Ondanks breuk in derailleurkabel Loting voor Bislet Schaken in Groningen Geke Draayer en Nico Taverne wonnen de langebaantitels Matige tijden in Amsterdam Zege Lubbers Dcumtitelstrijd Geen zege voor de Kikvorsen Levi' s winnaar MAANDAG 4 JANUARI 1971 In de tweede ronde door een breuk in de derailleurkabel een achterstand oplopen van meer dan een minuut en dan toch nog winnaar worden van de traditioneel sterk bezette Haagse veldrit. de Katerkoers, dat tekent de kracht van de 22-jarige Gertie Wilde- boer. Nieuwe hoogspring trainer KNAU TERUG Gerben Karstens kan het niet laten PORTUGAL ITALIË SPANJE DEVENTER Apeldoorner Wildehoer winnaar van DEN HAAG De nationaal techni sche commissie senioren van de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft met Herman Hofstede een nieuwe hoogspringtrainer aangetrokken. Her man Hofstede, als sportleraar werkzaam op de technische hogeschool in Ensche de, volgt Jan van Heek op, die enkele maanden geleden trainingscoördinator van de KNAU werd. Gertie Wildeboer op weg naar zijn zege. OSLO De loting voor de interna tionale schaatswedstrijden, die vandaag en morgen op Bislet in Oslo worden verreden, hebben op de 500 meter in het eerste paar Kees Verkerk tegen Per Willy Guttormsen en in het zevende paar wereldkampioen Ard Schenk te gen de Noor Dag Fornaess gebracht. Op de 5000 meter start Schenk in de eerste rit tegen Guttormsen en Verkerk in de tweede rit tegen Fornaess. De loting had het volgende resultaat: 500 METER: 1. Per Willy Guttormsen (Nw) - Kees Verkerk (Ned): 2. Björn Tveter (Nw) Oerhan Sandler (Zwe); 3. Goeran Claesson (Zwe) - Piet Vink (Ned); 4. Svein Erik Stiansen (Nw) - Sten Sten sen (Nw); 5. Jan Bols (Ned) - Ronnie Nooitgedacht (Ned); 6. Eddy Verheyen (Ned) - Goeran Johansson (Zwe); 7. Ard Schenk (Ned) - Dag Fornaess (Nw); 8. Claes Lavaes (Zwe) - Johnny Höglin (Zwe); 9. Jappie van Dijk (Ned) - Olof Granath (Zwe); 10. Dan Johansson (Zwe) - Willy Olsen (Nw); 11. Roar Groenvold (Nw) - Boar Henriksen (Zwe). 5000 METER: 1. Schenk - Guttormsen; 2. Verkerk - Fornaess; 3. Höglin - Johansson; 4. Bols - Stensen; 5. Thomassen - Verheijen; 6. Vink - Henriksen; 7. Stiansen - Van Dijk; 8. Nooitgedacht - Groenvold; 9. Sandler - Olsen; 10. Lavaes - Tveter; 11. Granath - Jahnsson. 500 METER SPRINTERSKLASSE: 1. Mats Wallberg (Zwe) - John Lind (Nw); 2. Lasse Efskind (Nw) - Arnulf Sunde (Nw); 3. Olie Iversen (Nw) - Bemt Jansson (Zwe); 4. Marten Hoek stra (Ned) - Per Björrang (Nw); 5. Jan Bazen (Ned) - Ame Herjuaune (Nw); 6. Iver Eriksen alleen. GRONINGEN In de A-groep van het schaaktoernooi om de Europese ju niorenbeker van de wereldschaakbond, dat in Groningen wordt gehouden, is de strijd ongemeen hevig. Lieffct vier van de vjff partijen moesten zaterdag in eerste instantie worden afgebroken. Uiteindelijk deed zich niet één remise voor. De Hongaar Ribli, die dag in dag uit felle aanvallen op zqn koppositie moet pareren, houdt niettemin stand. Hij won met zwart van de Deeen Fed- der. De Rus Beljavski behield zqn mi nieme kans op de eindzege door een zege op de Schot Holt. Ribli's positie werd nog versterkt door de nederlaag van de Engelsman Save- Rymuttu tegen Ermenkov. De Hongaar heeft op zijn naaste concurrenten nu een voorsprong van 1.5 punt. In groep B slaagde de Groningen Bal- jon erin koploper Meulders een halt toe te roepen, waardoor in deze afdeling de strijd geheel open werd. De nationale jeugdkampioen Witt boekte in groep C door met zwart de Griek Vassiades de baas te blijven. Zijn belager Scheichel