WAMü&n we heen? Wijziging kas-uren Nutsspaarbank J. P. Poll-Jonker groepscommandant Liquidatie door steeds stijgend tekort op exploitatie Zeeman in spe reed 2 maal te hard: BURGERLIJKE STAM) NUTSSPAARBANK Zinjjen in Kerstnacht Unitas "faal klaverjassen Kerstavond in Oude Kerk Junioren van Operatie tegen BEAO-school Kerstrit van MAC-Veenendaal Set Up-dames verloren woensdagavonden 23 en 30 dec. a.s. van 7-9 uur advertentie RHENEN De vijf jaar functionerende Betuwse Streekvervoer Maatschappij N.V. wordt per 1 januari geliquideerd. De verzor ging van de busdiensten komt dan in handen van de N.V. Zuid ooster. waarvan het hoofdkantoor in Gennep is gevestigd. Het gehele personeel circa negentig personen gaat mee over. De nieuwe maatschappij neemt eveneens het rijdend materieel over en blijft voorlopig gebruik maken van de bestaande kantoren. Direc teur P. Verhoeks („ik ben zeker nog een half jaar met de liquidatie bezig") zal te zijner tijd vermoedelijk een functie bij de Neder- landsche Spoorwegen aanvaarden. Hiervan is de BSM een doch teronderneming. IN DE ZORGEN BRIEE u.s.o. PRACHTSTUK advertentie MISBRUIKT van roekei stoel als het over verzekeringen gaat ede renkum ZATERDAG 19 DECEMBER 1970 In plaats van de vrijdagavonden 25 december en I januari a.s. zijn onze kassen geopend op de OUDEJAARSDAG 31 DECEMBER ZIJN DE KASSEN UITSLUITEND TOT 12 UUR GEOPEND. half jaar niet rijden VEENENDAAL Geboren: Carlo z. v. J. Speijers en I. W. Gersonius; Ed win z. v. T. van Helden en M. A. Klin- kert; Arisiena Hendrik a d. v. P: ter Maten en J. E. Alberti; Christiaan Hen- drikus z. v. C. H. Voorhout en L. C. van der Schelde; Willem Cornelis z. v. A. Vink en P. van de Scheur; Jan Alber- tus z. v. J. A. Ditewig en L. J. Folmer; Bea d. v. E. L. de Ruiter en L. J. C. Diepeveen. Ondertrouwd: G. J. van Holland en P. Rebergen; R. N. Short en W. G. C. Drost; G. de Man en K. van Ginkel; J. J. van der Brug en E. Meijering; G. Kroesbergen en C. M. Grandia; E. J. van der Poel en L. van Galen; D. Ster- kenburg en J. C. P. Nagel; E. W. M. Diergaarde en W. J. M. Blumer. Getrouwd: J. H. Ditewig en M. C. M. Brouwer (Ede); J. Scheermeijer en H. van Herrewaarden (Ede); G. van Dijk en A. Vis (Zaandam); H. C. van Wijn gaarden en I. E. N. Capier (Jutphaas); W. de Gooijer en G. E. Zijtveld; H. G. Rens (Zwolle) en B. van Dijk; A. Lee- wis en A. de Jong; J. A. M. van Rooi jen (Bunnik) en G. W. Odijk; K. Grüson (Bussum) en M. J. van de Kamp (Bus- sum); J. W. Burgers en G. van Barne- veld; W. M. Rijks en J. van Veldhuizen; J. van Nieuwamerongen en W. Haal- boom; H. C. Hulstein (Arnhem) en E. L. Geiszler; J. van Hunnik en H. van Eden; H. A. J. Maas en A. J. Meerwijk; C. J. Hardeman en H. van Walsem; M. G. van Manen (Scherpenzeel) en G. H. de Haan; P. Schipper (Leiden) en C. E. J. Griffioen (Leiden); C. T. Gijsbertse (Leersum) en M. C. van Baaren. Overleden: Christina Polman 46 jaar echtg. van J. van Laar; Dirk van Leeu wen 53 jaar echtg. van A. van Barne- veld; Johanna L. Muilenburg 70 jaar. echtg. van M. Heddema. VEENENDAAL Donderdagavond 24 december wordt er in het Verenigings gebouw aan de Eikenlaan een kerst nachtdienst gehouden. Voorganger is ds. W. Blanken. Medewerking wordt ver leend door het kerkkoor van „Sola