Gemiddelde besteller torst 450 kilo post per week Taakwaardering moet herzien Velen vinden brood niet zo lekker meer Show van Heintje „Torpedojager wordt herhaald n Songfestiva Zin van het even Sommige routes voor mannen boven 40 verboden Sandwich smakelijker dan boterham PTT: geen problemen erf pachter Tijdschriften Actie Te weinig Zelf halen Eetgewoonten CASTRO STELT KERSTMIS TOT JULI UIT i Landhuis uit de sloop Op veler verzoek: Geen wereld of één wereld" programmaos VANAVOND MORGEN TOONDER STRIP UIT DE KERKEN WOENSDAG 9 DECEMBER 1970 X AMSTERDAM Kortsluiting op kruispunten in onze maatschappij konit steeds regelmatiger voor, waarbij de verhouding Ionen-prestaties een belang rijke rol speelt. Oom agent liet het (nog) bij een schot voor de boeg, maar tante Pos heeft de volgende stap gedaan: langzaam-aan-actie. Dat zou in Amsterdam ware postbergen veroorzaken. „Volstrekte onzin", noemt de directeur van het Amsterdamse postdistrict dat. Hegen hoog in z(jn hypermoderne postburcht naast het Centraal Station in Am sterdam, spreekt de hoogste baas van de post in Amsterdam en omgeving met duideljjke liefde voor z(jn vak en z(jn 4500 mensen, van wie er 2500 op de langza me toer z(jn. Lage Ionen en (letterlijk) steeds zwaardere taken vormen de achter grond. Directeur Meijer weet uit ervaring wat het allemaal betekent: „Dertig jaar geleden bracht een besteller twintig ki lo post per dag weg. dus 120 kilo per week. Dat is nu 450 kilo Ier weck. Vroeger werd je last dus steeds lichter, maar nu krijg je er een paar maal per dag onderweg weer twintig kilo bij." „Destapels tijdschriften en omroep- gidsen zijn het zwaarst. Wist u dat één Avenue 875 gram weegt? Er zijn routes met veel portieken, waar de besteller achthonderd treden moet nemen. Het is geen wonder dat onze bedrijfs geneeskundige dienst bepaalde routes verbiedt aan mensen boven de veertig jaar. Niemand kan dus een aanzienlijke taakverzwaring ontkennen." „Wij hebben op zaterdag altijd drie honderd (vrijwillige) overwerkers. Om de zaak niet op scherp te zetten, heb ben we geen opdracht gegeven dit overwerk te verrichten. Vandaar dat de bestelling van maandag anderhalf maal zo zwaar was. Die is nu helemaal de deur uit. Alleen de middagbestelling moest blijven staan. Dat is maar tien procent van een normale dagbestelling. Die wordt bezorgd." „Men kan dus spreken van enige ver traging, maar dat er zich in Amsterdan postbergen zouden opstapelen is vol strekt onjuist. Ik ben de hele stad door geweest, maar nergens een berg gezien hoor." „De bedoeling van de bonden is de •ctie deze week nog vol te houden. We zullen dan de zaak schoon kunnen hou den, hoewel er wat vertragingen kun nen komen. Ja, als men daarna de actie zou doorzetten, wordt de situatie aan zienlijk ernstiger." „Wij bezorgen zo'n 800.000 bestellin gen per dag in Amsterdam. Met de doorverzendingen er bij, komen we op anderhalf miljoen." „Met Kerst en Oudjaar in het ver schiet, loopt dit aantal echter op tot twee tot drie maal zo veel. Daar komen we normaal in december al nooit door heen zonder overwerk, dus bij een langzaan-aan-actie zou dat een toe stand worden." ,De heer Meijer gelooft niet dat het zover zal komen omdat het in niemands belang is de zaak volledig in het hon derd te laten lopen. „Ik geloof niet dat die actie bij het publiek zo ongunstig is ontvangen, maar ja, als iedereen er door gedupeerd zou raken, wordt dat natuurlijk an ders." Hij acht het niet aannemelijk dat de eis van 150 gulden per maand valt in te passen in de loonpolitiek van de rege ring. Eerder zal men naar zijn mening de oplossing zoeken in een herziening van de taak waardering. „Een besteller voelt zich in veel