Meegroeien met schaalvergrotingen elders: Amerongen, Leersum, Maarn in gesprek „samenwerking" Geen school op grond „Erica" Ericaschool won kersttoernooi van Lij sterbergbad Dwang tot duurder wonen onmogelijk" Kerstfeest van N.C.V.B. Bekendmaking Bekendmaking Problemen Tekorten Kerstzang Gekozen Rooster Afscheid Balans S.O.S. dienst Nachtdienst Kerstnacht- dienst Nachtmis Kerstmusical Bekendmaking Belt u dan even e.u.b. Gemeenten blijven ivel zelfstandig VAN WOUT BLAUWKOUS 8URHERLIIKE STAND RENSWOUDE VERBAZING B. en W. zwichten voor protest n MISSER 0 10550 t DONDERDAG 24 DfcCfcMöcR i (Van een onzer verslaggevers) 4 MERONGEN De genieenten Leersum, Amerongen en Maarn zijn in gesprek over mogelijkheden tot coördinatie op bestuurlijk en ambtelijk gebied. Er wordt nagegaan of bestaande samenwerkingsvormen verder kunnen worden uitgebouwd. Burgemeester mr. O. R. v.d. Bosch van Amerongen zei gisteren in de gemeenteraad dat het gesprek als vanzelf is voortgevloeid uit de contacten met betrekking tot een gemeenschappelijke technische dienst voor de drie gemeenten. De zelfstandigheid van de dorpen blijft het uitgangspunt, zei mr. v.d. Bosch, ondanks het feit dat Gedepu teerde Staten hebben meegedeeld dat de gemeentegrenzen ter discussie staan. De huidige besprekingen impliceren niet dat men zich zal gaan onttrekken Van alle christelijke feestdagen leent het kerstfeest zich het beste om in de stemming te komen. Daarvoor hoef je het zelfs niet van de aanleiding te ontdoen, want het uitgangspunt is ook iets om behaaglijk te ondergaan. Met Pasen en Pinksteren bijvoor beeld ligt dat een beetje moeilijker. Daarbij vergeleken is het kerstgebeu ren een éénvoudige toestand, waar van ik de verklaring liever aan vak bekwame predikheren overlaat. Laat ik me als wereldse lekenpreker bepalen tot de menselijke pogingen om het kerstfeest te illustreren. Want wat doen we namelijk? We scheppen allemaal sfeertjes om het kerstfeest heen, die onze geborgenheid tekenen. In de eerste plaats een soort weerkaart. Een mild klimaatje is vrijwel on bruikbaar. Vorst en sneeuw zijn ver eisten om er helemaal in tè komen en aangezien je dit materiaal nog steeds niet voor het bestellen hebt, grijpen we naar platvloerse hulpmiddelen. We gaan mekaar bedriegen met an sichtkaarten met ijseltfke voorstellin gen. Stijf toegevroren slootjes, eenza me huisjes in royaal besneeuwde bos percelen met sliertjes rook uit de schoorsteentjes. Dat we de kolenman met zo'n voorstelling varf zaken al leen maar pijn kunnen doen daar staan we niet bij stfl. Hij weet wel beter. Met ieder kerstfeest zijn er minder gezellige mensen die kolen stoken. En daardoor minder kolen- mannen. Maar in het kerstdecorum past geen aardgas. Om ook het onvermijdelijke winkelen wat winters te laten verlopen bespuit de middenstand de etalageruiten met valse sneeuwvlagen. Het meest typische is wel het binnens huis halen van naaldhout. De meest grandioze wijze van beduvelarij door de handel, want voor wat je in de grote vakantie gratis van de bomen kunt rukken worden in de winter maanden onder het motto „kerst- groen" forse prijzen gemaakt. Ik heb de oorsprong van dit folkloristi sche gebruik niet kunnen achterha len. maar ik geloof dat een kerst boom ons in de waan moet brengen dat we niet in het barre 'jaargetij het bos in hoeven. We hebben de boom immers bij de hand. De lading kitsch die we in de boom hangen en slinge ren kan ik in dit denkpatroon niet helemaal onderbrengen. Net zo min als de geïllumineerde spar- reboom in de tuin die men zich bij het bereiken van een zekere maat schappelijke welstand toch moet kunnen veroorloven. Kerstmis is een jaarlijks terugkerend tpneelstukje. Net als de Gijsbrecht. Het ondergaan van een stuk werke lijkheid op een onechte manier. Van uit een warme zaal de bittere kou inkijken, maar