Kampioenschap NVT Burgemeester Hoftijzer in jaarrede: stond op goed peil „Nonsens, dat Lienden alleen natuurlijke groei mag opvangen" Voetbal over de grenzen Bij ons is kleurentelevisie goedkoper dan U denkt DAAR MOET U NU VAN PROFITEREN WOUT VAN SCHUPPEN Candia nog niet uit de zorgen Met ingang van vandaag kunnen wij U fantastische aanbiedingen doen in kleuren T.V. PHILIPS 48 cm kleuren T.V. TELEFUNKEN 56 cm kleuren T.V. SIEMENS grootbeeld T.V. HOOFDSTRAAT 102 - TELEFOON 12341 Partijraad ESP wil progressief alternatief ARNHEMSE LEERLING VERPLEEGSTERS STAAN ACHTER PAULA F. KLUWER EN NIJHOFF WILLEN FUSIE Ontvoerders snel gegrepen Liendcbos ENGELAND ITALIË PORTUGAL BELGIË FRANKRIJK SPANJE Als u NU kleuren-TV koopt, kunt U er de komende feestdagen volop van genieten. kocht zeer scherp voor u in, Wij hebben een prachtige collectie in voorraad in de beste merken. U betaalt nu de laagste prijs, Uw bovendien wordt na 1 januari de BTW hoger. Als altijd leveren wij met perfecte garantie en service. Wij ruilen uw oude toestel in. MAANDAG 21 DECEMBER 1970 ARNHEM Het aantal deelnemers(sters) aan de kringkampioenschappen van de Nederveluwse Turnkring, door ESCA VC te Arnhem voortreffelijk georgani seerd irt de sporthal Malburgen-Oost, was beduidend minder dan vorig jaar. Hier mee in tegenstelling was de kwaliteit. Deze lag veel hoger dan bjj de kampioen schappen 1969 en dat kunnen we rustig als een grote vooruitgang constateren. Terwijl er in 1969 zeer weinig diploma's konden worden uitgereikt, omdat het minimum aantal punten niet werd behaald, lag, vooral in de tweede en derde klasse, deze verhouding veel gunstiger. Bij de dames 2e klasse ontvingen van de 20 deelneemsters 13 het diploma en werd kampioene mej. A. Schoolderman van Sparta uit Dieren met 35.15 pnt. Bij de dames 3e klasse, met 30 deel neemsters, ontvingen 28 dames het di ploma. Hier werd kampioene mej. A. Jansen van Olympia Cuyck met 37.15 punt. Bij de heren 2e klasse slechts 2 deelnemers, waarvan er één het kam pioenschap plus het diploma ontving, t.w. R. Kooymans va n Wilskracht Rhe- nen met 49.55 punt. In de 3e klasse met 4 deelnemers, waarvan er 2 een diplo ma ontvingen, werd kampioen H. Veld huizen van Wilskracht uit Rhenen met 31.60 pnt. In de le klasse heren werd kampioen M. v.d. Aa van Sparta Nijmegen met 50.20 punt, die ook als enige het diplo ma verdiende. In de dames le klasse vier deelneem sters, die allen het diploma verwierven. Kampioene werd hier mej. K. Koch van Dodewaard te Dodewaard met 34.05 pnt. Zeven dames streden in de keur- klasse, waarvan er 2 het diploma be haalden. Hier werd kampioene mevr. T. Nieuwenhuis-Bouma n van HBS Wage ningen met 36.45 punt. Als geheel was het een zeer goede wedstrijd, met goede oefenstof. De kringvoorzitter, de heer D. Ledoux uit Wageningen, had de dag geopend met een herdenking van de heer J. de Jong, de Bondsvoorzitter, die donderdag jl. is overleden. Hij heette jury, telcommissie en deelneemsters en deelnemers harte lijk welkom en dankte hen na afloop van de wedstrijden alsook de organise rende vereniging. Het geheel stond onder technische toiding van de heren G. J. Zwiebel uit Nijmegen en H. Verbeek uit Renkum. De uitslagen luiden: Dames keurklasse: 1. T. Nieuwen- huis-Bouman, HBS Wageningen 36.45 pnt; 2. T. Frickel, Hazenkamp Nijme gen 34.00 3. R. Broyl, VZOD, Deventer 29.20 Dames le klasse: 1. K. Koeh, GV