Taimanof en Uhlmann kwalificeerden zich Dames verloren van Milovac Heren spelen weer gelijk Inzet van Merino's na de rust Nederlaag voor een nonchalant Unitas Hilversum zonder profs Oranje-Wit neemt afstand van de onderste plaats Trijnie Rep weer rap TRAINER v. d. VELDE GEEFT CANDIA MOED Tafeltennis in de Vallei in het Nationale toptijden Valleibad door VZC'ers Volleybal HDSGELUK TEGEN 10 MAN Technische k.o. van Shibata Ondanks klein verlies Zwemmen Provinciaal veldritten kampioenschap DAMES HEREN RESERVES SPORT IN 'T KORT NATIONAAL RECORD CLUBRECORD MAANDAG 14 DECEMBER 1970 PALMA DE MAJORCA De Ru» Mark Taimanof en de Oostduitser Wolf gang Uhlmann hebben zich weten te kwalificeren voor het kandidaten- schaaktoernooi. Eerder verzekerden de Amerikaan Bobby Fischer, de Westdult- ser Robert HUbner, de Rus Efim Geiler en de Deen Bent Larsen zich van een plaats. De Russen Tigran Petrosjan en Viktor Kortsnoj waren op grond van eerder geleverde prestaties vrijgesteld van het Interzone-toernooi en kwamen direct in de kandldatengroep. In de zaterdag te Palma de Majorca gespeelde 23e en laatste ronde van het interzonale toernooi brachten Taimanof en Uhlmann het beiden tot een overwin ning. De Rus versloeg de Zuidslaviër Matulovic in 42 zetten en Uhlmann had tegen Naranja uit de Philippijnen 35 zet ten nodig. Overwinningen waren nodig want de achtervolgers van Lajos Por- tisch en Boris Smyslov stonden gereed om van misstappen te profiteren. Por- tisch won van de Mongoliër Ujtumen en Smyslov, die na een zwakke toernooi- start formidabel is teruggekomen en zich nog bijna wist te plaatsen over troefde de jonge Westduitser HÜbner, die zich reeds bevrijd wist van zorgen. De uitslagen van de 23e en laatste ronde zijn Hort (Tsj.-Sl.)Addison (remise); Fi- lip (Tsj.-Sl.)—Gligoric (Z-Sl.) remise; Fischer (VS)Banno (Arg.) 10, Ban- no kwam niet opdagen; Minic (Z.-Sl.) Geiler (Rus) remise; Smyslov (Rusl.) Slechts één Panters-speelster pro beert de Milovac-aanval af te stoppen. VEENENDAAL Zaterdagmiddag kwam de herenformatie van Panters in de sporthal tegen het Bilthovense CGSI weer niet verder dan een gelijk spel. Het moest net als destijds in Bilthoven zelfs een 0-2 achterstand wegwerken om niet met de eerste nederlaag van dit seizoen te worden geconfronteerd. De dames speelden tegen Milavoc uit De venter een zeer goede partij volleybal, maar moesten tenslotte met 1-3 de eer laten aan de veel hoger geklasseerde hoofklasseploeg uit Deventer. Bij de dames is duidelijk een opwaartse lijn te bespeuren in het spelpeil en de wijze van aanpak in de hoofdklasse, terwijl de heren ondanks de leiderspositie in de eerste klas niet het juiste concept kunnen vinden om van meet af aan hun superioriteit uit te drukken. Milavoc uit Deventer doet het dit sei zoen beter dan verleden jaar. Het had reeds tot zesmaal toe een fraaie zege geboekt in deze hoofdklasse en het stond wel vast dat Panters het behoor- formatie heeft echter de handen meer dan vol gehad om Panters een 1-3 ne derlaag toe te brengen. Dank zij een geweldige vechtlust van Panters werd het een zeer aantrekkelijke partij vol leybal. In de eerste set reeds bleek dat Pan ters zich niet zomaar gewonnen zou ge ven en er ontwikkelde zich een fraai gevecht. Milavoc speelde met meer va riaties in de aanval, terwijl de verdedi ging vrijwel onneembaar was, maar Panters daarentegen speelde zo enthou siast en zo vechtlustig, dat het voor Mi lavoc soms erg moeilijk werd en het verloor dan ook de derde set. In deze eerste set trok Milavoc via de tussen standen 4-6 en 6-10 met 11-15 