Premier De Jong: toegeven aan defaitisme onjuist Argentijnse groep brengt „Dracula" Gesprek met Kosinsky Beethovenconcert uit Apeldoorn Nederlander vernacht in 1980: Torn Poes de en erf pachter Woningnood Vrije tijd Tevredenheid Idealen Ouders over „de boekjes" Bijzondere tv-produktie „Chicago Blues" RONOTITIES programmaos Vanavond via de radio: MORGEN ZORG AGRESSIE POLITIEK UIT DE KERKEN TELEVISIE MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO DONDERDAG 17 DECEMBER 1970 MEER MILIEUBEDERF, MEER LAWAAI, MINDER STEM IN DE POLITIEK AMSTERDAM „Verdergaande verontreiniging van het milieu, dat nu reeds als ongezond wordt ervaren, vervuilde waterwegen en stTanden. vieze lucht. On dragelijk lawaai en constante verkeersopstoppingen op de wegen. Dat verwacht de Nederlander voor de komende tien jaar volgens een der conclusies in het rapport „De toekomst op zich", een wetenschappelijk onderzoek naar de ver wachtingen van de Nederlander voor de periode 1970-1980. Dit onderzoek on der ruim 3000 Nederlanders van 15 tot 49 jaar werd verricht door de NV v/h Nederlandse Stichting voor Statistiek (NSS), in opdracht der NV Uitgevers maatschappij Bonaventura ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van „Else- viers Weekblad". Het opinie-onderzoek beoogde vooral om van een representatieve steekproef van het jongere deel van het Neder landse volk de meningen over de te verwachten kwaliteit van het leven in Nederland in 1980 te verkrijgen. Het globale beeld dat naar voren komt is, dat enerzijds een algemene verwach ting is dat de verhogingen van de ma teriële levensstandaard zich zal voort zetten en dat er anderzijds tegelij kertijd vele ontwikkelingen zullen plaatsvinden, die beschreven kunnen worden als een verslechtering van het sociale en psychologische welzijn van de samenleving, aldus het rapport. De verdere belangrijkste verwachtin gen zijn: een sterk groeiende bevolking die een zware druk legt op een zeer beperkt beschikbaar landoppervlak en die de woningnood tot een permanent verschijnsel maakt. Verder nog meer politieke vervreemding. „Er is nu reeds een wijdverspreid gevoel dat de gewo ne man geen werkelijke invloed heeft bij het tot stand komen van de beslis singen via de traditionele kanalen van de partijpolitiek. Een volk dat grote be tekenis toekent aan democratische waarden kan dit nauwelijks met gelijk moedigheid aanvaarden, aldus de NSS in haar conclusies. Ook verwacht men een uitholling van tal van sociale deugden, zoals ver draagzaamheid, gematigdheid, een ge voel van nationale saamhorigheid, die thans duidelijke kenmerken van het Nederlandse leven en van de Neder landse kijk op de dingen zijn. Een gro tere bereidheid om agressie en geweld te gebruiken, zowel in de gedragingen van alledag als bij het zoeken naar op lossingen voor maatschappelijke pro blemen en conflicten. Een verzwakking van de structuur van het traditionele gezinsleven met gemakkelijker echt scheiding, wettelijk toegestane abortus, meer vrouwen en moeders, die buitens huis werken, wellicht nicer leven in „communes" en een duidelijke genera tiekloof in morele waarden tussen jon geren en hun ouders. En tenslotte een toeneming van het aantal geesteszieken. Deze algemene verwachtingen dienen volgens de NSS voor alles gezien te worden als een uitdaging voor hen, technologen, ambtenaren of politici, wier beslissingen de aard van de maat schappij van 1980 ën de volgende jaren zullen bepalen. Men meent vrijwel algemeen dat er een toeneming zal zijn in protestbewe gingen en demonstraties. Voorts is er een vrijwel algemene