Veenendaals dagblad Buiten BRAND WAS OPZET PROCES-LENINGRAD IN EINDFASE Vijf jeugdige brandstich ters gearresteerd AUTOBELASTING F 80,- OMHOOG Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei INVOER VERBOD NA PSEUDO- VOGELPEST Vrouw op de ,Hoge Vel uwe* verdwenen Eerste Kamer aanvaardt belasting- voorstellen PvdA: geen samenwerking met KVP, AR en CHU Helft aantal auto's heeft te giftig uitlaatgas „Kerstcadeautje" voor Twellose politie „MENEER X" WIL MAN BEDREIGDE VROUW ONTMOETEN Dreiging ontvoering als „drie van Breda" niet vrijkomen Geen akkoord bereikt over bouw-cao VOORDEEL VOOR DE HUISVROUW RAMP VOOR DE PLUIMVEEHOUDER Grote buit bij overval Brief gevonden van Bueher Meer opcenten voor rijden met auto's VERDRONKEN Picasso's retour per post gelegenheid tot het wisselen van gelukwensen Van een onzer verslaggevers DEN HAAG West-Duitsland heeft de invoer van Neder landse eieren verboden. Reden voor deze maatregel is de pseudo-vogelpest die in ons land heerst. Eieren van be smet pluimvee kunnen kiemen van de ziekte bevatten. Onze planten in woord en beeld II Delftse wurgmoord Busramp in Z.-Afrika Koude en misschien ook witte Kerstmis Filmacteur Ruggles overleden Vorst Bur. voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Losse nummers 0,30; Abonnement 1,30 p.w., 5,50 p.m., J 16,25 p.kw. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei" opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. DONDERDAG 24 DECEMBER I970 - 44e JAARGANG no. 30! Duitsland wenst onze eieren niet Per week gaan twintig miljoen Nederlandse eieren de grens over naar West- Duitsland. Dat is meer dan een vijfde van de hele produktie. De Nederlandse consument zal gemiddeld twee eieren per week extra moeten eten om het overschot, weg te werken. Door het dreigende overschot zullen de eierprijzen waarschijnlijk sterk dalen. Hoe plezierig dat mag zijn voor de winkelende huisvrouw, voor de ruim zestigduizend pluimveehouders is een verdere prijsdaling een regelrechte ramp. Bij het huidige prijspeil hebben zij al de grootste moeite om het hoofd boven water te houden. Er is echter nog een sprankje hoop. Het ministerie van landbouw heeft West-Duitsland om ontheffing of ver zachting van het invoerverbod ge vraagd. Er is een kans dat de invoer van eieren zal worden toegelaten als er een verklaring bijzit waaruit blijkt dat de kippen zijn ingeënt tegen de ziekte. Het produktschap voor pluimvee en OTTERLO Tevergeefs hebben woensdag 515 militairen van de Oranje kazerne te Schaarsbergen in het Na tionale Park „De Hoge Veluwe" gezocht naar een 38-jarige vrouw uit Bussum, die sinds 28 november vermist wordt. Haar auto werd op die datum onbe heerd op de Hoge Veluwe aangetroffen. De vrouw verkeerde in overspannen toestand toen zfl haar woning verliet. Het zoeken van de militairen concen treerde zich op het noordelijk gedeelte van het park. Heden wordt het zoeken door een geringer aantal militairen voortgezet. Eind november heeft de vliegbasis Deelen de politie bij de opsporingsactie geholpen, door een helikopter ter be- schikkinf^tf^tellen^^^^^^^^^^^^ Dchalue de flora van Europa ver- scheen in de laatste maand des jaars een tweede vermeldens waarde uitgave, namelijk deel I van „Wilde planten, flora en vege tatie in onze natuurgebieden" (Ver. tot Behoud van Natuurmonumen ten f39,50; voor leden f29,50). Dit fraaie, moderne boekwerk is ge schreven, c.q. geïllustreerd, door een teqm van een viertal deskun digen, met aan het hoofd prof. dr. V. Westhoff, hoogleraar in plant kunde aan de Katholieke Universi teit. In tegenstelling tot haast alle andere uitgaven op dit gebied, is het vaak unieke illustratiemate riaal geheel van eigen bodem en daarbij, zowel in de foto's, als de honderden plant