DE HAAS ZOU BUSDIENSTEN AAN NBM WILLEN „OVERDOEN" Directie ontkent geruchten Voorbarig Camira N.V. denkt al weer sterk aan uitbreiden Directie streeft naar vier-ploegensysteem P. Slotboom gehuldigd TERZAKE Slagerij van P. J. v. d. Bosch heropend Kaaswaag in Hoogstraat D'66 houdt vergadering Mavo moet uitbreiden Uitslag verloting Caferette Veenendaal Double Trouble' bepaald niet „jazzy" Microkorfbal ZWARE DEELS IN SPORTHAL Laatste rit van Lumac Nieuwe methode van jeugdsparen Forumavond van G. M. v. L. Hoofdprijs St.-Nicolaasactie Activiteiten van NVVH speciale kerstfolder dacht ik Z& Belt u dan even a.u.b. 10550 V-"'7J0 11079 BURGELIJKE STAND Kerstfeest 60 „Paria" op industrieterrein II voelt zich er best thuis GEEN BESPREKINGEN THUIS ACHTERSTAND AFNEMERS INVESTEREN DOisühRuAG IU ulwli.L VEENENDAAL/ZEIST De ge ruchten dat de N.V. v/h Fa. Wed. A. W. de Haas in Veenendaal binnenkort een aantal autobusdiensten gaat „over doen" aan de Nederlandse Buurtver- voer Maatschappij (NBM) blijven hardnekkig aanhouden. In Veenendaal en wijde omgeving worden vrijwel dagelijks (vrij concrete) berichten hierover gesignaleerd. ten woordvoerder van het hoofd kantoor van de Nederlandse Buurtver- voer Maatschappij in Zeist verklaarde gisteren echter dat er van overneming van een aantal busdiensten van De Haas „volstrekt geen sprake is". ..Buiten het bedrijf heeft ons perso neel ook meermalen geruchten ge hoord, maar bij ons is totaal niets be kend", aldus de NBM-zegsman. „Dat wij een'aantal diensten uit han den zouden geven wordt algemeen in Veenendaal wel beweerd", deelde giste ren desgevraagd een personeelslid van De Haas NV ons mede. „maar voor zo ver wij kunnen beoordelen is er niets aan de hand. Volgens ons zijn er zelfs geen bespekimgen over een eventuele overneming van diensten gaande". Volgens de geruchten zou De Haas NV in elk geval de exploitatie van de busdienst Veenendaal - Utrecht v.v. willen stopzetten, een lijn waarin de NBM sterk geïnteresseerd zou zijn. Ook zou het Veenendaalse bedrijf overwe gen een aantal onrendabele lijnen op te heffen waarvan met name de busdienst Veenendaal - Ede v.v. wordt genoemd. Enige tijd geleden werd de lijn Scher- penzeel - Barneveld - Lunteren reeds opgehe opgeheven door De Haas. De directeur van het Veenendaalse bedrijf, de heer C. de Haas, ontkende ook dat men contacten heeft met de NBM. „Ik begrip niet waar de geruch ten vandaan komen", aldus de heer De Haas. „Er zijn geen onderhandelingen gevoerd". VEENENDAAL De oprichters van de nieuwe Veenendaalse club „Double Trouble" wijten de finaal mis lukte zogenaamde open-avonden van het afgelopen weekend aan het feit dat men de naam van de discobar te veel associeert met een jazz-sociëteit. Dat is volgens de initiatiefnemers volstrekt niet zo, want in de nieuwe club, die vrijdag-, zaterdag- en zondag avond weer volop wil gaan draaien, wordt voor het grootste gedeelte pop muziek gedraaid die bijzonder up-to- date is. Het trio Henri de Graaf, Joop van Son en Mense van Manen wil dan ook nog eens extra benadrukken dat de ge hele Veenendaalse jeugd, die wil ken nismaken met „Double Trouble", het a.s. weekend welkom is in „De Ruif". Voor de maanden december en ja nuari hebben de oprichters van de club nog enkele „zeer speciale" avonden gepland met bekende bands. VEENENDAAL Donderdagavond om 20.15 uur speelt het tweede team van SKF een wedstrijd tegen SMS 2 in de sporthal. SMS komt met sterke ploe gen uit in de veldcompetitie, maar ge zien het goede resultaat dat vorige week werd behaald, is de Veenendaalse formatie niet kansloos. Het derde team komt deze week tweemaal uit, donderdag