Verkiezingsprogram IN RUSLAND IS JOOD DERDERANGS BURGER Canada neemt vis-met-kwik in beslag Prijswinnaars van de Kerstpuzzel Prawda: Westen misleidt Joden Marokkaanse zeeman beroofde 20 burgers van f 45.000 Canadees met poes naar Peking „Hechtere samenwerking landbouworganisaties Prijsverlaging winterpot f4.25 Voor hof 8 jaar geëist voor hulp bij doden vrouw Over de grenzen Censuur 55 Alia Rusinek vecht voor hereniging met haar man Prof. Drees jr, lijsttrekker Gouden bloem van Rheydi voor prins Bernhard Chr. Plattelands jongeren willen: Kandidatenlijst van ARP Bomm en werper in VS neergestort: negen doden V) NW-BOND MET METAAL-CAO AKKOORD I ZATERDAG 9 JANUARI 1971 c5 .55 SPREIDING BELASTING CENTRALE BOND MIDDEL Vanaf 1 januari a.s. kost de winterpot - een heerlijke Hollandse maaltijd - nog maar (was 4.50) inclusief bedieningsgeld en BTW. Verkrijgbaar in de meeste stations restaurants. voordelig uit met NS KIL DOORGEZET DS '70 wil „werkelijke prioriteit woningbouw DEN HAAG Het hoofdbestuur van DS '70 wil werkelijke prioriteit geven aan de woningbouw, niet alleen wat betreft aantal en kwaliteit, maar ook inzake de plaats in het land, waar gebouwd wordt. Aldus vrijdag dr. W. Drees jr. in een toelichting op het ontwerp-verkiezingsprogram van zjjn partij. Het congres van DS '70 dat op 12 en 13 maart bijeenkomt, zal het program definitief vast stellen. DEN HAAG Prof. dr. W. Drees jr. wordt bij de komende Kamer verkiezingen lijsttrekker van DS '70. Verwacht wordt dat de par tijraad 23 januari zal instemmen met deze voordracht van het par tijbestuur. Prof. Drees heeft ontheffing uit zijn functie van thesaurier-gene- raal gevraagd en tevens verzocht hem tot de Kamerverkiezing bui tengewoon verlof te verlenen als hoofdambtenaar van het ministe rie van Financiën. De betrekking van thesaurier- generaal acht prof. Drees van zo danige aard dat hem de vervul ling daarvan onverenigbaar lijkt met het gelijktijdig optreden als politicus en in het bijzonder het optreden tijdens de verkiezings strijd als lijstaanvoerder van een politieke partij. VANCOUVER De Canadese auto riteiten hebben 17 ton hondshaai in be slag genomen, die voor een mens ge vaarlijke hoeveelheid kwik zou bevat ten. De hondshaai zou naar West- Duitsland uitgevoerd worden. Er wordt nu in de zee voor de Canadese westkust gespeurd naar de bron van het kwik. Voor de westkust van Canada wemelt het van hondshaai, een vissoort die ruim een meter lang kan worden. In mei 1969 nodigde het Canadese ministe rie van visserij Japanse reders uit hier te gaan vissen in de hoop een nieuwe industrie in het leven te kunnen roe pen. DüSSELDORF Prins Bernhard krijgt in september de „Gouden bloem van Rheydt", een stad in de Westduite- se deelstaat Noordrijn-Westfalen. De Prins zal de prijs op 2 september in Rheydt in ontvangst nemen. Hij krijgt de prijs omdat hij zich als voor zitter van het „World Wildlife Fund" verdienstelijk heeft gemaakt voor het behoud en de verfraaiing van het land schap. De prijs is eerder uitgereikt aan de voorzitter van de Duitse maatschappij voor tuinbouw, de Zweedse graaf Len- nart Bernadotte, en aan de voorzitter van de Franse maatschappij voor tuin bouw, Pierre Schneijter. Tot de prijswinnaars van onze Kerstpuzzel behoren: W. J. H. van Dorth, Weikamperweg 57, Hoender- loo: A. Spek-Vonholt, Wiesselseweg 8. Apeldoorn: R. Ploeger-Kuipers, Ooigestraat 2, Echteld en R. v. d. Hoef, Parallelweg 121, Veenendaal. Zij zullen binnenkort een postwissel ontvangen. Bepleit wordt ondermeer vergroting van de woningwetbouw en de overige gesubsidieerde woningen met elk 7.500 woningen. Dr. Drees jr. meent, dat er nog al eens in de Kamer gesproken wordt door leden, die zelf bij de onderhavige materie betrokken zijn. Zo goed als er een stelling is: geen rechter in eigen zaak, zo moet ook