Computers in vliegtuigen Brit maakt pubs van plastic Hans v. Willigenbur „Niet van die fraaie Uur Teleac: f 38.000.- Publiek ziet op tv liefst amusement Tom Poes en de erf pachter Voor veiligheid Ontstellend werk Vrouw met diph omas Stijlen Brouwerijen Diagnose TV-presentator dié dol op muziek is programmaos C lechts hoogst zelden promoveert een tandarts tot doctor in de geneeskunde. Gisteren gebeurde dat wel. Martje de Boer niemand die haar ziet denkt aan geboortejaar 1908 behaalde haar doctorstitel in Utrecht op een proefschrift over de gebitsontwikke ling bij kinderen tussen vijf en tien jaar. Gedurende de zes jaar die zij aan haar onderzoek onder 442 kinderen besteedde, heeft zij ontdekkingen gedaan waarover tot nu toe alleen vage vermoedens bestonden. Haar werk zal een springplank kunnen zijn voor veel nader onderzoek. Een nieuwe generatie kinderen zal er wel bij varen. UIT DE KERKEN Een van de 82 persoonlijkheden Van British Leyland. De eigenzinnigste auto-industrie van Europa. MARTEN TOONDER STRIP MAANDAG 14 DECEMBER 1970 DUIMZUIGEN FUNEST VOOR T KINDERGEBIT UTRECHT Meer dan de helft van alle Nederlandse jongetjes van vijf jaar zuigt op duim of vingers. Het aantal meisjes dat zich daarmee bezig houdt is nog groter (66 procent). Als zij negen jaar zijn geworden hebben 29 en 38 pro cent nog steeds dïe gewoonte. De gevolgen zijn funest. By 33 procent van de onderzochte kinderen waren al één of meer „mellddezen" getrokken. De verzorging van het kleuter gebit liet voor veel van deze kinderen due te wensen over. Het voortijdig trekken van tijdelijke kiezen draait altijd uit op het naar vo ren schuiven van de eerste blijvende kiezen (soms zes tot acht millimeter). Gevolg: ruimtetekort voor de blijvende FREMONT (Californië) Er worden in Californië miniatuurcomputers aan boord van vliegtuigen beproefd om te proberen het vliegen op drukke routes veiliger te maken. De computers, data link genaamd, zendein elke 32 seconden gegevens uit naar verkeerstorens. Met de computers is het mogelijk dat 100 vliegtuigen te gelijk hun inlichtingen doorgeven aan de verkeerstoren en vrijwel gelijktijdig antwoord krijgen. Binnen een paar seconden worden koerswijzigingen aangebracht om even tuele botsingen in de lucht te voorko men. Nadat het volgend jaar de proeven zijn afgesloten wil de Amerikaanse luchtvaartdienst in de VS een net met zeker vijf data link-centra opbouwen. kleine kiezen die nog moeten doorbre ken. Dit zijn nog maar een paar gegevens uit het omvangrijke onderzoek door mejuffrouw dr. M. de Boer. Om haar doel te bereiken heeft zij, goedbe schouwd, tien jaar lang monnikenwerk moeten verrichten. Wat hield dat zoal in? „Om tot een verantwoord inzicht te kunnen komen heb ik in Meppel in twaalf kleuterscholen en later in even veel lagere scholen ieder jaar van alle 442 kinderen gebitsafdrukken moeten nemen. Dat betekende een enorm ge sleep met apparatuur en materialen. Waren er kinderen naar elders ver huisd dan reisde ik er heen." Hoe stonden die kleintjes daar tegenover? Achteraf moet zij er stralend om la chen: „Ik wil nu best bekennen dat het op zichzelf al een ontstellend werk was om al die kleine peuters zover te krij gen dat zij mee wilden doen. Er zijn er maar drie afgevallen. Daarbij kwam het bedenken en ont werpen van heel wat speciale appara ten om afwijkingen ln de gebitjes te kunnen meten." Daarna: het .heidense karwei" van het uitwerken van grote stapels gege vens. Daarniee en met het schrijven van het proefschrift vulden zich de af gelopen vier jaren. Hoe zien nu de resultaten van al die inspanningen er uit? „Kort gezegd: dat de gevolgen van duim- of vingerzuigen, vroegtijdig LONDEN En dit is onze Tudor- kamer zegt Tiko Alalouff, maker van plastic montage