De Vallei Volleybal ROEL SIPKEMA GL UNDERDE Nog zorgen voor coach Van de Haar YACOV SOBOVISH: WE HEBBEN NOG VEEL TE RHC won gemakkelijk van UHV f Uitslagen onderlinge competitie L till Ondanks zege Handbal i Dammen Nieuwjaars- instuif van Musketiers PANTERS Medewerking Vette kalvermarkt Reclame K '4 wm mm Verrassing Meer ervaring O MAANDAG 4 JANUAki i>/i Ervaring Nederland gaf doorslag in interland tegen zwakker Israël VEENENDAAL Roel Sipkema, de voorzitter van de volleybalvereniging Panters, gaf na afloop van ..zijn inter land" opgelucht het volgende commen taar: „Wij zijn allemaal blij dat het geheel zo vlot is verlopen. We keken er echt wel een beetje tegenop, want na zoveel werk zou het niet leuk zijn, als er op het laatste moment iets niet zou klop pen. De voorgaande weken hebben we voortdurend in spanning gezeten, of de dames van Israël wel op tijd in Neder land en Veenendaal zouden arriveren in verband' met al die wilde verhalen over terreur in vliegtuigen en vlieg tuigkapingen". ,,Er is vooraf inderdaad veel werk verzet. Ikzelf heb mef van veel dingen moeten distan-ciëren, omdat ik in de laatste weken wat in de „lappenmand" lag. Secretaris Frans Schoemaker voor al. maar ook penningmeester Henk Buddingh heeft geen detail aan het toe val overgelaten. Alles is verlopen zoals we het hadden gepland. En dan kunnen we alleen maar tevreden terug zien". „We zijn er als volleybalvereniging Panters in het bijzonder, maar zeker ook als een vereniging uit Veenendaal het had tenslotte ook een andere vereniging kunnen zijn erg trots op dat we het hebben kunnen doen. Het talrijke publiek reageerde eveneens heel fijn. De sfeer was er helemaal. Niet voor niets was het bondsbestuur na afloop bijzonder tevreden en het stak dat niet onder stoelen of banken. „We zijn ook bijzonder tevreden over hen de medewerking die we hebben ge had van de sportstichting en het perso neel van de sporthal. Zonder hen gaat 't eenvoudig niet en dat heeft men duide lijk gezien. Het werd een echt Veenen- daalse zaak, waar iedereen die maar „iets" moest uitvoeren geheel achter BARNEVELD Op de vette kalver markt werden maandag aangevoerd 234 stuks, handel redelijk. Prijzen: le kwal. 4.85-5.25; 2e kwal. 4.60-4.80; 3e kwal. 4.40-4.55. stond. Ook de leden van onze vereni ging hebben zich die avond uitgesloofd •om alles op tijd op z'n plaats te krijgen. Alle lof hiervoor". „Na afloop van de interland hebben we nog een onderhoud gehad met o.a. enkele bondsbestuurders van de NeVo- Bo, die ons beloofden, indien dit binnen de mogelijkheden zou liggen, dat Vee nendaal echt wel weer eens een be langrijk volleybaltreffen binnen zijn grenzen zou kunnen krijgen. Onze wens gaat uit naar een herenwedstrijd, om dat zoiets spectaculairder is. De kans is dan ook niet helemaal uitgesloten dat Hongarije op bezoek komt in de maand september. Als dat eens waar kon zijn, dan zullen we wederom niets, maar dan ook niets nalaten om dat super-evene ment tot in de puntjes te regelen". „Ook met de Israëlische delegatie zijn gesprekken aangeknoppt. Je moet nu eenmaal het ijzer smeden als het heet is. De Chef gevraagd mission, de heer Yacov Waizer, de referee David Goldstein en manager Yacov Sobovish hebben mij gevraagd met enkele ploegen van Panters eens naar Israël te komen. Voor verblijf en een plaatsing op een toernooi etc. kon wel wor den gezorgd, maar voor het zover is, zullen er nog wel heel wat brieven de revue moeten passeren. Dat houden we voorlopig maar voor toekomstmu ziek". Al met al alleen maar lof voor ieder een die met de organisatie was belast. Het verliep vlekkeloos. Zowel het toernooi als de interland verliep zonder één wanklank". „Voor wat betreft de reclame in de sporthal gedurende de interlandwed strijd kan ik alleen maar dit zeggen. Zonder de opbrengst van reclame is het