DeVallei Tafeltenniss besloten eerste competitiehelft Gewijzigd Musketiers boekte overwinning DOVO liet Be Quick toch capituleren Zege werd veilig gesteld door v. Hall 'Sport Splinters Renswoude handhaaft topplaats NUNSPEET DWONG DRAW AF Nederlaag voor SKF 2 Klaverjassen Yeenendaal Veenendalers zonder Beukhof en Hoedeman Henzen hersenschudding ONNODIGE NEDERLAAG VOOR CANDIA WÊt* GERENOMMEERD BLESSURE ■irtiil MAANDAG 14 DECEMBER 1970 Primitief spel op Panhuis VEENENDAAL De laatete wed strijden van de eorsie helft van de ta- l>ltennis -competitie leverde de beide hoogste SKF-teams samen slechts 1 punt op. Tegen TOV uit Noordwijk be reikte SKF 1 een puntenverdeling, maar de reserve* moesten van het ster ke Swift 2 uit Deventer een nederlaag incasseren. Zij verzuimden hierdoor de gelegenheid om zich naast dit team aan de kop van deze afdeling te plaatsen wat nog van belang had kunnen zijn voor de indeling als straks in de pro- motiegroepen wordt gestart. SKF - TOV 5—5. De Veenendalers gingen overdonde rend van start. Wel begon Doornkamp met een nederlaag tegen Turk met 16/21 en 19/21. In beide games gaf Doornkamp uitstekend partij maar hij zakte in de slotfase door te weinig zelf vertrouwen sterk af. Van Wely gaf in een zeer snel gespeelde wedstrijd geen enkele kans aan Alkemade om in z'n spel te komen (24/8 en 1/12) en een uit stekend op dreef zijnde Vermeer wist hierna de sterke verdediging van Van de Ploeg te breken (22/20 en 21/15) In een aantrekkelijk dubbelspel bleek het SKF-duo duidelijk sterker dan de Noordwijkse combinatie (21/11 en 21/17), Tegen Van de Ploeg leek Van Wely goed op weg de voorsprong van 31 nog te vergroten. De eerste game ging zonder moeilijkheden met 21 12 naar de Veenendaler die echter de fout ging maken z'n tegenstander te onder schatten, Een veel beter spelende Van de Ploeg zette de nu volkomen falende Van Wely op een hopeloos lijkende 216 achterstand. Nu echter kon de laatste plotseling weer alles en bij 19/19 was de stand alweer gelijk. Toch werd het 19/21 voor Van de Ploeg, die in de beslissende game steeds een kleine ach terstand had maar dure door stug vol houden in de slotfase toch nog weg werkte om met 20/22 verdiend te zege vieren. Hierna was Doornkamp tegen Van de Ploeg volkomen kansloos 12/21 en 11/21 waarna ook alkmaar korte metten met Vermeer maakte 14/21 en 12/21. In een goede wedstrijd moest Van de Ploeg het hoofd voor Van Wly buigen (21/17, 16/21 en 21/17) waarna Vermeer z'n team de halve winst bezorgde door met veel kunst- en vliegwerk de zich uitste kend verwerende Turk te verslaan (18/21, 22/20 en 21/19). In de slotpartij had Doornkamp ook tegen Alkmaar weinig in te brengen (13/21 en 12/21). SKF 2- SWIFT 2 4—6. De Deventenaren stonden voordat de ze wedstrijd begon met 2 punten voor sprong op SKF 2 aan de kop van de ranglijst maar met een eventuele over winning hadden de Veenendalers deze VEENENDAAL Maandagavond om 20.00 uur is er prijsklaverjassen in de kantine van v.v. Veenendaal. Iedereen is, zoals altijd, hartelijk welkom. Het tweede team van SKF, dat verrassend van Swift 2 verloor, door een beter setgemiddelde kunnen overnemen. Doordat hun Hunterslag echter een volkomen off-day had en ook Vos z'n eerste nederlagen in in de overgangs klasse moest incasseren is dit niet ge lukt. Alleen De Kleuver was uitstekend op dreef. Hij wist zowel Teela als Van Leeuwen een nederlaag te bezorgen maar moest na een uiterst spannende wedstrijd voor Brinkman de vlag strij ken met 26/28, 21/15 en 20/22. Vos won daarentegen uitstekend van Brinkman maar kon tegen zijn beide, andere opponenten niet op. Hunterslag was volkomen uit vorm en verloor alle drie z'n wedstrijden met duidelijk verschil. Het dubbelspel werd een knappe overwinning voor De Kleu ver en Hunterslag. Het programma voor deze week in de afdeling luidt: 1 kl. C. 14-12 SKF 3-Shot, (deze wedstrijd wordt waar schijnlijk naar een latere datum ver schoven). 