T af eltennisbond wil vierde man mee naar Jap an Nieu w j aarswedstrijden s ifcito H Harry Heijnen: „Ik kan nu weer met plezier tegen een hal schoppen Sensaties Gron ingen Haarlem trekt Holleboom aan Geldboete George Best IS in m Ï¥?Ple m v ?ik ■Pq De Vries (40) kampioen Volleybaldames wonnen weer DINSDAG 5 JANUARI 1971 •a*:*:* GEEN GELD Sportkalender Schaat ska lender Italianen beste voetballers Engelse voetbalbeker OSLO De Noorse schaatser Magne Thomassen, verleden jaar achter Ard Schenk tweede in de strijd om de wereldtitel, heeft gisteravond het eerste onderdeel van de traditionele nieuwjaars wedstrijden. de 500 meter, op zijn naam gebracht. SPRINTERSKLASSE NAAST BELANGSTELLING ZWAAR ■II 2x PER WEEK Eddy Merckx sportman van t jaar Rolf Wolfshohl ernstig geblesseerd .v.v V V.V.V. v.% &r': y.v. AWA< AMSTERDAM De Nederlandse Tafeltennisbond gaat in principe ak koord met het plan van de vereniging DeltaLloyd om het clubteam als Neder landse ploeg af te vaardigen naar de wereldkampioenschappen tafeltennis, die van 1 tot 11 april in het Japanse Nagoya worden gehouden. De bond stelt hier wel de eis bij, dat DeltaLloyd ook bondscoach Tigerman én een vierde speler (Bert van der Helm of Nico van Slobbe) zal meene men. DeltaLloyd had aangeboden om op eigen kosten naar Japan te gaan. Het verlangen van de NTTB om een vierde speler op kosten van DeltaLloyd naar Japan te laten gaan stuit bij de Amsterdamse vereniging op verzet. Voorzitter J. Presburg: „Voor bonds coach Tigerman willen we wel betalen. Zoiets hadden we wel verwacht. Maar we prakkezeren er niet over om de kosten van die vierde man te dragen." „Wanneer het Nederlandse tafelten- nisteam een dure uitwedstrijd speelt gaan er om de lasten laag te houden drie spelers. Nu wij betalen moeten het er ineens vier worden." „Ik zie twee mogelijkheden: de spon sors van Van der Helm of Van Slobbe dragen die kosten of de NTTB betaalt voor één speler. Hier geven wij geen geld voor uit. Dat heb ik de NTTB ook geschreven." Behalve de omstandigheid, dat Pres burg de kans reëel acht, dat de NTTB 7-1: Zaalhandbal, NederlandIsraël, Heerlen. 7 tot 10-1: Biljarten, kamp. v. Ned., bandstoten (gr.) ereklasse, Twello en kamp. v. Ned. driebanden (gr) 2e klas se, Goirlo. 8-1: Zaalhandbal, Ned. jeugdIsraël, Maastricht; tafeltennis, Zwitserland Ned. Eur. comp.. Chiasso; ijshockey, FrankrijkNed., Parijs. 9-1: Voetbal, Liberia—-West-Duitsland, Monroviamotorsport, Betrouwbaar- heidsrit, Nijverdal. 6 en 10-1: Schaatsen, nat. kamp. (d. en h.), Amsterdam. 10-1: Atletiek, oost. cross-competitie, Zutphen; tafeltennis, B-toernooi, Gaanderen; judo, nat. kamp. adspi- ranten en junioren, Rijswijk. 12 en 14-1: Zaalhandbal, Ned.Joego slavië (d). 