aan het langste eind. In de tweede set bleef Panters zich heftig verzetten, maar ook nu wist Mi lavoc van geen wijken. Het nam gede cideerd een 0-6 voorsprong, maar Pan ters knokte terug tot 8-10. Dank zij bij zonder goed aanvalswerk van de dames Bakker en Maatman die de set-ups van mej. Schol ten afwerkten, won Milavoc ook de tweede set met 9-15. De derde set werd een verbeten strijd. Panters nam het initiatief volle dig over en door fraaie aanvallen van Margriet van de Grift en Wil Vink stoomde het achter elkaar door naar een 6-1 voorsprong. Het werd zelfs 8-1, waarna Milavoc langzaam langzij kwam tot 11-11. Het werd 13-12 voor VEENENDAAL Een voor rust be ter spelend SKV heeft De Merino's toch een draw moeten toestaan. Na de rust gaf de conditie en de inzet van de ploeg van trainer Teunissen de doorslag en met een beetje meer geluk was De Me rino's met een overwinning naar huis teruggekeerd. SKV wist zich in die eerste drie kwartier meer kansen te scheppen en na ongeveer vijftien minuten nam het een voorsprong. De hoekschop van de linksbuiten draaide sterk naar binnen en verdween achter de verslagen Vee- nendaalse keeper. (10). Na rust veranderde het spelbeeld. Nadat SKV nog een klein offensief had weten op te brengen, veroverden De Me rino's een veldoverwicht en er ontston den een aantal kansen voor het SKV- doel. Tien minuten voor het einde maakte Verheugen gelijk (11) en wanneer De Merino's geen pech had gehad was even later een voorsprong genomen. Aarsen schoot uit een voorzet van H. v. d. Berg echter tegen de keeper op, en de fraaie kopbal van Gaasbeek had ook een beter lot verdiend. De Merino's speelden zonder aanvoerder Van Gin- kel, die door een knieoperatie voorlopig is uitgeschakeld, en Gaasbeek maakte na een lange periode van afwezigheid (ziekte) zijn rentree in het eerste elftal. In de tweede helft werd Veenhof ver vangen door H. de Roos. Panters, terwijl later de stand 14-14 na zes plaatswisselingen nog op het score bord stond. Met een ferme eindspurt trok Panters de set met 16-14 naar zich toe en had de stand tot 1-2 gereduceerd. De vierde set kenmerkte zich door een prachtig herstel van Milavoc. Het heilige vuur was er een beetje uit bij Panters, ter wijl het ook met wat pech te kampen kreeg. Milavoc rukte via 0-4 en 2-5 op naar 2-9. Panters kon geen gelijke tred meer houden en verloor deze set met 5-15 en daardoor de wedstrijd met 1-3. De heren van Panters speelden weer een wisselvallige wedstrijd. In de be ginfase leek het er op, dat het zou luk ken, maar met name de jongere spelers konden niet de nodige rust opbrengen om de echt niet zo gevaarlijke CGSI- formatie onder de voet te lopen. Pan ters liet weer te veel kansen onbenut en toen later via wat spelerswisselin gen, de zaak werd gecorrigigeerd was het te laat. In de eerste set aanvanke lijk een gelijk opgaande strijd tot 8-7. Daarna kwam Panters achter met 8-12 en mede dank zij veel eigen fouten verloor het de eerste set met 14-16 (0-1). In de tweede set speelden enkele Panters-spelers ver onder de maat. CGSI kreeg aan het net vrij spel en via de tussenstanden 1-5 en 7-13 verloor Panters kansloos met 7-15 (0-2). In de derde set was er een betere samenstelling tussen de lijnen met als gevolg rustiger spel. CGSI kwam direct klasse tekort om het nodige verweer te bieden en ging veel fouten maken. Pan ters nam duidelijk het initiatief in han den en via 9-8 en 13-8 won het met 15-8 (2-1). Ook de vierde en laatste set was voor Panters. Met beheerst spel, harde aan vallen en veel tactische plaatsballen overspeelde het CGSI