niet mogelijk een dergelijk evenement te realiseren. De kosten lopen in de duizenden. De gemeente en de Sport stichting hebben dat ook ingezien en hebben daarvoor toestemming gegeven. Ik vermoed, dat bij internationale lan-< denwedstrijden dit echt wel voor her haling vatbaar is. Anders kan geen en kele vereniging dit financieel klaren. Gelukkig hadden we ook financiële ga ranties van de Panter sigarenfabriek, waarvoor wij eveneens bijzonder dank baar zijn". mm X-:- V-- VEENENDAAL Zaterdagavond werd in de sporthal de eerste interland wedstrijd in Veenendaal gespeeld. De nationale equipes van Nederland en Israël (dames) traden aan in een bomvolle sporthal na het Panters-volleybaltoernooi, dat in de middaguren werd afgewerkt. Het werd een partij volleybal, waarin Israël toonde met verrassende variabele aanvallen Nederland onder druk te kunnen zetten. In alle drie de sets nam het een vrij forse voo/sprong, maarjde ervaring van de Nederlandse dames gaf steeds weer de doorslag. Punt na punt kroop Nederland dichter bij en het streefde de Israëli op de valreep steeds weer voorbij. Na een setwinst van 15-13 en 15-9 werd de derde set een waar spektakelstuk. Weer nam IsTaël een voorsprong van 3-8, maar na een heroïsch gevecht stond de stand van 11-11 op het scorebord. Het venijn zat duidelijk in de staart, want om beurten werd gescoord en via de tussenstanden van 13-13, 15-15 en 16-16 trok Nederland tenslotte aan het langste eind met 18-16 en hield de beide punten met 3-0 in eigen land. Na een kort openingswoord door de voorzitter van Panters, de heer R. J. Sipkema, het spelen van de volksliede ren, het voorstellen van de speelsters en officials werd aan alle speelsters door een aantal Panters-junioren een blijvende Veenendaalse herinnering overhandigd in de vorm van een siga- renplank, hetgeen bijzonder in de smaak viel. De tribune van de sporthal was geheel bezet en ook de „ereloge" was overvol met vele genodigden uit Veenendaal, de Volleybalbond en Israë lische gasten. Toen eerste scheidsrechter Janowski en tweede arbiter David Goldstein hun plaatsen hadden ingenomen klonk spoedig het eerste fluitsignaal. In de eerste set bleek al snel, dat de ploeg uit Israël goed was voorbereid op deze in terland. Van meet af aan begon het aan een daverend offensief, waarop Neder land voorlopug nog geen antwoord had. Spelverdeelster Orna Man en Miri Ra- faeli lanceerden vooral de lange Drora Epstein heel goed en Israël liep verras send snel weg naar een ruime 15-voorsprong. De watervlugge Maya Dagan scoorde snel achtereen enige punten en Neder land keek tegen een 18 achterstand aan. Trainer-coach Van de Haar vluchtte in een time-out, en dat gaf de Nederlandse formatie wat opluchting want ze begon daarna met een fel te genoffensief. Keiharde smashes van de bijzonder goed op dreef zijnde Herma Karsten (Karanoi) doorkliefden bij her haling de mistastende Israëlische de fensie en Nederland kwam dichterbij tot 3—8. Nederland ging door. Mar ja Willem- sen en Mathilda van de Berg mengden zich doortastend in de strijd en werk ten de gave set-ups van Ans Veenstra en Annemieke Verrips gaaf af. Israël vocht voor wat het waard was, maar kon niet verhinderen dat Nederland tot 911 inliep. Bij de stand 1313 moest Israël de set op de valreep met 1513 prijsgeven (10). In tweede set bleek duidelijk dat Ne derland over ervaren speelsters be schikte. Wel toog Israël ten aanval met als gevolg een welverdiende 42-voorsprong, liep zelfs weer weg naar 63, maar Nederland kwam lang zaam maar zeker terug. De keiharde aanvallen van Herma Karsten waren VEENENDAAL Voor aanvang van de wedstrijd tegen Israël voelde Johan van de Haar, trainer-coach van het Ne derlandse damesteam, zich niet erg ze ker van zijn zaak: „We moeten trachten ons zelfver trouwen terug te krijgen, en dat is