We hebben de gemeente nooit strobreed in de weg gelegd Watervervuiling in Betuwse polders niet verontrustend BVY 1-Morgenster 1: wedstrijd op hoog niveau WfiARgMn weheen? Directie handelsonderneming KNBB district Veenendaal 11 Zilveren medaille Deskundigen voor straatnamen Provisorisch p arkeerterr ein gaat dicht Ambtenaren met pensioen VDC 2 met negen man naar zege Warenmarkt op oudejaarsdag Natte verjaars- kus voor ruim 1000 kinderen Amivedi schreef veel dieren in Rietvoorn krijgt visrecht in Dragonder' Belt u dan aven a.u.b, Causerie over toekomst landbouwers VOORLICHTING FUNCTIE MILJOENEN DAMMEN UITSLAGEN 10550 ZATERDAG 12 DECEMBER 1970 Huizenhoge stapels oud ijzer ont sieren nog altijd het centrum van Veenendaal. De autowrakken en het andere afval zijn eigendom van de Handelmaatschappij De Ruiter en vormt de inzet van al jaren slepende onderhandelingen tussen dit bedrijf en het gemeentebestuur van Vee- nendaal. Partijen hebben al die tijd als kemphanen tegenover elkaar ge staan totdat men overeen kwam dat cr een commissie van goede diensten moest komen om te bemiddelen. De commissie is klaar met haar werk en als de voortekenen niet bedriegen zal in 1971 het jaar worden waarin de kwestie uit de wereld wordt ge holpen. Handelmaatschappij de Rui ter zal dan verhuizen naar het nieu we industrieterrein II en de ge meente kan een begin gaan maken met het realiseren van het sane ringsplan in het centrum. KWESTIE-DE RUITER NU IN BESLISSEND STADIUM VEENENDAAL Het al jaren slepende conflict tussen de Handelmaatschap pij „De Ruiter" en de gemeente Veenendaal is in een nieuw stadium gekomen. Een indertijd door de kantonrechter beëdigde commissie van goede diensten heeft een rapport uitgebracht, waarin naar wordt aangenomen aan beide partijen aanbevelingen worden gedaan om uit de impasse te raken. Het rap port, dat beide partijen angstvallig gesloten houden voor de buitenwacht zal als basis gaan dienen voor een nieuw gesprek, dat indertijd werd opgeschort in afwachting van de aanbevelingen van de commissie van goede diensten. Blij kens een mededeling van burgemeester P. Bode in de de vorige maand gehou den begrotingsvergadering van de Veenendaalse gemeenteraad is er over de on getwijfeld forse bedragen, die met de transactie gemoeid zijn al overleg geweest tussen de gemeente en financiële experts van het provinciaal bestuur. „Zelfs al zouden we morgen met de gemeente tot overeenstemming komen, dan zal het zeker nog drie jaar duren voordat we ons bedrijf op een andere plaats kunnen laten functioneren zoals dat nu het geval is", aldus drs. J. de Ruiter, een van de directeuren van de handelmaatschappij „Over het rapport kan ik alleen zeg gen, dat er door de commissie van goe de diensten met veel kennis van zaken indicaties zijn gegeven om partijen dichterbij elkaar te brengen. Er staan verschillende zaken in, die door ons worden beschouwd als goede uitgangs punten bij de hervatting van het ge sprek tussen ons en het gemeentebe stuur. Wanneer dat gesprek zal worden vervolgd is op dit moment nog niet be kend". Drs. De Ruiter spreekt met klem te gen dat het bedrijf niet weg wil uit de Molenstraat. „Dat bij een deel van de bevolking en misschien bij verschillen de raadsleden die mening heeft postge vat komt door onvoldoende