Benoeming dr. A. J. Simonis wekt onrust KABINETSCRISIS OP ANTILLEN UITGAAN ROND DE JAARWISSELING De rust moet het 'm doen, zegt VVV-directeur Vet Nederlander tastte diep i n de zak voor duurder en luxer vuurwerk Patiënt na fout verpleegster overleden NIEUWE BISSCHOP IN ROTTERDAM Kernprogram van PvdA toetst een samenwerking Zoek de harmonie van H Gelderse landschap In Utrechts ziekenhuis Géén meerderheid voor belastingvoorstellen Kamervragen over Ambonese gevechtsgroep Burgemeester woont voor f 1800,- per maand f 3,5 MILJOEN VOOR PERU STRAKS VOOR 15 MILJOEN GULDEN DE LUCHT IN ROTTERDAM Onder de katholieken in het bisdom Rot terdam is grote verontrusting ontstaan, nadat bekend is ge worden dat paus Paulus giste ren dr. A. J. Simonis benoemd heeft tot bisschop van Rotter dam. De nieuwe 39-jarige bis schop staat berkend als een be houdend man, wat vooral tot uiting kwam tijdens het pasto raal concilie in Noordwijker- kout ki januari van dit jaar. Nederlands meisje in Spanje omgekomen GEEN POLITIEK RUMOER IN RUSSEN Tot je verbazing aan de horizon geen torenflats te zien zomaar je auto kunnen parkeren mensen ontmoeten die geen haast hebben stil naar mooie dingen kijken, een kick krijgen van bos lucht, je warm wandelen langs het strand de tijd hebben om naar je kinderen te luisteren even iets doen wat je al zo lang had willen doen op Oudejaarsdag9 om het jaar even heel mooi af te maken of op Nieuwjaarsdagom in 1971 goed te beginnen en om daarbij dan eens in eigen provincie te blijven, want het allermooiste ligt voor ons vlak bij de deur. Nederlands schip redt Chinezen CHINEES ONGELUKKEN DONDERDAG 31 DECEMBER 1970 Het dagelijks bestuur van de Rotter damse dioces&né pastorale raad ver klaarde gisteravond laat. met diepe te leurstelling kennis te hebben genomen van de benoeming van dr. Simonis. Uit de benoeming blijkt volgens de raad een volkomen veronachtzaming van de mening van een groot aantal ge lovigen in het Bisdom, die zich over de figuur van hun leider duidelijk hebben uitgesproken en de nieuw benoemde in het kenbaar gemaakte profiel niet sullen terugvinden. ..Een bisschop dient een bindende fi guur te zijn, en te vrezen valt dat deze bisschop die als persoon een integer mens en een gewaardeerd lid van de raad genoemd wordt ongeacht zijn vele kwaliteiten een teken van tegen spraak zal zijn tot groot nadeel van het bisdom Rotterdam met zijn specifieke Dr A. J. SIMONIS behoudend man problematiekaldus de verklaring. De nieuwe bisschop van Rotterdam is 26 november 1931 te Lisse geboren als de tweede zoon van een gezin van elf kinderen. Zijn vader tandarts is in 1962 gestorven. Zijn moeder leeft nog. Dr. Simonis bezocht achtereenvol gens het seminarie Hageveld en het grootseminarie van Warmond, waar hij filosofie en theologie studeerde. Na zijn priesterwijding in 1957 was hij ka pelaan in Waddinxveen en Rotterdam. Vervolgens kreeg hij opdracht om in Rome en Jeruzalem bijbelwetenschap pen te gaan studeren. Na beëindiging van zijn studie werd hij kapelaan in de Sacramentsparochie te Den Haag en tegelijkertijd pastor van het rode-kruisziekenhuis. Daar naast doceerde hij o.m. theologie in Amsterdam en aan de cursus „Getuige nis" in Den Haag. Dr. Simonis verklaarde zich gister- DEN HAAG De Partij van de Arbeid heeft een kernprogram gepu bliceerd, dat als toetssteen moet die nen voor de samenwerking met ande re partijen bij de verkiezingen. De PvdA gaat de komende weken on derhandelingen voeren met D'66, PSP en PPR over een eventueel stembusak koord. Het partijbestuur hoopt dat in ieder geval de gesprekken met E'66 en de PPR succesvol zullen zijn. Begin fe bruari moet het congres hierover nog beslissen. De vergroting van de invloed van de kiezer op de samenstelling van de rege ring komt bdj de PvdA op de eerste plaats. Het kernprogramma dringt on der meer aan op herziening van het kiesstelsel, zodat