Kistemaker: „Voor ons zijn de gevolgen catastrofaal.." r Ede 2 dwong draw af Ontsnapte recidivisten verongelukten op Grebbe KERKD YZC is verheugd verbouwing van het Valleibad over Opheffing goederenemplacementen Rh enen en Resteren is slag voor bedrijven Carillon concerten Plan van NS is absurd" Ons tuinbouwhoeh Diefstal uit sexboetiek Kraakj es in Scherpenzeel en Utrecht Maandag raad Scherpenzeel Bejaarden in kerststemming Schietuitslagen Verloting voor accommodaties op sportpark Schaken Gevonden en verloren Winkelsluiting Amerongen Edenaar gewond hi] liotsing Gemeentebestuur recipieert Vleeskeuring in gemeenteraad Nieuws] aars receptie in Paushuize Zondagsdienst BRODELOOS AFSCHUIVEN BURGERLIJKE STAND RHENEN r MARKTEN COMMENTAAR VRIJDAG 18 DECEMBER 1970 RHENEN In de laatste week van december worden op de beiaard van de Cuneratoren twee concerten gegeven. Het eerste zal te beluisteren zijn op 24 december 's avonds van negen tot half tien het tweede op Oudejaarsavond van tien tot half elf. De concerten worden gegeven door de stadsbeiaardier de heer Gijs Brinks uit Baarn. SCHERPENZEEL Maandagavond 21 december komt de gemeenteraad van Scherpenzeel in vergadering bijeen. De beraadslagingen beginnen om 7 uur, en gaan over de volgende agendapun ten: Vaststelling rekening courant-over eenkomst B.N.G. over 1971. Voorstel tot aanleg van wegen nabij „Het Witte Hek". Voorstel tot aankoop van gronden in zake punt 5. Gemeenschappelijke regeling vlees keuringsdienst Barneveld, Renswoude, Woudenberg en Scherpenzeel. Reorganisatie Reinigingsdienst: 1. wijziging verordening reinigingsrechten 2. wijziging Algemene Politieverorde ning. 3. wijziging overeenkomst Fa. Spitman. Verkoop perceel grond aan de Park laan. Vaststelling bestemmingsplan Buiten gebied. Benoeming mej. E. H. van Bruggen tot kleuterleidster Plan Zuid. Aangaan geldlening t.b.v bouw 2e gymnastieklokaal. Garantieverlening hypotheek krach tens art. 63 Woningwet. Beschikbaarstelling extra crediet leermiddelen Holevoetschool i.v.m. stij ging aantal leerlingen. Beschikbaarstelling extra crediet leermiddelen en leerlingensets i.v.m. stijging aantel leérlingen. Aanbieding verordening: inzake het verbod tot het houden van varkens e.d. *Tn de kom der gemeente. V-# RHENEN/KESTEREN Op 1 december kwam over de radionieuwsdienst het alarmerende bericht dat onder meer de goederenemplacementen van de Nederlandsche Spoorwegen in Rhenen en Resteren zullen worden opgeheven. Deze jobstijding sloeg bij de directies van de diverse bedrijven in deze regio als een bom in. Er zijn intussen al ettelijke protesten gezonden aan de Hoofddirec tie van NS, aan de minister van Verkeer en Waterstaat, aan de Kaniers van Koophandel en aan Gedeputeerde Staten. Het gemeentebestuur van Resteren loopt voorop om alles in het werk te stellen dat men de opheffingsplannen laat varen. De heren Kistemaker en Van Boek- holt, directeuren van Kistemaker's Handel Mij. N.V. te Rhenen/Kesteren, die hun complex vlak langs de spoor lijn in de gemeente Kesteren hebben liggen, noemden de plannen van NS voor hun bedrijf catastrofaal. Kiste- maker's N.V. voert per jaar 9000 ton vloeibaar gas aan, onder andere vanuit Duitsland. Er gaat 36 tot 40 ton gas in één wagon, hetgeen omgerekend op 9000 ton ongeveer 250 wagons per jaar betekent. „Wij hebben hier voor een miljoen geïnvesteerd. Onze vestiging bestaat ruim tien jaar. Op advies van de direc tie van de spoorwegen hebben wij ons destijds hier in Kesteren gevestigd. De spoorwegen hebben ons zelfs een deel van het stationsgebouw verhuurd voor onze kantoorruimten. En dan nu ineens dit. Het is gewoon absurd. Het lijkt wel of er bij de spoorwegen helemaal geen sprake is van prognose of planning. Ruim vijf jaar geleden heeft NS hier in Kesteren nog voor een ton verbouwd aan het stationsgebouw. Onlangs heeft men de tuin rond het emplacement nog even veranderd, waarmee 9000,- was gemoeid. Toen we ons in