voorlichting door de gemeente. De gemeente ver schuilde zich maar al te graag achter deze foutieve minderheidsmening. „Wij hebben de gemeente nooit een strobreed in de weg gelegd bij de verplaatsing van ons bedrijf. Er wa ren alleen maar waardekwesties tus sen ons. Trouwens tegen een ver plaatsing kunnen we ons niet eens verzetten, al zouden we dat gewild hebben, want de gemeente kan ons op ieder door haar gewenst moment onteigenen. Ook dat het publiek meent, dat we te veel vragen voor ons terrein aan de Molenstraat is het eigenlijk niet kwa lijk te nemen. Als eenmaal in een ge bouw textielafval en huiden worden bewerkt en op een terrein oud ijzer wordt verhandeld, dan is de waarde van die gebouwen en terreinen onmid dellijk al gedegradeerd. Als in dezelfde gebouwen bijvoorbeeld een garage was gehuisvest, zou de waarde onmiddellijk veel hoger geschat worden. Je wordt nu VEENENDAAL De heer G. Dave- laar is vrijdagmorgen op het hoofdkan toor van Staflex/VSW aan de Kerke- ewijk onderscheiden met de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester P. Bode speldde de heer Davelaar, crediteure nadministrateur en assuradeur bij het Veenendaalse bedrijf, het koninklijke eremetaal op. Veertig jaar is de heer Davelaar in dienst geweest. VSW-directeur D. A. Whitehead beschreef de jubilaris in zijn speech als een zeer toegewijde kracht. Namens de ondernemingsraad hield de heer J. Slobber een toespraak. Veenendaals eerste burger had, voor dat hij de heer Davelaar de medaille opspeldde, reeds een korte speech ge houden op deze feestelijk getinte bij eenkomst in het hoofdkantoor. eenmaal bij een schatting altijd door de omgeving (afvalstoffen) onwillekeurig beïnvloed en dat is een heel menselijke fout Wij zijn er van overtuigd, dat ons bedrijf een goede maatschappelijke functie verricht, anders zouden we trouwens geen bestaansrecht hebben. Dezelfde publieke opinie en ook de ge meente wil toch geen autokadavers in het landschap zien? Nog afgezien van^ de vraag of het bedrijfseconomisch en uit een oogpunt van esthetica gewenst is de lompen, huiden en ijzerafval pro ducerende bedrijven zelf deze produk- ten te laten opslaan. Welnu ons soort bedrijven is ervoor om ze op te ruimen. Onze gebouwen hebben evenwel een herbouwwaarde, die alleen van de bouwkosten afhangt en het doet er niet toe of er nu afvallen of wol of sigaren in worden opgeslagen. Voor die herbouwwaarde heeft onze di rectie zich altijd ingespannen; in het belang van ons bedrijf met zijn 35 werknemers, zoals iedere gezond den kende bedrijfsleiding dat tot haar plicht rekent. We eisen niet van de gemeente, dat ze al onze nieuwe gebouwen gaat beta len. Je kunt nu eenmaal bestaande ge bouwen niet verplaatsen en je moet dus van nieuwbouw uitgaan. Het is nooit VEENENDAAL De commissie die burgemeester en wethouders van Vee nendaal adviseert over de straatnaam- geving heeft een bredere basis gekre gen. Zij bestaat niet meer uitsluitend uit raadsleden, zoals tijdens de zittings periode van de vorige raad het geval was. Aan de commissie zijn nu een drietal deskundigen toegevoegd, namelijk de heer S. P. J. Maas, de heer G. H. Slag ter, directeur van het postkantoor en de heer G. C. van Stuijvenberg, directeur van gemeentewerken. Hiermee wil niet gezegd zijn, dat