en-aquarellen, zel den anders dan in natuurlijke kleu ren. Men is er maar weer ten volle in geslaagd om dit kostelijke bo tanische boek aan te passen bij het geweten van de natuurbeschermer in het Natuurbeschermingsjaar 1970; mede werd het bedoeld als een kwitantie voor iedereen, die bijdroeg aan een stuk praktisch be houd onzer fauna en flora, inclusief het Deelerwoud. Op elke pagina van dit le deel (er verschijnen er nog 2) bemerkt de lezer, dat de tekst in en voor Nederland werd geschreven; hij herinnert soms aan Thijsse en is populair in de goed,e zin, al vond deze in zijn tijd nog veel meer inspiratie en belevenis in de weinige natuurgebieden die ons resten, doch die deze pionier nog veel ruimer en rijker gestof feerd vond. Tot op zekere hoogte zou men „Wilde Planten" wel omgang met onze flora kunnen noemen. Nog steeds is die mogelijk, doch de ver arming grijpt om zich heen. Dit eerste deel handelt zeer boeiend en voor iedereen begrijpelijk over plantengroei en milieu (duinen, wadden, slikken, kwelders en schorren). Later volgen laagveen, moeras en lage zandgronden. Post giro Natuurmonumenten A'dam 9933. 24-12-1970 A. B. Wigman. eieren zal binnenkort een verbod uit vaardigen voor het slachten van kippen en kalkoenen die niet zijn voorzien van een gezondheids- of entverklaring. Dit om te voorkomen dat er een overvloed van besmet pluimvee zal worden ge slacht. Het verbod tot invoer van Neder landse eieren in West-Duitsland waar men bang is voor verbreiding van de pseudo-vogelpest die al enige weken terug in ons land werd geconstateerd, gaat de Nederlandse legpluimveehouder weer veel geld kosten. Vanmorgen vroeg wisten vele grote legpluimvee- houderijbedrijven in de omgeving van Barneveld, Ede en Voorthuizen nog niets van de maatregel af. Men ver wacht dat die zeker een drie tot vier weken kan duren. Op het ogenblik zijn de voorraden eieren vrijwel geruimd. Ook de leg is wat minder geworden. De prijzen van de eieren zijn desondanks toch al bij zonder laag. De gemiddelde noteringen bewogen zich de laatste tijd rond de 1,30 per kilo (gemiddeld 16 stuks) wat voor deze tijd van het jaar niet best, is. .,Als wij met onze produktie blijven zitten, zullen de prijzen nog drastisch gaan dalen", vrezen de legpluimvee- houders. Die daling kan wel tot onge veer vijftig cent de kilo gaan. Dat is dus meer dan een derde van de»laatste notering. CHAMBéRY Woensdagochtend is een overval gepleegd in het hoofdpost kantoor van de hoofdstad van het Franse departement Savoie, Chambéry. De daders wisten zich uit de voeten te maken met een bedrag van naar schatting 2.200.000 frank (ongeveer 1.430.000 gulden). DEN HAAG Ondanks felle kritiek is de Eerste Kamer woensdagmorgen akkoord gegaan met het pakket van be lastingmaatregelen en met het voorstel tot wijziging van de loon- en inkom stenbelasting. Een dringend beroep van minister Witteveen (Financiën) om steun voor deze wetsontwerpen bleek niet tevergeefs. Vóór aanvaarding van het ontwerp tot wijziging van de loon- en inkomstenbelasting stemden 37 leden. Er tegen spraken 27 kamerleden zich uit. RIO DE JANEIRO In een Engelse kerk te Rio De Janeiro is een brief gevonden die afkomstig is van de ont voerde Zwitserse ambassadeur Bucher. In het met de hand geschreven epis tel staat, dat Bucher last heeft van de ingewanden en dat hij graag in vrijheid zou worden gesteld. De brief was ge richt aan de Pauselijke nuntius te Rio de Janeiro, en hij werd gevonden nadat men op de nunciatuur een telefoontje had gekregen van een onbekende. De brief is naderhand aan de Brazi liaanse regering ter hand gesteld. Als de Braziliaanse regering en de ontvoer ders van Bucher, die nu al 17 dagen ergens gevangen zit, het niet eens wor den over de voorwaarden van de