tgen Vogel 3 om 21.20 in de sporthal en zaterdagmid dag tegen Excelsior 3 een uitwedstrijd. De junioren spelen donderdagavond om half acht een thuiswedstrijd tegen de junioren van Dalto en zaterdagavond tegen DVS. Vooral het duel in de sport hal zal een zware strijd opleveren, want Dalto heeft een sterke ploeg. LUNTEREN De Lumac houdt za terdagavond zijn laatste oriëntatierit van het seizoen. Het 36-kilometer lange parcours begint bij hotel „De Worms- hoef" aan de Wormshoefweg in Lunte ren, waar vanaf half zeven ook kan Worden ingeschreven. Deelneming staat open voor auto's, motoren en bromfiet sen. Er kan worden meegedongen in de A- en B-klasse. De eerste deelnemer gaat om zeven uur van start. Voorin schrijving is telefonische mogelijk bij de heer G. v. Harselaar, Hulweg 39a te Lunteren, tel. 08388-2074. RENSWOUDE Door de Raiffeisen- bank is een nieuwe methode van jeugdsparen ontwikkeld. Het betreft hier een spaarzegelautomaat die verge leken kan worden met het principe van de postzegelautomaat. Na inworp van een- kwartje levert het apparaat een spaarzegel met een tegenwaarde van vijfentwintig cent. Bij het sparen via de spaarzegelautomaat wordt gebruik gemaakt van een spaarkaart waarop 40 zegels kunnen worden geplakt. Het is de bedoeling dat de jonge spaardertjes hun volle spaarkaarten in leveren bij de Raiffeisenbank. De spaarzegelautomaat is een unieke methode om het begrip „sparen" onder de jeugd te verbreiden. De spaarautomaat van de Raiffeisen bank is aangebracht aan de gevel van het kantoor in de Dorpsstraat, VEENENDAAL Vijfentwintig jaar geleden kon een lichte difterie de toen zestienjarige Piet Slotboom er niet van weerhouden in dienst te treden van de tabaksgroothandel Anbeek v.d. Meyden Zn. „De difterie is verdwe nen, de werklust niet", vertelde de baas gistermorgen in besloten kring, waar de jubilaris een gouden horloge aan geboden werd. De heer Slotboom, die inmiddels tot de oude kern van het bedrijf behoort, begon als magazijnbediende. Thans is hij een gewaardeerd vertegenwoordiger. Gisteravond werd voor personeel en klandizie een receptie gegeven. Op de foto: de heer P. Anbeek v.d. Meyden reikt de gebruikelijke geschen ken uit. Mevrouw Slotboom kreeg bloemeh en het vierjarig zoontje een elektrische auto. SCHERPENZEEL Op de eiermarkt in Scherpenzeel werden aangevoerd 700.000 stuks. De handel was goed en de prijzen varieerden van 11,50 tot 12,50 per honderd stuks. De henne- eieren van 8,50 tot 11,50 per honderd stuks. SCHERPENZEEL Dinsdagavond 15 december organiseert de afdeling Scherpenzeel van de Gelderse Maat schappij voor Landbouw een forum avond in „Marktzicht". Op deze avond kunnen diverse landbouwvraagstukken worden besproken doordat er een zeer gevarieerd gezelschap deskundigen in het forum zitting heeft. Dat zijn de he ren W. Schimmel jr., een specialist op het gebied van verzekeringen, J. M. Houterman, expert op het gebied van grond- en pachtzaken, de heer J. Floor, directeur van de landbouwcoöperatie en W. van Schaik, voorlichtingsambte naar over landbouw en veehouderij uit Barneveld. De aanvang is bepaald op 7.30 uur en het bestuur rekent erop dat de leden met hun (vele) problemen naar „Marktzicht" zullen komen. RENSWOUDE De hoofdprijs van de St.