volkomen. Na de stand 10-0 voor Panters kwam CGSI even terug tot 13-5, maar Panters liet zich deze set niet meer ontfutselen. Het won overduidelijk met 15-5 en speelde daardoor wat onbevredigend met 2-2 gelijk. Heren 2 deed het weer voortreffelijk en won duidelijk met 3-0 van Dalto uit Driebergen. Heren 3 behaalde een re glementaire 3-0 overwinning omdat Smash 2 niet kwam opdagen. Dames 2 speelde heel verdienstelijk met 2-2 ge lijk tegen koploopster Olympia en kwam daardoor nog op de tweede plaats met kansen op promotie. De meisjes-junioren klopten CGSI-B met 3-0, terwijl de meisjes-adspiranten te gen kampioen Valbovol A met 0-3 aan het kortste eind trokken. NIJKERKERVEEN Een noncha lant spelend Unitas heeft in Nijkerker- veen de punten moeten achterlaten. Reeds in de 5e minuut keken de Vee- nendalers tegen een achterstand aan en dat was te wijten aan slordig optreden van de achterhoede die, behalve Meu- lenbroek, zondagmiddag geen voldoen de haalde, 10. Zes minuten later werd de stand gelijk door een strafschop, die door Drost werd genomen (11). Na een kwartier spelen nam de thuisclub weer een voorsprong, toen de Veenendaalse achterhoede, in plaats van resoluut wegwerken de voorkeur gaf aan een een-twee combinatie en de bal verspeelde aan de hardwerkende middenvoor van Veense Boys, die Bre- kelmans kansloos passeerde (21). Ondanks die achterstand bleef Unitas aan zijn aanvallen bouwen om een be ter resultaat te bereiken. Het was J. Molemans, die in de 39e minuut het leer langs de Veense Boys-keeper joeg (22). Vlak voor rust was de thuisclub dicht bij een doelpunt/ maar de paal bracht keeper Brekelmans redding. Ook na de rust bleef de ploeg uit Nijkerkerveen in de aanval en streed voor de volle winst. Dank zij schoten tegen de paal en het latwerk van het Unitas-doel bleef de stand gelijk, maar in de 65e minuut kreeg Veense Boys eindelijk loon naar werken. Een af standsschot werd keeper Brekelmans noodlottig, want de bal schoot tussen zijn benen door in het doel (32). Uni tas gaf zich gewonnen en keerde met lege handen naar Veenendaal terug. Hübner (W.-Dld.) l—O; Ivkov (Z.-Sl.) Mecking (Braz.) remise; Poloegajevski (Rusl.)Jiminez (Cuba) remise; Larsen (Den.)—Rubinetti (Arg.) 1—0; Taima nof (Rusl.)Matulovic (Z.-Sl.) 10; Uhlmann (O.-Dld.)Naranja (Philip.) 10; Portisoh (Hong.Ujtumen (Mong.) 10; Suttles (Can.)Reshevs- ky (VS) remise. De eindstand 1. Fischer (VS) 18.5 pt.; 2. Hübner (W.- Dld.), Gelier (Rusl.) en Larsen (Den.) 15; 5- Taimanov (Rusl.) en Uhlmann (O.-Dld.) 14; 7. Portisch (Hon.) en Smyslov (Rusl.) 13,5; 9. Poloegajevski (Rusl.) en Gligoric (Z.-Sl.) 13; 11. Mecking (Braz.). Banno (Arg.) 12,5; 13. Hort (Ts.-Sl.) 11,5; 14. Ivkov (Z.- Sl.) 10,5; 15. Minic (Z.-Sl.) en Suttles (Can.) 10; 17. Reshevsky (VS) 9.5; 18. Addison (VS) en Matulovic (Z.-Sl.) 9; 20. Naranja (Philip.) en Ujtumen (Mon- g.) en Filip (Ts -Sl.) 8.5; 23. Rubinetti (Arg.) 6; 24. Jiminez (Cuba) 5,5. UTRECHT Tom Okker zal ontbre ken bij de internationale tenniskam pioenschappen van Nederland, die van 2 juli tot 1 augustus 1971 in Hilversum worden gehouden. De organisatorisen hebben namelijk besloten geen profes sionals uit te nodigen. De sterk gestegen prijzen die de profs vragen, is niet het enige motief voor de organisatoren geweest. Toernooi-direc- teur Jan Mulder, die tijdens de na jaarsvergadering van de K.N.L.T.B. in Utrecht een pleidooi hield voor grotere bevoegdheden van de scheidsrechters, verklaarde: „Ik heb het vertrouwen in de profs verloren. De manier waarop Roger Taylor het er dit jaar in de fina le bij liet