pubs. Hij toont mon sters van nieuwgemaakte oude Engelse pubs. Zijn firma is in een Londense voorstad gevestigd en exporteert deze pubs naar allerlei landen, van Iran tot de Bahamas. Bekijk dat eens, zegt Alalouff en wijst op een echte Engelse open haard van solide bakstenen, sterke eiken bal ken en eeuwenoude natuursteen, „Tik er nu eens op", zegt hij. Een holklinkend geluid verstoort enigszins de romantische atmosfeer. De „oude" open haard van de pub is van plastic en werd een maand tevoren in een fabriek gemaakt. De zoldering van de oude Tudor- kamer bestaat uit donkerbruine „eiken" balken van plastic, die er net als pleis terwerk uitzien. Het is nog niet klaar, zegt Alalouff. Het moet nog een beetje verweerd ge maakt worden en de rookvlekken moe ten er ook nog op. Zijn firma ontwerpt, bouwt en ex porteert montage pubs van plastic en andere goedkope materialen. Het bier is ongeveer het enige echte in deze pubs. Ze zijn in verschillende stijlen ver krijgbaar. Het meest gemaakte model is een kleine Tudor-pub met imitatie hout- en pleisterwerk aan de buiten kant. De pub kost 80.000 gulden en kan vervoerd worden. Alle geprefabriceerde delen gaan in een vrachtauto. Grote modellen met namen als „De William Shakespeare" of „De Queen Victoria" worden met pluche en in Vic- NED. HERV. KERK Beroepen te Hollandscheveld: J. Kooien te Werkendam te N.O. Polder (wijkgemeente Ens-Krag- genburg) Joh. Richter te Zoelen te Zeist: A. J. den Tonkelaar te Bussum. Aangenomen de benoeming tot voor ganger van de evangelisatie te Hardegarijp: de heer G. Beekman te Elburg. Bedankt voor Beetgum, Engelum en Marssum: drs. J. de Roo, kand. te Middelbert (nadere beslissing). VRIJE HERV. GEMEENTEN Aangenomen naar IJsselmuiden de heer A. Kot te Tholen. GEREF. KERKEN Beroepen te Boerakker: H. van Min nen te Eibergen-Rekken te Purmerend: P. M. Brouwer te Leersum. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT (buiten verband) Beroepen te Oost-Flevoland: J. H. Kamerbeek te Apeldoorn te Eindhoven: W. G. Rietkerk te Ba- rendrecht. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Sunnyside (V.S.): A. M. den Boer 1e Ridderkerk. Beroepen te Barneveld: W. Hage te Krabbendijke. Bedankt voor Clifton (V.S.): D, Hak kenberg te Dordrecht, toriaanse stijl geleverd en kosten 800.000 gulden. Alalouff zegt dat hij al 55 pubs naar 12 landen heeft geëxporteerd, waaron der zijn geboorteland Israël. Hij is be zig met een zakelijke overeenkomst voor export van tientallen pubs naar de Verenigde Staten. Maar hij geeft toe dat het niet altijd even gemakkelijk gaat in de plastic pub branche. Onder zijn grootste klanten telt hij Britse brouwerijen die het wel een goed idee vinden om Engelse pubs in het buitenland te plaatsen waar zij dan hun bier verkopen kunnen. Maar vaak zijn ze moeilijk te vinden voor pubs van goedkoop materiaal. „Het is erg vermoeiend om met de mensen van een conservatieve brouwe rij over montage pubs te praten" zegt Alalouff. „Het is net of ze denken dat je uit een andere wereld komt. Gepre fabriceerd wordt vaak als een vies woord beschouwd. Men denkt dat het een klein keetje betekent." Dat is verkeerd gedacht, zegt de 37-jarige architect. „Wij gebruiken ver sterkt plastic en brandvrij. Onze muren en daken zetten uit en krimpen naar gelang de weersomstandigheden." Wel geeft Alalouff toe dat zijn pubs die door vijf man in tien dagen tijd in elkaar gezet kunnen worden niet voor de eeuwen zijn gemaakt, zoals de echte Engelse pubs. „Onze pubs worden voor tien jaar gegarandeerd", zegt hij. „Daarna kun je niet meer zeggen hoe lang ze zullen meegaan, omdat ze soms te veel mensen moeten verwerken". trekken van melkkiezen, het niet geslo ten houden van de lippen, een abnor male manier van slikken en een