Do dewaard, Dodewaard 34.05 2. M. Lee- naarts-Bergsma, Kon. Bato, Oostenbeek, 33.60; 3. B. Kuipers, Valto. Eefde, 32.50. RHENEN In een aanhoudende mot regen en een dunne mist speelde Can- dia'66 gistermiddag op eigen terrein te gen het Utrechtse Midlandia. De Rhe- nenaren moesten genoegen nemen met •en 0-4 nederlaag. Bij rust was de «tand al 0-3 in het voordeel van de gasten. Gedurende het eerste half uur van de wedstrijd zag het er helemaal niet naar uit dat de Candianen naar een neder laag werden gespeeld. De ploeg was voortdurend in de aanval en de gasten beperkten1 hun antwoord tot enkele snelle uitvallen. Candia viel in die eer ste fase van de wedstrijd ook op door goed plaatsen, maar ook nu kwam het gebrek aan goede schutters in de voor hoede weer om een hoekje kijken. De ploeg zag geen kans de meerderheid van het eerste half uur in een doelpunt om te zetten. In de dertigste minuut gelukte dat Midlandia wel. Het was een gelukstref fer, maar voor Candia een domper. Doelman Van Driel had de bal al vast, toen hij het leer weer losliet, dat toen gemakkelijk door de doorlopende Nico Werestijn in het net kon worden gede poneerd (0-1). Even later kroop Candia door het oog van de naald. Een door Midlandia ge nomen corner belandde op de lat. In de zesendertigste minuut bracht Hans Groot een Midlandia-aanvaller binnen het strafschopgebied ten val. De scheidsrechter wees naar de witte stip en de penalty werd door Harry van de Boogaart benut (0-2). Doelman Van Driel werd hierna vervangen door Ze- ger van Ingen. In de vierenveertigste minuut speelde Midlandia doelman Van Ingen én de complete verdediging van de Candianen totaal uit verband en v. d. Akker kon in een leeg doel schieten. Met deze 0-3 stand ging de rust in. Na de hervatting bleek Hans Groot te zijn vervangen door Jan ten Braak. De eerste aanvallen waren van Candia, maar de schoten gingen allemaal over of naast. Slechts één bal moest de Mid- landia-doelman over de lat werken. Al na een kwartier bracht de rechtsbuiten van Midlandia de stand op 0-4, hoewel er aan dit doelpunt een buitenspel luchtje zat, wees de scheidsrechter on verbiddelijk naar het midden. Toen na twintig minuten Remerie werd gewond aan het hoofd en met een gescheurde wenkbrauw het veld moest verlaten, kwam Candia met tien man tegenover de gasten te staan. Doelman Van Ingen redde enkele malen op fan tastische wijze en ondanks het feit dat de thuisclub met één man minder speelde, konden de gasten niet tot meer doelpunten komen. AMSTERDAM De partijraad van de ESP (Evangelische Solidariteitspar- tij, de onlangs door radicalen uit met neme de ARP gevormde politieke groe pering), is bereid zich volledig in te aetten voor een „progressief alterna tief". In een zaterdag tijdens een ver gadering in Amsterdam aangenomen resolutie wordt gezegd, dat de ESP zich voorstelt permante contact- en samen- werksorganen in te stellen, die bestaan uit leden van de PvdA, D'66, PPR en ESP. Gedacht wordt, aldus de resolutie, aan organen tussen de partijbesturen, tusssen verkiezingskandidaten en/of fracties, tussen kandidaat-ministers voor het schaduwkabinet en aan pro gramcommissies voor het onderhande len over en het samenstellen van een gezamenlijk prioriteitenprogram. Dames 2e klasse: 1. A. Schoolderman, Sparta Dieren, 35.15; 2. B. v.d. Born, K en V, Renkum, 35.10; 3. C. v.d. Berg, K en V, Renkum, 34.80. Dames 