Je komt overal en je wordt nog goed betaald ook WILLEM DE VRIES HONKVAST Clubmacht Twente verkouden Fornaess doet niet mee Schaak-oscar voor fenomeen Fischer Nieuwe voetbalster Loting Samenwerking P. Vermeer en N.V. Vloegas Sportkalender Resultaten van Scheepvaart Unie Winst Bensdorp 300 pet. omhoog SPORT IN 'T KORT Albanees leidt Nederland- Luxemburg Rallye de Monte Carlo Cees Kick- naar Gooiland Beamon wordt prof MEER COSTACT HOS KV AST ZEKERE ASGST DEMOS STRAT1E ALLE KRACHT VERSCHRIKKING FAVORIET Arnhem geeft Vitesse krediet DINSDAG 15 DECEMBER 1970 ENSCHEDE Voor Willem de Vries (28), sterke man in Twentes achterhoe de, is een nieuwe wereld opengegaan. Voetbal op internationaal niveau in club verband was hem volkomen vreemd. Slechts even in een voetbalcarrière van vijftien jaar had hij met Jong Oranje mogen proeven van het internationaal ni veau dat schielijk naar hem lonkte toen bondscoach Kessler hem bij de selectie haalde. LONDEN Waarom heeft ie mand er 110.000 pond (264.000 dollar) voor over om de baas te worden van een grote voetbalclub terwijl er geen winst is te behalen? Vraag het de rijke fabrikant van ramen met dubbele ruiten Joe Smith, die dat bedrag heeft geboden om de meer derheid van de aandelen in handen te krijgen van Manchester City, een van de Britse topclubs. Om hem te dwarsbomen hebben de andere com missarissen hun aandeel in het kapi taal vergroot. Hoe die strijd om de macht zal eindigen is niet te zeggen, maar het staat vast, dat Smith, een van de pienterste zakenlieden in het noorden van Engeland, er niets aan gaat verdienen. Dat doen de commissarissen van de grote voetbalclubs trouwens nooit. Een club ziet er niet tegen op een ster van 100.000 pond of meer te verkopen, maar van dit geld komt er geen penny in de zakken van de ei genaren. Van de 92 clubs, die in de Engelse league spelen, zullen er nog geen tien aan het eind van het seizoen winst gemaakt hebben. De vereni gingen die daarin wel zijn geslaagd gebruiken het geld voor de transfer markt om de ploeg te verbeteren. Hoe is het nu met Joe Smith en Manchester City? Smith betaalt 110.000 pond voor 510 aandelen van een pond elk wel ke'"toebehoren aan Frank Johnson, ;"eëh advocaat dié' bestuurslid is. De Engelse voetbalbond beperkt het di vidend tot 7 en een hal fprocent. Smith kan dus op zijn hoogst 38 pond per jaar verwachten van zijn 110.000 pond. De eenvoudige verklaring is dat Smith een verwoede voetballiefheb ber is die zijn leven lang Manches ter City heeft gesteund. Als jongen kreeg hij vrijkaartjes omdat hij geen geld had om gaartjes te kopen. Nu is hij rijk en wil hij de club besturen omdat dit naar zijn smaak thans niet goed gebeurt. De ploeg telt twee internationale sterren, Francis Lee en Colin Bell. De afgelopen drie jaar heeft zij zo wel de Engelse kampioenstitel als de Engelse beker gewonnen. Toch ko men er maar 25.000 toeschouwers bij de wedstrijden, veel minder dan bij de plaatselijke concurrent Manches ter United. Er is iets mis, zegt Smith, en dat wil ik veranderen. Harde zakenlieden die geen be langstelling hebben voor voetbal zullen Smith voor gek verklaren omdat hij zijn geld op die manier belegt. Maar voetbal is nu eenmaal zijn hobby. De meeste Engelse be roepsclubs genieten de steun van rijke commissarissen. Vele van die clubs schitteren veel minder dan Manchester City en ze zouden zon der financiële niet steun kunnen be staan. Jack Dunnett, lid van het parle ment. die voorzitter is van Notts County uit de vierde divisie, zei: „Financieel verliezen alle voetbal commissarissen. Het heeft me veel geld gekost. Waarom we het doen? Alleen omdat we dol zijn op voet bal". Ron Harrison, fabrikant en voor zitter