De Blauwe Wimpel in t zilver Britse melkboer bezorgt ook op de kerstdagen BIZAR VOERTUIG ,Gewoon geloven in wat je zegt' Paarlen voor de zwijnen" Geesteskind van Anthony van Kampen deze maand vijfentwintig jaar Tom Poes de en erf- pachter Te duur Visitekaartje Sleepvaart Onafzienbaar TV-omroepster Diane Blom: n programmaos MORGEN Koning Klant" over elektrische verlichting in kerstbomen Nota regionale omroep TELEVISIE UIT DE KERKEN MARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE RADIO VRIJDAG 18 DECEMBER 1970 Een van de tot werkelijkheid gewor den dromen van de schrijver-journalist Anthony van Kampen is nu met een zilveren rand gesierd. Zijn geesteskind het maritieme maandblad De Bkuwe Wimpel verschijnt deze maand voor de driehonderdste keer wat betekent dat het zijn eerste 25 jaar heeft volge- maakt. Het is zo'n veertig jaar geleden dat het idee ervoor al ging kiemen by hem. „Ik kwam wel eens by een neef, een ex- stuurman, later walinspecteur bij de Rotterdamsehe Llovd, bij wie ik bui tenlandse tijdschriften over scheep vaart zag liggen. Vooral de Blue Peter was prachtig. Toen ik hem vroeg waar om wij niet zo'n blad hadden, ant woordde hij: „Dat kan blijkbaar niet." Wijsmuller heb ik zeebenen gekregen. Daar heeft ook oud-kapitein Moerman zwaar de hand in gehad. Ik was echt zo gepassioneerd van de zee dat de zee- Enige jaren later kwam ik als jour nalist bij de Heldersche Courant van C. de Boer jr. die ook een uitgeverij had. Mijn gedachten over een scheepvaart tijdschrift waren blijven hangen en ik ging er mee maar de directie. Die vond het wel mooi, maar er gebeurde verder niets. Er was nogal wat geld gemoeid. In de tweede Wereldoorlog werkte ik de plannen verder uit en vrij kort erna op 19 januari 1946. de verjaardag van prinses Margriet, petekind van de koopvaardij startten we met De Blauwe Wimpel. Het blad werd gedrukt op gespaard papier, namelijk in de oor log voor de bezetter achtergehouden voorraden. Tegelijk vestigde De Boer de al be staande uitgeverij van vakboeken voor stuurlieden en machinisten in Amster dam. Die werd omgevormd tot een bel- lettristisch-maritieme uitgeverij, waar van ik mede-directeur werd". Was uw hartstocht voor de zee een jongensgril of had die een diepere ach tergrond? ..Ik kom uit een geslacht van zee vaarders: van vaders kant de marine en van moeders zijde de koopvaardij. Het waren net als ik grote lezers. Zij namen ook altijd veel boeken mee naar zee. Ik ben de laatste van het geslacht en voor mezelf heb ik min of meer het idee dat ik er iets van aan het terugge ven ben. maar er blijkt ook de verbondenheid met de lezers uit. Dat komt wellicht door de eigen sfeer en het eigen karak ter dat ik erin wil leggen". O vee de opzet zegt Van Kampen: ..Het maritieme visitekaartje van Ne derland: voor de zeeman, maar ook voor de niet geringe groep van ship- lovers. Van de eerste dag af was er het probleem een blad te maken dat de ro mantische kant op gaat. terwijl met de dag de scheepvaart technischer wordt. Daar ontkom je niet aan". Naast het aantrekken van deskundige publicisten, schenkt Anthony van Kam pen niet minder grote aandacht aan il lustratieve medewerkers. „De Wimpel heeft zeefotografen als Cees van der Meulen en kapitein Th. D. A. de Lange van de KNSM kansen ge geven en daarmee bijgedragen aan hun vermaardheid op hun terrein. Ook aan maritieme tekenaars als Pieter Kuhn, Willem van der Does en Reint de Jonge werden zware eisen gesteld. Met veel succes publiceren wij sinds ongeveer vijf jaar ook werk van de grote Engelse tekenaar Keith A. Grif- in. Dan is er verder kolossale belang stelling voor de beroemde schilderijen van Jack Spurling, Montague en Daw son. Daaruit zou je kunnen opmaken dat de romantiek voor de oude zeil vaart nog altijd bestaat". De Blauwe Wimpel viert haar zilve ren jubileum met