Drank stortte man en vrouw in verderf. Eis 10 maanden hechtenis Ijsbaan vanavond geopend Firet-festival Experimenteel jaar succesvol verlopen Volleybal interland wordt interessant Y.Z.C. maakte furore in Leiden Jaar vol oplichtingen en verduisteringen Verdachte:We kwamen in een vicieuze cirkel99 Cuneratoren weer in floodlight Rhenen had zingende kerstboom SUZIE Q HAD VLIEGENDE START Israëlische dames 2 janin Veenendaal Veelzijdige cultuur beleving Geslaagd Zwem jeugd watervlug Sleutelcursus Veilig Verkeer Twee inbraak pogingen Schietuitslagen Set Up tegen Uni Cornus Journaalfilm voor archief van gemeente Evolutie Wandkleden Onderlinge strijd DCE VERDUISTERING ZWAK NIEUW LEVEN MAANDAG 28 DECEMBER 1970 LEERSUM In hotel „De Donderberg" te Leersum, in hotel „Sonvillier" te Rhenen, in hotel „Athlone in de Steeg" te Rhenen en in tal van andere hotels in de Gelderse Vallei en de Achterhoek logeerden in de zomermaanden van dit jaar de 55-jarige Utrechtse journalist Klaas D. en zijn gewezen vrouw, de Si- jarige Martha P. Zij maakten er grote verteringen, maar... hadden geen cent op zak. De alcohol bleek het tweetal ten gronde te hebben gericht, zo bleek uit de hl-trieste zaak, die werd behandeld door de Utrechtse rechtbank. „U hebt er geleefd als een grand seigneur. Het duurste was niet goed ge noeg. U en uw vrouw bestelden maar kreeft, kaviaar, forellen of het niets kostte. Voor duizenden guldens hebt u vele hoteliers opgelicht. Ook liet u zich op bijkantoren van de Algemene Bank Nederland bedragen uitbetalen, terwijl u geen saldo had. Bij slijters in Utrecht kocht u voor duizenden guldens drank zonder een cent te bezitten. Kortom, het was een jaar vol oplichtingen en verduisteringen, waarbij alcohol een al lesoverheersende rol speelde, want u was al jaren een chronisch alcoholist", aldus sprak de president van de Utrechtse rechtbank, mr. K. S. Bieger tot Klaas D., die met zijn gewezen echtgenote met wie hij sinds 1969 weer samenleefde terecht moest staan voor een serie oplichterijen, die het paar een schuldenlast bezorgde van ongeveer dertig mille. De ellenlange dagvaarding vermeldde alle feiten nauwkeurig. In hotels in Rhenen, Leersum Rheden, Ruurlo, Hol ten, Steenwijk en Lochem had het tweetal als vorsten geleefd. Zij trokken van het ene hotel naar het andere en maakten er enorme verteringen zonder een cent op zak tehebben. Vooral be stelden zij veel drank. Het was al met al een vlucht uit de werkelijkheid ge worden. „Wij kwamen in een vicieuze cirkel terecht", verklaarde de vrouw, „die moest een keer doorbroken wor den. Het was onze laatste mogelijk heid." Het verhaal, zoals het uitgebreid uit de doeken werd gedaan tijdens de terecht zitting, was in- en intriest, een verhaal van drank en mislukking, mislukking en drank. Klaas D. was in feite al jaren een alcoholist. Lang kon hij zich in het maatschappelijke leven staande hou den. In 1967 scheidde hij van Martha en ging een tweede huwelijk aan. Toen dronk hij geruime tijd niet of heel wei nig. Maar toen dat tweede huwelijk misliep, ging het enorm snel bergaf waarts; hij dronk meer dan ooit tevo ren. Hij raakte ook zijn baan kwijt als binnenlands-redacteur van een lande lijk dagblad; hij ging weer samenleven met Martha, die echter ook zonder werk raakte. Beiden raakten steeds meer aan de drank. Bij Utrechtse slij ters, die hen aanvankelijk als goede SCHERPENZEEL De afdeling Scherpenzeel van het verbond voor Veilig Verkeer begint dinsdag 12 ja