van de divisieclub Walsall: „Ik heb er duizenden ponden in gesto ken omdat ik bij het voetbal betrok ken wil blijven." Bestuurslid of commissaris zijn moge dan geen geld opleveren, er zijn wel andere profijten. Als je tot het bestuur behoort van een grote voetbalclub ben je iemand. Elke clubbestuurder krijgt bijvoorbeeld een aantal kaarten voo r de Engelse bekerfinale in Wembley. Kaarten voor zo'n wedstrijd zijn even schaars als water in de woestijn. Wie een paar vrienden een paar fi- nalekaarten kan toespelen wordt de populairste man in de stad. Clubs die de top bereiken en aan de grote Europese tournooien deelnemen ma ken aantrekkelijke buitenlandse rei zen, waarbij alle kosten voor de be stuurders en hun vrouwen betaald worden. En steeds meer clubs ma ken zomerreizen naar de Ver. Sta ten, Canada en landen van het Ge menebest. Toch is 110.000 pond heel wat geld, alleen maar om prestige te winnen en een paar leuke reizen te maken. Het gaat allemaal om de vraag of je echt voetbalgek bent en vermogend genoeg om dit te tonen. De 24-jarige Engelse voetballer David Watson van de derde divisieclub Rotherham United is maandag voor 100.000 Engelse ponden ongeveer 860.000 gulden gecontracteerd door Sunderland, dat uitkomt ip de tweede divisie. Loedmilla Beloessova en Oleg Pro- topopov uit Rusland, de tweevoudige Olympische kampioenen paarrijden zullen donderdag op een internationaal toernooi kunstrijden in Moskou hun co me-back maken. Tijdens nationale wedstrijden versloegen zij reeds de we reldkampioenen Rodnina en Oelanov. Japan heeft op de vijfde dag van de Aziatische Spelen in Bangkok het aantal veroverde medailles gebracht op 88. De Japanners legden beslag op 47 gouden, 30 zilveren en 11 bronzen plak ken. 17 t.m. 20-12: Biljarten, Kamp. v. Ned. driebanden (gr.) ereklasse, Arn hem: idem kamp. v. Ned. kader 38-2, 2e •klas Hoorn. 18 tot 29-12: Dammen, int. Suiker- toernooi, Amsterdam 19-12: tafeltennis, nat. mixed teamtoern. Chesterfield Tro phy, Den Haag; waterpolo, kamp. v. Ned. (jeugd) Rotterdam; dammen, nat. Kersttoernooi, Wageningen; judo, Frankrijk-Ned. Parijs; gymnastiek, jeugdtoernooi Arnhemia met o.a. Orion (Apeldoorn) te Arnhem. 19 en 20-12: Schaatsen. Noorwe- gen-Ned. (h). Oslo en idem Dynamocup (d). Oost-Berlijn. 20-12: Motorsport, Hial te Apeldoorn; voetbal Malta-Zwitserland Eur. Cup; turnen, Ned. Veluwse Turnkring, kam pioenschappen le 2e en 3e graad, Arn hem. ZURICH De voetbalwedstrijd Ne derland-Luxemburg op 24 februari voor het toernooi om het Europese kampioenschap voor landenteams wordt geleid door de Albanese scheids rechter Bajrami. De wedstrijd Joegoslavië-Nederland op 4 april in Belgrado staat onder lei ding van de Westduitser Tschenscher. De Griek Kouyis zal als scheidsrechter fungeren bij de wedstrijd Joegoslavië onder 23 jaar-Jong Oranje op 3 april in Belgrado. De Nederlandse arbiter Theo Boosten is aangewezen om de wedstrijd Noor- wegen-Bulgarijë voor het toernooi van spelers onder 23 jaar te leiden. Deze ontmoeting wordt op 8 juni gespeeld. A Fornaess: niet van de partij. De douaneambtenaren die vorige week woensdag de spelers van het elf tal van FC Twente bij terugkeer uit Zagreb, waar de eerste wedstrijd van de derde ronde in het toernooi om de Runners Up-Cup werd gespeeld, gron dig hebben geïnspecteerd, hebben die spelers een uitermate slechte dienst be wezen. Ruim de helft van het aantal spelers uit het eerste elftal van oefen- meester Kees Rijvers heeft een flinke verkoudheid opgelopen of leunt tegen een forse griep aan. Begrip heeft men bij Twente voor het feit dat de douaneambtenaar zijn werk doet. Geen goed woord heeft men echter over voor de wijze waarop er door de driftig