abnor male uitspraak van S en T kwalijk zijn voor het gebit." „Bij veertig procent van de kinderen van vijf jaar vond ik een situatie die een spciaal orthodontisch gerichte con trole noodzakelijk maakt. Op zesjarige leeftijd zal dit percentage tenminste evengroot zijn." „Daarom moet volgens mij in het rooster van de schooltandheelkunde tijd gereserveerd worden voor het stellen van een erthodontische diagnose. Ook het voortijdig trekken van tijdelijke kiezen moet worden voorkomen. De schooltandheelkunde moet veel Doctor Martje de Boer, geboren in Oldemarkt, bezit massa's diploma's en acten. Alleen niet een rijbewijs. Zij heeft zoveel ge studeerd dat er voor rijlessen geen tijd overbleef. Daardoor beweegt zij zich nog steeds per fiets door haar woonplaats Utrecht. Na de HBS- b in Meppel wilde zij on derwijzeres wor den. Zij werd het prompt. Daarna veroverde zij ach ter elkaar de acte Engels L.O. en de hoofdacte, de acte wiskunde L.O. en de acte Duits L.O. En ook nog de acte handenarbeid. In zes jaar werd zij tandarts aan de Utrechtse universi teit. Daar werkend, specialiseerde zij zich in de ortho dontie, en klom op tot lector in de pre ventieve orthodon tie. beter georganiseerd zijn. Mondhygië nistes zouden c'aarbij kunnen worden betrokken." „Bij 6b procent van de kinderen van negen jaar was het gebit dusdanig dat een orthoaontische begeleiding of be handeling nodig is. En daarbij heb ik nog niet eens de afwijkingen opgeteld als gevolg van te vroeg getrokken melkkiezen." Kunnen ouders iets doen om het duimzuigen legen te gaan? „Ja, in mijn eerste stelling wil ik de aandacht van psychologen vestigen op een remedie: de preventieve maatregel om kinderen gedurende de eerste drie levensmaanden op bepaalde tijden manchetten of wanten te laten dragen." Ouders die moeilijkheden bij het ont wennen hebben, moeien met hun kin deren) naar hun huisarts gaan. Die zal hen zonodig doorsturen naar een kin derpsycholoog." ADVERTENTIE De Jaguar XJ6. Wie meent dat geld nietgelukkig maakt zou dezer dagen eens moeten binnenstappen in wat wij noemen „the private world of the Jaguar XJ6". Bij de prijs inbegrepende technische know-how die British Leyland In al z'n auto's stopt - van Jaguar tot Rover, van Triumph tot MG. u-AUi t:i British Leyland Nederland, Gouda Austin-Jaguar-Triumph-Leyland-MG-Morris-Rover Hans van Willigenburg zegt met een glimlach: „Ik ben tot in het extreme dol op muziek. Het is vast een af wijking van me, maar ik ben er nu eenmaal gek op. Ik heb ook altijd eigens de radio aanstaan, of als ik thuis ben staat er altijd een plaat op. Ik vind het heerlijk". Hans van Willigenburg is 28 jaar en vrijgezel. Sinds bijna twee jaar presenteert hij regelmatig de televi sieprogramma's van de- KRO. Hij doet dat ook volgens zijn vrouwe lijke collega's erg goed. Hij zegt: „Bijna twee jaar geleden heeft de KRO mij gevraagd. Ik had toen al een paar jaar ervaring met radiowerk en ik had op het festival om de Gouden.Roos van Montreux. gala-avonden gepresenteerd. Ik had eigenlijk in het begin niet zoveel zin in televisiepresentatie, maar in een opwelling heb ik het toen toch ge daan en het bevalt eigenlijk wel goed". Hans van Willigenburg had totaal geen moeite met het optreden voor de camera. „Door die radio-ervaring is praten niet zo moeilijk meer. En of je dan voor een microfoon zit of voor een camera, maakt eigenlijk niet veel uit" zegt hij. Daar komt nog bij, dat Hans zich in vier talen vloeiend (Nederlands, Frans, Duits, Engels) en in nog eens twee talen (Spaans en Italiaans) zeer redelijk kan uitdrukken. Hij heeft een grote ervaring opgedaan tijdens zijn „hoofdbaan": internationaal ar tiesten-promotor bij een grote pla tenmaatschappij Hans van Willigenburg heeft zijn eigen opvattingen