Panters vrijwel rond met organisatie van interlandwedstrijd Nederland-Israël MR. DEEN MOET UITSPRAKEN RECTIFICEREN Wegenaanleg in Overberg start begin 1971 Begrotingsraad Rhenen: Nieuw gemeentehuis op plaats van 't oude Burgemeester in 'n koets op weg naar bankopening Kerstwijding in Pniëlkerk Moord Rotterdamse jongens zingen in de Andrieskerk VOLLEYBALINTERLAND IN VEENENDAAL Bekendmaking Wijziging datum warenmarkt Wijziging datum warenmarkt Aangifte kadavers Inbrekersgilde had snipperdag Belt u dan «ven a.u.b. 10550 vr'"°- 11079 M. Doornenbal uit Raad van Amerongen Uitslagen 5e veldrit Valleirenners Politie houdt uitverkoop van rijwielen Duivenshow in Eist c&Uigyeaeyd dacht ik Z& SPELPEIL SELECTIE PANTERTOERNOOI Ruilverkaveling van Heiligenbergerbeek DINSDAG 15 DECEMBER 1970 RHENEN Nadat deheer E. P- van Dijk aanmerkingen had gemaat op het interview van de heer Deen in Het Vrije Volk, waarin onder an dere de burgemeester en wethouder Van Licnden waren aangevallen, kwamen ook de afgevaardigden Van Laar, Timmermans en Van Donse laar met hun kritiek, zelfs in de re plieken kwamen zij erop terug. Eerst wilde de heer Van Dijk wel eens weten hoe het in zijn werk was gegaan. Daarna hamerde de heer Timmermans (VVD) op duidelijkheid in deze zaak en tenslotte was het de heer Van Donselaar (CHU) die zelfs had geconstateerd dat de heer Deen in het artikel dingen had gezegd, die hem en ook de heer Timmermans bekend voorkwamen. De heer Van Donselaar diende tenslotte een motie in, waarin hij stelde dat de heer Deen in de raad uiteen zou zetten hoe het interview was ontstaan en dat de heer Deen in het belang van de duidelijkheid een rectificatie in het Vrije Volk zal plaatsen. Toen de motie in temming zou worden gebracht wilde de burge meester niet meer als voorzitter fungeren, omdat zijn naam in het artikel was gevallen. Hij gaf de ke ten en de hamer aan wethouder Van Lienden. Ook deze weigerde als voorzitter te fungeren, omdat ook hij door de heer Deen was aange vallen. De heer E. P. van Dijk was ten slotte als nestor aan de beurt om de hamer over te nemen, hetgeen hij ook deed én met succes, want de gehele raad stemde vóór de motie van Van Donselaar. Toen de burge meester weer binnen kwam en naar de uitslag informeerde keek hij er wel van op dfit met algemene stem men Van Donselaar zijn zin had ge kregen. „Dat komt", riep de heer Van Dijk, „omdat ik voorzitter was!" Zelfs mr. Deen zélf had vóór de motie gestemd. De heer Deen zal nu in de eerst volgende vergadering zijn verkla ring afleggen. VEENENDAAL De door de volley balvereniging Panters georganiseerde interlandwedstrijd Nederland tegen Is raël (dames) op zaterdagavond 2 janua ri a.s. is vrijwel rond. Alleen minder prettige politieke ontwikkelingen in het midden-oosten rond die tijd kunnen de zaak nog in het honderd sturen, maar de organisatie van dit grote Veenen- daalse evenement is klaar. De organise rende vereniging, heeft zich geen enkele moeite bespaard om de organisatie tot in de puntjes te regelen. De voorverkoop van de entreekaarten zal vrijwel zeker a.s. vrijdag of zater dag starten in het Sporthuis „Ch. van de Weerd" aan de Zandstraat. De toe gangsprijs bedraagt drie gulden. De samenstelling van de damesfor matie uit Israël is uiteraard nog niet helemaal bekend. Wel is over het spel peil van deze altijd fel vechtende ploeg bekend dat het ongeveer gelijk staat aan dat van de Italiaanse ploeg, waar van Nederland enige tijd geleden maar nauwelijks met 32 kon winnen. Het belooft in alle geval een zeer aantrek kelijk schouwspel te worden en alom is de verwachting in volleybalkringen, dat het een spannende affaire gaat worden. Er bestaat grote belangstelling voor dit duel. De telefoon op het secretariaat van Panters staat niet stil voor aanvra- VEENENDAAL In verband met de komende Kerstdagen maken burge meester en wethouders van Veenendaal belanghebbenden erop attent, dat de warenmarkt in het centrum (marktter rein) in plaats van op zaterdag 26 de cember a.s. zal worden gehouden op donderdag 24 december