zitten, is een aanfluiting voor de sport. Het proftennis is een circus geworden. Het heeft niets meer met sport te maken. Ik vind het niet meer verantwoord tegenover al de mensen, die belangeloos hun vrije tijd ter be schikking stellen voor de organisatie, deze spelers te laten optreden. Als gevolg van het besluit geen prof uit te nodigen, zal de toernooi-begro- ting (dit jaar 125.000) wat kleiner kunnen worden. Niet veel echter, „want", aldus de heer Mulder, „ook de top-amateurs schijnen hun prijzen flink te hebben opgeschroefd". De koninklij ke Nederlandse Lawntennisbond heeft Hilversum ook voor 1971 het predikaat: „internationaal kampioenschap van Ne derland" toegekend. Op de begroting van de K.N.L.T.B., die zaterdag werd goedgekeurd, staat voor het evenement een garantiebedrag geboekt van zesdui zend gulden. LEERSUM Een zeer benauwd ge lijk spel wist HDS enkele minuten voor tijd nog in de wacht te slepen tegen Maluka-Muda. Voordat de score geopend werd, door de goed spelende Tihusula, was na 10 minuten spelen de linksbinnen Titaley van de Barnevelders al door scheids rechter van Rossum, naar de kleedka mer gewezen omdat hij een zeer grove charge ondernam tegen Gijsbertse van HDS. Hoewel Maluka Muda dus bijna de gehele wedstrijd met 10 man speelde was het toch de betere ploeg. Opbouw van spel en techniek was bij Maluka heel goed verzorgd en het wist ook op tijd over te schakelen op dieptepasses. Dat HDS met de rust slechts een 0-1 achterstand had, was in hoofdzaak te danken aan het nonchalant omspringen met kansen, die Maluka toch wel kreeg. HDS kon voor rust niet in haar ge wone rytme komen. Na rust ging het iets beter bij de Leersummers en Wil- lemse wist na 10 minuten spelen in de 2e helft met een prachtig schot in de gelijkmaker te scoren. HDS had wel enkele malen pecht toen schoten buiten bereik van de Ma- luka-doelman tegen het houtwerk be landden. Maluka bleef echter de beterspelende ploeg en kwam ongeveer na 80 minuten spelen aan een 1-2 voorsprong door alweer, Tgusula. HDS gooide nu alles op de aanval en Van Rhenen had in de 85e minuut succes en wist tenminste nog 1 punt voor HDS te redden. (2-2). Scheidsrechter van Rossum leidde zeer goed, en hield de teugels strak in handen. Oranje Wit heeft zondagmiddag het belangrijke duel tegen RUC, met als inzet de voorlopige bezetting van de onderste plaats met 21 gewonnen. Oranje Wit opende direct met een aanvalsoffensief en drukte RUC lange tijd in de verdediging. Helaas zagen de Oranje Wit voorwaartsen geen kans om de RUC doel te doorboren. Oranje Wit zou zelfs met de rust tegen een 01 achterstand aankijken, toen één minuut voor rust er een misverstand in de ach terhoede ontstond en de RUC-linksbui- ten hier handig van profiteerde door de bal in het doel te werken. (01). Na rust een fanatiek en hard wer kend Oranje Wit, dat alles op alles zet te om de achterstand weg te werken. Henny Bos had inmiddels de plaats in genomen van de geblesserde Maar- schalkerweerd en hij zou in de 60-ste minuut na goed voorbereidend werk van Van Mourik de score in evenwicht brengen. (11). Drie minuten later kon de Oranje Wit aanhang opnieuw juichen, want het was wederom Henny Bos, die met een prima gericht schot de RUC-doelman het nakijken gaf (21). In de slotfase probeerde RUC nog de gelijkmaker te forceren, maar Oranje Wit-verdediging stond geen treffers meer toe. Grote inzet weerspiegelt zich op de gezichten van de spelers van Oranje Wit en RUC. AMSTERDAM De Zaanse Trijnie Rep was veruit de snelste dame bij de selectiewedstrijden die zaterdag en zon dag op de Jaap Edenbaan werden ge houden. De 500 meter won zij in de lang niet slechte tijd van 47 sec. rond, op de 1500 meter was haar 2.89,4 ruim schoots voldoende voor de eerste plaats. Uitslagen Dames (senioren) 500 meter 1. Trijnie Rep 47.0; 2. Sijtje van der Lende 43.6; 3. Truus Dijkstra 48.7; 4. Hannie Lorent 48.8; 5. Beb Westerveld 49.6. 