12 t.m. 30-1: Schaken, Hoogoventoer nooi, Wijk a. Zee. 14 tot 17-1: Biljarten, kamp. v. Ned., anker-kader 47/2, ereklasse, Amster dam. AMSTERDAM Op de schaatska- lender van de KNSB komen voor de komende dagen de volgende evenemen ten voor. MORGEN Ochten (Gld): gewestelijk kampioen schap schoonrijden dames, heren en paren, aanvang 11 uur. Kampereiland: gewestelijk kam pioenschap kortebaan heren junioren, aanvang 13 uur. Amsterdam-Noord: gewestelijk kamp. langebaan heren, aanvang 11 uur. Zijderveld (Z-H): distr. wedstrijden Vijfherenlanden langebaan heren, aan vang 11 uur. Den Hoorn: afvalweds^rijd dames en heren, aanvang 14 uur Ottoland (Z-H): distr.kamp. Alblas- serwaard kortebaan heren senioren, aanvang 19 uur. Ouderkerk aan de IJssel: kortebaan heren senioren. Polsbroek: twee provinciën polder tocht 10. 20 en 30 km. Start tussen 13 en 15 uur. Wilnis: midden Nederland toertocht 30 en 60 km. Start 13 uur. Startplaatsen Wilnis, Cockenge en Hoek van Spen- gen. Rhenen: gew. kamp. kortebaan da mes, heren en junioren, aanvang 13.30 uur. Almelo: (ijsclub Twente): afvalwed- strijd heren, aanvang 19 uur. Lexmond: ron denwedstrijd heren, aanvang 19 uur. Zuid-Beijerland: kortebaan heren senioren, aanvang 14.30 uur. DONDERDAG 7 JANUARI: Oud Avereest: kampioenschap van Oud Avereest langebaan heren 500 en 1500 meter. Aanvang 19.30 uur. Zoetermeer: kortebaan heren senio ren, aanvang 19.30 uur. „van de hele zaak afziet als we niet voor die vierde man betalen" bestaat nog de mogelijkheid, dat de directie van DeltaLloyd het plan zal afwijzen. Presburg: „We hebben nog geen toe stemming. Zo'n reis is voor ons ook een rib uit het lijf al heb ik kans gezien om de kosten aanzienlijk onder de begro ting van de NTTB te houden." „Wij krijgen vijftig procent korting op de reis, maar ook dan hebben we nog een extra donatie van onze directie nodig. Het is zeker dat we die krijgen. Ik kan alleen zeggen, dat men bij Del taLloyd niet negatief tegenover de zaak PARIJS Het Franse blad France Football heeft de Ita liaanse voetbalploeg uitgeroe pen tot het beste Europese team van 1970. De Italianen verloren in dat jaar maar één wedstrijd: de finale van het toernooi om. de wereldtitel in Mexico tegen Brazilië. De ploeg won verder zesmaal en speelde vier keer gelijk. Nederland staat met Roeme nië en Zwitserland op de twaalf de plaats. De ranglijst van France Foot ball werd: 1. Italië; 2 West- Duitsland; 3. Engeland en Rus land; 5. Zweden; 6. Spanje; 7. Oost-Duitsland8. Schotland, Frankrijk Hongarije en Joegos lavië; 12. Nederland, Roemenië en Zwitserland. LONDEN In de vierde ronde van het toernooi om de Engfelse voetbalbe ker wordt Manchester City waarschijn lijk geconfronteerd met bekerhouder Chelsea. Wanneer de Londenaren him replay tegen Crystal Palace winnen, ontmoeten beide topclubs elkaar op 23 januari. Wanneer Leeds, de koploper in de En gelse competitie, de vierde ronde haalt, moet het uitkomen tegen de tweede divisie-club Swindon. Vanavond moe* Leeds echter eerst langs Rotherham zien te komen. ARD SCIIENK OP TWEEDE PL A A TS Hij moest in de tiende rit alleen over de baan. omdat de organisatoren de Nederlander Peter Notett, die gisteren het eerste gedeelte van zijn examen fy- sio-the-rapie aflegde, in het lotings schema hadden gehandhaafd. Deson danks kwam Thomassen tot 40,44 en daarmee was hij ruim drietiende secon de sneller dan Ard Schenk, die in 40,77 als tweede eindigde. De Zweed Göran Claeson werd