nanciele notities PENSIOENFONDS DETAILHANDEL GROTE FUSIE IN DE AANNEMERSWERELD Resultaat van fusies meestal uiterst mager Premier Heath boos op jhr. Van Lennep beurs van beurs overzichk Cultuurhank verleden tijd Hogere winst Scheven iiigen Philips flauw SpaarrevSiiltaten Boele/v. Eesteren Hattem/Blankevoort-v. Splunder Britten willen meer exporteren naar W.-Europa WeJtexo vraagt surseance aan NIEUWE BIC- FABRIEK IN ROOSENDAAL PILOOT STORM TEKKO TAKS cl ZELFDE DIRECTIE DE VOORBEELDEN LIGGEN VOOR HET GRIJPEN BETWISTBAAR AMERICAN PHILIPS LEEUWENAANDEEL OESO-WAARSCHUWING AAN ENGELAND RESULTAAT WEGGELATEN Pagina 2 DONDERDAG 24 DECEMBER 1970 117 Zij was net bezig bladen met cakes bestemd voor het feest, in haar wagen te zetten. „Je gaat toch niet weg?" vroeg hij in pa niek. ..Straks pas. Ik dacht, laat ik dit vast doen." Hij hield een deur voor haar open en toen zij het laatste blad had inge laden. zei ze: „Wat een prachtige dag hè? Zullen we buiten gaan zitten?" „Ik wil me verbergen." Hij deed de deur achter hen dicht iets wat hij nog nooit had gedaan. Hij wachtte niet tot zij hem voorging, maar liep zelf al hevig stampend de hal door. Bij de studeerkamer bleef hij staan; tot haar verbazing ging hij toen de deur tegenover die kamer door. de kamer waar zij, voor zover zij het zich kon herinneren, nooit hadden gezeten. Het was een aardige kamer, met oude meubels, nog afkomstig uit de tijd toen het huis pas gebouwd was. Hij ging een beetje strijdlustig zitten, op het puntje van een harde sofa naast een mooie marmeren schoor steen. Hij keek dreigend alsof hij op deze dag had gewacht om wraak te nemen. Zij ging naast hem zitten, niet erg op haar gemak. „Mijn beste Ed is dit werkelijk zo moeilijk voor je?" „Hoe zou jij je voelen als de stad zich gedroeg of je dood was? Ze verwachten van me dat ik naar mijn eigen begrafenis ga". „Is dat niet een beetje overdreven? Je weet toch dat zij daar helemaal niet aan denken." Hij antwoordde niet, en zat daar maar, ongerust, met gebogen schou ders, somber. Zij wachtte, hoopte dat hij zijn hart zou uitstorten over de dingen die hem verontrustten. Die plechtigheid was het niet, die was al leen maar een aanleiding, het zat die per. Hij boog zich voorover, zijn han den" hingen slap tussen zijn knieën, een houding van verlatenheid die haar harl deed ineenkrimpen. Het leek of hij haar aanwezigheid verge ten was, misschien vond hij het wel prettig dat zij er toch was, misschien troostte dat hem in zijn eenzaamheid. Zij verlichtte misschien zijn pijn niet, maar zij schiep een atmosfeer waarin hij zich volledig aan zijn verdriet kon overgeven. Deze rol verontrustte haar niet. Zij was geen vrouw die met alle geweld haar persoonlijkheid wilde doen gelden. Zij was blij als hij enige steun aan haar had, en zij was zelfs tevreden met de bescheiden rol van vrouw bij wie men uithuilt. Hij sloeg met kracht zijn vuist in de paliyi van zijn hand. „Het is toch dwaasheid, dit alles, zij drijven de spot met me. Alles zou goed gaan, in zeker opzicht zou het beter gaan als ik hier niet meer zou zijn. Ik kon be ter dood zijn. De nieuwe doktoren in hun beroerde witte jassen en met hun vormelijke manieren weet je dat er nog niet een geweest is die ergens mijn raad over gevraagd heeft?" „Toch kun je ervoor zorgen dat ze geen fouten maken, en..." „David kon ik er ook niet van weerhouden een fout te maken. Ik liet me door hem op sleeptouw nemen." Zij zuchtte zacht, zij voelde