overtuiging dat in de komende tien jaren de gemiddel de Nederlander veel meer vrije tijd zal hebben en bijna twee-derde gelooft dat in 1980 de gemiddelde levensstandaard veel hoger zal zijn dan nu. Dit twee voudig optimisme is steeds hoog in alle bevolkingsgroepen, zo wordt o.m. in de samenvatting van het rapport gezegd. Bij de prioriteit van wensen der be volking staan duidelijk boven aan: ge lijkmatige spreiding van de welvaart over de bevolking, meer kinderen uit lagere milieus aan de universiteiten, meer hulp voor ontwikkelingsgebieden. Even duidelijk zijn de mogelijke ont wikkelingen die de laagste prioriteit hebben: televisie in de namiddag, meer invloed van de regering op de samenle ving, meer machtsconcentratie bij de grote bedrijven, sterke bevolkingstoe neming. Een drietal veranderingen worden zeer gewenst: gelijke betaling voor mannen en vrouwen voor gelijk werk, gelijke werkmogelijkheden voor beiden en algemeen gebruik van medische transplantaties voor vervanging van zieke organen. Relatief laag op de schaal van prioriteiten stond de wense lijkheid van een 30-urige werkweek voor de meeste mannen. Een duidelijke meerderheid was er echter van over tuigd dat dit de toestand in 1980 zou zijn. In een toelichting op het rapport zei de directeur van de NV v/h Nederland se Stichting voor Statistiek, A. Bakker, dat bijna drie op iedere vier onder vraagden het eens zijn met de uit spraak dat over het algemeen de ver anderingen in de laatste 10 jaar veran- AMSTERDAM Minister-president P. J. S. de Jong is geschrokken van de overwegend sombere toekomstverwach tingen, die bij de Nederlandse bevol king leven blijkens deze enquête. De resultaten van het diepgaande onder zoek bieden volgens de minister-presi dent voor het overheidsbeleid belang rijke aanknopingspunten en indicaties. Voor wat de nogal sombere verwach tingen van de Nederlandse bevolking betreft voor de periode 1970-1980 meent de premier, dat de studie terecht on derscheid maakt tussenn de subjectieve verwachtign van het publiek en wat op grond van deskundige en objectieve prognones te verwachten is. „Gelukkig", zo meent hij, „zijn vele experts, die in enquête eveneens aan het woord komen, aanmerkelijk ge nuanceerder en veel minder pessimis tisch. Er zijn geen noodlotsverwachtin gen en een zeker optimisme over heerst." De minister-president waar schuwt in dit verband voor een soort defaitisme. Wij moeten, zo meent hij, elkaar in Nederland geen ondergangs stemming gaan aanpraten. Dat gevoel zegt de heer De Jong wel eens te heb ben als hij al die verhalen leest over milieuverontreiniging, overbevolking, vervreemding, verzwakking van het normbesef, toenemende agressie, ge bruik van verdovende middelen enz. Premier De Jong wil hiermee nniet zeggen, dat er met betrekking tot de samenleving geen problemen zouden zijn. Er is reden tot zorg, grote zorg zelfs en hij meent, dat er voor een 19-eeuws „vooruitgangsoptimisme" geen plaats meer is. Anderzijds moeten de problemen wel in hun juiste' propor ties worden gezien.. De premier is van mening, dat dit thans te weinig ge beurt. Zo worden, volgens hem, de minder rooskleurige kanten van de sa menleving veelal te sterk en te eenzij dig belicht, ook door de massa-media. Het grote gevaar dat hierin schuilt is, dat onder de mensen een stemming van fatalisme en berusting wordt gekweekt. Zo in de geest van: er is toch niets aan te doen, we gaan er straks toch aan en laten we de dag maar plukken voor het te laat is. Zaak is, aldus de minister-president, bij de mensen het besef wakker te ma ken dat er wel wat