Fi de" onder leiding van de heer G. van Zanten. Muzikale medewerking verle nen een trompet-ensemble en organist Bob van Stempvoort. Aan deze kerst nachtdienst die om 22.00 uur begint gaat een kwartier samenzang vooraf. VEENENDAAL De ontspannings commissie van de voetbalvereniging „Unitas" organiseert maandagavond in de kantine van het sportpark „Pan huis" klaverjas wedstrijden met als prij zen wild en gevogelte. De wedstrijden waarvoor iedereen, lid of geen lid van Unitas, kan inschrijven, beginnen om 20.00 uur. VEENENDAAL Hedenavond is er een grote kerstbijeenkomst in de Ned. Herv. Oude Kerk op de Markt. Uit gaande van de Hervormde Evangelisa tievereniging heeft deze „organisatie" de medewerking kunnen verkrijgen van drie koren. Allereerst het weer groeiende koor C„on Amore". Onder leiding van hun nieuwe dirigent Adrie Okker uit Ede, zullen zij na lange tijd weer voor het voetlicht treden. Het kinderkoor van de zondagsschool, ook onder zijn leiding verleent even eens zijn medewerking, afwisselend apart en samen met Con Amore. Uiter aard zijn alle solo's afgestemd op het Kerstfeest. Het bejaardenkoor o.l.v. de heer C. Budding zal het samenzijn van jong én oud onderstrepen. Ds. Vroegindewey verzorgt de liturgie terwijl de organist van de Brugkerk, Jan Hessels Mulder het koororgel zal bespelen. Men verwacht evenals andere jaren een grote opkomst. De dienst vangt aan om acht uur. VEENENDAAL Zaterdag zal het juniorenteam van Operatie '70 aantre den tegen de BEAO-school uit Ooster- beek. Zij zullen het deze avond zeer moeilijk krijgen daar de tegenstander lichamelijk sterker is dan de Operatie- Jongens. Het is nu de tweede keer dat de beide clubs elkaar ontmoeten. Het vorig treffen was in het voordeel van het BEAO dat toen won met 16-5. De ze wedstrijd begint om 9 uur in de sporthal. Arbiter is R. Roodbeen. Met de liquidatie en de overname van de lijnen door de Zuid-Ooster zal in de komende jaren een volledige inte gratie in het streekvervoer bereikt worden. De verwachting bestaat, dat hierdoor het steeds stijgende exploita tietekort vermindert. Zekerheid bestaat er allerminst over, want de Betuwse concentratie moet gezien worden als een voorloper van de situatie, die de Commissie Vervoers Vergunningen (CVV) landelijk voorstaat. Volgens BSM-directeur P. Verhoeks is de regeling die de Rijksoverheid heeft getroffen, om de moeilijkheden van het streekvervoer het hoofd te kunnen bieden, slechts een noodver band, omdat er nog grote ongedekte verliezen bij de ondernemingen over blijven. Een dergelijke situatie houdt het gevaar in, dat de continuïteit van dit vervoer waarvoor nu eenmaal vol doende gelden beschikbaar moeten worden gesteld, verbroken wordt. Met name de BSM is daardoor in de zorgen geraakt. De heer Verhoeks: „Wij worden niet alleen geconfronteerd met structurele invloeden zeer sterke loonsverhogingen bij een arbeid sintensieve produktie met daarnaast een structurele reizigersdaling welke vooral wordt veroorzaakt door het toe nemende bezit van eën eigen vervoer middel maar bovendien met de ex ploitatie in een gebied met een zeer geringe bevolkingsdichtheid en een van oudsher relatief kleine verplaatsingsbe hoefte. Wij verwachten niet dat in de genoemde omstandigheden, waardoor