behaalde echter ook het volle punt, zodat de spanning ge handhaafd blijft. Ook het feit dat hij nationaal kam pioen Cock van der Hulst, eerste „ka ter" in 1970, met 72 seconden versloeg en dat hij dit seizoen al tien overwin ningen in het „veld" behaalde kon de frêle Apeldoorner niet verleiden zich als eerste kandidaat te beschouwen voor de titel in het wereldkampioen schap der amateurs, dat op 28 februari wordt gehouden op zijn eigen terrein Berg en Bos. „IKk ken immers de kracht niet van de buitenlanders de Spanjaarden en de Zwitsers alleen de Belgen zijn voor mij een open boek. Maar ik rijd daar dan ook regelmatig. Dit seizoen heb ik vier keer in België gewonnen", zei Wildeboer na afloop. De materiaalpech van Wildeboer had overigens wel een gelukkige kant, het redde de spanning in de Katerkoers, die door de afwezigheid van Huub Harings, Nederlands kampioen bij de professio nals, enigszins aan belang had ingeboet. Want reeds na de eerste van de negen, 2,5 kilometer lange, ronden was Wilde boer met een voorsprong van twintig seconden op Cock van der Hulst als eerste doorgekomen. De strijd leek be slist. Maar toen brak die versnellingskabel. J. Wildeboer moest een paar honderd meter terug voor zijn andere fiets. Van der Hulst, Gezinus Hoven en Albert Scheffer reageerden onmiddellijk en namen meer dan zestig seconden winst op Wildeboer. Vier ronden mocht Cock van der Hulst aan kop gaan, maar toen de negentig besmeurde renners voor de zesde keer begonnen aan het voor vel drijden uitstekende parcours van het landgoed Ockenburg, had Gertie Wilde boer de hem deze middag toekomende plaats weer ingenomen. Van dat mo ment kon alleen de Limburger Jacques Spetgens het tempo volgen, waarmee Nederlands sterkste amateur Wilde boer acht zich momenteel van gelijke kracht als Huub Harings de hellin gen opholde, over boomstronken sprong en de enigszins vlakke stukken bereed. Maar in de laatste ronde schudde Wil deboer ook deze laatste schaduw van zich af en won met 24 seconden voor sprong. Cock van der Hulst werd derde op een minuut en twaalf seconden. De uitslag: 1. Gertie Wildeboer (Apeldoorn) de 22,5 km in 1 uur en 3 minuten; 2. Jacques Spetgens (Some ren) op 24 seconden; 3. Cock van der Hulst (Zoeterwoude) op 1 minuut 12; 4. Albert Scheffer (Zelhem) op 1.20; 5. Ge rard Scheffer (Zelhem) op 1.37; 6. Cor Rutgers (Naarden) op 2.10; 9. Bennie Meijer. Apeldoorn. In het Zwitserse Erlach heeft wereld kampioen Eric de Vlaeminck zondag zijn 21e overwinning van dit seizoen behaald. Na 20 km in 55 min. en 40 sec. had hij een voorsprong van 8 sec. op de Zwitser Peter Frischknecht en 15 sec. op diens landgenoot Herman Gretener. Voetbal over de grens LONDEN In een door sneeuw en ijs geteisterd Engeland zijn zaterdag 22 van de 32 wedstrijden voor de derde ronde van het toernooi om de Football Association Cup afgewerkt. Grote verrassingen hebben zich niet voorgedaan, ofschoon de Londense be kerhouder Chelsea tegen stadgenoot Crystal Palace ternauwernood aan eli minatie ontsnapte. 