aan te doen is, nl. als alle krachten worden gemobiliseerd om bedenkelijke ontwikkelingen in te dammen. Men mag, volgens premier De Jong, niet alle heil van de overheid verwachten. De hele samenleving is verantwoordelijk. Met name hebben ook de kerken en de maatschappelijke organisaties een taak. Uit de enquête is gebleken, dat er bij ons volk een toenemende bereidheid bestaat om agressie en geweld te ge bruiken zowel in de gedragingen van alle dag als bij het zoeken naar oplos singen voor maatschappelijke proble men en conflicten. Permier De Jong koestert de verwachting, dat toenemen de agressie en geweld geen kenmerk van de komende tien jaar zullen zijn. „Langs legale weg zullen oplossingen bereikt moeten worden", zo zegt hij, „omdat die langs de weg van geweld en agressie eerder verderaf zullen raken dan dichterbij zullen komen." „Ons volk", zo meent de premier, „wil wel vernieuwingen aanvaarden, maar het laat zich deze niet opdringen. Het volk is onverdraagzaam jegens de onver- draagzamen", zo meent hij. Het onderzoek bracht aan het licht dat in de komende tien jaar ons een uitholling van talrijke sociale deugden te wachten staat zoals verdraagzaam heid, die op dit moment duidelijke ken merken van het Nederlandse leven en de Nederlandse kijk op de dingen zijn. Premier de Jong is ten aanzien hiervan heel wat minder somber dan de onder vraagde. Hij vraagt zich af of men zich niet wat te veel blind staart op het gedrag van zekere groepen en indivi duen die vanwege hun optreden veel publiciteit krijgen, maar die bepaald niet representatief zijn voor de meer derheid. Uit het onderzoek kwam ook naar voren, dat de gewone man het gevoel heeft geen werkelijke invloed te heb ben bij het tot stand komen van de beslissing. De minister-president vindt in dit verband het grote percentage thuisblijvers bij verkiezingen een be denkelijk teken aan de wand. Gestreefd zal moeten worden naar „democratise ring van de democratie, naar verster king van de rol van de kiezer in het politieke proces en naar het openen van de mogelijkheden voor de burger tot inspraak, medezeggenschap, participatie en zelfwerkzaamheid." Een eerste stap daartoe is de burger in staat te stellen Premier De Jong: geschrokken, maar niet te somber. volgen. Dat betekent openbaarheid van het bestuur, waarvoor de regering een open oog heeft. De verzwakking van de traditionele aspecten van het gezinsleven met ge makkelijke echtscheidingen, wettelijk toegestane abortus, wellicht meer leven in „communes" en een duidelijke gene ratiekloof in morele waarden tussen jongeren en hun ouders behoeft, vol gens de conclusies van de enquête, niet noodzakelijkerwijs als rampzalig te worden beschouwd. Met deze gedach- tengang kan premier De Jong zich voor een groot deel verenigen. Het gezinsleven noemt hij tenslotte van overwegend belang voor de vor- het politieke proces in al z'n fasen te ming van jonge mensen. Dit beeld van nog meer milieu vervuiling verwacht de Nederlan der de eerste jaren hoe langer hoe meer te zien toenemen. deringen ten goede zijn geweest. Het zou echter zijns inziens onjuist zijn de ze cijfers te interpreteren als een teken van massale tevredenheid met de zaken zoals ze nu zijn. De laatste 10 jaar mogen dan een aanzienlijke vooruitgang te zien hebben gegeven, de antwoorden op sommige overige uitspraken tonen duidelijk aan, dat velen vinden dat ouders tegenwoor dig niet streng genoeg voor hun kinde ren zijn (41 pet.), dat te veel mensen tranquilizers en slaappillen nemen (64 pet.) en dat jonge mensen niet meer geïnteresseerd zijn in het