de drie raadsleden die in de commissie zitten ondeskundigheid kan worden aangerekend. Mevrouw H. Buddingh-de Vries Lentsch maakt al deel uit van de commissie sinds de in stelling in februari 1964, de heer A. Visser is hoofdonderwijzer van de Ju liana van Stolbergschool en drs. L. L. Coïni is als neerlandicus verbonden aan het Chr. Lyceum in Veenendaal. Voorzitter van de commissie is bur gemeester P. Bode; ambtshalve secreta ris de heer J. van Offeren, chef van de afdeling bevolking der gemeentesecre tarie, tevens voorlichtingsambtenaar. De commissie heeft er nog een taak bij gekregen: zij adviseert B. en W. niet alleen meer over de straatnaamge- ving maar ook over de huisnummering. een geschilpunt geweest, dat de ge meente de totale nieuwbouwkosten voor haar rekening zou moeten nemen. De wet en ook het rapport van de com missie van goede diensten bepaalt hier voor aftrekposten. Als uitgangspunt moet je de her bouwwaarde nemen omdat je nu een maal geen oude gebouwen kunt neer zetten. Een groot geschilpunt was de aannemingssom van de nieuwe gebou wen als basis waarop dan de aftrekken zouden komen", aldus drs. De Ruiter. Naar algemeen wordt aangenomen is de kwestie De Ruiter in geld uitgedrukt langzamerhand een miljoenenkwestie geworden. Noch de gemeente noch de firma De Ruiter wil hierover exacte mededelingen doen. Drs. De Ruiter hierover: „U kunt voor de vuist weg best een rekensom metje maken. Wij hebben 12.000 kubie ke meter bedrijfsgebouw. De woning- wetbouw kost in grote series f 150,- per kubieke meter. We hebben verder 16.500 vierkante meter verhard terrein in het centrum, waarop we oud ijzer bewerken. De gemeente vraagt nu voor vergelijkbaar centraal gelegen onver hard industrieterrein f 35,- per vier kante meter. Bovendien gaat er in de verhuizing veel tijd en geld zitten. Al het schroot en de andere voorraden met machines moeten verplaatst worden. Alleen de verplaatsing van het schroot kost al f 25,- per ton". VEENENDAAL Het provisorische parkeerterrein tegenover het nieuwe winkelcentrum in Veenendaal (hoek J. G. Sandbrinkstraat Raadhuisplein) zal worden gesloten. Op dit stuk grond, waar te zijner tijd het nieuwe postkantoor zal komen was aanvankelijk een gazon aangelegd. Het werd tijdelijk bestemd voor parkeren toen de eerste winkels van het centrum in gebruik werden genomen en de an dere parkeerterreinen in het plan win kelcentrum nog niet klaar waren. Nu zijn alle parkeerterreinen in totaal drie aangelegd en is er ruimte voldoende. Alleen zal men nu zijn auto niet meer kwijt kunnen vóór het win kelcentrum maar erafchter. Daarin komt in de toekomst geen verandering. De laatste tijd waren er nogal veel klachten over het provisorische terrein. Door het najaarsweer was het veran derd in een modderpoel. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal zullen op woensdag 30 december a.s. afscheid ne men van twee medewerkers van de ge meente, die op 1 januari a.s. met pen sioen gaan, t.w. de heren J. de Rooi en E. Turkesteen. Dat gebeurt tijdens een bijeenkomst met het personeel van de dienst van gemeentewerken, 's middags om 4 uur in de instructiezaal van de brandweer kazerne aan de Industrielaan. De heer De Rooi heeft de gemeente 31 jaar gediend, de heer Turkesteen 11 1/2 jaar. VEENENDAAL Het le en 