1500 meter: 1. Trijnie Rep 2.29,4; 2. Sijtje van der Lende 2.31,4; 3. Truus Dijkstra 2.36,8; 4. Beb Westerveld 2.38.8; 5. Hannie Lorent 2.41,4. Junioren a 500 meter 1. en 2. Hoog kamp en Van Dalsen 48.2; 3. Koehler 48.3. 1500 meter1., 2. en 3. Hoogkamp, Koelhler en Tichelaar,, elk 2.33,8. Junioren b 500 meter 1. Schuurman 49.9. 1500 meter 1. Schuurman 2.41,5. Heren (senioren) 500 meter 1. Krook 43.7; 2. Pennings 44,0; 3. Brouns 44,2. 1500 meter 1. Krook 2.15,8; 2. Meijer 2.18,0; 3. Brouns 2.18,9. Junioren a 500 meter 1. Vriend 43.9; 2. Rutte 45.2; 3. Langereis 45.7. 1500 meter 1. Vriend 2.19,4; 2. P. van der Kant 2.21 „8; 3. en 4. Rutte en Ter- meulen 2.22,4. Junioren b 500 meter 1. Stift 45,5; 2. en 3. W. van der Kant en Lankreyer 48,9. 1500 meter: 1. Stift 2.25,0; 2. W. van der Kant 2.31,4; 3. Lankreyer 2.31,6. TIJUANA De Japanse bokser Ku- niaki Shibata is in de Mexicaanse plaats Tijuana wereldkampioen verdergewicht geworden via een overwinning door technisch knock-out op de titelhouder, de Mexicaan Vicente Saldivar. De Mexicaanse arbiter Say Rolis maakte een einde aan het gevecht tussen de dertiende en de veertiende ronde, toen de ringarts had vastgesteld dat Saldivar wegens een diepe wond in zijn rechter wang niet verder kon boksen. RHENEN/JUTPHAAS Candia '66 bracht zondagmiddag een bezoek aan JSV in Jutphaas en kwam met een kleine 21 nederlaag naar huis. De toekomstige trainer, de heer v.d. Velde, die een vrije dag had. was tot grote verrassing van de Candianen de ploeg nagereisd naar Jutphaas, waar cje eer ste gesprekken met de spelers plaats vonden. Of de aanwezigheid van de nieuwe voetballeider van Candia de mannen tot inspiratie bracht weten we niet, maar de inzet van het gehele elf tal was aanmerkelijk groter dan in welke wedstrijd van deze competitie ook. De opdracht luidde deze middag over de vleugels te spelen. De combinaties waren heel aardig, maar toch werd er nog te veel door het midden gevoet bald, hetgeen de verdediging van JSV niet voor problemen stelde. Tactisch speelde de Candia-ploeg dus niet helemaal zoals verlangd werd. Na een kwartier spelen raakte Frank Ei bers, die wat teruggetrokken speelde, de aanvankelijk op de Candia-doelman Van Driel gerichte bal kwijt. Het leer kwam voor de voeten van een JSV'er, die de stand op 10 bracht. Toch zou het Frank Eibers zijn die de stand weer op gelijke voet zou brengen. Hij scoor de uit een verwarde situatie 11. Candia ging hierna weer massaal ten aanval en de combinaties lukten goed. Het grote probleem was echter dat op nieuw te veel door het midden werd gespeeld, waardoor JSV telkens vol doende vat op het spel kreeg en doel punten kon voorkomen. Toen JSV een corner kreeg toegewezen zorgde de bij zonder lange spil van de thuisclub voor het tweede doelpunt, 21. Hij kreeg een afgemeten bal toegespeeld, behoef de maar met z'n hoofd te knikken en Van Driel was kansloos. Met deze 21 stand brak de rust aan. Na de thee bleek dat de heer v.d. Velde zijn tactisch praatje opnieuw had gehouden, Candia trok opnieuw mas- Enzo Ferrari heeft zzaterdag zijn ploeg voor 1971 officieel voorgesteld. In de wagens van Ferrari (formule 1 en prototypes) zullen het komende jaar rijden: Mario Andretti (VS), Jacky