AVONDSTILTE Gemeente Veenendaal BEKENDMAKING Gemeente Renswoude Gemeente Veenendaal ij willen graag afwisselend werk en een goed salaris. Maar waar? Amro Bank Veenendaal VPRO-studio Pupillen gaan in zaal voetballen om wisselbeker DAMES EN HEREN VAN SET-UP BOEKTEN ZEGES a. TECHNISCH OMBOUWER b. AFDELING MONTEUR Schaatsstrijd afgelast door brand vernield N.C.Y.B. Zuid Arbiters klaverjassen Haai nu de schilder binnen. Want: als u die vakman 's wintersdat wil zeggen voor 6 maart 1971 laat komen, verdient u een forse premie: f15,-. Per man! Per dag! De wintersclnlder is goedkoper. BEKENDMAKING BEKENDMAKING VOOP^ HARDEVELD Brand in Nederlandse ambassade in India Prijsuitreiking Nieuwjaarstoernooi door burgemeester Bode Schooljeugd aan de melk fri(e)s van start Volleybal BARNEVELDSE MARKTEN EN VEILINGEN AFGELOPEN JAAR Veldrijden om provinciale titels Onderstaande Veenendaalse schilders in de Petrakerk zaterdag 9 januari van 19.30 tot 20.00 uur Deze klant van a leest per dag gemiddeld drie kwartier in de krant, blijkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. REGELS DAMES C.J.VAN GENT HELENA FRANCINA DEN HEIJER Bij de Amro Bank. Voor de jongeman of het meisje met Mulo of Mavo naar wie ons kantoor uitziet, is het werk nooit altijd-hetzelfde. Want op ons kantoor kom je met veel facetten van het bankbedrijf in aanraking. Afsluiten van effektenoriters. kassierswerkzaamheden, huurkoopfinanciering, om er maar enkele te noemen. Interessant en verantwoordelijk werk in een prettige omgeving. Naast een goed salaris biedt ons kantoor extra uitkeringen in de vorm van 6% vakantietoeslag en een ruime, jaarlijkse gratifikatie. En wat de sociale voorwaarden betreft: (o.a. reiskostenvergoedings regeling), die zijn bij de Amro Bank natuurlijk perfekt geregeld. Belangstelling? Schrijf, bel of kom eens praten met de direktie van de Amsterdam-Rotterdam Bank, Markt 20, Veenendaal, telefoon 08385-19102. BOXAL VRIJDAG 8 JANUARI 1971 Op 6 januari werden wij opgeschrikt door het onverwachte overlijden van In de ruim 16 jaar, die hij bij cms is geweest, hebben wij hem leren kennen als een vriendelijk, hulpvaardig en plichtsgetrouw medewerker en collega. Zijn nagedachtenis zal door ons in hoge ere worden gehouden. Directie en personeel van GARAGE G. H. TE GROTENHUIS Woudenberg - Bameveld Heden heeft de Heere nog onverwacht tot Zich ge nomen, onze lieve zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder weduwe van JOSEPH HENDRIK ELMENDORP in de gezegende ouderdom van 92 jaar. Veenendaal A. BEUNINK-Elmendorp Amsterdam J. H. ELM EN DORP Klein- en achterkleinkinderen Veenendaal, 6 januari 19T1. Kerkewijk 77 ,,De Engelenburgh" De teraardebestelling zal plaatsvinden zaterdag 9 januari 1971 om 3.00 uur op de Algemene Begraaf plaats te Veenendaal. Daaraan vooraf zal om 2.00 uur een rouwdienst worden gehouden in de aula van het bejaardencen trum „De Engelenburgh", Kerkewijk 77 te Veenen daal. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 6.30- 7.00 uur in de aula (zij-ingang 't Hollegoed). Geen bloemen De burgemeester van Veenendaal maakt bekend, dat ge deputeerde staten van Utrecht bij hun besluit van 27 no vember 1970, afdeling 5, nr. 793 RO/3541, en bij hun besluit van 4 december 1970, afdeling 5, nr. 1448 RO/3624, respectievelijk hebben goedgekeurd het door de raad van de gemeente Veenendaal in zijn vergadering van 5 februari 1970 vastgestelde bestemmingsplan „Ruisseveen", voor gronden, ge- legen ten noorden van het Omleidingskanaal nabij het Ruisseveen: b. de door de raad van de gemeente Veenendaal in zijn vergadering van 7 april 1970 vastgestelde be stemmingsplan Dragonder-Zuid" voor gronden, gelegen