2e tien- tal speelden deze week hun voorlaatste wedstrijd in de bondscompetitie en wisten beide te winnen. Het le versloeg thuis het sterke Odi-Excelsior uit Utrecht met 119, terwijl het 2e in Woudenberg met 9 man speelde tegen DAWO II, hetgeen een 20 achterstand betekende. Maar buiten deze 2 punten stonden de Veenendalers nog maar 1 punt af zodat er een ruime overwin ning (173) werd bereikt. Persoonlijke uitslagen: VDC 1Odi-Excelsior: 1. N. Valken burgT. Fonville 20; 2. J. Vermeer W. Verbon 20; 3. A. KeymanJ. Sel- horst 02; 4. D. ScholteJ, v. Ame- rongen 11; 5. B. ValkenburgH. v. Linden 02; 6. W. v. d. HorAbeleven 02; 7. J. RoksB. van Hal 20; 8. R. de GooyerA. v. Amerongen 11; 9. G. RotterdamJ. van Ee 11; 10. E. de KleuverD. Vermeer 20, totaal 11—9. DAWO II—VDC II: 1. M. Raven horstG. Rotterdam 02; 2. F. de GreefA. Kalter 02; 3, G. van Dijk A. Keyman 02; 4. D. v. OmmerenE. Schaap 02; 5. P. v. d. VeenE. de Kleuver 11; 6. G. R. PeutH. Meer- veld 02: 7. R. RheineM. J. Stemp- voort 02; 8. M, WijnbergenA. Ga zenbeek 02; 9. G. van LeeuwenH. Verhoef 02; 10. regelmentair winst voor DAWO 2—0, totaal 3—17, VEENENDAAL De vrijdagse wa renmarkt op het dr. Slotemaker de Bruïneplein in Veenendaal-zuid wordt in verband met nieuwjaarsdag gehou den op donderdagmiddag 31 december a.s. VEENENDAAL Alle Veenendaalse kinderen van 6 tot en met 11 jaar krij gen van de Sportstichting voor hun verjaardag een felicitatie in de vorm van een ansichtkaart van het Valleibad. Achterop de kaart staat een gelu kwens van de badmeester. Op vertoon van de kaart kunnen de jarige kinderen een keer gratis komen zwemmen. In de eerste tien maanden van dit jaar heb ben ruim duizend kinderen van deze gelegenheid gebruik gemaakt. Verloren: hond, klein zwart hondje, roepnaam Troerie, J. Meerveld, Achter- kerkstr. 44, Veenendaal. Gevonden: hond, klein zwart hondje met geel halsbandje en ketting, D. de Vries, Dr. de Visserstr. 15, Veenendaal; hond, reu, bast. terrier, ongev. 45 cm hoog, zwart dek, 1. bruin draadherig, L, staart, hangoren, gebroken linker voor been, hond, teef, bast. pincher, klein zwart, dik, 1 .staart staande oortjes, ongev. 6 jr; hond, reu, bast. Kees, wit, mooie bevederde staart, krul staart zw., br, gemel., half hang oortjes, ongev. 2 a 3 jaar; hond, reu, bast., boxer, 8 maan den, glasharig, 1. bruin witte bef, witte teentjes aan alle vier pootjes, lange staart, „De Hof van Ede" te Ede. Tel, 08380-12705; hond, reu, herder, zwart geel, witte borst en voorbenen, „De Ha zenberg" te Amerongen, 03434-1584; hond, reu, kruising poedel, zwart, witte kin, halve staart; hond, reu, kruising Ierse Terrier; hond, teef, kruising La brador, zwart, ongev. 1 jaar, betrokken geweest bij auto-ongeluk, 23 nov., in lichtingen: Backers, 040-65730; hond, reu, fox, zwart/wit, Vrij vierkante brede kop, hele kleine hangoortjes; hond, teef. Dobberman Pincher, black and tan, met rode halsband. Vermist: hond, reu, donkergrijs, witte bef. 16 maanden; hond, reu, Spaniel, zwart, 3 jaar, Danny. Eigenaar: S. Buré, Nwe. Veenendaalseweg 233, Rhenen. VEENENDAAL Deze week zjjn er weer spannende wedstrijden gespeeld in de Cl-klasse. Het grote treffen tussen BW 1 en Morgenster 1 (43) werd op een bijzonder hoog niveau gespeeld. J. Vonk van BW 1 wist zijn partij tegen