2 kl. B 14-12 SKF 5 - Treffers 2. 17-12 Boemerang 2 - SKF 5* 2 kl C 14-12 Ons Vermaak - SKF 6. VEENENDAAL De hekkesUiÜer van de eerste klasse B van het zater dag voethal, Nuns peet, heeft zaterdag?- middag op het Panhuis-complex een 11 gelijk spel bevochten tegen een (nogal) verzwakt GWV. Dat gebeurtfte in een zeer povere ontmoeting die het best kan worden iwgeleken met een redelijke wedstrijd int het afdelings voetbal. GWV en zijn gast toonden dteze middag aan dat er ook nog uitent pri mitief voetbal kan worden gespeeld in 1970, want wat de ploegen deze mid dag presteerden verdient beslist geen betere kwalificatie. Plaatsen, positiekiezen, een fantasie rijke opbouw van de aanvallen, een grote inzet: bet tegenvallende aantal toeschouwers bij dit duel heeft het al lemaal niet gezien. De in zeer gevaar lijke positie verkerende Nunspeet- ploeg, de laatste weken uitblinkend door een enorme inzet, was ontzettend blij met deze draw in Veenendaal. De praeses van de club verklaarde ua afloop althans: „Ik heb onze jongens de laatste tijd niet zo mat zien spelen als vandaag. Vandaar dat ik geweldig con tent ben met dit ene puntje". Bij GW was de stemming allerminst opgewekt. De formatie van trainer Baams had zeer zeker moeten toeslaan tegen een opponent als Nunspeet, maar daarvoor was zij te machteloos. En dat werd niet veroorzaakt door het feit dat Beukhof geschorst schitterde door afwezigheid en Gerard Hoedeman ook niet binnen de lijnen kwam. De vervangers vani deze krach ten. Leo van de Weerd en Wrm van Roekei, speelden namelijk een goede wedstrijd. Voorail Van de Weerd maak te zijn keus waar, terwijl Van Roekei meestentijds door zijn enthousiasme te wild opereerde. Aan dit duo lag het allemaal niiet. Nee, het gehele Veenendaalse elftal was van slag, vandaar dat Nunspeet met invaller-keeper A. Mulder (18) naar het Veen gekomen het beslist zo niet zwaar als zoals het wellicht had ver wacht. Ook arbiter Van de Burg uit Amsterdam had een gemakkelijke mid dag. Hij had alleen móeilijkheden met zijn instrumentje, dat nauwelijks fluit tonen over de grasmat liet klinken... De eerste 45 minuten heeft het pu bliek nagenoeg geen aantrekkelijke ac ties gezien. Nunspeet heeft vooral in de beginfase verschillende kansen gehad op een. treffer doordat de Veenendaalse verdedigingslinie aan de lopende band stond te schutteren, naar keeper Van Dijk kon de gasten niet passeren. Bertus Veldhuizen bewees dat hij op de linksbackplaats absoluut niet thuis hoort en ook zijn broeder Anton had weinig succes in de frontlinie van de blauwwitten, deze middag overigens in een geelzwarte creatie opererend. De enige wapenfeiten uit die eerste helft zijn de twee unieke scoringsposities waarin Geurt van Veenendaal kwam te verkeren, een schot van Marcus, dat werd gestopt door keeper Mulder, een schtterende kans van Piet van de Bo- venkamp en een inzet van Anton Veld huizen waaruit de bal op de lat beland de. Verder dan pover wjetbal kwamen de ploegen niet. Nunspeet was af en toe gevaarlijk via Witteveen, Van Willigen (die nog bij de UEFA-jeugd heeft gezeten in zijn goede tijd) en kanonharde schoten van Beelepi. Het dichtst was Nunspeet- speler Ten Brink nog bij een doelpunt toen hij, in het midden van de tweede helft, in paniek op de lat van