Ickx (Bel), Clay Regazzoni (Zwi), Ignaziok Giunti (Ita) en Arturo Merzariok (Ita), saai ten aanval, maar de afwerking in de voorhoede ontbrak. Doelpunten wer den er noch bij JSV, noch bij Candia gescoord in de tweede helft. Remerie werd in het laatste kwartier ingezet voor uitvaller Hovestad, die weliswaar goede soli uitvoerde, maar ook hij mis te de man in de spits, die de zaak moest afronden. Ook spitsspeler Jansen werd nog even vervangen door v.d. Oosterkamp, maar de stand bleef 21. Trainer v.d. Velde heeft nu een in druk wat eraan hapert bij Candia. De ploeg is vol vertrouwen nu er weer een vakman op de achtergrond staat, dat was gisteren al te merken aan de inzet en de mentaliteit van de jongens. De heer v.d. Velde zal uiteraard nog wel het een en ander moeten-bijschaven. VEENENDAAL Deze week werd in de Gelderse Vallei een inhaalpro gramma afgewerkt. Zo werd in 3 E ge speeld de wedstrijd KEV 3 - Etac 2 met als uitslag 91 in het voordeel van KEV 3. Hierdoor behield KEV 3 haar kans om alsnog tweede te worden in deze groep; de nummers 1 en 2 gaan over naar de promotiegroep. RTTV 5 heeft zich thans definitief geplaatst voor deze groep door SKF 7 met 9—1 van de tafel te spelen. In 3 F waren geen wedstrijden vastgesteld. IN 4 F bracht SKF 9 een bezoek aan Kes- teren 2. Door een 91 zege behoudt SKF een reële kans om bij de bovenste 3 te komen. In de 4e klasse gaan nl. de nummers 1 t/m 3 over naar de promotiegroep. Swift 3 behaalde twee overwinningen. Bij RTTV 7 werd met 73 gewonnen en in Kesteren boekte het een 9—1 overwinning op Kesteren 2. Slaagt SKF 9 erin om Etac 4 te verslaan, dan gaat het over naar de promotiegroep. KEV 5 boekte wederom een grote overwinning en stuurde Etac 4 met een 100 nederlaag huiswaarts. In 4 G ten slotte werd 1 wedstrijd gespeeld, KEV 7 - SKF 10, met als uitslag 28. Door deze overwinning behoudt SKF 10 ook haar kans om bij de bovenste drie te komen, al dient men dan van Kesteren 1 te winnen, een wedstrijd waar voor SKF wel enig perspectief inzit. VEENENDAAL Zaterdagavond werd in het Valleibad het laatste deel afgewerkt van de clubkampioenschap pen zwemmen van. VZC. Er kwamen zoals werd verwacht enkele zeer scher pe tijden uit de bus. Enkele zwemsters en zwemmers zwommen tijden op na tionaal niveau, waardoor op de rang lijst van de „10 snelsten van Neder land" wederom enkele VZC'ers zich klasseerden. In het oog vielen vooral de tijd van Linda Fabcr op de 50 mtr rug slag in 38.8 sec. Winnie Faber zwom de nationale toptijd van 36.1 sec op de 50 mtr vlinderslag. Ineke van den Bosch produceerde een prachttijd van 34.0 sec op de 50 mtr vlinderslag en een tijd van 31.4 op de 50 mtr vrije slag. André Faber bracht zijn tijd op de 50 mtr schoolslag op 44.1 sec., waardoor hij vermoedelijk nationaal op de tweede plaats komt te staan. In de jongste ca tegorie zwom de kleine Marijke van Viegen 20.0 sec. op de 25 mtr vrije slag en Evert Reemst bij de jongens 19.0 sec. In volgorde van het programma kwa men de volgende klasseringen en tijden uit de bus. In de leeftijdsgroep onder de 8 jaar won Marijke van Viegen de 25 mtr vrije slag bij de meisjes in 20.0 sec, tweede werd Jacqueline Faber in 23.0 sec en derde Marga Blankestijn in 24.9 sec. Bij de jongens werd dit onderdeel een prooi voor Evert Reemst in 19.0 sec., tweede werd Martin van Stemp- voort in 20.0 en derde Bob van Stemp- voort in 22.1 sec. In de groep onder de 10 jaar bij de meisjes won op de 50 mtr schoolslag Linda Faber in de prachttijd van 47.0 sec., tweede werd Netty de Pavert in 38.1 sec en derde Marian Spanjerberg