verschil tus sen goed en kwaad (44 pet.). Over de verwachtingen voor de toe komst gaf 80 pet. der ondervraagden uit de hogere sociale klassen op idealen te hebben, in de arbeidersklasse was dat iets meer dan 70 pet. De meeste van de idealisten dachten meer in termen van persoonlijk materieel voordeel dan in de zin van altruïsme. Typische idealen waren langere vakanties buitenslands, kleuren-tv, het kopen van een huis of auto. Anderen hadden een wijdere ho rizon en spraken bijvoorbeeld over het welzijn en geluk van hun kinderen. Er was een derde groep, de kleinste, die dacht aan internationale vrede, de be scherming van de vrijheid en verdraag zaamheid. Vorige maand is in twee uitzen dingen van „AVRO's Televizier Ma gazine" gediscussieerd tussen de schrijvers van de rode en groene boekjes voor leerlingen van de mid delbare scholen enerzijds en een groot aantal scholieren anderzijds. In het maandelijkse bijvoegsel van Televizier Magazine, namelijk „Televizier Supplement" op vrijdag 18 december van 20.20 tot 20.45 uur via Nederland 2, zal als voortzetting op de vorige discussieprogramma's een door Wibo van de Linde te lei den debat met een zeventigtal ou ders over de middelbare scholieren- kwestie worden gehouden. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Nunspeet: J. Weste rink te Kerkwerve-Haamstede. Aangenomen naar A'dam-Noord: drs. W. C. Moerdijk, kand. te Apel doorn, die bedankte voor Wilder- vank-Veendam en Gorinchem. Bedankt voor Murmerwoude: W. de Joode te R'dam-Oost. NED. HERV. KERK Beroepen te Katwijk aan Zee: J. C. Schuurman te Putten, te Barne- veld: C. van 3aart te Putten. Het Mickery Theater Loenersloot presenteert vanavond via de VPRO-tv de Argentijnse groep Tse in „Dracula". De groep Tse, aanvankelijk door Argentinië naar Europa gestuurd als paradepaardje, maakte zich door tij dens hun steeds langer wordend verblijf in Europa stukken op hun repertoire te zetten waar het Argen tijnse bewind niet zo gelukkig mee was, tot personae non grata van hun eigen land. Ze reizen nu al vier jaar door Europa en worden door de cri tici vergeleken met van alles, van Bunuel tot Kabuki, van The Yellow Submarine tot de satirische etsen van Goya en van Brecht tot voor stellingen op oude prentbriefkaar ten. Welke van deze spitsvondig ge vonden kwalificaties ook op hen van toepassing mogen zijn, een feit is dat deze jonge experimentele groep een vorm van mixed-media toepast, die uniek is. Het meest opvallende in hun spel is dat, tussen het verhaal door, kari katuren zijn verwerkt van veel toe gepaste dramatische effecten als: Het Openen Van Een Brief, De Kus, Her Sterfbed, De Bediende en Hap py End. Ondanks het feit dat Tse haar op voeringen doorgaans in het Engels brengt, heeft regisseur Rob van der Linder hen gevraagd dit stuk voor de camera's in hun moedertaal (Spaans) te spelen. Het stuk „Dracula" komt in het kort hierop neer: In het Gelders programma van de RONO wordt op vrijdag 18 decem ber de rubriek „Hart tegen hart" uitgezonden. In deze rubriek, waarin een Gelderse schrijver of dichter aan het woord komt, wordt deze keer de blik gericht op de Barchem- se auteur Jan F. de Zanger. In hetzelfde programma kan een Betuwse brief van Henny Derksen worden beluisterd. Het Gelders programma kan wor den beluisterd op FM 96.2 MHz of kanaal 31 en wel op maandag- en vrijdagavond van 19.00 tot 19.30 uur en op woensdagavond van 18.30 tot 19.00 uur. Het RONO-Radiojournaal wordt elke dag uitgezonden, behalve 's zondags, over de zenders Hoogezand, Markelo, en Irnsum en wel van 18.20 tot 18.25 uur. (Gelders gedeel te). NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 NOS: (K Journaal. 