Sijbrands in laatste ronde nog naast Rus Gantwarg Ajax glibberde met 6-2 moeiteloos langs Eintracht Frankfurt Uitslagen draverijen Schaats- kalender Jongeren krijgen in Rotterdamse Zesdaagse kans Buitenlandse sportlieden kunnen nu ook terecht op de Twentse velden Handbalploeg door zege op Finland eerste Lei Mooten looft 5000 gulden uit Manchester United doet beroep op Matt Busby ARNHEM KAN HET NIET MEER AAN MAKKELIJK Okker zevende op ranglijst van VEquipe Wildeboer in Studio Sport" UITSLAGEN ■r Geen complete iederatie in turnwereld Co Giling won in Den Hoorn Australië houdt Federation Cup SOCIAAL TINTJE WOENSDAG 30 DECEMBER 1970 AMSTERDAM De angst voor de Senegalees Baba Sy heeft de Rus Gant warg in de laatste ronde van het Suikerdamtoernooi in Arasterdam danig par ten gespeeld. Baba Sy. die in dit toernooi al van Koeperman won en van Andreiko had beho ren te winnen, werd door Gantwarg zozeer gevreesd, dat de Rus reeds na zestien zetten, in een vijf tien-om-vijf tien-stand, reraise aanbood. Ton Sijbrands, die zijn laatste partij van Cazeraier won, bereikte hierdoor nog een gedeelde eerste plaats. Gantwarg kwam tegen Baby Sy in de laatste ronde met een moderne klassie ke opening voor de dag. Toen het spel remise werd duidelijk bleek, dat het een door de Russen tevoren besproken tactiek was bleek de spanning in Krasnapolsky te snijden. Sijbrands moest van de Europese en nationale kampioen Cazemier uit Frankrijk winnen om gelijk te komen met Gantwarg. Pas in het gevorderde middenspel verkreeg Sijbrands bij een negen-om-negen-positie vat op de stel ling van de Zwitser. Cazemier trachtte zich nog te redden via een tijdelijk schijfoffer, maar hij werd toen het slachtoffer van een ele gante winstbrengende combinatie van Sijbrands. AMSTERDAM Op de besneeuw de grasmat in het Amsterdamse Olym pisch Stadion heeft Nederlands voet balkampioen Ajax gisteravond moeite loos gezegevierd over het Westduitse Eintracht Frankfurt: 62. Van Dijk, Mühren en Vasovic (2x) zorgden voor een uiterst comfortabele ruststand van A0, waarna Swart en Blankenburg in de tweede helft de sco re opvoerden tot 60. Pas daarna gunden de Amsterdam mers hun rivalen twee tegendoelpun ten. Die werden gescoord door Gra- bowski en Wagner. In de rulle sneeuwlaag, die het Olympisch Stadion bedekte, konden Ajax en Eintracht Frankfurt aanvanke lijk wat moeilijk uit de voeten. Ajax, toen al superieur, worstelde even hard als de Westduitsers met een bal, die stil lag als hij rollen moest en doorgleed als hij moest stilliggen. Het eerste doelpunt werd dan ook ge scoord uit een hoge pass. Suurbier tikte de bal naar Hulshoff, die op de schedel van Van Dijk richtte. Een linke kopbal sloeg doelman Feghelm: 10 na twaalf minuten. De tegenstoten van Eintracht (meest al via Heese of de sterke man Gra- bowski) werden daarna regelmatig door Ajax ingedamd. Frankfurt, duidelijk geen grote klasse, zag Ajax meer ko men dan gaan. Het eerste schot van de Westduitsers kwam na een half uur toen Papies bij een vrije schop over de lat mikte. Ajax bleef, behendig skiënd, door gaan. Mühren incasseerde na 33 minu ten de rente, toen heel Eintracht hem rustig liet vuren: 20. Ook na die tweede treffer bleef Eintracht ijverig doorglibberen, maar Suurbier, Hulshoff, Vasovic en Krol trapten de doorzichtige acties van Rohrbach, G^abowski, Heese en Weber snel uiteen. Vasovic had het verdedigend zo mak kelijk, dat hij na 39 minuten de derde treffer van Ajax voor zijn rekening kon nemen: 30. Een vrije trap op ze ker dertig meter schonk hem de tweede kans. Vasovic