nuari 1971, 's avonds half acht in .de „Hertog van Gelre" de zgn. „sleutel cursus". De heer Hietbrink zal de cursus lei den. Degenen, die nog wensen deel te nemen kunnen zich opgeven bij de heer HietbriflV, Pr. Margrietlaan 54, of ten gemeentehuize, kamer 4. VEENENDAAL Tot tweemaal toe hebben inbrekers in het afgelopen weekeinde weer pogingen gedaan hun slag te slaan. In de nacht van zaterdag op zondag kwam bij de politie een mel ding binnen dat bij tandarts De N. aan de Kerke wijk aan de achterzijde van het huis een ruit was vernield. Even later constateerde S., eveneens aan de Kerkewijk, dat er twee mannen in zijn tuin liepen. Op geen der adressen werd iets vermist. De politie heeft de geval len in onderzoek. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging scho ten afgelopen week de volgende resul taten op de binnenbaan: C. Valkenburg 95; M. Berendse 92; J. Koot 91; J. Koudijs 90; M. v. Eem 87; J. ten Broek 87; J. Visser 85; R. v.d. fturgt 85; H. v. Ginkel 83; A. Rus- tenhoven 83; H. Pater 82; W. Klumpe- naar 79; P. ten Hoedt 75; A. Blanken 75; J. B. H. Ekkens 75. RHENEN Nu het steigerwerk rond de Cuneratoren praktisch tot aan de onderste lid is verwijderd heeft het ge meentebestuur juist vóór de Kerstda gen de toren weer in floodlight gezet. Hier en daar haperde er nog wel wat aan de juiste richting van de schijn werpers, waardoor enkele lichtbundels precies langs de spits straalden, maar het was toch een goede gedachte in de ze donkere dagen het prachtige stuk bouwwerk uit de duisternis te halen. Wellicht .zal deze floodlightverlichting nu 's avonds permanent blijven bran den. klanten beschouwden, kochten zij in de eerste helft van dit jaar grote hoeveel heden drank. Voor duizenden guldens. Zij dronken soms voor meer dan hon derd gulden per dag op. Aanvankelijk, zolang de vrouw nog werk had, werd contant betaald, maar toen het geld op was, ging alles op de rekening. Toen zij ook hun huur niet meer konden beta len, werden zij uit hun woning gezet, Intussen verkocht Klaas een auto, die hij in Amsterdam in huurkoop had ge kocht bij AutoPon voor f 3.000. Met dat geld konden zij even vooruit. Zij gin gen voor een maand in een pension en gingen daarna een zwervend bestaan leiden, voornamelijk in de Vallei en de Achterhoek, van het ene hotel naar het andere. Tussen de bedrijven door maakte Klaas zich nog schuldig aan een serie verduisteringen ten nadele van de Al gemene Bank Nederland, waar hij re keninghouder was, maar waar zijn sal do al geruimte tijd verdwenen was. Op vrijdagavonden ging hij in diverse plaatsen naar bij kantoren en vroeg om geld, wetende, dat op zo'n avond de kassier niet bij het hoofdkantoor kon vragen naar zijn rekening. Hijj kwam dan met prachtige verhalen over repor tages, die hij moest maken voor „De Telegraaf", waarvan hij hoofdredacteur zou zijn. Zo zou hij in Rijssen verhalen maken over de in die gemeente gerezen moei lijkheden over het omschakelen van vuilnisbakken op plasticzakken en over de wateroverlast, die in Rijssen was ontstaan door de hoge waterstand van de rivieren. Zijn maandsalaris zou on derweg zijn, maar hij had dringend even een paar honderd gulden nodig. Op die manier slaagde hij er vaak in bedragen los te krijgen, die opliepen tot zo'n drie mille: dikwijls toonde hij ook zijn oude perskaart. Wat verwezen voor zich uitkijkend gaf hij alle feiten toe. „U bent een chronisch alcoholist", hield de president hem voor, „de alcohol heeft niet alleen