DOVO AL BEGONNEN AAN WINTERSLAAP tl GVW speelde een nuttig oefenduel Herstel van De Merino "s schijnt definitief te sijm HEREN GEEN WINTERKAMPIOEN Dames 2 promoveert naar le klasse Montfoort sloeg aanval van Renswoude af Mistige acties op Panhuis Beslissing SKF 3 valt deze week Van Veenendaal zaaide paniek Gouden doelpunt van Van den Berg NS legt beslag op schip dat Hembrug aanvoer Zwemmen EREPLAATSEN VOOR VZC IN AMERSFOORT ZEGE VAN HARSKAMP Volleybal OPHEUSDEN WEER VRIJ Tafeltennis Glaasje op! LAAT u rijden. ft CLIMAX Geen winterkampioen MAAHÜAG 21 UI-^civiuuK lV/O A-- VEENENDAAI* GVW heeft zich kennelijk nogal geamuseerd in Kam pen, want na afloop van de oefenwed strijd tegen DOS Kampen werd meteen een afspraak gemaakt voor zaterdag 9 januari. Beide ploegen speelden een goede wedstrijd en GVVV-trainer Baams zag zijn kans schoon om zonder risico enige wijzigingen in zijn elftal aan te bren gen. Anton Veldhuizen was weer naar de achterhoede verhuisd en zijn broer stond, samen met Geurt van Veenen- daal, in de spits opgesteld en op het middenveld opereerde een viermansfor matie, bestaande uit Marcus, Koen van de Bovenkamp, Jos van Manen en Piet van de Bovenkamp. Er ging veel ge vaar van deze tweemansvoorhoede uit en in de eerste helft gaf GVW de toon aan. In de 21e minuut nam GVW een voorsprong door Geurt van Veenendaal, die met een simpele beweging van zijn voet de DOS-keeper verslagen achter liet (0-1). De Veenendalers bleven aan dringen en uit een van de hoekschop pen, die daardoor ontstond, werd de score opgevoerd. Geurt van Veenendaal aarzelde niet en nam de bal uit de cor ner van Piet van de Bovenkamp in een keer op de slof (0-2). In de rust werd Otto Takken, die sinds lange tijd weer van de partij was, vervangen door Wim van Roekei en Kampert maakte plaats voor Wim van de Heuvel. Door deze wijziging was het verband in de GVV V-defensie even verdwenen en voordat de verdediging weer op elkaar was ingespeeld, lag de bal al achter keeper Van Dijk (1-2) in de eerste mi nuut na de hervatting. Na 12 minuten spelen scoorde Geurt van Veenendaal zijn hattrick, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt, te recht, wegens buitenspel af. Wel had hij een aandeel in de derde treffer, want zijn acties in de DOS-verdediging stichtten zoveel verwarring, dat een verdediger in paniek de bal in de 20e minuut in eigen doel trapte (1-3). Aan de andere kant was Jan van de Boven kamp weer uitstekend op dreef en de samenwerking tussen keeper Van Dijk en deze sleutelfiguur in de laatste linie liet niets te wensen over. In de 75e minuut kwam DOS wat dichterbij door een fraaie kopstoot van de meegekomen kanthalf, waartegen Van Dijk machteloos stond (2-3). Tien minuten voor het einde nam heel GWV deel aan een aanval op het vijandelijk doel en Marcus kon de voorzet van Geurt van Veenendaal niet missen (2-4). Beide partijen waren bij zonder tevreden over het resultaat en alles wijst erop, dat DOS Kampen in het nieuwe jaar de reis naar Veenen daal maakt om de kennismaking voort te zetten. VEENENDAAL De mensen, die het zaterdag te koud, te mistig en onin teressant vonden om zich naar het Pan huis te begeven, hebben groot gelijk gehad. Het spel, dat DOVO en NSC op de grasmat legden, was soms niet om aan te zien en het was misschien beter geweest, wanneer de ploegen in de rust in de kantine waren gaan zitten om de tweede driekwartier vol te maken met klaverjassen. De eerste helft was een trieste aange legenheid en de verveling van de an