scoorde na 43 minuten HILVERSUM De uitslagen van de koersen in Hilversum zyn Notenprys1. Icarus (B. Leeuwen kamp) 1.32.0; 2. Imca Lee; 3. Idas. Toto w 5.50, pl. 1.90, 1,50, 3.60; kop. 3.40. Vuurwerkprys 1. Fair Play (W. Paar- dekoper) 1.28.3; 2. Guy Areta: 3. Fille d'Unique. Toto 5,0; pl. 1,80, 1,80, 5,50; kop. 5.50; trio 193,20. Olicbollenprijs 1. Idool Vredenhof (J. Oosting) 1.29.4; 2. Ida de Mercelle; 3. Hiniopila. Toto w. 14,10; pl. 2,20, 1,40, 1,70; kop. 20.10. Rhumpunchprys 1. Ilona (W. Duiven voorde) 1.27.3; 2. Ingmar Buitenzorg; 3. Gretchen W. Toto w. 2,70; pl. 1,80, 1,90. 2,20; kop. 3.40; trio 88.90. Goeduiteindeprys (eerste afdeling) 1. Extase (T. Kooyman) 1.26.0; 2. Cornet Volann; 3. Boy van Quick. Toto w. 10,20. pl. 1,50. 1,30, 1,50; kop. 14.40. Oliebollenprys (2e afdeling, afstand 2000 meter): 1. Hariopile (P. Koppejan) 3.00.2, 1.30.1; 2. Iron Occasion; 3> Inez. W. 3.40; pl. 1,20, 1,20, 1,90; kopp. 4.10. Champagneprys (afstand 2000 m) 1. Dixy (J. van Leeuwen) 2.52,4, 1.26,2; 2. Gracia Peterhof; 3. Eddy Six. W 5,50; pl. 2,—, 2,—, 2,90; kopp. 5,90; trio 410,10. Goed Uiteindeprys (2e afdeling, af stand 2020 m) 1. Domingo (J. Oosting) 2.51.7, 1.24.2; 2. Feny Hollandia; 3. Bruen Boer. W. 16,-; pl. 2,80, 1,70, 4,40; kopp. 17,60. Candlelightprys (2000 m)1. Gertien WS (K. Woudstra) 2.51.7, 1.25.9; 2. Hip- po; 3. Fouska P. W. 31,30; pl. 4,60, 2,00; koppel 8,70; trio 2826,80. Appelflappenprys (2400 m) 1. Hip- pocrean (C. Wortel) 3.35.4, 1.29.8; 2. Iduna J.; 3. Habanera. W. 25,10; pl. 3.40, 1,90. 2,00; koppel 10,10. De totalisatoromzet bedroeg ƒ264.107. met medewerking man Feghelm: 40. Ook in de tweede helft bleef Ajax domineren, hetgeen door Swart en Blankenburg treffend tot uitdrukking werd gebracht: 60. Van dat moment af geloofden de Ajacieden het wel. Grabowski en Wag ner profiteerden daarvan: 62. Ajax: Stuy; Suurbier, Vasovic, Huls hoff en Krol; Blankenburg en Nees- kens; Swart, Cruyff, Mühren en Van Dijk. Eintracht Frankfurt: Feghelm; Rie- chel, Trinklein, Lutz en Wirth; Hölzen- bein en Papies; Weber, Heese, Gra bowski en Rohrbach. Scheidsrechter: Bogaerts; toeschou wers 2500. PARIJS Het Franse sportblad l'E- quipe heeft woensdag de Australische tennisveteraan Ken Rosewall (36) aan gewezen als de beste tennisspeler van 1970. Drie landgenoten van Rosewall, John Newcombe, Tony Roche en Rod Laver, volgen op de ranglijst van l'Equipe. De andere top-tien zijn: 5. Cliff Ri- chey, VS; 6. Arthur Ashe, VS; 7. Tom Okker, Nederland; 8. Roger Taylor, En geland; 9. Stan Smith, VS; 10. ex aequo Jan Kodes, Tsjechoslowakije en Ilie Nastase, Roemenië. Dit jaar verdwenen Andres Gimeno, Fred Stolle, Roy Emerson, Cliff Drys- dale en Pancho Gonzales. De tien beste dames in 1970 waren volgens l'Equipe: 1. Margaret Court, Australië; 2. Billie-Jean King, VS; 3. Rosemary Casals, VS; 4. Helga Niessen, West-Duitsland; 5. Virginia Wade, En geland; 6. Kerry Melville, Australië; 7. Karen Krantzcke, Australië; 8. Frangoi- se Dürür,ü Frankrijk; 9. Julie Heldman, VS; 10. Nancy Richey, ÜVS. van de trage doel- Johan Cruyff veroorzaakte een soort sneeuwstorm toen hij langs één van zijn Duitse tegenstanders wervelde en glibberde. APELDOORN Morgenavond zal in het televisieprogramma „Studio Sport", dat om vijf voor half elf begint, een reportage worden uitgezonden over de Apeldoornse veldrijder Gert Wildeboer. Gisteren werden op het parcours in „Berg en Bos", waar eind februari de wereldkampioenschappen worden ge houden, door een cameraploeg opnamen gemaakt. In een interview zal Wilde boer vertellen over