uit wisseling, dan zou dit de dood van de 57-jarige diplomaat kunnen gaan bete kenen. De ontvoerders wensen Bucher te ruilen tegen 70 politieke gevangen. De regering wil er slechts 51 loslaten. Diplomatieke waarnemers te Rio de Janeiro zien uit officiële reacties dat de regering zich sterk genoeg voelt om, zonder in eigen land de kans te lopen haar populariteit te verliezen, de druk van de ontvoerders en die van de Zwit serse regering te kunnen weerstaan. Voor de consument betekent de in- voerstop van eieren een klein voordeel. Men betaalt van vijftien tot achttien cent voor een ei. Daar zullen wel enige centen, maar zeker niet meer dan drie tot vier, van af gaan omdat de kosten van vervoer en distributie juist nu, na alle belastingmaatregelen en loonsver hogingen, aanzienlijk zijn opgelopen. Momenteel is Duitsland vrijwel de enige afnemer van onze eieren. De par tijen die nog naar andere landen gaan zijn te verwaarlozen. Overigens denkt men in kringen van legpluimveehou- ders dat de maatregelen die de Duitse overheid heeft genomen min of meer zijn geïnspireerd door die van gezond heidsdiensten van ons land, die aan vankelijk aan de pseudo-vogelpest wei nig publiciteit hebben gegeven, doch de laatste tijd strenge keuringseisen stel len t.a.v. het levende pluimvee. Zo wer den de laatste dagen al tentoonstellin gen van vogels en pluimvee afgelast. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Het bestuur van de Party van de Arbeid heeft vandaag een verklaring uitgegeven waarin gezegd wordt dat met name de houding van de Kamerfracties van KVP, ARP, en CHU tydens het loondebat van vorige week de mogeiykheid van samenwerking in het volgend jaar te vormen kabinet heeft uitgesloten. De PvdA gaat nu streven naar samenwerking met D'66, PPR en PSP, het „progressief alterna tief". Volgens politieke kringen in Den Haag is de toch al geringe kans dat de anti-KVP-resolutie van 1969 op het PvdA-congres van februari inge trokken wordt nu volledig verkeken. Omdat samenwerking tussen PvdA en WD al sinds jaren niet mogelijk wordt geacht, wordt het met de dag waar schijnlijker dat de huidige regerings coalitie KVP-WD-ARP-CHU ook né de Tweede-Kamerverkiezingen van april '71 gehandhaafd wordt. Het partijbestuur van de PvdA heeft maandagavond tot het uitgeven van de ze verklaring besloten; dinsdag heeft over de inhoud ervan intensief overleg plaatsgevonden met de Kamerfracties van de PvdA. (Zie ook pag. 7) De honderddertig jaar oude Bruinings Hofstede" in Bussloo, die in de nacht van zaterdag op zondag jl. in vlammen opging, was een van de drie kapitale boerde rijen, die de jeugdige brandstich ters met opzet aanstaken. DEN HAAG De Tweede Kamer is gisteren akkoord gegaan met een ver hoging van de opcenten van de motor rijtuigenbelasting met ingang van 1 fe bruari. De communisten en de eenling Kronenburg stemden tegen. De opcenten zijn nu 134 met een maximum van 172 gulden per jaar. Zij worden straks 174 met een maximum van 224 gulden per jaar. De opcenten komen terecht in het Rrjks"'cgenfonds van waaruit de aanleg van het Rijks wegennet wordt betaald. In dat fonds zitten ook gelden uit de algemene mid delen. ROME Alle 22 opvarenden van de 500 ton metende vissersboot Rodi uit Messina, Italië, zijn woensdag in de Adriatische Zee verdronken. Door nog onbekende oorzaak is hun schip omge slagen. Het is door twee andere vissers schepen gevonden, terwijl het met de kiel boven dreef. Een sloep werd leeg aangetroffen. Reddingsboten en vliegtuigen hebben in het ruwe en ijskoude water geen overlevenden kunnen ontdekken. Wel heeft men lijken zien drijven. LENINGRAD Het proces tegen de tien Russische Joden, die er van be schuldigd worden, dat zij getracht heb ben een vliegtuig van de