speurende rijksambte naren is gewerkt. Na een uur wachten in een tropische warmte in het vliegtuig werden de spelers van FC Twente via een ijskoude buitenlucht en zonder jas sen aan, afzonderlijk naar twee gereed staande busjes gebracht. Na visitatie volgde nog eens drie kwartier wachten in de koude buiten lucht. Het gevolg van de werkwijze van de douane is dat Pahlplatz. Van der Vall, Schrijvers, René van de Kerk hof, Huve, Ten Donkelaar en De Vries een flinke kou opliepen. Voor trainer Kees Rijvers betekent het extra zorgen. „Ik kan geen training voluit met de jongens doen. Zij heb ben het flink te pakken. Gelukkig maar dat alle jongens waren ingeënt. Nu blijft de koorts tenminste achter wege. Wij kunnen tenminste ook hopen dat de conditie op peil blijft. Heb je al zorgen genoeg om blessures, nu krijg je er dit ook nog bij. Controle vind ik uitstekend maar dan wel op een verant woorde wijze". DEN HAAG Voor de veertigste rallye van Monte Carlo hebben zes Ne derlandse equipes ingeschreven. Het zijn Kroesemeijer-Van Hattum, Wim en Kees Luijbregts, KleinDolk, die allen in DAF uitkomen, alsmede Heijndijk (Datsun), Vermeulen (Opel of Simca) en Gerard van Lennep. Van de laatste is nog niet bekend met welk merk auto hij zal deelnemen. ZWOLLE Cees Kick. buitenspeler van PEC, gaat voor Gooiland uitkomen. De 34-jarige in Amsterdam wonende Kick reeft enkele maanden niet ge speeld, omdat hij aan het begin van dit seizoen niet met PEC tot overeenstem ming kon komen. Hij bleef echter wel in training. NEW YORK De wereldrecorhou- der verspringen (8.90 m), de Amerikaan Bob Beamon, heeft zijn atletiekloop- baan beëindigd. De 24-jarige Olympi sche kampioen heeft een contract gete kend als basketballprof. De strijd om het wereldkampioen schap springen voor heren zal volgend jaar van 24 juni tot 4 juli gehouden worden tijdens het CHIO van Aken. RIJSWIJK De NV Nederlandsche Scheepvaart Unie verwacht dat het re sultaat over 1970 over het geheel geno men gunstiger zal zijn dan dat van 1969, aldus wordt in een communiqué meegedeeld. Dit betere resultaat is in belangrijke mate te danken aan de ver beterde vrachtenmark t. waarvan de tank- en bulkvaartsbelangen hebben kunnen profiteren. OSLO Dag Fornaess, de Noorse wereld- en Europese kampioen 1969, zal niet meedoen in de schaatsinterland Noorwegen-Nederland, die zaterdag 19 j en zondag 20 december in Oslo wordt I verreden. De Noorse ploeg bestaat uit de vol gende rijders: Ivar Eriksen, Roar I Grönvold, Per Willy Guttormsen, Bard Henrikson, Johan Lind, Sten Stensen, Sven-Erik Stiansen, Magne Thomassen, Björn Tveter en Ivar Aarnes. Reserves zijn: Arne Herjaunet en Willy Olsen. Het bleef bij even, want keiharde be loften zijn nadien nooit meer waar ge maakt. Willem de Vries, een robuste, atletische verdediger, heeft in een perio de van tien jaar betaald voetbal de stormachtige ontwikkelingen bij de FC Twente meegemaakt. Hij zag Twente, na een paar rommelige en soms ook te leurstellende seizoenen, de sprong naar de top in de nationale competitie maken. „FC Twente", zegt h(j niet zonder trots, „is volkomen veranderd: zowel spelers, trainer als bestuur. Er is een spelersraad van v(jf man gekomen die al onze problemen aan het bestuur voor legt. Daardoor is er meer contact en kunnen veel zaken soepel worden opge lost." Twente groeide in die tien jaar naar internationaal niveau. De Vries: „Het is een belevenis. Ik wou dat het al woens dag was. Als je er eenmaal van hebt geproefd, wil je steeds meer." Twentes verdediger, via Enschedese Boys en Sportclub Enschede naar FC Twente gekomen, begon bij Twente met een fullprofcontract. Drie jaar hield hij dat vol. Nu is hij weer semiprof en werkt voor