Keizer Alexander spant de kroon Kinderroof sters Neêrlands geliefde vorstenpaar Voor en na den slag Abon-nee Een luchtbal Recept 's Mensen ouderdom gemiddeld 34,72 jaren Een gezonde schoolbank Weltevreden Voorlezing Uitvinding Ramp Naar de maan Proper Parijs Advertentiën L)e kerk te Weltevreden is ge- j bouwd op een der uithoeken van het prachtige en uitge strekte Waterloo-plein; hoewel zij uiterlijk slechts weinig ar chitectonische schoonheid bezit, beantwoordt zij toch geheel aan haar doel. Haar oost-indische bouwtrant, ruim en luchtig, vertoont inwendig eene dubbe le zuilenrij, die een halfcirkel vormige kap draagt..Een schoo- nen aanblik geeft echter de kerk wanneer des zondags de geloovigen van alle wereldde len haar bezoeken: wanneer men daar den Chinees met zijn langen haarstaart, den potlood- kleurigen Africaan, den aarts vaderlijken Arabier en den ko- perkleurigen Javaan, Madurees en Boudinees en andere inlan ders in hunne veelkleurige, schilderachtige kleederdrach ten vermengd ziet met het euro- peesch gewaad dat stijf en af gemeten een sterk contrast vormt met dat der oosterlingen. J»N de door de Pruisische troepen ingesloten stad Metz verdwenen gedurende eenige dagen plotseling sommige klei ne kinderen. Te vergeefs zoch ten de diep bedroefde en door de oorlogsrampen der stad reeds zozeer getroffen ouders naar hunne dierbare panden. E. Vit: Hulde van een Dwarskijker De VAN 1870 Toegegeven, er zaten geen hip pies op de Dam maar de mensen droegen wel lang haar. Niemand had van Vietnam ge hoord, maar de Fransen en Duitsers moordden elkaar dap per uit. Lucht en water waren niet ver vuild, maar de mensen des te meer. Er waren geen openlijke sex-shops, maar in het donker werden de katjes zeker zo hard geknepen. Er was geen televisie, de men sen waren toch te moe om te kijken. Er waren geen auto's of brommers, wegen om op te rij den trouwens ook niet. De belastingen waren laag, maar de lonen nog lager, kortom, anno 1870 was het heus niet zo verrukkuluk in ons bra ve, burgerlijke Nederland. Wel zongen dichterdominees het hoogste lied en deelden liefda digheidsverenigingen kwistig pannetjes soep rond. En dat er niets gebeurde, is ook niet waar. Overtuig u maar door deze bloemlezing uit Dag- Gezinsbladen, die in 1870 tot Leering en Vermaak dienden. N olgens de berekeningen van professor Wappaüs is de gemid delde leeftijd van den mensch in Oostenrijk 28,19, in Saxen 31,16, in België 38,35 en in Noor wegen 43,64. In Nederland be draagt deze 34,72. Willem mint zijn kindren teer Hij deelt in al hun rampen Zijn vaderhand helpt keer op keer Hun feilen nood be kampen Daarom voelt elk de dankbre borst Van wederliefde ont gloeien Voelt elk aan Neêrlands dierbren vorst Door wedermin zich boeien. Wie kent haar niet, Europa's keurvorstinne Ons afgemaald door panne maker's hand? ElkNeêrlandshart kent Neêrlands koninginne Den steun en trots van Vorst en Vaderland. Jaarinkomen der Vorsten en Hoofden van Staat. Keizer Alexander II van Rusland 24.425.000.- Keizer Napoleon III van Frankrijk 18.864.000.- Sultan Abdul-Azin van Turkije f 16.170.000.- Keizer Frans Josef van Oostenrijk f 9.800.000.- Koningin Victoria van Engeland f 5.309.000.- Koning Leopold van België 1.470.000.- Koning Willem III van Nederland 750.000.- President van Vereenigde Staaten ,f 35.000.- „Halt! Geduld, kamera den. De stond breekt aan, dra.voldoet het signaal uw begeeren Dra weêrschalt de trom pet en de trommelen slaan, Aanstonds bliksemt het vuur der geweren Als een wolk stuiven 's vijands geleedren uiteen En zij dondert op hen en gij stormt om hen heen Nu geduld nog solda ten!... Meteen! Eene nieuwe school bank door een doctor in de geneeskunde aanbe volen als alleszins ge schikt om ziekten en kwalen voor te komen, die de kinderen in de school vaak aangrijpen en hun zo al niet nood lottig zijn dan toch dik wijls voor hun gehele le ven bijblijven. ÜE ultramontaansche