Russische luchtvaartmaatschappij Aeroflot te ka pen, is zijn laatste fase ingegaan. De laatste vier verdachten hebben hun slotwoord voor de rechter gespro ken. De Joden wordt ten laste gelegd, dat zij geprobeerd hebben om illegaal uit het land te vluchten, hetgeen volgens de Russische wet als „verraad" wordt aangemerkt. Samen met de tien Joden staat een niet-Joodse Moskouer terecht, die voor de rechtbank heeft beweerd dat hij „Scandinavië" wel eens wilde zien". Een Amerikaanse verslaggever die de rechtszaal binnen wilde gaan, werd door een geüniformeerde politieman te gengehouden, die hem vertelde dat hij er niet in mocht. „Wij beschouwen dit als een binnenlandse aangelegenheid. Buitenlanders mogen er niet in. Zo is het ook in uw eigen land", zo zei de politieman, die daar aan toevoegde dat slechts personen met speciale papieren het proces mochten bijwonen. De openbare aanklager heeft tegen twee van de verdachten, Mark Dyms- jits en Edward Koeznetsof, de doodstraf geëist. De verdedigers hebben gepleit de beschuldiging te veranderen in „on wettig vertrek naaer het buitenland", hetgeen een maximumstraf van drie jaar in een arbeidskamp met zich mee brengt. Het proces is op 15 december begon nen en werd bijgwoond door 15 vr- wanten en een groep toeschouwers, die speciaal zijn uitgezocht uit het „Lenin- gradse publiek". Van Joodse zijde werd vernomen, dat de toeschouwers op de publieke tribune zich vijandig gedroegen tegenover de verdachten. De openbare aanklager FRANKFORT Uit een kunsthandel te Frankfort zijn kunstwerken ter waarde van 100.000 mark gestolen. De kunsthandel stelt een beloning van 10.000 mark ter beschikking van hen die goede aanwijzingen kunnen geven. Tot het gestolene behoren twee schilde rijen van Chagall en een ets van Dali. Uit een kunsthandel te München werden gisteren een litografie van Paul Klee en een ets van Emil Nolde gesto len, ter gezamenlijke waarde van 21.000 mark. heeft tegen de andere negen verdachten werkkampstraffen van 4 tot 15 jaar geëist. Volgens niet officiële zegslieden zou Koeznetsof het plan hebben georgani seerd, maar heeft Dymsjits een gedeelte van de schuld op zich genomen, om zijn vrouw en kinderen, die ook bij de vluchtpoging betrokken waren, te red den. Het vliegtuig zou het gezin van Dymsjits oppikken in Karelië, nabij de grens met Finland, voordat de piloot gedwongen zou worden naar Scandina vië te vliegen. De Joden hoopten van daar naar Israal te reizen. De Russische politie heeft alle verdachten gearres teerd op het vliegveld van Leningrad, nog voordat zij aan boord van het vliegtuig konden gaan. De eerste berichten die het Sovjet persbureau Tass gisteren over het pro ces gaf, waren voor de beklaagden zeer ongunstig. DEN HAAG Meer dan de helft van alle door de benzinemaatschappij Total op luchtvervuiling gecontroleerde auto's produceert te veel koolmonoxyde Total onderzocht de afgelopen zomer bijna vierduizend auto's gratis op ver vuiling: 48,7 procent van deze auto's voldeed aan de officieuze norm, 51,3 procent zat daar (soms ver) boven. Dit staat in het Chemisch Weekblad dat alle testrapporten van Total heeft bestudeerd. De resultaten zijn vrijwel gelijk aan die van een veel beperkter onderzoek dat de ANWB bij de Tech- nostations instelde. Een merkwaardig resultaat is, aldus het Chemisch weekblad dat er geen verband blijkt te bestaan tussen het CO-gehalte en de leeftijd van de auto's (uitgedrukt in het aantal kilometers). Algemeen wordt toch aangenomen dat oude en nog niet goed ingereden auto's meer Co produceren. (Van onze streekredacteur) TWELLO De rijkspolitie in Twello heeft vyf jeugdige inwoners van Wilp- Achterhoek aangehouden, die worden verdacht van brandstichting in vier mo numentale boerderijen in het