a.s. des mid dags van 2.00 tot 6.00 uur. Veenendaal, 15 december 1970 Burgemeester en wethouders voornoemd. VEENENDAAL In verband met Nieuwjaarsdag a.s. maken burgemees ter en wethouders van Veenendaal be langhebbenden erop attent, dat de wa renmarkt op het Dr. Slotemaker de Bruïneplein in plaats van vrijdag 1 ja nuari 1971 zal worden gehouden op donderdag 31 december 1970 des mid dags van 2.00 tot 6.00 uur. Veenendaal, 15 december 1970 Burgemeester en wethouders voornoemd VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal maken be langhebbenden erop attent, dat, in ver band met de komende feestdagen, de aangifte van kadavers op onderstaande wijze dient te worden gemeld aan de vleeskeuringsdienst „Veenendaal", Nij verheidslaan 27 (telefoon: 08385-10804): 1. Op donderdag 24 december 1970 vóór 12.00 uur des middags (bij latere aangifte geschiedt het ophalen der ka davers op maandag 28 december 1970): 2. Op donderdag 31 december 1970 vóór 12.00 uur des middags (bij latere aangifte geschiedt het ophalen op maandag 4 januari 1971). De kadavers zullen op de hierboven aangegeven dagen zoveel mogelijk wor den opgehaald door het destructiebe drijf N.V. Gekro. Belanghebbenden wordt derhajve dringend verzocht op genoemde dagen hiermede rekening te houden en de aangifte zo vroeg mogelijk te doeh. Veenendaal, 15 december 1970. Burgemeester en wethouders vpornoemd. gen van plaatsbewijzen. De radio van diverse verenigingen hebben een ruime belangstelling voor dit treffen. PTT te lefoonlijnen worden geblokkeerd voor rechtstreekse uitzendingen en voorbe schouwingen uit de sporthal, terwijl er een zeer grote kans bestaat dat de TV via Studio Sport een flink deel van de strijd op ampex zal vastleggen. Het volley balm inded Veenendaalse publiek (en omgeving) wordt aangera den om aan het einde van deze week tijdig de plaatsbewijzen bij het sport huis „Ch. van de Weerd"1 op te halen, want er zijn slechts 400 toegestane zit plaatsen in de sporthal voorhanden. Kaartverkoop via het verenigings secretariaat is niet mogelijk. De Nederlandse selectieploeg van de dames is inmiddels al hard aan de trai ning voor deze interland begonnen. Tal van trainingsbijeenkomsten zijn al gep land in het Sportcentrum van de KNVB te Zeist. Twaalf dames zijn uitverkoren aan deze ongetwijfeld harde trainng deel te nemen onder leiding van de na tionale trainer en coach Joh. van de Haar. De speelsters komen hoofdzakelijk van enkele Nederlandse dames-top- teams, zoals Karenoi, DOS'58, Bekker- veld, DVC, Vredestein, Lycurgus, Haag '68 en AMVJ/RLVC. De selectieploeg van de dames be staat uit: H. Karsten, F. Arts, T. Gielen, J. Pranger, M. Willemsen, A. Geertsma, A. Veenstra, L. Schut, N. v.d. Werf, M. Brouwer, A. v.d. Horst en J. Lindeman. Als coach zal optreden de heer Joh. v.d. Haar, Chef d'équipe is M. de Vries en masseuse L. Jalink. Deze damesinterland valt in het ka der van het Panter-volleybaltoernooi, dat 's middags reeds om twee uur in de sporthal begint. De dames van Panters komen dan uit in een poule van vier ploegen, waarin een halve competitie wordt gespeeld. Er nemen alleen hoofd en overgangsklasseploegen aan deel. Ook voor de heren van Panters een poule van vier ploegen uit eerste- en overgangsklasse met ook een halve competitie. Op het derde veld zullen de reserve-heren van Panters de strijd aanbinden met diverse ploegen van het zelfde kaliber met als inzet de prijs „reserve-heren". Dit toernooi zal te omstreeks half ze ven 's avonds beëindigd zijn, waarna de sporthal in gereedheid wordt ge bracht voor de eerste interlandwed strijd ooit in Veenendaal gespeeld. De belangstelling hiervoor is zeer groot. VEENENDAAL In tegenstelling tot voorgaande weken toen het inbre kersgilde bijzonder actief was heeft de politie maandagmorgen maar twee in braakmeldingen gekregen. Het leegstaande pand Hoofdstraat 14 had ongewenst bezoek maar daar werd niets vermist. Men had zich toegang tot dit pand verschaft door aan de achter zijde van het pand een ruit van de openslaande serredeuren in te slaan. Op