19.04 VPRO: Betty Boop, tekenfilm. 19.10 (K) Chicago Bluesmuziek in het negerghetto van Chicago. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VPRO: Was er nog wat?: reac ties op het nieuws. 20.30 Laughing Gravy, film met Laurel en Hardy. 20.50 (K) Het gezicht van de zwij gende meerderheid, reportage uit Amerika. 21.20 (K) The price of Fame: amuse mentsprogramma van de BBC. 21.50 (K) 15 Scènes naar het Dracu- la-verhaal van Bram Stoker. 22.30 NOS: (K) Journaal. 22.35-23.05 TELEAC: Dammen voor beginners, les 13 (herh.). NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La ma ars. 18.55 NOS: (K) Journaal. 19.04 NOS: Den Haag vandaag. 19.09 Van gewest tot gewest. 19.49 Tips van hetaNtioneaauarlBu 19.49 Tips van het Nationaal Bureau voor Toerisme. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 TROS: (K) Mission Impossible - Het diner, tv-serie. 21.10 (K) Ludwig van Beethoven, filmportret (1). 7058 Intussen stuurde heer Ollie de Oude Schicht nog steeds door de onder aardse gewelven. Het trouwe voertuig bonkte en hobbelde over de stenen, die de bodem bedekten terwijl het geluid van de motor akelig tegen de rotswanden weerkaatste. Het licht van de koplampen ging verloren in de zwarte diepte van de spelonk, en het is dan ook niet te ver wonderen. dat de onverschrokken heer zich lang niet prettig voelde. „Dit houd ik niet vol", prevelde hii met trillende lippen. „Ik ben de weg kwijt, bedoel ik. Hier kom ik nooit meer uit. Dit is het einde van een heer; in kou de en duisternis in de onderwereld, als iemand begrijpt wat ik bedoel. En straks is mijn benzinetank leeg, net als mijn maag..." Op dat moment werd hij een meer ge waar, dat zich zwart en stil voor zijn lampen uitstrekte, en hij remde. „Daar ligt een eilandje", zei hij tot zichzelf. „Begroeid, zo te zien. Misschien kan ik daar een paar bessen of knollen vinden om mijn honger te stillen." Met deze gedachte sprong hij van de oever op het ruige plekje, dat boven het wa ter uitstak. Maar tijd om naar knollen te zoeken kreeg hij niet, want op hetzelfde ogenblik dat hij neerkwam voer er een schok door het eiland, en rees het borre lend en briesend omhoog. Heer Bommel was op het hoofd van de reus terechtgekomen, die deze grotten bewoonde... Jonathan vertrekt naar het kasteel van graaf Dracula en laat zijn zus ter Lucy en zijn verloofde Helen achter. Een brief roept Helen naar Jona than toe. In die tussentijd wordt Lucy ge troffen door een geheimzinnige ziek te. De dokter ontdekt een vreemd merkteken aan haar hals en on danks de behandeling met een streng knoflook sterft Lucy. Na haar dood ontdekt men dat ze een vampier is geworden. Men begeeft zich op weg om graaf Dracula te zoeken. Intussen heeft de graaf Helen tot zijn slachtoffer gekozen. Maar met de hulp van de dokter weet men de kracht van Dracula te overwinnen en hem zelfs na een dramatische jacht te doden. Jonathan en Helen worden ver enigd en leven nog lang en gelukkig. Voor deze opvoering werd het Dracula-verhaal van Bram Stoker als uitgangspunt genomen. (21.50 uur Nederland 1). Onder de titel „Chicago Blues" brengt de VPRO-tv vanavond om 19.10 uur op Ned. 1 muziek uit het negergetto in Chicago van o.a.: Johnnie Lewis, Muddy Waters, Floyd Jones, J. B. Hutto, Junior Wells en Buddy Guy, afgewisseld met gesprekjes met Dick Gregory (ex-kandidaat voor het president schap), Bob Koester (platenprodu cent), Willie Dixon (componist en arrangeur), Muddy Waters, J. B. Hutto en Johnnie Lewis. Produktie en regie: Harley Cokliss. In de rubriek „Was er nog wat?" (VPRO-tv, Nederland 1, 20.20 uur), is er vanavond een interview met de Pools-Amerikaanse schrijver Jerzy Kosinsky, vooral bekend door zijn boek „De geverfde vogel" over de verschrikkelijke ervaringen van een joodse jongen in het door de nazi's bezette Polen. Zijn derde boek wordt deze week door „De Bezige Bij" uitgebracht. Samenstelling: Hans Keiler. Vanavond van 20.05 tot 22.00 uur zendt de AVRO in haar radiopro gramma, dat ook stereofonisch te beluisteren is, de opname uit van het Beethovenconcert, dat gister avond werd gegeven in „Orpheus" te Apeldoorn, georganiseerd in samen werking tussen het Cultureel Cen trum „Orpheus" en de AVRO. Ter gelegenheid van het feit, dat Ludwig van Beethoven gisteren tweehonderd jaar geleden werd ge boren, zullen de volgende Beetho ven-composities door de Zwitserse Beethovenspecialist Adrian Aesch- bacher ten gehore worden gebracht: Tweeëndertig variaties in c kl.t. WoO 80 over een eigen thema, Sonate in Es gr.t., opus 31 nr. 3; de nummers 2, 3 en 5 uit Zeven bagatellen, opus 33; „Für Elise"; Rondo a capriccio in G gr.t., opus 129 („Die Wut über den verlornen Groschen") en-de Sonate in f.kl.t. opus 57 „Appassionata". In de pauze van dit concert zullen fragmenten uit een door Henk Stam geleide discussie tussen het publiek en de pianist worden uitgezonden. Adrian Aeschbacher (58), die de zoon is van de Zwitserse koordiri gent Carl Aeschbacher, begon zijn concertloopbaan op tweeëntwintig ja rige leeftijd. In tal van Europese landen en ook in Zuid-Amerika ver wierf hij als pianist en vertolker van Beethoven-werken grote be kendheid. Sinds enige jaren is Adrian Aeschbacher docent aan het conservatorium van Saarbrücken. 22.05 Waar gaat het om?: visie op enkele actuele problemen. 22.20 I KOR/C VK: Dubio: discussie programma over de staat Is raël. 22.50 NOS: (K) Journaal. 22.55-23.25 TELEAC: Onze landbouw nu en straks - les 8 (herh.). DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 (K) Civiele verdediging. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zand mannetje. 18.55 (K) Nordschau- Magazin. 19.26 (K) Treffpunkt Las Vegas - Stad in de woestijn. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltele visie. 18.00 (K) Pater Brown, tv- serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Nieuws. 19.25 (K) Sie bau- ten ein Abbild des Himmels, tv- serie.) 20.00 (K) Journaal en weerbe richt. 20.15 (K) Jonas oder der Künstler bei der Arbeit, film. 21.55 (K) Konstrate. 22.40 (K) Nieuws, commentaar en weerbericht. 23.00 Ontwikkelingen van het toneel se dert 1945. 24.00 Nieuws. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 (K) Tammy - das Madchen vom Hausboot, tv-serie. 19.10 Der Zauberladen, tv-spel. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbe richt. 20.15 (K) Drei nal neun, show-spel. 21.45 Balans van goede daden. Aansl.: nieuws. 22.00 Infor maties en meningen over een om streden thema. 22.45 (K) Nieuws en weerbericht. Aansl.: weerbericht voor vakantiegangers. NEDERLAND I 10.45-12.00 NOS/NOT: Schooltele visie. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Kontaste, magazi ne. 11.15 Der Parasit, tv-film. 12.35 Was ihr wollt, korte film. 12.50 In ternationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 16.35 (K) Nieuws. 16.40 (K) Kinderprogramma. 17.25 In - 12/70, magazine. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND II 16.30 Alles unter einem Dach, tv-serie. 16.55 Stud, phil, ohne Chance?, tv-serie. 17.25 (K) Winter sport-weerbericht. 17.30 (K) Nieuws en weerbericht. 