-Nicolaasactie, georganiseerd door de Renswoudse middenstandsvereniging, is gewonnen door de fam. v.d Horst aan de v. Arckelweg in Renswoude. De prijs was een automatische wasmachine. RENSWOUDE Woensdag 16 de cember 's morgens 10.15 uur houdt de Ver. van Ned. Huisvrouwen een kof fieochtend bij „Café Vink" met als doel elkaar wat beter (e leren kennen. Op dinsdag 22 december wordt er een avond belegt waarop demonstratie wordt gegeven van het maken van kerststukjes. ADVERTENTIE Vanaf hecfen verkrijgbaar bij de Caferette, de Nieuweweg 153 VEENENDAAL Na ruim zes we ken heropende slager P. J. v. d. Bosch gistermiddag zijn zaak aan het Ver laat 25. In die zes weken is eén ingrij pende verbouwing uitgevoerd met het gevolg dat de winkel nu meer dan de helft groter is. Enorme drukte viel het slagersgezin ten deel bij deze heropening. Velen kwamen een kijkje nemen in de nu zeer modern en overzichtelijk inge richte slagerij. Men kon constateren dat artikelen assortiment nu ook aanmerkelijk is uitgebreid. De heer v. d. Bosch levert naast vlees en vleeswaren tal van „bijprodukten". Een en ander wordt aantrekkelijk uitgestald in ruime hy giënische vitrines bij de toonbank. VEENENDAAL Aan de Hoogstaat 19 werd Veenendaal gisteren een spe ciaalzaak in bijzondere vleeswaren, buitenlandse kaas en wijnen rijker, toen de fa. G. A. Blankestijn er haar „Kaaswaag" openende. Het is een gezellige winkel geworden, waar men graag binnenloopt als men op zoek is naar tongstrelende bijzon derheden. De keuze in kaas is bijzonder groot, maar is ondanks de naam van de zaak toch maar een onderdeel van het assortiment. Wie er binnen Ibopt kan als 't ware zelf exclusieve borrelhapjes componeren: de ingrediënten zijn er al lemaal te vinden. Omdat de combinatie kaas-wijn voor de hand ligt biedt de zaak onderdak aan een overzichtelijk uitgestalde voor raad van edel vocht. De Kaaswaag is voortgekomen uit de grossierderij van de fa. Blankestijn in de Mulderslaan. Velen maakten giste ren biij de officiële opening kennis met de nieuwe telg aan de Hoogstraat. O H VEENENDAAL In het Speeltuin gebouw in De Engelenburg houdt de Veenendaalse afdeling van D'66 dins dagavond 15 december een algemene ledenvergadering. Op de.agenda staat o.m. bespreking van het beleidsplan voor een te voeren regeringsbeleid 19711975, kandidaatstelling afdelings bestuur, rpulatie-syst^em voor raadsle den. Er zal verdér een deel van de discus sies worden gewijdaan: een medede lingenblad en diverse acties. Voorzitter J. de Ruijter ontvouwt een plan om niet-actieve leden te bereiken. De ver gadering die om acht uur begint, is voor iedereen toegankelijk. twzltggexeyd Geachte redactie, Met verwondering las ik Uw artikel „vragen opvolging van mevr. .Clous", in uw blad van 4 dezer, met name het volgende: „Als deze zich straks niet tot opvol ging bereid verklaart, evenals volgens aankondiging de heer Bovenschen, enz". Uw mededeling aan de lezers dat door mij reeds zou zijn aangekondigd niet tot opvolging bereid te zijn acht ik voorbarig, aangezien mij niets bekend is van een dergelijke uitlating, en ik mij niet gebonden acht aan wat een dagblad mij ongewild laat zeggen. Dat Uw inlichtingenbron blijkbaar niet in staat is de juiste zaken te on derscheiden, of zich vergist, of niet goed heeft geluisterd, schept voor mij geen verplichtingen. Mijn standpunt in de „zaak Clous" is analoog aan dat van de heer Van de Voort. Met uw slotconclusie dat duidelijk heid in Rhenen op dit moment niet voor het opscheppen ligt, kan ik mij verenigen. Wanneer mij in de toekomst een verzoek tot opvolging van me vrouw Clous zou bereiken, dan hoop ik veel tot meer duidelijkheid bij te kun nen dragen. D. J. Bovenschen, Fred. v. d. Paltshof 12, Rhenen. voor Veenendaal Tot 17.30 uur 19.30 uur 't Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 AMERONGEN Geboren: Jolande, d.v. J. H. Vonk en D. Kroeze; Arnoud Bastiaan, z.v. D. Muilwijk en G. J. van den Berg. Ondertrouwd: J. D. van Os, 23 jaar en M. J. G. Meskes, 23 