MVV Hattrick Ruud Geels Go Ahead schoot uit zijn slof Manager Jock Stein: „Een goede wedstrijd" D.W.S. MET 2-1 WINNAAR Eerste verlies Sparta PSV baas over NEC blij met gelijk spel 1-1 score gaf krachtsverhouding f bij Feijenoord-Ajax goed weer Gelijk spel ADO-Twente Telstar had weinig moeite met AZ Totozoals het moest Stand van zaken Volendam had weinig moeite met Excelsior Bekkerveld in kwartfinales Zwitserse zege Zege Celtic Uitslag lotto HERSTEL MAAIWAO I I UCWCIVIDCIV I ï/0 A Een juichende Jan Jongbloed na dat Geurtsen DWS op winst had gezet. AMSTERDAM In een aantrekke lijke wedstrijd heeft Volendam weinig moeite gehad om een conditioneel matig Excelsior te verslaan. Vooral in de twee de helft waren de Volendammers veel sterker. Dat het slechts 30 is geworden dankt Excelsior aan het zeer goede werk van Eddy van der Roer. In de 82e mi nuut stopte hij zelfs een strafschop, die overigens niet al te zuiver door Pelk was genomen. Excelsior speelde kennelijk op een ge lijk spel. Toen Kras echter in de 16e minuut Volendam al de leiding gaf, moesten de Rotterdammers wel in de aanval gaan. Via Libregts werd ge tracht meer vaart in de aanval te bren gen, dat lukte echter niet. Ook na de hervatting verontrustte Excelsior de Volendammers vrijwel niet. Schoten van Kwakkemaat en Van Toorn leverden voor doelman Ruiter geen on overkomelijke problemen op. Excelsior: Van der Roer; G. den But ter, Teteroo (Bakker), Muhlenbruch en Van der Heyde; A. den Butter, Boom en Kleingeld (Blok); Van Toorn, Li bregts en Kwakkemaat. Volendam: Ruiter; De Boer, H. Jonk, Jack Jonk en Jan Jonk; Zwarthoed, Hoogland en Plat; Billy Bond, Pelk en Kras (A. Mühren). Scheidsrechter Brouwer; toeschou wers 5100. MAASTRICHT Reeds in de achtste minuut kreeg PSV een goede scorings kans, maar Schmidt Hansen slaagde niet. MW had de verdediging versterkt met Toennaer op de plaats van Mraz. MW deed zijn best maar een handige boogbal van Prins werd door Van Beve- ren over de lat getikt. De druk van de Emdhovenaren werd steeds groter en Van der Kuijlen, Veenstra en De Vrindt kregen goede scoringskansen. In de 37e minuut kwam de verwachte voorsprong van PSV door een mooie combinatie tus sen Veenstra en Schmidt Hansen, die de laatste met een doelpunt bekroonde 0-1. Na rust trachtte MW de aanval nieuw leven in te blazen door Mraz in te zetten. PSV liet zich hierdoor echter niet beïnvloeden en v. d. Kuijlen, Schmidt Hansen en Mulders bleven actief- In de 65e minuut gaf Veenstra een pass naar Mulders, die ineens inschoot 0-2. MW bleef moedig volhouden maar kon de de fensie van PSV niet verontrusten. Beide keepers deden zeer goed werk. Körver was in de 74e minuut voor de derde maal een geslagen man. De ongedekt staande Schmidt Hansen speelde op de door Herben zwaar bewaakte Mulders, die toch raak schoot 0-3. MW: Körver; Szefer, Herben, Qua- dackers en Pleumeekers; Den Rooyen, Bonfrère en Hoenen; Brokamp, Toen naer (Mraz) en Prins. PSV: Van Beveren; Vos, Radovic, Strik en v. d. Dungen; v. d. Kuijlen (Hid- dink), Jansen, Van Stippent (Veenstra); Mulders, De Vrindt, Schmidt Hansen. Scheidsrechter: Pyper; toesch. 