halve dagen. De reden: „Ik lag 's morgens lang in mijn bed en kwam er pas laat weer in. Dat hangen en uren niets doen dat gaat je de strot uithangen. Nu werk ik van 's morgens zeven uur tot 's middags twaalf. Er is regelmaat. Ik voel mij dan ook aanmerkelijk fitter." Willem de Vries is honkvast. „Waarom zou ik Enschede voor een paar centen moeten verlaten? Ik heb het hier voor elkaar. Een eigen huisje en vrienden. Eenmaal heeft een Westduitse club, Kaiserslautern, mij willen contracteren. Ik vroeg te veel. Misschien wel goed dat het niet door is gegaan." Scherpe littekens in het gezicht van Willem de Vries zijn een aanknopings punt voor doldrieste „avonturen". Drie maal kreeg hij een auto-ongeluk. De laatste keer hield hij er 34 hechtingen in zijn gezicht aan over. Is hij een avonturier die het gevaar zoekt? De Vries: „Als ik in een auto zit, rijd ik plankgas. Ik vind het prachtig om door bochten te gieren. Maar na het laatste ongeval ben ik heel wat voorzichtiger geworden. Ik moet nog langer mee." De bliksemsnelle doorbraak van FC Twente naar de top? „Kees Rijvers, die heeft met Kohn gezorgd voor een opti male conditie. Hij heeft de jongens tac tiek bijgebracht. Voeg daarbij dat er geen speler is die een ander niet mag en dan kom je tot de prestaties die er nu zijn." Tien jaar betaald voetbal, wat zegt het hem? „Die het niet hebben missen een hoop. Je komt overal en je wordt nog goed betaald ook". Tegenstander Dynamo Zagreb? „Het is een goed, technisch elftal. Wij winnen echter deze ronde, want wij spelen voor eigen publiek en willen waar maken Willem de Vries: ,,Het is een be levenis. Ik wou dat het al woens dag was." dat wij bij de besten behoren." Over de chotische eerste helft in Zag reb zegt Willem de Vries: „De on bekendheid van de tegenstander geeft een zekere angst. Iets meer routine zou bij ons geen kwaad kunnen. Maar dat moet groeien. Wij kennen Dynamo Zag reb nu en daarom zal het morgen wel beter gaan." Internationaal voetbal brengt extra geld op. Is hij daarvan bezeten? „Geld, het is gemakkelijk als je het hebt. Maar te veel zou ook niet goed zijn." Honkvaste Willem de Vries heeft aan FC Twente zijn hart verpand. „Je weet wat je hebt. Als je vertrekt, weet je niet waar je terechtkomt en dan hoeft het voor mij niet. In 1962 won de Amerikaanse schaakgrootmeester Robert Fischer (27) het inter zonale toernooi in Stockholm met 17% punten uit 22 partijen; zaterdag beëin digde hij het interzonale? toernooi in Palma de Majorca met 18% punt uit 23! Dichters zouden daaraan toevoegen; daar ligt de grote leegte van acht jaar tus sen. Dat zou mooi klinken, doch ver bezij den de waarheid zijn. In die fase (en vooral daarover zal worden nage kaart-met-terugwerkende-kracht) deed Fischer soms luide van zich spreken door „opmerkelijk wangedrag", faalde hij deels in het kandidatentoernooi Cu racao '62, won enkele geweldige toer nooien, doch bleef outsider als de wer kelijke gesprekken over „een nieuwe wereldkampioen" aan de orde waren. Petrosjan besteeg inmiddels de troon, toen Spasski. Vooral de Deen Larsen werd de aanvoerder van de jonge grootmeesterbent. Inmiddels bleef en blijft de Russische overmacht nog buiten discussie, want bijvoorbeeld grootmeester Kortsjnoj mag al mee doen aan het kandidaten toernooi 1971 (evenals Petrosjan), voor welke zes „overige" toegangskaarten thans zo meedogenloos slag is geleverd op Mallorca. Desondanks én met nadruk: 1970 is een ander jaar dan 1962. In dat verre schaakverleden wilde Fischer per se al tijd eerste worden. Thans komt hij om te demonstreren, dat hij iedereen kan verslaan. Voor wie thuis is in de schaakgemeenschap weet, dat de zege in Stockholm minder imponeerde