dat zij weer in een van die discussies raakte het had geen zin en het verwekte maar herinneringen aan die bittere voorvallen die tot niets leiden. „Je kent de mensen toch wel beter, Ed", zei ze, maar ze merkte dat haar woorden weinig uitrichtten. „Zij denken dat ze de mensen ook kennen. Zij denken dat zij meer van mensen weten omdat zij lessen in psychiatrie gehad hebben. Volgens mij hebben ze alleen wat fantasiena men geleerd over mannen en vrouwen voor dingen die goede doktoren en goede ptiesters altijd al geweten heb ben." „Ed denk eens terug toen je nog jong was en pas je praktijk begon, deed je toen ook niet of je veel zelfver trouwen had en probeerde je niet je gevoelens te verbergen, juist omdat je je niet zo zeker voelde? Ik herinner me een flinke jonge man met een erg nieuwe tas en een bijzonder indruk wekkend gefronst voorhoofd. Ging die jonge man naar dokter Ladd om raad, fmmmmmmmmmmmmmmm m wmmmttm msm hoewel Ladd ouder was en de stad kende?" Moore lachte zonder vrolijk te zijn, toen keek hij belangstellend en pein- zend, en zij zag dit en haar hart sprong open van vreugde, want hij had getoond eerlijk te zijn. „Je weet, Ianthe, dat je misschien je vinger hebt gelegd op de wonde. Dit - is een van de redenen waarom Ladd 1 en ik het nooit erg goed met elkaar hebben kunnen vinden, hij trok zich terug en hield zijn praktijk voor zich zelf. Ik heb die zaak nog nooit zo be- |- keken. Nou...Maar er was geen af stand, medisch gezien, tussen Ladd en mij die zo groot was als die tussen §1 mij en die jongelingen van het ge- zondheidscentrum. Onlangs gebruikte Barlow nog een paar woorden ik moest hem vragen wat hij bedoel- de...Zij weten niet alleen meer van de geneeskunde dan ik zij steunen op f; 'n andere opleiding. Ik veronderstel dat hij nu gaat zeggen dat de ouderen f die weinig van de wetenschap af we- ten, geneigd zijn de waarde van de kunst te overschatten. Jonge mensen f pas van de universiteit missen de er- v'aring en onderschatten die. Dat is in :f| het algemeen waar, vind ik. En jij wilt zeggen dat de oudere generatie de jongere moet leiden, omdat ze niet meer kunnen doen. Of iets dergelijks. Maar we werken met tegengestelde y doeleinden Het beste is voor ons om |i die jonge mensen te ontlopen. Laat ze I hun werk maar doen op hun eigen houtje. Zo denk ik er nu over, of- schoon het er niet gemakkelijker voor I me op wordt. Nee, Ianthe, het is een 1 feit, dit admistrateursbaantje had ik y niet moeten aanvaarden, Ik heb mijn nut overleefd." „O nee, Ed, dat is niet waar. Ik wil toegeven dat er veel waars zit in wat je zegt, maar er is beslist nog een plaats voor jou in het medische leven van Haddon. Je hebt gewoon op dat punt ongelijk." Alsof deze emoties hem hadden uit geput, zat* Moore lusteloos over zijn bittere gedachten te peinzen. Ianthe aan haar eigen gedacht overgeleverd, leunde achterover op de sofa. haar handen in de schoot gevouwen. Zo nu en dan keek zij met haar warme zachte ogen naar Moore. alsof zij een gunstige gelegenheid afwachtte om hem uit zijn gepeins te halen. De ge luiden van de straat drongen gedempt tot de kamer door. Een klok met veel verguldsel, sierlijk symbool van een generatie die al lang dood was, tikte vlug. Het geluid dat nauwelijks hoor baar was, scheen een ademloze en haastige poging te wagen op de hoog te te blijven van het voorbijsnellende leven. (wordt vervolgd i 4613. „De strijd die u wacht, zal echter niet gevochten worden met zwaard