URENLANG TROEBELE DISCUSSIE Wethouder W. FBenink vreest voor uitholling bevoegd heden Niet wachten op nieuwe verordening Politie in 1970 Onderhandelingen met De Ruiter n.v. kunnen doorgaan SVP boekte zege op Kul an in Leersum toch lid Heuvelruggewest? BENOEMING IN JUTPHAAS Trouwe PTT'er vertrekt uit Cunerastad KERKDIENSTEN P E L CHEVROLET Stukken goedkoper Ophalen van srof vuil Fnin voor twee kwarties Mist u uw VALLEI? Belt 10550 11079 Nederlaag voor D.C.E.-achttal Klaverjassen in de kantine van V.R.C. Nog kans op D.T.P.-prik UITSLAGEN ONDERLINGE COMPETITIE Schieten in Scherpenzeel Wie mist hond O MEVROUW S' HENK kampioene BURGERLIJKE STAND V.A.B. KIRPESTEIN mmm. W EEKEIS DDIEA STE1S .owüAG 8 JA^J, 1971 Openbaarheid wordt regel in Leersum V DRS. SCHAPENK wetenschappelijk LEERSUM Ruini anderhalf uur praten, een pauze en een schorsing van vergadering was nodig om er achter te komen, dat het college van burgemeester en wethouders, alsook de raad, met uitzondering van de Binding Rechts-man Van Soest, principieel voorstander was van 't zoveel mogelijk in 't openbaar vergaderen van raadscommissies. De moeilijkheid bleek te zitten in de regle mentering van wanneer niet en wanneer wel openbaar. Mevrouw E. G. Schenk (Progressieve Hergroepering), die het onderwerp op de agenda had gekregen, wilde openbaarheid van raadscommissies als regel. Een groot tegenstander daarvan was wethouder W. F. Benink (VVD). Als verzoener probeerde op te treden drs. A. G. W. Schapenk (CH/AR). Hij slaagde niet blijkens de zich voortslepende discussie. Heel erg wetenschappelijk rubriceerde de heer Schapenk de mogelijkheden van beslissing inzake het openbaar vergaderen: a. de commissie beslist, b. het college van B. en YV. beslist, c. de commissie plus het college beslfct. Het kon hemzelf niet zoveel schelen hoe het geregle menteerd werd, het was in ieder geval nu niet opportuun. Dat vond mevrouw Schenk ook niet. als de raad maar besloot tot openbaarheid als regel. En dat deed de raad niet, dus praatte men vrolijk verder. Dokter Dell (Leersums Belang) ver klaarde zich voorstander van openbaar heid van alle commissievergaderingen, met uitzondering van enkele. De heer LEERSUM De verlaging van de abonnementsprijzen voor notulen en stukken van en voor de raadsvergade ringen was bedoeld om het publiek te laten genieten van een voordeeltje. De bedragen, respectivelijk 25,- en 10,- per jaar, lagen toch al ver beneden de kostprijs, deelde burgemeester C. M. s' Jacob woensdag mee. De progressieve mevrouw Schenk vond dat het dan nog wel goedkoper kon en volstaan moest worden met het vragen van een symbolisch bedrag. De AR/CHU wilde het voorstel liever niet behandelen en de abonnementsprijsver- laging niet vooruitlopend op de nieuwe leges verordening vaststellen. Een stem ming wees uit dat een minimale meer derheid de verlaging wilde doorvoeren. Tegen stemden de christelijke combina tie en de progressie ven. Daarna stem den dezelfden tegen de voorgestelde verlaging tot eenderde van de kostprijs, RHENEN Op maandag 11, dinsdag 12 en woensdag 13 januari 1971 is er gelegenheid om grof tuin- en huis hou- dafval mee te geven. Hierbij dient het volgende in acht te worden genomen: 1. alle vuil dient netjes te worden ver pakt en gebundeld; 2. ieder pak, doos of bundel mag niet zwaarder wegen dan 15 kg; 3. er wordt geen grotere hoeveelheid dan 1 m3 meegenomen; 4. men dient het grof vuil vroegtijdig langs de weg te zetten. Licht vuil en zwaar vuil kan tegen betaling van respectievelijk 2,50 en 5,- per m3 te allen tijde door ge meentewerken opgehaald worden na telefonische opgaaf, gedaan tussen 9.00 uur en 9.30 uur ten gemeentehuize (tel. 08376-2141 toestel 04). Bij de gewone ophaaldienst mogen geen pakjes etc. meegegeven worden, terwijl de plastic zakken langs de trot toirband geplaatst mogen worden. Uit sluitend zakken met opdruk Gemeente Rh enen worden meegenomen. Rhenen. 