ten zuiden van de Vijgendam, ten westen van de Polderweg en ten noorden van de Vallei straat. De hiervoor genoemde besluiten van gedeputeerde staten alsmede de genoemde bestemmingsplannen liggen met Ingang van 11 januari 1971 gedurende een maand in het Raadhuis, kamer 1.7, voor een ieder ter inzage. Gedurende genoemde termijn van een maand kunnen de gemeenteraad, de inspecteur van de ruimtelijke ordening en degenen die zich tijdig met bezwaren tot zowel de gemeenteraad als gedeputeerde staten hebben gewend, bij de Kroon beroep instellen. De beroepschriften moeten worden gericht aan H.M. de Koningin en kunnen worden ingediend bij de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, Van Alke- madelaan 85 te 's-Gravenhage. Veenendaal 8 januari 19T1 De burgemeester voornoemd, P. BODE Burgemeester en wethouders van Renswoude maken bekend, dat zij het voornemen hebben om met toe passing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, 8e lid van de Woningwet, ver gunning te verlenen aan 1. de heer C. Bos, Arnhemse weg nr. 3, voor het bouwen van een tweede dienstwoning op het per ceel kadastraal bekend gemeente Renswoude, sectie D nr. 975, zulks In afwijking van het uitbreidings plan in hoofdzaak van de gemeente Renswoude; 2. de heer R. van Burken, Van Reedeweg nr. 13, voor het bouwen van een woning met bedrijfsruimte aan de Molenstraat op het perceel kadastraal be kend gemeente Renswoude, sectie F5, nr. 209 ged- zulks in afwijking van het uitbreidingsplan in hoofdzaak van de gemeente Renswoude. Belanghebbenden worden tot en met 21 januari 1971 in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van deze vergunningen schriftelijk bij hun college in te dienen. Renswoude, 5 januari 1971. Voorbereiding bestemmingsplannen De raad van de gemeente Veenendaal heeft b(j zijn bmiuit van 7 januari 1971, nr. 74.572 verklaard, dat I. voor diverse gebiedsdelen van deze gemeente, zo als die op de bij dat besluit behorende kaarten nader zijn aangegeven, een bestemmingsplan wordt voorbereid; H. het verboden is zonder of in afwijking van een door burgemeester en wethouders te verlenen aan- legvergunning met name genoemde werken of werkzaamheden uit te voeren. Met ingang van heden ligt het onderhavige raadsbesluit met de daarbij behorende kaarten vow een ieder ter inzage in het Raadhuis, kamer 1.7. Veenendaa, 8 januari 19T1 De burgemeester van Veenendaal, P. BODE m/Apr- STOMERIJ Beatrixstraat 37 Tel. 12415 - Veenendaal Zo ziet u maar weer, geen ander reclame medium wordt zo Intensief gelezen, ais de krant Logisch want die kunt u niet missen, geen dag. VEENENDAAL Het ziet er niet naar uit. dat de schaatswedstrijden om het kampioenschap van Veenendaal, die zaterdagmorgen op de ijsbaan aan de Dijkstraat zouden worden verreden, doorgang vinden. De heer Appeldoorn deelde mee, dat de toestand van de baan donderdag avond al zo slecht was, dat er niet door het publiek op gereden kon wor den. Wanneer het eventueel weer gaat vriezen in de loop van de volgende week. zullen de wedstrijden alsnog gehouden worden. NEW DELHI In het moderne, vier jaar oude gebouw van de Nederlandse ambassade in de Indiase hoofdstad New Delhi heeft gistermiddag een brand ge woed. De brand die om vijf uur uitbrak, kon na vijftig minuten worden geblust. Er zijn geen persoonlijke ongelukki- gen gebeurd. Zes Indiase werknemers die om vijf uur nog in het gebouw wa ren, konden ongedeerd naar buiten ko men. De Nederlandse diplomaten en le den van de staf hadden de ambassade al omstreeks het sluitingsuur (half twee) verlaten. De brand is waarschijn lijk ontstaan door kortsluiting in de luchtverversingsinstallatie in de kelder. De s