Het is moeilijk bij fouten in ziekenhuizen te zeggen wie echte schuldige is Kröller-Müllermuseum gaat naar Arnhem Een „miljoenenserie" in 26 afleveringen VARA wijdt aandacht aan Stimezo-actie Dichters in de Vaart Nalatigheid van verpleegster werd patiënt fataal Gastvrijheid voor een jaar in het Gemeentemuseum Televisie bij bedrijf in Brussel Tom Poes de en erf- pachter „De kleine waarheid": VANAVOND MORGEN Studie Ruim Controle In mlla Affiches programmaos Hedenavond op Nederland I: TELEVISIE MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO VRIJDAG II DECEMBER 1970 Ongeveer een half jaar geleden heeft een negentienjarige leerling-verpleegster een fatale fout gemaakt bij een bloedtransfusie. In het Rotterdamse Sint Fran- ciscus (.asthuis diende zij iemand bloed van een verkeerde groep toe. Een 68-jarige man is daardoor overleden. Het ziekenhuis deed aangifte bij de officier van justitie in Rotterdam. Een onderzoek volgde. Vorige week moest het negentienjarige meisje voor de rechtbank verschijnen. Volgens de officier van justitie had zfj nagelaten het etiket op het zakje bloed te controleren en bfj de hoofdverpleegster te verifiëren. I>e eis was: drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf, met een proeftijd van drie jaar. Tijdens de rechtszaak werd de pers gevraagd geen enkele naam te noemen, noch van het meisje, noch van het slachtoffer, noch van het ziekenhuis. Het ziekenhuis had tegenover de nabe staanden van het slachtoffer de ware doodsoorzaak verzwegen. Ook de ou ders van de verpleegster bleven onkun dig. De namen werden toch genoemd. Het kwam dubbel zo hard aan. „Als je de verpleegster schuldig acht, moet de straf een instructie voor de toekomst inhouden. Voor haar en voor anderen". Dit is de mening van de ju rist mr. F. E. Frenkel (47). Mr. Frenkel is stafmedewerker in het strafrecht aan de juridische faculteit van de Neder landse economische hogeschool in Rot terdam. Hij is tevens een van de weini ge strafjuristen in Nederland die zich met het medisch tuchtrecht bezighou den. Zonder een uitgebreide studie van al le gegevens waagt mr. Frenkel zich niet aan een oordeel over de strafbaarheid van de leerling-verpleegster die iemand een bloedtransfusie met verkeerd bloed toediende, waardoor een patiënt in het Rotterdamse Sint Franciscusziekenhuis overleed. Mr. Frenkel vervolgt: ,.D« verant woordelijke man blijft echter de arts. Ook hij kan strafrechtelijk worden ver volgd. Dat hoeft echter niet te gebeuren in dezelfde zaak als die van de ver pleegster. Bovendien kan de zaak aan hangig worden gemaakt bij het me disch tuchtcollege. Dan zal hij ook nog moeten verschij nen voor een commissie uit de konink lijke maatschappij ter bevordering van de geneeskunst. Dat kan overigens al leen als hij lid van de maatschappij is. En dat is eigenlijk merkwaardig, omdat men er in ons strafbestel vanuit gaat dat iemand niet meer dan één keer kan worden vervolgd voor hetzelfde feit". „Of de arts ook schuldig is? Over het begrip „schuld" zijn de meningen ver deeld. Als je het over schuld hebt in de zin van het strafrecht, moet er sprake zijn van zware schuld, grenzend aan opzet. Volgens artikel 307 van het Wet boek van Strafrecht is hij, aan wiens schuld de dood van een ander te wijten is, strafbaar". „Dat is ruim te nemen: je zou kun nen zeggen: We noemen de relatie van iemand tot een bepaald gevolg in zijn handelen of nalaten „schuld", als je kunt verwachten dat de te nemen maatregelen zinnig resultaat hebben, zowel voor de betrokkenen als voor de mensen in het algemeen". - De familie van de overleden man is onkundig gehouden van de juiste toedracht van de zaak; hun is verteld dat de man gestorven is