of pistool en zelfs een vloot van ruimtekruisers in volle oorlogsuitrusting kan futiel blij ken te zijn!" voorspelde Growal. „Dit wordt een strijd van machten ep idealen! Slynn de Slaper alleen, kan u lverin leiden. Maar voordat gij naar de Tempel in de vallei terugkeert, ga ik u in contact brengen met de Vikongs van Mord." Ditmaal kon Arend zijn verrassing niet verbergen. Zó vlug had hij de eerste confrontatie met de vijanden van Duma niet verwacht. „Als ik dan TEKKO TAKS en de Klimopmannetjes 1. Na afloop van de feestdis bij professor Starreveld, was Tekko direct naar huis gegaan en zonder op- of omkijken onder de wól gekropen. Zo kwam het, dat onze vriend de volgende morgen reeds vroeg voor het raam naar zijn verwaarloosde tuin stond te kijken. „Kom aan!", mompelde hij, nadat hij eens naar de lucht gekeken had. „Het wordt tijd, dat ik wat orde in die ravage ga brengen!" Haastig blies hij het stof van zijn een dominerende rol in het komende conflict moet ver vullen, zou ik toch liever eerst mijn vrienden leren kennen, dan mijn vijanden", merkte hij droogjes op. „Ik weet nog niet eens over welke krachten ik kan beschik ken, op wie ik rekenen kan". „Gij ziet de dingen teveel vanuit uw eigen standpunt", pareerde de Leeuwman. „Alvorens u volmachten te geven, willen wij eerst we len. wat voor vlees wij in de kuip hebben. Of gij waar lijk de Hamer van Slynn zijt en niet een spion van de vijand. Deze test zal bewijzen aan welke kant gij staat". oude tuinhoed af en ging naar de schuur om zijn ge reedschap te halen. „Dat ziet er nog patent uit", filoso feerde onze vriend, terwijl hij met de tuinschaar en spade zijn veldje opkruide. „Een goede verzorging waar borgt een lange levensduur. En dat geldt niet alleen voor werktuigen, doch ook voor de mens." Hij zette de kruiwagen neer, greep zijn spade en dreef deze diep de grond in. „Hé. dat doet de burger goed!" zuchtte Tekko verruimd, terwijl hij behagelijk de geur van de omge woelde aarde opsnoof. „Tuinieren is toch maar je dat." DEN HAAG Het bestuur van het hoofdbedrijfschap de tailhandel heeft woensdag beslo ten over te gaan tot oprichting van een bedrijfspensioenfonds voor circa vijftigduizend werk neemsters en werknemers in de detailhandel. Het bestuur besloot daartoe op verzoek van de pri vaatrechtelijke organisaties van werkgevers en van werknemers die, zoals is gemeld, onlangs in principe overeenstemming hadden bereikt over statuten, reglement en goedkeuringsaanvraag voor zo'n bedrijfspensioenfonds. Het bestuur van het hoofdbe drijfschap heeft desgevraagd te vens Insloten bij het ministerie van Sociale Zaken en Volksge zondheid verplichtstelling aan te vragen. Er is, zo is in de vergadering o.m. opgemerkt, ruim tien jaar aan de oprichting van dit pen sioenfonds gewerkt. AMSTERDAM Aandeelhouders van de cultuur- Handel- en Industrie- bank (Cultuurbank) NV opgericht in 1881, hebben besloten de vennootschap te ontbinden. Tijdens een buitengewone vergadering werd een hiertoe strekkend voorstel van directie en commissarissen bij acclamatie aanvaard. Voor de aan deelhouders brengt de liquidatie ca. 118 pet. op, minus liquidatiekosten (de beurskoers bedroeg donderdag 99 pet.). Omstreeks 1 maart kan de eerste uitke ring van 118 pet. worden verwacht, zo deelde de directie mede. In de algemene vergadering (eind au gustus) werd reeds meegedeeld, dat een aanvankelijk serieus lijkend bod op de aandelen wel eens niet zou kunnen doorgaan. Het