vier de in 40,96 en de Noor Dag Fornaess reikte met 41.27 niet verder dan de zes de plaats. Jan Bols was na Ard Schenk de beste Nederlander met een tijd van 41.46, wat goed was voor de achtste plaats. Hij werd op de voet gevolgd door Eddy Verheyen, die in 41.50 over de eind streep gleed. Kees Verkerk (41.94) werd dertiende, Ronnie Nooitgedagt (42.15) vijftiende, Jappie van Dijk (42.52) twintigste en Piet Vink (43.30) 22ste. In de sprintersklasse voert de Noor Ivar Eriksen na de eerste avond het algemeen klassement aan. Hi/zegevier de op de 1.000 meter in 1.21.1 en op d 500 meter deelde hij in 40.47 de tweede plaats met Herjuaune. Die laatste af stand leverde een overwinning op voor de Noor Per Björang in 40.25. Jan Bazen was met zijn 40.59 de bes te Nederlander bij de sprintspecialisten. Marten Hokstra eindigde op de 500 meter in 40.84 als achtste. Op de 1.000 meter kwamen beide Ne derlanders bijzonder sterk voor de dag. Ze deeelden met een tijd van 1.22.7 sa men de tweede plaats, met 0.6 seconde achterstand op Eriksen. 500 meter allroundklasse: 1. Thomas sen (Noor) 40,44 sec; 2. Schenk (Ned) 40,77; 3. Stiansen (Noor) 40,91; 4. Claes- son (Zwe) 40,96; 5. Tveter (Noor) 40,97; 6. Fornaess (Noor) 41,27; 7. Höglin (Zwe) 41.40; 8. Bols (Ned) 41,46; 9. Ver heyen (Ned) 41,50; 10. Grönvold (Noor) 41.54; 11. Guttormsen (Noor) en Johans son (Zwe) 41.80; 13. Verkerk (Ned) 41,94; 14. Stensen (Noor) 42.04; 15. Nooitgedagt (Ned) 42.15; 16. Olsen (Noor) 42.17; 17. Granath (Zwe) 42.19; 18. Johansson (Zwe) 42.24; 19. Lavaes (Zwe) 42.26; 20. Van Dijk (Ned) 42.52; 21. Sandler (Zwe) 42.83; 22. Vink (Ned) 43.30; 23. Henriksen (Noor) 59.76 (geval len). 500 meter sprintersklasse: 1. Bjoerang (Noor) 40.25; 2. Herjuaune (Noor) en Eriksen (Noor) 40.47; 4. Bazen (Ned) 40.59; 5. Sunde (Noor) 40.73; 6. Lind (Noor) 40.74; 7. Iversen (Noor) 40.77; 8. Hoekstra (Ned) 40.84; 9. Wallberg (Zwe) 41.36; 10. Jansson (Zwe) 41.37; 11. Afs- kind (Noorw) 42.22. 1000 meter: 1. Eriksen 1.21.1.; 2. Jan Bazen: beste Nederlander in de sprintersklasse. VENLO Harry Heijnen. de kwieke rechtsbuiten, is na negen jaar spelen in de eredivisie nogal geruisloos uit het topvoetbal verdwenen. De dertigjarige Heynen is weer terug bij de Venlose tweede divisieclub VVV en hij is er blij om. De kreet ..Harry. Harry", die jaren lang over het veld van ADO in Den Haag ralmde, is reeds lang verstomd De overgang van ADO naar MVV bracht hem louter ellende. „Ik ben blij, dat ik daar wég ben. Trainer Knobel had iets tegen mij. Al tijd zocht hij naar een reden om mij te kraken. In mijn tijd bij ADO heb ik een man als Ernst Happel leren waar deren. Als ik daarover een opmerking maakte, nam Knobel mij dat hoogst kwalijk. Ik had best nog enkele jaren in de eredivisie kunnen meedraaien, maar Knobel heeft me steeds links laten lig gen. Ik paste, niet in zijn systeem, zei hij alsmaar. Én daarmee was de kous dan af. Zulke opmerkingen zijn gezocht, vooral als men bedenkt, dat MVV nu na mij te hebben verkocht de bui tenspeler Jef Geurten heeft aangetrok ken. Aanvallend en zeker verdedigend is