11.000, MODENA Bekkerveld, de Neder landse dames volleybalkampioen, heeft zich zondag in Modena geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup. De Nederlanders scoorden in de twee wedstrijden tegen Fini Mo dena, de Italiaanse titelhouder, voor de achtste finale welgeteld een punt meer dan hun tegenstanders. Vorige week won Bekkerveld in Heerlen met 3-0 (set standen 16-14, 15-10, 15-9), zondag ze gevierden de Italianen met 3-0 (set standen 15-12, lb-10, 15-11). DEVENTER De grote held in de eredivisiewedstrijd Go Ahead - Holland Sport, die door de Eeventer ploeg met ruim verschil (4-0) werd gewonnen, was Ruud Geels. In een matige wed strijd, waarin Holland Sport qua op bouw en spelverdeling zelfs de betere ploeg was, bewees Go Ahead toch over een doelpuntenmaker te beschikken: drie van de vier doelpunten kwamen van de schoen van Ruud Geels. Holland Sport speelde in de eerste helft defensief. Go Ahead ging onmid dellijk in de aanval. Holland Sport- doelman Louwerens, die een goede wedstrijd speelde, kreeg veel werk te 'verrichten. In de 21e minuut ondernam Geels een solo en rondde deze actie af met de openingstreffer: 1-0. Holland Sport zag toen pas in dat aanvallen de beste verdediging was. Go Ahead-doel- man Colin Withers maakte echter geen enkelefout. Na de rust hadtrainer v. d. Hart Bennie Roode vervangen door Koenen. Holland Sport kwam tegen de verhou ding in op een 2-0 achterstand toen Geels doelman Louwerens in de 57e minuut voor de tweede maal passeerde. Nog geen twee minuten later kopte Lambert Verdonk de bal uit een voor zet van uitblinker Kolkman tegen de lat. Geels tikte de bal achter de versla gen Holland Sport-eoelman3-0. De Haagse ploeg gaf de strijd nog niet op en zette Go Ahead onder zware druk. De anders zo gevaarlijke Sjaak Rogge- veenwerd door aanvoerder Gerard So- mer volkomen uitgeschakeld. In de 73e minuut schoot Te Winkel van 25 meter afstand keihard in. Louwerens werd door dit schot volkomen verrast: 4-0. Go Ahead: Withers; Kolkman, War- nas, Somer en Koeneers; Veenstra, Smid en Geels; Vereonk, Beek en Te Winkel. Holland Sport: Louwerens; Valken- hoff, Kamshorst, Dorjee en Verlangen; v. d. Vaart, v. d. Bolen, Roode (Koe nen); Roggeveen, Haak (Olsthoorn) en Roodnat. Scheidsrechter Klopper; toeschou- wers8000. A Ruud Geels scoort de eerste tref fer voor Go Ahead. Tevoren annuleerde hij een treffer van Cruyff nadat deze met Barry Huls- hoff een vrij veld had gekregen toen de Feijenoord-defensie zich verkeek bij het gebruikmaken van de buitenspel- val. Hulshoff had alle gelegenheid be heerst te scoren, doch speelde op luttele meters voor het doel de bal toch nog over naar Cruyff, die zich, volgens Van de Kroft wel in buitenspelpositie be vond. Hoe het ook zij: gelukkig was de leiding van de arbiter allerminst. Eén winstpunt was er voor de tien duizenden toeschouwers op de tribunes: de 11 eindstand gaf de krachtsver houding zeer eerlijk weer. Ajax, dat onder meer Jacques Swart in de verde diging had opgenomen, liet Feijenoord aanvankelijk komen. De Rotterdam mers, die ditmaal in Moulijn een zeer zwakke linksbuiten hadden, waren ech- FC UtrechtHaarlem 1-0; Feijenoord Ajax 1-1; Go AheadHolland Sport 4-0; NEC—NAC 1-1; MVV—PSV 0-3; ADO—FC Twente 1-1; DWS—Sparta 2-1; VolendamExcelsior 3-0; Telstar AZ'67 4-0. 1) ADO 16 11 4 1 26 31-11 2) Feijenoord 16 10 5 1 25 35-13 4) Ajax 16 10 4 2 24 41-10 3) Sparta 16 9 6 1 24 29-15 6) PSV 16 10 3 3 23 35-11 5) FC Twente 15 8 6 1 22 20- 5 7) FC Utrecht 16 8 2 6 18 24-31 8) NEC 16 8 2 6 18 24-31 9) Go Ahead 16 5 4 7 14 19-22 (12) DWS 16 3 7 6 13 12-20 (13) Telstar 16 3 6 7 12 19-26 (14) Volendam 16 4 4 8 12 18-27 (10) MW 15 3 5 7 11 13-23 (11) Holl. Sport 16 3 5 8 11 16-25 (15) NAC 16 3 5 8 11 18-30 (16) Excelsior 16 2 5 9 9 14-33 (17) Haarlem 16 1 6 9 8 14-30 (18) AZ'67 16 1 5 10 7 11-42 ter slechts zelden gevaarlijk ook al om dat het gevreesde trio Hasil-Jansen- Kindvall in het middenveld bij de op bouw van de aanvallen door de stugge en versterkte verdediging van Ajax zeer werd gehinderd. Het doelpunt van Ajax werd ten dele veroorzaakt door een fout van doelman Treytel, die weifelde bij het uit zijn goal komen en toen een hoge voorzet niet