bij de kabinetsforma tie beter rekening wordt gehouden met de verkiezingsuitslag. De PvdA meent verder dat de wo- ningtbouwproduktie in vier jaar moet worden opgevoerd tot 140.000 woningen. Ook in het kemprogram staan een wet telijke regeling voor een welvaartsvast pensioen voor iedereen en opneming in het ziekenfondspakket van alle anti- conoeptionele middelen. Vereer moet de ontwikkelingshulp de volgendekaibinetsperiode worden opge voerd tot twee procent van het natio naal inkomen. WILLEMSTAD De Antilliaanse ministers hebben gisteren hun porte feuilles ter beschikking gesteld. In de Staten had de regering geen meerder heid gekregen voor een voorstel tot be lastingverhoging. De uitslag van de stemming was elf tegen elf. De premier. E. O. Petronia. heeft zich daarop naar de gouverneur, drs. B. Lei- to. begeven. Deze heeft het verzoek tot ontslag in beraad gehouden en de mi nisters gevraagd zich voorlopig met de lopende zaken bezig te blijven houden en met de gouverneur te blijven sa menwerken tot hun opvolgers zijn be noemd. Na de (vervroegde) verkiezingen die als uitvloeisel van de onlusten van 30 mei 1969 op 5 september 1969 werden gehouden, werd het kabinet-Petronia op 12 december 1969 beëdigd. Het be stond uit ministers van de PPA (Aru baanse patriottische partij) van de DP (Democratische partij) en een minister van de Frente Obrero (arbeiderspartij). Na besprekingen om tot een nationaal kabinet te komen, trad op 17 juli ,1970 de NVP (nationale volkspartij) met twee ministers tot het kabinet toe. Op 9 december 1970 dienden de drie ministers van de democratische partij hun ontslag in, omdat zij van mening waren dat de maatregelen om alle ambtenaren een uitkering te geven, ernstige gevolgen voor de economie zouden hebben. Op 23 september maakte de Antil liaanse regering bekend zich genood zaakt te zien een aantal maatregelen te nemen omdat de tekorten op de begro tingen van land en eilandgebieden een structureel karakter hadden aangeno men en de overheidsuitgaven een stij gende tendens toonden. Tot deze maatregelen behoorde o.m. verhoging van het tarief van de inkom stenbelasting en van de winstbelasting, verzwaring van het heffingsstelsel van de olie- en verzekeringsmaatschappijen, DEN HAAG Als het waar is dat uit de Ambonese bevolkingsgroepen in Nederland gevechtsgroepen zijn ge vormd die momenteel in Nederland worden geoefend, wordt daarmee dan niet de wet op de weerkorpsen overtre den, alsmede de wapenwet. Althans de wet tot wering van ongewenste hand wapenen? Deze vraag stelt het Twee de-Kamerlid mr. W. J. Geertsema (VVD) aan de ministers van Justitie en van Binnenlandse Zaken. Als het ant woord bevestigend is wil hij dat de mi nister van Justitie opdracht tot ingrij pen geeft. invoering van een loonbelasting, wijzi ging van het successierechttarief, ver hoging van het tarief van de accijns op bier, sigaretten en gedistilleerd, verho ging van het tarief van het bijzonder invoerrecht op benzine, wijziging van het heffingssysteem van invoerrechten en invoering van een omzetbelasting voor hotels, cafés en restaurants. De re gering kreeg echter voor deze voorstel len geen meerderheid in de Staten, waaruit ze haar consequenties trok. GERONA Een Nederlands meisje en een Italiaan zijn gisteren dood aan getroffen in een appartement in Playa de Aro, een badplaats aan de Spaanse Costa Brava. Het meisje werd geïdenti ficeerd als Joanne Koppenjan (20) uit Rotterdam en de Italiaan als Gabriel Navarro de Santi (20) uit Milaan. Er zal een lijkschouwing worden gehouden om de doodsoorzaak vermoedelijk ont snappend gas van een kachel vast te stellen. avond tijdens een persconferentie naar aanleiding van zijn benoeming uitdruk kelijk voorstander van de blijvende koppeling van ambt en celibaat. Hij is het dan ook niet eens met de officiële verklaringen, die de Nederlandse bis schoppen