3e klasse: 1. A. Jansen, Olym pia Cuyck, 37.15; 2. C. v. Boxtel, Olym pia Cuijck, 35.50 3. A. Heister, Sparta Nijmegen, 35.45. Heren keurklasse: 1. B. Zeggelaar, Olympia Cuijck, 51.40; 2. C. v.d. Gotem, Moba, Zutphen, 49.70; 3. H. Kersten, VZOD Deventer, 4925. Heren jeugdklasse: 1. B. Bosma, VZO D Deventer, 46.80. Heren le klasse; 1. M. v.d Aa, Sparta Nijmegen 50.20. Heren 2e klasse: 1. R. Kooijmans, Wilskracht Rhenen 49.55; 2. R. v. Zoest, Kon. Bato, Osterbeek, 45.40. Heren 3e klasse: 1. H. Veldhuizen, Wilskracht Rhenen 51.60; 2. J. Kalkho- ven, Sparta Nijmegen 48.40. De dames werkten aan vier toestellen t.w. brug, balk, lange mat en sprong en voor de heren waren 6 onderdelen voorgeschreven en wel: brug, paard voltige, ringen, lange mat, rekstok en paardsprong. ARNHEM De leerling-verpleegsters van het Gemeenteziekenhuis in Arnhem hebben het opgenomen voor hun Rot terdamse collega Paula F. die tot een week voorwaardelijke gevangenisstraf werd veroordeeld omdat zij schuldig zou zijn aan de dood van een patiënt. In een verklaring zeggen zij dat leer ling-verpleegsters op het ogenblik werk moeten doen waarvoor zij niet compe tent zijn. Zij vinden dat het ziekenhuis bestuur of de behandelende medicus verantwoordelijk is en blijft voor de dood van de patiënt. In de verklaring zeggen de Arnhemse leerling-verpleegsters dat „de Bond van Verplegenden erop moet toezien dat de zaak zo spoedig mogelijk in hoger be roep wordt behandeld en dat de rechter zich door onpartijdige terzake kundige getuigen laat voorlichten". LIENDEN „Er is ons al herhaaldelijk verteld, dat de gemeente Lienden al leen maar voor haar natuurlijke aanwas mag bouwen. Ik noem dit klinkklare nonsens". Dat zei burgemeester J. C. Hoftijzer toen hij Zijn jaarrede hield tij dens de vergadering van de Liendense gemeenteraad. De heer Hoftijzer voerde aan dat het gemeentebestuur er echt niet op uit is van Lienden een stad te maken, maar dat bij de natuurlijke groei enige „buitenlanders" bijzonder wel kom zijn. „Zij vormen juist een mogelijkheid om een naar de eisen des tijds in gerichte gemeenschap op te bouwen", aldus de burgemeester. „De ngebruikstelling van het natuur bad ,,'t Liendebos", behorende bij de betreffende accommodatie en ook gep land voor dagrecreatie, is voor de ge meente van bijzondere betekenis", zo vervolgde de heer Hoftijzer. „In samen werking met de exploitanten zijn bur gemeester en wethouders bezig een project week-end huisje uit te werken waarvan het college veel verwachting heeft. Het ziet er m.i. naar uit, dat het recreatiegebied ,,'t Liendebos" daad werkelijk tot een gebied van 100 ha. zal gaan uitgroeien". Ook het recreatiegebied aan het veer van Ingen naar Eist had dit jaar alle aandacht van de eerste burger opgeëist. „1971 zal in dezen het jaar van de be slissing zijn. Het is duidelijk, dat het hotel met jachthaven en andere accom modaties, wanneer de plannen inder daad worden gerealiseerd van uitzon derlijk belang zal zijn voor het dorp Ingen, en de regio". Ook vermeldde hij nog de realisering van de camping „Blijwerve" van de heer E. J. van Beekhoff in Ingen. Terloops zei de burgemeester: „Ik wil er toch nog eens duidelijk op wijzen, dat men echt niet moet denken hier en daar maar naar believen recreatie te gaan bedrijven. Aan e en goed geoutil leerde camping ligt een investering van honderdduizenden guldens ten grond slag. Men