chade is nog niet vastgesteld, maar het is wel duidelijk dat er uitge breide reparaties aan het luchtverver singssysteem en de verwarmingsinstal- laties nodig zijn. De ambassade zal normaal geopend blijven. HILVERSUM Een hardnekkige binnenbrand heeft in de nacht vétn donderdag op vrijdag grote schade aan gericht aan de studio van de VPRO aan de 's Gravelandseweg in Hilversum. De eigenlijke studioruimte en het archief van VPOR-vrijdag werden vrijwel ge heel vernield terwijl verschillende kan toren aanzienlijke rook- en waterscha de opliepe. De kostbare apparatuur in de contro lekamer heeft men kunnen redden. Ve le tientallen geluidsbanden en platen konden eveneeps nog tijdig in veilig heid worden gebracht. Aan het feit, dat bij het uitbreken van de brand zich in het gebouw nog twee reporters en een techrticus bevonden, is het te' danken, dat de villa niet geheel is afgebrand. In. de studio werd juist de laatste hand gelegd aan de montage van het radioprogramma „VPRO-vrijdag" toen men om kwart voor één een harde klap hoorde. In de studioruimte bleek de kap van een t.l.-verlichting naar bene den te zijn gekomen. Hoewel onmiddel lijk een brandblusapparaat op de vlam men rondom de tl-buis werd leeggespo- ten, kon niet worden verhinderd, dat het vuur zich tussen het plafond en de vloer van de eerste etage via verschil lende lagen geluiddempend materiaal snel uitbreidde. Ook de brandweer had de grootste moeite om het vuur te loca- liseren. Ondanks de brand zal het programma „VPRO-vrijdag" vanmiddag vanaf vier uur normaal worden uitgezonden, zij het wel vanuit een andere studio. VEENENDAAL De voetbalvereni ging DOVO organiseert aanstaande za terdag een nieuwjaarstoernooi voor pu pillen in de sporthal. In verband met de lange winterstop heeft DOVO ge meend gebruik te moeten maken van deze accommodatie voor een zaalvoet- baltoemooi, en het jeugdbestuur heeft zelfs het plan, om er een jaarlijks te rugkerend evenement van te maken. De verenigingen die om de wisselbeker gaan strijden zijn: GVVV, DOVO, Ku- lan, Merino's, Unitas, Veenendaal, VRC en Scherpenzeel. De toegang tot het toernooi is vrij, en het jeugdbestuur van DOVO mikt vooral op de ouders van de pupillen, die de toeschouwers- banken moeten gaan bezetten. De aanvang is gesteld op negen uur 's morgens en er zal een halve compe titie worden gespeeld. De nummers 2 van poule 1 en poule 2 hebben door het houden van een crossfinale ook nog een kans om in de finale te belanden. De duur van de poulewedstrijden is gesteld op 2 x 10 minuten en de finale wed strijden zullen twee maal een kwartier duren. De Veenendaalse scheidsrech- tersvereniging zorgt voor de wedstrijd leiding en de spelertjes krijgen een programma met de regels voor het zaalvoetbal. Die regels verschillen op een aantal punten nog met het „gewone" voetbal, want er wordt maar met zes spelers en een keeper gespeeld en wisselspelers zijn niet toegestaan. Er moet worden gespeeld op volleybal- of gymnastiek schoenen en de keeper mag de bal niet uittrappen, maar moet de bal onder hands in het veld gooien. Ook het in gooien vanaf de zijlijn moet onder hands gebeuren. Voor de vier bovenaan eindigende elftallen zijn mooie bekertjes beschik baar, terwijl het winnende team een wisselbeker (beschikbaar gesteld door Sporthuis Charley van de Weerd) in ontvangst mag nemen. De finalewedstrijd zal om ongeveer 16.00 uur worden gespeeld, terwijl de prijsuitreiking, door burgemeester Bo de, om ongeveer 16.30 uur zal plaats vinden. VEENENDAAL Maandag 18 ja nuari begint op de Veenendaalse scho len de verstrekking van schoolmelk. Bruto komt eèn liter schoolmelk op 71 cent, d.w.z. drukkosten van de kaar