aan een ope ratie. Vindt u dat juist? Mr. Frenkel: „A priori vind ik dit geen verwerpelijke zaak. Ten eerste kan een voortdurend etaleren van fou ten bij de medische stand het vertrou wen ondermijnen. Ten onrechte overi gens, want overal waar gewerkt wordt, worden fouten gemaakt. Maar als je uit de medische keuken te horen krijgt dat er fouten zijn gemaakt, is het huis te klein. Ten tweede kan de waarheid soms bij de nabestaanden hard aanko men. Dat is trouwens de hele proble matiek. Moet je aan patiënt of zijn familie vertellen dat hij nog kort te leven heeft? Ik vind dat je het per ge val moet bekijken. Maar daar staat mijns inziens tegen over dat die geheimhouding een gebrek aan controle inhoiidt, terwijl die con trole er juist is om de voortzetting van onnodig ongewenste toestanden te voorkomen". „Met andere woorden: Als een be paalde wijziging niet kan worden aan gebracht, heeft het geen zin met het strafrecht te werken. Ik doel hierbij op personeelstekorten. Je kan bij een be paalde zaak op je kop gaan staan en drie jaar uitloven, aan wie dan ook, maar als er gewoon geen personeel te krijgen is, heeft het geen zin te straf fen". „Je kan bijvoorbeeld wel met het strafrecht werken als een ziekenhuis ARNHEM Het Arnhemse gemeentemuseum zal aan het Kröller-Müller- musetim op de Hoge Veluwe gedurende een jaar gastvrijheid aanbieden. Dit staat in verband met de verbouwingen die in het museum in Otterlo moeten plaatsvinden. Het Kröller-Müllemiuseum. dat een voorbeeld is voor vele ar chitecten uit binnen- en buitenland, en dat ongeveer 32 jaar geleden tijdelijk werd neergezet, is dringend aan restauratie toe. Er komt een installatie voor het regelen van temperatuur en relatieve vochtigheid. De muren worden behandeld en de spouwen worden volgespoten met isolerend schuim. Op het dak komt een tweede dak, waartussen de buizen voor de installatie komen. Ook wordt een ketelhuis gebouwd om de moderne luchtbehandeling mo gelijk te maken. Uiterlijk gaat er niets veranderen. Een restauratie in fasen was volgens directeur Oxenaar niet mogelijk, omdat dit gevaar zou kunnen opleveren voor de collectie. Tot en met het laatste ar chiefstuk moet er uit. Om de continuïteit in de belangstel ling, die meer dan 300.000 bezoekers per jaar bedraagt, te waarborgen, heeft men het aanbod van verschillende mu sea, om de collectie daar maar heen te sturen, afgeslagen. Dit aanbod was on der andere door het Louvre en het Mu seum of Modem Art gedaan. „Gelukkig", zei de heer Oxenaar, kwam toen het aanbod van collega Pierre Jansen. Ook de commissie van toezicht én de culturele commissie van de gemeente waren toen voor het voor stel. Vanaf 9 januari zullen ongeveer 100 schilderijen, vijftig tekeningen, en der tig beelden in het Arnhemse Museum te zien zijn. Samen met de collectie verhuist de staf gedurende een jaar naar een villa aan de Utrechtseweg, naast het museum. Hij had dit aanbod gedaan omdat hij het jammer vond ..dat de verzameling in de „kast" zou gaan. Zoals Pierre Jansen het uitdrukte is hij alleen maar „huisbaas." Lröller-Müller houdt de bewaking en verzorging van de collectie in eigen be heer. De heren lieten doorschemeren dat uit deze samenwerking bijzondere manifestaties kunnen voortkomen. In ieder geval zullen ze wel hun meder- werking verlenen aan de jaarlijkse beeldententoonstelling „Buiten de per ken" in Sons beekOok de spoorwegen maken een speciaal arrangement voor bezoek aan Sonsbeek en aan beide mu sea. Twee tentoonstellingen komen er als gevolg van de verhuizing: één in het museum in Groningen van beeldhou- werstekeningen die op 18 december a.s. geopend wordt, en één in Booimans- Van Beuningen van ceramiek uit de collectie