verbinding stelden met de directie van NS om te informeren hoe het eigenlijk zit met de opheffingsplannen en er onze verwon dering en verbazing over uitspraken kregen we ten antwoord: de NS is heus niet zo onfatsoenlijk, dat we eerst niet even met U komen praten. De heer Kistemaker heeft toen geantwoord: „Dan komt U zeker persoonlijk ons doodsbericht brengen!" Het onderhoud van de tuin is een taak, waarvan de groei en de bloei in zeer belangrijke mate afhanke lijk zijn. En daarbij «ook het aanzien van de tuin. In de wintermaanden bestaan de onderhoudswerkzaamhe den voor een siertuin hoofdzakelijk uit snoeien, aanbinden, bemesten en spitten. Door snoeien kan men diverse heestergewassen in een be perkte afmeting houden, doch ook bij andere gewassen ligt in het sei zoen de gedachte om een te sterke uitbreiding van een boom of heester te voorkomen. In verband met de bloei van de des betreffende gewassen bestaat er nogal wat verschil in de toegepaste snoeimethoden. Daarbij moeten we in de eerste plaats rekening houden met de omstandigheid of de heester zijn bloemen vormt aan het zoge naamd éénjarig bloemhout of wel aan de jonge groeischeutenBij de heesters, welke aan de éénjarige twijgen bloeien, moet men er om denken om bij de snoei deze bloei- takken niet weg te snoeien. Het ge beurt nog vaak, dat een .ama teur-snoeier" het bloeihout onwe tend wegsnoeit en de juiste oorzaak van het niet bloeien van een derge lijke heester ligt daarbij in een ver keerde snoei. Er is dan niet ge snoeid, doch geknoeid. Tot dergelijke heesters, die reeds het jaar tevoren hun bloeiknoppen of bloeitakken vormen, behoren o.a. Sering, Magnolia, Sierappel, Japan se Kers, Prunus, Blauwe Regen, Meidoorn, Forsythia, Ribes, enz. Daarentegen bestaan er ook zeer veel heester, die steeds bloeien aan de pas gevormde jonge groeischeu ten. Bij deze heesters behoeft men tijdens de snoei geen vrees te heb ben, dat het bloeihout wordt wegge sneden. Van te voren vormen deze geen speciaal bloeihout. Tot deze heestergewassen behoren o.a. Ker- ria japonica, Hydrangea paniculata grandiflora, Hypericum, Vlier, Ro zen, enz. Tegelijk met de snoei worden dode takken verwijderd. Een overhan gende tak welke aan een heester neiging zou kunnen geven óm scheef te groeien, worden ingekort, als bij de betreffende heester al thans geen scheve groei of overhan gende takken worden gewenst. Wanneer een heester een zeer trage of uiterst gematigde groei heeft, dan behoeft slechts een zeer gerin ge snoei te worden toegepast. Soms behoeven ze zelfs nooit te worden gesnoeid. De noodzaak tot uitdun ning van de takken en twijgen is voor vele gewassen een overtuigend motief van de onmisbaarheid van een jaarlijkse snoei. Ook de verjonging van een heester kan bij de snoei een rol spelen. Dit geldt in het bijzonder voor die hees tergewassen, waaraan het takken- gestel zich door de ontwikkeling van nieuwe krachtige jonge twijgen uit de grond verjongt. Als voorbeeld daarvan kan ik noemen Deutzia, Jasmijn, Weigelia, Kerria, Berbe ris, enz. Bij de rgelijke heesters worden de oude, min of meer uitge putte hoofdtakken vervangen door de jongere. Spruiten er echter te veel jonge takken uit de grond, dan kan het wel eens noodzakelijk zijn om ook een aantal te verwijderen. Ook bij klimrozen kan zich de nood zaak tot verjonging van het takken- gestel voordoen. Wie in dit opzicht geen ervaring heeft, doet zeer ver standig een ervaren vakman-tuin man om raad te vragen of hem het snoeien te laten uitvoeren. Het snoeien blijft voor toepassing in de praktijk bovenal een kwestie van ervaring. Ervaring, die alle reerst gebaseerd is op de kennis van de groei- en bloeiwijze van de betreffende planten. Een vakkundig tuinder heeft zowel theoretisch als praktisch het snoeien onder de knie, hij weet de gedragingen van de heesters en heeft kennis van de groei, bloei en snoei." Ik mag er zeker wel voor waarschu wen om niet onnadenkend als ama