gelden: geen wetge ver in eigen zaak, aldus dr. Drees. Er zijn, zo zei hij, Kamerleden die een functie hebben bij een pressiegroep en in de Kamer dan gaan pleiten voor die groepen. „Dit is er de oorzaak van, dat een opwaartse druk ontstaat op de over heidsuitgaven, en dat er een gebrek aan kritisch bezien is", aldus dr. Drees. Buitenlandse politiek: DS '70 staat loyaal tegenover de alliantie, de collec tieve veiligheid en de Europese samen werking. Binnenlandse politiek: DS '70 maakt ernstig bezwaar tegen de overbesteding. De partij vindt inkomensverdeling van groot belang. Er moet een betere spreiding van de bevolking en van de bestaansbronnen over Nederland komen. Emigratie naar Australië, Canada en Nieuw-Zeeland dient bevorderd te worden. Op ruime schaal zal er bovendien voorlichting moeten komen over wat in het ontwerp „family planning" wordt genoemd. DS '70 wil ook meer werk maken van het voorkomen van verontreiniging. DS '70 pleit voor de optrekking van de aow-uitkering voor gehuwden tot het netto-minimumloon. De kinderbij slag moet vereenvoudigd worden en ge geven worden voor het derde en de volgende kinderen tot het achttiende jaar. Voor het eerste en tweede kind moeten dan compenserende maatrege len op het gebied van de loon- en in komstenbelasting getroffen worden. DS '70 acht verhoging van de belas tingtarieven niet noodzakelijk. Gedacht wordt in het bijzonder aan verhoging van de belastingvrije voet en tariefs verlaging bij loon- en inkomstenbelas ting. DS '70 wil één landelijk orgaan voor planning en financiering van de wegaanleg. AMSTERDAM „In mijn ge boorteland is „Jood" een scheld woord, een grove belediging. Wij voe len ons vreemdeling in het land waar we geboren zijn". Dit zei gisteren Alia Rusinek, een jonge Russische Jodin, die sinds no vember buiten de Sowjet-Unie po gingen doet voor hereniging met haar man, die nog in Rusland is. Zij is nu een paar dagen in Neder land en heeft in Amsterdam een re laas gedaan over het antisemitisme in Rusland. Alla Rusinek had, na twee jaar ijveren, pas toestemming gekre gen naar het buitenland te reizen, toen zij getrouwd was. Als zij niet van de geboden mogelijkheid ge bruik had gemaakt, zouden de Rus sische autoriteiten haar nooit meer hebben laten gaan. Zo vertelde zij. Haar man moest achterblijven. Hij kan wèl met haar telefoneren. Uiterlijk onbewogen vertelde Alla Rusinek hoe Joden in Rusland ge dwarsboomd worden in hun maat schappelijk leven. Hoe zij in hun be drijf als enige worden ontslagen bij een „reorganisatie" (als zij al wor den aangenomen), hoe vaak hun gan gen worden nagegaan door agenten van de K.G.B. (de Russische veilig heidsdienst) en hoezeer hen van kindsbeen af wordt ingeprent, dat zij derderangsburgers zijn. „Joodse cultuur wordt ons catego risch onthouden," zo zei zij. Pas op haar achttiende jaar hoorde Alla van het bestaan van een synagoge. Russische overheid het antisemitisme zou bestrijden. Mevrouw Rusinek zei, dat er na de periode Stalin in de Sowjet-Unie sprake was van liberalisatie, maar dat zij het gevoel heeft dat de hui dige regering spijt heeft van deze verlichte politiek. Tot maandag blijft Alla Rusinek in Nederland. Rabbijn Soetendorp jr. begeleidt haar. Binnenkort vertrekt zij naar de Verenigde Staten. Op school was zij de beste leerling, maar in haar klas was zij de enige, die niet werd toegelaten tot de uni versiteit. Alla Rusinek zei met na druk, dat de Russische Joden weten van het Westerse protest. „Het is zo belangrijk het gevoel te hebben niet alleen te staan in de strijd tegen die enorme macht". Een aperte leugen noemde de Rus sin een alinea in een artikel in het Engelse dagblad „The Herald Tri bune", waarin wordt gesteld dat de MOSKOU De Pravda heeft vrijdag de beschuldiging geuit dat buitenlandse vijanden van de Sovjet-Unie