van Kröller-Müller. Verder gaat een derde deel van de 273 van Gogh's naar Rusland, waar van april tot juni in de Hermitage te Lenin grad en in het Poeskjin-museum te Moskou tentoonstellingen gehouden worden in het kader van het cultureel akkoord, dat onlangs tussen Nederland en de Sovjet-Unie gesloten is. Een col lectie uit de Sovjet-Unie wordt in het vroege voorjaar van 1972 in het inmid dels op 3 januari geopende Museum tentoon gesteld. Pieter Brattinga heeft affiches ont- worpen om het publiek in binnen- en buitenland van dit unieke gebeuren op de hoogte te brengen. Volgens de heer Oxenaar zal de beel dentuin op de Hoge Veluwe in het ko mend seizoen normaal toegankelijk blijven. Men probeert om deze tuin op een verantwoorde manier maximaal te benutten, opdat het een op zich zelf staande attractie zal worden. Pierre Jansen legde er de nadruk op dat het Arnhemse museum ook nu geen entree vraagt. „Aangezien de toegang al gratis was, blijft het nu ook gratis". Steeds meer ziet men in, dat musea als het ware openbare pleinen moeten worden, waar van alles kan gebeuren". Hij ondervond de kost van Kröller-Müller niet als een last. „Inte gendeel, het Arnhems gemeentemuseum is ook bezig met reorganisatie en het zoeken van nieuwe wegen. Er komt een lees- en studiezaal, die ook zondags voor bezoekers geopend zal zijn. We zijn bezig met nieuwe audio-visuele technieken. Dit wordt allemaal gemak kelijker door de komst van Kröller- Müller. Mr. F. E. Frenkel: Etaleren van fouten ondermijnen vertrouwen. met verouderde apparatuur werkt. Je kan dan een impuls geven om dat te doen, wat zonder die impuls niet zou zijn gebeurd, namelijk nieuwe appara tuur aanschaffen". „Stel, dat de familie van de overleden man een eis tot schadevergoeding in dient, hoe ligt dan de aansprakelijk heid? Volgens mij doet het er niet toe wie civielrechterlijk aansprakelijk kan worden gesteld. Of dat nou de genees heer-directeur is, de arts, de hoofdver pleegster of een leerlingverpleegster. Men zal zich hiervoor moeten kunnen verzekeren. En dat is een zaak die in Nederland nog niet ontwikkeld is". BRUSSEL Een Brussels bedrijf dat elektrische artikelen vervaardigt (de NV Gardv die ruim 500 werknemers in dienst heeft) gaat een televisiesys teem in het leven roepen om z(jn werk nemers op de hoogte te houden van het bedrijfsnieuws. Het besluit daartoe is ingegeven door de overtuiging dat een vooruitstrevend beleid op sociaal, technisch en econo misch gebied toch spaak kan lopen en tot conflicten kan leiden als het niet duidelijk overkomt bij het personeel. Juist ook omdat ruim de helft van de werknemers uit het buitenland afkom stig is acht de directie het gevaar van communicatiestoornissen niet gering. Klassieke vormen van personeelsinfor matie, zoals mededelingenbord of een bedrijfsblad achtte ze onvoldoende. In de fabriek zal een gesloten tv-cir cuit met 28 ontvangers geïnstalleerd worden, waarover tijdens de werkuren informatieprogramma 's uitgezonden worden. Voor het samenstellen van de vooraf in eigen studio opgenomen pro gramma's zijn twee journalisten aange trokken. Tijdens een proefperiode komen er om de veertien dagen uitzendingen van vijf tot tien minuten. Later wordt de frequentie opgevoerd tot wekelijkse uitzendingen. De NCRV-televisie heeft op het gebied van de familieseries in het verleden een grote naam opgebouwd. I'rodukties als „De Glazen Stad" en „De Kleine Zielen" die nu in herhaling op het scherm verschuilt zfjn daar de duidelijkste voorbeelden van. Om de „traditie" die daarmee is onntstaan voort te zetten begint de NCRV op Eerste Kerstdag twee dagen nadat de laatste aflevering van „De Kleine Zielen" is uitge zonden met een nieuw