een nummer van cir ca honderd bladzijden (driemaal zo dik als anders), waarin zeventien artikelen over „het schip van morgen" opgeno men zijn. Het blad gaat zijn tweede kwart eeuw in met een fraai nieuw omslag, dat Reint de Jonge tekende. Dit blad heeft ook abonnees in de Verenigde Staten, Canada, Chili en Egypte - maar het meest verbaasd over de internationale belangstelling was ik wel toen ik in 1951 De Blauwe Wimpel zag liggen bij een Deense gouverne mentsarts in Godthaab aan de oostkust van Groenland". "Zelf had ik ook altijd naar zee ge wild. Al op veertienjarige leeftijd ech ter bleken mijn ogen van dien aard dat ik niet naar de zeevaartschool kon. Om toch maar zoveel mogelijk met de scheepvaart te maken te hebben, wilde ik toen proberen journalist of schrijver te worden. .Al jong had ik contact met de scheepvaart, vooral met de sleepvaart. Op de oude Drenthe en de Utrecht van Anthony van Kampen: Trots op .Blauwe Wimpel". ziekte in het begin mij niet deerde. Toen dat weer eens het geval was, zei de marconist Hoebe tegen me: „Verrek, jij kotst links en je schrijft rechts, dat heb ik nog nooit meege maakt". Aan Anthony van Kampen is het ook te danken dat in de afgelopen kwart eeuw een schier onafzienbare rij boe ken over de zee bij De Boer verschenen is. Niet alleen van zijn eigen hand, maar ook tientallen van andere Neder landse schrijvers en vooral niet te ver geten de vertalingen der „klassieken" van beroemde buitenlandse auteurs. Een grote voldoening voor hem is ver der de verschijning van de Maritieme- Encyclopedie in zes delen wat jaren aan voorbereiding vergde. De Blauwe Wimpel heeft nu een op laag van circa zevenduizend exempla ren. „Dit is voor zo'n blad een heleboel. Het verloop onder de lezers is klein. Opvallend is dat bijna de helft van de abonnees het blad bewaart en laat in binden. Er is ook een enorme correspondentie tussen de lezers en de redactie. Merk waardig is dat velen zich als „lid" van de Wimpel beschouwen. Dat klinkt ou bollig en Ik zou er wel van af willen. AI vele weken geleden hoorde ik een Engelse mevrouw in alle ernst zeggen toen haar koekje werd aangeboden: „O nee, ik ben aan het afvallen voor Kerstmis". Zij meende het, die goede ziel, want een keer per jaar, zo vindt het Britse volk, mag men zich eens goed te bui ten gaan. En dat gebeurt hier met Kerstmis. Dit jaar zorgden de meesten ervoor dat ook ditmaal de kerstvakanti zoals men dat noemt, wordt uitge smeerd over de vier dagen. Men plakt maandag de 28ste erbij aan. De ambtenaren krijgen die dag vrij en het particuliere bedrijfsleven volgt graag. Alleen de arme melkboer is zoals altijd de sigaar: die bezorgt ook op Eerste en op Tweede Kerstdag. Een neutje hier en daar van een dankbare klant die dan toch in veel gevallen uit voerig aan de fles is zorgt voor een vrolijke ronde. Die wordt niet bemoeilijkt, of opgesierd zo mem wil, door sneeuw want die krijgen wij ni$t zegt het,Engelse D* Bilt.. Het blijft dus dromen van een White Christmas met Bing Crosby, die haalt men hier elk jaar braaf van stal. En met de kinderen naar de pantomimes gaan, bekende sprookjes als Asse poester of typisch Engelse verhalen zoals Dick Wittington het arme jongetje dat lord Mayor van londen werd. De voornaamste jongensrol bij die spektakelstukken wordt altijd ge speeld door een jonge vrouw en er is steevast een man in een vrouwenrol. Die zorgt dan voor gewaagde grappen waar de kinderen niets van snappen. Ook radio en televisie zorgen met Kerstmis voor geweldig veel jolijt. De gezamenlijke commerciële televisie maatschappijen gooien er dit jaar ze ven miljoen gulden tegenaan om net als vorig jaar zoveel mogelijk kijkers te trekken. Maar ditmaal alleen in zwart-wit, want door een staking van de techni ci is kleur onmogelijk. Dat kan na tuurlijk velen doen overschakelen naar de BBC. Meer