bod op de Cultuurbank zou enige vertraging ondervinden. Sindsdien echter heeft de gegadigde zich teruggetrokken. Hiervoor waren twee redenen: in de eerste plaats was een bod moeilijk geworden door de ho ge koers op de beurs, bovendien werd de gegadigde later zelf overgenomen. Daarna heeft zich nog een nieuwe ge gadigde gemeld, die echter alleen twee grote pakketten aandelen wilde overne- fnen. De houders van deze pakketten zijn niet op dit aanbod ingegaan. AMSTERDAM/UTRECHT De spaar resultaten bij de Nederlandse Spaarbankhond en de beide Boerenleen- bankenvertonen over november hetzelf de beeld als de andere instellingen, die de resultaten reeds eerder bekendmaak ten. Bjj de Nederlandse Spaarbankbond geven de maandcijfers evenals in no vember 1968 een lichte ontsparing te zien. Ingelegd werd 610,4 min. en terug betaald 611,5 min., hetgeen een ont sparing betekent van 1.1 min. In no vember 1969 werd een bescheiden spaar overschot van 7,7 min. geboekt. Ulti mo november 1970 was een bedrag van bijna 8 miljard aan de bondsspaarban ken toevertrouwd. Bij de organisaties van Boerenleen banken en Raiffeisenbanken in Eindho ven en Utrecht werd in november een spaaroverschot geboekt van 84 min. O DEN HAAG Door loon- en kosten stijgingen is het resultaat van de siga- renbedrijven van de Verenigde Han delsonderneming Scheveningen NV (waarin EMS een meerderheidsbelang heeft) is in 1969 wederom verliesgevend geweest, zo meldt het jaarverslag. Niet temin kon door rente-ontvangsten van de EMS en diverse andere baten nog een winst van 21.655 40.405) worden behaald. Het resultaat van de sigaren- bedrijven vertoonde een negatief saldo van 113.473 70.545). Het negatieve resultaat van het onroerend goed was 26.400 tegen een positief resultaat van bijna 34.000 in 1968. Voorgesteld wordt uit het winstsaldo van 1969 en de winst- saldi a p, in totaal 257.811, een divi dend van 5 pet. (v. j. nihil) uit te keren. BEVERWIJK De aannemersbedrijven Boele en Van Eesteren, Van Hattum en Blankevoort en Van Splunder hebben volledige overeenstemming bereikt over een fusie tussen de drie bedrqven. De aandeelhouders van de besloten vennootschap pen Boele en Van Eesteren en Van Splunder hebben zich inmiddels met de voor waarden akkoord verklaard. Aan de aandeelhouders van Van Hat tum en Blankevoort Beheer NV zal in een algemene vergadering worden ge vraagd de in verband met de fusie ver eiste statutenwijziging goed te keuren. Aldus een gezamenlijk communiqué van de drie maatschappijen. Deze vergadering zal worden gehou den nadat een bericht met de jaarcij fers over 1970 zal zijn gepubliceerd (in de loop van mei 1971), waarna na ver kregen goedkeuring de fusie geacht wordt le zijn ingegaan per 1 januari 1970. De fusie zal worden tot stand ge bracht door omwisseling van de aande len in Boele en Van Eesteren en Van Splunder tegen nieuw uit te geven aan delen in Van Hattum en Blankevoort Beheer NV. De laatste bezit reeds alle aandelen in de werkmaatschappij Van Hattum en Blanke voort NV. Van Hat tum en Blankevoort Beheer zal hiertoe uitgeven 4.740.000 nieuwe gewone aandelen waarmee het gewone aande lenkapitaal zal worden gebracht op 15.300.000. De nieuwe aandelen zullen worden uitgegeven cum dividend 1970. Na de aandelenruil zal Van Hattum en Blankevoort Beheer als houdster- DEN HAAG Het resultaat van vele concentraties is uiterst mager, niet alleen op de korte, maar ook op de lange termijn. Tot deze conclusie is