daarover hebben afgelegd. Ook op dit punt verklaart hij zijn vroe gere uitlatingen onverkort, staande te houden. Hij zegt ook achter de geest van de encycliek „Humanae Vitae" te staan. „Voor de oecumene moeten we alles doen, maar nooit ten koste van de waarheid", zei dr. Simonis naar aanlei ding van vragen over zijn standpunt in deze aangelegenheid. „Nodig is veel meer gebed dan op dit ogenblik ge beurt. En verder geldt het goede Hol landse gezegde: haastige spoed is zel den goed." Verder verklaarde de nieuwe bis schop van Rotterdam „van de pratende kerk weer een biddende kerk te willen maken". Hij wil dan ook niet dat de kerk zich met de politiek bemoeit. „Het zich bemoeien met de politiek is de kerk nog nooit goed bekomen. De kerk moet objectief het geloof verkondigen en zich liever buiten politieke kwesties houden, tenzij deze de moraal raken, b.v. bij de abortus", aldus dr. Simonis. Naar aanleiding van de vele veront ruste en vaak negatieve reacties, op de benoeming van dr. Simonis. die gister avond reeds binnenkwamen bij kerke lijke instanties, heeft het kathedraal kapittel van het bisdom Rotterdam zich „onder deze omstandigheden" aangebo den als adres om de reacties te ontvan gen. Aan de hand van deze reacties wil het kapittel zich in overleg met de nieuwe bisschop beraden wat in het be lang van het diocees gedaan moet wor den. Naar aanleiding van de benoeming van kapelaan A. J. Simonis hebben de in Nijmegen studerende pastores uit de verschillende bisdommen woensdag avond uiting gegeven aan hun „diepe bezorgdheid." De benoeming is volgens hen moeilijk te verstaan als ingegeven door evangelische inspiratie en pastora le bekommernis. Ze is meer le begrij pen vanuit Romeins- kerkpolitieke machtsstrategie, aldus deze pastores. De benoeming houdt volgens hen ernstig gevaar in voor een gezonde ont wikkeling van de Nederlandse kerkpro vincie en kan volgens de verontruste pastores leiden tot hoogst gevaarlijke consequenties, w.o. een opgedrongen breuk binnen Nederland maar ook een schisma met Rome. RIJSSEN In het Twentse stadje Rijssen is grote verontwaardiging ont staan over een besluit van de gemeen teraad een tijdelijke woning te huren voor de pasbenoemde nieuwe burge meester G. J. Smit, voor de prijs van 1.000,- per maand. Aan deze tijdelijke woning, een verbouwd boerderijtje in het zogenaamde Hollands Schwart- zwald, moeten bovendien voorzieningen worden getroffen van ongeveer 10.000. De woning kan slechts voor vijftien maanden worden gehuurd. De eerste confrontatie van de Rijs- sense gemeenteraad met de nieuwe burgemeester werd woensdagavond door dit voorstel van het college van B. en W. nauwelijks een prettig gebeuren, noch voor de raad, noch voor de nieu we burgemeester. Welke particulier zou voor een periode van 15 maanden in andermans huis voorzieningen treffen van 10.000. was de vraag van een CHU-raadslid. Totaal onverantwoord, onbegrijpelijk en onaanvaardbaar, al dus een ander raadslid. Hoe durft het college met zo'n voorstel te komen, vroeg een hevig verontwaardigde frac tieleider van de PvdA. Gewezen werd op een gloednieuwe bungalow op een steenworp afstand buiten de gemeente Rijssen, die te huur was voor een belangrijk lagere prijs, maar dit alternatief wil het college van B. en W. niet aanvaarden. GS van Overijssel hadden de huur prijs, omgerekend tot ongeveer 1.800 per maand, acceptabel gevonden. De stemming moest de beslissing brengen. Met een krappe meerderheid van negen voor en acht tegen werd het voorstel aanvaard. YJJTat zou bijvoorbeeld Gelders VVV-directeur J. Vet doen. met zijn beroepshalve verkregen kennis van hetgeen deze provin cie biedt? Hij zou heel stil in een rustiek hotelletje willen gaan zitten, zoals die er vooral zijn op de Veluwe, in de Achterhoek en zeker ook in het Rivierengebied. Dat moet dan zo'n bedrijf zijn, waarin de eigenaar een klassiek