nanciele notities BOM GEBARSTEN BIJ SCHOLTEN-HONIG N.V. SAMENGAAN SPOORWEGEN IN DE E.E.G. EUR. COMMISSIE WIL EUROPESE RESEARCH OP POTEN ZETTEN KUNSTSTOF- SCHUIM HOUDT STRATEN WARM HALLAST MIJ. VASTE VOET IN JAPAN BEDR1JFS- ORDERS VOOR DE INDUSTRIE TOEGENOMEN Amro Bank houdt kosten in de hand Deelneming R.B.B. in Interbema FIAT OP VERHOGING VERZEKERING ZIEKTEKOSTEN PARTICULIER Lagere premies OBF -verzekering Werknemer: gang van zaken aan de top griezelig' RADEMAKERS IS TEVREDEN wmmmmmmmmm&mmmmmmm PILOOT STORM TEKKO TAKS IJZERSTERK UNITAS ONVERANDERD VERBAZING GRIEZELIG Waterhoogten Ditishetrecept: Kaasfonduevan Nededandsekaas. Pagina 2 MAANDAG 28 DECEMBER 1970 118 Ianthe luisterde, zij was ver vuld van een angstig gevoel, zij voel de zich een weerloos scheepje heen en weer geslingerd door de hoge golven van de woeste zee. Moore zuchtte diep, bleef ergens naar iets in de kamer kijken, legde zijn hand open tussen hen in op de sofa. Zij legde haar hand erop. En alsof hij dit niet had verwacht, alsof hem dit weer terugbracht tot de wer kelijkheid en vreugde van het leven, draaide hij zijn gezicht naar haar toe en zag dat zij glimlachte. Hij gromde, probeerde iets te zeggen, maar de woorden stokten in zijn keel. Zij leunde een beetje tegen hem aan, haar vingers strak om de zijne. „Ed, ik vraag me af..." ,,Wat is er kind?" Haar lippen bewogen alsof zij wilde spreken, maar zij kon geen woord uit brengen. In gedachten herhaalde Ian the wat ze had willen zeggen, maar ze vond het te ingewikkeld. Hij leunde voorover, greep haar vingers stevig, keek lief en angstig tegelijk, alsof hij wist wat zij wilde zeggen, alsof het een groot ogenblik voor hen beiden was, met de onzekerheid of het goed of verkeerd zou aflopen. „Wat is er kind? Wat vraag je je af, Ianthe?" Hij sprak wonderlijk zacht en legde zijn andere hand op de hare, zodat hij haar hand tussen de zijne omkneld hield. Hij voelde een rilling door haar lichaam gaan, en toen zij haar hoofd boog, zag hij dat zij plot seling bloosde. „Zeg het me, Ianthe," „EcL, lk vraag me af..." Haar vingers spanden zich in zijn handen en zij snikte kort alsof zij een beslissing had genomen. „Ik vraag me af, of je me ten huwelijk zou willen vragen..." Hij zat haar onbeweeglijk aan te staren. Zij sloeg haar ogen op, haar wangen waren nog rood, en er twin kelden lichtjes in haar ogen. Er kwam een brede lach over zijn gezicht en zij lacht hardop. Hij lachte ook, bulderde tenslotte, en kwam dichterbij op de sofa zitten. Toen lachten zij geen van beiden meer en zij keken in eikaars ogen, ingespannen zoekend. Zij waren allebei verlangend te kijken, lang en diep. Hij maakte een gekweld en defi nitief geluid. Hij trok haar langzaam in zijn armen, boog zich over haar en legde zijn hoofd op haar borsten. Zij liet hem begaan en hield hem stevig vast. Na een poosje voelde hij zich vredig en zij slaakte een diepe zucht. Hij hief zijn hoofd op en hij drukte haar bijna krampachtig tegen zich aan en kuste haar. Na de lange kus bleven zij nog in de omhelzing zitten, omdat oude en bittere wonden op wonderlijke wijze begonnen te genezen. De klok tikte ijverig in de stilte, alsof de stilte al leen bij de klok hoorde. De klok scheen al zijn krachten te verzamelen en toen leek het of het mechanisme zich samentrok, er klonk een gonzend geluid, daarna een verwachting wek kende pauze, waarna er vier, heldere, prachtige tonen weerklonken. Ianthe maakte zich zacht los en Moore pro beerde haar en hem te omvatten door te zeggen: „Dit is ongelooflijk, Ianthe prachtig, er zijn geen worden voor." Zij antwoordde met de wijze glim lach van een vrouw, en probeerde de schade aan haar kapsel te herstellen. Ze zei: „Het is vier uur. Ik moet weg, voorbereidselen voor het feest ma ken." Zij stond niet direct op. Zij scheen in gedachten verzonken, maar Moore zou niet weten waaraan zij dacht. Hij ging weer op het hoekje van de sofa zitten, een arm op de leuning, de