voldoende kon wegwerken. Dat le verde Rijnders een schietkans op van juist buiten het penaltygebied. Feijen oord had vervolgens het geluk aan zijn zijde dat Van de Kroft tenminste een treffer van de landskampioenen ten on rechte afkeurde. De Rotterdammers herstelden zich hetgeen resulteerde in een prachtig doelpunt van Hasil, die een voorzet van Schneider direct diagonaal inschoot. Feijenoord bleef daarna iets sterker, doch zag geen kans de winnende treffer te scoren. Iets waartegen de werkelijk neutrale toeschouwer, gezien de ver richtingen op het veld, niet veel be zwaar kon hebben. Bij Ajax verving na de rust de nieu we Westduitse aanwinst Horst Blan kenburg beslist niet onverdienstelijk Sjaak Swart. Voor Feijenoord beteken de het gelijke spel een nieuw „record": de Rotterdamse club bleef op eigen ter rein voor de vijftigste achtereenvolgen de- maal ongeslagen. De laatste neder laag in de kuip dateert van december 1967. Feijenoord: Treytel; Schneider, Is rael, Laseroms en Van Duivenbode; Hasil, Van Hanegem en Jansen; Wery, Kindvall en Moulijn. Ajax: Stuy; Swart (Blankenburg), Krol. Vasovic, Rijnders en Hulshoff; Neeskens en Mühren; Cruijff, Van Dijk en Keizer. Scheidsrechter Van de Kroft, toe schouwers 67.000. ROTTERDAM Jock Stein, de manager van Celtic, was zondagmiddag in het uitverkochte Feljenoordstadion een van de 67.000 toeschouwers die het treffen tussen Feijenoord en Ajax bijwoonde. Stein verklaarde zijn komst naar Rotterdam met: „Celtic speelt in maart tegen Ajax voor de Europa Cup. Daarom wilde ik onze tegenstander zien spelen tegen wat de beste club in Nederland wordt ge noemd". Stein was van mening dat hij een goede wedstrijd had gezien. „Ajax heeft goe de spelers en een zeer competente verdediging. Deze wedstrijd was in geen enkel opzicht te vergelijken met het duel Ajax-Feijenoord van het vorig seizoen. Het was een totaal andere wedstrijd. Tegen het naderen van de kwartfinalewedstrij den voor de Europa Cup kom ik nog wel eens terug". AMSTERDAM Frans Geurtsen heeft zich geen betere rentree kunnen voorstellen bij DWS. „Goaltjes Frans" zoals hij in het begin van zijn carrière bij de Amsterdammers werd genoemd, heeft het zozeer gewenste en gescan deerde geroep weer van de tribunes ho ren neerklateren: „Fransie. Fransie". Het brak los nadat Geurtaen in de 80e minuut van de wedstrijd op schitteren de wijze de vrije schop van aanvoerder Dijkstra ineens op zijn schoen nam en Doesburg kansloos sloeg. Het betekende opnieuw een voorsprong voor DWS en de felle Amsterdammers hebben deze niet meer afgestaan. Sparta kreeg dus op de laatste voet balzondag van het jaar de eerste neder laag in deze competitie te slikken. Uit gerekend tegen DWS, dat nu eens niet met tegenslag had te kampen maar met aantrekkelijk, zo nu en dan zelfs zeer goed voetbal de Rotterdammers tege moet trad. Sparta kreeg weinig kansen; uitgerekend drie, waarvan er een werd omgezet in een treffer. Dat was in de laatste omgang van de secondewijzer in de eerste helft toen Koudijzer toesloeg na een misser van Overweg. Maar DWS had tot dat moment toch steeds het spel in handen gehad, vooral door zeer goed werk van Dijkstra en Nunin- ga, die het middenveld beheersten. Het overwicht was in de 24e minuut tot uit drukking gebracht door Vrauwdeunt, die een vrije schop van Geurtsen op prachtige wijze afwerkte (10). In de tweede helft verhoogde Sparta het tempo en de druk op het doel van Jongbloed, overigens voortreffelijk in vorm, werd steeds groter. Maar deson danks bleef DWS koelbloedig verdedi gen en gaf praktisch geen kansen weg. De uitvallen van de Amsterdammers, veelal geleid via Geurtsen en Bonsink, verontrustten