6 januari 1971. B. en W. van Rhenen. De burgemeester L. Bosch v. Rosenthal, De secretaris W. C. Pieters. RENSWOUDE Dor d/dagavond zijn ten huize van mevr. Ruig aan de Duyst van Voorhoutweg te Ren wodde. enke'c danv (leden van de NVVH) bij een gekomen. Om onderling te bewerk stel! jen, dat eventuele hulp kan wor den verleend bij leden (en zo nodig ook niet leden), naar de de vrcur des hui zes wegens ziekte is uitgevallen. Het ligt met nadruk niet in de bedoe ling om het zware werk te gaan doen. maar wel om de helpende hand te bie den en bij langere ziekte het over te geven aan de gezinszorg. Ziekte mel dingen kunnen worden gedaan bij mevr. Ruig, Duyst van Vor houtweg 35 en bij mevr. Paulus van Pauwvliet. Duyst van Voorhoutweg 43. De NVVH gaat vanhet van het uit, voor onkosten (zoals telefoon enz.) een kleine vergoeding te vragen en die te stellen op twee kwartjes per uur. Van Soest vroeg of niet-commissieleden dan ook mochten meepraten. „Ja", zei burgemeester s' Jacob, „laten we daar eens over praten". „Nee", zei mevrouw Schenk, „want dan halen we openbaar heid en insvraak door elkaar". De discussie was duidelijk vertroe beld. De Progressieve Hergroepering kwam toen met het voorstel openbaar heid als regel te aanvaarden en beslo tenheid tot de uitzonderingen te maken. Later kon dan wel eens gepraat worden over meepraten in de vergaderingen. Mevrouw s' Jacob zag een psycholo gische moeilijkheid. Tijdens een open bare vergadering besluiten verder ach ter gesloten deuren te vergaderen was stuitend voor het publiek. Het college wilde van tevoren laten bepalen: al of niet openbaar. Helaas kwam niet uit de verf of de aard van de commissie of het te behandelen onderwerp bepalend moest zijn. Toch was de vergadering het er plotseling over een.s dat open baarheid regel moet zijn. Overwinning dus voor mevrouw Schenk. Nu nog vraten over hoe beslist wordt wanneer een vergadering besloten moest zijn. De heer Schapenk tilde niet zo zwaar aan een keer teveel in beslotenheid te vvergaderen, want er was altijd controle achteraf mogelijk door verantwoording te vragen in de eerstvolgende (openba re) raadsvergadering. Het was allemaal zo ingewikkeld ge worden dat de vergadering nodig ge schorst moest worden. Na tien minuten kwamen mevrouw Schenk en de heer Schapenk met vrijwel gelijkluidende voorstellen: in principe openbaarheid (waartoe al besloten was) en in een re- lement uitwerken hoe de commissie be paalde wanneer niet openbaar verga derd werd. De heer J. Verleun (Deers-ums Be lang) vond het toen welletjes en vroeg het hele voorstel terug te nemen en een relement op te stellen. Wethouder Be nink wilde de beslissing openbaarheid of niet laten nemen door commissie en college, op gevaar af dat het aantal commissievergaderingen daardoor toe nam. In het voorstel van b. en w. was ook nog sprake van ad hoe burgers uit te nodigen vergaderingen bij te wonen. Naar aanleiding daarvan ontstond een zeer verwarde discussie over het mee praten van niet-commissieleden. Mevrouw Schenk ontvopte zich als een kampioene van een soort voort gaande democratisering die wethouder Benink uitholling van de bevoegdheden van een raadslid noemde. De heer Verleun maakte het nog mooier: hij vreesde teveel verantwoor- dan «van a.u.b. voor Veenondaal Tot 17.30 uur Van 17.30. 