min dere mate een ambtenaar dan iemand op een ministerie in Den Haag. De be steller voelt zich meer een gewone werknemer. Hij is echter wel ambte naar, zodat hij geen overwerk mag weigeren en niet mag staken. Wij heb ben hier geprobeerd een confrontatie te voorkomen die niet nodig is." „Een man met twee kinderen en tien 1 dienstjaren bij de post verdient 951,76 De heer J. Meijer. gulden bruto per maand zonder toesla gen, dat is 848,92 gulden netto. Dat is zeker in een grote stad met hoge huren en duur leven, te weinig. Wij hebben nooit moeite gehad om vrijwillige over werkers te krijgen, omdat men met dit loon graag wat wil bijverdienen." Hij heeft in zijn lange postale loop baan nog nooit een dergelijke actie meegemaakt. Vooral bij de mensen die de leiding vatt de besteldienst hebben, onsaan wel eens epanningen. Hun hei lig principe is: alles moet iedere dag weg, want zij weten dat je een achter stand eerder oploopt dan wegwerkt. Directeur Meijer: „Hoewel de actie algemeen is, merk je vooral bij de ou deren dat het hun beroepseer te na is iets een dag te laten liggen. Zaterdag toen er niet bezorgd werd, hebben ze de sinterklaaspakjes eruit gevist en de mensen zoveel mogelijk opgebeld om hun te vertellen dat ze hun pakje even tueel konden ophalen." „Post voor instellingen als de bloed transfusie-dienst of de trombose-dienst werd er uit gehaald en direct bezorgd. De service die de postbestellers in Ne derland bieden, heeft een vrij goede naam. Het gaat onze mensen dus wel eens een beetje aan het hart. Weet u, een stapel onbezorgde post is de bestel ler eigenlijk éen doorn in het oog." DEN HAAG Er zijn nogal wat mensen, die vinden, dat het brood in Nederland vroeger veel lekkerder was dan tegenwoordig. Dit is duidelijk aan het licht gekomen bij een onderzoek, dat de Nederlandse Stichting voor Sta tistiek in opdracht van de Stichting Be vordering en Voorlichting Broodver- bruik van het Bedrijfschap voor het Bakkersbedrijf heeft laten instellen. Reden van het onderzoek was het da lende broodverbruik in ons land, dat de bakkers zorgen baart. Van de huisvrouwen van 50 jaar en ouder, die een betere basis voor verge lijking hebben en daarom kritischer zijn dan de jongere, vinden 41 procent dat het brood vroeger veel lekkerder was dan tegenwoordig. Toch zijn ook nog 25 procent van de jongere huis vrouwen die mening toegedaan. Een derde van de ondervraagden meent, dat echt lekker brood moeilijk te krijgen is. De smaak van het brood is dikwijls bepalend bij de keuze van de bakker en nu blijkt, dat velen liever naar een kleinere bakker gaan dan naar een gro te, omdat men het brood van de kleine bakker lekkerder vindt. Daarnaast meent men overwegend, dat het brood van de kleine bakker verser is als men het koopt en ook langer vers blijft. In de drie grootste steden van ons land bleek de smaakfactor voor de onder vraagden van zoveel belang te zijn, dat als de kleinere bakker niet bezorgt men het brood dan zelf bij hem gaat halen. Voor grote gezinnen levert dat zelf halen nogals eens moeilijkheden op en die gezinnen zijn dan ook dikwijls op het brood van de grote bakker aan gewezen, die altijd wel bezorgt. Dit geldt dan met name voor de grote steden. Op het platteland bezorgt im mers ook de kleinere bakker wel ove ral. Opvallend was ook, dat vooral de jongere ondervraagden erg te spreken zijn over de smaak van het brood van de kleinere bakker. De onderzoekers menen, dat het voor de grotere bakker van belang is goed te letten op de smaak van zijn brood. Mo menteel neemt men hem vooral om ge maksredenen. Zou echter ook de klei nere bakker meer aan huis gaan bezor gen dan zal de grotere bakker zijn positie moeten