Willy Brandt weerlegt bedenkingen in Washington Mijnramp in V.S. eist 38 doden ROTSBLOKKEN VERPLETTEREN EETZAAL VAN KIBBOETS GEORGE BALL BEZORGD OVER „OSTPOLITIK" rico In Zuid-Afrika heeft beul het zeer druk Griekse oud-premier doet aanval op kolonelsbewind Slechte tijden voor Britse zware jongens Over de grenzen Voorzitter Mosje Dajan voorgesprek Negentien doden UTj Helft van alle executies ter wereld in Pretoria Hoessein in het ziekenhuis Duitsers doofden eeuwige vlam Demonstratie tegen Paus Sa ra gat wil geen De Gaulle-regime GEVECHTEN IN LIBANON Arrestaties in Syrië 99 met kaas een niet vergeten-Frico eten TEGEN „Na 150 jaar ran vrijheid beroofd99 I DONDERDAG 31 DECEMBER 1970 Ostpolitik binnen raam Westerse alliantie HYDEN (Kentucky. VS) Bij een ontploffing in een kolenmijn in het oos ten van de Amerikaanse staat Kentuk- ky zijn woensdagmiddag 38 mijnwer kers om het leven gekomen, zo heeft een woordvoerder van de gouverneur meegedeeld. v Het ongeluk gebeurde in een mijn van de Finley Coal Co. op ongeveer 8 km van Hyden. De woordvoerder zei dat de mijnwer kers door de ontploffing, waarvan de oorzaak nog niet werd vastgesteld, on der de grond werden opgesloten. Toen de reddingsploegen de mijn in gingen, werden zij eerst tegengehouden door koolmonoxyde gas. Een tweede poging om de mijngangen binnen te gaan slaagde en men is be gonnen met het bergen van de stoffelij ke overschotten van de slachtoffers, al dus de woordvoerder. TEL AVIV Negentien lichamen van „soldaat-boeren" zijn woensdag uit de ruïne van de eetzaal van de Kib- boetz Neoth Hakikar gehaald, tien kilo meter van Sodom, ten zuiden van de Dode Zee nadat vier stukken rots van meer dan duizend ton elk het gebouw hadden getroffen. De nieuwe Kibboetz vierde het eerste huwelijk en de eerste oogst. Er waren honderden genodigden. Een aantal mensen wordt nog vermist. Men vreest dat zij begraven zijn onder de tonnen lei- en zandsteen, waaruit de rotswand bestond. Twaalf uur na de aardver schuiving waren reddingsploegen nog in de weer om eventuele overlevenden op te sporen. Een woordvoerder van het leger zei dat het ongeluk een ..natuur ramp" was. maar hij sloot de mogelijkheid van sabotage niet uit. De nederzetting is in het verleden herhaalde malen het doel geweest van aanvallen van de Arabische guerrillastrijders. Een geoloog, die het terrein rond de nederzetting kent, verklaarde dat het ongeluk waarschijnlijk het gevolg was van de zware regenval van de afgelo pen tijd. De Israëlische minister van defensie Mosje Dayan en de chef-staf van het leger Chaim Bar-Lev hebben een be zoek gebracht aan de plaats van het ongeluk. BEIROET De nieuwe sterke man in Syrië. Hafez Al Assad, heeft naar hier bekend is geworden acht leidende figuren van het zes weken geleden door hem omvergeworpen regime doen ar resteren. Tot die gearresteerden behoren de vroegere minister van Voorlichting, Moehammad Rabach Tawiel, de vroe gere minister voor de Industrie, Mar wan Habasj, en nog een oud-minister van Voorlichting. Asaad Sakr. Deze placht ook het blad van de socialisti sche Ba'ath-partij in Damascus. Al Ba'ath te redigeren. Hij was destijds ook voorzitter van het syndicaat der Syrische pers. De arrestaties zouden een onderdeel vormen van de anti-marxistische zui vering die al enkele weken in Syrië aan de gang is. Gouverneur Luie B. Nunn heeft de nationale garde in staat van paraatheid gebracht en de politie opdracht gegeven de wegen naar de mijn vrij van ver keer te houden. Door vlammen en rook kunnen voor lopig geen reddingsploegen afdalen. A Prinses Margaret en haar echtge noot Lord Snowdon omgeven door verslaggevers en fotografen, nadat beiden de kliniek verlaten, waar Lord Snowdon een kleine operatie heeft ondergaan. Berichten over een schei ding worden ontkend. YAOUNDE (Kameroen) In een proces in de Westafrikaanse staat Ka meroen tegen personen die verdacht worden van poging tot omverwerping van de regering, heeft de openbare