en iedeeën over het presenteren van televisie programma's. „Ik erger me altijd zeer, en dat deed ik vroeger ook al, als de omroeper of omroepster de mensen thuis niet aankijkt. Dat vind ik onbeleefd. Je bent tenslotte gas theer of gastvrouw en je moet je gasten in de ogen zien". „Bovendien móet je je teksten aanpassen aan het soort program ma's dat je aankondigt en je moet het zo gewoon mogelijk doen. Niet van die fraaie volzinnen, maar ge woon: duidelijk en begrijpelijk. Wat het uiterlijk betreft ben ik tegen stander van grote pruiken en veel oorbellen. Het moet niet overdreven worden, maar gewoon alleen prettig zijn om naar te kijken. Verder niet". Zijn regelmatig verschijnen op het scherm heeft in de hand gewerkt, dat hij voor de mensen op straat een bekende is geworden. Hij zegt: „Vooral het laatste jaar is het erg geworden. Om de drie stappen kom je mensen tegen, die iets tegen je TELEVISIE NEDERLAND 1 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 (K) Journaal. 19.04 VARA: (K) Coronation Street, TV-feuilleton. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARAMuzikale show met Gerard Cox. 20.55 Achter het Nieuws. 21.20 De Gouddieven - De man met twee gezichten, TV-serie. 22.10 RMS-Nationalisme, Rassen- strijd, Klassestrijd?documen tair programma over de Zuid-Molukkers in Nederland. 23.00-23.05 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND 2 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 (K) Journaal. 19.04 Kijken naar kinderen, weten schappelijke TV-serie. 19.30 NCRV: (K) Zo Vader, zo zoon, spelprogramma. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 NCRVMemorandum van een dokter, TV-feuilleton. 21.10 Kerkconcert: klassieke en mo derne muziek. 21.45 Hier en Nu: actualiteitenru briek. 7055 „Hoe ik in deze grot terecht kom, weet ik niet", mompelde heer Ol- lie. „Waarschijnlijk heb ik een verkeerde weg ingeslagen en ben ik tussen vallend gesteente terecht gekomen. In een soort fata morgana, als iemand begrijpt wat ik bedoel. D-dat gebeurt soms in de b-ber- gen heb ik wel eens gelezen. Ik kan het beste ge-gewoon verder gaan..." Met deze gedachte startte hij de motor, en omdat het geluid door alle stalagmie- ten weerkaatst werd, leek het alsof er een heel wagenpark vol Oude Schichten tot leven kwam. Temidden van dit vre selijk misbaar gaf de bevangen rijder gas en begon voorzichtig door de spelonk te rijden. „Hoe vreselijk is dit alles", sprak hij met klapperende tanden tot zichzelf. „Het is g-geen fata-morgana. Als heer zijnde kan ik de werkelijkheid beter onder ogen zien. Ik ben in de onderwereld terecht gekomen! Dat is mijn straf, omdat ik niets over erfpacht wilde horen. Ach, als ik nu die heks ontmoet, zal ik alles goed maken met mijn talenten. Maar hoe vind ik Grit van de Gorregrot?" „Waar woont Grit van de Gorregrot?" vroeg de burgemeester op datzelfde mo ment aan de heer Dorknoper. „Die Bom mel wil zijn erfpacht niet betalen, en daardoor begint de hele gemeente te ver zakken. Het wordt tijd om van overheids wege in te grijpen!" „Toevalig, dat u dat vraagt", zei de ambtenaar eerste klasse. „Ik heb dat adres opgezocht op verzoek van de heer Tom Poes. Het mens blijkt in de Gorre grot te wonen!" zeggen. In winkels, op straat, in de trein. Meestal zijn dat allemaal erg aardige mensen. Maar wat ik ontzet tend eng vind Is dat ik de laatste tijd anoniem grote flessen drank krijg en grote fruitmanden. Zeker dingen van honderd gulden per stuk". Een uur Teleac kost even veel als gemiddeld een uur televisiezendtijd van de grote omroepen: 38.000 gul den. Dit heeft minister dr. M. Klompé de Tweede Kamer dezer da gen meegedeeld. Het juiste bedrag per uitzending is moeilijk vast te stellen. Ook is het aantal kijkers naar Teleac-cursussen