teur een snoeischaar te pakken en maar „luk-raak" niet de heesters beginnen te snoeien. Ga nooit in zee met een mannetje die zich aan de deur aanbiedt om even de heesters te snoeien, want dat zijn geen snoeiers, doch knoeiers. Men zij ge waarschuwd! De tijd van planten van heesters en bomen is aangebroken, ook bessen- struiken kunnen nu worden aange plant. Het is aan te bevelen om boom- en heestergewassen vroeg te planten. Natuurlijk uitsluitend bij zacht, nietvriezend weer en nooit wanneer het vriest. Vooral bij rozen geldt de stelregel om steeds vroeg te planten. Het aantal soorten van sier- en bloei- heesters is groot, zo groot, dat zelfs geen enkele deskundige bij benade ring zal kunnen zeggen hoe groot dit aantal bedraagt. Voor de amateur-tuinder is het uitzoe ken van een geschikte beplanting voor een aan te leggen tuin dikwijls een lastig karweitje. Zelfs de mooi ste en best verzorgde en meest vol ledige Catalogus-prijscourant" is voor zeer velen nog een doolhof om alleen maar bij de heesters te blijven. Wij kennen zware heesters, middelmatig hoge heesters, kleine heesters, heesters met gekleurde twijgen, heesters met gekleurde bladeren, groenblijvende heesters, bladverliezende heesters, enz. Tot de altijd groen-blijvende gewas sen behoren ook de Coniferen, hoe wel o.a. de bekende Larix europea en de Taxodium disticum of Moeras Cypress in de winter hun naalden verliezen er zijn heesters, die in de schaduw groeien, heesters met fraai gekleurde bessen in herfst en winter, soorten heesters met krach tige kleurcontrasten, met mooie na jaar stinten, enz. Het zal u duidelijk zijn, dat men er wel verstandig aan doet, alvorèns heesters aan te schaffen, eerst een deskundige te raadplegen. U voor komt dan, dat u geen vergissing maakt met de aanplant van de door u gewenste soorten. Ik wil de lezers en lezeressen in dezen volgaarne advies geven. Wil men teleurstellin gen voorkomen, schrijft dan een briefje aan de redactie of aan on dergetekende en u wordt geheel gratis ingelicht. Adres: zoals de on dertekening luidt is voldoende, de post weet me wel te vinden. E. J. GRIJSEN-RHENEN. Niet alleen dit gasbedrijf is „ten dode opgeschreven" wanneer de opheffing doorgaat, maar ook 36 gezinnen worden brodeloos. Daarnaast heeft de NV nog talrijke hoofddepothouders en depot houders in den lande, die volkomen af hankelijk zijn van het overlaadstation in Kesteren. Zij zitten met hoge inves teringen. Het zal allemaal verloren geld betekenen. „Zelf hebben we in de loop van de achterliggende tien jaar naast de ene miljoen die hier op en in het terrein is verwerkt aan leidingen en tanks voor ongeveer acht miljoen in de markt ge stopt. We hebben langdurige verplich tingen op ons genomen met het leasen van gasflessen en gastanks. Zelf hebben we vier wagons gehuurd en de raffina derij heeft tien wagons lopen. Weet U wat ons dat kost? Per wagon 40.— DM per dag. Wanneer hier op het emplace ment vier wagons staan dan kost ons dat vier maal acht en dertig guldentjes per dag, zaterdagen en zondagen mee gerekend." Volgens de directie is het onmogelijk - althans onbetaalbaar - om het gas in Tiel weg te halen. „Het zou bovendien een zotte toestand worden, wanneer we hier in Kesteren in de toekomst de voor ons bestemde wagons langs zien dave ren en dat we ze dan in Tiel zouden moeten gaan overpompen". Zowel voor Kistemaker's NV als voor andere bedrijven in het gebied rond de emplacementen van Rhenen en Keste ren ziet de toekomst er somber uit, ten zij de minister beslist dat de emplace menten in stand moeten blijven. „NS schuift de beslissing af op de minister," zegt de heer Kistemaker. „De directie Geboren: Cornelis, z.v. W. Kroodsma en F. van der Meulen; Raquel Sandri- ne, d.v. G. J. van Swieten en C. G. de Jong, Amerongen; Jasperina Anna, d.v. J. Vos en A. M. Geerrink, Veenendaal. Ondertrouwd: H. S. Nellestijn, 25 j. en M. Weltman, 22 j., te Zeist; W. C. H. van Mourik, 