zijn eigen doel schoot. Nunspeet had bijzonder goed in de gaten dat het zeer moeizaam ging bij GVVV want in de eerste minuten van de tweede helft wilde het de Veenenda lers overrompelen. Er ontstond een vijftal gevaarlijke scrimmages voor het GVVV-doel, waarin slechts met de grootste moeite redding kon worden ge bracht. Een verbetering bij de thuisclub was de komst van Jan van Hunnik, die Dick van Limburg verving. Hij deed op links leuke dingen en daar trok de Baams-elf zich aan op. Na tien minuten nam de thuisclub een voorsprong. Piet van de Bovenkamp gaf een ELST Musketiers heeft zaterdag in Voorthuizen In een spannend en spor tief voetbalduel met 2-0 gewonnen van VVOP. Musketiers kwam deze middag met een enigszins gewijzigde opstelling in het veld, doordat T, Drost wegens een blessure niet kon spelen en de beide verdedigers H. Drost en M. v. d. Klift op de reservebank werden gehouden. Hun plaatsen werden ingenomen door resp. A. v. Kranenburg, G. Slotboom en J. v. d. Berg. Laatstgenoemde speler heeft deze week overschrijving gekre gen van ESA naar Musketiers en maakte derhalve deze middag zijn de buut als rechtsbuiten in de Elster for matie. Zoals v. d. Berg deze middag speelde, bleek hij een welkome verster king. Kees Hensen moest zijn rechts buitenplaats verlaten en speelde deze middag linksback, een plaats die hem goed bleek te liggen. Voor rust werd het een volkomen ge lijk opgaande strijd, waarin de verdedi gers over het algemeen de aanvallers de baas waren; er werd dan ook niet gescoord, hoewel de WOP-keeper een maal bijzonder fraai redde toen hij een schot van Heikamp onschadelijk maak te. Aan de andere kant kwam Muske tiers goed weg, toen de bal langs het verlaten doel rolde. Jammer was het, dat bij een kopduel linksbuiten Hensen reeds na tien minu ten zodanig geblesseerd raakte, dat hij het veld moest verlaten, vermoedelijk met een lichte hersenschudding. Zijn plaats werd ingenomen door Henk Drost. Na rust startte VVOP met een zeer sterk offensief en drukte Musketiers in de verdediging. Door sterk middenveld spel van o.a. Jan van Manen en Gijs van Mourik kon Musketiers het spel geleidelijk aan verplaatsen en in de 18e minuut zou de Elster aanhang kunnen juichen. Teus Heikamp mocht een vrije trap nemen en hij plaatste de bal goed voor de voeten van linksbuiten Henk Drost, die geen fout maakte (0-1). Hierna werd Musketiers geleidelijk aan sterker en vergrootte in de 75ste minuut de voorsprong tot *0-2. Juist buiten- het strafschopgebied mocht Musketiers een vrije trap nemen; Teus Heikamp belastte zich hiermee en met een enorme kogel gaf hij de WOP- keeper het nakijken. (0-2). Vlak voor tijd werd het nog bijna 0-3, toen debutant rechtsbuiten v. d. Berg een voorzet van Heikamp prachtig inkopte, maar de WOP-keeper wist de bal met een knappe save tot corner te verwerken. Door deze overwinning blijft Muske tiers de koplopers SDCP en Hierden volgen. De Nunspeetse invaller-keeper Mulder maakt hier een van de gevaarlijke voorzetten onschadelijk, waarmee hij zaterdagmiddag niet zo goed raad toist. schitterende pass op Van Veenendaal en de ex-Candiaan scoorde omsin geld door enkele Nunspeet-verdedigers van dichtbij op prachtige wijze (1-0). Enkele minuten later veerde de Vee nendaalse aanhang weer op bij een doorbraak van Geurt van Veenendaal, maar hij schoot naast. De oefenmeester van de gasten zette hierna voor Ten Brink en Bouw twee verse krachten in, te weten Van de Wouden en Stoffelen, en dat bleek een goede gedachte te zijn geweest. Want routinier v.d. Wouden speci fiek een afmaker was het die de gelijkmaker scoorde