19.30 uur 'i Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 ding aan de achterban te zullen moeten afleggen. Tenslotte werd gestemd over de kwestie of burgers permanent voor commissievergaderingen uitgenodigd moesten worden of ad hoe. Alle elf raadsleden stemden voor het voorstel van het college, dus voor ad hoe. En toen was het bijna half twaalf. SCHERPENZEEL GEBOREN: Marlies, d.v. J. Schuhmacher en I. La ker, (Prinsenlaan 50); Hendrika, d.v. P. ter Maaten en G. van Garderen (Sta tionsweg 448); Cornelia, d.v. W. J. Mijnheer en C. van der Stroom, (Brug. Hoytema van Konijnenburglaan 23); Amstrong, z.v. C. van de Fliert en M. Zandbergen (Plataanlaan 10). Blauwe zone beste melkkoe VEENENDAAL Het jaar 1970 is volgens de politie van Veenendaal niet zo misdadig geweest. Althans, er werden vorig jaar niet zoveel misdrijven geverbali seerd als het jaar daarvoor. De verkeersmisdryven stegen in aantal en de over tredingen vertoonden een flinke staging. De inkomsten uit politiële waarschu wingen (bonnetjes) gingen twee en een half maal over de kop. De politie meent dat het instellen van de blauwe zone in het centrum daaraan niet vreemd is. Er werd bijna f 23.000,geïncasseerd. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS KDK Het aantal verkeersongevallen nam behoorlijk toe: van 502 in 1969 tot 575 in 1970. Vier mensen vonden daarbij de dood; evenveel als in het jaar daarvoor. Veertig mensen werden zwaar gewond en zesennegentig licht gewond. Er werden acht zedendelicten gever baliseerd. Dat is de helft van het aantal in 1969. Ook werd er minder gestolen (194 verbalen tegen 235). Vermogensde licten bleven aardig constant met J9 te gen 18. Ook in Veenendaal neemt het door rijden na een aanrijding toe. Er werden vorig jaar tenminste zestien proces sen-verbaal opgemaakt tegen tien in 1969. Het aantal verkeersovertredingen nam maar liefst met bijna vijfhonderd toe. De politie registreerde op 1 januari jl. 613 vreemdelingen in Veenendaal. Sterkst vertegenwoordigd zijn de Span- VEENENDAAL Raad noch college had er gisteravond behoefte aan nu eens precies uiteen te rafelen hoe de kwestie De Ruiter in het leven is geroe pen ook al gebeurde dat ettelijke tientallen jaren geleden en hoe de be dragen zijn gegroeid die na uiteindelijk door de belastingbetaler op tafel moe ten worden gelegd oni deze affaire uit de weg te ruimen. De in het centrum vap Veenendaal opererende onderneming moet er weg en een commissie van goede diensten heeft voorgesteld aan De Ruiter Han- VEENENDAAL De lichtwedstrijd. die SVP woensdagavond tegen' Kulan speelde, heeft ondanks net slecht be speelbare terrein toch nog enkele leuke staaltjes voetbal te zien te SVP start te met een fel offensief, en na een kwartier spelen moest de uitstekende doelman Van Wakeren de bal uit het net halen, toen Bijl een achterspeler van Kulan zo in het nauw bracht, dat die de bal in eigen doel trapte. (1-0). Na dit doelpunt kwam Kulan meer opzetten en de Panterploeg moest zich gaan beperken tot verdedigen. Toen Roks alleen doorbrak was doelverdedi- ger Roberson kansloos tegen zijn kei lde inzet (1-1) SVP moest diep buigen onder de iruk van Kulan. maar met doelman Robertson aan het hoofd wist de Pan terploeg een tweede doelpunt te voor komen. Tegen de verhouding in nam SVP zelfs weer een voorsprong vlak