ders zo trouwe supporters uitte zich in boe-geroep. DOVO zou dit varkentje, in dit geval NSC, wel even wassen, maar de „show" van de roodwitten liep uit op een fiasco. Spelers, die in staat zijn om een redelijke partij voetbal te laten zien, stonden nu vreemd te schutteren en het was een verademing wanneer er eens een bal goed werd geplaatst. Natuurlijk, DOVO was technisch en taktisch verreweg de beste ploeg, maar de zelfoverschatting was de Veenenda lers zaterdag wel erg naar het hoofd gestegen. DOVO startte met Van Tuil in de middenlinie en v. d. Heuvel als rechts buiten, terwijl Van Kooten in de ach terhoede stond opgesteld. Van Tuil kwam nog wel tot goede acties, maar Van de Heuvel bleek niet te kunnen bogen op een balbehandeling van enig formaat. Het honend gelach, dat de toe schouwers iedere maal over hem lieten neerdalen op het moment, dat hij de bal in zijn bezit kreeg, zal ook wel niet als een stimulans hebben gewerkt. Een bijzonder nonchalante Van Bruxvoort opereerde als een in zijn winterslaap gestoorde beer in de defensie en het was alleen maar treurig, dat NSC niet van zijn fouten kon profiteren. Pas na 14x minuten ontstond er enig gevaar voor het doel van de tegenpar tij, maar Diepenveen kon zijn solo niet VEENENDAAL De vorm van De Merino's schijnt zich in stijgende lijn voort te zetten, want nadat vorige week SKV op eigen terrein werd bedwongen, werd nu ook Lunteren het slachtoffer van de Veenendalers. In het begin van de eerste drie kwartier wogen de ploe gen tegen elkaar op, maar nadat na twintig minuten spelen Henk van de Berg zijn ploeg naar een, naar later zou blijken definitieve voorsprong had ge schoten veroverde De Merino's een vel- doverwicht. De Veenendaalse defensie kwam niet voor onoplosbare problemen te staan en wist de zaken in goede ba nen te leiden. Terwijl de Lunterse verdediging dacht aan buitenspel, schoof Henk van de Berg, alleen voor de keeper geko men, de bal langs de vergeefs graaien de handen van de Lunteren-goalie en nadat de scheidsrechter advies had ge vraagd aan de grensrechter wees sij gedecideerd naar het midden, (lr-0). Na dat doelpunt benadrukte De Meri no's het veldoverwicht door zich vele kansen te scheppen, maar een doelpunt kon niet meer worden gescoord. Lunteren gaf na de rust de toon aan en de talrijke aanvallen gaven de Vee nendaalse verdedigers handenvol werk. In laatste instantie was daar echter keeper Van de Haar, die deze middag zijn werk foutloos verrichtte. Ondanks de druk ontstonden er ge vaarlijke situaties voor het doel van Lunteren, maar door te individueel spel van o.a. Henk van de Berg gingen vele reële kansen verloren. UTRECHT De Nederlandse Spoor wegen hebben beslag laten leggen op het 9000 ton metende Russische schip Komossomoletz Uzbekistana, dat vrij dagochtend om halftwaalf de Hembrug heeft aangevaren. Er ligt een cautie op van 4 miljoen. Het schip is afgemeerd in Amsterdam, waar de rijkspolitie te water een nader onderzoek instelt naar het gebeurde, (zie verder elder» in dit blad). Van Kooten liep al in de beginfase van de strijd een blessure op, en hij werd vervangen door Veenhof die rechtsback ging spelen, terwijl De Roos naar de rechtsbuitenplaats verhuisde. De drie punten die De Merino's uit twee wedstrijden heeft behaald moeten wel een morele steun betekenen, te meer omdat VIOS V en Hatto Heim zaterdag verloren, en de ploeg van trai ner Teunissen kan met minder vrees de rest van de competitie in 1971 tegemoet zien. Een aanval van De Merino's