drs. H. W. de Jong, lector bedrijfseconomie aan de Universiteit van Amsterdam en lid van de raad van commissarissen van Co-Op Nederland gekomen aan de hand van eigen onderzoek en van onderzoekingen van vele anderen. De Nederlandse en internationale voorbeelden liggen voor het grijpen, al dus drs. De Jong in een artikel in het maandblad van Co-Op Nederland, en hij noemt dan VMF, KNTU, Verol- me-NDSM. de Engelse ondernemingen British Motor Corporation Cammell- Laird en de grote machinebouwers. Amerikaanse firma's als Penn-Central en Ling Temco-Vought. Deze en vele anderen zijn voorbeelden van onderne mingen, die intensief fuseerden en zich daarmede vele moeilijkheden op de hals haalden. Men heeft verder geconstateerd, dat er bij diversificatiefusies, die niet ge makkelijk zijn, vele fouten zijn ge maakt. Tot diversificatiefusies besluiten ondernemingen, de hopen stagnatie te ontgaan door een ander, meer belovend afzetgebied te penetreren. Volgens drs. De Jong heeft de con centratiebeweging in de eerste plaats een marktstrategische betekenis. Meestal worden besparingen als gevolg van schaalvergroting en andere voorde len als voornaamste redenen genoemd, maar dit is volgens drs. De Jong be twistbaar. Het blijkt namelijk, dat de grootste ondernemingen ook het meest intensief concentreren. De beschikbare LONDEN De Britse industrie be reidt een grootscheepse campagne voor om haar produkten op het vasteland van Europa aan de man te brengen en houdt daarbjj rekening met Engelands toetreding tot de E.E.G., maar ook met de mogelijkheid dat daarvan niets te recht komt. Dit is meegedeeld door Lord Caldecote, voorzitter van het Europa comité van de door de Britse regering gesteunde British National Export Coun cil. Hoe ook de uitslag van de onderhan delingen met de gemeenschap zal uit vallen, de buitenlandse handel van Engeland zal steeds meer op het Euro pese vasteland worden georiënteerd. „Het Europacomité werkt al aan plan nen om het Britse bedrijfsleven te hel pen met zijn voorbereiding voor de eventuele toetreding van Engeland tot de E.E.G.", aldus Lord Caldecote. HARDERWIJK Weltexo NV. fa- brikante van glasvitrages heeft dinsdag surseance van betaling aangevraagd. De financiering van het bedrijf is echter verzekerd, zodat het bedrijf vrijwel ze ker zal kunnen worden voortgezet, al dus een zegsman Van het bedrijf. Weltexo is een besloten vennootschap en heeft een fabriek in Harderwijk, alsmede een atelier in Volendam. Het aantal werknemers bedraagt ca. 80. gegevens voor de Ver. Staten, Frank rijk. Duitsland en ook Nederland tonen dat onmiskenbaar aan. Deze onderne mingen hebben concentratie als njiddel ter bereiking van schaalvoordelen ech ter het minst nodig. Het samengaan van twee of meer kleine of middelgrote ondernemingen kan met dit motief ver dedigd worden, maar de horizontale of werticale fusie van twee grote of van een grote en een kleine onderneming nauwelijks. Concurrentie blijkt even wel dikwijls een afweermiddel tegen de toegenomen concurrentie te zijn zodat men naar dit middel grijpt in de ver wachting het vege ltjf beter te kunnen redden. Men wordt daarin echter vaak teleurgesteld, zo constateert drs. De Jong verder. NEW YORK North American Phi lips heeft de divisie verlichtingsartike len van Lear Siegler Inc. overgenomen. Financiële bijzonderheden zijn niet be kendgemaakt. maatschappij van de genoemde bedrij ven gaan functioneren, die elk onder eigen naam en dezelfde directie