recreatie- project Bussloo. De knapen, in leeftijd variërend van 18 tot 25 jaar, hebben be kend drie boerderijen te hebben aange stoken. Alle vier boerenhoeven brandden in de afgelopen twee maanden tot de grond toe af. Nadat in de nacht van zaterdag op zondag de kapitale honderddertig jaar oude „Bruinings Hofstede" in vlammen opging werd het voor de Twellose politie een zaak van alles of niets. De twee groepsrechercheurs R. Meulman en A. v. d. Kleut kregen vrij mandaat en via knap speurwerk slaagden zij er in het spoor te vinden dat liep naar G. V. (18), G. J. G. (19), A. H. W. R. (25) en de broers G. J. M. P. (20) en J. M. P. (23). Eén werd ingesloten in het politiebureau te Twello, de anderen in het bureau te Apeldoorn. DELFT De mogelyke moordenaar van de 21-jarige Ada Lansbergen-IIol- scher uit Delft heeft gisteren opnieuw telefonisch contact gezocht met de re dactie van de Delftsche Courant, die hy regelmatig als medium voor zyn lu gubere mededelingen gebruikt. De mys terieuze onbekende zei te bellen vanuit een telefooncel in Wateringen. Dit bleek niet waar te zyn. Volgens de chef-re dacteur van de Delftsche Courant was de stem van degene die belde vrywel gelijkluidend als die van de man. die eerder telefoneerde naar de krant. In opdracht van zijn chef, aldus de telefoneerder, zou hij de echtgenoot van de vrouw die op de maandag gestuurde kerstkaart werd bedreigd, gisteravond op een adres in Den Haag opwachten. Hij gaf een uitvoerige beschrijving van de kleding van de man, de tas. die hij bij zich draagt en de inhoud daarvan. Deze bijzonderheden bleken later juist, De politie had volgens de hoofd inspecteur J. M. M. van der Ven niet anders verwacht. De politie kon eerst in de avonduren contact krijgen met het echtpaar waarvan de vrouw het volgende slachtoffer van „meneer X" zou moeten zijn. De echtgenoot van de bedreigde vrouw is als onderwijzer werkzaam op een school in Den Haag, en komt dagelijks langs dezelfde route. Hij heeft momenteel kerstvakantie De onbekende moet volgens de politie de onderwijzer op zijn dagelijkse gang naar ziin werk goed geobserveerd heb ben. De door de telefoneerder verstrek te details hoeven niet te betekenen, dat de mogelijke dader van de Delftse wurgmoord inderdaad in de woning van de nu bedreigde vrouw is geweest. Dit waren bijzonderheden die alle van bui ten konden worden gezien. De onbe kende had onder meer opgemerkt, dat de tas van de onderwijzer kapot was. Een opgeluchte adjudant C. de Vree vertelde woensdagmiddag dat de politie zich met deze arrestatie een mooi kerst geschenk heeft gegeven. Ook bij de Ned. Heide Mij, de Recreatiegemeenschap Ve luwe en last but not least b(j de Ver zekeringsmaatschappij is een zucht van verlichting opgegaan. Toch zijn we nog maar ten dele uit de zorgen. De daders van de brandstichting in een van de boerderijen zijn nog op vrije voeten. Het houdt gewoon in dat het sein onvermin derd op rood blijft staan en dat we niet zullen rusten alvorens we ook hen achter slot en grendel weten. Uit het vooronder zoek is namelijk komen vast te staan dat de Wilpse vijf met die ene brand stichting niets te maken heeft. Het motief van de brandstichting was, zo bleek uit de verhoren, onder meer dat „de oude dingen in verband met het re creatieplan Bursloo toch tegen de vlakte moeten". NEW YORK Twee werken van Pi casso, die maandag uit het Guggen- heimmuseum te New York waren ge stolen, zijn woensdag per post gere tourneerd, aldus de politie. Een der werken, een tekening van een vrouw met een waaier, is vermoe delijk bij het transport beschadigd. Het tweede werk, een aquarel, is nog in goede staat. De waarde van de twee kunststukken werd op een half miljoen gulden ge schat. BONN Een onbekende heeft de Nederlandse