feuilleton: „De Kleine Waarheid." Het is een herschepping door Willy van Hemert van de gelijknamige trilogie van Jan Mens. De serie is niet minder dan 26 afleveringen van ieder ongeveer 55 minuten groot. Met de frequentie van drie maal per maand zullen de eerste veertien afleveringen worden uit gezonden tot mei volgend jaar. Omdat in het boek zelf ook een natuurlijke scheiding van zeven jaar zit, stopt men dan enkele maanden. In september volgend jaar worden vervolgens eerst enkele samenvat tingen uitgezonden van de vooraf gaande delen en in oktober 1971 zullen tenslotte de laatste twaalf afleveringen de lucht in gaan. Sinds 1 april van dit jaar is be werker-regisseur Willy van Hemert na twee jaar voorbereiding met de eerste werkzaamheden voor de serie begonnen. Sinds die tijd is er iedere dag keihard gewerkt. De opnamen zijn nog steeds aan de gang. Men verwacht er pas in maart volgend jaar mee klaar te zijn. De hoofdrol wordt, zoals bekend, gespeeld door Willeke Alberti. Zij zal ook in iedere aflevering één liedje zingen. Daarvan zullen te zij ner tijd twee langspeelplaten worden uitgebracht. Naast Willeke Alberti worden Het Vara-televisieproigramma van vanavond staat voor een belangrijk deel in het teken van de STIMEZO, de Stichting voor medisch verant woorde zwangerschapsonderbreking in Nederland, die dezer dagen is op gericht. De VARA zal haar steun geven aan een actie die STIMEZO Neer land vandaag op verschillende plaatsen in het land organiseert, teneinde een fonds te vormen waar uit geld kan worden gegeven aan in stellingen zonder winstoogmerk in heel Nederland, die mogelijkheden tot medisch verantwoorde zwanger schapsonderbreking willen scheppen. De STIMEZO heeft voor dit doel een gironummer opengesteld, dat luidt: 2 2 3 6 9 0 0. Voor- deze inzamelingsactie heeft de VARA in de nieuwe RAI te Am sterdam een centrale presentatie plaats ingericht, waar mensen naar toe kunnen komen om een bijdrage te geven. Televisiepresentators in Amsterdam zijn Koos Postema en Henk van Stipriaan. Andere „geefplaatsen" zijn inge richt in het Athenaeum Nieuwscen trum aan het Spui te Amsterdam, in Rotterdam bij Het Vrije Volk, Slaak 34, in Den Haag bij de Algemene Vereniging Maatschappij De Centra le aan de Rijnstraat 28, in Arnhem bij Het Vrije Volk aan het Gele Rij dersplein, in Utrecht bij het Huma nistisch Verbond aan de Oude Gracht 152, in Hilversum bij de VA RA Heuvellaan 33, in Groningen in de Martinihal aan het Stadspark, in Leeuwarden bij Humanitas aan de Harlingerstraat 15, en in Maastricht bij het Rutgershuis aan de Francis Romanusweg 23. Regelmatig zal een rechtstreekse TV-verbinding met de RAI in Am sterdam tot stand worden gebracht. NEDERLAND I 18.5 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 (K) Journaal. 19.04 VARA: (K) Een lach en een traan: muzik. amusem.progr. 19.45 Stimezo. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: Stimezo. 20.35 (K) Mannix. 21.30 Stimezo. 21.40 (K) Hadimassa, satirisch pro gramma. 22.20 Stimezo. 22.25 De Ombudsman. 22.50 Stimezo. 22.55 NOS: (K) Journaal. 23.00-23.30 TELEAC: Vergadertech niek - les 7 (herh.). NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) De woefs en de La- maars. 18.55 (K) Journaal. 19.04 Ter Visie: parlementair en po litiek weekoverzicht. 19.30 NCRV: (K) Zo vader, zo zoon: wedstrijdprogr. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 NCRV: Hier en Nu: actualitei tenrubriek. 