is zo gauw geneigd om hier en daar een beetje te willen gaan pio nieren om wat „bij te verdienen". Met dilettantenwerk wordt noch het een noch het ander gediend". Uitvoerig belichtte de heer Hoftijzer ook de aansluiting van de rijksweg en de zorgen, die bestaan hadden rond het viaduct „De Vaalt". Hij prees zich ge lukkig met de verkeersoplossing. „Over één ding zfjn wij het met de provincia le waterstaat nog niet eens en wel dit: de afritten vanaf de richting Kesteren zowel als van de richting Tiel dienen te verdwijnen. Dit is ons nog steeds een raadsel want het afbuigende verkeer kan ten ener male niet verkeersbelem- merend werken. Nu moet b.v. het ver keer van de richting Tiel eerst rechts omhoog de noord-zuid-route op, vervol gens links af en direct daarop weer rechtsaf naar Lienden. Dit brengt het verkeer op de noordzuid-route meer in gevaar dan noodzakelijk is. Wellicht dat tijdens de uitvoering van de wer ken er toch nog een andere visie ont staat, hetgeen wij van harte hopen". De wijziging van de huisvuilophaal dienst en het rumoer hieromtrent pas seerde uiteraard ook de revue. „Blijkbaar hebben vele inwoners nooit begrepen of wilden niet begrij pen welk een enorm groot belang aan deze reorganisatie ten grondslag lag. Vele belangen werden hier gediend. Terecht seeft het gemeentebestuur de vele stormen van protest heel laconiek over zich heen laten gaan, want de ge hele materie was dermate voorbereid en uitgekiend, dat er gewoon geen al ternatieven bestonden. Lienden mag zich onder deze omstandigheden geluk kig prijzen een dergelijke bijzonder goed geoutilleerde dienst te bezitten". DEVENTER De uitgeversmaat schappijen /E Kluwer in Deventer en Martinus Nijhoff in Den Haag voeren besprekingen over een fusie. Nog dit jaar hoopt men het defini tieve resultaat van de onderhandelingen bekend te kunnen maken. Nijhoff is vooral een wetenschappelijke uitgeverij, die zeer veel internationale contacten heeft. „De verbreding van onze basis op het gebied van de wetenschappelijke uitgeverij en de internationalisering maken de samenwerking voor ons zeer interessant", aldus de heer A. W. Han sen, hoofddirecteur van Kluwer. Nijhoff is een besloten vennootschap waar ongeveer 325 mensen werken. Bij Kluwer werken ongeveer 2900 mensen. Bij de besprekingen over de fusie zijn inmiddels ook de vakorganisaties be trokken, terwijl ook de werkgevers organisatie is ingelicht. Enkele van de meest bekende uit gaven van Nijhoff zijn de woorden boeken van Van Dale en de „Sociaal economische geschiedenis van Neder land". Tot Nijhoff behoren de volgende ondernemingen: koninklijke drukkerij Van de Garde in Zaltbommel, Schelte- ma en Holkema in Amsterdam en de erven F. Bohn in Haarlem. LONDEN In de Engelse league Is zaterdag in de top van de ranglijst vrijwel niets veranderd. Alleen Totten- ham Hotspur kwam op eigen terrein tegen Wolverhampton Wanderers niet verder dan 00. De andere drie top clubs wonnen hun wedstrijden. Leeds United en Arsenal leden geen puntenverlies in twee moeilijke uitwed strijden. De ploeg van Jackie Charlton behaalde een knappe overwinning van 10 in Liverpool tegen landskampioen Everton. Voor het enige doelpunt zorg de Charlton zelf. In de 11e minuut kop te hij een hoekschop van Lorimer doel treffend in. Manchester United blijkt niet meer het sterke elftal van enige jaren terug te zijn. Dat onderstreepte Arsenal