gastheer is. Daaronder hoeft niet in de eerste plaats worden verstaan, dat hij en de zijnen de gasten de hele dag ach terna lopen met van alles en nog wat het gaat om het sféértje." Er is bijvoorbeeld een hotel, waarvan de eigenaar een enorm koud buffet klaar maakt op deze da gen. Wie iets wil hebben, gaat het halen en brengt zijn etensgerei later zelf naar de keuken. „Als ik het dan ook nog zelf moest afwassen zou ik dat helemaal niet erg vinden op zo'n dag," aldus de heer Vet; „het is ge woon een idee waar iedereen plezier van heeft, de gast en het personeel. Je moet ook niet vergeten, dat met name op Oudejaarsavond veel uit gaanders op pad gaan omdat ze een zaam zijn. In zo'n horecabedrijf waarin iedereen een beetje meedoet voelen zij zich soms prettiger. Er zijn gastheren die dat heel mooi aanvoelen." L^n verder de natuur in, want J daar hebben we Gelderland ten slotte óók voor. Vet: „Je kunt dat erg mooi combineren met een be- AMSTERDAM Het Nederlandse motorschip „De Rijn" van de Rotter damse rederij „Houtvaart" heeft in de Oostchinese zee acht opvarenden gered van een vissersvaartuig, dat kort tevo ren was vergaan. Het Nederlandse schip was op weg van het eiland Formosa naar Tobata in Japan. De schipbreukelingen zijn af komstig van het ei land Formosa. Zij zijn door „De Rijn" in Japan aan wal gebracht. zoek aan plaatsjes als Bronkhorst om daar een bran de wijntje met sui ker te drinken of Rossum in de Be tuwe, waar nog restaurants zijn met uitzicht op de rivier en rieten stoe len in de serre. Al zwervende kun je dat naar believen aanvullen, want overal kom je wel iets tegen, dat de moeite waard is. Ook voor de kinde ren, vooral als je er een pannel;oe- kenfeestje of zoiets bij pakt." Folkloristische gebruiken kent Gelderland vrijwel niet voor deze dagen. Hier en daar wordt in een klein dorp in eigen beheer iets opge zet, maar dat haalt toch niet de offi ciële programma's, je moet er tege naan lopen. De meeste attracties zoals musea en exposities zijn gesloten. Een tele fonade dwars door de hele provincie gen wil voorkomen moet niet zonder meer afgaan op folders en program ma's waarin staat aangekondigd: op zondag open. Het kan namelijk letterlijk be doeld zijn en Nieuwjaarsdag is geen zondag, zodoende. jVfaar goed, des te gereder is er nu de aanleiding om het Nieuw jaarsuitstapje eens helemaal in de natuur door te brengen eventueel met onderbrekingen overal, waar het gezellig lijkt te zijn. Voor wie daarbij alleen aan het centrale Ve- luwegebied denkt, de top: ga ook eens in de randgebieden kijken, langs de IJssel bijvoorbeeld, of de oostelijke en zuidelijke zomen en de Achterhoek. Ook het rivierengebied tussen Rijn en Maas heeft zijn aan- heen leerde ons, dat zelfs veel gele genheden die normaliter op zondag open zijn, op Nieuwjaarsdag toch hun deuren gesloten houden. Het Kröller-Müllermuseum op De Hoge Veluwe zou nog open geweest zijn als het niet juist nu werd overge plaatst naar Arnhem, in verband met werkzaamheden aan de centrale verwarming. Wel is het nationale park zelf geopend. Maar nogmaals: wie teleurstel 1 in- trekkelijkheden bepaald niet alleen in de bloesemtijd. Was het al niet Frans Liszt die, varend over de Waal, het schip liet aanleggen om de beiaardier van een aanliggend stadje te complementeren met zijn spel dat van over het water tot hem was ge komen. Dit oude land is fascinerend voor de toerist, voor wie het eeuwenlang een gesloten boek was geweest. En dan de Achterhoek, die voor 1500 al meer dan honderd hoven had, elk met een kasteelheer die al lemaal weer een jachtrecht hadden. Lang geleden, maar de bossen die nodig waren voor dat jagen staan er nog, in veel gevallen vrijwel onge rept. Zo ook de Zuid-Veluwe, waar in uitgestrekte gebieden nog harmonie tussen natuur en architectuur is te vinden, de dorpen aan de rand van grote natuurterreinen. Velen