de Rotterdamse defensie herhaaldelijk, en een van deze uitval len werd Sparta noodlottig. Bonsink wilde doorbreken, maar werd door aan voerder Eijkenbroek onderuit gehaald. Dijkstra belastte zich met de vrije schop en Geurtsen rondde het werkstuk doeltreffend af: 21. DWS: Jongbloed; Flinkevleugel, Kamminga, Soetekouw en Dijkstra; Bianchi, Overweg en Nuninga; Bonsink. Geurtsen en Vrauwdeunt. Sparta: Doesburg; Venneker, Ter Horst, Eijkenbroek en Visser; v.d. Veen en De Quant; Heijerman, Koudijzer, Klijnjan en Kristensen. Scheidsrechter Godding, toeschou wers 5200. A Met een keiharde kogel brengt Frans Hasil het Rotterdams doelpunt op zijn naam. I 2 3 Utrecht-Haarlem fx|| Feijenoord-Ajax □□S Go Ahead-Holl. Sport[x|| ||~1 N.E.C.-N.A.C□□S M.V.V.-P.S.VQXO A.D.O.-Fc. Twente I ll~1fx] D.W.S.-Sparta OUZO Volendam-Excelsior fx] j Telstar-A.Z. '67 0OD Wageningen-Vitesse I II Ifxl Fc. Den Bosch-Blauw Wit[x]| Limburgia-A.G.O.V.Vfx] Volewijckers-Gooiland[x|| De cijfers van sporttoto 23 zijn deel nemers 760.332; inleg f 1.660.198, prijzenbedrag: f 747.090,eerste en derde prijs elk f 261.481,tweede prijs f 186.772,extra prijs f 37.356,—. Zondagavond waren er zeventien meldin gen voor de eerste prijs. kwartter moeten vechten tegen een zich volledig op de verdediging toeleggend NAC, dat voor het eerst Daan Schrijvers In de gelederen had. De aanval van NAC was gebaseerd op een enkele snelle uitval maar de enige kans, die de Bredanaars kregen, werd onmiddellijk in een doelpunt omgezet. Een foutieve pass van de aanvoerder van NEC, Bonnen, bracht de bal voor de voeten van Bish, die De Bree van dicht bij geen schijn van kans gaf. NEC had daarvoor vele mogelijkheden gehad om de score te openen, maar De Jong had pech door tweemaal het houtwerk te ra ken. Maar het zou tenslotte toch De Jong zijn, die NEC op gelijk hoogte met de Bredanaars bracht, toen hjj een pass van Jendrossek benutte. In de slotfase heeft NEC geprobeerd een doelpunt te forceren. Er kwamen inderdaad kansen maar de voortreffelijke doelman van NAC, Kitzmann, werd niet meer gepas seerd. NEC De Bree; Kornelis, Eggenkamp, Pljs en Mellaard; Dekker, De Jong en Bonnen; Jendrossek, Davidovic en Jans sen. NAC Kitzmann; Van Gorp, Vermeu len, Schrijvers en Graauwmans; Quaars, Bouwmeester en Bakker; Bish, Pogrzeba en Brouwers. Scheidsrechter: Van Gemert; toesch. 9.000. LA VA LETT A Het Zwitserse voet balelftal heeft zondag in La Valetta de wedstryd voor groep drie van het toer nooi om het Europese kampioenschap voor landenteams tegen Malta met 2-1 gewonnen. Alle doelpunten kwamen in de tweede helft tot stand. De stand in groep 3 is 1. Zwitserland 2 2 0 0 4 31 2. Malta 2 0 111 2—3 3. Griekenland 2 0 111 1—2 4. Engeland 0 0 0 0 0 00 ROTTERDAM Arbiter Leo van de Kroft was na Feijenoord-Ajax «en man met weinig vrienden in de volgepakte „kuip". De aanhangers van Feijenoord verwe ten hem, dat hy in de beginfase een overtreding van Vasovic tegen Kindvall In het penaltygebied onbestraft liet en in de tweede helft niet zag dat AJax-doelman Stuy by de rand van het strafschopgebied de Zweedse spitsspeler In een halve heupzwaai nam. De Ajacieden namen de Haagse rechtspreker kwalijk dat hij het gave doelpunt, dat Johan Cruyff na een weergaloze solo scoorde, afkeurde omdat tijdens die wervelende actie van het Amsterdamse idool een andere aanvaller van Ajax allerminst hinderlijk overigens buitenspel had gestaan. NIJMEGEN Ondanks het feit dat NEC een voortdurend overwicht heeft gehad tegen het bezoekende NAO mocht het biy zyn met het geiyke spel: 11. De Nymeegse ploeg heeft tweemaal drie DEN HAAG ADO is in het Zuiderpark tegen FC Twente ternauwernood aan de tweede