bladen hebben herhaaldelijk gespro ken over een herbergier te Til burg die naar zij beweerden de Nieuwe Rotterdamsche Cou rant gratis ontving ofschoon hij haar niet lezen wilde of lezen durfde, nadat de geestelijkheid de lectuur van liberale bladen had verboden. Thans vernemen wij dat de bedoelde herbergier op onze courant geabonneerd is bij dén heer Dussault alhier. Onze lezers zullen zeker reeds vernomen hebben dat ons land in den laatsten tijd is bezocht door zekeren Carl Vogt, een duitsche natuurkundige die het in de ontkenning der christe lijke waarheid verder heeft ge bracht dan een zijner geestver wanten. Vbgt beweert namelijk dat wij menschen niet van Adam en Eva, maar van apen afstammen. Hoe weinig vleiend deze ongerijmde bewering ook is, zijn er vooral in Duitschland nog altijd menschen te vinden, die in hun ongeloof zo ver zijn afgedwaald dat zij met graagte de voorlezingen aanhoren die door Vogt worden gehouden. Dit heeft hem wellicht bewogen om ook in ons land zijn fortuin te beproeven en voor geld de lichtgeloovigen en nieuwsgieri gen om den tuin te leiden. Te Amsterdam en 's-Gravenhage is hem dat geheel mislukt, doch te Rotterdam heeft hij onder scheidene voorlezingen gehou den. Op een avond ontmoet een kapitein ene jonge vrouw met een 4-jarig kind op den arm; een vreeselijk vermoeden stijgt in hem op; zou wellicht ook zijn kind verdwenen zijn dat hij voor hij ter wacht trok, nog met al de liefde van 't vaderlijk hart aan zijn boezem had gedrukt. Instinctmatig volgt hij van ver re door steegjes en gangen de schreden der vrouw, die in hem zulk een vreeselijk en geheim zinnig vermoeden heeft gewekt. Hij klimt haar na op de donkere trap eener afgelegen en half vermolmde woning in eene der achterbuurten; hij hoort een gil; 't is een.noodkreet van zijn kind dat de hulp der moeder in roept. Wanhopig en als van ra zernij ontvlamd bonst hij de deur open. ^ene oude en eene jonge vrouw met een bebloed slacht mes in de hand staan gereed zijn kind te vermoorden. Een schrikkelijke worsteling vangt aan. De gespierde arm des vaders doet de twee furiën bloedend ter neder zijgen, hij ontsnapt met zijn half levenloos wicht, roept de hulp eener pa trouille in en het bloedige ge heim wordt openbaar, dat de ontaarde schepsels de kinder- roofsters zijn die bij de duurte der levensmiddelen het vleesch van gestolen kinderen ter markt brengen. aan den Vooruitgang der ne gentiende eeuw Op de wijze van: Al is ons Prinsje nog zo klein, Hoezee! Het kind gaat nu op 'bal-masqué' het spreekt met groote men-4 schen mee Schrijft briefjes over rendez vous En laat nu de onschuld voor de poes! Een ieder gaat het voor de hand men ziet geen onderscheid van stand Van meiden zijn een klein getal Maar modemaaksters overal! De knecht ontgroeit gezag en kerk Eischt hooger loon of staakt zijn werk Tot zelfbewustzijn thans ge bracht buigt slechts voor militaire macht'. De vrouw wordt zelfs geëmancipeerd Als doctor en jurist geleerd Voor 't keukenboek is thans geen tijd En voor haar kinder zorgt de meid. De te Velocipède is weeder door eene nieuwere uitvinding over troffen. In de stad Mansville is een wagen vervaardigd die als een uurwerk opgewonden en door eene sterke veer gedreven wordt. Gedurende een half uur loopt hij dan met verbazend snelle vaart uit eigen kracht voort. In den morgen van de 16en Januari deed zich een voor de meeste Ne derlanders ongewoon verschijnsel voor. Dat. de dappere verdedigers van Frankrijks hoofdstad, nu de gewone weg voor het verkeer met buiten was afgesloten, gebruik maakten van den weg door 'de wolken bij mid del van luchtballen, was bekend en had velen ze ker reeds lang den wensch doen vormen van zelf eens getuige te mogen zijn van het schouwspel dat moedige reizigers, op duizenden meters hoogte een weg door de wolken zoekend, aanboden. Dat schouw spel werd op verschil lende plaatsen waarge nomen; reeds circa half