aanklager de doodstraf geëist tegen drie verdachten. Tegen de aartsbisschop van N'gKong- samba. mgr. Albert N'gOngmo, eiste hij levenslange gevangenisstraf. WASHINGTON George W. Ball, de vroegere Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, heeft dinsdag verklaard, te vrezen dat het nieuwe vrijere beleid van West-Duitsland ten opzichte van de Sovjet-Unie kan leiden tot „diplomatieke avonturen" tussen de twee naties, die het Westelijk bondge nootschap in gevaar zouden kunnen brengen. Ball, die onder Kennedy en Johnson op buitenlandse zaken diende, heeft talrijke contacten met de buitenland deskundigen van de regering en van andere kringen. Hij verklaarde in het algemeen vertrouwen te hebben in kanselier Willy Brandt, maér vroeg zich af hoe het beleid van Bonn zich zou ontwikkelen, als Brandt niet langer aan de macht zou zijn. Ball fyad wel kritiek op Brandt. Deze zou bij de recente onderhandelingen te weinig „werkelijke" concessies van Moskou hebben losgekregen. Ball sprak dinsdag met de Associated Press over verschillende aspecten van Brandts Ostpolitik. Ball is van oudsher een vurig voor stander van de Westeuropese eenheid en - van een sterk bondgenootschap tus sen West-Europa en de Verenigde Sta ten. Hij liet in het vraaggesprek blij ken, dat hij bezorgd is over een moge lijk afdrijven van West-Duitsland uit de NAVO in de richting van Moskou. De regering-Nixon steunt officieel het beleid van kanselier Brandt. Maar Ball noemde enkele reserves die hoge Amerikaanse functionarissen tegenover hem zouden hebben uitgesproken. Deze wezen erop, dat zij niet tegen het beleid van Brandt zijn, maar zou den wensen dat dit zeer voorzichtig ten uitvoer zou worden gelegd en de Sov jet-Unie niet te veel voordelen biedt zonder dat daar iets tegenover staat. Een functionaris van het Witte Huis, die niet wenste dat zijn naam werd ge noemd, heeft uit Duitsland afkomstige berichten ontkend, dat Henry A. Kis singer, Nixons adviseur op het gebied van de nationale veiligheid, voorstan der van Brandts Ostpolitik zou zijn. Oud-minister van Buitenlandse Zaken Dean Acheson heeft twee weken gele den gezegd dat „de dwaze race naar Moskou" van Brandt diende te worden ingetoomd. Brandt heeft de ratificatie van het niet aanvalsverdrag met. de Sovjet-Unie het fundament van zijn Ostpolitik afhankelijk gesteld van een akkoord tussen Moskou en het Westen over Berlijn. In Washington schijnt men te vrezen dat het Brandt wellicht moeilijker zal vallen aan deze prijs voor de ratificatie vast te houden bij zijn verlangen zijn nieuwe beleid tegenover Oost-Europa te voltooien en af te sluiten. De Ver enigde Staten zouden onverkort willen vasthouden aan de eis dat de rechten van de bewoners van West-Berlijn ver sterkt worden. BONN Bondskanselier Willy Brandt heeft gezegd te betreuren, dat sommige mensen zo „gebiologeerd" zijn door zijn „Ostpolitik", dal zij ver geten dat deze stevig verankerd is in de Westerse alliantie. Tn een vraaggesprek met het week blad Die Zeit zei Brandt over zijn Ost politik: „Ik wil zeker niet bagatellise ren wat wij gedaan hebben en wat wij proberen te bereiken. Niettemin vind ik hel betreurenswaardig dat veel men sen in het binnenland en een aantal in het buitenland zich zo blind staren op dit punt en velen vergeten wat van we zenlijk belang is sommige van hen zien zelfs over het hoofd dat hetgeen mensen onze „Ostpolitik" noemen, steunt op onze krachtige positie in de Westelijke alliantie en in de West europese gemeenschap". 