het terrein van de SKF aan de Groeneveldselaan werden bij de nieuw bouw enkele boormachines en toebeho ren ontvreemd ten nadele van een fir ma uit Epe. De rechenche stelde een onderzoek in. voor Veenendaal Tot 17.30 uur 19.30 uur 't Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwa Veenendaalseweg 159 OVERBERG De aanleg van een noordelqke parallelweg langs de spoorlqn UtrechtArnhem is begin volgend jaar een van de eerste wegenobjecten die in het kader van de ruilverkaveling Heiligenbergerbeek zal worden uitgevoerd. De aanleg van deze weg houdt verband met de wijziging van de overwegbeveiligingen, waarbij de particuliere overwegen en de openbare overweg in „de Groep" komen te vervallen. RHENEN De burgemeester antwoordde alle sprekers in de marathonzitting van de begrotingsraad, gisteravond. In vele gevallen bleek dat aan de gestelde problemen wordt gewerkt of dat er maatregelen in wording zijn. De rattenbe strijding zal voor de hele gemeente grootscheeps worden aangepakt. De gedachten gaan uit naar de bouw van een nieuw gemeentehuis op de plaats waar nu het oude stadhuis staat te rotten: schetstekeningen zouden al gereed zijn. De motie Deen over de doorstroming vanuit gemeentelijke woningen zal in de volgende raad aan de orde komen. Met het interview van Deen in Het Vrije Volk wilde de burgemeester zich niiet bemoeien. Over de ge west vorming komt een hoorzitting voor raadsleden. Rhenen zal als grensgemeente het voordeligste moeten kiezen. De burgemeester hoopte dat velen de Nieuwjaarsreceptie zullen bezoeken die nu op 4 januari wordt gehouden. „Nie mand behoeft meer drempelvrees te hebben, niemend, behoeft een apepakje aan te trekken, „aldus de burgemeester. „Ik hoop dat er veel inwoners gebruik zullen maken van de gelegenheid met gemeentebestuurders te praten. Voor de bejaardenzorg is er een be jaardencommissie aan het werk. Het derde zwembad zal waarschijnlijg niet nodig zijn. Hij was blij met het compli ment van de wethouder Van Lienden aangaande de goede zorg over de eigen dommen in de Meent. De NBM heeft toegezegd een betere bediening te zullen gaan toepassen voor de bewoners van huis Huis ten Dale, wanneer de nieuwe dienstregeling wordt ingevoerd. Wethouder Glasbergen beantwoordde de vragen over onderwijszaken. Daaruit bleek dat de LOM-school vastzit op ini tiatieven van de gemeente Wageningen. In Eist zal een openbare kleuterschool worden gebouwd. De inspectie staat er achter. OVERBERG De heer M. Doornen bal heeft om redenen van zuiver per soonlijke aard zijn ontslag aangevraagd als gemeenteraadslid (AR) van Ame rongen m et ingang van 1 januari. De heer Doornenbal heeft zijn beweegre denen doorgesproken met B. en W. van Amerongen, zodat zij volledig begrip hebben voor de situatie. Voor Overberg is het jammer, daar het scheidende raadslid vaak de belangen van de buurtschap behartigde. SCHERPENZEEL Op zaterdag 12 december werd de 5e zaterdagmid dag-competitie-Veldrit gehouden, op het parcours Amerongseberg. Er ver schenen 14 renners aan de start, waar onder 4 gastrenners. Adspiranten en Nieuwelingen gingen gezamenlijk van start, voor respectievelijk 4 en 6 ron den. Bij de eerste doorkomst lag Jan Hoksbergen op kop, welke plaats hij (ondanks dat hij van wiel moest ver wisselen) niet meer afstond. Evert Blo- tenburg had ook met pech te kampen, hij kreeg de fiets van Louis van Ha- mersfeld aangeboden, en wist daarop nog een prachtige 6e plaats te verove ren. Ook Dick Ernsten raakte door een val wat achterop en kon deze achter stand niet meer inhalen. Bij de Adspiranten reed Ate Atema weer bijzonder sterk en wist met ge mak te winnen, hij wist zelfs verschil lende nieuwelingen voorbij te gaan. Uitslag Nieuwelingen: 1. Jan Hoks bergen; 2. H. v. Kooij3. W. Pater: 4. H. Marcus; 5. Rolf Sas; 6. Evert Bloten- burg; 7. Ted Sas; 8. Dick Ernsten; 9. Teus v. Dijk. Uitslag Adspiranten: 1. Ate Atema; 2. G. Vink; 3. Hans Hollander; 4. Rinl Meeuwisz.; 5. Louis v. Hamers veld. De Centrale Cultuurtechnische Com missie heeft na verkregen .toestemming van