19 j. Eist en G. van der Burgh, 19 j., Eist; J. A. Aartse, 20 j. en J. Teunissen, 22 j. Gehuwd: P. van Leuveren, te Lunte- ren en D. A. van den Berg, te Rhenen; H. Brandsen, te Lienden en T. Slot boom, te Rhenen; H. de Kruiff, te Vee nendaal en H. J. Baars, te Rhenen; A. Dijkstra, te Leeuwarden en M. E. Ver- straaten, te Ede. Overleden: A. M. Huijdink, 85 j., geh. gew. m. G. Jongerhuis; B. M. Schulz, 74 j., echtg. v. F. Swagers, Eist; J. Slag- meulen, 78 j., geh. gew. m. M. J. de Leeuw, Eist; J. W. Onink, 75 j., echtg. v. M. W. Varossieau; Chr. Polman, 46 j., echtg. v. J. van Laar, Veenendaal; J. H. Need, 67 j„ echtg. v. P. C. Janssen, Eist; F. Chr. Peroen, 80 j., echtg. v. A. Bou- man, Eist. Elders geboren: te Wageningen, Ri chard Rudolf, z.v. J. van Kooten en S. C. G. Onderstal. Elders Overleden: te Ede, M. J. van Kooten, 47 j., geh. gew. m. J. Lammerts. VEENENDAAL De bewoners van de bejaardenflats aan De Sterke Arm hebben woensdagavond in het Rode Kruisgebouw samen vast een beetje in kerstsfeer doorgebracht. Nadat voorzit ter Versteeg de bijeenkomst had ge opend volgde een programma van zang en voordracht, waarnaar ademloos werd geluisterd. Later op de avond was er een amusante quiz. Onder de aanwe zigen was ook mej. Broos, leidster van het Dienstencentrum dat bij de bejaar denflats behoort, en dat binnenkort zal worden geopend. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging schoten deze week op de binnenbaan met buks en de volgende resultaten. M. Berendse 94; J. A. ten Broek 94; C. Valkenburg 92; J. Koudijs 88; E. van de Werk 87; A. Blanken 86; A. Rustenhoven 85; J. Visser 83; T. Valkenburg 83; H. v. Gin- kel 83; A. C. van Dusschoten 82; W. van Leuveren 82; A. van Garderen 80; P. ter Burg 79; H. Pater 78; J. B. H. Ekkens 69. RENSWOUDE De voetbalvereni ging Renswoude houdt een grote verlo ting, waarvan de opbrengst wordt be steed aan de accommodatie op het nieuwe sportpark. De werkzaamheden zijn daar intussen zo ver, dat momen teel gunstig weer wordt afgewacht om gras te kunnen inzaaien. Ook het grondwerk voor de kantine met kleed- en bestuurs- en scheidsrechterskamers is klaar, zodat met bouwen kan worden begonnen. De bedoeling van de verlo ting is de financiële positie van de ver eniging te versterken. De hoofdprijs is een automatische wasmachine, de twee de prijs een radi,o, de derde een vouw- droogkap. De trekking is op 4 april 1971. durft zelf geen besluit te nemen. Die zit te „hikken" tegen het tekort van 200 miljoen gulden en gaat helemaal af op een rapport dat een Amerikaans bu reau heeft uitgebracht. Wanneer wij de lijn zouden gaan ex ploiteren dan werd het zonder meer een rendabele zaak. Maar wik zouden het dan wel even anders doen, reken maar. En laat NS overigens contact met ons opnemen over de kosten. We zijn eventueel heus wel bereid wat méér te gaan betalen, als we de goederenlijn maar niet kwijt raken, want dan zijn wij nergens meer. Maar voorlopig wordt er helemaal niet over een tusse noplossing gesproken". Voor het emplacement Rhenen geldt hetzelfde als voor Kesteren. En wan neer de pers dienst van de spoorwegen dan onlangs nog meedeelde, dat er wel licht een kansje in zit dat het perso nenvervoer od de lijn Amersfoort-Rhe- nen zal worden hersteld, dan vraagt ie dereen in de industriële sector zich af: waarom moet dan dat ene goederen treintje per dag verdwijnen? VEENENDAAL -r- Uit de kassalade van de sexboetiek aan 't Gelderland is een bedrag van 120,- gestolen. De ei genaresse mevr. S. was een moment niet in de winkel, toen iemand moet zijn binnen gekomen om zijn slag te slaan. De recherche stelt een onderzoek in. VEENENDAAL Het tweede team van de Veenendaalse schaakvereniging speelde deze week in haar vierde com petitiewedstrijd tegen Ede 2. Tegen de verwachtingen in konden de Veenendalers niet tot winst komen, want het werd een 3^-3Vi gelijk spel met een nog te arbitreren partij. De uitslagen: G. R. KetsL. C. Haits- ma 0-1; C. BeyerJ. Huisjes 0-1; C. BaarsD. Bergeyck 0-1; D. v.d. Boven- kampA. J. v. 