7De verklaring van Brandt kwam te midden van berichten over groeiende achterdocht in Washington dat hij te hard van stapel loopt in zijn streven de betrekkingen met Moskou te verbeteren zonder er iets belangrijks voor terug te krijgen. Gisteren heeft nog de vroegere Amerikaanse onderminister van Bui tenlandse Zaken W. W Ball (zie elders op deze pagina) in een vraaggesprek met Associated Press gezegd, dat hij vreesde dat het beleid van Brandt zou leiden tot „diplomatieke avonturen tussen Bonn en Moskou. Brandt zei dat de verdragen met Moskou en Warschau zouden kunnen helpen bij eventuele onderhandelingen over een vermindering van troepen en wapens in West- en Oost-Europa. Hij voorspelde dat in de loop van 197J een verdrag met Tsjecho-Slowakije geslo ten zoukun nen worden. Brandt sprak ook de hoop uit dat de grote vier over „niet teveel maanden overeenstemming over Berlijn zouden kunnen bereiken. Hij vond dat na de laatste conferentie van de vier ambas sadeurs de toestand niet zo~ ongunstig is als veelal in de pers wordt, voorgesteld. Oud-kanselier Kurt Georg Kiesinger, voorzitter van de CDU, heeft in een vraaggesprek met de Westfalische Nachrichten in Münster zijn aanval op de Ostpolitik van Brandt hernieuwd. Hij zei: „Wat het buitenlandse beleid betreft, wordt het steeds duidelijker dat de huidige regering zich in een avon tuur heeft laten storten met eenzijdige ernstige concessies zonder er iets voor terug te krijgen." ADVERTENTIE PRETORIA De hardst werkende beul ter wereld, zwaait zijn strop in de centrale gevangenis te Pretoria. Zuid-Afrika neemt ongeveer de helft van de terechtstellingen in de wereld en ongeveer negen tienden van die in de Westelijke wereld voor zijn reke ning. Van 1911 tot en met 1968 zijn op zijn minst 2.323 personen opgehangen en daarvan waren voorzover kan wor den vastgesteld slechts ongeveer 85 blanken. Meer dan de helft van deze terechtstellingen heeft plaatsgehad sinds 1953 en tegenwoordig zijn het er ongeveer 100 per jaar. De juryrechtspraak is in 1969 afge schaft. Nieuwe belangstelling voor dit onder werp werd gewekt, toen twee blan ken. een 34-jarige moeder van vier kinderen en een werkloze mijnwer ker. die geestelijk onstabiel was, op de laatste vrijdag, de dertiende van dit jaar werden opgehangen. Zij wa ren in afzonderlijke processen ver oordeeld, de vrouw omdat zij haar man had vergiftigd en de man omdat hij een jonge onderwijzeres had ver moord. Tegenstanders van de doodstraf willen dat het ophangen wordt afgeschaft, maar het verzet tegen de doodstraf is niet zo erg sterk en alles wijst er op, dat de weg naar de galg in Pretoria nog druk betreden zal worden. De minister van Justitie, Petrus C. Pel ser, zegt dat afschaffing van de dood straf te weinig steun vindt. „Het is voor mij niet aan de geringste twijfel onderhevig, dat afschaffing van de doodstraf zou worden gevolgd door een enorme toeneming van het aantal ernstige misdaden waarvoor deze thans kan worden uitgesproken en dat mensen die zich niet kunnen verdedigen en alleenwonende ouden van dagen er het zwaarst door zou den worden gedupeerd", zei hij. Barend van Niekerk, hoogleraar in de rechtswetenschap aan de Witwaters- rand-universiteit te Johannesburg, is de grootste tegenstander van de beul. „Zuid-Afrika is verantwoordelijk voor 90 procent van alle terechtstellingen in de Westelijke wereld. Ofschoon men zou kunnen menen dat dit niet te benijden record wijst op de be zorgdheid van dit land voor het men selijk leven, weerlegt een nadere be schouwing van de feiten deze opvat ting volkomen". „Er zijn in Zuid-Afrika 14 misdaden waarvoor de doodstraf kan worden uitgesproken", vervolgde Van Nie kerk. „Wij geloven eenvoudig nog in de dood als een strafmaatregel. Het feit dat er zolang geen verzet is gere zen, is voor mij eens te meer een aanduiding en een symptoom van de onverschilligheid van onze maat schappij en ons recht voor het leven asl het hoogste goed, volgens de leer stellingen van onze beschaving". Behalve voor moord, kunnen de recht banken de doodstraf uitspreken voor verkrachting, roof en poging daartoe, inbraak en ontvoering. Vier jaar geleden is deze reeks door de „General Law Amendment Act" de zogenaamde sabotagewet uitge breid tot het toebrengen van bijna elke schade aan openbaar of persoon lijk eigendom. De doodstraf is automatisch van toe passing op personen die schuldig zijn bevonden aan