Grofvuildienst wordt misbruikt in Scherpenzeel Laagbouw in plan „de PoV' Jubilarissen per dozijn bij Hollandia nv „Susie Q" groeit snel Gouden echtpaar gek op brommen Pop voor Felder Realisering wordt versneld Bromfietsers slipten door gladheid Afvoeren van huisvuil In West-Betuive TIENTJE PER WERKNEMER VOOR GEZINSZORG Kerstdienst Conclusie na studie CULEMBORG AANBESTEED Kerstfeest vieringen van zondagsschool „Timotheus" Adresboek Veenendaal van de pers Verlies en winst voor dammers PERSLEIDING Jongeman stal bromfiets in Lienden Li bLV-tiviüL.i\ I //J C. Harteman, R. van den Heuvel en J. van Manen. Dit viertal is vijftig jaar in dienst. De zilveren ere-medaille kreeg ook de heer J. Pater (40 jaar in dienst). Brons was voor de dames A. van Kes- teren-deKleuver en mej. G. Muller als mede voor de heren A. Raads, J. van Nieuwamerongen, J. E. Pater en C. van Viegen. Twaalfde jubilaris met veertig dienstjaren bij „Hollandia" was de heer P. Hasselaar, die al eerder dit jaar toen hij jubileerde bij de muziekver eniging „Caecilia" met zilver werd onderscheiden. Namens de jubilarissen dankte de heer Harteman voor het ere-metaal en de talrijke geschenken. De rubriek Vallei-Pop" moet vandaag ontbreken. Er is een de gelijk excuus voor: de samenstel ler Reinier Felder treedt vandaag in Arnhem in het huwelijk met Marijke Bos. Gisteren had hij het te druk met de voorbereidingen om zich ook nog eens te-kunnen bezig houden met blues- folk- pop- en andere muzikale verschijnselen. Voor zover wij hebben begrepen zal hij volgende week wel weer op deze pagina present zijn. We zijn trouwens wel benieuwd wie hij dan bovenaan de lijst van de toptien zet(red. De Vallei). VEENENDAAL Drie bromfietsers liepen dinsdagmiddag beenwonden op toen zij op de Kerkewijk slipten als gevolg van plaatselijk optredende glad heid. Het waren A. R. H., J. v. d. K. en G. M. allen uit Veenendaal. In twee gevallen moest er een dokter aan te pas komen om de verwondingen te behan delen. LIENDEN Met de regionale de- structieophaaldienst in Tiel is voor de gemeente Lienden met het oog op d komende feestdagen de volgende rege ling voor het aangeven en afvoeren van gestorven dieren getroffen: 24, 28 en 31 december aangifte op het gemeentehuis tot uiterlijk half elf. De kadavers wor den dan nog op die data afgehaald. Ka davers van tussen 24 en 28 december en 31 december en 4 januari 1971 gestor ven dieren, zullen tot respectievelijk 28 december en 4 januari op de bedrijven moeten blijven liggen. De bureaus zo wel van de vleeskeuringsdienst Vee nendaal als van de regionale ophaal dienst Tiel zijn op 25, 26 en 27 decem ber en op 1, 2 en 3 januari gesloten. De raad ging overigens akkoord met de overschakeling op de plastic zakken. De hiermee gepaard gaande verhoging van de retributie wordt niet veroor zaakt door de reorganisatie maar moet in eerste instantie worden gezien als een gevolg van de kostenstijging. Min der draagkrachtigen behoeven niet het volle pond te betalen. Met name uit de PvdA-fractie werd gepleit voor een re gelmatige bijsturing van de vuilnisre tributie. Als het voetbalveld van de v.v. „Scherpenzeel" door slechte weersom- G. VAN ROOTSELAAR (prot. chr.) aanslag op velden standigheden niet bespeelbaar is mogen de blauw-witten in de toekomst zon dagsmiddags op het gemeentelijk sport terrein aan de Willaertlaan spelen. De ze toestemming is een uitvloeisel van het in een vorige vergadering genomen besluit om de Scherpenzeelvoetballers ook zondags toe te staan gebruik te maken van het gemeentelijk sportter rein als