niet nauw keurig aan te geven, omdat er altijd meer mensen kijken dan er bij Te leac als cursist staan ingeschreven. Volgens opgave van Teleac zijn er voor de cursus automatisering 8138 mensen ingeschreven, voor de cur sus meten en vergelijken 1744 en voor de cursus nascholing artsen 1867. De gemiddelde kijkdichtheid bij de cursus automatisering bedroeg 60.000, bij meten en vergelijken 229.500 en bij de artsencursus 114.000. Bij de beoordelin g van het aantal inschrijvingen moet men in aanmer king nemen dat Teleac veel collec tieve cursisten kent. Voor de lessen automatisering zijn er bijvoorbeeld 5000 individuele en 3000 collectieve cursisten. 22.10 Waar is iedereen? korte speel film. 22.40 Avondsluiting. 22.55 NOS: (K) Journaal. 22.55-23.15 Teleac: The seventh key - les 5. DUITSLAND 1 (Regionaal progr.: NDR: 18.00 Po- lizeifunk ruft, tv-serie. 18.30 (K) Ac tualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 (K) Sport. 19.26 (K) Julia, tv-serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Programmaoverzicht. Aansl.(K) Der schwarze Graf, tv-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Nieuws. 19.25 (K) Die seltsamen Me thoden des Franz Josef Wanninger, tv-serie). 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 Actuele filmre portages. 21.00 TV-wensconcert. 21.45 (K) Cultureel magazine. 22.30 (K) Nieuws, commentaar en weerbe richt. 22.50 Reportages over de si tuatie v. mensen in rijksopvoedings gestichten. 23.50 (K) Nieuws. DUITSLAND 2 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 (K) Sind Sie frei, Mademoisel le?, tv-serie. 19.10 (K) Der Kurier der Kaiserin, tv-serie. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbe richt. 20.15 (K) Reportages. Aansl.: Nieuws. 21.00 Der Tod eines Büro- kraten, speelfilm. 22.20 (K) Nieuws en weerbericht. 22.30-plm. 23.05 Drie korte films. Het publiek blijkt de televisie in de eerste plaats te zien als een amu sementsmedium. Ongeveer 55 pro cent vindt apiusement het belang rijkste, terwijl 35 procent aan de te levisie in de eerste plaats een infor matieve functie toeschrijft. Slechts zeven procent verwacht van de tele visie in de eerste plaats educatie. Dit blijkt uit een publikatie van de af deling studie en onderzoek van de NOS over het afgelopen wintersei zoen. De voorkeur van het kijkerspu bliek gaat in de sector amusement nog altijd uit naar voetbalwedstrij den. Verder kwamen in het seizoen 1969-1970 het Grand Gala du Disque en ,,'t Schaep met de 5 pooten" tot hoge kijkdiohtheidscores. De televisie wordt door 33 procent van de kijkers als het betrouwbaar ste nieuwsmedium gezien. 31 pet. vond de radio het meest betrouw baar en 8 procent de krant. Ongeveer 95 procent van de tele- visiebezitters kan momenteel ook Nederland 2 ontvangen. Voor het NOS-bestuur was dit aanleiding, om vanaf december de beide netten als gelijkwaardig te beschouwen en geen onderscheid meer te maken bij de programma-indeling. Ongeveer de helft van de tv-bezit- ters kan een of meer buitenlandse zenders ontvangen. Er wordt echter maar betrekkelijk weinig gebruik van gemaakt. Uit het onderzoek is gebleken, dat op een willekeurige winteravond door 73 procent van de bevolking gebruik werd gemaakt van de tv. Hoewel meer dan de helft van het aantal radioprogramma's in stereo wordt uitgezonden, zit in de luister dichtheid weinig groei Als voor naamste oorzaak worden gezien de hoge aanschafkosten van stereo apparatuur. Overdag varieert de luisterdicht heid van 16 tot 30 procent, maar na 19.00 uur, wanneer de televisie haar invloed doet gelden, daalt de luister dichtheid tot 7 procent tussen 19.00 en 20.00 uur en daarna verder tot 3 4 procent. TELEVISIE NEDERLAND 1 10.45-11.35 en 14.00-14.25 NOS/NOT: Schooltelevisie. DUITSLAND 1 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Reconstructie van het proces tegen Rudolf Slansky en kameraden, Praag 1952. 