ten, kosten van administratie en distri butie inbegrepen. Het verschil van 8 cent tussen de bruto en nettokosten van een liter wordt fifty-fifty gedragen door het Centraal Schoolmelk comité en de gemeente Veenendaal. De ouders betalen 65 cent per liter ofwel vier kwartliters. VEENENDAAL De NCVB, afde ling zuid start 1971 met een aan trekkelijk programma. Dinsdag 12 Januari wordt in het ge bouw het „Trefpunt" een demonstratie avond gegeven die geheel verzorgd zal worden door de „Friese Vlag". Aan dit programma zal een korte huishoudelijke vergadering voorafgaan. SCHERPENZEEL Het eerste he renteam van Set-Up won in een zware wedstrijd met 2-1 van Impala 2 uit Leusden. Set-Up stond op de tweede plaats in het klassement met 18 punten terwijl koploper Spirit er 20 had. Door dat Spirit-5 gelijk speelde tegen DOS 2 kreeg men de kans om in te lopen, maar het verschil bleef ongewijzigd. De eerste set gaf een gelijkopgaande strijd te zien, tot de stand 11-10 werd bereikt. Toen liep Set-Up uit tot 13-10 en won met 15-12. In de tweede set ging het minder. Impala was niet sterk in de aanval, maar maakte de minste fouten en al gauw keek Set-Up tegen een 10-6 ach terstand aan. Coach Kemit wisselde een BARNEVELD De jaaraanvoer op de Bameveldse eiermarkt is gestegen van 100.450.000 stuks in 1969 tot 103.850.000 in 1970, met 3.4 miljoen stuks. Dit terwijl de eierproduktie, in het algemeen en ook in het gebied rond Barneveld, kleiner was. Uit de Bameveldse streek kwamen minder aanvoerders met, in totaal, minder eieren, rrlaar uit andere plaatsen. kükrarAen méér pluimveehouders met flinke hoe veelheden eieren riaar Barneveld toe. De aanvoer op de tweede eierveilingen ging met 22 miljoen stuks omhoog tot 120 milj&en. 'De grootste van de twee is de „Coöperatieve Eierenafzetvereniging", die met 19 miljoen stuks omhoog ging tot ruim 87 miljoen, terwijl de „Bameveldse Eierveiling" met een stijging van 3 mil joen op 32 miljoen kwam. De aanvoer op de woensdagse pluimveemarkt daalde van 530.000 tot 380.000 dieren, dat is met 28 procent. Tien jaar geleden was de aanvoer nog 2.6 miljoen stuks, maar tegenwoordig gaat bijna alle slachtpluimvee rechtstreeks van de bedrijven naar de slachterijen. In Barneveld worden ook we kelijks belangrijke partijen levende kippen op de trein gezet met bestemming Italië, zonder dat de markt er nog aan te pas komt. De indruk bestaat dat de pluimveemarkt over enkele jaren van weinig betekenis meer zal zijn. Het nu met het oog op de pseudo-vogelpest geldende marktverbod kan dit afglijdingsproces misschien nog bespoedigen. De aanvoer op de vette-kalvermarkt daalde van 34.232 tot 31.633 stuks. De aanvoeren waren het grootst in het derde kwartaal. De opbrengstprijzen waren over het algemeen vrij goed, maar doordat nuchtere kal veren duur waren bleven de netto-winsten voor de kalvermesters toch betrek kelijk klein. mM i Boxal/Veenendaal N.V. behoort tot de Boxataroep met o.a. bedrijven in Zwitserland, Frankrijk en Duitsland De Boxalgroep is een onderdeel van het Zwitserse wereldconcern ^chweizerische Aluminium A.G."(Alusulsse) te Zurich. Boxal vervaardigt aluminium verpakkingen, o.m. bussen voor de levensmiddelenindustrie en spuitbussen voor cosmetica, insecticiden, etc. In enze afdeling Lithografie hebben wij plaats voor een tweetal mede werkers in ploegendienst. De functie van een technisch om bouwer bestaat voornamelijk uit het ombouwen van produktie- machines. VEENENDAAL De ontspannings commissie van de Veenendaalse scheids- rechtersvereniging organiseert vrijdag avond, aanvang acht uur, klaverjaswed- strijden in „D'Ouwe Grens". Er zijn fraaie prijzen te winnen op deze avond, maar ook