dat te zijner tijd is uitgebreid. De heer G. van Rootselaar (prot. chr.) had op praktische gronden bezwaaren tegen het verlenen van deze vergun ning. „Van deze regeling zal alleen gebruik gemaakt worden in het winterseizoen als de velden zaterdags toch al veel te lijden hebben gehad van de wedstrij den. Juist dan' is het fataal voor de grasmat er nog eens een extra wed strijd op te spelen", zo redeneerde het prot. chr. raadslid. Hij voegde daaraan nog toe dat de gemeentelijke velden toch al te weinig rust krijgen omdat er zomers ook in tensief gebruik van wordt gemaakt bij het afwerken van de zomeravondcom petitie. Verder achtte hij het bijzonder moeilijk te beoordelen of het veld de extra oelasting wel of niet kan dragen. De voorzitter was er wel gerust op dat de consuls hun beslissing heus niet lichtvaardig zullen nemen. Uiteindelijk nam de heer Van Rootselaar gesnoegen met de verzekering dat bij het in ge bruik geven van de velden terdege re kening zal worden gehouden met de in tensiteit waarop zaterdags daarvoor de velden zijn bespeeld. Met de gemeente Barneveld zullen besprekingen worden gevoerd over het aangaan van een gemeenschappelijke regeling keuringsdienst van slachtdie ren en van vlees. De ontwerp-regeling zoals die door de gemeente Barneveld was ontworpen kon op verschillende punten niet de vrees bij verschillende raadsleden weg nemen dat de centrumgemeente Barne veld een te grote vinger in de pap krijgt. Vooral de bevoegdheden van de adviescommissie wilde men terwille van het democratisch samenspel wat zien uitgebreid. Een en ander zal met Barneveld wor den doorgesproken. In de gemeenschap pelijke regeling participeren naast Scherpenzeel en Barneveld ook de ge meenten Renswoude en Woudenberg. Het verbod tot het houden van vee in de bebouwde kom is nog niet van kracht. Pas in de volgende raad zal hierover definitief worden beslist. Ook de vaststelling van het bestemmings plan buitengebied komt in de eerstvol gende raadsvergadering ter sprake om de raad in de gelegenheid te stellen zich uitvoerig over dit punt te oriënte ren. CULEMBORG Om te komen tot een verbetering in en een uitbreiding van de dienstverlening in de sector ge zinsverzorging vonden reeds besprekin gen plaats tussen afgevaardigden van bestaande verenigingen in onder andere Beesd, Buurmalsen, Deil, Buren, Zoe- len, Culemborg, Geldermalsen, Hei louw, Haaften, Tuil, Ophemert, Varik, Htesselt, Waardenburg en Est en Opij- nen. Deze stichtingen hebben zich nw inmiddels allemaal uitgesproken voor een intensieve samenwerking in streek- verband. Hieronder zijn kerkelijke, ge mengde en burgerlijke stichtingen. Be sloten is nu tot de oprichting van de Stichting voor Gezinsverzorging in de West-Betuwe. Het voorlopig bestuur van de Stichting bestaat uit mevr. M. v. d. Wall-Duyvendak, Geldermalsen: G. J. v. Mourik, Erichem; J. Jansen, Waardenburg; G. J. v. Arnhem, Varik; H. L. A. van Velthoven, Deil; ds. J. A. de Vor, Culemborg; K. Vermeulen, Cu lemborg; Th. de Bruin, Geldermalsen en J. v. Ieperen, Haaften. Het dagelijks bestuur bestaat uit de heren H. L. A. van Veldhoven, voorzit ter J. van Ieperen, Haaften secretaris, en J. Jansen, Waardenburg penning meester. Als streefdatum van de start is 1 januari 1971 vastgesteld. Financiële steun is ondanks subsidiëring noodzaak en in verband hiermede is nu ook een beroep gedaan op het bedrijfsleven. Gedacht wordt aan een bedrag van 10,- perkit de streek afkomstige werknemer(ster) in het bedrijf. KAPEL-AVEZAATH Eerste kerst dag om tien uur zal in de Nederlands