op het Lunterse doel. met een doelpunt, bekronen. Een mi nuut later verscheen een van de NSC-spitsen in duidelijke buitenspelpo sitie alleen voor Van Hardeveld, maar de DOVO-keeper was toen nog attent. In de 21e minuut gaf Van Bruxvoort zonder enige aanleiding een pass op de een meter van hem afstaande Wassing, maar met alleen voor zich de DOVO- goalie knalde de gevaarlijkste NSC- aanvaller naast. Hoe gemakkelijk het allemaal eigen lijk zou kunnen zijn, demonstreerde Van de Bovenkamp in de 25e minuut. Spelenderwijs zette hij een aantal er- dedigers op het verkeerde been en gaf doelman Vonhof het nakijken (1-0). Dit doelpunt veranderde echter niets aan de vertoning van de Veenendalers en de ongetwijfeld goede bedoelingen van de middenvelders gingen letterlijk de mist in. De lamlendigheid bereikte een climax na een half uur spelen, toen een vrije trap naar Wassing, een meter of twintig van het doel, ongestoord achter Van Hardeveld neerdaalde (1-1). Na de rust verscheen er een gewijzigd DOVO, waarin v. d. Heuvel, Overeem en v. Tuil plaats hadden gemaakt voor Van Hall, Borg en v. d. Haar. Vooral laatst genoemde bracht weer wat vuur in de strijd en resultaten waren dadelijk merkbaar. Het verband in het elftal was weer aanwezig en zonder dat het prijsschie ten werd, is NSC niet meer onder de DOVO-druk vandaan gekomen. Van Bruxvoort maakte zijn fel begeerde doelpunt na vijf minuten spelen (2-1). Van Hall bleek niet meer alleen te kunnen vertrouwen op zijn loopsnel heid, maar de fraaie voorzet, die hij, naar rechts gezwenkt, in de doelmond liet neerdalen, werd in tweede instantie door Van de Haar met een listige boog- bal tegen de touwen gewerkt (3-1). VEENENDAAL Gisteren organi seerde AZ en PC te Amersfoort natio nale „clubrecordwedstrijden" in het Sportfondsenbad. Ook VZC nam hier aan met een flinke ploeg deel. Diverse scherpe tijden werden weer op de klok ken gebracht, terwyi VZC by herhaling ereplaatsen in de wacht sleepte. Cor Bouman startte op de 200 meter wisselslag niet al te best en eindigde in de tijd van 2.40.4 min. De 50 mtr. schoolslag voor jongens onder 10 jaar werd een prooi voor Andre Faber in de tijd van 44.8 sec. De jonge "knapen Ma- rius Methorst en Henk Siepel waren in de „herengroep" ingedeeld op de 100 mtr. schoolslag. Marius Methorst zwom een tijd van 1.35.1 min, terwijl Henk Siepel de fraaie tijd van 1.31.0 min liet noteren. Bij de dames zwom Els Lazet over deze afstand 1.33.1 min. De 100 mtr. vrije slag voor dames werd uiteraard gewonnen door Anke Rijnders in 1.03.4 min. Ineke Faber werd zowaar derde in de voor haar fraaie tijd 1.11.1 min, terwijl Louise van Viegen er eveneens snel tussenuit trok in 1.11.9 min. Gerrie van de Pest noteerde 1.12.4 min. en Marianne Bou man 1.12.9 min. Op de 100 mtr. vrije slag zwom de jonge Chris van de Berg de sterke tijd van 1.16.1 min. Teunis van Binsbergen zwom over deze afstand 1.08.5 min, ter wijl Wim Keman dit onderdeel won in de voor hem matige tijd van 1.04.0 min. Op de 50 mtr. rugslag voor meisjes weer een VZC-succes: Linda Faber won in de zeer goede tijd van 37.4 sec. André Faber werd hierop tweede met de tijd van 45.0 sec. Linda Faber behaalde eveneens de eerste plaats op de 50 mtr. vrije slag. Haar tijd van 33.8 sec. betekende een grote voorsprong op de rest van het veld. Ton Sipkema zwom bij de jongens heel mooi 41.2 sec en werd hiermee vierde. Wim Keman deed over de 100 mtr. vlinderslag 1.14.9 min., Bert Bolderman deed er 1.18.2 min. over, terwijl Cor Bouman