D. Nelle- stijn in 8 beurten uit te maken, met een hoogste serie van 99 (moyenne Vonk 16.87 en Nellestjjn 12.62). Driehoek 1 speelde een goede wedstrijd tegen DOG 1 en won verdiend met 70. Excelsior moest thuis weer een kleine nederlaag incasseren, ditmaal tegen het opkomende Zeldenrust 1 (3—4). In de C 2-klasse boekte DOG 2 een goed resultaat door de uitwedstrijd tegen Zeldenrust 2 met 27 te winnen. Zwaan 1 moest thuis een kleine neder laag toestaan aan het bezoekende Drie hoek 2 (45). Het duel Prins 1Cola 1 werd uitgesteld. In de C 3-klasse wist BW 2 koploper Vink 1 thuis met 72 te kloppen, terwijl Zwaan 2 thuis weer een 9—0-nederlaag leed, ditmaal tegen Excelsior 2. Excelsior 3 kon het thuis niet bolwer ken en verloor met 27 van Driehoek 3. In de C 4-klasse kon Morgenster 3 het in de uitwedstrijd tegen concurrent Co la 3 net niet redden (54). Driehoek 5 won met 72 van het ster ke Prins 2. Morgenster 2 won thuis met 54 van Driehoek 4 en Zeldenrust 3 be haalde thuis een kleine 54-overwin- ning op DOG 3, Wilton boekte een goed resultaat door thuis met 90 te winnen van Prins 2. Driehoek 5 tegen Zwaan 3 werd niet gespeeld omdat de Renswoudenaren niet opkwamen. Volgende week zijn er weer competi tiewedstrijden vastgesteld. C 1: BW 1—Morgenster 1 4—3, DOG 1Driehoek 1 07, Excelsior 1Zel denrust 34. Stand C 1 Morgenster 1 (Eist) 8 4115 BW 1 (Veenendaal) 8 37—19 Driehoek 1 (Rhenen) 8 3026 Zeldenrust 1 (Eist) 8 30—26 DOG 1 (Veenendaal) 8 19—37 Excelsior 1 (Leersum) 8 1145 C 2: Zeldenrust 2—DOG 2 2—7, Zwaan 1Driehoek 2 45, Prins 1Cola 2 uit gesteld. .99 In principe zijn burgemeester en wethouders van Veenendaal bereid het visrecht in de nieuwe woonwijk „Dra gonder" te verhuren aan de hengel sportvereniging „De Rietvoorn" in Vee nendaal. „De Rietvoorn" had hierom gevraagd. Als alle vijvers bevisbaar zijn kunnen de leden van „De Rietvoorn" de lijntjes uitgooien. De huurprijs voor het com plete ledenbestand is schappelijk 10 gulden per jaar. Stand C 2 Driehoek 2 (Rhenen) DOG 2 (Veenendaal) Zwaan 1 (Renswoude) Prins 1 (Scherpenzeel) Zeldenrust 2 (Eist) Cola 1 (Langbroek) C 3: Zwaan 2Excelsior 2 09, BW 2De Vink 1 72, Excelsior 3Drie hoek 3 2—7. Stand C 3 De Vink 1 (Ede) Excelsior 2 (Leersum) Driehoek 3 (Rhenen BW 2 (Veenendaal) Excelsior 3 (Leersum) Zwaan 2 (Renswoude) C 4: Driehoek 5Prins 2 72, Cola 2 Wilton 1 54, Morgenster 2Driehoek 4 54, Cola 3Morgenster 3 54, Zel denrust 3DOG 3 54, Wilton 2Prins 2 9—0. 50—22 46—26 40—32 29—34 26—46 16—47 52—20 47—25 43—29 39—33 31—41 4—68 voor Vaenandaa! Tot 17.30 uur Van 17.30- 11079 19.30 uur W,W 's Zaterd. v. I6.30-I7.30 u. Voor Rhenen 3320 Nwo Veenendaalseweg I59 TIEL Met uitzondering van de grote rivieren is de kwaliteit van het opper vlaktewater in het rivierengebied, nog redelijk goed. In het verslag over 1969 van het onderzoek naar de verontreiniging van het oppervlaktewater in de pro vincie Gelderland wordt gesteld, dat weliswaar de Dode Linge incidenteel ver ontreinigd was door uit Tiel afkomstige vervuiling, maar dat de situatie in al gemene zin bevredigend is. Wat het olderdistrict Neder-B«etuwe betreft, de waterkwaliteit in de Dal vaart (tussen Opheusden en D ode- waard) vertoonde dit jaar een verdere achteruitgang als gevolg van de vervui ling afkomstig uit Dodewaard. De Maurikse