handhaven door aanpas sing van de smaak van zijn brood aan de wensen van het publiek. Dat bezorgen van brood blijkt voor velen van groot belang te zijn. Onge veer een derde van de ondervraagden wil desnoods zelfs wel een dubbeltje per brood meer betalen als de bakker maar blijft bezorgen. Het oordeel oyer de smaak van het buitenlandse brood wijkt weinig af van die over het eigen brood, zij het dan dat de helft van de ondervraagden het Franse brood lekkerder vindt. Wat de eetgewoonten betreft bleek een deel van de ondervraagden op za terdag ook wel een maaltijd over te slaan, wat dan in de meeste gevallen de warme maaltijd is. Slaat men op zon dag een maaltijd over dan is dat meest al een broodmaaltijd. Achteruitgang van de broodconsump tie valt hoofdzakelijk te constateren bij de gezinnen in de hoogste welstands klassen. Men eet in deze groep nogal veel knackebrot en aan het ontbijt ook betrekkelijk veel beschuit. In de mid dengroep ontbijt men behalve met brood betrekkelijk veel met pap of ha vermout. Van de ondervraagden uit de laagste welstandsgroep geeft de helft op naast brood en beleg aan het ontbijt niets anders te eten. Niet alle benamingen van brood zijn bevorderlijk voor het verbruik. De be grippen „Boterham" en „sneetje brood" wekken associaties op met het begrip ouderwets. Het woord „broodje" ligt al beter, maar de meest positieve associa tie werd gevonden bij het woord sand wich. Men denkt bij dit woord aan ge zellig, lekker en licht verteerbaar. Vooral jongere huisvrouwen reageren positief op deze benaming van brood. Tenslotte: naar de mening van de huisvrouwen kan het broodverbruik positief worden beïnvloed door het be schikbaar zijn van veel verschillende soorten brood en van vers brood resp. langer vers blijvend brood. Het ver spreiden van recepten inzake brood en het geven van goede voorlichting over de voedingswaarde ervan werden als andere mogelijkheden genoemd. HAVANA Premier Fidel Castro van Cuba heeft aangekondigd, dat kerstmis op Cuba tot juli volgend jaar moet worden uitgesteld. In een radio- en televisietoespraak van drieëneenhalf uur zei de Cu baanse leider, dat de reden hiervoor is, elke vertraging bij de suikerrie- toogst te vermijden. Volgens Castro is de beste tijd voor deze oogst de periode novem ber tot juli. Wanneer de suikerriet campagne afgelopen zou zijn, zou ie der Kerstmis kunnen vieren. DEN HAAG Tattle Pos heei'l nog geen problemen. Dit valt te destilleren uit de mededelingen van de PTT over de stiptheidsactie van het bestellend personeel. In Amsterdam is alle brief- en pak- ketpost in één bestelling de deur uitge werkt, maar er is wat drukwerk blijven liggen. In Den Haag-centrum is ook alleen wat drukwerk nog niet bezorgd, maar voor de rest heeft de postbestelling, ook in de buitenwijken geen moeilijkheden opgeleverd. In Rotterdam en Utrecht is een lichte achterstand, maar in de rest van het land is er niets aan de hand, zodat de PTT de gehele toestand overziend, dan ook concludeert: er zijn nog geen pro blemen. j MELBOURNE Het Australische ochtendblad „The Sun" heeft een uitvoerig artikel gewijd aan de ex-Nederlandse sloper Peter Bos uit de voorstad South Yarra die op een groot stuk land in het nabij Mel- S bourne gelegen Narre Warre een fantastisch landhuis heeft gebouwd dat geheel is opgetrokken uit oud j materiaal van gesloopte oude gebou- wen en woningen. Elke plank, pijp, baksteen, dakpan en wat dies meer zij komt van slo- perswerk. Het huis, waarover Peter Bos in zijn vrije tijd vijf jaar deed, is gemaakt van 20.000 zwarte stenen. De oprijlaan bestaat uit 35.000 bak- stenen klinkers en de massieve poort komt van een gesloopte kerk S in