hoogverraad en de be schuldigde moet maar bewijzen dat hij onschuldig is. Tot dusverre zijn op grond van deze wet zeven mensen opgehangen zonder dat een moord gepleegd was. ATHENE Oud-premier Panajotis Kanellopoelos van Griekenland heeft in een tot het Griekse volk gerichte nieuwjaarsboodschap gezegd, dat de Grieken, na 150 jaar in vrijheid te hebben geleefd, opnieuw van hun politieke vrijheid zjjn beroofd. Volgens Kanellopoelos, die premier was toen de kolonels zyn regering in april 1967 ten val brachten, bestond er op dat moment geen enkel gevaar van een com munistische staatsgreep, zoals de militaire leiders toen beweerden. De 68-jarige leider van de nationale radicale eenheidspartij is wegens zijn kritiek op het huidige regime verschei dene malen onder huisarrest geplaatst. Hij zei in zijn nieuwjaarsboodschap: „Als de laatste grondwettige minis ter-president van dit land kan ik ver klaren, dat Griekenland nog geen mi nuut het risico van een communistische overheersing heeft gelopen". Degenen die, teneinde het mogelijke gevaar van communisme te bezweren, een natie van haar morele en politieke vrijheid 'beroofden, hebben verraad ge pleegd tegenover het enige dat verwer ping van het communisme rechtvaar digt, de democratische gedachte, aldus Kanellopoelos, die verder zei, dat het land thans wordt geregeerd door een kleine groep mannen, die zich van de strijdkrachten hebben gescheiden. Honderdvijftig jaar na de revolutie van 1821 tegen de Turken, en na zo vele grote daden van het Griekse volk in die periode, zien de Grieken zich nu beroofd van het recht op uitoefening van hun politieke vrijheid en van de garanties vor hun menselijke rechten, zo verklaarde hij. LONDEN Koning Hoessein van Jordanië, die op het ogenblik vertoeft in het Nuffield-ziekenhuis te Londen, mag van zijn artsen zijn hobby blijven uitvoeren: zenden en ontvangen per ra dio. De koning, een enthousiaste radio amateur, heeft zijn eigen krachtige in stallatie bij zich. Op het dak van het ziekenhuis is een speciale antenne op gericht. Koning Hoessein is in het ziekenhuis voor een grondig onderzoek dat twee weken zal duren. Bijzonderheden zijn er niet over bekendgemaakt. De koning laat zich er zelf ook niet over uit als hij spreekt met andere radio-amateurs in Groot-Brittannië en elders. Mensen die met hem hebben gepraat melden dat de koning overigens heel vrolijk en plezierig met hen converseert. A De Israëlische leiders hebben de beslissing van het parlement om de vredesonderhandelingen over het Midden-Oosten te hervatten, bekrach tigd. Op de foto, tijdens de stemming, v.l.n.r. minister van Defensie Mosje Dayan, minister van Justitie Y. S. Shapiro, premier Golda Meir, vice- premier Jigal Allon, minister zonder portefeuille Israël Galili en op de rug gezien, minister van Buitenlandse Zaken Abba Eban. LONDEN De speciale Britse poli tieafdelingen, die zich bezighouden met de „grote zaken", negen, vijf jaar geleden gevormde gewestelijke „squads" geloven dat er in 1971 een grote misdadiger niets meer kan doen zonder dat de politie het te we ten komt. Men heeft een lijst opgemaakt van de ergste misdadigers, die dag en nacht in de gaten worden gehouden. Men gaat trachten alles van deze mensen te weten te komen wat maar van enig nut kan zijn, tot aan de soort sigaretten die zij roken of het merk benzine dat zij gebruiken in hun au to's. De recherche van de speciale afdelin gen volgt niet meer het systeem van het arresteren van „kleine jongens" en dan verder gaan, totdat men hun opdrachtgevers te pakken kan nemen. Dat is, zegt men, het kappen van boomtakken en het intact laten van de wortels. In 1970 heeft men een aantal gevaarlij ke misdadigers kunnen arresteren en aanklagen, omdat men over zeer veel bewijzen beschikte. Zo wil men dus doorgaan, de zaak langzaam en haar fijn opbouwen, en dan pas toeslaan. Scotland Yard gaat de lijst van de erg ste misdadigers die men zoekt of in de gaten houdt, niet