in de 69 e minuut. Witteveen een van de beste spelers in de gastenploeg loste, nadat hij was bediend door v. Willigen, een hard schot waaruit keeper Van Dijk de bal losliet en vd. Wouden stond op de goe de plaats om het leer tegen de touwen te tikken (11). GWV trachtte nu wat nerveus de winnende treffer te laten aantekenen en even werd het een fanatieke match. Nunspeets spitsen waren echter zeer gevaarlijk, waardoor de mankracht op het Veense middenveld en in de defen sie vrijwel niet kon meehelpen aan het offensief. De stand die «verigens niet op het scorebord werd aangegeven bleef 11 en dat was voor beide partijen een zeer redelijke beloning. ZWOLLE Ranglijstaanvoerder DOVO heeft zich zaterdagmiddag in Zwolle niet vergist. Met 13 wezen de leerlingen van trainer Ries Hol Be Quick '28 terug en daarmee verdedigden zij hun positie in de eerste klasse B met succes. Bram Demoet stond deze middag op de plaats van de nog steeds geblesseerde Roel Schoeman. Over het geheel genomen is DOVO aanmerkelijk sterker geweest dan de deze competitie zwaar tegenvallende gastheren, maar bij vlagen kwam de Veenen daalse equipe ook in het nauw. Met name in de eerste helft toen Be Quick na een 01 achterstand te hebben opgelopen, fel terugsloeg. DOVO startte met een ijzersterk of fensief dat de Zwolse verdediging nogal eens in paniek bracht. Na ongeveer twaalf minuten namen de Veenendalers een voorsprong via de beweeglijke Henk van Kooten (0-1). Na deze treffer bleef DOVO enige tijd superieur, doch dat veranderde vanaf het moment waarop de Zwolse goalie geblesseerd raakte bij een botsing met Nico Diepe veen, die in deze uitwedstrijd een zeer zware bewaking kreeg. De gastheren namen na de hervatting van het spel het initiatief van de Vee nendaalse gasten over om dat tot aan de rust niet meer af te staan. Het duel verdiende in deze fase overigens niet de prijs voor de grootste aantrekkelijk heid en spanning, want het publiek be leefde er nauwelijks plezier aan. Be Quick wenste niet te capituleren tegen de gerenommeerde Veenendaalse equipe. Dait werd na rust al onmiddel lijk duidelijk. De Zwollenaren waren tot op dat moment bepaald niet onder de indruk van de prestaties van Hols pupillen en kwamen na acht minuten zelfs op gelijke hoogte met de gasten (1-1). Voor DOVO was dat het sein om weer massaal in de aanval te gaan en de verdediging van de gastheren kreeg het nu bijzonder druk. Steeds stoven de roodwitten het strafschopgebied van Be Quick binnen en dat leverde al gauw het tweede Veenendaalse doelpunt op. Nico Diepeveen maakte zich op fraaie wijze vrij en gaf een afgemeten voor zet, waaruit Dick van de Bovenkamp scoorde met een goed schot (1-2). Het Zwolse elftal attaqueerde hierna weer veelvuldig, doch daardoor kreeg DOVO steeds meer ruimte. Keeper Van Har- develd hield in samenwerking met zijn goed gesloten verdediging het doel schoon maar dat lukte de goalie van Be Quick in de slotfase van het duel niet meer. Toen Nico Diepeveen drie minuten voor het einde een doorbraak forceerde, werd de Veenendaler door de doelver- dediger van de gastheren gestopt, waarbij deze zich blesseerde. Het Veen- se publiek schreeuwde om een penalty, maar de scheidsrechter besliste dat Vijftien personen, onder wie een cameraman van de televisie, zijn zater dag gewond geraakt bij een rugbywed strijd in Wales. Het ongeluk gebeurde voor het begin van een selectiewedstrijd ter samenstelling van het nationale vijf tiental doordat een platform, dat in het Stradey-Park-stadion van Llanelli bo ven de toeschouwers op de tribune was opgericht, in elkaar stortte. DOVO