nederlaag in successie ontsnapt. Nadat Jan Jeuring een kwartier voor tyd de bezoekers met een slimme boogbal over de te ver uitgelopen Thie de leiding had gegeven, zagen vele ADO-supporters het somber in. Temeer, daar het spel van de Haagse voorhoede waarin Berg en Schoenmaker bepaald niet op dreef wa ren) weinig perspectieven bood. Maar de Enschedeërs gingen na de treffer onmiddellijk in de verdediging en lieten ADO komen. Daardoor ontston den in de slotfase toch enkele hachelijke situaties voor het doel van de weer voortreffelijke Schrijvers. Met nog slechts vier minuten te spelen kwam ADO op gelijke hoogte toen Couperus uit een voorzet van Looye inschoot: 1-1. Het laatste kwartier bood trouwens de enige opwindende momenten van de wedstrijd. Zowel ADO (zonder Weimar, v.d. Burch, Hestad en Pas), als FC Twente gingen uiterst omzichtig te werk, bang als men was voor een nega tief resultaat. Beide ploegen legden ook het accent op de middenveld. Waardoor er een opeenhoping van spelers ont stond. Bovendien hield men hardnekkig vast aan de buitenspelval. Er werd nau welijks een aanval van betekenis opge zet. Bij FC Twente speelde Antal Nagy ln plaats van René van de Kerkhof, die ln de ogen van trainer Kees Rijvers de laatste tijd te zelfzuchtig is opgetreden. Na tien minuten in de tweede helft liet Rijvers het tweetal toch wisselen. ADO kreeg in de gehele wedstrijd slechts twee reële kransen. In de eerste helft zag de kleine Advocaat een felle kopbal juist gekeerd door Schrijvers en zeventien minuten na de rust benutte de Enschedese doelman een aarzeling van de vrijstaande Looye om zich onver vaard op de bal te werpen. ADO: Thie; Korevaar, Van Vliet, Mansveld, De Caluwe; Advocaat, De GLASGOW De Schotse voetbal kampioen Celtic, in maart tegenstander van Ajax in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker, heeft zaterdag voor de Schotse competitie zyn uitwedstrijd tegen Ayr United met 2-1 gewonnen. In de Schotse competitie bezet Celtic na zeventien wedstrijden de tweede plaats met 29 punten. FC Aberdeen Is eerste met 30 punten. Glasgow Rangers is met een puntentotaal van 21 derde. Zoete, Schoenmaker; Berg, Couperus en Looye. FC Twente: Schrijvers; Van Ierssel, Drost, De Vries, Oranen (Notten); Huve, v. d. Vail, Pahlplatz; W. v. d. Kerkhof, Jeuring en Nagy (R. v. d. Kerkhof). Scheidsrechter Keizer; toeschouwers 23.000. De uitslag van de zaterdag gehouden trekking van de Duitse Lotto, 6 uit 49, was als volgt: 1, 6, 21, 30, 31, 45. Extra getal 40. Olympisch getal 8250. IJMUIDEN Het uiterst zwakke AZ heeft Telstar weinig moeilijkheden be zorgd. Telstar beet in het eerste kwar tier fel van zich af. AZ kreeg daardoor geen gelegenheid behoorlijk uit te ver dedigen of een aanval op te bouwen. De toch al ver van zekere AZ-defensie kwam onder een constante druk. Twee treffers beide uit voorzetten van de actieve Bond waren daarvan het ge volg. Bij beide kopballen ging de ver dediging van de gecombineerden niet vrijuit. Het eerste schot, dat Telstardoelman Van der Meeren te verwerken kreeg, kwam pas in de tweede helft. In die pe riode verviel Telstar volkomen onnodig in paniekerig spel. AZ was echter te zwak om daarvan te profiteren. Het derde IJmuidense doelpunt het verre opdringen van AZ werd de ploeg nood lottig bij een uitval van Fens bracht de rust bij de thuisclub weer terug. Telstar: Van der Meeren; Drlessen, André, Zwaan en Wijngaarden; De Vries (Jonkers), De Wit en Van Egmond; Stanic, Bond en Fens. AZ '67: Vooys; Mol, Kabel, Van Veen en Vonk; Twisk, Liberda en Stappers; De Jager, Schmidt en Vreedenburg. Scheidsrechter Boogaerts; toeschou wers 5000.

De Vallei | 1970 | | pagina 13