derde werd in de tijd van 1.13.2 min. Vier VZC meisjes deden op dit num mer mee. Anke Rijnders, de bekende nationale kampioene won in 1.09.3 min., maar zowel Ineke van den Bosch als Gerrie van de Pest deed er 1.22.0 min. over, goed voor een derde plaats. Win nie Faber zwom heel sterk 1.24.9 min. en Louise van rviegen 1.26.7 min. over deze afstand. Een goede dag voor de overwegend jonge VZC-equipe, dat ook nu weer in het middelpunt van de belangstelling stond te Amersfoort. Gele genheids achter speler v. Koo ten kijkt toe, hoe Teus van Har develd een aanval van NSC onder breekt. NSC bleef voetballen, probeerde via aanvalsspits, Wassing een beter resul taat te verkrijgen, maar Van Hardeveld kreeg niet veel meer te doen. Een kwartier voor het einde bracht Houtriet de definitieve stand op het scorebord (4-1). Een overwinning, die als een klei ne compensatie zou kunnen gelden voor het gebodene. HARSKAMP Het krachtsverschil tussen Harskamp en Advendo was niet zo groot als de uitslag doet vermoeden. (6—1). De meeste doelpunten ontstonden door grote fouten in de Ederveense de fensie. Harskamp was in de eerste helft wat sterker en had bij rust al een 31 voorsprong. In de tweede helft toonde Advendo zich een gelijkwaardig tegenstander, ook door de wisselingen die trainer Hertog in zijn formatie had aange bracht. De thuisclub benutte de kansen echter beter en voerde de score op tot 61. J. v. Donkelaar redde de eer voor de Ederveners. VEENENDAAL Panters boekte za terdagmiddag weer een succesvol resul taat. In de sporthal „Catharijne" te Utrecht speelde het tweede damesteam zich in een promotiecompetitie door 2 overwinningen naar "de eerste klas. Tweemaal een zege van 21 op SVO en Benschop was voldoende om vol gend seizoen een klas hoger te gaan spelen. Het werden overigens bijzonder spannende wedstrijden, want tot twee maal toe moest er een beslissende der de set aan te pas komen. Door deze promotie is de afstand tussen het eerste damesteam, dat in de hoofdklasse uit komt, aanmerkelijk verkleind. Heren 1 verloor de strijd om het „winterkam pioenschap" met een incomplete ploeg van Valbovol 3. dat met 30 aan het langste eind trok in deze „formele wed strijd". Het is met het tweede damesteam de laatste maanden een vreemde geschie denis geweest. Het startte in de tweede klas met enkele nederlagen en gelijke spelen, maar door een ferme eindspurt wist het zich toch nog op de tweede plaats te nestelen, goed voor klassering in de promotiecompetitie, die zaterdag middag op één middag werd afgewerkt. Panters 2 zag toe hoe de eerste wed strijd in deze „mini-competitie" tussen Athlon en Benschop in een 02 zege eindigde voor Benschop. Daarna trad Panters 2 in het krijt tegen SVO. In de eerste set was er geen vuiltje aan de lucht en Panters 2 trok met 157 aan het langste eind. In de tweede set kreeg het een enorme afknapper, want er werd met niet minder dan 515 verlo ren (11). In een spannende derde set trokken beide ploegen fel van leer. De spanning steeg ten top bij de stand 1313, waarna Panters 2 op de valreep Opheusden was weer eens vry, hoewel de club nog altyd een achterstand heeft in wedstrijden. Toch werden er twee wedstrijden gespeeld. Oranje Blauw ver loor met 0-2 van FHS. HSV schijnt eindelijk iets beter te gaan spelen. Dit ging ten koste van het anderaan staande Dynamo, dat met 8-3 geklopt werd. De competitie is nu stopgezet tot 30 januari, alleen als de weersgesteldheden bijzonder gunstig zijn kan er een inhaal programma vastgesteld