dan honderd sterren zullen het commerciële ka naal met kerstvërstrooiing vullen. In de dagen ervoor gaat alles wat werkt in Engeland naar het kantoor- feest zoals dat heet. Vrolijk doen, vooral met veel drank, met het per soneel in een zaal die is versierd zoals bij ons bij kinderfeestjes. Op het ministerie van buitenlandse za ken hebben de organisatoren van zo'n festijn er zelfs een vertrouwelijk me morandum voor opgesteld, niet voor publikatie. Daarin staan onder meer aanwijzingen hoe men moet handelen met dronkaards. Die dienen „zo snel en zo rustig moge lijk te worden verwijderd, maar wanneer zij weer zijn bijgekomen moet men ze laten terugkomen". De ordebewaarders hebben als voor naamste taak de menigte van vier honderd diplomatieke vrouwen en mannen in bedwang te houden tussen de bar en het buffet met het voedsel. Het memorandum is acht pagina's lang. Het kost in Engeland de grootste moei te om zich te ontworstelen aan de ware psychose, die er heerst in de weken en dagen voor Kerstmis. Het begint al op de kleuterschool, waar de kinderen voor hun vriendjes kerstkaarten meenemen, meenemen. In de klas van onze oudste, die op de lagere school gaat, staat er zelfs een speciale brievenbus voor. En o wee als de een meer kaarten krijgt dan de ander. Londens beroemde Sint-Pauluskathe- draal heeft dit jaar een zeer bijzon dere kerstkribbe. De levensgrote fi guren erbij zijn gemaakt van boom bladeren, takken en ander natuurlijk materiaal. Het geheel staat op een draaiend plateau. Met affiches die er achter hangen vestigt dit kersttafe reel de aandacht op het daklozen- vraagstuk in de wereld. Tliane Blom 31 jaar. vriende- lijke, prettige en duidelijke stem is in februari volgend jaar al weer vier jaar televisie-omroepster bij de NCRV. Zij is er destijds op een heel een voudige wijze „ingerold". Zij zegt: „Als hobby werkte ik in die tijd al bij de radioziekenomroep van het Wilhelmina Gasthuis in Amsterdam. Ik deed het graag en had er veel plezier in. De mensen met wie ik samenwerkte vonden dat ik een goe de microfoonstem had en zij raad den mij aan eens als televisieom roepster te solliciteren. Dat heb ik toen domweg gedaan. Er was wel Het besluit van de Wereldraad van Kerken om een speciaal fonds ter bestrijding van het racisme te stichten heeft zeer veel, zeer tegen strijdige reacties opgeroepen. Naar aanleiding van dit besluit, zal het IKOR-radio-programma zon dag a.s. van half elf tot twaalf uur aandacht aan deze zaak schenken. Naast informatie over de totstand koming van het besluit en een over zicht van reacties uit binnen- en buitenland, zal het programma een discussie bevatten door een aantal leden van oecumenische actie-groe pen, kerkelijke diakonale organi saties, vredesgroepen en ontwikke lingsdeskundigen Voor deze discussie hebben o.a. Prof. dr. J. Verkuyl, prof. dr. J. de Graaf, voorzitter van de hereniging Kerk en Vrede, en dr. Sietse Bosgra van het Angola-comité hun mede werking toegezegd. Het zal in deze discussie ga an om de vraag wat dit besluit van de We reldraad betekent voor onze, Neder landse, situatie. Aan het einde van het programma zullen drs. Daniël de Lange van het Oecumenisch Actie Centrum en drs. R. J. van der Veen, Algemeen secre taris van de Nederlandse Zendings raad in een korte evaluatie proberen de lijnen, die door de discussie gelo pen hebben, met elkaar in relatie te brengen. NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 (K) Journaal. 19.04 KRO: (K) Piste: variétépro gramma. (Co-produktie met België en Zwitserland). 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 KRO: (K) Baron von M nchhausen, TV-musical. 21.05 Brandpunt. 21.35 (K) De Wrekers, TV-serie. 22.25 Riskante Kerk: magazine over een kerk-in-ontwikkeling. 22.55 NOS (K) Journaal. 