17.35 (K) Sport. HILVERSUM I KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 Badinerie: klassieke en' moderne muzieg (gr). (7.30 Nieuws; 7.32-7.40 Actualiteiten; 8.00-8.10 Nieuws). 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huis vrouw). 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: klassieke en moderne mu ziek (gr). 11.00 Nieuws. 11 11.03 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.28 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Ac tualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar...) 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Musiësta: licht muziekprogramma (opn). TROS: 14.55 (S) Concert la carte: verzoekprogramma van klassieke muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 (S) Dis- co-Drive-In: de showbusiness op de korrel genomen. 17.00 Aktua/Sport- kompas(sport)nieuws, reportages, commentaren en muziek. (17.05 Uit de pers). NCRV: 18.00 NCRV en Bloc: actueel programma met muzi kale illustratie. (18.30-18.41 Nieuws; 19.00-19.10 Wereldpanorama). 19.30 Veel gevraagde gewijde muziek (gr). 20.00 (S) Metropole-orkest en zang- solist: amusementsmuziek. 20.25 (S) De Edwin Hawkins Singers (opn). 21.00 Kunst- en vliegwerk: informa tie over actuele tentoonstellingen. 21.05 Candy Boy, hoorspel. 21.20 (S) Omroep Kamerkoor: klassieke liede ren. 21.40 (S) Blokfluit, cello en kla vecimbel: klassieke muziek. 21.50 (S) Zang, piano en klavecimbel: Negro spirituels (gr). TROS: 22.00 Ak- tua-Magazine: reportages, commen taren en muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Huilen op de trap: muzikaal geïllu streerd radio-feuilleton. 23.05 Apollo XXI, fantastisch ruimtevaart myste rie. 23.30 (S) Toontje later, licht mu ziekprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II AVRO: 7.00, Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Dag met een gaat je: lichte grammofoonmuziek en re portages. (8.00 Nieuws. 8.11 Radio journaal. 8.30 De groenteman.) NOS: 9.00 Internationaal Spectrum: mo derne en klassieke muziek (opn.). (9.35-9.40 Waterstanden.) AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen: populair verzoek- platenprogramma. (11.00 Nieuws.) 11.30 (S) Klarinet en piano: moderne muziek. 11.55 Beursberichten. NOS: 12.00 Blik op de wereld: populair programma over ontwikkelingshulp. 12.30 Overheidsvoorlichting: Uitzen ding voor de landbouw. 12.40 (S) Licht pianospel (gr.). 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Actualiteiten. 13.20 Bijzondere kamermuziek (opn.) EO: 14.00 Ruim te: radiomagazine met gewijde mu ziek, lezingen en een korte overden king. NOS: 15.00 (S) Aspekten van de kamermuziek: klassieke en mo derne kamermuziek (opn.). 15.40 Toerismo: toeristische informatie uit binnen- en buitenland. VPRO: 16.00 VPRO-Vrijdag: muziek, commenta ren, reportages, interviews, berich ten en telefonische reacties. (16.00 Nieuws; 17.55 Mededelingen; 18.00 Nieuws; 18.20-18.30 Uitzending van de Communistische Partij van Ne derland; 19.30 Nieuws.) VARA: 21.00 (S) Radio Kamerorkest en solist: klassieke en moderne muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Actualiteiten. 22.55 (S) Prettig week end: licht platenprogramma 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 De Eddy Becker Show. NCRV: 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nieuws.) 12.00 Nieuws. 12.03 Pers vers: nieuwe platen. NOS: 13.00 Nieuws. 13.03 Europees Popparle- ment. 14.00 Nieuws. 14.03 De Felix Meurders Show. (15.00 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Top-30. (17.00 Nieuws).

De Vallei | 1970 | | pagina 9