ons resultaat zeer nadelig wordt beïn vloed, binnen afzienbare tijd een wijzi ging ten gunste zal intreden". Op de lijnen hebben de bussen een bezettings percentage van 22 en op zondagen slechts van 9. Het ligt dan ook in de bedoeling de frequentie op zondag te verminderen in de nieuwe situatie. Overleg met aandeelhoudster de N.V. Nederlandse Buurtvervoer Maatschap pij (NBM) en met de N.V. Nederlandse Spoorwegen heeft geleid tot de conclu sie dat alleen door verdere concentratie binnen het NS-concern de continuïteit van de vervoersvoorziening kan worden verzekerd. In de komende jaren zal een volledige integratie van de exploitatie van BSM en Zuid-Ooster worden door gevoerd waardoor de beoogde bezuini gingen in het kader van de voorgestane schaalvergroting kunnen worden gerea liseerd. Voorl in verband met de ge dachten die bij de eerder genoemde CVV bestaan betreffende de concretise ring van een ook door haar beoogde schaalvergroting, doch tevens met het oog op de gelijke arbeidsvoorwaarden ook in de secundaire sfeer, is deze aan sluiting gezocht bij de Zuid-Ooster en niet bij de NBM. De gehele herstructu rering van het streekvervoer in Neder land waarbij gedacht wordt aan totaal een 17-tal beheersgebieden zal volgens de CVV een tijdsbeslag vragen van rond 4 jaar, zo verwacht de CVV. De beide Raden van Commissarissen hechtten op 2 december hun goedkeu ring aan de overname. Ultimo dec. gaan de aandelen over. Met uizondering van directeur P. Verhoeks en zijn admini strateur brengt de overgang voor het personeel geen consequenties mee. Wat betreft de arbeidsvoorwaarden is er geen achteruitgang. De werknemers zijn door middel van een persoonlijke brief van hun directeur op de hoogte gesteld van de wijzigingen. De dienst jaren. die zij hebben doorgebracht in ETAO en BSM-verband blijven in hun nieuwe werkkring meetellen. Door de bouw van een Waaalbrug is het Maas VEENENDAAL De MAC „Veenen- daal" organiseert zaterdagmorgen 26 de cember (Tweede Kerstdag) een oriënta- tie-gezelligheidsrit. Mocht door slechte weersomstandigheden de rit geen door gang kunnen vinden, dan organiseert de MAC een bingo-wedstrijd in het Rode Kruis-gebouw aan de Sterke Arm. Daar vindt ook de start plaats van de oriëntatierit. en Waalse gebied, dat al tot het rayon van de Zuid-Ooster behoort, vanuit de Betuwe gemakkelijker te bereiken en natuurlijk ook omgekeerd. Deze aan eenschakeling heeft een belangrijke rol gespeeld bij het samengaan, vooral nu daarbij de gedachte is ontstaan om in de toekomst een buslijn Tiel-Nijmegen in te leggen. Volgenss de heer Verhoek is het onjuist om daarbij de voorgeno men opheffing van de spoorlijn in het geding te brengen. SCHERPENZEEL Woensdagavond vond in de Amersfoortse sporthal een topwedstrijd plaats in de vierde klasse dames NeVoBo-competitie. Set Up moest de strijd aanbinden met Spirit 5. Set Up verloor de wedstrijd met 21. Voor het eerst kregen de Scherpenzeel- se dames een goede tegenstand. In de eerste set kwam Set Up voor op Spirit met 71. Spirit kwam echter goed te rug en deelde rake klappen uit. De Set Up-dames verloren met 15-10. De twee de set begon net zo. Set Up kwam op winst te staan en liep uit. Spirit deed nog al het mogelijke, maar hun achter stand was reeds te groot om in te ha len. Set Up won deze tweede set met 157. In de derde set ontstonden er verschillende misverstanden en de ver moeidheid speelde ook een rol. Spirit maakte punt na punt. Set Up gaf goed partij, maar moest toch de setwinst aan Spirit laten. Set Up behoudt de tweede plaats in het klassement met 18 punten. Spirit 5 leidt met 21 punten, maar met een wedstrijd meer gespeeld. Boete, auto kwijt en -■" VEENENDAAL Dansen: zat. 19 dec. De Instuif. 