42.000 toeschouwers de winterse kou even vergetend zagen een opwindend duel, waarin Tommy Baldwin pas ver in de tweede helft de gelijkmaker voor Chelsea scoorde. Opmerkelijk waren de overwinningen van de vierde divisieclubs York City, dat het twee divisies hoger spelende Bolton Wanderers met 20 de weg versperde, en Scunthorpe United, dat de eerste divisieclub West Bromwich Albion een gelijk spel van 0—0 afd wong. Voor monsterzeges' zorgden Swansea City, 6—1 tegen Rhul en Wol verhampton Wanderers, 5—1 tegen Norwich City. Manchester United, terug onder de vleugels van de oude meester sir Matt Busby, kwam tegen de tweede divisie club Middlesborough niet verder dan 0—0. In het eerste elftal van landskam pioenen Everton vierde Jimmy Hus band zijn terugkeer met twee doelpun ten tegen Blackburn Rovers. De Rovers, die in hun rijke historie zesmaal naar de cup grepen, leiden momenteel een kwijnend bestaan in de staartgroep van de tweede divisie. De wedstrijd tussen Nottingham Fo rest en Luton Town moest in de eerste helft een kwartier worden onderbro ken, nadat door een duik van John Winfield in het zijnet het doel van Lu- ton in elkaar stortte. Tottenham Hot spur. vijfmaal bekerwinnaar, triom feerde gemakkelijk over Sheffield Wednesday: 4—1. Meer moeite had Manchester City, dat eerst door een laat doelpunt van international Colin Bell Wigan Athletic uitschakelde. Voor de achtste, finales hebben zich nu geplaatst acht eerste, vijf tweede, één derde en drie vierde divisieclubs. Blackpool - West Ham United 4—0; Cardiff City - Brighton and Hove Al bion 1—0; Crystal Palace - Chelsea 22; Chester - Derby County 12; Everton - Blackburn Rovers 2—0; Hud- dersfield Town - Birmingham City 11Hull City - Charlton Athletic 3—0; Leicester City - Notts Country 2—0; Liverpool - Aldershot 1—0; Man chester City - Wigan Athletic 1—0; Manchester United - Middlesborough 00; Nottingham Forest -Luton Town 1—1; Portsmouth - Sheffield United 20; Queens Park Rangers - Swindon Town 1—2; Stoke City - Millwall 2—1; Swansea City - Rhyl 6—1; Torquay United - Lincoln City 4—3; Tottenham Hotspur - Sheffield Wednesday 41; West Bromwich Albion - Scunthorpe United 00; Wolverhampton Wande rers - Norwich City 51; Workington - Brentford 0—1; York City - Bolton Wanderers 20. AMSTERDAM Gerben Kars tens kan het niet laten. Zodra er natuurijs is haalt de tegenwoordig in Prinsenbeek wonende Karstens zijn noren uit het vet en blijkt ook bij het schaatsen nog een geducht tegenstander te zijn. Zaterdag beheerste Karstens in Geervliet een afvalwedstrijd over 35 ronden volledig. Hij nam in de ze race een ronde voorsprong op collega-wielrenner Gaby Minneboo, die in de eindstrijd oud-kernploeg lid Chris Meeuwisse naar de derde plaats verwees. Karstens maakte vroeger ook deel uit van de kernploeg, maar werd in het seizoen 1962163 voor de keus gesteld tussen schaatsen en fietsen. Hïj koos toen de wiel rennerij. Uitslagen: Boavista - Benfica 03; Academica - Varzim 40; Cuf - Vitto- ria Setubal 03; Sporting Lissabon - Leixoes 4—0; FC Porto - Tirsense 3—0; Belenenses - Farense 10. Stand aan kop: 1. Sporting 25 punten; 2. Vittoria Setubal 24; 3. Benfica en Academica 23; 5. FC Porto 21. Uitslagen: Bologna - Verona 22; Cagliari - Torino 00; Juventus - La- zio 3—1; Lanerossi - Foggia 10; AC poli 22; Sampdoria - Intemazionale 0—2; Varese - Fiorentina 00. Na de twaalfde competitiedag is de stand aan kop: 1. AC Milan 19 punten; 2. Napoli 18; 3. Cagliari en Intemazio nale 16; 5. Bologna 15. WEST-BERLIJN De Nederlandse half zwaargewicht Rudi Lubbers is er zaterdagavond in West-Berlijn in ge slaagd als beroepsbokser ongeslagen te blijven. Hij versloeg de Westduitser Det- lef Naseband op punten. Bij een internationaal boksgala zater dagavond in West Berlijn is het hoofd gevecht tussen de oud-Europese kam pioen zwaargewicht Jose Manuel Ibar ..Urtain" en de volslagen onbekende Amerikaan Everett Copeland geëindigd in een schandaal. In de vierde ronde liet Copeland zich na een gesimuleerde linkse hoek van „Urtain" door de arbiter uittellen. De Amerikaan werd gediskwalificeerd en tevens werd hem de premie onthouden. De toeschouwers die het stukje toneel van Copeland doorzagen hieven een ge scandeerd „zwendel, zwendel" aan- De Japanse bokser Yoshiaki Nu- mata heeft zondag in Shizuoka zijn we reldtitel in het vedergewicht behouden door de Filippijn Rene Barrientos in een gevecht over vijftien rortden op punten te verslaan. Er waren 5000 toe schouwers. Uitslagen: Malaga - Zaragoza 1—0; Real Sociedad - Sabadell 2—0; Sevilla - Espanol 1—0; Valencia - Real Madrid 1—0; Barcelona - Bilbao 0—1; Granada - Elche 3—1; Gijon - Celta 4—0; Atleti- co Madrid - Las Palmas 2—1. De stand na zestien wedstrijden is: 1/2. Valencia en Atletico Madrid 23 punten; 3. Barcelona 22 pnt; 4. Real Madrid, Celta, Bilbao en Sevilla 19 pnt. Haico Scharn imponeerde ELBURG Gé Draayer uit Terwolde was dit weekeinde bq de Gelderse kam pioenschappen voor de jeugd op de ba nen van de qsclub Tot Genoegen te EI burg de grote man. Werd Draayer pas geleden glansrijk kampioen in Ochten bij de senioren ook bij de A-junioren was deze knaap, die getraind wordt door Jaap Hoorneman sr. uit Brummen, heer en meester. Door zowel de 500, de 1500 en 3000 meter te winnen werd Draayer op glans rijke wijze kampioen. In het eindklasse ment kwam John van Limburg uit Epe na drie afstanden als tweede te voor schijn terwijl Henk Velraeds uit Har derwijk beslag legde op 'n derde plaats. Bij de B-junioren, die twee afstanden hadden te verwerken werd Marinus Ta verne uit Terwolde kampioen dank zij een fraaie zege op de 1500 meter en een eervolle plaats op de 500 meter. Dat er in Terwolde talent schuilt blijkt wel uit het feit, dat de tweede plaats voor Ka- rel van Nieuw uit Terwolde was. Kort om, een fraai succes dus ook van trainer Jaap Hoorneman sr. uit Brummen, zelf eertijds ook een schaatscrack die in Gel derland lang aan de top heeft gestaan. Resultaten: A-junioren: 500 meter: 1. G. Draayer, Terwolde 46.5; 2. B. J. Groothedde, Apeldoorn 47,8 en 3. J. v. Limburg, Epe 48,4. 1500 meter: 1. G. Draayer 2.28,9; 2. J. v. Limburg 2.31.4 en 3. G. Hagens, Apeldoorn 2.33.7. 3000 meter: 1. G. Draayer, Terwolde 5.15.0, 2. H. P. Velraeds, Harderwijk 5.21.5 en 3. J. v. Limburg, 5.21.7. Eindklassement: 1. G. Draayer, Terwolde 148.533; 2. J. v. Limburg, Epe 152.450; 3. H. P. Vel raeds, Harderwijk 153.550; 4. G. Hagens, Apeldoorn 154.500 en 5. B. J. Groothedde Apeldoorn 154.933. B-junioren: 500 meter: 1. K. v. Nieuw, Terwolde 47,0; 2. M. Taverne, Terwolde 48,5 en 3. J. Bijsterbosch, Heerde 48,8. 1500 meter: 1. M. Taverne, Terwolde 2.35.3; 2. J. E. Hanemaaijer, Apeldoorn 2.37.7 en 3. K. v. Nieuw, Terwolde 2.38.4. Eindklassement: 1. M. Taverne, Terwolde 100.267; 2. K. v. Nieuw, Terwolde 100.600; 3. J. Bijs terbosch, Heerde 101.467; 4. G. v. Om men, Wezep 103.100 en 5. J. E. Hane maaijer, Apeldoorn 103.967. Het aantal deelnemers aan deze Gel derse jeugdkampioenschappen was 30. De organisatie was in goede handen van de IJsclub T.G. Freek Huisjes uit Hardenberg heeft zaterdag de kortebaanwedstrijden om het kampioenschap van Overijssel in IJsselmuiden gewonnen.. Tweede werd Hans Westerhof uit Kampen. Uitslag: 1. Freek Huisjes (Harden berg) 48.8 (totaaltijd); 2. Hans Wester hof (Kampen) 49.9; 3. Jan van Dijk (Zwolle) 51.0. De Drent Jan Werner Pol uit Rui- nerwold heeft zaterdag in Nieuw- Amsterdam de langebaanwedstrijden om de Gouden Schaats gewonnen. Tweede en winnaar van de Zilveren Schaats werd Jeen Wester uit Eeme- woude. De