proberen Russische joden te verleiden naar Israël te emigreren ondanks het feit dat de Joden in hun eigen land „rui me, gelijke rechten" hebben. De Pravda, getuigend van een harde lijn in de omstreden kwes tie, schrijft dat het „wereld im perialisme" en Zionisme „gemene methoden" gebruiken om het pa triottisme der Russische Joden te ondermijnen. In het artikel worden de ra diostations „Voice of America" en „Radio Free Europe" aangevallen wegens hun aandeel in de anti- Sovjet-campagne in het buiten land. De Pravda, die twee pagina's wijdt aan het artikel, zegt dat buitenlandse propagandisten hel den hebben gemaakt van bepaal de „verachtelijke verraders" die onware verhalen hebben geschre ven over de Sovjet-Unie. Men kan hierin een uitval zien naar auteurs als Andrei Amalrik en Anatoly Marsjenko die beiden een straf uitzitten in een arbeids kamp omdat hun boeken naar het buitenland zijn gesmokkeld en daar gepubliceerd. Het strakke standpunt ten aan zien van de emigratie van Russi sche Joden verscheen in de Prav da juist een dag nadat de twaalf de veroordeling was gevallen in een proces tegen personen die zich zouden hebben schuldig ge maakt aan pogingen tot kapen van een vliegtuig. De Joden in het complot wer den gearresteerd „voor zij hun plan tot uitvoering konden bren gen" en zijn allen veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Volgens het artikel in „Pravda" zijn de belangen van de Joodse arbeiders „tegengesteld aan die van de Joodse financiële magna ten, bankiers en industriëlen, in welk land deze ook mogen le ven". ROTTERDAM Een Marokkaanse zeeman, die illegaal in Nederland ver bleef, heeft kans gezien in Rotterdam twintig burgers te beroven van in to taal 45.000,-. Het is de 27-jarige M. A., die voor de officier van justitie is geleid. De man heeft bekend dat hij in de afgelopen tijd kans heeft gezien de mensen het geld afhandig te maken. Zijn slachtoffers zocht hij zorgvuldig uit. Hij maakte een praatje met ze en beroofde ze ondertussen van hun porte feuille op portemonnee. Hij liep tegen de lamp toen hij in een café in Katen- drecht een Engelse zeeman trachtte te beroven van 45 Amerikaanse dollars. Dit zag een andere cafébezoeker. De Marokkaan nam de benen, achtervolgd door de cafébezoeker, die zag dat hij een eindje verderop een ander café binnenging. De inmiddels gewaar schuwde politie kon de berover op zijn aanwijzing aanhouden. (Van één onzer redacteuren) AMERSFOORT Een groot deel van de achtduizend leden tellende Neder landse Christelijke Plattelands Jongeren Bond is van oordeel dat er iets aan het huidige patroon van de landbouworganisaties veranderd moet worden. Men wil weliswaar het huidige bestel, historisch gegroeid, niet zonder meer over boord gooien, maar men streeft toch naar een hechtere samenwerking met de niet gelijk gerichte standorganisaties, vooral op vaktechnisch en economisch gebied en op het terrein van de afzet zonder evenwel de mogelijkheden te willen ver liezen, die de eigen levensbeschouwelijke basis waarop de christelijke organi saties zijn gestoeld, bieden. Dit bleek tijdens de agrarische stu diedag, die vrijdag in Amersfoort door de NCPJB werd gehouden. Men ziet bij de jongeren in de toekomst nog maar weinig kans om gescheiden op te treden waar het een algemeen landbouwbeleid betreft. De jongeren willen een organi satievorm waarbij bundeling van krachten op vaktechnisch gebied in al zijn facetten mogelijk is zonder dat het levensbeschouwelijk, leës christelijk, karakter van de organisatie geheel ver loren gaat. In grote trek ken steunden de jongeren de gedachten van ir. J. W. Hylkema, hoofdredacteur van De Boerderij, die stelde dat de eni ge oplossing van de huidige landbouw problemen ligt in de ombouw van de drie standsorganisaties tot een centrale boerenbond die het zakelijk en