hervormde kerk in Kapel-Avezaath een dienst worden gehouden, waarbij als voorganger ds. H. van 't Hof uit Tiel zijn medewerking verleent. Het kerk koor zal ook een aantal liederen ten gehore brengen. Het kerstfeest wordt zowel in Kerk- als in Kapel-Avezaath eerste kerstdag vanaf 's middags drie uur gehouden. KERK-AVEZAATH Zowel in Kerfc- als in Kapel-Avezaath zullen de zon dagsscholen het kerstfeest op eerste kerstdag vanaf 's middags drie uur vie ren. Zowel ouders als oudere belangstel lenden zijn welkom. WADENOYEN De trekkingslijst van de verloting die door de voetbal vereniging Wadenoyen werd georgani seerd laat de bezitters van de volgende lotnummers als winnaars zien: 302 (hoofdprijs televisie), 1823 (eerste prijs vouwfiets), 1437 (tweede prijs scheerap- paraat) en verder: 1235, 194, 849, 1963, 1371, 1673, 95. 915, 1959 1973 1311, 142, 494, 206, 30. 1971, 1154, 1124, 1712, 993, 85. 1413, 1460, 1656, 1908, 312, 225, 650. De prijzen kunnen worden afgehaald bij H. J. C. Koek, Dorpsstraat 12, Kerk-Avezaath. Na 1 februari 1971 ver vallen de prijzen aan de vereniging. VEENENDAAL Met vereende krachten is gistermiddag een flink uit de kluiten gewassen kerstboom ge plaatst op het terras van het gemeen tehuis. Er moest een wagen van de brandweer aan te pas komen om het gevaarte overeind te krijgen. De boom is gekapt onder de rook van Rhenen. Prijs van deze blikvanger: rond 200 gulden. Burgemeester P. Bode volgde de hele operatie belangstellend. VEENENDAAL Bij wijze van aanvulling op het Dragonderplein zal de gemeente Veenendaal binnen afzienbare tijd de woningbouw in „De Pol" ter hand nemen, het gebied tussen de Jan van Nassaulaan, de Buurtlaan-West en de Emmalaan. Het bestemmingsplan als zodanig is nog niet klaar, maar de hoofdlijnen liggen al vast. De Pol wordt voorbe stemd om „laagbouw" te herbergen. Er komen dus eengezinswoningen, waar schijnlijk in stroken gerangschikt. Hoe VEENENDAAL De Interkerkelijke zondagsschool „Timotheus" organiseert op Eerste en Tweede Kerstdag ver schillende kerstfeestvieringen. De viering voor de kinderen van de Schrijverswijk die zondagsschool heb ben in de Mavo-school Vaartbrug zal gehouden worden op zaterdagmiddag om kwa rt over twee in de aula van de Technische school aan de Industrielaan. Voor de kinderen van de Klompse- school begint de kerstfeestviering Tweede Kerstdag om twee uur in de school. De kinderen van de NieuweWegse- school worden verwacht op Tweede Kerstdag in het jeugdgebouw yan de Bethelkerk (Beatrixstraat). Daar wor den twee bijeenkomsten gehouden: voor de kleintjes om kwart voor 2 en voor de groten om kwart over drie. Bij alle bijeenkomsten zijn ook de ouders en andere belangstellenden welkom. Voor de kinderen die in het Juliana- ziekenhuis zijn opgenomen zal Eerste Kerstdag om half vier een bijeenkomst worden gehouden. de verhouding wordt tussen aantallen koop-, premie- en woningwetwoningen is nog niet bekend, noch het totaal aantal van de woningen. B. en W. willen de realisering wel wat verhaasten. Aanvankelijk was het de bedoeling De Pol vol te bouwen tus sen de voltooiing van Dragonder-Zuid en het begin van de werkzaamheden in Dragonder-Noord. Nu is echter het plan al te sta Hen tijdens een der fasen van Dragonder-Zuid. Reden van de haast is o.m. dat geble ken is, dat in Dragonder in verhouding teveel flats komen en te weinig eenge zinswoningen, gezien de huidige vraag naar die woonvormen. Wat ook een rol speelt is, dat de gemeente er al grote stukken grond in eigendom heeft, die er nu renteloos bijliggen. VEENENDAAL Verschenen