Bronzen Schaats was voor Guus Oosting uit Nijeveen. Harm Kuipers uit Norg heeft za terdag een langebaanwedstrijd in Hol- landscheveld gewonnen. Kuipers zege vierde op alle drie afstanden, de 500, 1500 en 3000 m. Uitslag: 1. Harm Kuipers (Norg) 150.116 (47.1-2.31.0-5.16.1); 2. Henk Had- ders (Schoonlo) 151.650 (48.1-2.31.6-5.18.1); 3. Jan Hendrik Koops (Borgercompagnie) 151.777 (48.2-2.31.2). Piet den Dunnem uit Lage Zwalu- we heeft zaterdag in Haarsteeg beslag gelegd op het langebaankampioenschap van het gewest Noord-Brabant-Lim burg, van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond. Hij won zowel de 1500 als de 5000 m. De favoriet voor de titel, Hans van Beek uit Sprang Capelle, moest zich wegens een liesblessure voor de 5000 m terugtrekken. Jan Werner Pol uit Ruinerwold heeft zondag in Oud Avereest lange- baanschaatswedstrijden over 500, 1500 en 3000 meter gewonnen. Jan Hendruk Koops werd tweede. Adrie Hekman verspeelde een hoge positie door een vajpartij op zijn favoriete afstand, de drie kilometer. ARNHEM N— De uitslagen van de za terdag gespeelde wedstrijden in de eer ste ronde van de halve finale van het toernooi om het persoonlijk damkam pioenschap van Nederland in Arnhem zijn: GROEP 1: Vos - v.d. Sluis 1-1; Goudt - Van Tilburg l-l; Gordijn - Van Vloten 2-0; Baas - Holstvoogd 1-1; Bergsma - Schotanus 0-2. GROEP 2: Bronstrimg - Toet 2-0; Varkevisser - Visser 2-0; Bastiaannet - Van Heerde 1-1; Craane - Lammers 1-1; Hermelink - Palmer 2-0. TWEEDE RONDE: Groep 1: Van der Sluis - Schotanus 1-1; Holst voogd - Bergsma 0-2; Van Vloten - Baas 1-1; Van Tilburg - Gordijn 0-2{ Vos,- Goudt 1-1; Groep 2 Toet- Palmer 2-0; Lammers - Herme link 1-1; Van Heerde - Craane 1-1 j Bronstring - Varkevisser 1-1. op indoorhaan AMSTERDAM Enige neerslag kort nadat de baan al geveegd was is er de oorzaak van geworden dat de tijden bij de trainingswedstrijden zondagochtend op de Jaap Edenbaan in Amsterdam aan de slechte kant waren. Het ijsop- pervlak was door die neerslag zo ruw dat de meeste leden van de nationale jeugdploeg er na de 500 meter de voor keur aan gaven om verder niet te star ten. Die nationale jeugdploeg, bestaande uit Kleine, Palsma, De Koning, Co Gi ling, Derksen, Ölof, Valentijn en Van Gelder, gaat vandaag in trainingskamp LEIDEN Haico Scharn had er za terdagavond geen spijt van dat hij toch maar de indoorwedstrijden in Leiden had gekozen en niet die van een dag later in Dortmund. De Arnhemse be roepsmilitair ging niet alleen met een nieuw Nederlands record van 8 minu ten en 13,2 seconden op de 3000 meter naar huis maar ontving voor die in ternationaal ook hoog gewaardeerde prestatie bovendien een draagbaar tele visietoestel. De prestatie van Scharn was ongetwijfeld de beste van een mid dag en avond indoor atletiek in de Groenoordhal van Leiden, waar de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie zijn nieuwe demontabele indoorbaan in gebruik nam. Indooratletiek heeft in Nederlad zeer zeker mogelijkheden. De besloten heid van een hal geeft sfeer, hoewel die in Leiden nog grotendeels teniet werd gedaan door het wat rommelige ver loop. Uiteraard heeft men in de atletiek vrijwel geen ervaringen met indoor wedstrijden. Vorig jaar werd tijdens de nationale kampioenschappen in Gronin gen eigenlijk pas duidelijk wat voor mogelijkheden de indoor atletiek biedt. Niet alleen is het een bijzonder aan trekkelijk kijkspel maar bovendien ,is voor de meeste atleten een in doorwed strijd een welkome afwisseling in de lange wintertraining. Haico