slechts een corner mocht nemen. Dat gebeurde door Klaas van Hall, de oldtimer die in de tweede helft Henk van Kooten kwam vervangen. De manier waarop hij deze hoek schop op rechts nam dwong grote be wondering af. Met zijn linkervoet liet hij de bal gevaarlijk de doelmond in zeilen en de corner was zo scherp geno men dat, toen een verdediger de Zwolse keeper in de weg liep, het leer linea recta in het doel verdween (1-3). Dat betekende de overwinning voor de Veenendalers, die overigens geen af stand konden nemen van rivaal Huizen, dat zegevierde over Spakenburg. Daar door blijven deze twee technische op ponenten de ranglijst van lb samen aanvoeren. RHENEN Het zaterdagelftal van Candia '66 heeft de thuiswedstrijd te gen Woudenberg met 1-3 verloren. Het begin van de wedstrijd was bij zonder goed. Candia nam zelfs de lei ding toen Jan de Gier uit een goed op gezette aanval de stand op 1-0 bracht. Woudenberg had even later geluk, toen doelman Kobus, die de bal al vast had, het leer weer liet rollen, waardoor de gasten goedkoop aan de gelijkmaker kwamen 1-1. Met deze stand brak de rust aan. Na de thee bleven beide partijen goed voetbal leveren, maar Candia speelde vaak te kort en dat moest voor Woudenberg wel resultaten opleveren. De gasten profiteerden er echter niet genoeg van. Het tweede doelpunt kwam uit een vrije trap. Het Candia-muurtje stond er wel, maar het werd 1-2. Woudenberg scoorde voor de derde maal uit een doorbraak, ongeveer vijf tien minuten voor het eindsignaal. 1-3. Wanneer de Candianen de zaak wat meer „open" hadden gegooid hadden ze beslist geen nederlaag hoeven te lijden. Het was een goede wedstrijd, die ver diend door Woudenberg is gewonnen. Aks het aan het GYVV-bestuur ligt zal de vereniging niet eerder van het scorebord op het Panhuis- sportcomplex gebruik gaan maken dan wanneer de Sportstichting via de „officiële" weg laat weten wat er nu precies aan de hand is met dit nieuwe mini-bouwwerkje. Bij GVVV had men namelijk de indruk dat het bord - een geschenk van MACO-Veenendaal - op de lijst van bezittingen van DOVO is bijge schreven, omdat de Sportstichting had verzuimd te laten weten dat het scorebord voor alle Panhuis-clubs is. GVVV-preases Wiegel viel zater dagmiddag een vertegenwoordiger van de stichting hierover aan en repte daarbij herhaaldelijk over de uiterst gebrekkige communicatie middelen die de stichting gebruikt. De functionaris van de Sportstich ting zweeg angstvallig, waarna het hoofd van de gemeentelijke sportac commodaties. de heer Eef van As- selt, voor hem in de bres sprong. Diens betoog kwam erop neer dat hij het maar kleinzielig vond... Maar voorzitter Wiegel bleef op zijn standpunt staan dat hij het een grove blunder van de stichting vond. De hele geschiedenis riep volgens hem associaties op met de tribune kwestie en daarvan wil zyn vereni ging pertinent verschoond blijven in de toekomst. Volgens de heer Wiegel is hierover het laatste woord dan ook nog niet gesproken. Zaterdagmiddag was dat laatste woord overigens van een Veenen- daals raadslid dat, nadat de heer Van Asselt had opgemerkt dat er op het Panhuis nu ook een urinoir was verrezen, stelde dat, nu DOVO het scorebord in gebruik had genomen, GVW dit urinoirtje voor het eerst mocht gaan gebruiken... Jammer, Jammer, Jammer, dat de Sportstichting zo weinig initiatie ven heeft ontplooid voor de op han den zijnde volleybalinterland, maar, is dat eigenlijk wel de taak van de Sportstichting De echtgenotes van de SVP-spelers kunnen nu met een ge rust hart hun mannen naar de uit wedstrijden laten gaan. Een bekende Veenendaalse zakenman