moeilijk na de teleurstellende resul taten in Bulgarije. Ik heb maar één eis, we moeten winnen van dit team. We spelen vanavond om te winnen, en pas wanneer we een voorsprong hebben op gebouwd zal ik het wagen om wat te experimenteren". Na de wedstrijd was de last nog niet helmaal van hem afgevallen: „De wedstrijd stond niet op het peil, dat ik had verwacht". Vooral de Nederlandse meisjes zijn onder het vereiste niveau gebleven, maar dat is misschien te wijten aan het feit, dat we ons niet hebben kunnen op trekken aan het spelpeil van de tegen stander". Het team speelde nog veel te onrustig om een gedecideerde zege te boeken op dit toch wel zwakkere Israël. Ik heb een paar meisjes met meer ervaring in de ploeg gehaald, om de rust terug te brengen, maar die speelden ook te ver krampt om de zaken soepel te laten ver lopen". Na een goed afgeslagen aanval van de Israëlische dames, pro beert Nederland, deze maal met suc ces, terug te komen. eenvoudig niet te stoppen ondanks het feit, dat de Israëli soms spectaculaire reddingen in het achterveld verrichtten. Na de stand 66 liep Nederland weg naar 86, waarna coach Shmuel Ben-Shalom naar time-outs en speel sterswissels ging grijpen. Het hielp al lemaal niet veel want Nederland ging door naar 106. Na 136 kon Israël nog terug komen op 139, maar Neder land maakte deze tweede set vakkundig af: 15—9 (2—0). De derde set Werd voor het publiek de meest enerverende. Weer was het Israël dat het eerst een voorsprong nam. Dank zij fenominale reddingen van de watervlugge kleine Orna Man kon de aanval intact worden gehouden en Nava Shafran en Drora Epstein, die duidelijk sporen van vermoeidheid ging vertonen, maakten toen nog dankbaar gebruik van de wel steeds minder zui ver wordende set-ups. Het liep weg naar 38, maar Nederland knokte fel terug. Het wilde niet capituleren en de aanvalsters Herma Karsten en Mathil- de van de Berg sloegen bressen in de verdediging vanisraël. Na 49 werd het 59 en via 710 kwam Nederland weer heel dichtbij op 910. Bij 11li ontspon zich eeh ware ti tanenstrijd en dit gedeelte werd de aantrekkelijkste fase van dit interna tionale treffen. Het enthousiaste pu bliek vuurde de Israëlische dames ban, en dat hielp. Nederland kwam op 1211, maar Israël kwam terug op 1212 en nam zelfs een 1213 voor sprong. Het werd weer 1313, bij 1314 stond Israël op set-point, maar de laatste punt kwam niet. Nederland vocht verbeten naar 1414 en stond bij 1514 zelf op set-point, maar Israël bracht de stand weer op gelijke hoogte (1515) De spanning steeg ten top toen de stand 1616 op het scorebord lrijk- te. Toen was et toch weer Nederland dat met een messcherpe aanval en een fout in de Israëlische defensie met klein verschil de winst (1816) naar zich toe trok. RHENEN De Rhenense Handbal Club speelde zondag tegen UHV. In de uitwedstrijd hadden de RHC'ers maar ternauwernood met 16-15 gewonnen. UHV was op revanche belust. Maar zover kwam het gisteren niet, want RHC won ook deze competitie wedstrijd en wel met 15-11. De Rhene- naren waren vanaf het begin duidelijk sterker. Na een kwartier spelen was de stand al 5-1 in het voordeel van RHC. De verdediging was uitstekend in vorm en de aanval rooide het ook wel tegen de wat trage UHV-heren. Bij de rust W8s de stand 7-3. Na de hervatting hetzelfde spelbeeld. RHC uitstekend in de verdediging, ter wijl de aanval gemakkelijk UHV pas seerde. De eindstand 15-11 gaf de ver houding goed weer. Volgende week speelt RHC uit tegen Laren in de Hilversumse sporthal. De thuiswedstrijd tegen Laren leverde des tijds een 10-10 gelijk* spel op. Beide ploegen staan op de tweede plaats van de ranglijst, zodat het komende week aan spanning niet zal mankeren. EDERVEEN Deze week kwamen da leden van de damclub DCE in het Groe- nekruisgebouw bijeen om de onderlinge competitie voort