19.30 u.: „Super Sister"; zond. 20 dec. 19.30 u. disco-avond. Double Trouble (Nieuweweg). 20 u. „Paradise". ELST Zat. 19 dec. in Sportlust: Instuif- dui venshow van 15 u. tot 22 u. SCHERPENZEEL Ma. 21 dec. 19 u. gemeenteraadsver gadering in raadhuis. RENSWOUDE Di. 22 dec. 20 u. gemeenteraadsver gadering in gemeentehuis. VMERONGEN Woe. 23 dec. 19 u. gemeenteraads vergadering in gemeentehuis. RHENEN Bioscoop: BIO: zaterdag 8 u. en zon dag 2.30 u. en 8 u.: „James Bond. In dienst van hare Majesteit" (14 jr.). UTRECHT Stadsschouwburg Zat. 19 en zond. 20 december: Ne derlandse Comedie met „Hotel 't Paradijs" (20 u.) van Georges Fey- deau, met Elisabeth Andersen, Bob de Lange. Will van Seist, Nell Koppen, Bob Goedhart, Paul Brandenburg, Flip van Duyn, Wim de Haas, Bruni Heinke. Koos Hou wing, Qan Hundling, Pierre Myin en Louise Robben. M. 21 dec. 20 u. Nieuw Rotterdams Toneel met „Vrouwen... geen pro bleem" van Woody Allen. Met Ju les Royaards, Marijke Merckens, Martine Crefcoeur, Pieter Lutz, Jacques Luyer, Carola Gijsbers- van Wijk, Èleonora Cesar, Steyn van Nes, Lia Oostdijk en Wilma. Di. 22 en woe. 23 dec. 20 u. Amster dams Volkstoneel met „De Jan tjes" van Herman Bouber. Met Beppie Nooy sr. en jr., Johnny Jordaan, Carry Tefsen, Ger Smit, Yoka Beretti en Mady Misset. TIVO. (Lepelenburg), di. 22 dec. 20 u. Cantate 1 t.e.m. 4 van Bach, uitgevoerd door Kerkgezag o.l.v. Jaap de Lange. Medewerking van Muzevalcabaret (Nieuwe Kamp), za. 19 dec. 20.30 u. „Het bleef nadien nog lang onrustig in de binnen stad" met j^nnemarie Konincks, Hennie Oliemuller, Herman Ber- kien en John de Groot, piano. BIOSCOPEN Camera, (Oudegracht): Gesloten we gens renovatie. Citv, (Voorstraat): dag. 14.30. 18.45, 21 uur; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur: „You can't win 'em all", 14 jr. Filmac., (Vredenburg): Zu. en zo. 14.30 en 16.30 u.: „Jerry in de boot", a.l. Olympia, (Amsterdamsestraatweg): dag. 18.45 en 21 u.; wo. tevens 14.30; zo. 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 u.: za./zo.: „Tienduizend dollar voor Django", 14 jr.; ma./wo.: „De toren der lusten", 18 jr. Palace, (Vredenburg 29): vanaf za terdag alleen 18.45 en 21.00 u.: „Tomeloze sex". 18 jr. Rembrandt, (Oudegracht): dag. 14.30, 18.45 en 21.15 u.; zo. 13.45, 16.15. 18.45 en 21.15 u.: „Je leeft maar twee keer". Scala. (Potterstraat): dag. 14.30, 18.45 en 21.00 u.; zo 14.15, 16.30, 18.45 en 21.00 u.: „De gendarme op drift", a.l. Studio. (Oudegracht): dag. 14.45, 19.00 en 21.15 u.; zo. 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 u.: „Zabriskie point", 14 jr. Vreeburg, (Vredenburg): dag. 14.30, 18.45, 21.00 u.; zo. 14.15. 