Melbourne. ••••••••••••••••••••••••••A De TROS-televisie zal op Oude jaarsavond een vijfenveertig minu ten durende televisieshow in kleur uitzenden rond Heintje. De onderhandelingen die daarover gevoerd werden, hebben tot een voor de TROS gunstig resultaat ge leid. De show zal op 31 december 's middags in ..De Pettelaer" in 's-Hertogenbosch worden opgeno men. Het Limburgse zangertje, dat mo menteel in Amerika vier televisie shows aan het maken is, ontvangt in zijn eerste echte Nederlandse show onder meer Lex Goudsmit, het Cocktail Trio, Johnny Goverde, Jea- nette van Zutphen, de Vrolijke Mijnwerkers en een aantal Duitse gasten. De gewel dige Ameri kaanse orgahiste RHODA SCOTT vanavond tussen 20.20 en 21.45 in het V ARA-pro- gramma op Ne derland 2 te zien en te koren in ..Koos Postuma op woensdag"De eveneens gewel dige zangeres Sa- lena Jones trou wens ook. Op zondagavond 27 december a.s. (Nederland 1: 19.05-19.30 uur) zullen IKOR/CVK een recent programma uit de serie „Ik zal handhaven" her halen, nl. het filmportret van de commandant van een torpedojager en zijn gezin. Ottderwerp van de uitzending is de vergelijking van de werksfeer en de gezagsverhoudingen in het gezin. ff Onder de titel „Géén wereld of één wereld" zendt de NOS-radio twee discussieprogramma's uit over de negatieve kanten van de techni sche ontwikkeling en de mogelijkhe den, die er zijn om tot een oplossing te komen voor onder meer de ver vuiling van bodem, water en lucht. Het eerste programma is vanavond van 19.20 tot 19.50 uur via Hilver sum 1, het tweede woensdag 23 de cember op dezelfde tijd en dezelfde zender. TELEVISIE NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. (K) Journaal. 19.04 Den Haag vandaag. 19.09 Première: veertiendaags pro gramma over filmkijken en filmmaken. 19.30 CVK/IKOR/RKK: Kenmerk: de wekelijkse informatierubriek over kerk en samenleving. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 Uitzending van het Gerefor meerd Politiek Verbond. 20.30 Uitzending Stichting Socutera. 20.35 NOS: Complot met de duivel (Touch of evil), speelfilm. (Rijkskeuring: 18 jaar). 22.05 Studio Sporl. 22.30 Zienswijze: discussie over De zin van het leven. 23.20-23.25 NOS (K) Journaal. NEDERLAND II (K) De Woefs en 7051 „Die heks wilde alleen maar een talent van je hebben!" herhaalde de burgemeester op vleiende toon. „Dat is toch niet teveel gevraagd? Je hebt er tenslotte zoveel. Een verdienstelijk bur ger als jij zal de gemeente natuurlijk niet in de steek laten en een van zijn vele talenten aan de oude dame geven!" „Sapristi", prevelde de markies. „Welk een farce!" Heer Ollie had de woorden van de magistraat nadenkend over zich heen laten gaan, doch nu kreeg zijn koppig heid weer de overhand. „Ik geef niets!" riep hij in grote woede uit. „Een heer een heer; een woord een woord! Ik wil niets meer over deze zaak horen heb ik gezegd, en daar houd ik mij aan. Ik hoor niets, bedoel ik! Niets! Uit!" De burgemeester begreep, dat verdere pogingen geen zin hadden, en daarom volgde hij de edelman naar de auto die op de achtergrond stond te wachten. „Hier helpen tact, noch goede woor den", sprak hij zuchtend. „Ik vrees, dat er andere maatregelen nodig zullen zijn. Naar huis, Prikgaren". Het voertuig zette zich in beweging, en daardoor ontging het de beide heren, dat er een trilling door het stille herfst landschap voer. De muren van Bommelstein beefden, een steen maakte zich uit de kantelen los en voordat heer Ollie begreep wat er ge beurde stortte deze met een doffe dreun naast hem op de grond... De eerste uitzending van de film op een laat tijdstip heeft IKOR/CVK veel positieve reacties bezorgd, vee lal gecombineerd met het verzoek, het programma