is het Nuha-adresboek voor Veenendaal 1970. Uitgever is de Nederlandse Uitgeverij van Handelsinformaties te Amsterdam. Alle hoofden van gezinnen en alleen staanden in Veenendagl zijn zowel al fabetisch als op straat en huisnummer gerangschikt in het boek opgenomen. Daarnaast bevat het boek een hoofd stuk openbare instanties, een beroepen- lijst met een alfabetische inhoudsopga ve en een stukje over de plaats Vee nendaal. Het adresboek kost 25 gulden. Bin nenkort is het bij WV, Hoofdstraat 114, verkrijgbaar. Ook kan het via de plaatselijke boekhandel worden besteld. VEENENDAAL Elf personeelsleden van de Hollandia Wol- en Kousenfa- briek ontvingen gistermorgen in de kantine van het bedrijf aan het Verlaat een koninklijke onderscheiding. Vijf werknemers kregen de zilveren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, zes anderen onder wie twee da mes, die veertig jaar bij het bedrijf werkzaam zijn, kregen de bronzen ereme daille. De burgemeester woog in zijn feest speech af welke beoordeling bij het zien van zo veel trouwe werknemers met een langdurig dienstverband veertig en vijftig jaar zwaarder VEENENDAAL In een voor malig atelier van de Kon. VSW groeit de bar-dancing „Susie Q" in een ijltempo naar haar voltooiing. Op een paar kleinigheden na is de bar van twee maal twaalf meter al klaar. Het is het werk van een groep jongeren, die verenigd zijn in de Stichting Jongerencentrum in oprichting, geassisteerd door enkele beroepskrachten. De inrichting vergt een bedrag van om en nabij de tien mille. Hoe de financiering van het project tot stand komt is in details voorlopig nog een raadsel. Wel kan worden aangenomen dat het bedrag voor een deel door de gemeente als voorschot wordt ver strekt. Hoe groot dat aandeel is wordt pas bekend als het college van B. en W. exacte cijfers bekend maakt in zijn voorstel de raad voor de vergadering van 7 januari. Op tweede Kerstdag opent „Susie Q" voor het eerst de deuren voor het popminnende en danslustige pu bliek. moet wegen. „De een zegt het is bij de jubilarissen een gebrek aan initiatief geweest, de ander noemt het een pres tatie zo lang bij een bedrijf te blijven". Veenendaal's eerste burger koos voor de laatste redenering. „De evenwichtig heid van een onderneming is gebaat bij de trouw van de werknemer aan het bedrijf", zo stelde hij. Na zijn gelu kwensen namens de gehele Veenen- daalse gemeenschap te hebben overge bracht speldde hij bij alle jubilarissen de koninklijke onderscheidingen op de borst. Directeur Ph. van de Kooy noemde het symptomatisch voor de sfeer in het bedrijf dat de gedecoreerden afkomstig zijn uit alle geledingen van het bedrijf. Daarna werd nog het woord gevoerd door de heer E. v.d. Bovenkamp na mens ondernemingsraad en personeel en door H. W. Hannink, districtsbe stuurder van „de Eendracht". Laatstge noemde bracht ook de felicitaties over van „Unitas"-distfictsbestuurder J. C. Havinga. De jubilarissen en hun dames kregen van alle sprekers cadeaus en bloemen aangeboden. De bij bevordering met zilver onder scheidenen zijn de heren J. A. Ditewig, VEENENDAAL Het tweede tiental van VDC verloor deze week zijn laatste wedstrijd verrassend tegen Overvecht met 12-8. Voor de punten zorgden: Gazenbeek, A. Keyman, en L. van Beek met winst, D. van Leeuwen en E. Schaap met re mise, verloren werd door Kalter die een hevige tijdnood niet te boven kwam en door Bouman, Meerveld, Stempvoort en H. Verhoef. Hel eerste team won zijn laatste wedstrijd in Driebergen met het kleinst mogelijke verschil (11-9). Door deze