de seizoenprijs, die wordt toe gekend aan degene, die in de periode tussen september 1970 en april 1971 het hoogste aantal punten in zijn partij heeft behaald, is nog steeds te winnen. paar spelers maar bij 12-7 dacht men de set reeds verloren te hebben. Zeer verrassend werd het 13-13 maar de Scherpenzeelers waren uitgespeeld en Impala won met 15-13. De derde set leek een Set-Up aange legenheid te worden. Mede dank zij uitstekend serveren van A. v.d. Waals liep Set-Up uit naar 9-0. Op 13-2 bleef men echter staan en Impala kwam te rug, door een aantal verdedigingsfouten tot 13-11. Toen was het weer de beurt aan Set-Up en de set werd tenslotte met 15-12 gewonnen. Eindstand 2-1 voor Set-Up. Vanaf 1 januari heeft Set-Up een nieuwe coach. De heer Kluit neemt de leiding over van de heer Van de Bosrh die van augustus af tijdelijk Set-Up heeft getraind, omdat men op zoek was naar een definitieve trainer. Deze is nu gevonden en Set-Up is de heer Van de Bosch bijzonder dankbaar voor wat hij in deze periode heeft verricht. Hij is nu speler-coach van heren 2. Het 'damesteam van Set-Up heeft door een 3-0 overwinning op Uni Cor- nus 2 zich naar een gedeelde eerste plaats in de 4e klasse van de competitie van de NE-Vo-BO gewerkt. De Set-Up dames staan nu met 21 punten naast de dames van Spirit 5 en heeft Uni Cornus achter zich gelaten. De. dames hadden enige tijd geleden aL eens kennis mét elkaar gemaakt in een oefenwedstrijd/' die Set-Up toen overtuigend won. Nu boden echter de Spakenburgse dames geduchte tegenstand en Set-Up moest hard voor de winst werken. In de eerste set raakten de Scherpen- zeelse dames achter. Set-Up rondde de zaak echter beter af en bezat meer aanvalskracht. Met de set-standen van 15-7, 15-8 en tenslotte met 15-2 werd het een glansrijke overwinning. VEENENDAAL De Provinciale Kampioenschappen Veldrijden zijn toe gewezen aan de Ren-en Toerclub „Amersfoort". De wedstrijden zullen worden verre den en verlopen aanstaande zaterdag 9 januari op het parcours in de zandaf- graving van het landgoed „De Dikken- berg", gelegen aan de Oude Veense Grindweg (gemeente Rhenen), even buiten Veenendaal en het gemakke lijkst te bereiken via de wegen Veenen- daal/Rhenen en Veenendaal/Elst, waar op aanwijzingen zullen worden ge plaatst. De kleedgelegenheid bevindt zich op het terrein van het „Bergbad" (Oude Veense Grindweg), waar ook de rug nummers kunnen worden afgehaald. De starttijden en afstanden zijn de volgen de: 14.00 uur: Veteranen, 3 ronden (plm. 6,5 kil.), en Nieuwelingen; 6 ronden (plm. 13 kil.) 15.00 uur: Adspiranten, 3 ronden en Amateurs, 9 ronden (plm. 19,5 kilometer). Diploma LTS is vereist. Ons adres is: De werkzaamheden bestaan uit het onderhouden en repareren van de machines in het produktieapparaat. Voor deze functie is diploma LTS vereist. Wij bieden gunstige primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. Onze afdeling personeelszaken wil U hierover gaarne volledig inlichten ROZENSTRAAT 19 TE VEENENDAAL TELEFOON 08385—19014 berg' Sav- LohmaDstraat v Tel. 12905: E. F. v. d. Bosch, Middellaan 33, lel. 10325; E. A. v. d. Broek, Hoofdstraat 52, Tel. 12017; A. de Bruin. Nieuweweg 64 Tel. 12986; P. van Dijk, Patrimoniumlaan 50, Tel. 12777; L. van Dijk. van Hogendorpl straat 33, Tel. 10663; Fa. J. van Djjk, Mulderslaan 63, Tel. 11035; A. van Geenhuizen 5gStraat 28, Tel" 10048: J" C van Hardeveld. Pr. W. Alexanderpark 12, Tel. 12612; W. van Hoeflaken, Buurtlaan West 99. Tel. 12577; J. N Molenbeek Hoofd straat 66 Tel 11764; G. van de Pol, Gortstraat 49. Tel. 10126; J. Rotterdam, Munnike- weg 9, Tel. 11813; H. Vis, Koninginnelaan 65, Tel. 10638.

De Vallei | 1971 | | pagina 4