't Noordeinde Vz-Vz-, W. BomH. Renken afgebr.; A. Jonker J. Plate 1-0; G. v. VeenJ. de Ruyter 1-0; J. Hage—R. Lith 1-0. Voor de onderlinge competitie werden de volgende partijen gespeeld: J. N. ElenbaasL. Vrijken V«-%{ J. C. v.d. PolJ. W. Boelens V*- VzH. Heikamp F. Luchsinger 0-1; E. ZinkhaanL. H. Monnee llz-Vz\ J. HageM. de Kleuver afgebr.; M. P. v. WettumC. B. v. Lee 1-0; G. H. BlankestijnC. A. de Goojer 1-0; J. C. v. WettumG. Achterberg 0-1; A. BlankespoorG. de Koning 1-0. -y- SCHERPENZEEL/RHENEN Na ontsnapt te zijn uit de prof. Pompe-kliniek te Nijmegen, na een rit met een gestolen auto naar Scherpenzeel, na aldaar te hebben ingebroken, na enige andere inbraken te hebben gepleegd in clubgebouwen van sportverenigingen eindigde in de nacht van zondag 11 op maandag 12 oktober de avontuurlijke rooftocht van de 27-jarige uit Sittard afkomstige Jozef Agnes C. en de 26-jarige Johannes Petrus H. uit Driebergen op de Rhenense Grcbbeberg, waar zij met hun gestolen auto uit de bocht vlogen, waarbij Johannes met vrij ernstig letsel in een ziekenhuis te Wageningen moest worden opgenomen. Het tweetal verscheen voor de Utrechtse rechtbank om zich te verant woorden voor hun vele misdrijven op die zondag; beiden hadden al een uitge breid strafblad en beiden waren al eer der ter beschikking gesteld van de re gering; in de Prof. Pompe-kliniek te Nijmegen werden zij sinds geruime tijd verpleegd. Enkele dagen voor hun uitbraakplan- nen had Jozef nog een inbraak ge pleegd in een clublokaal van HSV te Nijmegen, dicht bij de kliniek gelegen. Trouwens van Jozef kwam nog een op merkelijk feit aan het lilht, dat de offi cier van justitie, mr. J. C. van den Berg overigens niet ten laste had gelegd; in de kliniek dreef hij een florerende han del in soft drugs, die hij verkocht aan zijn mede-patiënten. „Kon daaraan komen?" informeer de de president van de rechtbank, mr. J. W. van Eek. „O, heel makkelijk", luidde het ant woord, 't kwam uit de stad, er was heel eenvoudig aan te komen". „En gebruikte U dat spul zelf ook?" „Ja, soms wel, maar meestal verkocht ik het door". Na deze onthullingen ging de presi dent op de in de dagvaarding vermelde feiten in. Moeilijkheden en spanningen hadden tot hun besluiten om te ont vluchten geleid. In Nijmegen stalen zij een auto, waarmee ze richting Scher penzeel reden. Daar waren zij eigenlijk van plan hun betrekkelijk „eenvoudi ge" auto „in te ruilen" voor een duur der exemplaar. Maar dat lukte niet zo hard. Wel braken zij in bij garage De Rijk. Na het stopverf te hebben verwij derd, kon de ruit makkelijk uit de sponning worden gehaald. Uit het ma gazijn stalen zij drie auto-radio's en een inbouwset voor een auto-radio. Daarna was hun plan in Utrecht ook in een garage aan de Amsterdamseweg in te breken. Maar in verband met eni ge wegomleggingen „Die zijn dan nog ergens goed voor", aldus de presi dent raakten zij de weg kwijt. Zij kwamen terecht in de buurt van de sportvelden. Eerst pleegden zij een in braak in de kantine van de voetbalclub ODIN buit allerlei snoep, KNVB- toto-zegels, een paar beenbeschermers, voetbalkousen en een voetbalbroekje en daarna kwamen zij terecht bij het clubgebouw van Kampong, waar zij zich meester maakten van etenswaren en drank. Nog dezelfde nacht reden zij terug naar Nijmegen, maar hun avontuur kreeg een ontijdig einde door het onge luk op de Grebbeberg. Jozef bleef on gedeerd, hij kon direct weer worden gedetineerd, maar Johannes moest tot 11 november in een ziekenhuis blijven alvorens hij weer in detentie kon gaan. Jozef was al meermalen veroordeeld, ook éénmaal in Frankrijk; zijn maat had ook al een buitenlands (Antwerps) vonnis achter de rug naast de vele Ne derlandse veroordelingen. De officier van justitie vond de vraag: wat met het tweetal aan te van gen nog het moeilijkst. Het beste leek hem na een korte vrijheidsstraf weer een behandeling in het kader van de nog lopende t.b.r. Hij vorderde vijf maanden met aftrek; een vertegen woordiger van de Prof. Pompe-kliniek verklaarde, dat beiden weer zouden te rugkeren in die inrichting. De raadslie den zagen nog wel enkele gunstige per spectieven. Op donderdag 24 december zal de rechtbank uitspraak doen. Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk, 09.30 uur: ds. Vermaas te Huizen: 11.15 uur: ds. B. Biesma (aangepaste dienst); 17.00 uur: ds. Ko- reman te Rhenen. Julianakerk, 09.30 uur: ds. Jongerden; 17.00 uur: ds. Vroegindeweij. Vredeskerk, 09.00 en 10.30 uur: ds. Van Assenbergh; 17.00 uur: ds. Jon gerden. Sionskerk, 09.30 uur: ds. Terlouw; 17.00 uur: kand. De Reuver van Wad- dinxveen. De Hoeksteen, 09.00 uur: kand. Klop te Ede; 18.30 uur: ds. Vis van Zijder- veld. Bejaardencentrum, 10.30 uur: ds. Vroegindeweij. Veeneind, 15.00 uur: de heer Jonker. Dijkstraat, 14.45 uur: ds. Vroeginde weij. Herv. Gem- Sola Fide: 10.00 uur: ds. Nijeboer; 17.30 uur: ds. Vijzelaar. Ger. Kerk: Brugkerk, 08.00 en 10.30 uur: ds. Yt- sma; 17.00 uur: ds. Ferwerda. Petrakerk, 09.30 uur: ds. Ferwerda; 17.00 uur: ds. Ytsma. Ger. Kerk (vrijgemaakt): Poortkerk, 09.30 en 17.00 Pool. uur: ds, Chr. Ger. Kerk: Bethelkerk, 09.30 en 17.00 uur: ds, Biesma; Pniëlkerk, 09.30 uur: lees- dienst en 16.30 uur: ds. Den Butter van Bunschoten. Ger. Gemeenten (Ned): 09.30 en 18.30 uur: ds. Wink. Ger. Gem. (Syn.): 09.30 en 17.00 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: mevrouw Zeist. Bongardz te R.-K. Kerk: Salvatorkerk, za. 18.45 uur: en zo, SCHERPENZEEL Gevonden: da mesparaplu; grijze plastic cape; stalen sleepkabel; een valkparkiet; rode da meshandschoen; rood-grijze das; paar laarsschoenen; herenpolshorloge met zwart bandje. Verloren: brillekoker, zwarte dames- laktas, bruine damesportemonnee met inhoud; groen regenjack; herenfiets merk Durabo. SCHERPENZEEL Op de eiermarkt te Scherpenzeel werden aangevoerd 700.000 stuks. De handel was goed en de prijzen varieerden van 11,- tot 12,-. De henneëieren van 9,- tot 10,50 per honderd stuks. AMERONGEN De winkels in Amerongen zijn aanstaande dinsdag en woensdag tot 9 uur 's avonds geopend. Op donderdag 24 december, en op don derdag 31 december (Oudejaarsdag) gelden de sluitingsuren van normale zaterdagen. c? VEENENDAAL Hoofdwonden en een gedeeltelijk vernielde stationwagen waren het resultaat voor de Edenaar H. J. v. H. van een botsing met een gepar keerde tankautocombinatie. Van H. reed er op de Rondweg-West frontaal tegenop. De tankwagen stond aan de rechterzijde van de weg geparkeerd, en werd beschenen door een straatlan taarn. De Edenaren werd naar het Ju- lianaziekenhuis in Ede overgebracht. SCHERPENZEEL Het gemeente bestuur van Scherpenzeel zet de vorig jaar ingestelde traditie voort en houdt op 2 januari een nieuwjaarsreceptie. De bijeenkomst vindt plaats in het ge meentehuis van 15.00 tot 17.00 uur. VEENENDAAL Aan het 25-meter bassin van het overdekte Valleibad te Veenendaal zullen voorzieningen wor den getroffen in verband met wedstrij den in de waterpolocompetitie van de Kon. Ned. Zwembond. De KNZB eist namelijk een minimale waterhoogte van 1.80 meter voor wed strijden in de tweede klas en hoger. De Veenendaalse Zwemclub het eerste herenteam speelt in de eerste klas van de KNZB heeft de afgelopen twee jaar ontheffing van deze eis gekregen, omdat het water aan de „ondiepe" kant van het Valleibad niet hoger kon wor den opgevoerd dan tot 1.53 meter. Deze dispensatie loopt echter dit jaar af en zal door de KNZB beslist niet worden verlengd. Zouden aan het bad geen voorzieningen worden getroffen dan was de Veenendaaalse Zwemclub ge noodzaakt om een aantal thuiswedstrij den ergens anders te spelen. De water polocompetitie draait namelijk ook in de koude maanden door. Door de voorzieningen die nu zullen worden getroffen is het waterpolo ge red en VZC uit de zorgen. Om