werk zaam zullen blijven. De naam van de houdstermaatschappij, die in Den Haag zal worden gevestigd zal worden gewij zigd. Van de fusie wordt, naar de drie be drijven mededelen een positieve in vloed op de werkgelegenheid verwacht. Met de vakorganisaties is contact opge nomen en overleg gepleegd. Aan de fu siegedragsregels is volledig voldaan. De gang van zaken bij de drie bedrijven in 1970 wettigt alleszins de verwachting dat het over het vergrote aandelenkapi taal -uit te keren dividend niet minder zal zijn dan het dividend van 20 pet. dat Van Hattum en Blankevoort Beheer over 1969 uitkeerde. De ook met de Verenigde Bedrijven J. P. van Eesteren NV te Rotterdam gevoerde besprekingen hebben niet tot een samenwerking in fusieverband ge leid, zo deelden de bedrijven tenslotte mede. De snelle groei en vergroting van de omzet maakte het noodzakelijk de ves tiging van Bic Benelux Nederland NV in Amsterdam te verplaatsen naar Roosendaal. Daar worden dinsdag 29 december a.s. de nieuwe fabriek (2000m2) en de kantoorruimte (500m2) officieel geopend door de burgemeester van Roosendaal, de heer J. P. God- waldt. Bij de planning van dit nieuwe com plex werd met de voortdurende groei van de totale Bic-groep rekening ge houden. Er is ruimte aanwezig voor een uitbreiding van nog eens 2500m2. De moderne fabriek in Roosendaal biedt plaats aan 40 werknemers. In Nederland worden jaarlijks zo'n 45 miljoen ballpoints verkocht waarvan Bic met zijn 15 miljoen stuks het leeu wenaandeel heeft. Over de gehele we reld gezien heeft Bic een gigantische produktie: 6 miljoen stuks per dag, wat ongeveer 40 pet. van de totale wereld markt betekent! Vanuit Roosendaal (zeer centraal gelegen in de Benelux) wordt de markt zo efficiënt mogelijk bewerkt. Een Nederlandse markt, die jaarlijks zo'n 75 miljoen uitgeeft aan dat simpele balpennetjes! DEN HAAG Premier Heath van Engeland vindt, dat de Nederlandse secretaris generaal van de OESO (Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwik keling), .jonkheer mr. E. van Lennep. voormalig thesaurier-generaal van het mi nisterie van Financiën, in zjjn tfver om Engeland te wqzen op de in dat land t« verwachten buitensporige inflatie zjjn boekje te buiten is gegaan. Volgens de Financial Times, die dit in Londen verneemt, is Heath zo boos ge worden op jonkheer Van Lennep, dat hij aan vergeldingsmaatregelen tegen de ESO denkt, wellicht door Engelands bijdrage aan de ESO in te houden. Jonkheer Van Lennep heeft de vorige maand tijdens een bezoek aan Engeland in een toespraak in het openbaar ge waarschuwd voor de Britse inflatie en volgens de Financial Times is het een publiek geheim, dat dit de Britse pre- ier heeft geïrriteerd. Heath zou jonk heer Van Lennep te verstaan hebben gegeven, dat hij hierdoor de taak van de Britse regering alleen maar moeiltj- ker heeft gemaakt. Een onmiddellijk resultaat van jonk heer Van Lenneps bezoek aan Engeland en zijn uitlatingen aldaar is geweest, dat Engeland de leiding heeft genomen in het verzet van een aantal ESO-lan- den tegen het recente inflatierapport van het ESO-secretariaat, dat op 16 no vember is besproken door de ESO-com- missie voor Economische Politiek. Het gevolg van dit verzet was dat de toon van het inflatierapport is afge zwakt. In het bijzonder \yerden de niet-vleiende cijfers verwijderd uit het aan Engeland gewijde hoofdstuk en dit betekende, dat de waarschuwing van de ESO, dat Engeland in 1971 het enige grote