voor de rust, toen een aanval over de linkervleugel prachtig werd afgerond door Gert van de Bovenkamp (2-1). Na de rust werd bij SVP Van Kooten ver vangen door Job Bolderman en Van Praag door Jan van Remmerden. Kulan wist zich in deze tweede drie kwartier het best aan het veld. dat ver anderd was in een ijsbaan, aan te pas sen en er ontstonden gevaarlijke mo menten voor het doel van de gastheren. Piet Zegers kon nog juist een kopstoot van Roks van de doellijn halen, maar het opdringen van Kulan werd bijna bestraft met een derde doelpunt. Harry Stuivenberg schoot echter te zacht in en Van Wakeren kon redding brengen. In deze wedstrijd werd geen wan klank gehoord, beide partijen waren het er over eens dat de leiding bij de Veenendaalse scheidsrechter Sukkel en bekwame handen was toevertrouwd, terwijl de uitblinkers in het veld v.d. Bovenkamp, Robertson. Stuivenberg. Roks en Blankestijn waren. LEERSUM In een korte nieuwjaarstoespraak onthulde me vrouw C. M. s' Jacob dal de sa menwerking tussen de gemeenten Leersum, Amerongen en Maarn geïnvesteerd zal worden. De on geveer evengrote plaatsen hebben gelijk gerichte belangen vooral op het gebied van de recreatie. De zelfstandigheid van de gemeenten zal bewaard kunnen blijven terwijl toch een grotere efficiency verkre gen wordt en een betere dienstver lening aan het publiek kan worden gegeven. Aan het adres van de minister van binnenlandse zaken en diens staatssecretaris klonk het verwijt dat geen uitspraken werden gedaan in zake van regeringszijde te nemen stappen in het kader van de ge westvorming. Burgemeester s' Jacob had de indruk dat de korte duur die het politieke leven van ministers en staatssecretarissen nog heeftniet vreemd is aan die terughoudend heid. Onderwijl verkeren echter de kleine gemeenten in grote onzeker heid en het ligt dan ook voor de hand dat de besturen zelf initia tieven gaan ontplooien Een groot bezwaar vond me vrouw s' Jacob het ontbreken van een degelijke studie over de sa menvoeging, ,,De gemeenten die met samenvoeging bedreigd wor den moeten gezamenlijk maar een structuur rapport eisen/' zo vond zij. Later in de vergadering deelde de burgemeester plotseling mee dat het college van b. en w. zich laat informeren over het lidmaatschap van het. gewest Utrechtse Heuvel rug. Eerder werd besloten niet deel te nemen aan dit gewest, maar b. en w. overweegt thans een voor stel te doen tot aanvrage van het lidmaatschap. ,,Het is echter voor lopig de vraag of zo'n aanvrage gehonoreerd wordt, aldus mevrouw s' Jacob. EDERVEEN Het eerste achttal van de damclub DCE heeft deze week in het Groenekruisgebouw een 8-12 neder laag geleden in de competitiewedstrijd tegen VRD I uit Renkum. De persoonlijke uitslagen waren als volgt: DCE I-VRD I: St. Vierwindeai-W. v.d. Berg Jr. 0-2; J. v. Hierden-E. Dol man 1-1; J. Boeve-W. Brugmans 1-1; J. de Koning-A. Versteeg 0-2; G. J. v.d. Dikkenberg-W. v.d. Berg Sr. 2-0; G. Vlas tuin-W. Staal 1-1; G. v. Heerdt-H. v. Loon 0-2; B. v. Beek-B. v. Ameron gen 1-1. Stand 6-10. Reglementair 2-2. Eindstand 8-12. In de onderlinge competitie werden drie partijen gespeeld, waarvan de uit slagen volgens de verwachting waren: D. v. Heerdt-M. Hevel 2-0; W. Veldhui zen- J. Slotboom 2-0; B. v.d. Ziel-J. Treels 2-0. t VEENENDAAL Zaterdag 9 januari aanstaande is er klaverjassen in de kan tine van VRC aan de Brinkersteeg. De middag, aanvang half drie, wordt georganiseerd door de Ontspannings commissie van VRC. Iedereen is van harte welkom. VEENENDAAL Op woensdag 20 