de minister van Landbouw en Vis serij besloten de normen van de platte landswegen in dit gebied aan te passen aan de huidige eisen. Dit betekent dat verschillende niet in het plan opgeno men wegen thans wel voor verbetering in aanmerking komen terwijl andere wel in het plan opgenomen wegen een bredere verharding kunnen krijgen. Zowel de provincie Utrecht als de ge- SCHERPENZEEL Burgemeester J. Heij van Sc herpen zeel verrichtte giste ren de officiële opening van het bijkantoor van de Raiffeisenbank aan de Dorps straat. Samen met zijn echtgenote werd hij in een oud Utrechts wagentje met twee paarden opgehaald en naar het nieuwe pand gebracht. 's Morgens startte de bank de ope ningsfestiviteiten door de bejaarden in het Huis in de Wei koffie met gebak aan te bieden. Coöperatie-directeur de heer Floor vertoonde hier dia's. Toen de burgemeester in het kantoor was gearriveerd sprak de heer J. M. Houterman, voorzitter van de coöpera tie een welkomstwoord. Hij legde de nadruk op de oude banden die de Raif feisenbank heeft met het platteland. De openingsceremonie zelf bleek te bestaan uit een functiewisseling: de burgemees ter werd tijdelijk „benoemd" tot kas sier om de eerste spaargelden in ont vangst te nemen. Ze kwamen van de drie kinderen van de heer Veldhuizen. Burgemeester Heij was vergezeld van de wethouders Kroodsma en Van Brug gen en de gemeentesecretaris. Hij zei in een toespraak trots te zijn op het mooie kantoor, dat is gehuisvest in het voor malige pand van de Wühelmina zieken verpleging. Met een koetsje werden de heer en mevrouw Heij afgehaald om het nieuwe kantoor van de Raiffeisen bank te gaan openen. meenten hebben zich akkoord ver klaard de toegezegde bijdragen aan te passen. Wegen die alsnog in het verbete ringsplan zullen worden opgenomen zijn ondermeer de aansluiting van de zuidelijke Parallelweg op de Heuvelses- teeg en de aansluiting van de Haarweg op de Slaperdijk en de verbetering van de Slaperdijk tussen de nieuwe aan sluiting van de Dwarsweg en die van de Haarweg op deze dijk. Als voorbereiding op de werkelijke ruilverkavelingswerkzaamheden zijn in de afgelopen maanden luchtfoto's van het gebied gemaakt. Aan de hand hier van worden de eerste schattingen ge maakt en kan de vervaardiging van nieuwe kaarten worden voorbereid. Het schatten van de grond gebeurt door 27 schatters die zijn benoemd door de plaatselijke commissie, en onder leiding staat van de burgemeester van Ame rongen, jhr. mr. O. R. van den Bosch. Ingevolge artikel 48 van de Ruilver- kavelingswet mogen eigenaren en ge- bruiksgerechtigden binnen het gebied van de ruilverkaveling Heiligenberger- beek geen handelingen verrichten die de waarde van hun onroerende goede ren zouden veranderen. Wil men toch gebouwen realiseren of slopen, draina ges aanleggen, fruitbomen planten of rooien, houtgewas kappen, en dergelij ke dan is daarvoor toestemming vereist van de plaatselijke commissie. VEENENDAAL De politie gaat donderdagavond 17 december van ze ven tot acht uur een tentoonstelling houden van rijwielen die als gevonden aan het politiebureau zijn gebracht en nooit door de rechtmatige eigenaars zijn afgehaald. De fietsen, die ook na donderdag avond weeskinderen blijven, komen op een nog nader te bepalen tijdstip in een openbare verkoping. AMERONGEN Dinsdagavond £9 april zal het Rotterdams Jongenskoor onder leiding van Freek Velders een concert verzorgen in de Andrieskerk te Amerongen. Verder wordt medewer king verleend door de organist Jan Wijkhuizen en organiste Rita Broer- se-van Elswijk. Op het programma staan werken van Bach, Handel en Da Palestrina. Dit jongenskoor dat op 2 januari 1957 door hun dirigent is gesticht heeft een permanente bezetting van 40 jongens van 10 tot 17 jaar, die uit alle delen van Rotterdam komen. Het koor is een VEENENDAAL Ongetwijfeld zal Nederland de komende 10 dagen weer een ware golf van kerstbijeenkomsten overspoelen. Avonden waar men voluit zal kunnen zingen maar ook luisteren naar alles wat het meest gevierde feest de mens heid brengt. In