westerse land zal zijn met onver- (Slotkoersen van gistreen) Ned. 7 j. '69 8 103.1 103 Ned. dollarl. '47 3 89.9 90% Fonds von** luie Ned. 7 j. '70 8 102.3 102.3 BNG *67-1-2 6Ï 89.7 89.6 ■cour» nr»t Ned. '69 7è 98.3 98.7 BNG '68-1-2 62 88.9 88.9 i Ned. '66-1 7 94.2 94 BNG '67-1-2-3 64 87.65 87.6 Ned. 1966-2 7 94 94 BNG won bl '57 6 91.5 91.4 AK.Z.O. 75.3 75.5 Ned. '69 7 93.4 93.35 BNG '65-1 6 87.9 87.7 Alg. Bank Ned. 238.5 239 Ned. '68-1 6é 89.2 89.4 BNG '58-1-2-3 42 81 80.9 Amrobank 52.4 52.6 Ned. '68-2 6i 89.2 89.2 id. 30-jar. *58/'59 44 79.4 79.4 Amsterdam Rubber 40 40 Ned. '68-4 64 89.2 89.1 Bk. mid. kred. '66 7 98.8 98.2 Deli Mij eert. 60.5 58.9 Ned. '68-3 64 89.2 89.1 Nat. Inv.b '65 52 89.2 89% Dordtse Petrol. 855 855 Ned. '66 61 90.15 90% Fr. Gron. h.b. dw. 6 86.3 85.2 Heineken's Bier 193 194.5 Ned. '67 61 87.4 87.4 Alb. Heijn '55 4 H.A.L. 94.5 95.5 Ned. '67 6 86 86 Brit. Petrol. '66 71* 95» 4 96.4 Hoogovens nr. c.v.a. 70.3 70.8 Ned. '65-1 5i 87.4 87.5 Bijenkorf Beheer 6 H.V.A.-mijen ver. 56.5 58.5 Ned. 1965-2 52 87 87.1 Co-op r.spaarbr. 181 181 K.L.M. 154.5 152.5 Ned. '64-1 51 84.8 84.8 Ned. Gasunie '69 74 95.2 95.4 Kon. Petroleum 139.2 140.4 Ned. '64 5 81.9 81.9 Ned. Gasunie '66 71 95.5 95.2 K.N.S.M. nat. bez. 90.5 90.6 Ned. '58 44 84.7 84.7 Ned. Gasunie '66 64 89.8 90.6 Nat. Ned. cert. 73.6 72.6 Ned. '64 44 96.4 96.3 Philips dir. *51 4 80 80.1 Phs. v. Ommeren eva 278 283.5 Ned. '59 41 82.6 82.8 Pegem 1-2 1957 6 67.8 88 Philips gem. bez. 45.9 45.7 Ned. 1961 41 78 78 Pegem 1958 54 85 85 Robeco 218 218.4 Ned. 1963-1 4» 77 77 Rott. Rijn Pijpl. 51% 94.2 93.7 Rolinco 166.6 167.7 Ned. Staffell '47 34 66.3 66.2 K.L.M. 1968 7 89.4 89.4 Scheepvaart Unie 80.2 80.8 Ned. *51 34 92.4 92.6 K.L.M. 15-jarig 5 93.2 93.2 Unilever c.v.a. 83.5 85.2 Ned. '53 1-2 34 81.3 81.4 Ned. Sp.w. '57-1-2-42 87.5 87.6 Ned 25 j '69 8 102.2 102.1 Ned. '50 1-2 31 70.2 69.8 A.K.Z.O. 42 75 76 Ned. 25 j. '70 8 102 101.9 Ned. *54 1-2 31 70.3 70 Bergh Papier 44 96.5 96.5 Ned. '70 15 j. 8 101.6 101.4 Ned. grootb. '46 3 83 82.9 Gelder Zonen v. 42 88.7 88.8 Grasso 52% 85 85 K.L.M. 52 84.8 81% Meteoor beton 52% 140 135 Ned. Middenst. B. 64 96.5 96% Rolinco f 1000 64 92 Stokvis 42% 91.2 91.5 Ned. cred.b. aand. b. 37 37 Ned. Midd.bank a 95.4 95.3 Slavenburg's a. 207.5 207.5 Albert Heijn 144 147.7 Arnh Scheepsb. cert. 122 123 Befo ,,b" 136 134 Bergh/Jurg. 250-1000 211 212 Blijd.st. f 1000 nrcva 50.5 49 Bols Lucas 135 134.8 Brakke Grond Bredero 186 Bredero n.r. cert. 184 183 Bredero ver. bedr. 393.5 396.6 Bührm.-Tetterode f. 73.8 74 Bijenk. beh n.r. c.v.a 341.5 342 Bijfcnk. beh 6% pref 76 76 Calvé D. 608 Calvé D. n.r. c.v.a 616 616 Calvé pr. wo. r. cert 125 Drents-Ou houth. 128 128.5 Elsevier f. 429 418 Erdal Mij wasverw. 168 171 Europe ('1) Hotel 400 400 Fokker 53.5 Gazelle 216.5 216 Gelder (van) 114.8 112.7 Gelder (van) pref. Gist-Broc. 78 77.5 Grasso 153 152.2 Gruyter 6 pet c. pr. A Gruyter 6 pet c. pr. B Hellingman 227 225 Holec 124 124 Internatio-Mueller 51.5 49.5 Kluwer f. 211 214.9 Kon. ïVed. Papier 142.8 145 Kon. Ned. Text, ceri 25.9 26 Krasnapolsky f. 52.5 50 K.V.T. 131 132 Leidse Wol 180 180 Lips en Gispen «ert. 305 30.. Meteoor 295 288 Naarder Chem. 86.5 Naeff gebr. 180 182 Nedap 173.8 174 Nelle, wed. va* 300 302 Nijma n.r. c.v.a. 30.9 30.9 Nij verdal-ter Cate 65 63.2 Ov.z.gas nat.bez.v.a. f 81.5 81.5 Pakhoed 71.8 71.5 Pakoe 79.2 79 Parkhotel 500 500 Pont hout 162 90 Reesink en co. a. 147 146 Schev. expl. mij. f.a. 