jaar. Getrouwd: C. van de Vendel en R. van Spanje. Ingekomen personen: T. M. Vosmeer van Doorn in Pr. Hendriklaan 26; M. A. Roks van Dorland van Veenendaal in Koenestraat 59; J. van Essen-Veenhof van Woudenberg in Koenestraat 2; R. Haalboom van Doorn in Boslaan 47; H. J. Reijersen yan Hilversum in Bergweg 18; W. J. M. van der Splinter van Doom in Overstraat 2; H. J. L. van der Splinter-Visser van Rheden in Over straat 2. Vertrokken personen: H. F. van In- gen van Koenestraat 17 naar Veenen daal; E. Williams Raahauge van Indu strieweg Zuid 20 naar Denemarken. SCHERPENZEEL De contactgroep 60+ zal op woensdagmiddag 16 decembe om vijf uur kerstfeest vieren in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. AMERONGEN De christelijke Ma vo in Amerongen moet in 1971 opnieuw worden uitgebreid. Oorzaak is de voort durende stijging van het aantal leerlin gen. Dit werd meegedeeld op de jaar lijkse ledenvergadering van de Vereni ging voor Chr. Mavo Amerongen, die dezer dagen werd belegd. De heer J. C. van Overeem volgde die avond ds. G. Kaastra op als voorzit ter. De heer H. Th. Troost uit Leersum werd benoemd in een nog openstaande vacature. AMERONGEN Uitslag verloting St.-Nicolaasactie 1970. Winkeliersver eniging „Amerongen": 5116 (20) 172831 1) 259001 9) 9151 (12) 180676 (15) 272483 (16) 12153 (13) 198297 (14) 324935 (21) 60026 4) 208217 (19) 359083 (18) 105811 (10) 234582 (22) 366758 5) 145600 8) 253307 (11) 363819 (17) 376000 3) 370897 2) 391000 6) 393207 7) Cijfer tussen haakjes geeft de prijs aan. Prijswinnaars: voor inlichtingen naar Overstraat 46. Loten geldig t.m. 31 december 1970, 1 kleuren-t.v. 2 filmcamera met projector en scherm 3 stereo-radio-grammofooncomb. 4 herenkostuum met overhemd, dai en sokken 5 jaar lang elke week voor f5,- bloemen 6 schommelbank 7 autoracebaan 8 voetbalspel 9 scheerapparaat 10 koffiezetapparaat 11 stoom-strijkijzer 12 fondueset VEENENDAAL „Sinds we ons een half jaar geleden op het nieuwe in dustrieterrein II vestigden zijn we als een rocket omhoog geschoten". Dat zegt directeur J. C. Breedveld, van Camira N.V. die nog dagelijks plezier beleeft aan het gloednieuwe fabriekscomplex, waarin van hoog tot laag energiek wordt gewerkt in de fabrikage en afzet van plastic wegwerj-bekers en „food-con- tainers". Het assortiment is sinds eind 1969 meer dan verdubbeld en er zijn plannen om in maart van het volgend jaar een tweede produktielijn in bedrijf te stellen. „Camira" lijkt een paria die niet meer in de samenleving wordt geduld. Het bedrijf staat verloren op het verder nog maagdelijke industrieterrein. Al leen het boven de grond zichtbare deel van de rioolputten en lantaarnpalen zijn het bewijs dat er door de gemeente Veenendaal aanzienlijke geldsommen zijn geïnvesteerd en dat het terrein geen agrarische bestemming heeft. Heimwee naar de inwoning bij „Ca- rolan" is er niet bij „Camira" en van eenzaamheid is- bij directeur Breedveld weinig te bespeuren. Voor de raketach tige ontwikkeling rocket ligt hem wat gemakkelijker in de mond gezien de vele banden van „Camira" met Amerikaanse ondernemingen heeft hij een duidelijke verklaring. „Sinds het bedrijf onder eigen dak is gekomen is de besluitvaardigheid toe genomen. Er ontstond gelijk een betere arbeidssfeer kortom de „Camira"- werknemers voelen zich hier thuis. We zijn weliswaar tegen de zin van de vakbonden een collectieve arbeidso vereenkomst met ons personeel aange gaan met onder andere voortreffelijke secundaire arbeidsvoorwaarden. Ook het management kwam beter tot zijn recht. Dat alles heeft er toe geleid dat onze omzet met 33 procent is gestegen. Geen gek resultaat