het bad achter de bestaande lage badrand zal een 45 cm hoog en 20 cm breed muurtje worden gemetseld, waardoor de waterhoogte tot 1.80 m kan worden „opgevijzeld". Het muurtje wordt aan beide kanten betegeld: aan de binnen kant met een kleur die zoveel mogelijk overeenkomt met de blauwachtige tint van de badwanden en aan de buiten kant in een kleur die aansluit bij de crème-kleurige perrons. Bovenop komt anti-slip natuursteen. Alleen bij waterpoloedstrijden zal het water tot de maximale hoogte wor den opgepompt. Normaal blijft de ge wone hoogte gehandhaafd, omdat an ders het overloopsysteem niet werkt. Men zal de uitvoering van het werk zoveel mogelijk samen laten vallen met de schoonmaakbeurt waar het bad aan toe is. Zondag a.s. gaat het bad al dicht. Hoe lang het werk zal duren is niet precies te zeggen, maar er wordt naar gestreefd, het bad tegen 4 januari weer te openen. Het instructiebad blijft open op maandag, dinsdag, woensdag voor kinderen die vrij willen zwemmen, van half vier tot half zes. De heer Sipkema, voorzitter van VZC, wilde over de verbouwingen van het Valleibad het volgende zeggen: „Wij als bestuur van VZC zijn bij zonder content met deze beslissing. Het is een „langslepende zaak" geweest, waarin ditmaal de Sportstichting zich erg positief tegenover de zwemzaken heeft opgesteld. De KNZB heeft deze affaire bijzonder „ambtelijk" benaderd door er een slepende zaak van te ma ken. Men was aanvankelijk niet bereid een langere dispensatie dan één jaar te verlenen en daar ging de Sportstichting (begrijpelijk) niet mee akkoord. De kosten voor deze modificatie aan het Valleibad waren daarvoor te hoog. Na diverse besprekingen door Sportstich ting en KNZB en VZC is er tenslotte een dispensatie voor een langere ter mijn voor verleend." „Het heeft er enige tijd dik ingezeten dat de diverse instanties niet tot elkaar konden komen. Gevreesd werd door ons, dat de eerste klasse herenequipe de „thuiswedstrijden" in Wageningen, Arnhem, Utrecht of Amersfoort zou moeten gaan spelen. De Sportstichting heeft de daaraan klevende problemen Jerdege ingezien en zich ingezet voor een andere oplossing. Had VZC nl. wel de thuiswedstrijden elders moeten spe len, dan zou „de vlag van de vereni ging" uit de kern van het thuisfront verdwenen zijn, met als gevolg: weinig of geheel geen supportering bij belang rijke wedstrijden". „Het is duidelijk, dat wij als VZC'ers bijzonder in onze sas zijn met deze gunstige uitslag. We kunnen nu rustig onze thuiswedstrijden in januari a.s. al in eigen huis houden, hetgeen voor alle partijen een bijzonder gunstig verloop genoemd mag worden." SCHERPENZEEL De gemeente raad van Scherpenzeel gaat zich, een dag eerder dan die van Renswoude, uitspreken over een gemeenschappelij ke regeling van de vleeskeuringsdienst met Woudenberg, Barneveld en Rens woude. Het samenwerkingsverband moet een soepel werkende organisatie mogelijk maken. UTRECHT De commissaris der Koningin in de provincie Utrecht en mevrouw Verdam zijn voornemens ter gelegenheid van de jaarwisseling te ontvangen op woensdag 6 januari 1971, van 16.00 - 18.00 uur, in Paushuize, Kromme Nieuwe Gracht 49, Utrecht. Opgaven van predikbeurten op de beide kerstdagen, en aankondigin gen van eventuele kerstnachtdien sten voor deze rubriek, dienen uiter lijk op maandagmiddag 21 decem ber in ons bezit te zijn. Zij kunnen schriftelijk of telefonisch worden verstrekt aan onze redactie in Vee nendaal, Prins Bernhardlaan 28, te lefoon 08385-17057. (Red. Vallei) 09.00 uur en 11.00 uur: H. Mis; Willi- brorduskerk, 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssamenkomst en 19.30 uur: Verlossingssamenkomst SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 09.30 en 18.30 uur: ds. G. Westland. Ger. Kerk: 10.00 uur: ds. J. P. Bos en kinder- nevendienst van 5 tot 8 jaar. Ger. Gemeenten: 10.00 en 18.30 uur: de heer B. Roest Vr(je Evangelische Gem.: 10.30 uur: ds. A. J. Buurman uit Bus- sum (Verenigingsgebouw aan de Mo lenweg). Ger. Gem. uitgetreden: 10.00 uur en 18.30 uur: leesdienst in het noodgebouw aan de Holevoetlaan. R.