gaat SVP na iedere uitwedstrijd vijftien gratis lunchpaketten uitreiken. Het zijn dus geen sigaren geworden, zoals ie dereen uit geruchten had verno men... RENSWOUDE Thuisspelend tegen degradatiekandidaat Lekvogels uit Lex- mond, wist Renswoude de volle winst te behalen waardoor het zich naast koploper Montfoort nestelde met een gelijk aantal winstpunten, doch twee wedstrijden meer gespeeld, zodat de Roodwitten de achtervolgingsrace ble ven volhouden en Montfoort nu zal moeten blijven winnen om de verkre gen voorsprong niet kwijt te raken. In feite werd de wedstrijd in vijf minuten beslist, want na een kwartier spelen nam Renswoude binnen enkele minuten een veilige 30 voorsprong. Na rust had Renswoude door te slordig afwer ken een handvol kansen nodig om ten slotte met 42 te zegevieren over dit bepaald niet imponerende Lekvogels. Na het beginsignaal waren er direct al enkele goede kansen voor de Rens- woude-voorhoede, maar C. Overeem schoot in kansrijke positie naast, ter wijl B. J. Vink zijn poging door de Vo gels doelman zag gestopt. Het eerste gevaar dreigde zelfs aan de andere kant, toen keeper v. Mourik veel moei te had met een hard schot van P. Riet veld en even later was het A. Plleger, die v. Mourik in zijn volle lengte naar de bedreigde hoek zond. Na 15 min. spelen kreeg Renswoude een vrije trap op het middenveld. Koet sier plaatste naar de vrijstaande Aal- bers, die de Jager zag sprinten en hem de bal op maat toeschoof. Via zijn schoen trok de bal een streep naar het net (10). De Vogels-achterhoede maakte in de volgende minuut een gro te fout. Spil De Jong en keeper Kers bergen werkten de bal niet goed weg en de attente Aalbers was er als de kippen bij om dit af te straffen. Via binnenkant paal werd het 20. Nog was het doelpuntenfeest niet voorbij want bij een volgende aanval stormde de Vogels-doelman ver zijn doel uit tot bij de hoekvlag. C. Over eem omspeelde hem en schuin voor het doel staande schoot hij de bal in het lege doel (30). Hierna kreeg Renswoude nog meer kansen maar door slordig afwerken le verde dat geen treffers meer voor rust. Lekvolgels wist vlak voor half-time door een treffer van Veenendaal op 31 te komen. Na de thee was de ver wachting, dat Renswoude de verkregen voorsprong wel zou verdubbelen, maar hetwilde ine het eerste kwartier niet lukken. Invaller v. Elteren op de rechtsbuitenplaats deed te gehaast en schoot enkele malen hard over en naast. Een misverstand tussen back Bouman en de uit zijn doel gekomen keeper v. Mourik was er de oorzaak van dat Lekvogels een doelpunt cadeau kreeg, toen Bouman de bal in het lege feigen doel plaatste (32). Renswoude werd nu weer gevaarlij ker maar ook Lekvogels wilde nog de halve winst. Renswoude kreeg de ruim te en de hardwerkende v. Elteren schoot over en Aalbers kwam enkele malen net iets te kort om te scoren. Ook C. Overeem lepelde de bal over het verlaten doel. Toch hing een doel punt, dat aan alle onzekerheid een eind moest maken in de lucht, maar keeper Kersbergen redde uitstekend toen v. Elteren in de benedenhoek schoot. Een uitstekende kans kreeg C. Over eem toen de keeper de bal losliet, maar deze pakte Overeem bij beide benen, Overeem zelf zou het vonnis voltrek ken, maar de snel reagerende Vogels doelman stopte de bal. Renswoude drong onstuimig op, maar Aalbers prik te het leer over de doellat .terwijl Vink de staander trof. C. Overeem deed ech ter weer goed werk door vijf minuten voor tijd zich van zijn tegenstander vrij te maken. Alleen voor de Vo gels-keeper gekomen zette hij deze op het verkeerde been (42).

De Vallei | 1970 | | pagina 9