ondertussen er zo veel mogelijk afstand van nemen. Van Dickens gaat het verhaal, dat hij op kerstavond een arme drommel huurde, die voor zijn raam moest gaan staan bibberen, opdat Dickens zich binnen des te behaaglijker voel de. Kerstmis, het binnenshuis-festijn. Vei lig, warm, knus, gezellig. Kaarsjes, glaasjes, boutjes. Fijne verhalen. We liswaar hebben de weggelopen boe renzoons, die in groten getale tot ker stavond wachten om in de armen van hun even talrijke koppige boerenva- ders te vallen, het veld moeten rui men voor ongehuwde moedertjes die in de schoot van het gezin terugtui- melen, maar ze worden nog in serie geproduceerd, de onverbloemde kerstverhalen. Lekkere veilige stukken proza. Totdat er een of ander levensbeschouwelijk periodiek onaangenaam gaat doen met ongepaste foto's van anders- getinte kinderen, die ziek zijn of hon ger hebben. Dat moesten ze niet doen met Kerstmis. Of zijn er soms men sen wie ook dat nog behaaglijk aan doet, omdat ze zich op zo'n veilige afstand weten? Ik hoop van niet, maar mochten er zijn dan wens ik ze een.... ongelukkig kerstfeest. Wout Blauwkous. Geboren: Hedwig Elisabeth, d.v. W. J. Niemeijer en F. C. van den Bon- gaard; Gijsbertus Hermanus, z.v. R. van Burken en N. M. Barten; Dirk Gerrit. z.v. J. G. van Loenen en J. van de Vliert. Ondertrouwd: N. van Setten, (Rhe- nen) en G. Overeem. Getrouwd: H. J. van Batenburg en Chr. de Roos, (Veenendaal); W. van Maanen en G. T. van de Lagemaat, (Leusden); J. W. van de Haar en. A. van Omme. (Ede); J. van Wolfswinkel en G. van Bennekom; R. van Broekhui zen. (Barneveld) en W. van Ingen; C. F. van der Linden, (Rhenen) en G. van Ginkel. RENSWOUDE Woensdagavond hield de NCVB afd. Renswoude haar kerstavond in de grote zaal van Reho- both. De avond werd ingeleid door de presidente mevr. Hosang. Voor de pau ze had men een adventsliturgie. De koorzang werd verzorgd door een da meskoortje, begeleid op de piano door mevr. Vegter. De declamatie was van mevr. Bensdorp-v. Eek uit Wouden berg. Halverwege de liturgie was er medi tatie door mr. Voorthuizen-Overvest. Na de pauze declameerde mevr. Bens dorp een verhaal uit „De Heilige Nacht" van dr. Selma Lagerhöf en daarna bracht zij een gedicht „Door het geloof alleen". Het dameskoortje zong tot slot „Stil maar, wacht maar, alles wordt nieuw, de Hemel en de Aarde. aan andere samenwerkingsvormen, noch dat op mogelijk gewestvorming vooruit wordt gelopen. Het is de bedoeling dat allerlei on derzoeken binnen de dorpen meer op elkaar worden afgestemd, en dat de werkverdeling wordt gecoördineerd. „Wat er verder uit de bus komt weet ik ook nog niet", aldus de burgemeester. Raadslid ir. J. Tenge (VVD) vroeg voor alle duidelijkheid of net werkelijk niet de bedoeling is de zelfstandigheid van de gemeenten op welke wijze dan ook aan te tasten. Burgemeester v.d. Bosch: „Ik kan er geen zinnig woord over zeggen. Het houdt natuurlijk wel verband met el kaar. In elk geval is een kritische blik op ons eigen apparaat hier verstandig. We kunnen wel met vlaggen gaan zwaaien en het Amerongsc volkslied zingen, maar het is nu eenmaal nood zaak dat we kunnen meegroeien met schaalvergrotingen elders.." De raad was enigszins verbaasd over de verschillen in de inschrijvingsbedra gen van aannemers voor het afdekken van de vuilnisstortplaats „De Pluis." De laagste inschrijver (v. Bennekom te Veenendaal) heeft een bedrag genoemd van iets meer dan 56.000.