zullen er dit jaar ook weer van genieten vanuit een gehuurde vakantiebungalow. Elk jaar neemt hun aantal toe, vooral sinds er heel wat bungalows bijgekomen zijn die uitstekend te verwarmen zijn. ]V"og een manier van uitgaan: de oliebol bij de buurman proeven. Dat staat nergens in de folders, maar het is de moeite waard er even bij stil te staan. Het is een typisch huiselijk Nieuwjaarsgebruik dat er uit begint te gaan, vooral in de ver stedelijkte gebieden. Toch blijkt het vaak wel degelijk gewaardeerd te worden, als men het doet. Een beet je hartelijkheid, zoals dat ten grond slag ligt aan dit oude gebruik doet ólles! Er gaat toch al zoveel verloren in de eenvoudige menselijke betrek kingen. Het idee is van Gelders WV-man Withaar die het niet als „plan" lan ceert. want met VVV heeft het na tuurlijk niet zoveel te maken, hoe wel het VW-werk toch voor een deel ook neerkomt op arbeid in dienst van menselijke betrekkingen. En het buren bezoek je hoeft het ech te „uitgaan" bij de jaarwisseling be paald niet uit te sluiten. Toch een idee, dat het doorgeven waard is. DEN HAAG Het totaal aan giften van de Nederlandse bevolking op giro 777 voor hulp na de enorme aardbe vingsramp op 3"l mei van dit jaar in Peru heeft 3.567.bedragen. Dit geld is of wordt nog via elf Nederlandse orga nisaties ten behoeve van de slachtoffers besteed. Daarnaast heeft het Neder- landsche Roode Kruis voor 1 miljoen aan voedselhulp van de Nederlandse regering verscheept. DEN HAAG Wij zijn vrijwel uitverkocht. Het Nederlandse publiek heeft dit jaar meer vuurwerk gekocht dan ooit tevoren. Er is tussen de 10 en 15 miljoen gulden uitgegeven voor de aanschaf van vuurwerk. Opmer kelijk is evenwel, dat het kwalitatief op zeer hoog peil geïmporteerde Chi nese vuurwerk een steeds groter marktaandeel voor zich opeist. Dit verklaarde de heer P. A. de Bruin, directeur van de eerste Nederlandse kunstvuurwerkfabriek v/h J. N. Schuurmans uit Leeuwarden, aan de vooravond van het einde van 1970. De fabriek in Leeuwarden heeft dit jaar ruim 140 miljoen stuks vuur werk afgeleverd. Uit het Chinese as sortiment zijn op het ogenblik bijzon der in trek de vuurpijlen en raketjes (circa 1.250.000 stuks gingen er over de toonbank). Zoals ieder jaar het ge val is, zijn er ook nu weer noviteiten, zoals het fluitende sterrenboeket, de bloempotjes en de fonteinen. De Chi nese mini-rotjes handhaven zich als succesvol artikel. Van de eigen pro- duktie zijn als vanavond de voetzoe ker, de bengaalse draaitol en de reu- zenvuurpijl erg in trek. Ook bij de andere grote vuurwerkfa briek in ons land, de Koninklijke Ne derlandse Kunstvuurwerk- en Muni tiefabriek A. J. Kat v/h Loeff NV in Leiden, heeft men in het afgelopen jaar bepaald niet stilgezeten. „Het is ongetwijfeld een topjaar geworden", zo zegt stafmedewerker Chr. Hoek- stein. Ook hij constateert een toenemende vraag naar Chinees vuurwerk. Hij berekent, dat de Leidse vuurwerkfa briek in 1970 ongeveer 55 miljoen stuks Chinees vuurwerk importeerde en daarnaast 30 miljoen stuks eigen vuurwerk produceerde. Evenals voorgaande jaren heeft het Ne derlandse publiek steeds meer voor het duurdere vuurwerk gekozen. Zonder aarzeling gaan stukken van 10,- of meer over de tooribank. Vol gens de heer Hoekstein is de vraag naar knallend vuurwerk ongeveer gelijk gebleven ten opzichte van vo rig jaar, maar er is thans een duide lijke voorkeur voor vuurwerk met zowel knal-, licht- als geleidseffecten. Wat betreft de ongelukken met vuur werk zei de heer Hoekstein, dat wan neer iedere gebruiker van een stuk vuurwerk precies volgens de vermel de gebruiksaanwijzing te werk gaat er niets kan gebeuren. Vrijwel alle ongelukken zijn naar zijn oordeel en dat van de heer De Bruin het gevolg van baldadigheid, hoewel de laatste jaren nogal eens jongelui proberen zelf een soort vuurwerk te fabriceren. Dit soort vuurwerk is