uw lichaam, maar ook uw geest beïn vloed. Als u zo doorgaat, geloof ik niet, dat u erg oud zult worden. Volgens de psychiater lijdt u aan ziekelijke stoor nissen van de geestesvermogens door de alcohol en bent u verminderd toere keningsvatbaar. U zegt nu natuurlijk geen druppel meer te zullen drinken, maar u bent zo ontstellend zwak." Zich wendende tot de vrouw zei mr. Bieger: „U bent in veel mindere mate aan de alcohol verslaafd dan hij. In het huwelijk was u de beslissende factor, zoudt u dat weer kunnen opbrengen?" „Ja", antwoordde Martha, die een flinke indruk maakte, „dit is de laat ste mogelijkheid. Wat we de laatste jaren deden was geen leven. We zak- RHENEN Er stonden tijdens de afgelopen feestdagen in Rhenen tal rijke kerstbomen. Maar er was er één die boven de rest uitstak. Dót was de boom op het Veerplein, die daar was neergezet door de directie van hotel „Stichtse Oever". In deze boom was op een onzichtbare plaats een luidsprekertje gemonteerd, waar uit kerstliederen kwamen. Menig passerend schipper hield zijn vaar tuig even in om een ogenblikje op dezè ongewone manier de kerststem ming te proeven. SCHERPENZEEL In de periode tussen de kerstdagen en de jaarwisse ling ligt het competitie-programma zo wel in Amersfoort als in Scherpenzeel stil. Set Up blijft echter doortrainen in de gem. spelhal. Vanavond speelt het Je damesteam en het le herenteam een vriendschappelijk wedstrijd tegen teams van Uni Cornus uit Spakenburg, in het kader van een op te bouwen uitwisselingsprogramma. Set Up-heren-1 neemt op zaterdag middag 2 januari deel aan het door Panters in Veenendaal georganiseerde volleybaltoernooi. Dit toernooi wordt in de nieuwe sporthal gehouden en dient als voorprogramma voor de 's avonds te spelen dames-volleybalinterland Ne derland - Israël. De aanvang is om 8 uur. Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij de secretaris van Set Up. Eikenlaan 27. Op woensdag 6 januari start de Ne- VoBo-competitie weer. Om 19.15 uur gaat Set Up-dames 1 op bezoek bij Uni Cornus 2. Om 21.15 is Impala 2 uit Leusden de ontvangende club voor Set Up's eerste heren team. De wedstrijden worden gespeeld in de Sporthal te Amersfoort. Op 7 januari wordt de 5e ronde gespeeld in de Scherpenzeelse volleybalcompetitie. ten steeds dieper af, we waren in een vicieuze cirkel terecht gekomen. Be wust gingen we naar een climax. Ik heb wel eens in de spiegel gekeken en gezegd tot mezelf: wat doe je nou allemaal. Die cirkel moest doorbro ken worden." En de cirkel werd doorbroken op 27 juni, toen beiden zich in de vroege och tend meldden bij de politie. De ban was gebroken, er was een einde gekomen aan een wanhopige vlucht uit de wer kelijkheid, die leidde tot een uitzicht loos avontuur van oplichtingen en ver duisteringen. „We willen weer opnieuw beginnen", sprak de vrouw, „ik heb meer kansen dan hij om meteen aan de slag te gaan. Nee, we stellen helemaal geen eisen, maar we willen een poging doen om ook de schulden af te betalen." De officier van justitie, mr. A. So- merwil, vond het onbegrijpelijk, dat het allemaal zo lang kon voortduren. „Als 'je de vrouw ziet, begrijp je niet, dat het zover kon komen; zij heeft toch een redelijk verstand. Voor hem zie ik de toekomst zeer donker in." Mr. Somelwil eiste tegen Klaas D. tien maanden gevangenisstraf met af trek en een voorwaardelijke terbe schikking stelling van de regering met een proeftijd van drie jaar. Tegen Mar tha vroeg hij eveneens tien maanden