overwinning blijft VDC kansen maken op promotie naar de hoofdklasse maar dan moet wel Amerongen zijn laatste wedstrijd tegen Odi-Excelsior gelijk spelen. Gewonnen werd door N. Val kenburg die vooral in de laatste wed strijden zijn plaats aan het le bord duidelijk waar begint te maken. Verder werd gewonnen door J. Vermeer die deze competitie maar liefst 12 punten verzamelde. Ook Scholte en J. Roks zorgden voor 2 punten. Bouman, E. de Kleuver en B. Valkenburg behaalden remise, terwijl verloren werd door J. v.d. Vliert, W. v.d. Hor en G. Rotter dam. Op het Nationale Kersttoernooi in Wageningen werd Veenendaal in de eerste klasse door 4 dammers vertegen woordigd. B. Valkenburg behaalde een 2e prijs met 4 punten, A. Kalter een gedeelde 2e prijs met 3 punten, A. Key man en M. J. van Stempvoort ieder een 3e prijs met 2 punten. Uitslagen jeugd: G. v.d. Sluis-H. Ra- venswaay 2-0, M. Leppers - K. v.d. Sluis 2-0, K. J. Dijkshoorn - R. Schuur man 2-0, J. Leppers - G. Geurtsen 2-0; J. v.d. Haar - S. Schoeman 2-0. SCHERPENZEEL Een commissie uit de gemeenteraad bestaande uit mevr. W. M. de Ouden-Romijn en de heren G. van Kampen en N. J. van Egdom heeft verslag uitgebracht van een onderzoek van het huisvuilprobleein in ver band met de overschakeling op plastic zakken. Een van de conclusies van de studie is, dat in Scherpenzeel veel misbruik wordt gemaakt van de grofvuil dienst, die eens per maand functioneert. Verschillende inwoners sparen het nor- male huisvuil drie weken op om het daarna als grofvuil aan te bieden. Daarmee worden de kosten van een tweede emmer uitgespaard. aan de Grift in een boerderij, die in middels door de kinderen is overgeno men. Dat belet de heer Veenbrink niet nog dagelijks actief te „boeren". Niet zelden springt hij ook bij op het bedrijf van zijn zoon en schoondochter. Mevrouw Veenbrink ziet er al even gezond uit als haar man. Zij rijdt nog graag in de omgeving rond op een bromfiets. Die voorkeur bestaat trou wens ook bij haar echtgenoot. Nog deze zomer kocht hij een „snelbrommer". Hij was van plan hem op te voeren omdat het niet hard genoeg ging naar zijn zin, maar zijn vrouw heeft hem er ten slotte van af weten te houden. LIENDEN De 18-jarige fabrieksar beider W. M. A. uit Wijk bij Duurstede is door de Liendense politie aangehou den in verband met de diefstal van een bromfiets ten nadele van de Ingenaar C. W. V. A. had de bromfiets, zo heeft hij inmiddels bekend weggehaald bij café Het Wapen van Lienden. CULEMBORG In Culemborg vond de onderhandse aanbesteding plaats voor de aanleg van de veelbesproken grote rioolpersleiding naar de rivier de Lek. Zoals bekend moet de gemeente Culemborg op korte termijn haar efflu ent dat niet meer in de polderwateren van het waterschap Lek en Linge mag terecht komen, afvoeren in de rivier de Lek. Het werk werd gegund aan het Aannemersbedrijf J. v. Santen te Cu lemborg. Het gaat hierover het gedeel te dat binnendijks is. De persleiding komt langs de spoorbaan Utrecht- Boxtel aan de stadszijde. Het totale be drag dat werd gevoteerd was f 1.435.000. Hiervan wordt door het Rijk een sub sidie van 25 #/o gegeven, zodat voor de gemeente een bedrag resteert van f 1.076.250,—. VEENENDAAL De heer J. Veen brink en mevrouw H. Veenbrink-Har- deman, wonende aan de Grebbeweg, vierden gisteren hun vijftigste trouw dag. Bruid en bruidegom zijn beiden nog zeer vitaal, ondanks hun 75 en 73 levensjaren. Uit hun huwelijk werden drie kinderen geboren. Intussen zijn er 9 kleinkinderen. Al een jaar of 45 woont het echtpaar

De Vallei | 1970 | | pagina 3