merks heeft besloten in de pe riode tussen 12 december en 10 januari een enquête te houden om de behoefte te peilen voor een kihderverblijf in Leersum. De enquêtrices van de werk groep verwachten medewerking van al le Lëersumers. LEERSUM In verband met het 50-jarig jubileum van de Leersumse Harmonie E. M. M. is het bevriende korps uit Amerongen, „Ons Genoegen" voornemens om de Leersumse muzi kanten zaterdagmiddag een serenade aan te komen bieden. De start van het Amerongse korps, aangevuld met majo rettes uit Zeist plus een extra drumband, is gepland om 16.00 uur vanaf het gemeentehuis te Leersum. Inwoners van Leersum die E. M. M ook in groten getale willen huldigen kunnen zich bij de korpsen aansluiten. EDERVEEN De redactie van het clubblad van de W Advendo .organi seert donderdagavond 10 december voor de derde keer dit seizoen een kla ver jas wedstrijd in café Marktzicht. De redactie stelt voor deze wedstrijd weer prachtige prijzen beschikbaar. Leden maar ook niet-leden kunnen zich voor deelname opgeven tussen half acht en acht uur in genoemd café. VEENENDAAL -- De CPB afdeling Veenendaai gaat woensdagavond 16 de cember in de bovenzaal van hotel „De Korenbeurs" het Kerstfeest vieren. De bijeenkomst begint om kwart voor acht. SCHIPHOL De heren-kernploeg heeft zich weer naar het trainingskamp van Hamar in Noorwegen begeven voor de voorbereiding op het komende schaatsseizoen. De belangrijkste evene menten van dit seizoen zijn het Euro pese kampioenschap op 23 en 24 janua ri te Heerenveen en de strijd om de wereldtitel op 13 en 14 februari te Go- tenburg. De kernploeg, die dinsdagochtend van Schiphol naar Oslo vertrok en vandaar doorreisde naar Hamar, bestaat uit: Jan Bols, Jappie vn Dijk, Ron Nooitgedagt, Peter Nottet, Ard Schenk, Eddy Ver- heyen, Kees Verkerk, Piet Vink en de sprinters Jan Bazen, Eppie Bleeker, Piet de Boer en Marten Hoekstra. Coach Leen Pfrommer had 's mor gens uit Hamar vernomen, dat het daar licht vriezend weer was. „Het kan voor mij nog wel wat kou der maar het in in ieder geval beter dan het weer van de laatste tijd in Ne derland, want dat was niet zo best om te trainen", aldus Leen Pfrommer bij het vertrek. DEN HAAG Met 51 tegen 16 stem men heeft de Eerste Kamer de wet uni versitaire bestuurshervorming 1970 aangenomen. Voor de wet spreken zich uit de fracties van KVP. CHU, ARP, een grote meerderheid van de VVD-fractic, de Boerenpartij en vijf le den van de PvdA-fractie. Tegen stemden de fracties* van PSP, CPN. de heren Van de Vliet en Van der Werff van de WD en 10 tot de PvdA-fractie behorende senatoren. De wet-Veringa maakt tijdelijke voorzieningen mogelijk met betrekking tot de bestuurlijke hervorming van de Nederlandse universiteiten en hoge scholen. TEL AVIV In Israëlische militair# kringen is dinsdag vernomen, dat in Syrië „een paar batterijen" van de in Rusland geconstrueerde Sam-2 en Sam-3 raketten zijn geïnstalleerd. Men wilde het exacte aantal van de batterijen niet bekend aken. Wel werd gezegd dat het „er niet veel" wa ren. In persberichten uit Beiroet was al enkele dagen geleden melding gemaakt van installati van de raket-batte rijen. ALEXANDROUPOLIS Enkele uren na hun arrestatie zijn gisteren in de Griekse grensplaats Alexandroupolis de 26-jarige Nederlander P. D. K. uit Rot terdam en de 25-jarige Fransman Y. B. veroordeeld wegens smokkel van hasjiesj. Zij werden veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf en een boete van 15.000 drachmen (ongeveer 1500 gulden). De politie vond in de auto van de Fransman, die in Baarn woont, plastic zakken met 26 kilo hasjiesj, die zij in Turkije hadden meegenomen. In afwachting van een proces in ho ger beroep blijven de mannen in ar rest. Slechte klant voor Interpolis INTERPOLIS Interpolis Verzekeringen. Arnhem, Den Haag, Leiden, Roermond, Tilburg. Nieuwe, duidelijke naam van een krachtige samenbundeling ABTB, BTL, LTB, LVM en NCB zijn de 5 gezonde (maar niet gigantische) verzekering maatschappijen die nu 1 sterk, grote Interpolis vormen In uw belang!

De Vallei | 1970 | | pagina 11