te herhalen op een tijdstip, dat ouders en kinderen in staat stelt het samen te bekijken. Het duo Saskia en Serge is aange wezen om Nederland te vertegen woordigen op het Eurovisie Songfes tival, dat op 3 april volgend jaar in Dublin wordt gehouden. Saskia en Serge, die dit jaar tijdens de natio nale finale met het liedje 't Spinne wiel' als tweede eindigden, zijn aan gewezen door de werkgroep amuse ment van de NOS, die voor deze ge legenheid was uitgebreid met verte genwoordigers uit de wereld van de lichte muziek en de grammofoon pla tenindustrie. „Heeft ons leven eigenlijk zin en zo ja, wat is dan de zin van het leven?" is de vraag waarover van gedachten zal worden gewisseld in het programma „Zienswijze" dat de NOS-televisie vanavond van 22.40 tot 23.20 uur via Nederland I uit zendt. Uit veel kijkerspost blijkt, dat tal loze mensen door het versneld weg vallen van oude zekerheden in ern stige geestelijke moeilijkheden zijn geraakt. Rondkijkend in een heftig bewegende wereld ervaart men niet tje. 18.55 (K) Nordschau-magazine. 19.26 (K) Der Fall von nebenan, TV-serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 8.20-8.45. 10.20-10.45 (K) en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Ein Jahr ohne Sonntag, TV-serie. 18.30 (K) Voor tfe kleuters. 18.40 (K) Actualiteiten en nieuws. 19.25 (K) Immer die alte Leier, TV-serie). 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Filmreportage. 21.00 (K) Verkeersfilmpje. 21.05 (K) Recht oder Unrecht Der Schuss, docu mentair spel. 22.35 (K) Journaal, commentaar en weerbericht. 22.55 Filmportret. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek 18.40 Westlich von Santa Fé, Wes tern-serie. 19.10 (K) Percy Stuai TV-serie. 19.45 (K) Nieuws, actua teiten en weerbericht. 20.15 (K) Ac tueel programma. Aansluitend: kort nieuws. 21.00 Hanna Lessing, TV-spel. 22.25 (K) Nieuws en weer bericht. 22.35 (K) Pianoconcert. 23.20 Einde uitzending. de RP18.45 NOS: Lamaars. 18.55 (K) Journaal. 19.04 VARA: Midweek: jongerenpro gramma. 10.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: (K) Koos Postema op woensdag 2: gesprekken en amuse ment. 21.45 Achter het Nieuws. 22.05 HIRO: HIRO-Magazine met o.a. Informatie Alcohol. NOS. 22.25-22.30 (K) Journaal. DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 (K) Cultuurspiegel. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmanne- DUITSLAND II 17.30 (K) Nieuws en 17.35 Skaat en muziek. RADIO alleen veel chaos een geweld als zin loos, maar ook het menselijk leven en daarmee het eigen bestaan. Ir. H. W. Dumnewolt, auteur van een aantal opmerkelijke boeken over de zin van het levensgebeuren, zal in deze uitzending discussiëren met mevr. mr. M. Rood-De Boer, humaniste, prof. dr. G. Quispel, hoo- fleraar aan de Rijks Universiteit te Utrecht in de geschiedenis van de oude kerk en deskundige op het ge bied van het gnosticisme, en de heer J. W. L. v.d. Wetering, Zen-Boed dhist. TELEVISIE NEDERLAND I 10.45-12.00 en 14.00-14.00-14. i NOS NOT: Schooltelevisie. DUITSLANE I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gis teravond. 10.30 Der Barockengel, de tectivefilm. 11.40 Actueel program ma. 12.30 Filmreportage. 12.50 Intyr- nationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 (K) Voor de kinderen. 17.00 (K) Idem. 17.25 (K) Licht muziekprogramma. 17.55-18.00 (K) Nieuws. weerbericht. programma. (22.20 Avondoverden king; 22.30 Nws., 22.38 Den Haaf vandaag). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II IB AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 (S) Dag met een plaatje: lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje (vervolg). (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Mor genwijding. 