met aftrek, maar daarvan drie maan den voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en reclasseringstoezicht. De raadsman sprak van een „treurige zaak" en deed een beroep op de recht bank om zoveel mogelijk het advies te volgen van prof. Plokker, die de tijd, door beide verdachten in voorarrest doorgebracht, en voldoende straf acht te. De rechtbank zal 5 januari uit spraak doen. RHENEN Naar aller waarschijn lijkheid zal de ijsbaan „Blauwe Kamer" aan de Grebbe vanavond open worden gesteld voor de schaatsliefhebbers. Dit deelde de secretaris van de ijsclub „Rhenen", de heer P. Wolters, gister middag mee. Hij voegde eraan toe, dat bij aanhoudende vorst in het komende weekeinde de festiviteiten op de baan zullen worden gehouden die zijn aange kondigd bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de vereniging op 9 december jl. Ook de kampioenschappen van Gel derland op de korte baan voor dames en heren zullen bij aanhoudend vrie zend weer op „De Blauwe Kamer" worden gehouden. Dit zullen waar schijnlijk lichtwedstrijden worden. Het ligt namelijk in het voornemen dit eve nement in de avonduren te organiseren. De juiste datum wordt spoedig bekend gemaakt. De verlichting van de baan is weer aanzienlijk uitgebreid. De plannen om in de toekomst parkeergelegenheid te scheppen voor fietsen, brommers en auto's, zijn in een ver gevorderd sta dium. Gaan deze door dan behoeven de auto's niet meer op de Grebbedijk te worden geparkeerd met alle ongemak van dien. Het parkeerplan houdt ruim te in voor 200 voertuigen. RHENEN De ondernemer van de Bio „Eigen Gebouw", de heer E. Wierda uit Badhoevedorp, heeft het gemeente bestuur van Rhenen ten behoeve van het gemeente-archif de journaalfilm ten geschenke gegeven die hij destijds heeft laten samenstellen bij de hrope- ning van d bieoscoop aan d Eikenlaaen. De film bevate allerlei hoogtepunten vanaf ver vóór de oorlog tot aan de na-oorlogse jaren die uitsluitend han delen over gebeurtenissen in de Greb- bestad. Zo kan men Göbbels op de Duitse graven van de Grebbeberg na mens Hitier een krans zien leggen, ter wijl ook uitvoerig aandacht wordt ge wijd aan de destijds gehouden zeepki straces op de Thijmse Hught. Voor het gemeente-archief betekent deze schen king een belangrijke aanwinst. VEENENDAAL Woensdag avond zullen Veenendaals gemeen teraadsleden zich een oordeel kun nen vormen over het gloednieuwe jongerencentrum „Suzie Q", de har-dancing die op tweede kerstdag voor het eerst zijn poorten open de. Die avond zijn ook alle belang stellende ouders welkom. Suzie Q heeft een vliegende start gehad. Drie bands zorgden er op tweede kerstdag voor dat de hon derden jongelui zich volgens hun eigen stijl konden vermaken. Ach ter de bar werden uitstekende za ken gedaan. Het bestuur van de stichting in oprichting die de dan cing exploiteert kon het werk nau welijks aan. Verscheidene raadsle den hebben vast een kijkje geno men. Zoals bekend is, zal de ge meenteraad op 7 januari een beslis sing nemen over de huurtransactie volgens welke het voortbestaan van het jongerencentrum verzekerd zal zijn. De zaken liepen zo goed, dat ook gisteravond Suzie O de jongeren verpozing kon bieden, zonder dat entree werd geheven. Het is de be doeling dat de dancing voortaan open is op woensdag-, vrijdag-, za terdag- en zondagavond. Op oude jaarsavond kan men er ook terecht VEENENDAAL De volleybalvereniging Panters is met de organisatie van de volleybalinterland NederlandIsraël