d'ie knaap minder dan ik". Harry Heijnen is van mening dat en kele keren, dat hij bij MW de kans kreeg uit te blinken dit ook regelmatig heeft gedaan. ..Tegen mijn oude club ADO speelde ik een fantas! i-che wed strijd en maakte ik ook twee doelpun ten. Maar de volgende wedstrijd tegen GVAV stond ik er weer naast. Het publiek was ook volkomen op mijn hand. Knobel haalde me ook uit het team wanneer ik goed speelde. Een enkele maal is zoiets wel te rechtvaar digen, maar als het te vaak gebeurt, ondermijnt het je zelfvertrouwen. De toeschouwers lieten hun ongenoegen over de gang van zaken duidelijk vanaf de tribunes blijken. Daarom liet Knobel mij helemaal maar vallen". Harry Heijnen had officieel bij MVV nog een contract tot. het einde van dit seizoen, maar in de tweede transferpe riode bleek er van diverse kanten be langstelling voor hem .e zijn Vertegenwoordigers van VVV, Hol land Sport, Vitesse en Eindhoven brachten een bezoek aan huize Heijnen in Beek. Lang twijfelde hij tussen VVV en Holland Sport. Terugkeren naar Den Haag stond hem wel aan. Het werd echter Venlo, waar hij een slijterij was begonnen. ..Ik ben er financieel wel een flink stuk op ach 't gegaan want ook van de transfersom ontvang ik geen stuiver. Het interesseert me weinig, want ik heb nu mijn hoofddoel bereikt. Ik kan nu na anderhalf jaar weer met plezier tegen een bal schoppen. Bij MVV heb ik de speelvreugde en de eerzucht grotendeels verloren. Als ik vroeger een doelpunt maakte, voelde ik me dolgelukkig. Dat is het zaligste, dat een voetballer kan meemaken In Maastricht deed het me op den duur niets meer. Ik had het gevoel, dat men het toch niet waardeerde. Ik had gedacht nog minstens drie jaar in de eredivisie mee te kunnen. De overgang naar de tweede divisie valt me erg zwaar. Het feit. dat ik weer op de Venlose „Kraal" kan spelen, is een pleister op de wonde. Ik heb een driejarig contract getekend en hoop eraan mee te kunnen werken, dat VVV dit seizoen nog de eerste divisie kan binnenstappen. De komende wedstrijden zijn enorm belangrijk, want in deze periode moe ten we aantreden tegen koplopers. Aan mij zal het in ieder geval niet liggen", zegt Harry Heijnen. De Westduitse schaatsbond heeft maandag besloten de zestienjarige Mo- nika Pflug als enige dame af te vaardi gen naar de Europese (Leningrad) en wereldkampioenschappen (Helsinki) van dit jaar. Zij zal worden begeleid door de Nederlander Henk van Dijk, de trainer van de Westduitse dameskem- ploeg. Hoekstra en Bazen beiden 1.22.7; 4. Iversen 1.22.8; 5. Herjuaune 1.23.6; 6. Sunde 1.24.0; 7. Wallberg 1.24.1; 8. Lind 1.24.7; 9. Bjoerang 1.24.9; 10. Efskind 1.26.2; 11. Jansson 1.26.8. Algemeen klassement: 1. Eriksen 81.020; 2. Bazen 81.940; 3. Iversen 82.170; 4. Hoekstra 82.190 5. Herjuaune 82.370 6. Bjoerang; 82.700; 7. Sunde 82.730; 8 Lind 83.090: 9. Wallberg 83.410; 1 Jansson 84.770; 11. Efskind 85.320. GRONINGEN De vijfde ronde van de finale van het Niemeyer-schaaktoer- nooi in Groningen leverde sensaties. Leider Ribli leed een nederlaag tegen de Westduitse Borngaesser. De voor sprong van