23.00-23.30 TELEAC: Vergadertech niek - les 8 (herh.) NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La ma ars. 18.55 (K) Journaal. 19.04 Ter Visie: parlementair en po litiek weekoverzicht. 19.30 Verkeersbeeld: rubriek over het verkeer in al zijn aspecten. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 AVRO: Televizier-Supplement. 20.45 (K) Hiéh Chaparral, TV-film. 21.35 (K) Voor de Vuist weg. 22.45 (K) Utrechts Byzantijns koor en het Haags Matrozen Koor: Liede ren in Kerstsfeer. 22.50-22.55 NOS: (K) Journaal. DUITSLAND I (Regionaal progr.: NDR: 18.00 (K) Dit vreemde voertuig staal in de tuin van een huis in de Amerikaanse stad Mapleville. De eigenaar laste onderdelen van alle mogelijke voertuigen aan elkaar, maar kon de zaak niet aan het lo pen krijgen. Nu gebruikt hij het ge val als bloembak. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Zuidhorn: H. J. Bos te Wognum; te Kollum C. J. Baart te Raamsdonkveer. Aangenomen naar Kruiningen H. Bossenbroek te Bussum. Bedankt voor Dordrecht (toez.) C. den Boer te Zeist; voor Soest (gees telijk verzorger „Zonnegloren") H. W. Colstee te Zuidlaren. Geref. Kerken Beroepen te Harderwijk D. Klop penburg te Drachten; te Waarder A. C. Langendijk te Scheemda. Geref. Kerken Vrygemaakt Aangenomen naar Daarlerveen G. A. Jansen te Loppersum en Wester- emden. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Papendrecht J. van Amstel te Middelburg; voor Droge- ham A. W. Drechsler te 's-Graven- hage-Zuid. Geref. Gemeenten Beroepen te Hendrik Ido Ambacht: A. Hoogerland te Werkendam; te Franklin Lakes (V.S.): C. Harinck te Utrecht. t 7059 De reus, die deze grotten be woonde, was bezig een ontspannend bad in het meer te nemen. Hierin werd hij echter gestoord door heer Bommel, die hem op het hoofd sprong om daar bes sen en knollen te zoeken. Het valt te be grijpen dat dit de bader ontstemde, en in het licht van de koplampen rees hij briesend en borrelend uit het nat. Een kort ogenblik zat heer Ollie ver stijfd tussen de haarmassa. Toen stiet hij een schrille kreet uit en sprong met de kracht der wanhoop in de Oude Schicht, die op de oever stond te wach ten. En nog voordat de echo's van zijn hulpgeroep waren weggestorven, werden deze reeds overstemd door het geraas van de motor, die op volle toeren weg trok. Heer Bommel had geen tijd om zijn koers nauwkeurig te bepalen, en hij zou dat ook niet hebben gekund. Want on danks zijn grote tegenwoordigheid van geest klusten de gedachten hem ordeloos door de schedel. En het enige wat hem duidelijk voor ogen stond was, dat hij zo vlug mogelijk uit de buurt moest zien te komen. Dat was juist gezien, want de reus klom verbitterd op de oever en zette de ach tervolging in met voetstappen die drei gend door de gewelven dreunden... helemaal gpen vacature, m aar ik deed het toch. Tot mijn eigen stom me verbazing reageerde de NCRV positief. En zo is het begonnen." TAiane Blom doet het nog steeds en wat belangrijker is nog steeds met veel plezier. „Ik vind het nog altijd leuk", ver telt ze. „Natuurlijk zijn er perioden met ups en perioden met downs. Maar ik zou er nog niet mee willen ophouden." Wel vindt ze het soms bezwaarlijk dat de betrokkenheid van de om- roepster met de programma's die ze aankondigt tamelijk gering is. Diane Blom ligt daar echter geen nachten van wakker. Ze is altijd dé vriende lijke gastvrouw die de mensen thuis zo aangenaam mogelijk en zo aan trekkelijk mogelijk vertelt wat zij die avond op de televisie kunnen verwachten. Zij zegt: „Eerst, in het begin dus, dacht ik dat het er alleen maar om ging om të zeggen wat er zou ko men. Toen waren voor mij alleen de programma's belangrijk en niet ik zelf. Maar in de loop van de tijd heb ik wel begrepen dat dat toch niet helemaal waar is. Je moet zelf ook overkomen. Daarom ben je dan ook de gastvrouw. En dat is lang niet altijd gemakkelijk. Alhoewel, het kost me ook