21.10 (K) De regels van het spel: 7053 In gedachten verdiept reed heer Bommel door de uitlopers van de Zwarte Bergen. „Het is jammer dat ik niet weet waar die heks woont", sprak hij tot zichzelf. „Maar het kost tijd en geld om dat uit te laten zoeken, zei Tom Poes. Dat zou zonde zijn en bovendien zou het oude mens zich wat gaan verbeelden. Maar wanneer ik door een goed gesprek een einde kan maken aan de ondergrondse krachten mag ik dat niet laten. Een heer heeft een plicht tegenover de gemeen schap. ook al wil hij niets over erfpacht horen". Hij keek zoekend om zich heen, maar hij zag niets dan grillige pieken en don kere rotspartijen waar nevelsluiers om heen kronkelden. „Nog even doorrijden", hiompelde hij. „Hier zal wel ergens een eenvoudige steen bouwer wonen, die me kan wijzen waar Grit van de Gorrelgrot woont Op dat moment zag hij, dat een hoge piek, die terzijde van het pad stond, be gon te wankelen en hij remde zó krachtig, dat het linnen kapje hem over de schedel sloeg. De Oude Schicht kwam maar net op tijd tot stilstand, want het gesteente sloeg enkele meters voor de wielen op de grond, me een slag die hol tegen de bergen weerkaatste. De chauffeur bevrijdde zich bleek van schrik uit het textiel en werd nu een grot gewaar, die achter de rotspiek ver borgen was geweest. En uit deze grot bewoog zich een geweldige hand met gekromde vingers in de richting van zijn voertuig... Een scène uit „De Kleine Waarheid" met van links naar rechts: Willeke Alberti als Marleen Engelmoer-Spaargaren, John Led- dy als haar man Jan Engelmoer en Sylvain Poons als Abraham Mossel. verder de voornaamste rollen ver tolkt, door Emmy Lopes Dias, John Leddy, Coen Flink, Hans Hoekman, Sylvain Poons en Ton Lensink. De serie heeft in totaal ongeveer een miljoen gulden gekost. De serie „Dichters in de Vaart." die de NOS-radio dn samenwerking met de Dienst voor Kunstzaken van de gemeente Hilversum produceert, wordt dinsdag 15 december voortge zet met een openbare avond in Cul tureel Centrum De Vaart aan de Vaartweg in Hilversum. Op deze avond, die om 20.15 uur begint en voor iedereen toegankelijk is, dragen de dichters Gabriël Smit, R. van der Leest en Tom Graftdijk voor uit eigen werk. De voordrachten worden afgewis seld door zang van Elly Nieman en Rikkert Zuiderveld. De presentatie heeft Rieke van Epen, de produktie hebben Ton Lui- ting en Bert van der Zouw. De opname van deze avond wordt door de NOS-radio uitgezonden op maandag 18 januari. De volgende openbare avond in de serie „Dichters in de Vaart" is op vrijdag 29 januari. .Dictatuur in kleinbeeld, tv-film. 22.25 Farce Majeure, satirisch progr. 22.50 Avondsluiting. 22.25-23.00 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 (K) Sportjournaal. 18.30 (K) Act. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 (K) Nordschau-magazine. 19.20 (K) Hafen am Rhein, tv-serie. 19.59 Progr.-overz. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltel. 18.00 (K) Woobinda, tv-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Act. en nws. 19.25 (K) Das Verhör, tv- serie). 20.00 (K) Joum. en weerber. Aansluitend: Wintersport-weerber. 20.15 (K) Entscheidung am Mekong, filmrep. (2). 21.00 (K) Rep. uit Bonn. 21.25 (K) Der 7. Sinn. 2.1.30 (K) Ein harter Job, detectivefilm. 22.15 (K) Journaal, weerber. en wintersport- weerber. 22.30 Der Kidnapper, speel film. 0.05 (K) Joum. DUITSLAND II 18.05 (K) Act. en muz. 18.40 Dick und Doof, tv-serie. 19.10 (K) Köni- glich Bayerisches Amtsgericht, tv-serie. 19.45 (K) Nws., act. en weerber. 20.15 Eurovisie: Akten-Zei- chen: XY... ungelöst, tv-serie. Aan sluitend: kort nws. 21.15 (K) Show-Report. 22.15 Aktenzeichen XY... ungelöst. 22.20 (K) Dagboek uit de Evangelische wereld. 22.35 (K) Nws. en weerber. 22.45-0.25 Phantas- tische Reise, Amerikaanse speelfilm. NEDERLAND I 09.30 TELEAC: Nascholing huisart sen - les 4. 10.00 Modelbegrip in wetenschap en techniek - les 11. 10.30 Vergadertechniek - les 8. 