Scharn: „Ik zit nu in een pe riode waarin ik niets anders dan duur- lopen moet maken. Zo'n indoorwed- strijd is een fijne test. Je kunt nu eens zien hoe ver je al bent. Eigenlijk ben ik wat geschrokken van die 8.13.2. Ik had niet kunnen vermoeden dat ik al zover in mijn trainingsopbouw was". Maar niet alleen voor de lopers en loopsters is het uitkomen op een over dekte baan aantrekkelijk, eigenlijk nog veel meer voor de beoefenaars van technische nummers, die vaak maanden niet specifiek op hun onderdeel kunnen trainen. Het mooiste voorbeeld daarvan is wel het polsstokhoogspringen. De Nederlandse kampioen en recordhouder Bert Krijnen: „Normaal heb ik pas eind februari, begin maart mijn polsstok weer vast. Die indoor atletiek is voor mij ideaal". De KNAU lijkt dus met de aankoop van de demontabele baan twee maanden geleden was er nog niets be sloten een uitstekende greep te heb ben gedaan. Het grote probleem zal echter worden aantrekkelijkke pro gramma's te maken. Zaterdagavond lie ten al vele toppers verstek gaan we gens blessures of gewoon omdat zij geen belangstelling voor indoor atletiek hebben in verband met hun trainings opbouw. Zo heeft bv Bram Wassenaar bewust gekozen voor de zomer. De Nederlandse recordhouder op de 800 en 1500 meter wil zich volledig voorbereiden op de Europese kampioenschappen in Helsin ki en daarom past indoor atletiek dit jaar niet in zijn trainingsrooster. Dat geldt ook voor anderen die inge zien hebben hoe moeilijk het is om in maart wanneer in Sofia de Europese indoorkampioenschappen worden ge houden een top te bereiken en dan twee, drie maanden later weer in een goede vorm te verkeren om de afvaar diging naar de Europese titelstrijd in Helsinki te bewerken. Wanneer de in door atletiek in Nederland enkele jaren goed draait zal in ons land ongetwijfeld ook die splitsing in twee groepen ko men die in het buitenland al lang be staat namelijk de in- en outdoor atle ten. Ondanks de kleine schoonheidsfoutjes hebben de 1600 toeschouwers in de Groenoordhal toch wel genoten. In de eerste plaats van het optreden van Hai co Scharn. De 25-jarige Arnhemmer, die bij de nationale kampioenschappen in Haarlem verrassend de 1500 meter won, imponeerde door het gemak waar mee hij van kop af zegevierde-. Het nieuwe nationale record (8.13.2), dat de ze demonstratie op de houten baan op leverde, telt ook internationaal mee. Dat doen ook de tijden van Mieke Sterk op de 60 meter horden (8,3) en de 60 meter (7,4). Op het hordennummer benaderde Mieke Sterk haar nationale record, dat zij op 4 december in West-Berlijn op 8.2 sec bracht, zeer dicht. Overigens is Mieke Sterk nu al zeker van uitzending naar de Europese indoorkampioen schappen in Sofia. De Amsterdamse heeft tweemaal voldaan aan de door de KNAU gestelde limiet op de 60 meter horden (8,6) terwijl zij ook een keer die op de 60 meter (7,4) haalde. Riet van den Berg zus Wilma ont brak wegens een blessure heeft zeer goede vooruitzichten voor Sofia. De ze ventienjarige Udense behaalde in de middaguren bij de jeugd een indruk wekkende zege op de 60 meter (7,5 sec), slechts 0,1 langzamer dan begin decem ber in Berlijn en toonde zich bovendien de beste verspringster (5,50 m). Europees jeugdkampioene hoogsprin gen Mieke van Doorn (de Spartaan) was op haar specialiteit een klasse apart. Op de fraaie groene tartanaan loop kwam zij tot een nieuw jeugdre- cord van 1,6a meter. Twee jeugdrecords sneuvelden bij het kogelstoten. Bij de meisjes bereikte Elna Schalk (PAC) met 13,55 meter een