be nen over elkaar en hij keek haar met een bezittersblik aan. Na een poosje kwam zijn verbazing met volle kracht over hem en hij zei alsof hij zijn hele ziel erin legde: „Verdraaid nog aan toe." Dit haalde haar uit haar gepeins en zij lachten weer, omdat zij beiden van lachen hielden op dat ogenblik. Zij stond op, en hij volgde haar als een volgzame grote hond. die tevre den is met zichzelf en zijn wereld, naar de keuken, waar hij regelrecht naar de deur liep en het haakje los maakte. Zij had een mantel in haar handen, dezelfde prettig zittende vaalbruine jas die zij jaren geleden gedragen had, en hij hielp haar erin. „Voor je weggaat, moet je me nog wel zeggen, hoe laat ik op het feest verwacht word". „Ik zou denken, tegen vijven, lieve ling. Niet veel later." Zij gebruikte al intieme woorden en het deed hem buitensporig veel ge noegen. Hij lachte naar haar op een manier die meesterlijk genoemd zou worden door een man die minder door het lot was geslagen. „Ik zal dan hier wachten." Hij hield de deur voor haar open, sloot hem toen weer en nam haar met een beslist gebaar nog eens in zijn armen. Ofschoon hij haar miste op het ogenblik dat zij weg was, voelde hij zich nu niet alleen. Het huis was nog vol van haar. Hij liep van kamer naar kamer, keek rond met een belangstel ling die hij nog nooit had getoond, maar hij zag in werkelijkheid niets. Gedachten dwarrelden door z'n hoofd, vulden elkaar aan, brachten hem in de herinnering wat er net gebeurd was, helder als kometen, flitsend. Hij ging een poosje in de studeerkamer zitten en probeerde ,in zijn hoofd orde op de zaken te stellen, maar zijn bloed stroomde te wild. Hij stond op en ging terug naar de keuken, dit was het vertrek waar het meeste leven heerste. Hier vond hij de percolator op het fornuis, hij schudde hem en hoorde een geruststellend geluid. Hij stak de vlam aan. Er stonden wat schoteltjes op de gootsteen en die zet te hij in het droogrek nadat hij ze had afgewassen. Hij vond de cake vorm, keek erin en ontdekte nog een stukje chocoladecake. Dat at hij op. Plotseling merkte hij dat hij trek had wat te drinken. Die trek werd zo dwingend dat hij hardop zei: „En waarom niet?" De koffie maakte nu een pruttelend geluid en door het glaasje zag hij een fonteintje opspui ten. Hij draaide het kraante met een snelle, besliste beweging om. Hij dronk zijn Scotch aan de keu kentafel en toen de drank zijn invloed deed gelden, ontstonden er emoties in hem die niet veel verschilden met die van de koffiepercolator. Hij voelde zich sterk worden en kreeg vertrou wen in de toekomst. Maar ook voelde hij zich verlegen, onevenwichtig, als een slak die zijn huisje kwijt is. Kon hij Ianthe liefhebben en haar leven gelukkig maken? (wordt vervolad) 4614 „Gij moet mij beloven te zorgen, dat mijn metge zellin Sandra, veilig teruggebracht wordt naar haar ei gen wereld, indien mij iets overkomt!" drong Piloot Storm aan. „Maak u over uw vriendin geen zorgen. Koningin Jubala waakt persoonlijk over haar", stelde Growal hem gerust. „En maak u nu gereed voor de confrontatie". Het laatste klonk als een bevel en maakte de Aardling een weinig kriegel. „Maar als ik mij nu eens bedenk en weiger mee te werken?" tartte hij. „Wat gaan mij tenslotte uw problemen en het voortbestaan van Duma aan?" Growal liet de zware kop langzaam zakken en vestigde zijn vlammende blik op de man tegenover zich. „Gij kunt uw lot niet ontgaan, het is alles voorbeschikt", sprak hij op dreigende toon. „Een weigering tot medewerking zal u niet baten, waarde heer Wij zijn op alles voorbereid"... Growals rechter poot schoot bliksemsnel uit en trof Arend tegen de zij kant van het hoofd, vóórdat hij achteruit kon springen... De slag deed helemaal geen pijn, maar ontketende een verbijsterend geruis in zijn oren. De kamer tolde om hem heen, tot een sluier van duisternis over hem heen viel en hij niets meer wist... 2. De ene schep aarde volgde de andere