11.00-11.20 The seventh key - les 4 (herh). 15.30 E.O.: Kinderprogramma. DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Joum. van gister avond. 10.30 Amusementsprogr. 11.15 Die Umschau. 12.00 Documentaire film. 12.50 Intern. persoverz. 13.00-13.30 Joum. 14.35 (K) Nws. 14.40 (K) Kookpr. 15.10 (K) Filmrep. 15.45 (K) Film als hobby, tv-serie. DUITSLAND II 13.45 (K) Progr.-overz. 14.15 Amu- sementspr. 14.58 Kort nws. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 (K) Muziek voor de jeugd. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.1J Het levende woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klassieke muz. (gr). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nws; 7.32-7.50 Hier en Nu: act). 8.00 Nws. 8.11 Te Deum Lauda- mufc: Muziek van Het Leger des Heils. 8.30 Nws. 8.32 (S) Voor de huisvrouw. 9.00 Theologische ether leergang. 9.35 Gymn. voor de huisvr, 9.45 Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: A. (S) Koorzang; B. Harmonie orkest: kerstmuziek. 10.15 (S) Cleve- land-orkest en solisten: mod. muz, (gr). 11.00 Nws. 11.03 Modem bijbel lezen, lezing. 11.15 Solarium: een hoogtezonpr. voor ledereen. 11.55 Med. KRO: 12.00 Zonder grenzen: rubriek over missie en zending. 12.10 Uit Balans. 12.14 Marktberichten. Overheidsvoorlichting: JL2.16 Expor- tiviteiten, Nws, wenken en adviezen op exportgebied. 12.26 Med. voor land- en tümbouw. 12.30 Nws. KRO: 12.41 Act. 12.50 Buitenlands com mentaar. NOS: 13.00 Vliegende schijven: gr.platenprogr. voor de mi litairen. KRO: 14.00 (S) P.M.: een weekblad met veel plaatjes. (16.00-16.02 Nws). NOS: 16.30 Inzet: pr. over amateuristische muziek beoefening. HIRO: 17.00 HIRO- Magazine met Gasten van de week, KRO: 17.30 Echolood: licht mu- ziekpr. (gr). Politieke Partijen: 18.19 Uitz. van ARP. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 Eucharistieviering. 19.30 (S) In de volksmond: volkslied jes. 20.00 In antwoord op uw schrij ven...: verzoekplatenpr. 22.00 (S) Kursief: progr. dat schuin tegen de dingen aankijkt. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nws. 22.40 (S) Goal...!: muzi kaal sportprogr. met commentaren, rep. en gekruide nieuwtjes. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.1J Ochtend- gymn. 7.20 (S) Z.O.: gev. progr. (7.23 Van de voorpagina; VPRO: 7.54 De ze dag; 8.00 Nws.; VARA: 8.13 Act.; 10.10 Voor nu en later, gesprek). 10.30 (S) Tango-rumba-orkest en zangsolisten. 11.00 Nws. 11.03 Een nieuw geluid: progr. met jonge ar tiesten. 11.15 Oosteuropese kroniek, 11.35 (S) Hallo... Volluk: lichte muz. en interviews. 12.30 Tussen start en finish: actueel sportnws. 13.00 Nws. 13.11 VARA-Varia. 13.JL3 Act. 13.23 (S) Dit is het begin...: jeugdpr. 14.30 (S) Radio Jazz Magazine. NOS: 15.00 Frans - Duits - Engels, een luister- progr. 16.00 Nws. 16.03 (S) Hobbys- coop: een populair progr. over elek tronica. VARA: 16.15 (S) De Staal kaart. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.20 Lieve Tante Truus. 19.05 (S) Uit eigen huis: studio-opnamen. 19.30 Nws. 19.35 De Scala 1918-1926 (gr).,20.00 Metropole-orkest en solis ten. 20.50 (S) Utrechts symfonie or kest en soliste: klassieke en moderne muziek. 22.30 Nws. 22.40 Med. 22.45 Driester: actueel progr. 23.15 (S) Piggelmee: Uoht muzlekpr. 23.55-24.00 Nieuws. NEDERLAND III NOS: 9.00 Nws. 9.02 Gevolmach tigd: verzoekplatenpr. KRO: 10.00 Nws. 10.02 Djüin: gev. progr. (11.00 en 12.00 Nws). NCRV: 13.00 Nws. 13.03 Pop(pen)cast: nieuwe LP-pop. 14.00 Nws. 14.03 Nee, we noemen geen namen: platenprogr. voonhet hele gezin, met verzoeknummers. (15.00 Nws). 16.00 Nws. 16.03-18.00 Sportshow: sport van vandaag en toppers van nu (17.00 Nws).

De Vallei | 1970 | | pagina 9