in alle gevallen levensgevaarlijk, aldus de heer De Bruin. Overigens geldt in verschillende Ne derlandse gemeenten voor het eerst dit jaar een strengere verordening voor het verkopen en afsteken van vuurwerk omstreeks de jaarwisseling. Deze maatregelen zijn genomen in verband met het aantal ongelukken, dat jaarlijks bij het afsteken van vuurwerk gebeurt. In Amsterdam mocht slechts tussen 28 en 31 december vuurwerk worden verkocht aan personen boven de 18 jaar, terwijl men het vuurwerk mag „uitproberen" tussen 22 uur op de oudejaarsavond en 4 uur nieuwjaars dag. In Den Haag mag ook geen vuurwerk worden geleverd aan per sonen onder de 18 jaar. Verboden zijn daar vuurpijlen en voetzoekrs langer dan 65 mm, gillende keukenmeiden, rookbommen en vogelverschrikkers. In Rotterdam bestaat nog geen veror dening, maar er is er wel een in de maak. UTRECHT De zondag in het Utrechtse akademisch ziekenhuis over leden 63-jarige Utrechter P. Jansen heeft waarschijnlijk op een fout mo ment een infuus van een niet bedoelde samenstelling gekregen. Dit is uit het voorlopige politieonder zoek gebleken. Op een woensdagavond in Utrecht gehouden persconferentie verklaarde de met het onderzoek belas te rechercheur Van Rijt, dat de moge lijke fout is gemaakt door de 21-jarige derde-jaars leerling-verpleegster C. den D. uit Utrecht, die op het punt stond haar verpleegstersdiploma te halen. In plaats van de door de arts voorge schreven vloeistof in een samenstelling van 500 cc, ontving de patiënt 40 cc. Het politieonderzoek is met name. ge richt op de wijze van dosering en sa menstelling van de toegediende infuus en of daarbij de noodzakelijke controles zijn verricht. De heer Jansen werd op 29 augustus in de interne kliniek van het akade misch ziekenhuis opgenomen. Op 5 ok tober werd hij geopereerd aan een kwaal waarover de politierechercheur Van Rijt zich niet wenste uit te laten. De heer Jansen kreeg zowel voor als na de operatie ook infusen op geregelde tijdstippen en steeds in wisselende sa menstellingen en doseringen. Nadat op 1 december 's ochtends om tien uur opnieuw een infuus was toege diend door de leerling-verpleegster was spoedig sprake van een verslechtering. De heer Jansen kreeg ademnood en werd overgebracht naar het beade mingscentrum van het ziekenhuis. Nadat een verband werd vermoed tussen de toediening van de infuus en de verslechtering van de toestand, werd volgens de politie onmiddellijk in het ziekenhuis een intern onderzoek inge steld. Ook de familie werd op de hoogte gesteld van het vermoeden dat moge lijk iets was misgegaan. Enaraan werd toegevoegd, dat als het vermoeden zou blijven bestaan de officier van justitie op de hoogte zou worden gesteld. Dat is maandag jl. gebeurd, nadat de heer Jansen de dag tevoren was overle den. De officier van justitie gelastte meteen een gerechtelijke sectie, die dinsdag heeft plaats gevonden. De re sultaten van de sectie zullen in ver band met het tijdrovende laboratoriu monderzoek waarschijnlijk pas over twee weken bekend zijn. Het was niet de eerste keer dat de leerling-verpleegster dit werk deed. Ze werkt op een afdeling met 20 patiënten en diende geregeld infusen* toe, ook bij de heer Jansen. De politie heeft vermoeder" over de oorzaak van de mogelijke fout, vmaar zolang het sectierapport nog niet be kend is kan niets worden aangetoond. Een grote vraag voor de politie is of er een causaal verband kan worden aangetoond tussen de doodsoorzaak (die nog moet worden vastgesteld) en de mogelijk op een fout moment toege diende verkeerde Infuus. Aan medewerking vanuit het zieken huis heeft het de pqlitie evenwel niet gemankeerd. Zij trof een goede admini stratie aan en kon voorzover moge lijk bovendien vertrouwen op een goed geheugen van de verpleegsters en artsen die met de verzorging van de heer Jansen belast zijn geweest.

De Vallei | 1970 | | pagina 6