worden voor het zaterdagvoetbal De stand is nu als volgt WS 10-19* HSV 10-7 UNI w 10-19* Oranje Blauw 12-7 Opheusden 9-14 Excelsior 8-4 SDOO 11-12 Dynamo 12-2 FHS 10- 8 gestaakte wedstrijd W8-UNI 2-2, niet meegeteld. de set met 1513 naar zich toe trok. De eerste winst was met 21 binnen. Direct hierna moest Panters aantre den tegen Benschop, dat zojuist van Athlon had gewonnen. Ook nu weer trok Panters 2 de eerste set met 1510 naar zich toe. En wederom moest het de eer in de tweede set aan de tegen standster laten, want Panters 2 verloor die met 12—15 (1—1). Na een aanvan kelijk gelijk opgaande strijd liep Pan ters 2 aan het einde van de derde set langzaam maar zeker iets uit en won tenslotte na veel schermutselingen met 1511 en daardoor de strijd weer met 21. Panters 2 stond toen al met één been in de eerste klas. In de daarop volgende wedstrijd overwon SVO het Utrechtse Athlon met 2f—0. De promotie van Panters 2 werd vervolgens een feit, toen Benschop kans zag SVO met 2—0 een duidelijke ne derlaag toe te brengen, want toen was de strijd tussen Panters 2 en Athlon niet eens meer nodig. Panters 2 en Benschop promoveerden naar de eerste klas. Een goede prestatie van de jonge Panters-formatie die nu, naast het kampioenschap van heren 1 en de pro motie van heren 3, de successenreeks voortzette. Op het zelfde tijdstip als dames 2 moest heren 1 van Panters aantreden tegen het Woerdense Valbovol 3 om het „winterkampioenschap". Belde ploegen waren ongeslagen kampioen geworden van de eerste klasse A en B. Deze strijd in feite dus een formele werd door Panters niet erg serieus ge nomen. Het trok ten eerste ten strijd* met een incomplete ploeg en ten twee de wilde het niet graag zijn ware ge zicht laten zien aan Valbovol 3, want deze ploeg kon over enkele maanden eveneens wel eens de tegenstander worden In de beslissingswedstrijd voor promotie naar de overgangsklasse. Valbovol, bijna geheel samengesteld uit spelers die enkele jaren geleden nog deel uitmaakten van de „eredivisie- ploeg", speelde zeer gevarieerd en vooral zeer tactisch. Het had duidelijk meer ervaring dan de Panters-eenheid, terwijl Panters zich bij herhaling be zondigde aan veel eigen fouten. De eer ste set werd dan ook met 7—15 verlo ren. De tweede set werd bepaald geen eenzijdige strijd, maar weer won Val bovol met 915. Ook de laatste set, waarin fraai volleybal was te zien, werd met 1015 door Valbovol gewon nen, waardoor Panters dit „vriend schappelijke duel" met 03 verloor. Panters wacht de komende maanden een aantrekkelijke competitie in de nieuw gevormde eerste klas, waaruit de candidaat moet komen, die in aanmer king komt voor een promotiewedstrijd als kampioen, tegen de kampioen van de eerste klasse B, wat wel weer eens Valbovol kan zijn. Maar dan zullen d* zaken ongetwijfeld anders worden aan gepakt. RENSWOUDE Met een gewijzigde opstelling (H. v. d. Veer was op de rechtsbuitenplaats vervangen door v. Elteren) begon Renswoude aan het zware karwei. Montfoort liet er geen gras over groeien en maakte 1 snel aduidelijk, wat het wild Renswoude werd onder zware druk gezet en keeper v. Mourik moest in de 4e minuut al naar de bedreigde bovenhoek, toen v. Wijk hard inschoot. De aanvallen van Montfoort bleven op de Renswoude- veste afrollen en door de beide snelle vleugelspelers werd er steeds gevaar gesticht. Keeper v. Mourik bleef echter over eind toen Bouman enkele malen ge passeerd werd en stopte schoten van Plomp en Vos. Montfoort speelde echter ook niet