op en na een poosje moest Tekko, zoals het een goede rentenier be taamt, even rusten. Vol trots overzag hij het resultaat van zijn noeste arbeid, toen hij plotseling, met enige schrik en verbazing, naar de muur van zijn woning bleef staren. „Tjonge-tjonge, wat een janboel!" pruttelde onze vriend, terwijl hij verwezen naar de klimop keek, die kris kras tegen zijn huis opgroeide en waarvan dik bebladerde twijgen tot vlak voor zijn raam hingen. „Geen gezicht! Dat mag zo niet verder gaan. Daar moet ik even een stokje voor steken." Vlug sjouwde hij een ladder aan, klom één, twee, drie naar boven en knipte links en rechts een paar flinke bladertrossen weg. Hmmmm, daar in die hoek kon hij niet bij. Wacht, hij zou ze eerst even lostrekken, dan zou het vanzelf weg gaan. Hij greep een lange slinger beet en wilde juist een heftige ruk geven, toen plotseling een boos ijl stemmetje klonk: „Hé, laat dat woesteling! Wou je al ons werk soms ongedaan maken?" DEN HAAG De regering heeft de' aangevraagde premiever hoging voor particuliere ziekte kostenverzekeringen goedgekeurd. Voor verzekeringen tegen zie kenhuiskosten en specialistenhulp mag de premie per persoon per jaar met 68,45 omhoog voor ver pleging in de derde klas, met 102 in de tweede klas en met 110 in de eerste klas. Zijn ook kosten van huisarts en apotheek bij de verzekering inbegrepen dan mag de premie met nog eens 11,90 per persoon per jaar omhoog. De bedragen gelden voor vol wassenen. Premies voor kinderen stijgen' met een gelijk percentage, dus met een kleiner guldensbe drag. LEEUWARDEN De Onderlinge Levensverzekeringmaatschappij OBF gaat op 1 januari de premies voor haar levensverzekeringen verlagen. De pre mieverlaging geldt voor alle na 31 de cember af te sluiten verzekeringen. Voor reeds lopende verzekeringen zal zij tot uitdrukking komen in een ver hoging van het verzekerd bedrag, zo deelt OBF mede. Op 1 januari 1961 werd voor de eer ste keer op soortgelijke wijze een pre mieverlaging doorgevoerd. OBF telt bijna 40.000 deelnemers met een geza menlijk verzekerd kapitaal van bijna 700 min. AMSTERDAM By Koninklijke Scholten-Honig NV is de bom gebarsten. Tjj- dens een vrjj emotioneel verlopen buitengewone aandeelhoudersvergadering heb ben president-commissaris dr. G. van der Wal en de commissarissen drs. G. J. H de Graaff en G. de Jong hun mandaat ter beschikking gesteld, daar z(j weigerden „nog langer te bukken voor de willekeur van de certificaat houders" (van de stichting van enige leden van de familie Honig, die 22 pet. van de aandelen bezit), De certificaten zijn reeds sinds de fu sie van Honig en Scholten een heet hangijzer geweest. De bedoeling is, dat de desbetreffende aandelen zullen wor den ondergebracht in een onafhankelij ke stichting, hetgeen nog steeds niet is gebeurd. Nadat de drie aftredende heren de zaal verlaten hadden, nam vice-voorzit ter M. K. Honig de leiding van de ver gadering over. Hij noemde de benoe ming van prof Kooyman tot presi dent-directeur in 1968 een grote fout. „Binnen de raad van commissarissen strijd ik nu al anderhalf jaar voor een radicaal herstel van de gemaakte fout en heb het een na het andere voorstel gedaan om aan de onhoudbare toestand een eind maken. De moeilijke en pijn lijke beslissing die men had moeten ne men is uitgesteld. Nu eindelijk komt men met een halve oplossing: de be noeming van de heer Hoefnagels tot gedelegeerd commissaris", aldus de heer Honig. „Deze benoeming staat bo vendien een goede en blijvende oplos sing in de weg". De heer Honig stelde vast dat KSH een full-time president-directeur nodig heeft, die vele uitstekende mensen, die het concern ondanks de uittocht van de laatste tijd nog heeft kan bezielen en er een team van weet te maken. „Schol ten-Honig is een ijzersterke zaak met veel bekwame medewerkers, anders had zij de toestanden die aan de top hebben geheerst niet overleefd. Wan neer deze zaak onder een betere leiding