publiceren, in tegenstelling tot de Amerikaanse fe derale recherche, die haar lijst van PARIJS Drie Westduitsers, de zakken vol communistisch-Chinese in signes, hebben vannacht uit kannen water gestort op de „eeuwige vlam" bij het graf van de onbekende soldaat, waardoor deze uitging. Dit gebeurde kort na middernacht, toen er zich bij de Are de Triomph geen mensen be vonden. De bij het monument altijd aanwezi ge politiewacht, arresteerde de Duit sers. Het waren: de 21-jarige Dirak Stegman uit Bremen, de 22-jarige Jo- chen Amdt en de 20-jarige Reinhardt Buhse, beiden uit Lübeck. De „eeuwige vlam", die gevoed wordt door gas, brandt ter nagedachtenis aan de onbekende soldaat van de eerste we reldoorlog en vormt het voornaamste punt van samenkomst bij de plechtigste Franse patriottische ceremonieën en manifestaties. De drie Duitsers waren „vakantie gangers" die logeerden bij een Parijse vriend. Zij zullen vermoedelijk worden beschuldigd van „grafschennis", of me deplichtigheid daaraan. de „tien meest-gezochten" wel open baar maakt. In 1969 was het aantal misdrijven met geweldpleging in Groot-Brittannië, in vergelijking met 1968, alarmerend ge stegen en wel met 28,9 procent. Maar dit jaar had de stijging slechts 7 per cent bedragen. VATICAANSTAD Gisteren heb ben ongeveer 100 aanhangers van een ex-priester die zichzelf de „anti-paus" noemt, gedemonstreerd tijdens de we kelijkse openbare audiëntie van paus Paulus VI. Iets dergelijks is nog nooit gebeurd. De paus liep langs een menigte van enige duizenden mensen toen, vlak bij, ongeveer 100 mannen en vrouwen hard „Fatima, Fatima" gingen roepen. Gen darmes sleurden acht demonstranten de zaal uit en begonnen deze elders onge veer een uur lang te ondervragen. Het waren aanhangers van de Franse oud-priester Michel Collin die zichzelf heeft uitgeroepen tot de „anti-paus Clemens XIV. Het roepen van het woord „Fatima" sloeg op het „geheim van fatima", dat was een boodschap die kinderen van herders in 1917 zouden hebben ontvan gen van de maagd Maria, bij Fatima. in Portugal. Die boodschap, die nooit be kend is gemaakt, berust in het Vaticaan waar hij indertijd in een gezegelde en veloppe is heengebracht. De volgelin gen van de anti-paus nu zeggen, dat de Paus de plicht heeft de boodschap we reldkundig te maken. ROME President Saragat heeft zich in een communiqué heftig gekant tegen beweringen dat hij een president- schap-ó-la-De-Gaulle in Italië wil. Hij keerde zich met name tegen twee link se reacties van de christen-democraten die, volgens hem, te verstaan hadden gegeven dat hij de hand had in een stap om de Italiaanse grondwet dras tisch te herzien, om te verkomen dat het land naar links, afglijdt. Het communiqué legde rechtstreeks verband tussen de minister van Arbeid Carlo Donat-Catting en een van de fac ties Donat-Catting is, evenals premier Emilio Colombo, lid van de christen democratische partij. Saragat sprak van „schandelijke me thoden welke van vervalsing en laster een middel voor de politieke strijd ma ken." l~Je leiding van de EEG gaat morgen over in handen van een Fransman die eens ontslag als Frans minister heeft genomen, omdat president De Gaulle de spot dreef met het idee van de Europese eenheid. Dat was in 1962. VUf jaar later was Maurice Schumann terug in de regering. De Gaulle, of schoon er geen tekenen zjjn geweest dat de president zijn idee van het „Europa van dc vaderlanden" had opgegeven. Ondertussen had De Gaulle, Groot Brittannië uit de EEG gehouden en de organisatie maanden- MAURICE SCHUMANN voor of tegen lang verlanmd met zijn eis dat leder van de zes leden het recht van veto diende te behouden. De Europese ideeën van Schumann, schijnen in 1967 niet op het spel ge staan te hebben. WTat hjj of onverschillig welke andere politieke figuur voor de Europese eenheid kan doen, hangt voor een groot deel af wat politiek haalbaar in zjjn eigen land is. Toen De'GaulIe aan de regering was, bepaalde hij prak tisch