econo misch handelen van de landbouw kan beheersen en tegenover de overheid als een eenheid kan optreden. Voorts stelde hij dat men zich vanuit een organisatie beter kan en moet inspannen voor de afzet dan nu voor de produktie ge schiedt. Er moet ook meer inspraak ko men in de organisatie, aldus ir. Hylke ma, die meende dat er in de specifiek levensbeschouwelijke organisaties vaak een menselijker, meer bewogen sfeer heerst dan in sommige algemene, al on derkende hij het gevaar niet dat mede daardoor het technische aspect wel eens in het gedrang kan komen. De algemeen secretaris van de CBTB, drs. P. Bukman, die aan het vaktechni sche aspect van de landbouworganisa ties op levensbeschouwelijke basis niet al te zwaar tilde, wilde wat meer socia le zorg gewijd zien aan de belangen van hen die de landbouw moeten verla ten. Hij constateerde dat op het tech- nisch-economische vlak de samenwer king al zeer ver is gevorderd doch de behoefte aan een centrale organisatie zag hij niet, al wilde hij niet ontkennen dat de vraag daarnaar in de toekomst zou kunnen versterken. De idee om een enquête naar die vraag in te stellen vond veel instem ming. De directeur van de Chr. Hogere Landbouwschool te Dronten, ir. H. van Harten, zag de christelijke organisatie niet als doel, maar als middel. Hij ADVERTENTIE dacht evenwel wel dat er vele zaken zien waarbij een verschil in levenshou ding geen belemmering behoeft te zijn bij de benadering daarvan. De huidige problemenin de landbouw zullen zich echter toespitsen op mensen en bij de oplossing daarvan zou hij toch de christelijke visie niet graag ontberen. UTRECHT De uitslag van de vrij dag in Utrecht gehouden stemming der kiesverenigingen van de ARP voor de kandidatenlijst voor de Kamerverkie zingen 1971 is als volgt: 1. mr. B. W. Biesheuvel, Aerdenhout; 2. mr. W. Aantjes, Utrecht; 3. drs. J. A. Bakker, Wassenaar; 4. B. Roolvink, Hil versum; 5. dr. A. Veerman, Rijswijk; 6. drs. J. Boersma, Zeist; 7. mej. J. van Leeuwen, Zoetermeer; 8. dr. C. Biertien, Geldrop; 9. M. W. Schakel, Hoornaar; 10. Tj. Walburg, Sint-Annaparochie; 11. J. H. Grosheide, Den Haag; 12. dr. N. G. Geelkerken, Leiden; 13. drs. J. E. de Koning, Voorschoten; 14. mr. J. N. Scholten, Andel; 15. dr. A. J. Vermaat, Voorthuizen; 16. A. van Es, Wassenaar; 17. drs. A. Schouten, Smilde; 18. H. A. de Boer, IJmuiden; 19. mr. G. C. van Dam, Nootdorp; 20. mevr. J. G. Kraaije- veld-Wouters, Heerhugowaard; 21. J. van der Ploeg, Groningen; 22. mr. P. J. A. Idenburg, Den Haag; 23. dr. B. Goud zwaard, Schoonhoven; 24. dr. W. De- kwaadsteniet, Rotterdam; 25. drs. G. M. Kerkhof, Middelburg. De nummers 26 tot en met 30 worden per Kamercentrale aangewezen. DEN HAAG De bondsraad van de metaalbedrijfsbond NW heeft zich vrijdagmiddag unaniem verenigd met de inhoud van het akkoord dat de on derhandelingsdelegaties van werkge vers en van werknemers hebben be reikt over de nieuwe collectieve arbeid sovereenkomst in de metaalnijverheid. Die cao zal moeten gelden van 1 janua ri jl tot en met 31 december. HONG KONG: Met zes leden van zijn staf en zijn favoriete poes ,,Grey- malkin", keurig in een mandje op de coupétafel, is de Canadese zaakgelas tigde John Frazer (l) per trein naar Peking vertrokken, waar hij de Cana dese ambassade zal betrekken. De ambassade zal zijn poorten een week na de aankomst van het gezelschap openen. DEN HAAG De advocaat-generaal bij het gerechtshof in Den Haag heeft gisteren bevestiging geëist van het von nis van de rechtbank in Dordrecht, waarbij de 60-jarige Marinus V. uit Dordrecht wegens het medeplegen van moord veroordeeld werd tot een gevan genisstraf van acht jaar met aftrek van voorlopige hechtenis. V. heeft samen met zijn chef en vriend de 46-jarige A. K. uit Papendrecht op 4 december 169 diens 44-jarige echtgenote Neeltje om het leven gebracht. Beide mannen hadden de vrouw op 4 december afgehaald van het station in Dordrecht. Zij was voor familiebezoek naar Zeeland geweest. In de auto van K. had V., die op de achterbank zat, de vrouw met een van K. gekregen 3,5 cm dikke ijzeren staaf op het hoofd gesla gen. Op het industrieterrein van Pa pendrecht hadden zij de nog gedeelte lijk bij kennis zijnde vrouw om beur ten onder water gehouden. Bij het on derzoek bleek verdrinking de doodsoor zaak te zijn geweest. Na de moord had K. 