zijn voorbereiding op dit wereldkampioenschap, waarbij hij tevens het nodige materiaal zal to nen. SCHIMMERT Lei Mooten heeft een beloning van vijfduizend gulden uitgeloofd voor wie de politie op het spoor kan zetten van de man die vorige veek een aanslag op hem pleegde. De 46-jarige koopman uit het Lim burgse Schimmert heeft het geld bij de Boerenleenbank in zijn woonplaats ge stort. Toen Mooten vorige week maandag van huis wilde wegrijden ontplofte er een bom onder zijn auto. De auto werd vernield, Mooten bleef ongedeerd. Volgens Mooten die zichzelf brand- kastkraker in ruste noemt gaat het om 'n wraakoefening van onderwereld figuren. Mooten: „Ze denken dat ik heb ge kletst. Daar is niets van waar. Een ke rel die pas door de politie is gepakt had ik juist nog gewaarschuwd". Hisard won een moeilijk klassiek eindspel. Andreiko „speelde" wat met Mostovoy en Koeperman kon eerst in het eindspel zijn superioriteit over Drost aantonen. Smith Wiersma kabbelde naar remise. Tijdens een informele bijeenkomst na afloop van het Suikerdamtoernooi in Amsterdam werd bekend gemaakt dat Ton Sijbrands de helft van de door hem gewonnen prijs afstaat. Het geld gaat naar de Alexanders Herzen-stich ting in Amsterdam, een instituut, dat uit Rusland gesmokkelde boeken laat drukken. Uitslagen laatste ronde: Hisard Van der Sluis 20, Andreiko Mosto voy 20, Cazemier Sijbrands 02, Koeperman Drost 20, Smith Wiersma 11, Gantwarg Baby Sy 1—1. Eindstand: 1. Gantwarg en Sijbrands 17 pt. 3. Koeperman 15, 4. Andreiko 14, 5. Baba Sy 12, 6. Smith 10, 7. Drost en Wiersma 9, 9. Hisard 8, 10. Cazemier, Van der Sluis en Mostovoy 7 pt. Uitslagen laatste ronde meestergroep: Harmelink Steijntjes 11, Van Heerde Kadebarek 20, Damelin- court Kemp 11, Pippel Claes- sens 20, Werner Bastiaannet 11, De Jong Netsjanski 11. Eindstand: 1. Hermelink 17 pt., 2. Metsjanski 15, 3. De Jong en Bastiaan net 14, 5. Van Heerde en Pippel 13, 7. Kemp en Werner 11, 9. Damlincourt 9, 10. Claessens 8, 11. Steijntjes 5, 12. Ka debarek 2 pt. DEN HAAG De schaatskalender van de KNSB ziet er voor de komende dagen als volgt uit: 30 DECEMBER: Delf gauw: afvalwed- strijd heren. 31 DECEMBER: Oosterwolde: gewes-^ telijk kampioenschap lange baan da mes-senioren en junioren a en b; Piers- hil: kampioenschap van de Hoekse Waard korte baan dames en heren: Strijen: korte baanwedstrijden heren senioren; Uithoorn: toertochten 20, 40 en 60 kilometer. Startplaatsen: Uit hoorn en de Kwakel. 1 JANUARI: Amsterdam Noord: ge westelijk kampioenschap korte baan dames. Alblasserwaard: toertochten 80, 40 en 40 kilometer. Startplaatsen 80 km.: Schelluinen, Gorkum, Nieuwpoort, Hardinxveld-Giessendam, Goudriaan, Kinderdijk, Molenaar-graaf, Giessen- burg; startplaatsen 40 km.: Gorkum, Schelluinen, Hoornaar, Noordeloos, Nieuwpoort, Goudriaan, Giessenburg. Startplaatsen 40 km.: Kinderdijk, Otto- land, Molenaarsgraaf. jW UTRECHT De besturen van het Koninklijk Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond (KNCGV), de Ne derlandse Culturele Sportbond (NSCB) en de Nederlandse Katholieke Gymnas tiek Bond (NKGB) hebben besloten een federatie te vormen. Het Koninklijk Nederlands Gymnas tiek Verbond (KNGV), dat zich altijd voorstander betoonde van een fusie tussen de vier bonden, blijft buiten de ze federatie. Het KNGV heeft een ver zoek om tot overleg te komen afgewe zen. DEN HOORN Co Giling heeft gis teren de schaatswedstrijd in Den Hoorn gewonnen. Hij won zowel de 1500 als de 3000 meter. De sprint leverde een over winning op voor Johnny Olof. De uitslagen 500 meter: 1. Olof 44.6; 2. Jorritsma 45.1; 1500 meter: 1. Giling 2.20.4; 2. Olof 2.21.