januari a.s. van 2 tot 3 uur n.m., wordt in het Groene Kruisgebouw alsnog ge legenheid gegeven tot inenting tegen D.T.P. Deze inenting is alleen voor de kin deren, die door omstandigheden vorig jaar verhinderd waren. Voor zover kan worden nagegaan zal aan deze kinderen een oproep worden gezonden. Mocht men van mening zijn, dat zijn kind ook voor deze prik in aanmerking komt. dan kan men informeren op de afdeling inentingen van de gemeentese cretarie. VEENENDAAL De uitslagen 12de ronde onderlinge competitie Veenen daalse schaakvereniging: J. N. ElenbaasJ. W. Boelens 01, A. Jonker—J. C. v. d. Pol Vt—Vt, C. BeyerL. H. Monnee 01, H. Hei kampM. d. Kleuver 10, A. Blanke- spoorE. Zinkhaan afgebr., M. P. v. WettumJ. C. v. Wettum 10, G. H. BlankesteinG. de Koning afgebr., L. Vrijken—G. R. Kets 0—1, J. Hage—C. Baars afgebr. Afgebroken partij F. LuchsingerL. H. Monnee 10. delsonderneming een bedrag van vier ton uit te keren wegens geleden schade en bijna anderhalf miljoen als vergoe ding wegens aankoop en verplaatsing van het bedrijf. Vrijwel alle raadsfracties waren blij met de op handen lijkende oplossing al verheelde men niet dat de resterende onderhandelingen nog wel eens moei lijk kunnen worden. Mevr. Buddingh - De Vries Lentsch (V.V.D.) hoopte dat de financiële pil wat zal worden verzacht door een rijk suitkering ingevolge het saneringsplan voor dit gebied. De heer M. G. H. Hendriks (K.V.P.) vond evenwel dat het schroot maar duur wordt betaald. „Dat is nu eenmaal de prijs die voor de welvaart moet worden neergeteld", zo berustte hij. Wel wilde hij geïnformeerd worden over de alternatieve mogelijkheden als partijen uiteindelijk toch niet tot over eenstemming kunnen komen. De heer G. J. van Deelen (S.G.P.) be kende in het verleden wel eens boos te zijn geweest op de firma De Ruiter, maar gesprekken met de directie had den hem tot een ander inzicht gebracht. Hij was blij met het werk van de com missie van goede diensten al moest hem wel van het hart dat er een stelletje dure jongens aan het werk waren ge weest. De heer C. G. van Hal (P.v.d.A.) merkte op, dat er in deze hele kwestie fouten aan beide kanten zijn gemaakt. Waardering voor het werk van de commissie van goede diensten was er ook bij de voorzitter, die vond dat men zich er in dit geval beslist niet met een Jantje van Leiden had afgemaakt. SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse Schietvereniging scho ten deze week op de binnenbaan de volgende resultaten met de buks: M. Berendse 93, E. van de Werk 92, C. Valkenburg 92, J. ten Broek 91, A van Eist 90, J. Koudijs 89, H. Pater 88, P. Engelenburg 88, A. C. van Dusscho- ten 87, A. Rustenhoven 87, J. Koot 86, B. Geefshuizen 83, J. Visser 82, R. van de Burgt 81, J. van Eist 81, D. Buiten huis 78, J. B. H. Ekkens 77, H. van Ginkel 76, P. ten Hoedt 73 en W. van Wessel 66. Medische dienst Veenendaal De dienst voor de artsen G. Annot, S. T. Heij, H. E. G. Pilon, W. Remme, C. J. van Voorthuizen en J. H. Kets wordt waargenomen op zaterdag 9 januari: C. J. van Voorthuizen; zondag 10 januari: W. Remme. De dienst voor de artsen N. Rijlaars dam. J. Schilperoort en G. J. Verschoor wordt op zaterdag 9 en zondag 10 jan. waargenomen door N. Rijlaarsdam. Apotheek: Zuidersma, Hoofdstr. 