zonder zenuwen, want een fraaie voorzet werd door 3 spelers ge mist. De pogingen van Renswoudes spits C. Aalbers werden ook in de mod der gesmoord, terwijl ook C. Overeem niet uit de voeten kon. In de 20e minuut was het raak, toen J. Vos alleen op keeper v. Mourik af ging en de bal hoog in de touwen joeg (1-0). Montfoort ging door en nadat v. Mourik enkele malen goed had ingegre pen was het uit de voorzet van rechts buiten De Lange, die Bouman passeer de A. Plomp die inschoot. v. Mourik stompte de bal weg, maar de goed opgekomen Verboom schoot langs de op de grond liggende v. Mou rik (2-0). Nu pas probeerde Renswoude de bakens te verzetten en de laatste 10 minuten voor rust kreeg het enkele zeer goede kansen. C. Overeem gleed 5 minuten voor tijd langs zijn bewakers en schoot de bal langs de uitlopende Montfoort keeper (2-1). Bijna werd het nog gelijk toen Aalbers in de hoek inschoot, maar de bal werd tot corner getikt. Na de rus| werd Bouman vervangen en Th. v. Leeuwen ging de rechtsbuitenplaats be zetten. V. Leeuwen bracht meer vaart in de aanval en reeds in de eerste minuut kreeg C. Overeem uit een goede pass een fraaie kans, maar hij gleed op het kritieke moment weg. Aan de andere kant redde Koetsier door de bal tot corner te werken voordat Vos kon in schieten. De Montfoort-spil had alle geluk, toen hij een bal, die in de modder was gesmoord, nog uit het verlaten doel van de doellijn kon trappen. Back v. Hou ten kon zijn tegenstander niet houden en na een vrije trap haalde hij v. Wijk binnen de lijnen onderuit. A. Plomp benutte de penalty (3-1). Renswoude kwam in de steeds dich ter wordende mist door Aalbers op 3-2 uit een voorzet van B. J. Vink. Tijdens een onoverzichtelijke situatie, waarbij wel vier Montfoort-spelers bovenop evenzoveel Renswoude-spelers, incluis keeper v. Mourik, kwamen te liggen werd de bal in het doel gewerkt (4-2). Renswoude was een geslagen ploeg; on danks enkele pogingen om de achter stand nog weg te werken bleef de stand op 4-2. Na afloop werden de scheidsrechter, die deze week naar de KNVB promo veerde, de heer M. P. Hoek uit Zeist door het Renswoude-bestuur bloemen aangeboden omdat hij zaterdag voor het laatst een duel in de afdeling had geleid. De jeugd was goed vertegenwoor. digd tijdens de sport-instuif in da hal op zaterdagmorgen. De volwasse nen laten het echter nogal afweten VEENENDAAL Nu in de landeli'j- ke competitie de beslissingen zijn ge vallen resten er alleen in de afdeling nog enkele wedstrijden. Vooral in de 1* klasse C is de situatie nog uiterst span nend. Momenteel is de stand zo dat Kolping 2 uit Nijmegen de lijst aan voert met 4 verliespunten. Direct hier onder beiden met 1 verliespuntmeer, volgen Shot uit Wageningen en SKF 3 waarvan vooral het eerstgenoemde team in de laatste weken iets is afge zakt. Dinsdagavond moet SKF 3 op bezoek bij Kolping en donderdag volgt dan de uitgestelde wedstrijd SKF 3 - Shot. Uit dit programma blijkt dat de Veenenda lers de kans om beslag te leggen op een van de bovenste plaatsen en daardoor in de promotiegroep te komen, nog vol ledig in eigen hand hebben. In de eer ste ontmoeting deelden Kolping en SKF de punten maar bij Shot werd de tot nu toe enigste nederlaag geleden. In de 2e klasse A plaatste SKF 4 zich door Arena 3 in Nijmegen een 73-nederlaag toe te brengen definitief in de promotiegroep. In de 2e klasse C rest alleen nog d* ontmoeting SKF 6 - Oldra 3 die van avond in de SKF-kantine wordt ge speeld. i

De Vallei | 1970 | | pagina 15