-; 3000 nieter: 1. Giling 5.04.0; 2. De Jager 5.10.5. Totaalklassement: 1. Giling 143.517 pnt.; 2. Olof 143.750 pnt.; 3. Rutten 145.417 pnt.; 4. De Jager 147.817 pnt. Bloemen als bewijs van dank. Ton Sijbrands, die zelf won, kocht Ba ba Sy een bos bloemen omdat de Se negalees de Rus Gantwarg een punt had afgesnoept, waardoor de Neder lander toch nog de gedeelde eerste plaats bereikte. MANCHESTER Wilf McGuinnes. de vijfendertigjarige manager van de voorname Engelse voetbalclub Man chester United, is gisteren van zijn functie ontheven. McGuinnes volgde ruim twee jaar geleden de nu zestigjarige sir Matt Busby op, die de ploeg naar fenomenale successen had gevoerd met als hoogte punt het winnen van de Europa Cup voor landskampioenen in 1968. Men heeft Busby, mateloos populair in Engeland en op het ogenblik een soort directeur bij Manchester United, gevraagd of hij tot aan het eind van dit seizoen zijn oude functie zou willen vervullen. Daarna wil men een nieuwe manager benoemen. Busby, die van het armoedige United een van de welva rendste clubs van Europa maakte, heeft nog geen beslissing genomen. McGuinnes, die als trainer van het reserveteam aan de vereniging verbon den blijft, heeft weinig geluk gehad. Weliswaar ging hij destijds zeer ener giek aan het werk, maar hij was de leider van een sterrenelftal, waarin de gemiddelde leeftijd zeer hoog lag en dat duidelijk over zijn hoogtepunten heen was. „Ik wil de zaken op mijn eigen ma nier aanpakken", zo luidde destijds zijn standpunt. „Ik ben geen tweede Matt Busby, maar ik ben Wilf McGuinnes". En dat meende hij ook. McGuinnes deinsde er niet voor terug gevestigde vedetten buiten het elftal te laten en zelfs de eminente Bobby Charlton is daar een paar keer het slachtoffer van geweest. Desondanks begon onder McGuinnes het verval. Van het vermaarde Man chester United, een club met een repu tatie, die vergelijkbaar is met die van Feijenoord, vielen geen heldendaden meer te verwachten. En dit seizoen be leeft de ploeg een treurig dieptepunt. Gisteren heeft dat Wilf McGuinnes de kop gekost. ROTTERDAM Op de tweehon derd meter lange wielerbaan in het nieuwe sportpaleis Ahoy, dat op 15 januari wordt geopend, /.uilen een dag later twaalf profkoppels van start gaan voor de derde na-oorlogse zesdaagse van Rotterdam. Het wordt een zesdaagse, waarin jongere renners hun kans krijgen. En kele bekende namen ontbreken. Char les Ruys, directeur sportief van het sportpaleis, wil „de blauwe trein" het aantal koppels, dat in een zesdaag- ARNHEM De jaarlijkse toevloed van buitenlandse sportlieden, die in Arnhem en omgeving hun voorjaarstraining houden, begint de Arnhemse VVV boven het hoofd te groeien. De actie, amper vier jaar geleden begonnen, lokte zowel uit Scandinavië als uit andere landen al spoedig zoveel voetbal- en andere clubs, die van het zachtere Nederlandse klimaat willen profiteren om wat vroeger in het jaar een balletje te trappen, dat in 1971 een deel van de buitenlandse verenigingen moet uitwyken naar Twente. De Arnhemse VVV, in korte tijd erin geslaagd Arnhem en de Veluwezoom tot internationaal sportcentrum te ma ken, heeft al met de streek-VW Twen te een afspraak gemaakt: tenminste drie- tot zeshonderd Zweedse voetbal lers zullen het komende voorjaar op Twentse sportvelden trainen. Al binnen een week nadat de VVV in het buitenland zijn nieuwe folders ver spreidde meldden zich twintig Zweedse en Engelse clubs voor de voorjaarstrai ning in Nederland. Nieuw en sterk wapen