-, terwijl twee anderen inschreven voor ongeveer een ton meer. De heer Klinkenberg (CHU) vroeg zich af wie van de mede dingers zich nu eigenlijk verrekend had. en sprak zijn vrees uit dat de goedkoopste die het werk gegund zou krijgen de gemeente wel eens halver wege met de troep zou kunnen laten zitten. Ook het college gaf blijk van verbazing, en burgemeester v.d. Bosch zei dat het karwei erg moeilijk te be groten was. Wethouder Hasselaar vertelde echter dat hij voor zichzelf een berekening had gemaakt, en dat hij ook aardig in de buurt van het laagste bedrag was uitgekomen. De heer Tenge had de meest plausibele verklaring: de hoge inschrijvers hebben de kosten berekend van het afvoeren van overtollig vuilnis en het aanvoeren van zand als afdek kingsmateriaal. De laagste daarentegen (Van een onzer verslaggevers) AMERONGEN „Erica gekocht", concludeerde Amerongens burgemeester v.d. Bosch gisteravond na een ellenlang debat in de raad over de aankoop van het pension aan de Boslaan. Nadat eerst onder druk van een indrukwekkend aantal adressen aan de gemeenteraad moest worden afgestapt van het voornemen om op die plek Amerongens tweede openbare lagere school te bouwen, was het in hoofdzaak de liberaal Tenge die een uiterst langdurig betoog hield tegen de hele transactie. zijn uitgegaan van het graven van een put in de vuilnishoop zelf, het verwij deren van de ondergrond, en het ge bruik van die grond als afdekking. De Amerongense Bejaardensoos krijgt een subsidie van 750.-. Dat is nodig omdat de bejaarden sinds zij uit Lievendael moesten vertrekken om plaats te maken voor de Technische Dienst nu alleen terecht blijken te kun nen in een zaal van de Gereformeerde Kerk. Hiervoor wordt 750,- huur ge vraagd, terwijl men in Lievendael gra tis onderdak had. De heer Bredius (VVD) betreurde het dat een dergelijk bedrag moet worden betaald voor een zaal die niet exploita bel is, en de heer Eyffius (CHU) drong er op aan de bejaarden „iets perma nents" ter beschikking te stellen. Bur gemeester v.d. Bosch was blij met de suggestie, maar gaf te kennen dat er nog geen concrete toezeggingen kunnen worden gedaan. Wellicht zijn er moge lijkheden binnen het kader van de der de bouwstroom, zei hij. „Nu doet u me toch werkelijk even blozen, meneer v.d. Dikkenbergriep de burgervader even later uit, toen het SGP-raadslid meedeelde zijn stem niet aan het voorstel te geven. „U weet dat ik altijd tegen subsidies stem die ;.an gelegenheden voor openbare vermake lijkheid worden verstrekt", verklaarde deze. „In een bejaardensoos kan ik niets van dergelijke vermakelijkheden om- dekken", probeerde mr. v.d. Bosch, of schoon het er natuurlijk wel gezellig kan zijn. Wilt u uw standpunt werke lijk niet wijzigen?" De heer v.d. Dik kenberg schudde zijn hoofd. O (Van een onzer verslaggevers) AMERONGEN Burgemeester v. d. Bosch van Amerongen voelt er niets voor om mensen die in een te goedkope woning zitten, te dwingen om duurder te gaan wonen. In de Amerongense verhoudingen kan dat niet. antwoordde hij op een vraag van het liberale raadslid Tenge. De heer Tenge had aangedrongen op een onderzoek in de gemeente, om er achter te komen hoeveel mensen in verhouding tot hun inkomen een te la ge huur betalen. Hij vroeg ook of het de moeite Waard is te ovv .-wegen krachtige maatregëlen te nemen om in zulke gevallen doorstroming te bevor deren. Zijn motief: juist aan de goed koopste Woningen is de grootste be hoefte. Burgemeester v.d. Bosch zei dat Amerongen weinig alternatieven te bie den heeft. Het gat tussen de sociale bouw en de „eigen bouw" is hier te groot. „Laten we de mensen niet dwin gen om ineens investeringen te doen van 50 of 60 duizend gulden, want daarop zou het neerkomen. De catego rie van woningen die op de sociale sec tor volgt, hebben we hier óók niet..." ACHTERBERG De wegkrui- sing WageningselaanZuidelijke Meensteeg bij Achterberg wordt gereconstrueerd. In plaats van dit dodenkruispunt, zoals het de laatste jaren in de volksmond is gaan he ten, komen twee achter elkaar lig gende T-splitsingen. Rijdend in de richting V eenendaal over de Wage ningselaan kan men voortaan rechtsaf de Meensteeg in. Om links af te gaan moet dan de volgende splitsing 30 meter verder wor den gebruikt. Parkeerverbod J. G. Sandbrinkstraat. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal; maken bekend: II dat zij bij hun besluit van 14 decem ber 1970, nr. 74.454, hebben besloten in de J. G. Sandbrinkstraat borden model 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens te plaatsen, tengevolge waarvan het verboden is aan de noordzijde voorzover het betreft het, gedeelte van deze weg dat is ge legen tussen de Kerkewijk en de Tuinstraat en aan de zuidzijde voor zover het betreft het gedeelte van deze weg dat is gelegen tussen de Raadhuisstraat en de Tuinstraat, te parkeren; dat hun onder I genoemd besluit in werking zal treden, zodra dit on herroepelijk is geworden; III. dat een afschrift van hun onder I genoemd besluit gedurende 30 dagen na heden voor een ieder ter inzage ligt in het Raadhuis (kamer 1.7) en dat gedurende deze termijn even tueel beroep kan worden ingesteld bij H.M. de Koningin, in te dienen bij de Commissaris der Koningin in deze provincie; IV. dat afschrift van hun meergenoemd besluit is gezonden xaan: 1. gedeputeerde staten van Utrecht; 2. de hoofd-ingenieur directeur van de Rijkswaterstaat te Utrecht; 3. de Koninklijke Nederlandsche Motorrijders Vereniging, Zijpen- daalseweg 1, te Arnhem; 4. de Koninklijke Nederlandsche Automobielclub KNAC, Sophialaan 4 te 's-Gravenhage; 5. de Koninklijke Nederlandsche Toeristenbond ANWB, Wassenaarse- weg 220 te 's-Gravenhage. Veenendaal. 23 december 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd RHENEN In het stemmig versier de Lijsterberg-instructiebad te Rhenen was het twee dagen een drukte van belang. Het actieve personeel van dit bad ontving de ongeveer 200 zesdeklas- sers van de scholen uit Rhenen, Eist en Achterberg voor het jaarlijks Kerst- schoolzwemtoernooi. Namens het gemeentebestuur verwel komde de heer A. Hulshof de jeugdige zwemmers en de begeleidende onder wijzers. Hij merkte op, dat de Erica- school die in het bezit is van de wissel beker, hard heeft getraind om de trofee te verdedigen. Hij wist toen nog niet I. dat zij bij hun besluit van 14 decem ber 1970, nr. 74.453, hebben besloten op de Holleweg borden model 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens te plaatsen, tengevolge waarvan het verboden is aan de noordzijde van deze weg te parkeren; II. dat hun onder I genoemd besluit in werking zal treden, zodra dit on herroepelijk is geworden; III. dat een afschrift van hun onder I genoemd besluit gedurende 30 dagen na heden voor een ieder teT inzage ligt in het Raadhuis (kamer 1.7) en dat gedurende deze termijn even tueel beroep kan worden ingesteld bij H.M. de Koningin, in te dienen bij de Commissaris der Koningin in deze provincie; IV. dat afschrift van hun meergenoemd besluit is gezonden aan; 1. gedeputeerde staten van Utrecht; 2. de hoofd-ingenieur directeur van de Rijkswaterstaat te Utrecht; 3. de Koninklijke Nederlandsche Motorrijders Vereniging, Zijpen- daalseweg 1. te Arnhem; 4. de Koninklijke Nederlandsche Automobielclub KNAC, Sophialaan 4 te 's-Gravenhage; 5. de Koninklijke Nederlandsche Toeristenbond ANWB, Wassenaarse- weg 220 te 's-Gravenhage. Veenendaal, 23 december 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd De gemeente gaat een bedrag van f 187.000,betalen aan de eigenares van pension Erica, mej. L. H. J. Ver- vloet. Dat was tegen de zin van de heer "Tenge, die de waarde varl de grond en het pand taxeerde op ten hoogste f 158.000,Meer betalen is onverant woord, temeer daar er planologisch be zien geen perspectieven zijn voor een toekomstig gebruik van de grond. Erica ligt in het kader van het streekplan in een zgn. meldingsgebied, aldus de heer Tengë. Hij zag geen enkele reden om het gebouw te kopen. Burgemeester v. d. Bosch drukte de raad op het hart dat andere gegadigden in de toekomst