in 49.1 sec. Op de 50 mtr rugslag won weer Linda Faber in de goede tijd van 38.8 sec., tweede werd Antoinette Weyers in 44.2 sec. en derde Nicoline Boers in 47.0 sec. Bij de jongens onder de 10 jaar won André Faber de 50 mtr schoolslag in de geweldige tijd van 44.1 sec., tweede werd Chr. Hiensch in 49.1 sec en derde Remmy Schaap in 54.9 sec. Op de 50 mtr. rugslag won André Faber weder om in 44.9 sec., tweede werd Remmy Schaap in 52.2 sec en derde Leo van Hal in 53.5 sec. In dc leeftijdsgroep onder de 12 jaar ook diverse scherpe noteringen. Op de 50 mtr rugslag won bij de meisjes na tuurlijk Winnie Faber in de toptijd van 37.8 sec., tweede werd Louise van Vie gen in de eveneens fraaie tijd van 39.3 sec en derde Doro van de Brink in 43.0 sec. Op de 50 mtr vlinderslag zegevier de Winnie Faber in de tijd van 36.1 sec een nationaal record tweede werd heel sterk Louise van Viegen in 38.0 sec en derde Doro van de Brink in 47.6 sec. Bij de jongens in deze leeftijdsgroep won Chris van de Berg de 50 mtr ru- slag in 40.0 sec., tweede werd Bert Bos in 42.1 sec en derde Wout van Stemp- voort in 42.2 sec. Op de 50 mtr vlinder slag won Chris van de Berg wederom in de tijd van 39.0 sec., tweede werd Rinie Methorst in 41.7 sec. en Wil Sip- kema werd derde in 46.0 sec. Onder 14 jaar: De 50 mtr vlinderslag werd scherp gewonnen door Ineke van den Bosch in 34.0 sec., tweede werd Gerrie van de Pest in 34.5 sec en derde werd Els Lazet in 39.3 sec. Op de 50 mtr vrije slag weer Ineke v. d. Bosch eerste in de mooie tijd van 31.4 sec., weer was Gerrie van de Pest tweede in 33.1 sec en weer Els Lazet derde in 33.3 sec een spannende race. Bij de jon gens in deze groep minder spanning. Dick Blankespoor won de 50 mtr vlin derslag in 41.5 sec., tweede werd Piets Monsema in 48.8 sec. en derde Wim Kerseboom in 50.9 sec. Op de 50 mtr vrije slag won Jan van de Berg in 35.4 sec en tweede werd Wim Knopperts in 37.5 sec. In de groep onder de 16 jaar zwom Marianne Bouman de 100 mtr vrije slag in de mooie tijd van 1.11.8 min. Bij de jongens zwom haar broer Cor Bouman de scherpe tijd van 1.01.6 min. bij el kaar, terwijl Bert Bolderman 1.04.8 boekte. Derde werd Teunis van Bins- bergen in 1.07.2 min. De 100 mtr vrije slag voor heren Een moment uit een van de vele wedstrijden die in het Valleibad werden verzwommen. werd een zege voor Bert Koetsier die ditmaal niet onder de minuut zwom, maar wel de mooie tijd van 1.00.4 min. op de klokken bracht. Lex den Drijver zwom de tijd van 1.05.5 min. Tenslotte dan de 200 meter wisselslag persoonlijk voor jongens onder de 16 jaar. Cor Bouman won, nieuw clubre cord, in 2.35.2 min, tweede werd Bert Bolderman in 2.47.2 min en derde werd Rob Olislagers in 3.07.6 min. De trofeeën en kampioensdiploma's zullen a.s. zaterdagmiddag- en avond op een feestelijke bijeenkomst avn VZC aan de winnaressen en winnaars wor den uitgereikt. VEENENDAAL De KNWU heeft het provinciaal kampioenschap cycle- cross (of, zoals het tegenwoordig in wielcrtermen heet: wielerveldrit) van Utrecht toegewezen aan ren- en toer club „Amersfoort". De Amersfoortse vereniging organi seert de titelstrijd op zaterdag 9 januari in de zandafgraving van de firma's Bruil en Van Schoonhoven. Op die datum startten de verschillen de categorieën renners om twee uur. Insiders verwachten weer een verbe ten strijd tijdens deze cycle-cross-kam- pioenschappen. Op 2 januari zijn er ook reeds wiel renners in de zandafgraving te zien. Dan wordt er op dit parcours een rit georganiseerd voor de Midden-Neder landcompetitie.

De Vallei | 1970 | | pagina 11