16.30, 18.45 en 21.00 u.: „Tjango, bidt geen on ze vader", 18 jr. NACHTVOORSTELLINGEN Palace, za. 23.30 u.: „For a few dol lars more", 18 jr. Studio, za. 23.30 u.: „Cape fear", 18 jr. ARNHEM Stadsschouwburg Zat. 19 dec. 20 u. Toneelgroep Theater met „Het proces" van Franz Kafka. In de hoofdrol: Carol Linssen. Di. 22 dec. 20 u. Nieuw Rotterdams Toneel met „Vrouwen... geen probleem" blijspel van Woody Allen. Met Ju les Royaards, Marijke Merckens, Martine Crefcoeur, Jacques Luyer en Pieter Lutz. Woe. 23 dec. 20 u. „De kleine parade", prod, van Wim Sonne veld, naar het boek van Henriëtte van Eyck. Met Leen Jongewaard, Cor van den Brink, Marjan Berk, Georgette Rejewsky, e.v.a. Muzikale leiding: Ruud Bos. Theater aan de Rijn (Rijpstraat) zond. 20 dcc. Toneel gezelschap De Noorder Compagnie met „Gelukkige dagen" van Sa muel Beckett. Regie: Peter Feld- man. Met Manon Alving, en Jaap Maarleveld. Musis Sacrum Zat. 26 dec. 15 u. Kerstmatinee van Het Gel ders Orkest. Dirigent: Leo Pap- penheim. Solisten: Max van Eg- mond, bas en Johan van Dommele, orgel. Werken van Bossi, Bach, en Dvorak. BIOSCOPEN Rembrandt, (Velperplein): aanvangs tijden 2.30, 6.45 en 9 u.: „De gen darme op drift". Palace, (Bakkerstraat): aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 u.: „Slag der giganten", 18 jr.; zo. t/m wo.: „Amigos", 18 jr. Studio A, (Langewal): aanvangstij den 6.45 en 9 u.: „Striptease tussen knevels en bakkebaarden", 14 jr. Saskia, (Looierstraat): aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 u.: „M.A.S.H.", 18 jr. Luxor. (Willemsplein): aanvangstij den 2.30, 6.45 en 9 u.: „Kogels voor Gringo". 14 jr.; Woensdagcyclus: 2.30, 6.45 en 9 u.: „Gescheurd gor dijn", 14 jr.; za. 23.30u.: „Vreemde minnaars", 18 jr. BSM OVER NAAR ZUID-OOSTER WAGENINGEN Twee snelheidsovertredingen en het rijden met een totaal ondeugdelijke auto legden in oktober de basis voor een geldboete van 350,- en /.es maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, waartoe de Bennekomse zeevaartscholier Karsien Albert L. zich vrijdag veroordeeld zag. VEENENDAAL Het Diensten centrum voor bejaardenbij de SIB- flats aan de Kerkewijk, wordt 4 janu ari officieus in gebruik genomen. Dat geldt hoofdzakelijk voor de fraaie recreatiezaal, die op de foto staat af gebeeld. Er staan o.a. biljarttafels. Het meubilair zal omstreeks half januari nog worden uitgebreid. Dat waren er nogal wat: een defecte stuurinrichting, een kapotte uitlaat, een loszittend wiel mét versleten moeren en een onbruikbare stabilisatorstang, die met stukjes touw aan het chassis was vastgemaakt. „Hoeveel heeft die wagen eigenlijk gekost", informeerde mr. Van den Brand. „Mij niets, maar m'n pa vierhonderd gulden", antwoordde de zeevaartscholier. „Dan zal het wel een prachtstuk geweest zijn", merkte de kantonrechter snedig op. „Nou, dat was het bepaald wel. Ik heb nog nooit zo'n goede auto gehad. Die gebreken? Dat kwam van een ritje over de hei, daar kan ie niet legen." repliceerde verdach te, die er blijkbaar niet zo zwaar aan tilde. Met een veelzeggend gebaar van „wat kan ik er toch eigenlijk aan doen", haalde hij de schouders op. „U hoeft niet zo nonchalant te doen. de situatie is al erg genoeg", riep mr. Van den Brand verontwaardigd uit. De ver dachte besloot om zijn zaak niet onno dig te verslechteren en verder maar te zwijgen. „Verdachte heeft zijn auto, die