Wetering voerde steeds water van goede kwaliteit af. Op enke le punten werd een lichte verontreini ging geconstateerd door verspreide lo zing van huishoudelijk afvalwater en in enkele gevallen door lozing van afval stoffen van agrarische herkomst. Het polderdistrict Lek en Linge meldt dat in het Meer de ongunstige invloed van uit Culemborg afkomstige vervuiling nog steeds merkbaar is, zij bet in mindere mate dan in voorgaande jaren. In de Zijdewetering, die onder het polderdistrict Tielerwaard ressorteert en die onder meer water dat afkomstig is van de Tielse industrie afvoert, wer den geen tekenen van verontreiniging van enige betekenis waargenomen. Ook het water in de Voor bij Geldermalsen was doorgaans van redelijke goede kwaliteit. Het verslag »egt ook dat de aanleg van de veelbesproken effluentleiding van Culemborg naar de Lek in het voorjaar van 1970 zal worden aanbe- Stand C 4: Cola 3 (Langbroek) Morgenster 3 (Eist) Wilton 1 (Maarn) Zeldenrust 3 (Eist) Wilton 2 (Maarn) Driehoek 5 (Rhenen) DOG 3 (Veenendaal) Prins 2 (Scherpenzeel) Zwaan 3 (Renswoude) Morgenster 2 (Eist) Driehoek 4 (Rhenen) Cola 2 (Langbroek) 48—24 44—28 40—32 40—32 37—35 36—27 34—38 32—31 29—34 28—44 25—38 21—51 steed. Zoals bekend, heeft de voorgeno men aanleg van deze leiding in politie ke kringen weerstand opgeroepen, wat resulteerde in een aantal vragen dat door de Statenfractie van D'66 aan Ge deputeerde Staten werd gesteld. In het Rivierengebied zullen om streeks 1980 88 waterzuiveringsinstalla ties nodig zijn. Momenteel zijn er 58 in bedrijf. Daarvan zijn er 24 overbelast. LIENDEN De afdeling Lienden- Ommeren van de Gelderse Maatschap pij van Larvdbouwhoudt een algemene ledenvergadering op dinsdag 15 decem ber 's avonds 8 uur in hotel „Het Wa pen van Laenden". De heer K. Visser uit Dodewaard houdt een causerie over het onderwerp: „Wat is de toekomst van de zelfstandi ge agrariër?" Na de pauze spreekt de heer J. G. Kühlman van het gewestelijk arbeids bureau uit Tiel over „Taken van het arbeidsbureau in zijn algemeenheid, toegespitst op de beroepsovergang", na der toegelicht met filmbeelden. Er zal gelegenheid zijn over beide onderwerpen vragen te stellen. Ook belangstellende niet-leden van de afdeling zijn welkom. VEENENDAAL Zaterdag 12 december De Instuif: dansen op muziek van „Zip Fastening", anvang 19.30 u. Zondag 13 december De Instuif: dansen v.a. 19.30 u. (disco avond). Dinsdag 15 december Speeltuingebouw Engelenburg: 20 u. openbare verg. D'66. HENEN Bioscoop BIO: zat. en zond. 20 u.: "Airport" (Luchthaven in gevaar), zond. 14.30 u.: „Heintje, ik zing mijn lied". UTRECHT Stadsschouwburg Zaterdag 12 december 20 u. Zuidelijk Toneel Globe met „Varkens" van John Arden. Met Mart Gevers, Pleuni Touw, Edda Barends, Wies je Bouwmeester, Heieen van Meurs, Henk Rigters, Louis Bonger e.a. Dinsdag 15 december 20 u. Nederlandsche Comedie met „Het leven en de werken van Leo pold II" van Hugo Claus. Met Je rome Reehuis, Hans Boswinkel, Roger Coorens, Herman van Elte- ren, Mimi Kod, Robert Sobels e.a. Woensdag 16 december 20 u. ..Met blijdschap geven wij kennis", cabaret door Conny Stuart, Gerard Cox en Frans Hal- sema. Donderdag 17 december 20 u. Zuidelijk Toneel Globe met „Varkens" (zie 12 dec.). MUZIEK K en W (Mariaplaats)di. 15 dec. 