dan de actuele expositie van veelzijdigheid, die de komende weken de schaaktijd schriften zal vullen, Fischer, Fischer, Fischer. Het New Yorkse fenomeen was als twaalfjarige al bijna meester, als veer tienjarige werd hij kampioen van de Verenigde Staten, met 10 1/2 uit 13, bo ven Reshevsky. Op de leeftijd van vijf tien verwierf hij het predikaat groot meester van de Wereldschaakbond, en zovoort. Is dat dan nog niet genoeg? Nee, dat is nog lang niet genoeg. Daarvan was zich de Fischer uit '62 misschien onvol doende bewust. De groten van toen en thans (met bijvoorbeeld Petrosjan, Kortsjnoj en Gelier als klaarste bewij zen) wisten dat al jaren. Fischer weet het nu ook! Dat klinkt betweterig, het is terecht als compli ment bedoeld voor de wijze waarop zijn rentree zich dit jaar heeft voltrok ken. Uitstekend spel in „de wedstrijd van de eeuw" in Belgrado, prachtige toernooiwinst in Buenos Aires, impone rend spel op de Olympiade te Siegen en werkelijk grandioos, thans in Mallorca. Geen streberisch-vechten om vooral maar eerste te worden, doch toernooi- winnaar als resultaat van een (nieuw) uitgangspunt: „Ik ben de sterkste ter wereld, dat zal ik in elke partij bewij zen". Fischer heeft zich, van de eerste ron de af met alle kracht ingezet. Terwijl de concurrentie nog wat freewheelde, won hij partij na partij; zelfs in de slotweek, toen zijn zege buiten discus sie stond, vocht hij verder om elk half en heel punt. Voor Fischer geldt, dat elke partij een taak is, een werkstuk, dat zo com pleet mogelijk moet worden afgeleverd. Dat is een opvatting, die lacht om „grootmeesterremises", om „kalm aan, ik ben er toch al bijna", „een rustdag is nodig en welkom", en wat dies meer zij. Of het kracht-verspillend mag wor den genoemd? Dat zal de nabije toe komst moeten leren. Een internationaal toernooi is een verschrikking, een halve moord op schaakkunstenaars; de verjongde We reldschaakbond werkt nu aan een meer intelligente en meer aangepaste rege ling. Het werd de hoogste tijd. Dat evenwel Fischer in staat bleek zich aan het zenuwslopende, het ondermijnende, karakter ervan te onttrekken, steniplt hem mede rechtstreeks tot de gevaar lijkste deelnemer aan het komende kandidatentoernooi. In '71 treden aan: Petrosjan, Kortsj noj, Gelier, Hübner, Taimanow, Larsen, Uhlmann en Fischer. In knock-out- duels zal dit achttal worden gehalveerd, gevierendeeld en ten slotte een finale kennen, die de uitdager voor wereld kampioen Spasski gaat opleveren. De Fischer van '70 zal in dit gezel schap tot de favorieten behoren. Dat was hij in de kandidatentoernooien '59 en '62 nog niet. Het is niet langer de vraag; „Van wie gaat hij verliezen", zoals dat bijvoorbeeld in Curasao '62 het geval bleek, maar nu wordt gesteld: „Wie kan Fischer verslaan", en daarop durft geen mens (meer) antwoord te ge ven. Mallorca '70 heeft niet „slechts" een winnaar opgeleverd; het heeft een spe ler aan de top gebracht, wiens kandida tuur voor de wereldtitel zeer ernstig moet worden genomen... tenzij Larsen, of Geiler... want het relativeren is nu eenmaal inherent aan het schaakden- ken. In elk geval leverde Mallorca Fi scher de Schaak-oscar op. De pers zag in hem de beste schaker van 1970. DEN HAAG De Arnhemse ge meenteraad heeft maandagmiddag be sloten de voetbalclub Vitesse een rente loos krediet te verlenen van 100.000 gulden. Het bedrijfsleven zal nu een gelijk bedrag op tafel leggen. Dit ge beurt om het betaalde voetbal voor Arnhem te behouden. Aan het krediet heeft de gemeente de voorwaarde verbonden dat Vitesse bin nen een jaar moet komen met een rap port over de sanering van het Gelderse beroepsvoetbal. De schuld van Vitesse is opgelopen tot 320.000 