ambassade in Bonn op gebeld met het dreigement, dat nog vóór Kerstmis drie kinderen van vooraanstaande Nederlanders in de Bondsrepubliek zullen worden ont voerd, als de drie Duitse oorlogs misdadigers die in Breda gevangen zitten, niet worden vrijgelaten. Naar de politie meedeelde, zei de on bekende, te spreken namens „het co mité mensenrechten". Een woordvoerder van de ambassade heeft bevestigd dat er „zekere dreige menten" zijn geuit en dat de waak zaamheid is vergroot. Het ambassade gebouw, de residentie van de ambas sadeur en een aantal woningen van Nederlandse diplomaten worden be waakt. Ook de Nederlandse vertegenwoordigin gen in West-Berlijn en München wor den volgens de politie in het oog ge houden. DEN HAAG De Tweede Kamer is gisteren op de valreep van de kerst vakantie akkoord gegaan met een ver hoging van de bijdrage voor het Rijks wegenfonds, waardoor de motorrijtui genbelasting voor een auto uit de mid denklasse met ongeveer f 30,- omhoog zal gaan. Door een administratieve fout wordt deze verhoging pas op 1 februari 1971 ingevoerd in plaats van op 1 januari aanstaande. Minister drs. J. A. Bakker (Verkeer en Waterstaat): „Dat kost het Rijkswegenfonds 6 miljoen". De bedoeling van deze lastenverzwa ring voor de automobilist is de tot en met dit jaar opgelopen financiële ach terstand bij de wegenbouw wat in te lopen. Mr. W. Aantjes (ARP): „Ik heb er echt wel begrip voor. dat velen klagen over deze gemakkelijke bron die steeds weer aangeboord kan worden, maar aan de andere kant is het zo dat de wegen bouw in de knel zou komen als het Rijkswegenfonds er niet was". DEN HAAG De onderhandelingen over de cao in het bouwbedrijf Jie op 1 januari 1971 zou moeten ingaan, hebben niet tot resultaat geleid. De betrokken werkgeversorganisaties zullen daarom hun leden adviseren, om met ingang van die datum de huidige cao-bepalingen te blijven toepassen met dien verstande, dat de lonen kunnen worden verhoogd, overeenkomstig de loonmaatregel van de regering aldus een mededeling van de Stichting Raad van Bestuur Bouwbedrijf. TZANEEN (Transvaal) Ongeveer vijftig mensen zijn dinsdag verdronken toen de overvolle bus waarin zij zaten omsloeg en in een snelstromende rivier stortte. De bus reed over een dam over de rivier de Molotosi in het noordwes ten van Transvaal, die door de hevige regens sterk gezwollen was. ADVERTENTIE De burgemeester van Veenendaal en mevrouw Bode-Klootwijk geven gaarne aan ingezetenen op vrijdag I januari 1971 van 11.30 uur tot 13.00 uur in het Raadhuis Het is nu menens met de winter. Vannacht heeft het op vliegveld Eelde voor het eerst streng gevroren: 11 graden Celcius. Op de meeste plaat sen in Gelderland daalde het kwik tot 6 a 8 graden Celcius, de laag ste waarden op de Veluwe. Boven Scandinavië is de luchtdruk belangrijk gestegen, terwijl de baro meters laag staan in zuid- en midden-Europa. Dit betekent, dat de aan voer van koude lucht uit Noordoostelijke richtingen gedurende het gehele kerstweekeinde voort gaat, met in ons gebied dag en nacht lichte tot matige vors. Vanuit het oosten neemt verder de kans op wat sneeuw toe. HOLLYWOOD Charles Ruggles, de vroeger zeer vermaarde filmkomiek, die zich naderhand ging toeleggen op het spelen van wijze en vriendelijke grootvaders, is in een ziekenhuis te Santa Monica overleden. Hij was 84 jaar oud. Ruggles, die kanker had, was in sep tember in het ziekenhuis opgenomen. Weersverwachting van het KNMI van donderdagavond tot vrydagavond, op gemaakt te 09.00 uur: Wolkenvelden en in het waddengebied enkele sneeuwbuitjes. Matige tot vry krachtige noordooste- ïyke wind. Lichte tot matige vorst. Morgen: Zon op: 08.47 uur; onder: 16.32 uur. Maan op: 05.55 uur; onder: 13.34 uur.

De Vallei | 1970 | | pagina 1