voor dames in een ver gevorderd sta dium. De kaartverkoop is in volle gang en wat de wedstrijd zelf betreft, alleen zeer precaire politieke ontwikkelingen in het Midden-Oosten zouden nog roet in het eten kunnen gooien. Om acht uur 's avonds start op 2 januari a.s. deze interland, de eerste in Veenendaal ooit gespeeld in welke sportaard dan ook. dit nationale .volleybalevenement. Het programma voor het tournooi is op de middag van het tournooi aan de sport hal verkrijgbaar 1,25. De kaartver koop voor de interland Nederland Israël vindt plaats vanuit het sporthuis Charly van de Weerd, Zandstraat 37. De toegangsprijs bedraagt 3,00, VEENENDAAL Sedert een paar dagen hangen in de kantine van Firet een aantal schilderstuk jes en aquarellen van mevrouw Flo- hil-Boersma uit Veenendaal en me vrouw Ditta van den Bosch uit Rhenen. Eerder waren abstracte werken tentoongesteld en over die moderne kunst praatte het perso neel van Firet lange tijd. Felle dis cussie, voor en tegen. Of de produk- tie er onder heeft geleden zegt eco noom drs. J. A. M. Verbeek niet, wel dat de directie blijkbaar in de opzet geslaagd was het personeel enig cultuurbesef bij te brengen. Firet, die zegt bovenmiddelmatige arbeiders in dienst te hebben, wil wat meer laten zien van het maat schappelijk gebeuren. Mensen die een beetje om zich heen kijken heb ben behoefte aan „contact met de cultuur" en Veenendaal heeft wat dat betreft niets, althans te weinig te bieden. Dat is historisch wel ver klaarbaar, want de afgelegen plaats Veenendaal had vanouds een een voudige bevolking die zich niets ge legen liet liggen aan werelds ver maak. Zo kon het gebeuren dat eerst na de oorlog enkele culturele voorzie ningen werden getroffen, vooral op het gebied van de sport. Voor een beetje cultuurbeleving op ander ni veau, bijvoorbeeld theater, film, bal let, muziek moet men nu nog verre reizen doen. En zij die van Arnhem en Utrecht terugkeren kunnen veel verhalen, maar nooit is het ver ge noeg doorgedrongen in de geesten van de bestuurderen dat er in 't Veen iets veranderen moest. De Firet-directie nu heeft ge meend enige compensatie te kunnen bieden. Sedert een jaar wordt er geëxperimenteerd onder de naam Firet-Festival, De eerdergenoemde tentoonstelling van mevrouw Flohil en mevrouw Van den Bosch is het laatste evene ment in het kader van dat experi ment. Tot 1970 werden onder de naam „Hollantoriade" personeelsa- vonden georganiseerd die een vas tomlijnd programma hadden, maar toch in de tien jaar van het bestaan van de fabriek wel evolueerden en frequenter werden gehouden. Er kwamen zelfs keuzeprogramma's: cupwedstrijd, Snip en Snap, toneel, concert of cabaret. Zover was men al in 1968. Een jaar later startte Firet-Festival dat wil zijn „een bescheiden hulp in de verruiming van de ontplooiingsmo gelijkheden van alle personeelsle den, ook na het werk; bevordering van een bewuste passieve of actieve vrijetijdsbesteding die belangstelling en waardering voor die ontplooiing wekt". Zo ongeveer formuleerde drs. Verbeek het streven van Firet, dat in de volgende taakomschrijving ge stalte kreeg: a. het personeel wordt informatie verstrekt omtrent cultu rele evenementen in en om Veenen daal, tot in Utrecht, Amersfoort en Arnhem toé; b. deelneming aan die evenementen zou worden georgani seerd; c. eventueel zou gezorgd wor den voor gratis groepsvervoer en d. voor een aantal evenementen zou den, bij grote belangstelling, subsi dies worden gegeven. Bij de