dé Franse politiek. Nadat De Gaulle in 1969 was afgetreden, werd Schuman minister van buiten landse zaken. President Georges Pom pidou was het met de regeringsleiders van de overige vijf EEG-landen eens, de onderhandelingen met Groot Brit tannië te beginnen. In de Franse re gering heeft nog een sterke groep Gaullisten, onder leiding van de mi nister van Defensie Michel Debré, zitting. Uit de Europese hoofdstad Brussel ge zien, schynt deze verdeeldheid in de Franse regering een belangrijk ele ment waarom het niet vlotter verloopt met de eenmaking van West Europa. Schumann zal in januari het voorzitter schap overnemen op een vergadering van de raad van ministers, waarop, evenals die in december, de voor naamste kwesties zullen zjjn: Welk deel van de EEG-begroting moet Groot Brittanië voor zjjn reke ning nemen? Zal Frankrjjk met de overige landen ermee instemmen een bovennationaal orgaan in te stellen dat boven de vol ledige economische unie komt te staan welke men tegen 1980 gevormd wil hebben? (~)P beide punten heeft Schumann de vorige maand, praktisch alleen te gen de andere vijf, het Gaullistische standpunt verdedigd. Hy wilde dat Groot Brittanië aan het eind van vijf jaar zou beginnen zijn volledige bijdrage te betalen, terwijl de overige landen het wel zo eens waren, dat Groot Brittanië acht jaar respijt gegeven moest worden, en of schoon hij enige concessies deed ten aanzien van een bovennationaal or gaan, gingen de ministers uiteen zonder een beslissing. Een gevolg hiervan is dat 1 januari niet een begin gemaakt kon worden met het eerste stadium van het plan voor een economische unie, zoals de be doeling was geweest. Als voorzitter van de raad van ministers beslist Schuman wanneer de minister raad bijeenkomt en in de onderhande lingen met Groot Brittanië spreekt hy alleen voor de EEG. Schumann, die nu 59 is, heeft oude re- k Iaties met Groot Brittanië en is reeds lang een voorstander van een verenigd Europa. In 1940 toen De Gaulle uit Londen zyn beroemde op roep aan de Fransen deed, sloot Schu mann zich by hem aan en werd hy zyn woordvoerder voor de radiouit zendingen naar het bezette Frankryk. Na de oorlog ging Schumann in de poli tiek. Hy werkte nauw samen met Robert Schuman (met een n), die een van de oprichters van de EEG is geweest. Zy worden soms verward wegens hun gelijkluidende namen en door het feit dat beiden een grote rol hebben gespeeld in de republikeinse volksbeweging (MRP), een belangryke Franse politieke party in de jaren vijftig onder leiding van George Bi- daul, eens De Gaulle's rechterhand in het verzet, later politiek zyn ver beten tegenstander. Dit is de eerste maal dat Schumann voor zes maanden voorzitter van de ministerraad wordt. Tot 1 juli als Italië het voorzitterschap overneemt zal iedere vergadering van vertegen woordigers der zes regeringen door een Fransman worden voorgezeten. In Brussel is men verdeeld over de vraag of er tydens het Franse voor zitterschap meer schot in de EEG zal komen. Zy die dit verwachten wyzen er op dat zowel Pompidou als Schu mann zich hebben uitgesproken voor de toelating van Groot Brittanië, Ier land, Noorwegen en Denemarken tot de EEG. Zy herinneren er aan dat Valery Giscard d'estaing, de Franse minister van Financiën, de grote dryfveer achter de economische unie is. Sommigen zeggen zelfs dat Schumann de beslissingen in december heeft ver traagd. opdat onder zjjn leiding be langryke besluiten genomen zouden kunnen worden. De mensen die sceptisch staan tegen over snellere vorderingen wyzen er echter op, dat de nationalistische ge voelens in de Franse regering nog steeds sterk zyn. TIBERIAS (Israël) Rondom de Li banese grensplaats Bennt Jbail zijn volgens Israëlische zegslieden gevech ten uitgebroken tussen eenheden van het Libanese leger en Palestijnse guer rillas. Het lawaai van de strijd in het dorp, 3 kilometer van de grens, kon duidelijk in Israël gehoord worden.

De Vallei | 1970 | | pagina 7