weer helemaal geen moeite om tegen een eigenlijk dode camera vriendelijk te doen. Ik denk dan aan de mensen die er achter zitten". Tkiane Blom gelooft niet dat het televisie-omroepwerk specifiek vrouwenwerk is. Ze vindt dat haar weinige mannelijke collega's het uit stekend doen. Toch heeft ze ten aanzien van haar werk ook haar eigen ideeën. Ze zou bijvoorbeeld lang niet voor ie dere omroep willen werken. „Het maakt wel degelijk iets uit, voor wie je het doet", zegt ze. „Ik zou niet bij iedere omroep kunnen werken, omdat er toch atlijd ergens een binding tussen die omroep en jezelf moet zijn. Ook al is die bin ding maar klein. Je moet gewoon geloven in wat je zegt. En vanuit die gezichtshoek bekeken geloof ik wel dat de uitgangspunten van een om roep belangrijk zijn". Tkiane Blom kijkt zelf maar wei- nig naar de televisie. „Soms doe ik het gewoon om te weten wat er komt. zodat ik een volgende keer, als ik weer aan de beurt ben, weet wat er geweest is. Verder zie ik graag de actualiteiten- Sport. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmannetje. 18.55 (K) Nord- schau-Magazin. 19.26 (K) Hafen am Rhein, TV-serie. 19.59 Programmao verzicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Woobinda, TV-serie. 18.30 (K) Kinderprogramma. 18.40 (K) Nieuws. 19.25 (K) Amusementsprogramma. 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Documentaire. 21.00 (K) Reportage uit Bonn. 21.25 (K) Der 7. Sinn. 21.30 (K) Twen-police, TV- serie. 22.15 Nieuws, weerbericht en tips v. wintersporters. 22.30 Ein Ab- schiedsgeschenk, TV-spel. ^4.00 (K) Nieuws. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Amusementsquiz. 19.10 (K) Königlich Bayerisches Amtsgericht, TV-serie. 19.45 (K) Nieuws, actuali teiten en weerbericht. 20.15 Der Kommissar, detective-serie. Aansl: Nieuws. 21.15 (K) Reportage oyer Euratom. 22.00 (K) Nieuws en weer bericht. Aansl: Wintersport-weerbe richt. 22.15 (K) Dagboek v.d. Kath. Kerk. 22.30-plm. 23.15 (K) Filmkro niek. programma's en documentaires, waar mensen in voorkomen. Op goed toneel ben ik ook dol. En ik hou van familieseries zoals De Klei ne Zielen en de Klop op de Deur." NEDERLAND I 10.00 TELEAC: 10.00 Modelbegrip in wetenschap en techniek les 12. 10.30 Vergadertechniek les 9. 11.00 En Francais les 1 voor begin ners. 11.30-11.50 The seventh key - les 5 (herh.) 15.30 E.O.: Kinderprogramma. DUITSLAND I 10.00 Nieuws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Mit Schirm, Char me und Melone, TV-serie. 11.20 Die Umschau. 12.05 Die 4 Plagen der Menscheit, documentaireserie. 12.50 Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 Journaal. 14.40 (K) Nieuws. 14.45 (K) Film over kern reactoren. 15.15 (K) Korte film en discussie. 15.45 (K) Ausgerechnet Tatsachen, documentaire. DUITSLAND II 13.45 (K) Programmaoverzicht. 14.15 Amusementsprogramma. 14.58 Nieuws. 15.00 Hallo Freunde, TV- serie. 15.30 Prof. Haber experimen- tiert, TV-serie v.d. jeugd. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nieuws. 7.1 1 Het le vende woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr). (7.25 Horen en zien: 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum laudamus: gewijde muziek (gr). 8.30 Nieuws. 8.32 (S) Voor de huisvrouw. 9.00 Theologische Etherleergang. 9.35 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.45 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: A. (S) Koorzang; B. Harmonie orkest. 10.15 (S) Verzoekprogramma van klassieke muziek. 11.00 Nieuws. 