tien zag men den ballon in de omstreken van Antwerpen hoog door de lucht voortdrijven in noordelijke richting; spoedig werd hij op vele plaatsen in Noord-Bra bant, Gelderland en Utrecht gezien, terwijl hij eindelijk te Wierden nabij Harderwijk is neergedaald. Welke gis singen en hoevele over dreven voorstellingen het gevaarte dat daar zoo hoog in de lucht zweef de, bij velen deed ont staan behoeven wij niet te vebnelden, het is ge-, noeg te zeggen dat dui zenden van menschen in de grootste verbazing hem nastaarden nog lang nadat hij reeds wéér uit het gezicht was verdwenen. De laatst gewoed hebbende stormen eischten weder een 15-tal slachtoffers waardoor 9 Weduwen en 32 Wezen in den diepsten Rouw werden gedom peld. Volgaarne bereid de minste liefdesgaven in ontvangst te ne men en over te maken Een warme voorstander der Katholieke Pers in tegenwoor digheid van een officier der lo ge met zichtbare voldoening het "Huisgezin" zittende te lezen, roep eensklaps verwonderd uit: "Jongens, jongens, wat wordt me de Katholieke Illustratie druk en verspreid, ze gaat*zelfs naar Indië!" "Ik wou dat ze naar de maan ging," zei de Vrij metselaar. tïet gehele getal der straatve gers te Parijs beloopt meer dan 6000. Zij verrichten dagelijks hun werk gedurende 10 uren. Een straatveger der eerste klhs- se die tevens het opzicht uit oefent over enige inferieuren, heeft 19 ets per uur, een der tweede klasse 14 ets en die van de derde 13 ets. WERKENDE STAND - Eene gezond zoogende Vrouw biedt zich aan als Loopmin Zij is van beste getuigenissen en aanbeveling voorzien. - Brieven letter C. GEHEIMHOUDING wordt verzekerd aan diegene welke een Jeugdig Kindje van geheime geboorte aan eene Fa milie (Prot.) zonder Kinderen wenscht toe te vertrouwen a 3,50 'sweeks. Ter zelfder plaat se bestaat gelegenheid tot ge heime kraamuitlegging. Brie ven letters XYZ, den Heer Huisman te Gorssel HIER IS 'T Pc ondergeteekende brengt ter kennis van 't Rotterdamsch Publiek dat hij heeft geopend in 't Hang, Wijk 11 No 53 bij de Groote Markt een Lokaal tot Verkoop van Koninklijk Beiersch Bier a 10 ets per glas, 19 ets per flesch en 20 ets vrij aan huis of aan boord. Ook worden bestellingen per heele of halve eimers aan genomen. B. Augustinus. 'eze lastige kwaal die zoovele lijders telt, is zeer gemakkelijk te keer te gaan. Men neme hier toe een maatje brandewijn en giete dit op twee onsen rozema rijnbladeren; men schudde het dagelijks twee- of driemaal goed dooreen en late het drie dagen trekken. Vervolgens late men het doorzijgen. Met een theelepeltje van dit vocht ver mengd met drie theelepeltjes warm water, wassche men zich 's avonds de oogen en zorge dat daarbij altijd iets van het vocht tusschen het ooglid en den ap pel kome. langzamerhand doe men er minder water bij tot zoolang men van ieder evenveel heeft. Hiermede versterkt men de oogen in betrekkelijk zeer korten tijd. GOUD! GOUD! GOUD! waard voor JONGE HEEREN. P' 25.- vorder ik per contract om ieder Jongeling van 15 tot 30 Jaar oud zijnde, het volkomen uitkomen der BAARD te be werken. Geen Baard, geen Geld' 1 Flacon ƒ2- is vol doende. Aanvraag bij Theophi- le. ZELFBEWARING een geneeskundig Volkshand- boek over de genezing der ze nuwenverslapping van het Li chaam als een gevolg van ge heime gewoonten of buitenspo righeden die de verrichtingen waartoe de manbaarheid den mensch in staat stelt, vóór den tijd uitputten, alle hoop op na komelingschap vernietigen en het huwelijksgeluk in gevaar brengen, door de vervalling te beletten van de verbintenissen die een der voornaamste Grondslagen van het Leven zijn. Door dr. La'mert, No 37 Bedford Square te London. Wie niet bij hem kunnen komen, worden met goed gevolg door middel van briefwisseling be handeld in de Hollandsche of Fransche taal en de Genees middelen worden in het Ge heim en op veilige wijze naar .alle deelen der wereld verzon den.

De Vallei | 1970 | | pagina 16