hele organisatie van dit zo genoemd Firet-Festival werden in geschakeld de bedrijfsraad, de vrou wenraad en de personeelsvereniging. Het experimentele jaar is nu afge sloten. De heer Verbeek noemt het een succesvol jaar. Het programma voor 1971 start Een met paletmes getekend," schilderijtje van mevrouw Ditta van den Bosch. Van deze Rhenense amateurschilderes hangen in de Fi- retkantine tot even in het nieuwe jaar portretten en gouaches. De werkstukken zijn zeer natuurge trouw en gedetailleerd. De losse toets ontbreekt een beetje. met een tentoonstelling van wand kleden uit eigen kring, gevolgd door een expositie van professionele wandkleden. In de kantine zullen ook gindertekeningen worden opge hangen en foto's gemaakt door het personeel. Al deze tentoonstellingen zijn slechts voor de Firetmensen toegankelijk. De directie zou er geen bezwaar tegen hebben dat ook ande ren eens rondneusden, maar de kan tine ligt midden in het bedrijf en het produktieproces is geheim. Aan de exposities van eigen werk zullen af en toe wedstrijdjes worden verbonden met aardige prijsjes. Het bedrijf stelt zoveelmogelijk mate riaal beschikbaar en in de jury zul len gewone mensen zitten. Alles dus volgens het beginsel: geef de mens gelegenheid zich cultureel te uiten, cultureel bezigte zijn, op wat voor wijze dan ook. „Het geluk van de mens is ermee gediend en daardoor waarschijnlijk ook de produktie", zo is de stelregel bij de Firet-top. De dames van Israël komen naar Ne derland met een sterke ploeg. Deze vol leybalformatie kan het best worden vergeleken met die van Italië, waarvan Nederland enkele maanden geleden maar net met 3-2 kon winnen. De da mes van Israël nemen hun intrek in het sportcentrum Papendal nabij Arnhem, het centrum van .de Nederlandse Sport Federatie. Men zal enkele dagen -in Nederland blijven om in eerste instantie nader met het westelijke volleybal kennis te maken. Zo gaat men o.a. enkele dagen later op 4 januari naar Dokkum om aan te treden tegen een team, samenge steld uit andere speelsters. De officiële interland in Veenendaal staat in de sportwereld in het middel punt van de belangstelling. Het is vrij wel zeker dat Studio Sport er met de camera aanwezig is om opnamen te maken voor de uitzending van 3 janua ri. In de middaguren staat er een aan trekkelijk programma op stapel bij het jaarlijkse Panter-volleybaltournooi. Vanaf twee uur start men met ploegen uit de eerste klasse, de overgangsklasse en de hoofdklasse. Naast Panters zijn present: SSS uit Barneveld met dames en heren (beide overgangsklasse), Shot uit Culemborg met dames en seren (eveneens beide overgangsklasse), de heren van EVV uit Ede (ov. klasse) en de dames van Milavoc uit Deventer (hoofdklasse). Tevens wordt er op het derde veld een tournooi afgewerkt door de reserve-heren van Panters met nog drie ploegen. Penningmeester H. A. Buddingh van Panters verwacht een flinke toeloop op EDERVEEN In de afgelopen week kwam de damclub DCE niet in competitieverband uit, waardoor er een flink aantal partijen kpn worden gespeeld in de onderlinge competitie. Het ging er in een aantal partijen span nend aan toe, maar er vielen geen ver rassende uitslagen te noteren. De uitslagen waren als volgt: St. VierwindenJ. Lagerwei 2-0; J. Treels J. Slotboom 2-0; W. Veldhuizen— M. Hevel 2-0; G. J. v.d. DikkenbergJ. Boeve 2-0; J. de KoningH. Schoon hoven 2-0; J. van HierdenG. Vlastuin 2-0; B. v.d. ZielG. Hazeleger 2-0. De stand in de onderlinge