-K. Kerk: 09.15 uur: bediening H. Mis in het Verenigingsgebouw aan de Molen weg. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 09.00 uur: ds. A. Vroeg indeweij (Veenendaal). Ger. Kerk: 10.00 uur: ds. J. Goldschmeding; 17.00 uur: ds. Griffioen (Doorn). Ger. Gem. (Syn.): 10.00 en 17.30 uur: leesdienst Oud Ger. Gem.: 10.00 en 18.00 uur: leesdienst. Ger. Gem. in Ned.: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 19.00 uur: Adventsdienst, ds. W, Knoppers (Utrecht). RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 09.30 en 18.30 uur: ds. L. v.d. Peut. Ger. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. J. C. Jonkers. R.-K. Kerk: Za. 18.45 uur: Eucharistieviering in Ger. Kerk. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 09.30 uur: ds. Verburg (Wageningen); 18.30 uur: ds. Den Hartogh (Ede). Ger. Gem. in Ned.: 09.30 en 18.45 uur: ds. Angeenbrug. Oud Ger. Gem.: 09.30 en 15.00 uur: leesdienst. EDE Oud Ger. Gem.: 10.00 en 15.30 uur: ds. v.d. Poel. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Kaastra; 18.30 uur: jeugddienst ds. G. A. Krucks (Zeist), De Uithof, 10.00 uur: Jeugdkapel. Ger. Kerk: 10.00 eri 17.30 uur: ds. A. M. de Hoogh. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: E. v. Loenen (Amersfoort), OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: dhr. S. Andringa. Oud Ger. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. E. H. Broekema; 20.00 uur: volkstkerstzang in R.-K. Kerk. Ger. Kerk: 10.00 en 17.00 uur: ds. J. Overduin (Veenendaal). Oud Ger. Gem.: 10.00 en 18.00 uur: ds. E. du Marchie van Voorthuysen. ELST Ned. Herv. Kerk: 09.30 en 18.00 uur: ds. J. van Malen- stein. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. v. 't Einde (Maurik); 18.30 uur: ds. Bos (Lunteren). OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Muilwijk. Ger. Gem. (Syn.): 10.00 en 18.30 uur: ds. J. Karens Ger. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.30 uur: ds. Van Beek. VEENENDAAL De dienst voor d« artsen G. Annot, S. T. Heij, J. H. Kets, H. E. G. ,Pilon en W. Remme wordt waargenomen op: zaterdag 19 december: H. E. G. Pilon, Kerkewijk 82, telefoon 12481. zondag 20 december: S. T. Heij, Hoofd straat 26, telefoon 10056. De dienst voor de artsen N. Rijlaars dam, J. Schilperoort en G. J. Verschoor, wordt op zaterdag 19 en zondag 20 de cember waargenomen door G. J. Ver schoor, Sandbrinkstr. 2, tel. 12529. Apo theek: Zuiderapotheek, Dr. Slotemaker de Bruineplein 7, telefoon 10714. Wijkverpleging: Zr. J. C. Gerrits, Schrijverspark 76 III, tel. 12230. WOUDENBERG en SCHERPENZEEL Deze dienst wordt waargenomen door W. C. van Vulpen, arts, Dorpstraat 192, Scherpenzeel. Tel. 03497-1220. Ederveen, Renswoude en De Klomp: Arts: Th. S. ter Velde, Oude Holle- weg 4, Renswoude, tel. 08387-1450. RHENEN: Artsen: zaterdag dr. Almekinders, He renstraat 59, tel. 2432; zondag dr. Wij- chers, Achterbergsestraatweg, tel. 2328. AMERONGEN, ELST EN LEERSUM: Arts: dr. Ossendorp, Amerongen, Hol- leweg 2, tel. 03434-1678. Wijkverpleging: Amerongen, zr. B. A. Reuijl, Kon. Wilhelminaweg 67, Ame rongen, tel. 03434-1759 (tot maandag 8 uur); Leersum, zr. A. v. Rijsber- gen, Kon. Julianalaan 50, Leersum, tel. 03434-1423 (tot zaterdag 12 uur, daarna zie Amerongen). TANDARTSEN: Veenendaal en Rhenen: voor spoedge vallen bellen 08385-19049. Opheusden: Arts: De praktijken van de artsen Buddingh, Jonker en Tromp worden waargenomen door dr. Van Slifhout, Ochten, tel. 03444-433. Wijkverpleging: zr. Achterberg, Fazant straat 31, Opheusden, tel. 08887-217. Kesteren: Arts: de praktijken van de artsen Ei kelenboom, Keur en v.d. Veen wor den waargenomen door dr. Guepin, Ommeren, tel. 03443-250. Wijkverpleging: zr. Beverlo, wijkge- bouw Ommeren, tel. 03443-350.

De Vallei | 1970 | | pagina 5