te zetten. De opkomst van de leden was groot, zodat er een tiental partijen kon worden gespeeld. Er werden daarbij enkele verrassende uitslagen genoteerd. Vierwouden, nog zonder verlies pun ten, kwam tegen G. Hazeleger niet ver der dan remise en kon daar zelfs tevre den mee zijn, want zijn tegenstander wist zijn winstkansen in het eindspel niet te benutten. De grootste verrassing kwam, toen A. v. Hunnik van H. Schoonhoven verloor. De partij leek op een remise uit te lopen, maar v. Hunnik kwam tempo tekort, zodat hij de partij verloor. De partij tussen B. v. Beek en W. Veldhuizen had een uiterst spannend verloop. Na vier uur dammen wist W. Veldhuizen de.partij op een verrassende wijze te winnen. De overige uitslagen waren: G. VlastuinJ. Treels 2-0, T. Meer- veldJ. v. Hierden 0-2, J. Lagerwei— G. J. v.d. Dikkenberg 0-2, T. Middelman T. .Meerveld £-0, J. v. HierdenJ. de Koning 1-1, G. v. HeerdtT. Middel man 2-0, G. J. v.d. DikkenbergA. v. Hunnik 0-2. A.s. dinsdagavond speelt DCE 1 in het Groenekruisgebouw voor de bonds- competitie tegen VRD 1 uit Renkum. Voor de overige leden gaat de onderlinge competitie gewoon door. ELST Het bestuur van v.v. Mus ketiers organiseert op vrydag 8 janua ri de traditionele nieuwjaarsinstuif in het clubhuis hotel De Stuyvenberg. De avond is toegankelijk voor leden vanaf 16 jaar. Na het meer officiële ge deelte zal er gelegenheid zijn tot het leggen van een kaartje. 9 Gerrit Menaink uit Laren (Gld.) heeft de wintercompetitie van de Twentse crossers gewonnen. In de laatste wed strijd, zondag in Neede, werd hij tweede achter Albert Scheffer. Hennie Kuiper, die de eerste kandidaat was voor de zege, brak in de laatste wedstrijd zijn frame en werd daardoor uitgeschakeld. De eindstand is 1. Gerrit Mensink (Laren) 39 pnt; 2. Hennie Kuiper (Denekamp) 33 pnt; 3. Wim Albersen (Wierden) en Reinier Hassink 32 pnt; 5. Wim Neeskens (Bor ne) 20 pnt. VEENENDAAL De manager van het Israëlische team, de heer Yacov So bovish, over zijn team: „Wij hebben nog veel te leren van de Westeuropese landen wat volleybal betreft. Het spel peil in de verenigingen in bijvoorbeeld Nederland ligt veel hoger dan in Israël. Wanneer een coach hier een team for meert, kan hij vanuit de technische, tactische en conditionele basis die de meisjes al hebben, gaan werken aan een hecht team. Als wij in Israël een nationaal team op de been gaan brengen, moeten we eerst de conditie op peil gaan brengen. In Israël ligt het volleybal niet op zo'n hoog peil, contact met de buurlanden hebben we niet, tenminste niet wat vol leybal betreft, zodat .we zijn aangewe zen op trips zoals deze naar Westeuro pa. Er spelen maar drie ervaren speel sters in ons team, de anderen zijn de butanten en nog zeer onervaren. Die ervaring, althans het gebrek daaraan, was in deze wedstrijd wel duidelijk merkbaar. Driemaal hebben we een voorsprong genomen, in de eer ste set zelfs een grote, en driemaal heb ben we toch de set uit handen moeten geven". „We trainen pas twee maanden met dit team, maar we hopen op de aanstaande wereldkampioenschappen toch een beter klassering te bereiken dan op de vorige. Dit was onze eerste interland van de trainingstrip, we spe len nog een duel in Dokkum, en daarna gaan we door naar Duitsland en Scan dinavië voor het spelen van oefenwed strijden". „We hebben erg veel jonge speelsters in de ploeg, de jongste is 15 jaar, we zijn echt bezig met de opbouw. Ook op de scholen in Israël proberen we het volleybal te stimuleren, zodat we over enige tijd een betere ondergrond heb ben en een ruimere keus uit spelersma- teriaal". „Ik kan alleen maar zeggen, we heb ben vanavond weer veel geleerd van dit Nederlandse team, al viel ook mij, gezien de verwachtingen die ik ervan had, het spelpeil van de Nederlandse meisjes tegen".

De Vallei | 1971 | | pagina 6