een duidelijke plezierfunctie heeft, niet ge bruikt, maar misbruikt", merkte mr. H. R. Laauwaars (officier van Justitie) in zijn requisitoir op. Hij achtte alle ten laste gelegde feiten bewezen en vond een passende straf op zijn plaats. De officier werd in deze mening nog De nieuwe groepscommandant is afkomstig uit Holten. Daarvoor diende hij de Rijkspolitiekorpsen te Bathmen en Raalte. De heer Poll Jonker, die zijn politiecarrière start te bij het korps politietroepen te Grave, hoopt zich zo spoedig moge lijk in Rhenen te kunnen vestigen. De aanleiding tot de eerste snelheid sovertreding vormde het tijdstip waar op een tweetal verpleegsters van het Streekziekenhuis in Bennekom zich aan de poorten van het ziekenhuis dienden te vervoegen om niet de kans te lopen van slaapgelegenheid verstoken te blij ven. Daarom had Karsien zijn karretje ook met honderd kilometer over de Stationsweg in Ede gestuurd. Het was die oktobernacht nogal laat geworden in een Edese dansgelegen heid, waar L. zich samen met de meis jes amuseerde. Zo goed zelfs, dat op het moment van afscheid nemen de laatste bus zonder verpleegsters Ede al lang en breed achter zich had gelaten. De meisjes raakten in paniek, doch de zeeman toonde al zijn charme en bood het tweetal een lift aan. „Een raar verhaal", concludeerde kantonrechter mr. A. C. van den Brand vrijdag tijdens de behandeling van de zaak. „Hoe laat moesten die meisjes ei genlijk binnen' zijn?", informeerde hij. „Ik dacht om een uur of één", repli ceerde L. Op een dergelijk laat tijdstip horen meisjes niet meer langs de weg, moet mr. Van den Brand gedacht heb ben, want hij kon zijn verbazing maar nauwelijks onderdrukken. In dezelfde maand was hij door de Oosterbeekse beemden met een vaartje van tachtig geraasd. Om onduidelijke redenen. Mr. Van den Brand wilde toch wel weten waarom. Er verschenen die pe rimpels op het gelaat van de ver dachte. die zich naarstig inspande om een motief te vinden. Daar hij in een andere zaak, die eveneens op een snel heidsovertreding in Oosterbeek betrek king had, een gloedvol betoog over ver keerd geplaatste snelheidsborden had gehouden, greep hij tenslotte deze mo gelijkheid maar aan. „Ja toen ik daar reed stonden die borden geloof ik ook verkeerd. Vandaar mijn hoge snelheid!", riep hij uit. Mr. Van den Brand hechtte weinig waarde aan deze woorden en stelde de auto- tpchnische gebreken ter behandeling. gesterkt door de opmerking van de scholier dat „de heren van het gerecht hem binnenkort wel weer zouden zien verschijnen omdat hij kort geleden in een dronken bui met een andere auto tegen een boom in Oosterbeek was aan- geknotst". „Zeker nu ik dit weet zal ontzegging uiterst nuttig werken en behoeven de geldboetes niet extra hoog uit te val len". Voor het totaal aan overtredingen eiste hij 295,- boete en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, als mede onttrekking aan het verkeer van de „gebrekkige auto". RHENEN Deze week is de nieuwe groepscommandant van de Rijkspolitie te R henen met zijn werkzaamheden begonnen. Het is de heer J. P. Poll Jonker (54) die als adjudant van de groep Rhenen wijlen adjudant R. Postma opvolgt die afgelopen zomer is overleden. 08380-12897 08373 - 2979

De Vallei | 1970 | | pagina 3