nog eens door in Manchester met 31 te zegevieren. In augustus op de tweede competitiedag had Arsenal al zonder moeite met 40 gewonnen. Mc. Lin- tock, Graham en Kennedy zorgden bin nen 35 minuten voor een ruime voor sprong. Twee minuten voor rust scoor de Sartori voor Manchester United 1—3. Chelsea won op eigen terrein met 21 van stadgenoot West Ham United. De stand aan de kop is: Leeds United 37 punten uit 23 wedstrijden, Arsenal 35 uit 22, Chelsea 29 uit 22 en Totten- ham Hotspur 28 uit 22. Andere uitslagen waren: Burnley - Manchester City 04; Chelsea - Stoke City 21; Everton - Leeds United 01; Huddersfield Town - Liverpool 00; Manchester United - Arsenal 1—3; Newcastle United - Crys tal Palace 20; Nottingham Forest - Ipswich Town 01; Southampton - Co ventry City 30; Stoke City - Derby County 10; Tottenham Hotspur - Wolverhampton Wanderers 00; West Bromwich Albion - Blackpool 11. Cagliari - Bologna 2—1; Catania - Roma 12; Fiorentina - Foggia 30; Juventus - Lanerossi 21; Lazio - Sampdoria 10; Napoli - AC Milan 0—1. De wedstrijden Internazionale - Va- rese en Verona - Torino werden we gens mist gestaakt. Stand na tien wedstrijden: 1. AC Mi lan 16 pnt; 2. Napoli 15; 3. Cagliari 14; 4. Bologna 13. Boavista - Tirsense 10; Varzim - Setubal 01; Cuf - Benfica 02; Aca demica - Leixoes 21; Sporting - Bar- reirense 01; Guimaraes - Belenenses 01FC Porto - Ferense 30. Stand na veertien wedstrijden: 1. Sporting 23; 2. Academica 21; 3. Setubal 20; 4. Benfinca 19. Union St. Gillis - Gantoise 31; Wa- regem - Beerschot 11; Beveren Waes - Anderlecht 2—1; Antwerp FC - FC Brugge 02; FC Diest - Crossing 11: Racing White - FC Luik 10; Charleroi - Lierse SK 13; Standard - St. Trui- den 2—1. Stand na vijftien wedstrijden: 1, Standard 24 pnt; 2. FC Brugge 23; 3. Anderlecht 21; 4. Waregem en Beer schot 17. Angers - Bastia 30; Nantes - Nimei 51; Marseille - Red Star 11; Valen ciennes - Bordeaux 11; Sochaux - Ni ce 10; Lyon - Rennes 32; Reims - Metz 1—1; Ajaccio - St. Etienne 11; Nancy - Sedan 10. De wedstrijd Angoulême - Stras bourg, die voor zaterdag op het pro gramma stond, is na zestig minuten ge staakt. Stand na achttien wedstrijden: 1, Marseille 27 pnt; 2. St. Etienne 27; 3. Rennes 23; 4. Nantes 22; 5. Metz 22. Atletico Madrid - FC Malaga 2—1; Real Zaragoza - Real Sociedad 10; Espanol - Real Madrid 01FC Elche - FC Valencia 13; Atletico Bilbao - Real Gijon 30; Celta - Granada 20; Las Palmas - Barcelona 32; Sabadell - Sevilla 2—1. Stand na veertien wedstrijden: 1. At letico Madrid 21 pnt; 2. FC Barcelona 20; 3. FC Valencia 19; 4. Real Madrid 17. ERLANGEN De ontvoering van eenhzevenjarig dochtertje van een rijke industrieel in de Beierse plaats Erlan gen is zaterdag goed afgelopen. Vrijdag hadden twee broers van 18 en 20 jaar oud zich vervoegd bij het huis van de zakeman Rainer Basel. Zij troffen zijn 30-jarige vrouw met haar zoon van acht en haar dochter Renate van zeven jaar thuis. Nadat zij de moe der en de zoon hadden geboeid, ver dwenen zij met het meisje, na een lo sprijs van een miljoen mark (ongeveer een miljoen gulden) te hebben geëist. Toen het tweetal zaterdag op een te lefonisch afgesproken plaats het geld in ontvangst kwam nemen, hield de politie de tweehbroers aan. Renate werd onge deerd in hun auto aangetroffen. BIJVOORBEELD: NU MET INRUIL NU MET INRUIL NU MET INRUIL 1595.- 1698.- 1898.-

De Vallei | 1970 | | pagina 16