in de slag om de clubs is het onlangs geopende nationaal sportcen trum „Papendal" tussen Arnhem en Wolfheze, dat zo'n prachtige accommo datie biedt, dat ook campagnes voor at letiek-, zwem- en handbalclubs op sta pel zijn gezet. De verwachting is, dat in de Veluwezoom alleen al de hotels zo'n achtduizend extra overnachtingen zul len boeken. De „sporttours" van de Arnhemse VVV zijn destijds bijzonder simpel be- PERTH Het Australische dames- tennisteam heeft in Perth zijn Federa tion Cup met succes verdedigd. Het versloeg in de finale Engeland met 3—0.. Evonne Goolagong legde met een moeiteloze overwinning op de Britse Virginia Wade (64, 61) de basis voor de Australische zege. Tennisdiva Mar garet Court forceerde vervolgens met eeen de beslissing door haar partij te gen Ann Jones met 68, 6—E, 62 te winnen. In het onbelangrijk geworden dub belspel bepaalden Margaret Court en Lesley Hunt de eindstand op 30 door winst op de combinatie Wade/Shaw: 6—4, 6—4. gonnen. Het ging er toen voornamelijk om de clubs uit het hoge noorden, die door de sneeuw nog nauwelijks aan training toekwamen, gelegenheid te ge ven zich op de lentegroene Nederlandse velden wat vroeger voor te bereiden. Vriendschappelijke ontmoetingen met Nederlandse amateursclubs, toeristische uitjes en studiebezoeken maken er een aantrekkelijke zaak van naar Arnhem te komen, waar de organiserende VVV zo langzamerhand doorkneed is in het vervullen van sportwensen van de bui tenlanders, die zelfs Zweeds sprekende hostes tot hun beschikking kunnen krij gen. se de dienst uitmaakt zo klein mo gelijk houden. In deze zesdaagse steekt één koppel toch met kop en schouders boven de andere elf uit. Het moet wel bijzonder vreemd lopen wil de Nederlands-Bel gische combinatie Peter Post-Patrick Sercu deze zesdaagse niet winnen. De drie geheel Nederlandse koppels, Duyndam-Pijnen, Van Midden-Jansen en De Wit-Stam, zullen Post en Sercu beslist niet van de eindoverwinning kunnen afhouden, al kunnen Duyndam en Pijnen toch voor het nodige vuur werk zorgen. De samenstelling van het veld is: Loevesijn/Fritz (Ned.-W. Dtsl.), Braven- boer/Kemper (Ned.-W. Dtsl.), Post/Sercu (Ned.-Belg.), Duyndam/Pijnen (Ned.), Van der Laan/Severijns (Ned.-België), Fritz Pfenninger/Spahn (Zwits.), Porter/ Hill (Eng.) Karstens/Seels (Ned.-Belg.), Stam/De Wit (Ned.), Verschueren/Renz (Belg.-W.Dtsl.), Koel/Gilmore (Ned- Austr.), Van Midden/Jansen (Ned.). Omtrent het starten van Stam, we reldkampioen bij de amateurstayers, be staat nog enige onzekerheid. Stam heeft nog niet definitief besloten professional te worden. Stapt hij in het komende jaar niet over naar de profs, dan zal een nieuwe koppelgenoot voor De Wit wor den gecontracteerd. Op initiatief van oud-zesdaagserenner Gerrit Schulte zal de nacht van 20 op 21 januari een sociaal tintje krijgen. In navolging van de „nacht van de naasten liefde" die in de zesdaagse van Ant werpen een grote populariteit geniet, zal een actie op touw worden gezet ten behoeve van de Stichting fondsvorming recreatie voor bejaarden in Arcen. Ar tiesten en oud-wielrenners zullen in deze nacht tegen elkaar uitkomen. De zesdaagse van de amateurs heeft zoveel liefhebbers getrokken, dat de organisatoren de eerste drie dagen de dertig ingeschreven koppels in series van tien aan de start laten verschijnen. Via een afvalsysteem zullen op de slot- avond de beste ploegen overblijven. UTRECHT Jaroslav Mraz, coach van het Nederlandse handbalteam, heeft zyn succes. Nederland is ongeslagen winnaar geworden van het vierde landen- toernooi in de Utrechtse