komt, zult u een herstel zien, waarover u verbaasd zult zijn", aldus de vice- voorzitter. De benoeming van de heer Hoefna gels noemde de heer Honig „het aan stellen van een tweede kapitein op het schip, wat de chaos alleen nog maar ADVERTENTIE SAARBRÜCKEN De West- duitse minister van Verkeer George Leber, heeft zich in een vraaggesprek voor de Saarlandse televisie uitgesproken voor een spoorwegmaatschappij in de zes landen van de E.E.G. In een tijd waarin de zes rege ringen ernstig denken aan een gemeenschappelijke valuta zou, aldus minister Leber, al veel wor den gewonnen wanneer wij er voor zorgen dat in ieder geval de Europese spoorwegen niet naast! elkaar leven. Het plan om een Europese spoorwegmaat schappij op te richten kan na tuurlijk niet in de komende ja ren worden verwezenlijkt. Dat moet in de jaren tachtig kunnen worden bereikt, aldus de minister. Hij was ook voor de samenvoe ging van de postadministraties van de zes E.E.G.-landen. BRUSSEL Europese commissaris Spinelli, die onder meer verantwoorde lijk is voor de portefeuille „algemeen onderzoek en technologie" heeft in Brussel de inhoud van een „intentie verklaring" van de commissie bekend gemaakt over de wetenschappelijke re search in de gemeenschap. In dit docu ment dat binnenkort naar de minister raad gaat, omschrijft het „dagelijks be stuur" van de EEG haar plannen voor de oprichting van een speciaal agent schap dat richtlijnen zal moeten geven voor de ontwikkelin" van researchpro- gramma's, dat een eigen budget zal moeten hebben en dat, onder supervisie van de Europese Commissie, een auto nome en zeer ruime handelingsbe voegdheid toegewezen moet krijgen. Bij het ontwikkelen van haar ge dachten is de commissie uitgegaan van de gedachte dat de impasse waarin het gemeenschappelijk onderzoekscentrum van Euratom geraakt is. nodig doorbro ken dient te worden. Nationale kaders voldoen vandaag de dag niet meer om wetenschappelijke problemen van grote omvang, zoals bijvoorbeeld milieuve rontreiniging, op te lossen. Daarom dient er een autonoom agentschap te komen dat prioriteiten aangeeft en se lecteert, dat over een ruim fonds be schikt dat gevoed wordt door bijdragen van de lidstaten (later door eigen mid delen van de gemeenschap) en dat in zekere zin ook coördineert wat nu al versplinterd is aangepakt. De commissie baseert, nog nader te concretiseren en dan in te dienen denk beelden op de mogelijkheid die ze vol gens artikel 235 van het Verdrag van Rome heeft om uitbreiding van de acti viteiten van de gemeenschap te stimu leren. Het nieuwe agentschap zou wellicht een opnieuw gestructureerd gemeen schappelijk onderzoekscentrum kunnen zijn dat met grote onafhankelijkheid zou bezien wat er op het stuk van we tenschappelijk onderzoek nationaal, in de industrie of op gemeenschappelijk ni veau, of met steun van de gemeenschap, gedaan dient te worden. Het agentschap zou zijn ideeën kunnen krijgen van een soort commissie, bestaande uit hoge ambtenaren van nationale onderzoeks centra, deskundigen, vertegenwoordigers van de universitaire wereld, vertegen woordigers van de industrie en van de vakbonden. Na de reactie van de raad op deze „intentieverklaring" wil de commissie ontwerp-resoluties en -besluiten ont wikkelen om de zaak te concretiseren en voorts bezien of er een verdragswij ziging nodig is zoals die bijvoorbeeld ook voor de economische en monetaire unie nodig zal zijn. AMSTERDAM Amsterdam-Rotter dam Bank verwacht dat de kostenstij ging in absolute bedragen in 1970 zal worden gecompenseerd door de toe neming der baten. Mede gezien de verwachting wat be treft dc resultaten in het tweede half jaar stelde de bank eerder het halfjaar dividend vast op f 1,60. De ontwikkeling sedertdien heeft de ze verwachting bevestigd, aldus het prospectus betreffende de eerder door de bank aangekondigde 7 3/4 pet. oblK gatielening 1971/1976 van 75 min. Hoewel de beschikbare hoeveelheid lange middelen, mede