Veenendaal vindt de eerste grote avond aanstaande donderdag plaats, wanneer in de Pniëlkerk een kerstwijding wordt verzorgd door een groot scala van medewerkenden. Als belangrijkste onderdeel van het programma treedt het Pniëlkoor op, o.l.v. dirigent Henny Pomp. Naast be kende liederen zoals „Komt allen teza men" en „Stille nacht" brengt het koor het Engelse kerstlied „Nowel" en een enigszins anders getoonzette bewerking van het Ere zij God. De jonge Veense trompettist Wim van Schaik speelt samen met de orga nist Leo van Stempvoort twee bewer kingen uit de Kerstsuite van Jan Zwart, te weten „Vol van pracht" en „Halleluja looft den Heer" (psalm 150). Ds. J. Brons verzorgt de opening, ter wijl Rik Valkenburg het programma onderbreekt met de vertelling van een kerstverhaal uit de Hugenotentijd, geti teld: „Een loot uit dorre aarde". Het verrassende van dit onderdeel is, dat daar ook het koor, orgel en de gemeen te een rol in spelen. De ere-voorzitter van het Pniëlkoor zal het slotwoord spreken. De bijeen komst begint om acht uur en vanaf half acht staan de deuren open. Op de tweede grote kerstavond in de Herv. Oude Kerk komen we in een later sta dium terug. zelfstandige stichting die niet gebonden is aan enig genootschap. Het is tevens lid van de Kon. Nederl. Bond van zang koren en erelid van de Belgische Bond van zangkoren. De jongens studeren twee tot drie maal per week. Bij de aanstelling van de jongens speelt natuurlijk de muzikale aanleg een rol. Bepalend zijn echter de karak tereigenschappen en de opvoeding waarbij niet wordt gelet op stand en afkomst. Sinds de oprichting heeft het koor 500 maal gezongen in kerkdiensten en concerten door geheel Nederland. Te vens maakte het koor concertreizen door België en Engeland. Zij zongen voor radio Nederland, België, Engeland en Finland en in „Gerichte Klanken" voor de televisie. Er werden al acht grammofoonplaten gemaakt. Steeds streeft het koor naar nog meer klank verfijning. Twee tot drie maal per jaar gaan de jongens op tournee. ELST De postduivenvereniging „de Instuif" organiseert op vrijdag 18 en zaterdag 19 december de jaarlijkse ten toonstelling in de zaal van café Sport- Iust aan de Veenendaalsestraat. Ter bestrijding van de kosten is een verloting georganiseerd met prijzen als kippen, konijnen enz, die door leden werden geschonken. Als keurmeester is aangezocht de heer Muller uit Gorin- chem. Vrijdag is de tentoonstelling ge opend van 19.00—22.00 uur en zaterdag van 15.0022.00 uur. Voorts zal op zondagmorgen 27 de cember in café Sportlust door de hou ders van kweekstation „La Paloma" een bonnenverkoop worden gehouden ten bate van „De Instuif". Deze ver koop is belangrijker dan alle andere bonnenverkopingen, aangezien thans alleen bonnen worden verkocht van de „grote meesters" in de duivensport. Op 17 november werd een documen taire uitgezonden over plaatsing van een elektriciteitscentrale aan het Ketel meer in Overijssel. Het Ketelmeer is een uniek natuurmonument met zeldza me plant- en diersoorten. Als deze cen trale er inderdaad komt, betekent dit moord op miljoenen planten en dieren. Is er dan geen andere mogelijkheid? Die is er inderdaad. In de buurt van het Ketelmeer ligt een gebied, dat uit stekend geschikt is voor de bouw van een centrale; het ligt alleen een paar kilometer verderop, en dat schijnt een onoverkomelijk bezwaar te zijn. We moeten, juist in dit natuurbe schermingsjaar, allemaal trachten de weinige natuurmonumenten in ons land te behouden. Om de overheid te door dringen van het feit, dat we het Ketel meer als natuurmonument willen be houden, moeten we gezamenlijk protes teren tegen de vestiging van deze cen trale. Wanneer u daadwerkelijk mee wilt helpen, schrijf dan op een briefkaart: Voor behoud natuurmonument Ketel meer en daaronder uw handtekening. Stuur deze kaart aan E. V. van Tem men, Wildbaan 3 Leersum. De kaarten zullen met een request worden toege zonden aan de voorzitter van de 2e Ka mer der Staten Generaal. E. V. van Temmen Wildbaan 3 Leersum

De Vallei | 1970 | | pagina 3