competitie is tot nu toe als volgt, resp. gespeeld en punten: 1. G. J. v.d. Dikkenberg 8-13; 2. B. v.d. Ziel 8-12; 3. B. v. Beek 6-10; 4. J. de Koning 6-10; 5. St. Vierwinden 4-8. SCHERPENZEEL De heer J. Ko nijn Jz. is op het in Den Haag gehouden examen geslaagd voor de acte Wiskunde M.O.A. VEENENDAAL VZC heeft Tweede Kerstdag deelgenomen aan nationale zwemwedstrijden te Leiden. De Zijl en de Golfbrekers organiseerden zwem wedstrijden voor deelnemers onder de 12 jaar. Niet minder dan 31 verenigin gen namen deel, waaronder vrijwel alle zwemequipes van naam. Er werd bijzonder hard gezwommen door alle deelneemsters en deelnemers. Tot grote verwondering van alle trai ners sleepte VZC niet minder dat een zestal ereplaatsen uit het water, waar onder twee eerste prijzen. Een geweldi ge succes van de VZC zwemploeg onder de 12 jaar en trainer Henk Uri en zijn helpers. Op deze zwemwedstrijden kwam het neusje van de zalm in de zwemwereld. Vrijwel alle Nederlandse zwemforma- ties van naam waren present, waaron der VZC uit Vlaardingen, ZIAN uit Den Haag, PSV uit Eindhoven, Het IJ uit Amsterdam etc. Alle nationale jeugd kampioenen waren aanwezig o mhun naam en titel te verdedigen, maar vooral VZC uit Veenendaal was daar om voor de eerste maal op een derge lijk groot zwemfestijn op een breed na tionaal niveau zijn capaciteit te tonen. Voor VZC kwamen de volgende ver rassende resultaten uit de bus. Op de 50 mtr vrije slag voor jongens onder de 10 jaar direct al een flinke verrassing. De jonge André Faber zwom een vierde plaats in dit bijzonder spannende ge vecht in de tijd van 39.4 sec. Ronny Weers zwom over deze afstand 42.0 sec. Bij de meisjes onder de 10 jaar groot VZC vuurwerk. Linda Faber toonde zich de snelste in dit zeer grote veld en werd kampioen in de fraaie tijd van 33.4 sec. Op de 100 mtr. rugslag in de catego rie onder de 12 jaar zwom Chris van de Berg 1.28.0 min. en Tries van Toorn 1.25.3. min. De 100 meter rugslag lever de een vierde plaats op voor Winnie Faber bij de meisjes in de sterke tijd van 1.21.6.min, terwijl Lennie Schoots er 1.38.4. over deed. Op de 100 mtr schoolslag zwom Marius Methorst 1.36.5 min, een fraaie tijd. De 100 mtr schoolslag voor meisjes werd door Louise van Viegen zeer sterk gezwommen in de tijd van 1.33.5 min, goed voor een zesde plaats. Hanneke Karsten zwom over haar favoriete nummer 1.26.6 min en werd daarmee zeer goede vierde. Op de 100 mtr vlinderslag finishte Winnie Faber als zeer goede tweede in 1.23.6 min. Lennie Schoots zwom over deze afstand 1.31.2 min. De 100 mtr. vrije slag voor jongens werd door Chris van de Berg goed gezwommen in de tijd van 1.17.8 min, terwijl Tries van Toorn iets sneller was en er 1.16.3 min over deed. Bij de meisjes was het weer Louise van Viegen die snel voor de dag kwam en prachtig tweede werd in de tijd van 1.11.2 min. Als klap op de vuurpijl de 4 maal 50 mtr. wisselslag estafette. Voor VZC kwamen de meisjes Els Schoots, Han neke Karsten, Louise van Viegen en Winnie Faber in het water. Na een adembenemende spannende race finish te VZC als eerste in de toptijd van 2.32.2 min. Dit jonge kwartet zwom de hele Nederlandse zwemelite voorbij en pikte de ereprijs in: gouden plak. Een grandioze finale van dit nationale zwe- mevenement, waarin VZC duidelijk heeft aangetoond er zonder meer bij te horen. Er wacht de Veenendaalse zwemwereld ongetwijfeld een interres- sante zomer met zeer veel belangrijke wedstrijden.

De Vallei | 1970 | | pagina 3