door de groei van het spaarbedrijf, een verheugende aan was vertoont, acht de bank een verdere versterking van deze middelen gewenst. Tegen deze achtergrond heeft zij sedert augustus 1969 vier obligatieleningen van in totaal f 240 min. uitgegeven en dient ook de nieuwe emissie te worden gezien. ROTTERDAM Beleggingsmaat schappij Unitas NV keert naar zij me dedeelt over 1970 een onveranderd inte rimdividend van 2,- uit. kan vergroten". Als aandeelhouders niet bepaalde eisen aan een eventuele benoeming verbinden, vreesde vice- voorzitter dat men zou blijven door modderen. Dan vindt men ook geen goede directeur in de plaats van prof. Kooyman, omdat geen enkele eerste klas ondermeer bereid zal zijn zijn car rière in de weegschaal te stellen. De heer Honig was er zich wel van bewust, dat het naar buiten brengen van meningsverschillen in een bestuur heel ongebruikelijk is. Hij zag echter geen andere oplossing meer. Hij deed een beroep op de aandeelhouders, thans in te grijpen. „Er zijn duizenden men sen bij ons concern betrokken. In hun belang moet u thans ingrijpen en geen half werk leveren", aldus de geëmotio neerde vice-voorzitter. Commissaris ds. J. R. Meyer en ir. O Meyer verklaarden het eens te zijn met dr. Van der Wall, doch meenden te moeten aanblijven. De raad van be stuur deelde bij monde van voorzitter Kooyman mee, zich nog over de thans ontstane situatie te zullen beraden. Nadat de vergadering over zijn ver bazing heen was gekomen, kwamen de vragen los. Oud-directeur Dalenoord drong aan op de formatie van aandeel houderscommissie met vrij vergaande bevoegdheden. Het voorstel vond veel bijval. „Scholten-Honig heeft momen teel geen bestuur. De bestuursleden houden zich bezig met persoonlijk en kinderachtig gekibbel", aldus de heer Dalenoord. De heer Spierings zei over het be stuur dat het „wind gezaaid heeft en nu storm oogst". Hij was van mening, dat de farrtilie Honig wel degelijk met het pakket van 22 pet. der aandelen mani puleert, wat de heer Honig ontkende Ook is ten onrechte de indruk gewekt dat iedereen nu met de benoeming van de heer Hoefnagels akkoord gaat, ter wijl geprobeerd i.s, door middel van het Honig-pakket deze zaak erdoor te drukken. De heer Spierings wilde dat er nu geen beslissing werd genomen, maar dat men de bevindingen van een aandeelhouderscommissie afwacht. De heer Honig was het met een en ander geheel eens. Na een korte schor sing stelde het bestuur voor, op korte termijn een nieuwe vergadering te be leggen die dan een aandeelhouderscom missie zal moeten aanwijzen en de op dracht zal preciseren. Hiermee gingen de ruim 60 aanwezige aandeelhouders akkoord. Een aanwezige werknemer van het concern noemde de gang van zaken aan de top „griezelig". „Wat hier gebeurt betekent een schop na voor 5000 man personeel. Over ons hoofd worden kin derachtige vetes uitgevochten". Hij riep de vergadering op, om snel te handelen, al is dat al vrij laat. Konstanz: 3013, —3; Rheinfelen: 186, 3; Straatsburg: 190, onv.; Plittersdorf: 327, +6; Maxau: 375, +1; Plöchingen: 139. +9; Mannheim: 187, 6; Stein- bach: 111, —6; Mainz: 207, —9; Bingen: 133, —5; Kaub: 139, —8; Trier: 251, —10; Koblenz: 151, —10; Keulen: 115, —10; Ruhrort: 287, 5; Lobith: 899, 9; Nij megen: 696, 6; IJsselkop: 798, 9; Eefde (IJssel): 325, —5; Deventer: 218, onv.; Monsin: 5450, onv.; Borgharen: 3855, —51: Belfeld: 1102, —2; Grave (beneden de sluis): 503, +3. De minst gepeilde diepten in de vaar geul heden vermeld op de waarschu wingsborden, zijn in centimeters: SpijkSt. Andries: 280. IJsselkopStuw Driel: 245. Stuw Driel-Amerongen: 240. IJsselkop-Doesburg: 220. DoesburgZutphen: 220. ZutphenDeventer: 230. DeventerWindesheim: 240. Een door de BASF te nemen proefneming op grote schaal zal moeten bevestigen wat 24 voor afgaande kleine proeven al heb ben aangetoond: een wegdek waarin Styropor-kunststofschuim is verwerkt kan ook de strengste winter zonder schade doorstaan. De „builenpest", als gevolg van opvriezen, die de economie iedere winter voor miljarden guldens schade toebrengt, is dan een de finitief halt toegeroepen. De proefneming op grote schaal wordt momenteel gedaan op een weg in de Alpen. Een traject dat is blootgesteld aan extreme klimatologische omstandigheden krygt een warmte-isolerende laag van Stvropor-beton. Het daarvoor gebruikte kunststofschuim wordt ter plaatse door een mobiele pro- duktie-eenheid vervaardigd en verder verwerkt. De BASF heeft reeds vier jaar met succes proeven verricht om de invloed van vorst op het weg dek te elimineren door het aan brengen van een laag isolerend Styropor-kunststofschuim. Gedu rende deze periode werden proe ven verricht op trajecten in Duitsland (Autobahn). Japan en in de Scandinavische landen. Ve le metingen en tests bewezen dat zelfs een langdurige vorst tot 21 gr. C niet door de isolerende laag kon heendringen. Ook de sterke intensiteit van het verkeer kon aan de proeftrajecten geen schade toebrengen. ADVERTENTIE Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. gen. Binden mi TOKIO De bouwonderneming Penta-Ocean heeft meegedeeld dat de Japanse regering toestem ming heeft gegeven om met de Ballast-Nedam groep de geza menlijke dochteronderneming Goyo Ballast Company Ltd op te richten met een beginkapitaal van 100 miljoen jen. De maatschappij zal zich bezig houden met bagge ren op zee, de bouw van zeetun nels, havenwerken etc. in Japan. Volgens de regering is Penta- Ocean de eerste Japanse maat schappij die een dergelijke over eenkomst sluit met een buiten landse firma sinds in september rechtstreeks buitenlandse inves teringen in de bouwnijverheid werden geliberaliseerd. ROTTERDAM Metaalbedrijf Ra demakers NV is over de gang van za ken in 1970 niet ontevreden. De resul taten ondergingen de invloed van de recente loonontwikkelingen, maar de sondanks wettigen de tot nu toe beken de gegevens de verwachting, dat de re sultaten over 1970 niet zullen achter blijven bij die over 1969, aldus een tus sentijdse mededeling. Over 1969 be droeg het saldo winst 498.000 tegen een verlies in lp68 van 42.000. Het dividend, dat sinds 1967 was gestaakt, werd hervat met acht pet. De beide Rademakers-bedrijven wa ren in 1970 goed van orders voorzien. Het tekort aan geschoolde arbeids krachten beperkte de omvang van de produktie. Thans is de orderportefeuille goed gevuld. DEN HAAG In november zijn zowel de binnenlandse als de buitenlandse orders voor de Ne derlandse industrie blijven toe nemen. De gemiddelde dagproduktie bij de in het onderzoek betrokken ondernemingen gaf een stijging te zien. De beoordeling van de voorraden gereed produkt luidde bij 60 (vorige maand 55 der ondernemingen normaal, bij 35 (vorige maand eveneens 35 te groot en bij 5 (vorige maand 10 te klein. De beoordeling van de order ontvangst luidde bij 80 (vo rige maand 70 der o' derne mingen normaal, bij 10 (vori ge maand 15 groot en bij eveneens 10 (15 klein. Het indexcijfer van de order positie in aantal maanden werk (excl. chemische industrie, basis Ultimo januari 1969 100) daal* de in november van 111 naar 110. De beoordeling van de orderpo sitie luidde bij 80 (vorige maand 70 der ondernemingen normaal, bij 15 (vorige maand eveneens 15 groot en bij 5 (vorige maand 15 klein. UTRECHT Redland- Brass-Brede- ro Europa NV dakpannenfabriek in Utrecht gaat deelnemen in Interbema dakpannenfabriek NV te Susteren, zo heeft de directie van Interbema dins dag meegedeeld. Het grootste deel van het aandelenpakket zal door RBB, dochter van NV Verenigde Bedrijven Bredero, worden overgenomen, doch Interbema behoudt volledig haar zelf standigheid. Verwacht wordt dat door de deelname de produktie van Interbe ma de komende jaren aanzienlijk kan worden uitgebreid. De transactie heeft volgens de direc tie van Interbema geen consequenties voor het personeel. De vakbonden zijn ingelicht.

De Vallei | 1970 | | pagina 2