gulden. HOOFDDORP IJMUIDEN NV Aannemingsbedrijf P. Vermeer in Hoofddorp en NV Vloeigas Pijpleiding in IJ muiden gaan nauw samenwerken. In dit verband zal Vermeer (jaaromzet ca 30 min., 450 medewerkers) binnen kort het aandelenkapitaal van Vloeigas (omzet ca 8 min per jaar, 180 man personeel) overnemen. De activiteiten van Vermeer omvat ten het uitvoeren van wegen- en wa terbouwkundige werken, het aanleggen van transportleidingen en zinkers, het bouwrijp maken van terreinnen en het uivoeren van heiwerken. Vloeigas is in het bijzonder werkzaam op het gebied van het aanleggen van onder- en bo vengrondse pijpleidingen, het hydrau lisch persen van mantelbuizen, het ma ken van horizontale boringen en het leggen van zinkers. AMSTERDAM De geconsolideerde winst van Bensdorp Internationaal NV zal in 1970 300 1 400 pet. stijgen ten opzichte van 1969, aldus is op een bui tengewone aandeelhoudersvergadering meegedeeld. Begin januari zal een inte- rimdividend betaalbaar worden opge steld van vijf pet. In 1969 werd in totaal 8 pet. dividend uitgekeerd. Het bestuur van Bensdorp vindt de vooruitzichten voor het bedrijf goed. In Palma is gisteren de loting ver richt voor de kwartfinales van het kandidatenschaaktoernooi. Het re sultaat was: Hübner - Petros jan Uhlmann - Larsen; Fischer - Tai- manof en Kortsjnoi - Gller. Petrosjan, Larsen en Fischer heb ben vermoedelijk gunstig geloot. De boeiendste match gaat tussen de Russen Kortsjnoi en Geiler die bei den al ongeveer twintig jaar betrok ken zijn bij de strijd om de wereld titel. De kwartfinales worden in mei volgend jaar gespeeld, de halve fi nales voor 1 augustus en in de herfst de finale. De winnaar mag wereldkampioen Spassky uitdagen voor een tweekamp om de titel. A Jaap Hordijk, com missaris betaald voetbal bij Ajax, ver welkomde gisteravond de nieuwe aanwinst van de hoofdstedelijke ploeg, de 23-jarige Horst Blankenberg van München 1860. LONDEN Steve Heigh way, een 22-jarige student, is het nieuwste idool van het Britse voetbal. Zijn doelpunten voor Liverpool zijn in vette krantekoppen geroemd. Toch is hij pas een half jaar geleden prof geworden. De sportpers ziet in hem de spectacu lairste nieuweling sinds George Best van Manchester United. De vorige week zagen de Britse voetbalenthou siasten hem op de tv een ongelooflijk staaltje verrichten. Hij dribbelde achter elkaar langs vier verdedigers van Leeds United, en de verdediging van deze ploeg is een van de sterkste ter wereld. Woensdag was Heighway opnieuw op dreef en hielp Liverpool aan een 1-0 overwinning op Hibernian uit Edin burgh voor de Europese Runners Up- Cup. De Daily Mail noemde hem de voetballer van de week. Nog pas een paar maanden geleden studeerde hij nog aan de universiteit van Warwick en dacht niet ernstig aan een voetballoopbaan. Hij had nog een jaar op de universiteit willen blijven om zijn leraarsstudie te voltooien. Toen vroeg Liverpool hem een contract te tekenen. „Ik moest snel besluiten", zei hij, „stemde toe, denkende dat ik bij de re serves zou komen. Verwondingen in het eerste elftal gaven me een kans. Ik heb dus geluk gehad, nog steeds leer ik. Ik weet niet veel af van het voetbal in de eerste divisie omdat ik er niet genoeg van gezien heb. Maar wel heb ik be vonden, dat hard trainen mijn snelheid heeft vergroot." Heighway is geboren in Dublin en komt daarom als Ier niet in aanmer king voor de Engelse nationale ploeg van Sir Alf Ramsey. Carel Deken heeft zondag in Gro ningen tijdens een internationaal toer nooi het heren-enkelspel gewonnen. Hij versloeg in de finale Bert van der Helm in vijf games. De Nederlandse kampioen Bert Schoofs trok zich terug wegen» angina.

De Vallei | 1970 | | pagina 11