16 15.5 Schokbeton aand. b. 158 157 Scholten cart. pap. a. 159 159.5 Schuppen sajetf. a. Sim. de Wit aand. b. 245 246 Technische Unie a. 308 305 Tw. Kabelfabriek a. 443 445 Ubbink-Davo a. 101.2 104 Unil 1000 cert 7cpr a. 92 88 Ver. Machinef. a. 67 67 Ver. Nd. Uitg.bedr. a. 122 120 Ver. Ned. Uitg. f. 17.6 17.6 Ver. Touw c.v.a. 115 114 Vredestein c.v.a. Vulcaansoord 113 115 Wegener n.r.c. 73.5 Wessanen 67.5 67,5 Geld. Tramw. Mij a. 61 H.B.B. bel dep. f. 775 775 Interbond lpb f. 590 590 Vastg. bel.f. part. f. 480 481 I.K.A.' bel. mij. f. 152 153.5 Unitas f 50 a. 75.5 77 8 Can. pac. railw cert. 70.1 71% Int. nickel cert. 49.2 48.1 Shell Oil Can. cert. 33.6 33% Am.tel/tel. cert. 49.4 49.6 Anaconda cert. 19.6 19.8 Bethlehem steel cert. 21 21 Chesap a Ohio cert. 49.5 Cities ser cert. 45% 45.5 Dupont d. N. cert. 129 129 Gen. Electric cert. 89% 91 Gen. Motoró cert. 80 80.6 Kennecott cop. cert. 37.9 37.2 Phil petroleum cert. 28.9 28.4 Radio Corp. Am. eert. 27.95 27.1 Republic steel cert. 27.2 27.2 Shell oil cert. 74.1 46% Standard br 10 a cert. 48.2 48.3 Un. St. steel (10) cert. 30.1 30.1 Woolworth cèrt. 36.3 36.2 minderde inflatie, niet is gepubliceerd. Een ander resultaat is, dat het ESO-rapport „Economische vooruitzich ten" geen gedetailleerde inflatievoor spellingen voor de geïndustrialiseerde wereld in het komende jaar zal bevat ten. Deze voorspellingen kwamen wel voor in de vorige uitgave van het rap port, dat in juli j.l. verscheen. De uitga ve van het nieuwe rapport is de vol gende week te verwachten. De inflatievoorspellingen, die in de nieuwe uitgave worden weggelaten, zouden in Engeland in 1971 een prijs stijging van 6 procent omvatten. Dit is het hoogste percentage van alle grote industrielanden. (West-Duitsland 5,5 procent, Italië 5,5, Japan 5,2, Frankrijk .4,2 en de Verenigde Staten 4). Tevens wordt verwacht dat Engeland, wat de in 1971 te verwachten economische groei betreft, tot de achterblijvers zal behoren met een groei van 3 procent van het bruto nationaal produkt. Voor Frankrijk wordt 5,7 procent groei ver wacht, voor Italië 6,7 procent, voor de VS 4 procent en voor Japan 10,5 pro cent. AMSTERDAM In een goed prijs houdende markt, die werd gesteund door de iets hogere koersen in Wall Street na de verlaging van de „prime rate" in Amerika door enkele grote banken was Philips woensdag de grote verliezer bij de internationals. De koers daalde bij opening f 0,60 tot f 45.10. AKZO opende een dubbeltje hoger op f75,50 en Hoogovens op 70,40. Unile ver wist een halve gulden aan de koers toe te voegen en Kon. Olie f0,20. KLM volgde de koersdaling in New York met f3,30 en ging voor f 153 in andere han den over. Heineken Was f 0,40 hoger op f 192,50, doch Nationale Nederlanden onderbrak de stijging van de laatste tijd en verloor een dubbeltje op f73,50. Cultures lagen gedrukt in de markt. Alleen Amsterdam Rubber wist enkele fracties van een punt hoger te noteren. In de scheepvaarthoek was weinig te beleven. HAL opende onveranderd op 95,5 en Kon. Boot moest terug op 90,50. Van Ommeren en Scheepvaart Unie waren f0,80 fractioneel hoger. De ban ken waren nauwelijks prijshoudend. De staatsfondsen brokkelden verder af bij een vrij levendige handel. Woensdag werd er voor het eerst officieel gehan deld in de nieuwe BNG-leningen. De 25-jarige opende f 1.20 boven de in- schrijfprijs (pari), de kortlopende moest direct f 0,40 prijsgeven op f 99,10.

De Vallei | 1970 | | pagina 2