's avonds zelf de politie gebeld. De twee mannen kenden elkaar al ja ren en hadden vaak gesproken over hun huwelijksmoeilijkheden. Op hun werk bij de gemeentelijke dienst voor sociale werkvoorziening in Dordrecht, waar K. hoofdopzichter en V. werk meester was. beraamden ze plannen om de vrouw uit de weg te ruimen. V. zeg de steeds zijn medewerking toe. De president van het hof haalde aan dat K. aan V. 2000 had toegezegd, be stemd voor de huur van een huis waar V. met een vriendin wilde gaan samen wonen. Volgens een psychiatrisch rap port kan V. zijn daad slechts in ver minderde mate toegerekend worden. De advocaat-generaal mr. De Lint, zei dat de rol van V. in de besluitvor ming om Neeltje uit de weg te ruimen zeker niet ten achter gesteld moet wor den bij die van K. Hij nam ook in overweging dat V. kil doorzette toen K. in de auto in paniek raakte. „In de fei telijke gang van zaken had V. het be langrijkste aandeel". Mr. De Lint achtte een gelijke straf voor V. en K., die ook acht jaar kreeg maar niet in hoger beroep is gegaan van het rechtbankvonnis, op zijn plaats. V's raadsman, mr. Bleeker uit Dor drecht meende dat er geen sprake is van moord, maar van doodslag, omdat de voorbedachte raad heeft ontbroken. „Hij heeft zich nooit gerealiseerd dat het ooit echt tot doden zou komen. Dat is pas gebeurd tijdens de rit van het station in Dordrecht tot de Merwede- brug", aldus mr. Bleeker. Hij wees voorts op de grote mate van onderwor penheid van zijn cliënt aan K. „Hij kan zich niet tegen de plannen van een mentaal sterkere figuur verzetten". Mr. Bleeker vond een straf als door de offi cier van justitie in Dordrecht geëist, namelijk zes jaar met aftrek, begrijpe lijk en juist. Het hof zal op 22 januari arrest wij zen. CHARLEVOIX (Michigan) Een B52 bommenwerper van de Amerikaan se luchtmacht is gisteren met negen be manningsleden aan boord in het Michi- ganmeer neergestort. Volgens ooggetuigen had zich een ontploffing aan boord van het vliegtuig voorgedaan. Vliegtuigen en schepen van de kust wacht hebben gedeelten van het vlieg tuig opgepikt maar konden geen spoor van eventuele overlevenden vinden. TAe vooruitzichten op een ongebrei delde doorstroming van het nieuws in de wereld blijven somber. In 1970 hebben zich enkele verbete ringen voorgedaan, in Argentinië en Indonesië bijvoorbeeld, maar deze vooruitgang is in het algehele beeld ongedaan gemaakt door achteruit gang elders. Moskou heeft de regels gehandhaafd die werden ingevoerd toen in de da gen van Kroestsjef rechtstreekse cen suur op nieuws naar het buitenland werd opgeheven. Maar er is een zwa re indirecte censuur gebleven, waar onder correspondenten voor hun be richtgeving kunnen worden uitgewe zen. Het Tsjechoslowaakse bewind heeft de schroeven aangedraaid. De meeste of ficiële bijeenkomsten waren verboden voor de pers, en zelfs de data van die bijeenkomsten werden niet tevoren bekendgemaakt. Een aantal westelij ke correspondenten werd door Praag uitgewezen en in tijden van te ver wachten spanning werden visa ongel dig verklaard. Het Griekse kolonelsbewind voegde de buitenlandse correspondenten toe aan haar lijst van journalisten die onder worpen zijn aan het strafrecht en verklaarde dat overtreders die zich buiten Griekenland bevinden, bij verstek berecht kunnen worden. Een