11,03 Modern bijbellezen, praatje. De Consumentenbond heeft een vergelijkend onderzoek verricht naar 23 soorten elektrische kerst boomverlichtingen. De VARA- rubriek „Koning Klant" maakt in de uitzending van zaterdag a.s. de re sultaten van dit onderzoek bekend. Naast degelijkheid van de uitvoe ring van de verlichting, werd onder meer ook nagegaan of de lampjes op den duur niet te warm worden. Ook de elektrische veiligheid werd on derzocht. Dat laatste is van groot belang, omdat de verlichting gemak kelijk met de van metaalfolie ver vaardigde slingers in aanraking komt. Bij niet voldoende beveiliging kan dit gemakkelijk tot brand lei den. „Koning Klant" wordt samenge steld door Wim Bosboom. 19.30-19.56 uur Nederland 1. Minister dr. M. A. M. Klompé van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk heeft de Tweede Kamer meegedeeld dat zij emaar streeft de nota over de regionale omroep nog voor de komende Kamerverkiezin gen aan de Tweede Kamer voor te leggen. De minister heeft gezegd dat zij behandeling van de nota nog voor 28 april de dag van de verkiezingen erg op prijs stelt. 11.15 Solarium: een hoogtezonpro- gramma voor iedereen. 11.55 Mede delingen. KRO: 12.00 Zonder gren zen: rubriek over missie en zending. 12.10 Uit Balans. 12.14 Marktberich ten. Overheidsvoorlichting: Vast en zeker. Een programma van het mi nisterie van sociale zaken en volks gezondheid. Redactie: Claude Belloni en Ton Marseille. 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. KRO: 12.41 Actualiteiten. 12.50 Buitenlands commentaar. Christian Science: 13.00 Heeft Kerst mis nog betekenis?, vraaggesprek. NOS: 13.15 Vliegende schijven: ver zoekplatenprogramma voor de mili tairen. KRO: 14.00 (S) P.M.: een weekblad met veel plaatjes. NOS: 16.30 Inzet: een programma over amateuristische muziekbeoefening. HIRO: 17.00 HIRO-Magazine met Gasten van de week. KRO: 17.30 Echolood: lichte muziek en actuali teiten 18.30 Nieuws. 18.41 Actualitei ten. 19.00 Eucharistieviering. 19.30 (S) In de volksmond: volksliedjes 20.00 In antwoord op uw schrijven: verzoekplatenprogramma. 22.00 (S) I,euk is anders, cabaretprogramma, 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Goal...! muzikaal sportpro gramma met kommentaren, reporta ges en gekruide nieuwtjes. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 (S) Z.O., gevarieerd programma. (7.33 Van de voorpagi na; 7.54 Deze dag; 8.00 Nieuws; 8.13 Actualiteiten; 9.35 Waterstanden; 10.10 VAR A's Ombudsman). 10.30 Samenscholing over mens en milieu, discussieprogramma. 11.00 Nieuws. II.03 (S) Nederlandse chansons. 11.15 Afrikaanse Kroniek. 11.35 (S) Hallo Volluk!: licht programma met in terviews. 12.30 Tussen start en fi nish: actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.11 VARA-Varia. 13.13 Actualiteiten. 13.23 (S) Dit is het be gin... jongerenprogramma. 14.30 (S) Radio Jazz Magazine. NOS: 15.00 Frans - Duits - Engels: een luister programma. 16.00 Nieuws 16.03 (S) Hdbbyscoop: populair programma over elektronica. VARA: 16.15 (S) De Staalkaart. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten, 18.20 Uitzending van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. 18.30 Lieve Tante Truus: licht programma. 19.05 Nou, en...: satirisch programma, (herhaling van 16 december jl.) 19.30 Nieuws. 19.35 De Scala 1918 - 1926: operamuzieg (gr.). 20.05 Promenade orkest met solisten: operetteconcert. 20.55 (S) Serenade: klassieke en mo derne muziek (opn.). 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Driester: actueel programma. 23.15 (S) Hoe la ter op de avond...: licht instrumen taal kwintet met zangsolisten. 23.40 (S) Moleculen: gitaar en zang. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NOS: 9.00 Nieuws. 9.02 Gevol machtigd: verzoekplatenprogramma. KRO: 10.00 Nieuws. 10.02 Djinn: ge varieerd programma. (11.00 ert 12.00 Nieuws.) NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Pop(pen)castnieuwe LP-pop. 14.00 Nieuws. 14.03 Nee, we noemen geen namen: platenpmgramma voor het hele gezin, met verzoeknummers. (15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Sports how: sport en lich te muziek. (17.00 Nieuws.)

De Vallei | 1970 | | pagina 11