wellicht „allerlei onge wenst gebruik" van het pand zouden kunnen gaan maken. Die kans moet geëlimineerd worden. Hij ging er verder niet op in, maar knikte instemmend toen de socialist v. d. Veer in een later stadium zijn bedoe ling interpreteerde in die zin dat Erica wel eens een pension voor buitenlandse gastarbeiders zou kunnen worden. Bovendien verklaarde mr. v. d. Bosch dat een dergelijke kans om de zaak te kopen zich geen tweede keer zou voor doen. De raad ging tenslotte akkoord, met alleen ir. Tenge als tegenstemmer. Voor die tijd bekende de burgemees ter dat B. en W. een „misser" op hun geweten hadden. Hij doelde op de ge- dachtengang, dat op de grond van Erica Amerongens lang verbeide tweede openbare lagere school zou kunnen worden gebouwd. Dit stond ook in de toelichting op het voorstel vermeld. Er blijkt echter heftig verzet te zijn geko men van de oudercommissie en de ver eniging voor openbaar onderwijs. De argumenten waren: de school zou veel te excentrisch liggen, te dicht bij het bos, waar teveel gevaar van aanrandin gen bestaat, en de afstand tot gymzaal en zwembad is te groot. Bovendien zou de school alleen bereikbaar zijn via wegen zonder trottoirs. Het college was niet ongevoelig voor de bezwaren, en toonde zich bereid de koop van Erica geheel los te koppelen van het scholenplan. Wel zei het erbij dat Amerongen geen plaats weet waai de school dan wél kan komen. Redenen om het pension toch te kopen wist de burgemeester genoeg: er zou een even tueel „doorgangshuis" kunnen worden gecreëerd voor bijvoorbeeld jonge ge zinnen noordgevallen die momen teel uiterst gebrekkig gehuisvest zijn. Ook dacht hij aan de mogelijkheid van een instructiebad, waaraan in Ameron gen duidelijk behoefte bestaat. Boven dien zou de mogelijkheid bestaan een deel van Erica in een overgangsperiode te gebruiken als schoolruimte. De heer Tenge bleef tegen, zowel te gen het een als het ander. De overige raadsleden, vonden dat de gemeente in elk geval tot de koop moest overgaan. „Dominee, Jacob heeft een meisje dat nergens aan doet." Met deze kreet snijdt de gerformreed ds. Th. Ferwerda te Veeeenendaal in „Centraal Weekblad" een bijzonder netelig probleem aan. Dat van de gemengde verkering en het daarop meestal volgende gemengde huwe lijk. Want er is geen liever vader of moeder, laat staan een predikant die iets aan het voornemen van Jacob kan veranderen. Ds. Ferwerda vraagt een andere opstelling van de ouders, nl. er iets aan doen. Men kan de gemengde verkering ook zien als een middel in Gods hand, waardoor de één de an der tot Christus kan brengen. Maar dat vraagt dan wel iets anders dan lijdelijk toezien. Vaak geeft men z'r» geld voor zending en evangelisatie, maar men ontdekt niet, dat men de mogelijkheid in huis gekregen heeft om er wat aan te doen. Velen, zegt ds. Ferwerda. zullen met mij moeten erkennen dat het niet altijd de slechtste huwelijken zijn, ook geestelijk niet, waar jonge lui in hun verkeringstijd het pro bleem van „er niets aan doen" gron dig hebben aangepakt en het niet uit de weg zijn gegaan. Niemand is klaar met een constatering als bo venvermeld. Het geeft handenvol werk, voor ouders en predikant, maar er zijn dankbare „successen" te noemen, om dat rare woord maar eens te gebruiken, aldus ds. Ferwer da. De kerkvoogdij- van de hervormde gemeente te Rhenen heeft de begro ting 1971 gepubliceerd. Er is een te kort van 32.000 gulden op een uitga- ven-totaal van 175.000 gulden. Cij fers die duidelijke taal spreken, al dus een kanttekening van kerkvoogd Ph. de Roder bij deze begroting. Ge zien de steeds minder wordende be reidheid van de leden om de kerk in stand te houden is het volgens deze kerkvoogd dringend noodzakelijk dat kerkeraad en kerkvoogdij on derzoeken of de kerk, wel de juiste weg gaat. Zeker is, dat niet met tekorten