53, tel. 12123. Wijkverpleging Zr. J. C. Hajer, Boompjesgoed 191, tel. 12655. -Scherpenzeel en Woudenberg Deze wordt waargenomen door H. Gerritsen, arts, Stationsweg 10, Wou denberg, tel. 03497-1250. Wijkverpleging: Zr. IJ. Bos. v. Reede- weg 3, Renswoude, tel. 08387-1566. Rhenen: 9 jan. dr. Stegeman. tel. 2315; 10 jan. dr. Wijchers, tel. 2328. Renswoude, Ederveen en De Klomp: Dr. Ter Velde, Renswoude, tel. 08387-1450. Amerongen, Eist en Leersum: Dr. v. d. Burg, Putakker 2, Leersum, tel. 03434- 1388. Wijkverpleging: 9 jan.: Amerongen: zr. Rijlaarsdam, Mr. Bosweg 9, Leersum, tel. 03434-1423; Leersum: zie Ameron gen; 9 en 10 jan. Amerongen: zr. D. Reuijl, Kon. Wilhelminaweg 67, Ame rongen, telef. 03434-1759, tot zaterdag 12.00 uur, daarna zie Leersum. Leersum: zr. A. v. Rijsbergen, Kon. Ju- lianalaan 50, Leersum, tel. 03434-1423. tot maandag 8 uur. Opheusden: Dr. Tromp in Dodewaard. tel. 08885-213. Resteren: Dr. Keur in Resteren, telef. 08886-201. jaarden met 277 (221 vorig jaar) ge volgd door de Marokkanen met 114 (117). De sterkte van het politiekorps steeg in 1970 van 41 naar 42 man. De reser- ve-gemeentepolitie telt 25 man. VEENENDAAL De Stichting, Ami- vedi registreerde in de maand decem ber en begin januari de volgende ge vonden dieren: Zwart-klein hondje, wit-zwarte, grij ze vlekjes, groen halsbandje. Fam. Heykamp, Brinkersteeg, 24, Veenen daal; middelgrote hond, grijze vlekken, groene halsband. Steenbergen, Grote Pekken 314, Veenendaal; bruin, wit hondje, Pincher. Van Soest, Dennen laan 37, bis. Veenendaal; bruin-zwarte her der, teef, ongev. 7 maanden. Comelis- sen, Pr. Bemhardlaan 173, Veenendaal; witte duif, met zwarte staat, gev. in de Dijkstraat. Textielfabriek, Dijkstraat 107, Veenendaal. RHENEN „Ik denk met veel dankbaarheid aan mijn Rhenense tijd terug. Er was hier een fijn pu bliek en een prettige samenwerking met alle collega's". Dat zijn woor den van de heer C. van der Ham men, die niet minder dan 20 jaar op het postkantoor in de Grebbestad als PTT-employé heeft gewerkt Er zullen dan ook maar weinig Rhe- nenaren zijn die hem niet kennen. Zijn echtgenote was al evenmin een onbekende in Rhenen en omgeving. Zij heeft destijds de WV voortge holpen als tijdelijk informatrice, als men onthand zat, of met vacatures of met ziekte. De heer Van der Hammen is per 1 januari van dit jaar benoemd tot kantoorhouder in Jutphaas, nadat hij op 1 april van het nu afgelopen jaar al werkzaam was op het di strictspostkantoor te Utrecht op de afdeling personeelszaken. De nieuwe kantoorhouder krijgt de rang van hoofdemployé le klasse. De scheidende PTT-functionaris begon zijn postale loopbaan op 8 ja nuari 1946 in Harderwijk in de rang van kantoorbediende. Daarna volgde op 1 augustus 1949 de bevordering tot employé 3e klasse-kantoorambte naar. Op 1 april 1950 werd dat em ployé tweede klasse en op 1 april 1961 werd Van der Hammen bevor derd tot employé eerste klasse. Op 1 april 1964 werd hij hoofdemployé. In datzelfde jaar slaagde hij voor het vakexamen in de PTT-dienst le en 2e gedeelte. In 1950 kwam hij naar Rhenen. Regelmatig kwam hij buiten Rhe nen. Vanaf begin 1965 verving hij steeds de beheerders van de bijpost kantoren in Utrecht. In verband met de woningnood in Jutphaas zal het nog wel even duren voordat de heer en mevrouw Van der Hammen gaan verhuizen, maar hoewel men dus enige tijd in Rhenen blijft wonen, zal men het vertrouwde gezicht op het postkantoor niet meer zien. Van af vrijdag 8 januari is het postkan toor in Jutphaas zijn domein. ira ZONDAG 10 JANUARI 1971 Ned. Herv. Kerk Veenendaal Oude Kerk: 9.30 u. kand. Van der Sluis, 16.30 u. ds. Wisgerhof. Julianakerk: 9.30 u. ds. Jongerden, 19.00 u. ds. Van Assenbergh (afscheid). Vredeskerk: 9 u. en 10.30 u. ds. Vroeg indeweij, 