afstand, die haar 's avonds bij de dames eveneens de overwinning had gebracht. Bij de jon gens stootte Frits Wimmers met 6 ki lo-kogel 15,32 meter. Veelbelovend was het optreden van Sjouke Tel. De blonde Groninger, vorig jaar geopereerd aan een hinderlijke voetblessure, is weer helemaal terug. In de series van de 400 meter evenaarde h'ij eerst met 50 sec. zijn eigen nationale record, later in de finale, waarin nationaal kampioen Rijn v/d Heuvel geen rol speelde, ging Tel nog eens eentiende seconde harder. Ron Mathieu (VLTC) evenaarde in de eind strijd het oude record. Op de 800 meter mocht Wijnand Bladt (VLTC) zich maar enkele minuten nationaal record houder noemen. De Hagenaar werd in de eerste serie achter de niet fraai maar wel snel lo pende Belg Boonen (1.53,4) tweede in 1.56,2 en was daarmee 0,1 seconde snel ler dan Nagel vorig jaar in Groningen. In de tweede serie zou Adrie Schaper (AV'23) echter harder gaan. De Amster damse student spurtte in de laatste ronde naar voren en won in .1.56,0. Ver heugend was ook de terugkeer van Geert Uding. Het noordelijk talent, vo rig jaar door blessures geplaagd, werd in de eerste serie derde achter Wijnand Bladt. wmmm> -mm?. in Diemen om zich voor te bereiden op de nationale schaatskampioenschappen, die zaterdag en zondag op de Jaap Edenbaan plaats vinden. Valentijn en Olof starten in de sprintersklasse, Klei ne, Palsma, De Koning, Derksen en Gi ling doen mee in het klassement. Alleen Van Gelder neemt niet aan de wedstrijden deel. De uitslagen zijn: Heren 500 meter junioren a en senioren: 1. Valentijn 43,0; 2. Olof 43,4; 3. Meijer 43,9; 4. De Koning 44,3; 5. Derksen 44,8 en 6. Co Giling 45,3. 1500 meter: 1. Derksen 2.27,7, 2. Jonkman 2.27,8; 3000 meter: 1. De Koning 4.59,5, 2. Co Giling 4.59,5. Junioren b: 500 meter: 1. Schouten 45,1; 2. Chamid 45,6; 3. Stift 45,9; 1500 meter: 1. Wim Giling 2.26.1; 2. Chamid 2.26,7; 3. Deen 2.27,3. Dames Junioren b: 500 meter: 1. en 2. Ma rian van der Zwet en Gre Donker, elk 51,2; 1500 meter: 1. Van der Zwet 1.46,0; 2. Donker 1.47,3. De ploeg van Heerenveen heeft zondag op de Deventer kunstijsbaan de nationale jeugdequipewedstrijden om de Vossenberg-wisseltrofee gewonnen. Zowel bij de jongens als bij de meisjet (leeftijden 13 en 14 jaar) eindigde Hee renveen als eerste in het klassement. AMERSFOORT Het Van Haselen- waterpolotoemooi heeft tegen de ver wachting geen zege opgeleverd voor het officieuze Nederlandse team De Kikvor sen. De Van Haselen Trofee was deze keer voor de Hongaarse ploeg Egri Dosza, die in de eindstrijd met 7-4 de baas bleef over De Robben uit Hilver sum. De Kikvorsen werden in de halve fina le uitgeschakeld door Egri Dosza. Ook in de strijd om de derde en vierde plaats leden zij een nederlaag. Het technisch niet zo bekwame, maar enthousiast spe lende Barcelona, boekte een zege met 8-7 op het Nedeiiandse team. Met opgeheven armen gaat Sjaak Tel door de finish na zijn zege op de 400 meter. HAARLEM Standard Luik is in de eindstrijd van het internationale Nieuw jaars basketballtoernooi te Haarlem niet opgewassen gebleken tegen de Ameri kaanse prof ploeg Levi's All Stars. Slechts een helft stonden de Amerikanen Standard toe in hun nabijheid te blijven. Bij rust bedroeg de voorsprong drie pun ten (64-61), maar in de tweede helft werd de Belgische ploeg volledig over troefd, eindstand 125-105. Flamingo's eindigde op de derde plaats. De organiserende vereniging won zijn laatste wedstrijd met 116-90 (rust 59-39) van Polonia.

De Vallei | 1971 | | pagina 8