op de jaarrekening en ook op de be groting kan worden doorgegaan. De kerkvoogdij kan op dit moment niets meer doen. Het college laat het antwoord aan de leden van de her vormde gemeente te Rhenen over. Al in 1969 daalden de vrijwillige bijdragen van 72.000 naar 67.000gul den ofwel van 1113 personen die bij droegen in 1968 naar 735 in 1969. Het voor 1971 met 10.000 lager ge raamde bedrag aan vrijwillige bij dragen (van 90.000 naar 80.000 gul den) is daaraan uiteraard niet vreemd. Niettemin gaat de bouw van het wijkcentrum in Rhenen-hoog door. Op de begroting is er weer 5000 gul den voor gereserveerd maar de op brengst van de gevoerde bliksemac tie (22.500 gulden) viel bitter tegen. Het streefbedrag was 140.000 gul den Tweede Kerstdag om 10 uur be gint in de Oude Kerk op de Markt te Veenendaal een kerstzangdienst, die is afgestemd op oud en 'jong. De industriepredikant, drs. A. Terlouw zal de meditatie houden. De samen zang wordt ondersteund door Bert Wisgerhof, orgel en enkele trompet blazers. De hervormde gemeente en de ge reformeerde kerk te Renswoude houden gemeenschappelijk een kerstzangdienst op Tweede Kerst dag. De predikanten van de beide kerkgenootschappen verzorgen de li turgie en de preek. De dienst begint om zeven uur 's avonds. Tot kerkvoogd van de hervormde gemeente te Ederveen werd in de vacature L. Post gekozen de heer J. de Koning. De heren C. van Gin kel en J. Hardeman aanvaardden hun herbenoeming. Ds. S. P. van Assenbergh zal op zondag 10 januari in een avond dienst om zeven uur in de Juliana- kerk afscheid nemen van de her vormde gemeente te Veenendaal. Ds. Van Assenbergh vertrekt naar Nij- kerk. De kerkvoogdij van de hervormde gemeente te Renswoude heeft de ba lans opgemaakt. In de collecten kwam tot en met de maand novem ber 850 gulden minder binnen dan vorig jaar. Aan het geraamde be drag van de vrijwillige bijdragen van 22.000 gulden is men nog ling niet toe. Binnen kwam tot nu toe 13.500 gulden. De commissie kerkdiensten van de afd. Veenendaal van „Philadelphia" eeft in overleg met het convent van Veenendaalse predikanten een rooster van gehandicaptendiensten voor 1971 opgesteld. Voor verantwoording van de her vormde gemeente komen vier dien sten en voor Sola Fide, gereformeer de en chr. geref. kerk ieder twee. De diensten worden als regel gehouden op de laatste zondag van elke maand in de Oude kerk op de Markt. De namen van de predikant zijn nog niet bekend, behalve dan van de gereformeerde ds. J. Ytsma die voorgaat in de eerstvolgende dienst op zondag 31 januari. De data van de volgende diensten zijn: 21 februari, 28 maart, 25 april, 25 mei, 27 juni, 26 september, 31 ok tober, 28 november en 19 december. Op initiatief van een aantal gere formeerden in Leersum is een s.o.s.-dienst in het leven geroepen. Ingeval van nood, d.w.z. bij plotse linge bezoeken aan het ziekenhuis, familie en dergelijke, kan men de hulp van de medebroeders en zus ters in roepen. Men behoeft slechts 03434-2520 te bellen en de noodhulp, in de persoon van de heer Gerth komt in actie. „Met grote blijdschap geven wij kennis" is het thema van de kerst nachtdienst die vanavond om half elf begint in de Cunerakerk in Rhe nen. De zangvereniging „Eben Haë- zer" zal optreden, Leo van Stemp- voort begeleidt de samenzang op het orgel, bijgestaan door,een trompet tist. Na afloop van de gemeenschappe lijk hervormd-gereformeerde Nieuwjaarsdienst in de gereformeer de kerk te Rhenen is er gelegenheid om een kopje koffie te drinken in het gebouw „Antenne". Vanavond om 10 uur begint in „Sola Fide" te Veenendaal een kerstnachtdienst, uitgaande van de open-deur-commissie. Voorganger is de gereformeerde ds. W. Blanken. Muzikale medewerking verlenen het kerkkoor van de hervormde ge meente „Sola Fide" onder leiding van Gijsbert van Zanten, Bob van Stempvoort, orgel en een trompeten semble. Samenzang vanaf een kwar tier voor aanvang van de dienst. In de r.k.