16.30 u. ds. Jongerden. Sionskerk: 9.30 u. ds. Vermaas te Hui zen, 16.30 u. ds. Vos te Amersfoort. De Hoeksteen: 9.00 u. ds. Terlouw, 17.30 u. ds. Vroegindeweij. Bejaardencentrum: 10.30 u. ds. Terlouw. woensdag 13 jan. 19.30 u. de heer Jon ker. Veeneind: 15.00 u. ds. Van Viegen. Dijkstraat: 14.45 u. de heer Jonker. Herv. Gemeente „Sola Fide": 10.00 uur: dr. Thoomes en 17.30 u. ds. Nijeboer. Geref. Kerk Brugkerk: 9.30 u. en 17.00 u. ds. Fer- werda (bed. H.A.). Petrakerk: 9.30 u. en 17.00 u. ds. Ytsma (bed. H.A.); zaterdag 9 jan. 19.30-20.00 u.: Avondstilte. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) De Poortkerk: 9.30 uur en 17.00 uur ds. Pool. Chr. Geref. Kerk Bethelkerk: 9.30 u. en 17.00 u. ds. Bies- ma (voorber. H. A.). Pniëlkerk: 9.30 u. en 17.00 u. ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 uur en 18.30 u. ds. Wink. Geref. Gemeente (Syn.): 9.30 u. en 17.00 u. leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. ds. G. M. Spel berg uit Utrecht. R.-K. Kerk Salvatorkerk: zaterdag 18.45 u. en zon dag 9.00 u. en 11.00 u. H. Mis. Willibrorduskerk: 10.00 H. Mis. Leger des Heils: 10.00 u. Heiligingssa menkomst en 19.30 u. Verlossings samenkomst. Scherpenzeel Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. en 6.30 u. ds. G. Westland. Geref. Kerk: 10 u. ds. J. P. Bos, bed. H. Avondmaal en kinder-nevendienst van 5-8 jr.; 6.30 uur: Bediening H. Avondmaal en nabetrachting ds. J. P. Bos. Geref. Gemeente: 10.00 u. en 6.30 uur de heer B. Roest. Geref. Gemeente: 10.00 u. en 6.30 uur: leesdienst in het noodgebouw aan de Holevoetlaan. Vrije Evang. Gemeenten: 10.30 u. ds. W. E. v. Petegem in het ver.geb. aan de Molenweg. R.-K. Kerk: 9.15 u. bediening H. Mis in het ver.geb. aan de Molenweg. Renswoude Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 u. ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 il ds. Jon kers. R.-K. Kerk: Zaterdag 9 jan. 18.45 u. in Geref. kerk: Eucharistieviering. Ede Oud Geref. Gem.: 10.00 en 15.30 u. ds. J. v. d. Poel. Rhenen Ned. Herv. Kerk (Cuneraweg): 18.30 u. ds. D. v. d. Ent Braat uit Scherpen zeel. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 u. ds. J. Goldschmeding (bed. H. A.). Oud Geref. Gem.: 10 en 18.00 u. lees dienst. Geref. Gem. (Syn.): 10 en 17.30 u. lees dienst. Geref. Gem. (in Ned.): 10 en 18.30 u. ds. Van Beek uit Opheusden (bed. H. A.)« Ederveen Ned. Hen'. Ker„k: 9.30 u. ds. Noorder- graaf uit Ede; 18.30 u. ds. Van Ginkel uit Bennek om. Geref. Gem. (in Ned.): 9.30 en 18.45 u. ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 15.00 u.. lees dienst, maandag 11 jan. 19.00 u. ds. Mieras uit Krimpen aan de IJssel. Eist Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.00 u. ds. J. v. Malenstein ('s morgens bed. H.A.), Leersum Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. B. Koole. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 u. ds. P. M. Brouwer (bed. H. A.). Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.00 uur: leesdienst. Overberg Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. ds. J. van Noort; 18.30 u. ds. P. Zijlstra, Scher penzeel (bed. H. A.). Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 u. lees dienst. Amerongen Ned. Herv. Kerk (Andriesweg)zaterdag 9 jan. 19.00 u.: Avondgebed; zondag 10 jan. 10.00 u. ds. G. Kaastra, 18.30 uur ds. J. v. Noort (bed. H. A.). De Uithof: 10.00 u. jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 u. ds. A. M. de Hoogh. N.P.B.: Geen opgave ontvangen.

De Vallei | 1971 | | pagina 5