de Hongaar op Borngaesser slonk tot een half punt. Ook de Rus Beljavski heeft nu twee reële uitzichten op de toppositie. In de B-groep wonnen Huss en Bel- lon. Zij zullen de zaken in deze groep waarschijnlijk verder beheersen. De Nederlander Baljon is derde. De Nederlander Witt blijft leider in de C-groep hoewel de tegenstand stug is. De uitslagen zijn: Finalegroep A, vijfde ronde: Ribli (Hong) - Borngaesser (WDld) 0-1; Save- rymuttu (Eng) - Fedder (Den) 1/2-1/2; Holt (Schot) - Ermenkov (Buig) afg.; Barle (Joeg) - Beljavski (Rus) afg.; Ud- denfeldt (Zwe) - Kiffmeyer (WDld) 1-0. Stand: 1. Ribli 4 pnt; Borngaesser 3 1/2; 3. Beljavski 2 1/2 en 1 afg.; Savery- muttu 2 1/2; 6. Ermenkov en Holt 2 en 1 afg.; 7. Fedder 2; 8. Barle 1 1/2 en 1 afg.; 10. Kiffmeyer en Uddenfeldt 1 1/2. Finalegroep B, vijfde ronde: Bellon (Sp) - Baljon (Ned) 1-0; Capello (It) - Gatt (Malta) 1/2-1/2; Ludvigsson (IJsl) - Lehikoinen (Fin) 0-1; Cox (Ier) - Da Silva (Port) 1 2-1/2; Meulders (Belg) - Huss (Zwits) 0-1. Stand: 1. Huss 4; 2. Bellon 3 1/2: 3. Baljon, Meulders en Da Silva 3; 6. Ca pello en Lehikoinen 2 1/2; 8. Cox 2; 9. Gatt 1 1/2; 10. Ludvigsson 0. Finalegroep C, zesde ronde: Witt (Ned) - Nemlioglu (Turk) afg.; Schei- chel (Oost) - Milbers (Lux) 1/2-1/2; Teie (Noor) - Vassiades (Cyprus) 1/2-1/2. Stand: 1. Witt 4 en 1 afg.; 2. Schei- chel 4; 3. Teie 3 1/2; 4. Milbers 3; 5. Vassiades 2; 6. Nemlioglu 1/2 en 1 afg. Ard Schenk: tweede plaats op 500 meter. HAARLEM De precaire positie die de eredivisieclub Haarlem op de ranglijst inneemt, heeft het bestuur van de betaalde afdeling genoodzaakt tot het nemen van een bijzondere maatregel. Naast trainer Thompson heeft Haar lem Ben Holleboom als conditietrainer aangetrokken. Holleboom heeft enkele NIEUW AMSTERDAM De veer tigjarige schaatser Boele de Vries uit Koivie-heeft gisteren in Nieuw xAmster- dam hef kortebaankampioenschap van Dreiric veroverd. Dik uit Emmercom- pascuum eindigde als tweede. LONDEN De 24-jarige Noordierse voetbalinternational George Best, troetel kind van het sukkelende Manchester United, heeft gisteren een geldboete gekregen van ruim tweeduizend gulden. Men legde hem bovendien een voorwaardelijke schorsing van zes weken op. Best moest voor de strafcommissie verschijnen, omdat hij in de afgelopen maanden drie. waarschuwingen van de scheidsrechter had opgelopen. Wanneer hij die prestatie in de komende twaalf maanden evenaart, dan wordt zijn straf ten uitvoer gelegd. Verleden jaar werd Best voor 28 dagen geschorst en moest hij een boete van achthonderdvijftig gulden betalen. Gelukkig kan hij het best betalen, want zijn jaarinkomen ligt volgens insiders ruim boven de tweehonderdduizend gulden. George Best: driemaal berispt. jaren geleden de conditietrainingen van de Nederlandse herenschaatsploeg ver zorgd en thans heeft hij nog de da mes-kernploeg onder zijn hoede. „Als je onderaan staat", stelt de se cretaris van het betaalde voetbal van Haarlem, de heer C. Goosen, „ga je naar oorzaken zoeken. Wij meenden dat het de conditie was waaraan het een en ander schort. Wij zijn geen