9.00 Filharmonisch Or kest van de ORTF met solist: klas sieke en moderne muziek. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvita minen: populair verzoekplatenpro- gramma. (11.00 Nws.). 11.30 Rondom 12: programma voor de vrouw. (11.55 Beursberichten). 12.30 Modern plat teland. 12.35 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 (S) Scala: ontmoetinlen met jonge Nederland se kunstenaars: I. Viool en piano: klassieke muziek; II. Alt en piano: klassieke liederen. 14.00 De Notedop, gevarieerd programma. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.03 Land der muzen: kunstkroniek. 17.00 TOP- POP. 17.30 jeugdprogramma. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nws. 18.11 Ra diojournaal. 18.20 Uitzending van D'66. 18.30 (S) Zing met ons mee: licht orkest, vocaal ensemble en zangsolisten. 18.55 (S) Jazz Spec trum. 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nws. IKOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel. 19.50 Concilium-Congres 1970. AVRO: 20.05 Ludwig van Beethoven, klank beeld. (gedeeltelijk in stereo). 22.30 Nws. 22.38 Mededelingen. 22.43 Ra diojournaal. 22.55 (S) The Modern Jazz Quartet. 23.20 Ik hoor, ik hoor wat u niet hoort, causerie met grammofoonplaten. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Zing. zing, zing!: lichte vocale muziek. (10.00 Nws.) EO: 11.00 Nws. 11.03 Gospel sound: programma boordevol mu ziek, speciaal voor jonge mensen. VPRO: 12.00 Nws. 12.03 Joost mag het weten met de wekelijkse tip- parade. 13.00 Nws. 13.03 De Felix Meurders Show. KRO: 14.00 Nws. 14.03-18.00 KRO-op-drie: popmixtu re. (15.00, 16.00 en 17.00 Nws.). HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Badinerie: klassieke en semi-klassieke muziek (gr). (7.30 Nws.; 7.32-7.40 Actualiteiten; 8.00-8.10 Nws). 8.25 Overweging. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. (900-91.0 Gymnastiek voor de huis vrouw). NOS: 10.00 Wat heeft dat kine?, pedagogische rubriek. 10.20 (S) Muziek uit de Barok (opn) KRO.: 110.0 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerd programma. (12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nws.; 12.41 Hier es Nu: actualiteiten; 12.50 Advents- dienst; 13.14 Radio Rebus). 14.00 Bij de tijd: actuele informatie over ont wikkelingen in de samenleving. 14.20 (S) Lichte orkestmuziek (gr.). '14.30 Country en Western rubriek. 15.00 Gereformeerde middagdienst. TROS. 15.30 Meer over minder: De stem volksmuziek. van de sprekende minderheid. (16.00-16.02 Nws.). NCRV: 17.30 NCRV en Bloc: actueel programma met muzikale illustratie. (18.30-18.41 Nws). 19.00 Zingen met Cecilia: volksmuziek. 19.15 Kerkorgelconcert: klassieke en moderne muziek (opn). 19.45 Muziek van Het Leger des Heils. 20.00 Radio Actief gevarieerd NED. IIERV. KERK Beroepen te Hijkersmilde (toez.): W. de Greef te Kamperveen; te IJs- selmuiden: A. van Brummelen te Hierden, die bedankte voor Hol- landscheveld; te Veenendaal: J. Smit te Putten. Aangenomen naar Rotterdam: A. J. Hoorn te Vlaardtngen. Bedankt voor Hasselt: C. den Boer te Zeist. GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Beroepen te Zuidbroek in samen werking met Veendam: A. Geel hoed te Hasselt. Aangenomen naar Hattum: M. van Dooren te Vlaardingen. GEREF. KERK VRIJGEMAAKT (buiten verband) Beroepen te Oostelijk Flevoland: J. H. Kamerbeek te Apeldoorn. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam-West: P. Roos te Middelharnis. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Benthuizen: C. Wisse te Elspeet. UNIE VAN BAPTISTEN GEM. Aangenomen naar Harderwijk: kan didaat H. G. de Winkel te Nij megen.

De Vallei | 1970 | | pagina 9