-Salvatorkerk te Veenen daal begint het hoogfeest van Kerst mis vannacht om twaalf uur met een nachtmis, waaraan het jonge renkoor en -band medewerking zul len verlenen. Ook hier begint men om kwart voor twaalf met samen zang van kerstliederen. Morgenmiddag in dezelfde kerk „kindjewiegen", een ongedwongen samenkomst voor ouders en kinde ren. Kinderen kunnen bij de kribbe een liedje zingen, een gedichtje op zeggen of een toneelstukje spelen. Na de mis op nieuwjaarsmorgen is 'er in de Salvatorkerk gelegenheid om nieuwjaarswensen uit te wisse len. Ook in de Willibrordkerk wordt kerstfeest gevierd en nieuwjaar ge houden. Vanavond een nachtmis om twaalf uur met het dames- en he renkoor 'en na de mis op de nieuw jaarsmorgen nieuwjaarswensen. Tweede Kerstdag zal de jeugd een kerstmusical brengen in de Johan- neskerk in Leersum. dat de wisselprijs opnieuw door Erica zou worden gewonnen. De ploeg be haalde 129,86 pnt. en zal het komende jaar, wanneer er opnieuw een overwin ning uit komt de prijs definitief in be zit krijgen. De chef-zwemmeester van het bad, de heer L. H. Schoonhoven, hanteerde gedurende de beide wedstrijddagen de startfluit. Op het nummer schoolslag presenteerden zich een aantal opval lend goede zwemmers. Aangevuurd door de klasgenoten maakten ze be hoorlijke tijden niet alleen bij de schoolslag, maar ook tijdens de estafet te. De hindernis wedstrijd werd een ko misch waterballet, waaraan zowel de deelnemers als de kijkers veel plezier beleefden. De volledige uitslag luidt als volgt: 1. Ericaschool met 129,86 pnt; 2. St. Cune- raschool 136,69 pnt; 3. Bijz. School Ach- terb.str.weg 139,63 pnt; 4. Platanen- school 141,74 pnt; 5. Halschool 143,12 pnt; 6. Chr. School Eist 148,38 pnt; 7. Bantuinschool 158 pnt; 8. Rijnschool- Elst 161,14 pnt; 9. Lijsterbergschool 165,55 pnt; 10. Valleiséhool-Achterberg 169.33 pnt. Parkeerverbod op en in de nabyheid van het Zwaaiplein. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal; maken bekend I. dat zij bij hun besluit van 14 decem ber 1970, nr. 74.455, hebben besloten aan de noordzijde van het Verlaat, voor wat betreft het gedeelte van deze weg dat is gelegen tussen het Zwaaiplein en het perceel Verlaat nr. 23, aan de oostzijde van de Brou wersstraat, voor zover het betreft het gedeelte van deze weg dat is gelegen tussen het Zwaaiplein en het perceel Brouwersstraat nr. 14a, vóór de voorgevel van het perceel plaatselijk bekend het Gelderland 1 en op het Zwaaiplein, borden model 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens te plaatsen of doorgetrokken gele strepen aan te brengen, tengevolge waarvan het verboden is op de aan gegeven weggedeelten en op het genoemde plein te parkeren; II. dat hun onder I genoemde besluit in werking zal treden, zodra dit on herroepelijk is geworden; III. dat een afschrift van hun onder I genoemd besluit gedurende 30 dagen na heden voor een ieder ter inzage ligt in het Raadhuis (kamer 1.7) en dat gedurende deze termijn even tueel beroep kan worden ingesteld bij H.M. de Koningin, in te dienen bij de Commissaris der Koningin in deze provincie; IV. dat afschrift van hun meergenoemd besluit is gezonden aan: 1. Gedeputeerde Staten van Utrecht; 2. de Hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat te Utrecht; 3. de Koninklijke Nederlandsche Automobielclub KNAC, Sophialaan 4 te 's-Gravenhage; 4. de Koninklijke Nederlandsche Motorrijders Vereniging, Zijpen- daalseweg 1 te Arnhem; 5. de Koninklijke Nederlandsche Toeristenbond ANWB, Wassenaar- seweg 220 te 's-Gravenhage. Veenendaal, 23 december 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 1 1 n7Q 19.30 uur 1 lül Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159

De Vallei | 1970 | | pagina 5