11.30 Repor tages over het opleidingsschip Gorch Fock. 12.00 Actuele filmreportages. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 (K) Kinderprogramma. 17.25 (K) Juan Bimba, reportage. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND 2 17.30 (K) Nieuws en weerbericht. 17.35 Lassie, tv-serie. RADIO HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum laudamus: gewijde muziek. 8.30 Nieuws. 8.32 (S) Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gym nastiek voor de huisvrouw). 9.40 Schoolradio. 10.00 Bijbelse verken ningen. 10.15 (S) Klassieke operaf ragmenten (gr). 11.00 Nieuws. 11.03 Het wassende water, vervolghoor- spel (10). 11.31 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevarieerd pro gramma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Ac tualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar...). 14.0 5 Schoolradio. 14.30 (S) Pizzicato: muzikaal middag-magaziT ne. (16.00-16.02 Nieuws). Overheids voorlichting: 17.00 Het onderwijs in de Nederlandse Antillen. Raymundo Debrot in gesprek met de directeur van het onderwijs, de heer D. T. M. SprocketKRO: 17.10 Voor de kinde ren. 17.15 Haü: jeugdprogramma. Politieke Partijen: 18.19 Uitzending van de PvdA. 18.30 Nieuws. KRO: 18.41 Actualiteiten. 19.00 (S) Licht ensemble met solisten. 19.45 Evange lie zonder masker, lezing. 20.00 (S) Zéphyre, pastorale van Rameau, uit gevoerd door Engels Kamerorkest en solisten (opn). 20.55 (S) Klassieke ka mermuziek (gr). 21.20 (S) 6.810.000 li ter water per seconde. Een stereofo- nische etude over de Niagara-water- val. 22.20 Grammofoonmuziek. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.50 Kontekst: ma gazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.15 (S) Sticker: licht platenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 (S) Dag met een plaatje: lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje (vervolg). (8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Mor genwijding. NOS: 9.00 Uitgebreide reportage of herhaling NOS-pro- gramma. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Re naissance (opn). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen: populair verzoekplatenprogramma. (11.00 Nieuws). 11.30 Rondom 12: programma voor de vrouw. (11.55 Beursberichten). 12.30 Overheids voorlichting: Uitzending voor de landbouw. 12.40 Knipperlicht: ra- dio-verkeersmagazine. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. NOS: 13.30 Spiegel van België: muziek en nieuws van onze zuiderburen. 14.00 Jazz uit het historisch archief (opn). 14.25 (S) Radio Kamerorkest: oude en moderne muziek (opn). 15.00 van ta-ta tot totale taal: rubriek over het leven in de taal. AVRO: 15.10 (Gedeeltelijk in stereo) Muziekmid- dag, met om 16.00 Nieuws. 17.30 Toppers van toen (gr). 17.55 Medede lingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Radio journaal. 18.25 (S) Utrechts Hon gaars Studenten orkest Tzigane. 18.50 (S) Jeugd en ritme. 19.25 Paris vous parle. 19.30 Nieuws. 19.35 Van avond, gevarieerd programma. 22.30 Nieuws. 22.38 Mededelingen. 22.43 Radiojournaal. NOS: 22.55 (S) Zin tuig nr. 31: kunst buiten het Neder landse taalgebied. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nieuws) 11.00 Nieuws. 11.03 Een opvallend vrolijke gevarieerde visite: lichte platen. (12.00 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13.03 Ekspres: platenprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nieuws. 15.03 Drie-draai. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Mix: 120 minu ten rijp en groen op alle toeren. (17.00 Nieuws).

De Vallei | 1970 | | pagina 6