Feijenoord of PSV. Wij moeten door een extra grote inzet dus veel kunnen compense ren. Daar voor heb je een superconditie nodig. Die is er niet." Zondag hebben de dertig contractspe lers van de voetbalclub Haarlem reeds onder Holleboom getraind. Dat zal in de toekomst tweemaal per week gebeu ren. De spelers worden in twee groepen gesplitst. Holleboom gaat met een groep technische oefeningen doen. Thompson neemt met de tweede groep de voetbal training ter hand. Na enige tijd wisse len Thompson en Holleboom van groep. Secretaris Groosen: „Thompson weet erg veel van voetballen. Hij meende ook dat de conditie van de spelers goed was. maar wij waren beter gewend. Enkele jaren geleden hadden wij Pee man, daarna Barry Hughes. Zij zorgden ook dat de spelers een behoorlijke con ditie hadden." DOKKUM De Nederlandse dames- v'ollevbalploeg heeft maandagavond in Dokkum voor 750 toeschouwers evenals afgelopen zondag met 30 van Israël gewonnen. De setstanden waren: 15—12, 15—4 en 15—10. Het was een matig duel waarin Ne derland alleen in de tweede set, die binnen 10 minuten werd beslist, tot een aanvaardbaar spel kwam. In de derde set hadden de Israëlische dames zelfs lange tijd een voorsprong. Pas bij 1010 verliep het aanvalsspel van de Nederlandse dames iets soepeler waarna zij geen punt meer afstonden. De meest opvallende spelers bij Ne derland waren Annemieke Verrips (Haag'68) en Annie Geertsema (DVC). Bij Israël bereikten slechts Oma Mann en Nira Buller een behoorlijk niveau. BRUSSEL Eddy Merckx is door de Belgische sportjournalisten uitgeroepen tot sportman van het jaar 1970. Van de 104 sportjournalisten die aan de verkie zing deelnamen, brachten er 79 hun stem uit op de wielercoureur. Tweede werd de autocoureur Jackey Ickx en derde de gewichtsheffer Serge Reding. De voetballer van het jaar. Wilfried van Moer, eindigde als zevende. De uitslag: 1. Eddy Merckx (wielren nen) 450 punten; 2. Jackey Ickx (auto rennen) 260 punten; 3. Serge Reding :gewichtheffen) 187 punten; 4. Freddv Herbrandq (atletiek) 158 punten; 5. Joel Robert (motocross) 150 punten; 6 Jan-Pierre Monsere (wielrennen) 64 punten; 7. Wilfried van Moer (voetbal len) 48 punten; 8. Frank Jespers (sport voor gehandicapten) 42 punten; 9. Her man van Springel (wielrennen) 20 pun ten; 10. Raymond Ceulemans (biljarten) 18 punten. KEULEN De 31-jarige Westduitse prof. wielrenner Rolf Wolfshohl blijkt inderdaad bij zijn val van zaterdag avond in de zesdaagse van Keulen een schedelbreuk op een dergelijke ernstige wijze aan het hoofd werd gewond. De eerste keer gebeurde dat in 1964 na een val in de Ronde van Frankrijk. Maan dagavond was de stand in de zesdaagse van Keulen: 1. Altig-Fritz (W. Did) 333 pnt; op één ronde: 2. Schulze-Peffgen (W. Did) 4,13 pnt; 3. Bugdahl-Alain van Lancker (W. Dld'Fr.) 358; 4. Past/Pijnen (Ned.) 208; 5. Renz/Puschel (W. Did.) 194. De overige koppels hadden twee of meer ronden achterstand. Piet de Wit, die met de Duitser Roggendorf rijdt, stond maandagavond zevende met vier ronden achterstand op de leiders en 19® punten.

De Vallei | 1971 | | pagina 9