gevangenisstraf van minimum een jaar en 3333 dollar boete is ingesteld voor elke journalist die naar het oor deel van het bewind valse informatie heeft gepubliceerd welke het „ver trouwen in de staat" zou kunnen aantasten. Eerst gold dit alleen voor Griekse journalisten. Spanje oefent nacensuur uit, wat bete kent dat kranten zichzelf moeten censureren. Spaanse journalisten kunnen beboet of gevangen gezet worden voor nieuws dat de regering niet aanstaat. Een half uur voordat de krant ter perse gaat moet een exemplaar aan de regering worden voorgelegd. In Portugal is het systeem ongeveer hetzelfde, maar daar is de regering bijzonder streng wat de commentaren betreft. Jn de meeste landen van hét Arabi sche Midden-Oosten is de cen suur streng gebleven. Corresponden ten die linkse landen bezoeken mogen zich niet vrij bewegen. Gewoonlijk vermijden zij de censuur door naar een ander land te gaan om hun be richten te versturen. In de conserva tieve of gematigde landen kunnen zij zich vrij bewegen, maar de censuur, de transmissie-vertragingen en het onpraktisch gebruik van de telefoon leiden er toe, dat Beiroet de beste oplossing biedt om het nieuws uit te zenden. De regering van Jordanië heeft wegens het conflict met de Palestijnse guer rilla's haar controle op de informatie verscherpt. /n Egypte deed zich geen verandering voor. Uitgaande telegrammen zijn onderworpen aan blinde censuur, wat betekent, dat een correspondent niet wordt verteld wat is geschrapt en ook niet of zijn bericht in zijn geheel is aangehouden. Voor telefonische ko pij is er een verandering gekomen. Vroeger luisterde een censor elk ge sprek met de buitenwereld af en ver brak de verbinding als hij meende dat een correspondent verboden ma teriaal dikteerde. Thans wordt telefo nisch kopij behandeld als radio-kopij. De tekst wordt eerst voorgelegd. Soms suggereert de censor verande ringen of doorhalingen, maar is de tekst goedgekeurd, dan zijn er geen belemmeringen meer. Het strengst is de censuur op militaire zaken. Ook is er veel censuur aan de bron, omdat de autoriteiten vrijwel ontoegankelijk zijn. In Israël duurt de militaire censuur voort, zonder dat er aanwijzingen zijn dat de regering haar zal opheffen of temperen. De buitenlandse pers vereniging streeft voortdurend naar opheffing. n Latijns-Amerika, zo zegt het in ternationale persinstituut, leidt de pers een bloedend bestaan onder de slagen van het rechtse en linkse ex tremisme". Het is het beleid van Cu ba dat soms wordt doorbroken om Amerikaanse correspondenten uit te sluiten. Chili heeft een nieuw linkse regering, maar niets wijst er op dat er maatre gelen komen om te verhinderen dat andere landen naar waarheid over Chili worden ingelicht. President Sal vador Allende heeft beloofd de pers- vrijhid te zullen handhaven, maar de directies van sommige kranten zijn hierop niet gerust. In Brazilië heeft 1970 in tegenstelling tot 1969 geen rechtstreekse censuur gekend van de buitenlandse pers. Maar aan de andere kant werd er achter de schermen meer druk uit geoefend op de buitenlandse corres pondenten van wie een aantal werd ontboden aan de militaire regering „uitlegging te geven van hun artikel." Tn Nigeria is er sinds het einde van de burgeroorlog nagenoeg geen belemmering geweest op de export van nieuws. In het grootste deel van West-Afrika is de toestand bevredi gend. De regering van Zuid-Afrika oefent scherpe controle uit op visa en ver blijfsvergunningen voor buitenlandse journalisten, hoewel er geen officiële censuur op binnenkomend of uit gaand nieuws bestaat. Rhodesië heeft geen censuur, maar een twaalftal individuele journalisten wordt het werken belet. Dit is ook gebeurd in Malawi. De Portugese kolonies Mozambique en Angola kennen dezelfde beperkin gen als hun moederland.

De Vallei | 1971 | | pagina 5