20.15 u. het Melos-kwartet met werken van Kolaly, Brahms en Mozart. Tivoli (Lepelenburg): wo. 16 dec. 20.15 u. USO o.l.v. André Vander- noot met als solist Young Uck Kim, viool. Werken van Gabrieli, Mendelssohn en Bruckner. Bioscopen City (Voorstraat): dag. 14.30, 18.45 en 21.00 u.; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 u.: „Voor een hanndvol dol lars", 18 jr. Filmac. (Vredenburg)za. en zo, 14.30 en 16.30 u.: „De dansmees ters", a.l. Olympia (Amsterdamsestr.w.)dag. 18.45 en 21 u.; wo. tevens 14.30 u.; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 u.: do./zo.: „Het commando der wra ke", 14 jr.; ma./wo.: „Het kamp op het bloedeiland", 18 jr. Palace (Vredenburg): dag. 12.30, 14.30, 16.30, 18.45 en 21 u. (van 12.30 tot plm. 18.30 u. doorlopend); za. en zo. alleen 18.45 en 21 u.: „Echtpaar zoekt echtpaar", 18 jr. Rembrandt (Oudegracht 73): dag. 14.30, 18.45 en 21.15 u.; zo. 13.45. 16.15, 18.45 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer", 14 jr. Scala (Potterstraat): dag., ook zon dag 14.15 en 20.00 u.: „Koningin voor duizend dagen", 14 jr. Studio (Oudegracht): dag. 14.45, 19.00 en 21.15 u.; zo. 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u.: „Zabriskie point", 14 jr. Vreeburg (Vredenburg): dag. 14.30, 18.45 en 21 u.; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 u.: „Jeff als een rat in de val", 18 jr. N ac ht voorstellingen Studio: za. 23.30 u.: „A lovely way to die", 18 jr. ARNHEM Stadsschouwburg Zaterdag 12 december 20 u. Toneelgroep Theater met „Baas in eigen zaak" van Harold Brighouse. In de hoofdrollen: Trees van der Donck, Arthur Bo ni, Hanna Tiemeijer. Maandag 14 december 20 u. Toneelgroep Centrum met „Kees de Jongen'' van Gerben Hellinga naar 't boek van Theo Thijssen. In de hoofdrollen: Hans Dagelet en Wim van der Grijn. Woensdag 16 december 20 u. Zuidelijk Toneel Globe met „De kersentuin" van Anton Ts/e% chow. Met Ank van der Moer, Ann Hasekamp, Petra Laseur, Kitty Janssen, Ineke Cohen, Ton Lutz, André v.d. Heuvel, Huib Rooymans e.a. 1 De Korenbeurs Vrijdag 18 december 20.30 u. Mickery Circuit. Portbale Theatre uit Londen met „Fruit" van Howard Brenton en „What happened to Blake" van Hare. Theater aan de Rijn Zondag 13 en 20 december 20.30 u. Toneelgezelschap De Noorder Compagnie met „Geluk kige Dagen" van Samuel Beckett. Met Manon Al ving en Jaap Maar- leveld. Musis Sacrum Donderdag 17 december 20 u. Het Gelders Orkest. Dirigent: Francesco Mander. Solisten: Her man Krebbers, viool en Jean De- croos, cello. Werken van Borodin, Brahms, De Falla, Pizetti en Ra- vel. Bioscopen Rembrandt (Velperplein): aanvangs tijden 2.30, 6.45 en 9 uur: „Kogels voor Ringo", 14 jr. Palace (Bakkerstraat): aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 uur: „Naakt on der de zon", 18 jr.; zondag t/m woensdag: „36 uren in de hel", 18 jr. Luxor (Willemsplein): aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 u.: „Seksualiteit in de liefde", 18 jr.; zaterdag 23.30 u.: „Zoveel naakte heerlijkheid' 18 jr. Saskia (Looierstraat): aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 uur: „M.A.S.H.", 18 jr. Studio A (Langewal): aanvangstij den 6.45 en 9 u.: „De overgave", 18 jr.; za., zo. en wo. 2.30 „Sjors in het land der reuzen", a.l.

De Vallei | 1970 | | pagina 3