als u bedenkt dat de om zetstijging in andere plasticverwerken- de industrieën „slechts" achttien pro cent bedroeg". Zo mogelijk nog trotser is mana ging-director Breedveld over het feit dat zijn produktie drie procent hoger ligt dan bij zijn Amerikaanse collega's. Drie kwart van de totale produktie wordt in eigen land afgezet, de rest wordt geëxporteerd. De tweede produktielijn die volgend voorjaar gaat draaien moet aan de steeds toenemende vraag naar weg- werpbekers en „food-containers" gaan voldoen. Directeur Breedveld is er hei lig van overtuigd, dat Nederland in dit opzicht nog verder gaat „verameri- kaansen". „We hebben nu nog een achterstand van circa acht jaar op Amerika", zegt hij. „Die achterstand wordt echter ver sneld ingelopen. Ook in Nederland zien we bijvoorbeeld meer en meer het beeld van de werkende huisvrouw, die 's avonds op weg haar huis een kant en-klaar voedingspakket inslaat in wegwerpverpakking. Warme kip, aard appelpuree. groente, enz. blijven door de sterk isolerende eigenschap van ons produkt zonder smaakbederf een uur lang op temperatuur". „Camira" heeft met het oog op deze veranderende gewoonte het assortiment sterk uitgebreid. Het koffie- en fris drankbekertje kreeg een hele serie gro tere broers met als topper in afmeting een „food-container" voor een hele maaltijd. Een heel nieuw produkt is een doorzichtig van plastic vervaardigd wegwerpglas voor „de betere markt". Volgend jaar hoopt men ook een ver dubbeling van het huidige vloeropper vlak (11.000 vierkante meter) te realise ren. Behalve de tweede produktielijn zal daarin een aparte afdeling voor de fabricage van deksels worden onderge bracht en een drukkerij om het nu nog wat 'serene en koud aandoende witte produkt met kleurige motieven te kun nen opsieren. Het huidige personeelsbe stand in het sterk gemechaniseerde en geautomatiseerde bedrijf van dertig personeelsleden zal met 12-15 personen moeten toenemen. De belangrijkste en vaste afnemers van „Camira"-produkten zijn thans zie kenhuizen, grote instituten, warenhui zen, de groothandel, scholen en be drijfskantines. De toekomstige expansie van dit Vee nendaalse bedrijf ligt al voor een be langrijk deel verankerd in het buiten land. Er zijn over de grenzen al vier verkooppunten gesticht namelijk in Londen, Parijs, Oslo en Frankfurt. In Engeland is een totaal nieuwe fabriek op papier al helemaal klaar. „Camira" Veenendaal blijft het hoofdkantoor. Hoewel het vorig jaar weinig scheelde of Camira nv was met haar nieuwe vestiging in Kesteren neergestreken, wil Breedveld c.s. nu niet meer uit Veenendaal weg. „Het werkklimaat is goed, het personeel is trouw en ook van het gemeentebestuur krijgen we alle medewerking". Toch is er nog een zaak, die directeur Breedveld èn voor zijn personeel èn voor de continuïteit in de produktie graag gerealiseerd zag. Dat is de invoe ring van een vier-ploegensysteem. Hij gaat er zijn personeel over raadplegen want ook de inspraak is realiteit en geen modewoord bij „Camira". „Als we zover zijn" en Breedveld is er de man niet naar om lang te wachten met het uitvoeren van zijn plannen „dan zijn we het eerste be drijf in Veenendaal dat hiertoe over gaat". Voorlopig wordt jaarlijks vijftien procent van de kostprijs van de nieuwe fabriek geïnvesteerd. Het geloof in de toekomst bij „Camira" stoelt niet alleen op de resultaten van de professioneel aangepakte marktonderzoeken, maar ook op het geloof in het eigen produkt. Deze exponenten hebben er nu al toe al geleid dat „Camira" op het vasteland tot de toonaangevende bedrijven in zijn soort gerekend kan worden.

De Vallei | 1970 | | pagina 3