Catharyne-sporthal. De laatste van dc overwinnings trilogie was een zuinige zege van 13-11 tegen de Finnen. Vooral zuinig, omdat de Nederlandse verdediging tegen de individueel begaafde Finnen geen sluitende muur kon opbouwen. Het geluk was met Nederland omdat de scheidsrechters bjj een paar Finse treffers dc voordeelregels niet toepasten. Bovendien moesten aan de cirkel vrygespeelde Finnen met opvalleide regelmaat onreglementair worden gestuit. De straf op deze zonden waren zeven strafworpen, waarvan de Finnen er slechts drie gebruikten. Het was minder een prestatie van de verdienstelij ke doelman Geerts, de minste van het trio Van Noesel-Norbart-Geerts, maar een gevolg van Back, Westerdahl, Elo en Kaj Aastrom, die ieder een keer faal den. Na tien minuten was de Finse on macht van de zevenmeterstreep beslis send. Na die tien minuten was de stand pas 2-2, maar in die periode had Fin land al twee strafworpen gemist. Ne derland kreeg daardoor in een slecht gespeelde wedstrijd een onmisbare steun. De punten waarop Nederland het meest tekort schoot waren: zelfvertrou wen en beheersing. De driedaagse pe riode met wedstrijden en verder een verblijf in het sportcentrum „Papen dal", een reeks kleinere en grotere blessures hadden de ploeg aangetast. Een probleem, dat zonder twijfel ook op de lijst van bondscoach Mraz zal staan. Deze technische en tactische op bouw verliest al zijn waaarde wanneer de spelers de instelling missen, die no dig is voor langdurige en inspannende toernooien. Juist daarop richt al het werk van Mraz zich. In de eerste plaats op de voor-Olympische wedstrijden be gin 1972 in Spanje en verder mogelijk op München. Voor een dergelijke krachtmeting mist Nederland ook nog enkele meer complete spelers. Een man als Hiensch heeft een gouden rechterarm, maar valt verder door de mand. Voor Meershoek, indien hij meedoet, en Jansen geldt vrijwel hetzelfde. De inventiviteit van de ploeg valt of staat met de aanwezig heid van Cantelberg. Aanvalsvariaties buiten de gebaande en dinsdagavond niet zo snel uitgevoerde schema's kun nen niet zonder Henny Loeffen. Net als Nederland heeft Finland een ploeg in opbouw en is daar onmisken baar minder ver mee gevorderd. Het grote Finse voordeel is de gerichtheid op alléén zaalhandbal en de concentra tie van vrijwel alle internationals in Turku en Helsinki, wat de training vergemakkelijkt. Het is niet onwaar schijnlijk, dat Finland de nu nog aan wezige achterstand in tactiek kan inlo pen omdat de techniek aanwezig is. Nederland heeft van deze Finnen pas in het begin van de tweede helft af stand kunnen nemen door de produkti- viteit van Cantelberg (5) en Loeffen (3). De andere spelers konden aan de pro- duktie nauwelijks bijdragen. Tegen een beter schietende ploeg was de Neder landse aanvalsonmacht op deze derde dag van het toernooi afgestraft. Een weinig bemoedigende gedachte, omdat bijv. de Finnen groepstegenstander bij de Olympische kwalificatiewedstrij den hun beste man, Kari Lestolai- nen, hadden moeten thuislaten. Er staat tegenover, dat Kees Keijzer zijn 25e in terland ook duidelijk gehandicapt speelde. De twee voortanden, die hij maandagavond kwijtraakte in de bot sing met Frankrijk, hadden bij hem niet alleen een zekere leegte, maar ook een bepaalde schroom achtergelaten. Daardoor liep de Nederlandse ploeg mank, want de 100 pet. aanwezigheid van slechts een linkse schutter, Piet Kievit, dwong de ploeg tot een te een zijdig aanvalsspel, waarop Finland zich vinnig en niet al te moeilijk kon instel len.

De Vallei | 1970 | | pagina 9