Drie gemeenten van 10- tot 20-duizend mensen „Wat hier gebeurt mag iedereen zien..." Proeven uit keuken en cultuur ROEMENEN VEERTIEN DAGEN NAAR RHENEN Afscheid ds. Van Assenbergh Indeling SKF-teams Kantongerecht Wageningen Operatie '70 vergaderde Valpartijen Veenendaal Brand in Huis aan de Grift Renswoudenaar breekt wervel Verloren en gevonden NVV-vrouwen komen bijeen Huisvrouwen naar Willem GMvL houdt vergadering VALLEI? Belt u dan even a.u.b. ,™T:! 10550 -„'"J; 11070 VERGADERING HONKBALLERS Badminton Toppositie door zege gehandhaafd Actie tegen plastic als verpakking OVERLADEN KARAKTER RAZEN MAANDAG II JANUARI 1971 Herindeling op Utr. Heuvelrug AMERONGEN/LEERSUM De Heuvelruggengemeenten van de provincie Utrecht staat een herindeling te wachten. Gedeputeerde Staten vinden dat een drietal gemeenten moet worden gecreëerd met een inwonertal tussen 10.000 en 20.000 waarvan Rhenen met het huidige territoir er één is. De gemeenten die het nauwst bij de herindeling betrokken zullen worden zijn verder Amerongen, Leersum, Doorn en Maarn. VEENENDAAL De heer H. M. v.d. H. aan de Buurtlaan-Oost wilde zater dagmorgen de gladheid voor zijn huis bestrijden door zand te strooien. Hij gleed echter uit en kneusde een aantal ribben. Hij is overgebracht naar het Julianaziekenhuis. De 62-jarige mevrouw R. kwam za terdag in haar woning in het Prins Willem Alexanderpark te vallen, waar bij zij een heup brak. Ook zij werd in het Julianaziekenhuis opgenomen. RHENEN Zaterdagochtend werd Rhenen's brandweer gealarmeerd voor een binnenbrand in het onbewoonde huis-aan-de-Grift aan de voet van de Grebbeberg, voorheen bewoond door de familie Van Deelen. Tot nog toe onbe kenden hadden in de kelder liggend pa pier in brand gestoken. De spuitgasten wisten het vuur in de kiem te smoren. Al vele maanden is het aardige huis je het mikpunt van vandalen. Zodra het door genoemde familie was verla ten heeft men er niet tegenop gezien dakpannen en ramen te vernielen en ook gedeelten van de gevels ^te bescha digen. Er werd o.m. een oude water pomp afgebroken. RENSWOUDE Tot tweemaal toe raakte de Renswoudenaar H. C. v. d. B. met zijn auto bij een verkeersongeval betrokken. Eerst in Scherpenzeel bij het gemeentehuis, en later, op weg naar huis in Renswoude. Hier liep hij een halswervelfractuur op. Hij is naar het streekziekenhuis in Bennekom overge bracht. Het college van Gedeputeerde Staten heeft de burgemeesters en wethouders van de gemeenten ingelicht over de re organisatie, met de mededeling dat die onontkoombaar is. De herindeling zal behalve eventuele samenvoegingen ook onderlinge grenscorrecties moeten omvatten, en het geheel moet toerei kend zijn voor minstens 25 jaar. Op 15 februari is er in het provincie huis een bijeenkomst onder voorzitter schap van gedeputeerde De Geer van Oudegein, waar in een open gesprek de toekomstige bestuurlijke indeling van zuidoost Utrecht wordt doorgepraat. Behalve de genoemde gemeenten zijn ook Veenendaal, Langbroek, Cothen en Wijk bij Duurstede van het plan op de hoogte gesteld. Bij de huidige beschou wingen omtrent de toekomstige taak stelling en ontwikkeling van het zui doosten der provincie moet rekening worden gehouden met het Streekplan Utrechtse Heuvelrug. Dit plan geeft Doom, Maarn, Leersum, Amerongen en ook Rhenen een overwegend recreatie ve bestemming. Voor sterke groei komen zij niet in aanmerking. De recentste richtgetallen voor de bevolkingsomvang zijn: Leer sum 6000 in 1980 en 9000 in 2000; Ame rongen 6000 in 1980 en eveneens 6000 in 2000; Rhenen 16.000 in 1980 en 18.000 in 2000. Met uitzondering van Rhenen moet het zelfstandig voorbestaan van de Heuvelruggemeenten, volgens ministe riële overwegingen, op zijn minst twij felachtig worden geacht, op grond van het inwonertal. De richtlijnen gaan er echter van uit dat in dergelijke geval len het opheffen van gemeentelijke zelfstandigheid een minder „automa tisch" karakter heeft, dan bijvoorbeeld van gemeenten met minder dan 3000 ELST Gevonden: groene wollen muts; verloren: doublé horloge en glacé handschoen. Inlichtingen: Rijkspolitie Eist. inwoners (in Utrecht: Langbroek en Cothen). Gemeenten met een inwonerta 1 tus sen 3000 en 6000 komen voor opheffing in aanmerking wanneer op hun terri toir ingrijpende structurele wijzigingen zijn te verwachten. Onderzoek zal nog moeten uitwijzen of samenvoeging in dit verband de beste oplossing is. G.S. achten het van belang, alvorens tot het formuleren van een ontwerp plan wordt overgegaan, de gevoelens van de bij de herindeling betrokken ge meentebesturen te kennen. Er wordt vooralsnog niet uitgegaan van de ge dachte dat in vergelijking met de hui dige gemeenten, nieuwe worden ge vormd van zeer grote omvang. Het creëren van drie gemeenten van tussen 10.000 en 20.000 inwoners ver dient aanbeveling, aldus G.S., uitgaande van de situatie dat Veenendaal en Wijk bij Duurstede als groeipolen kunnen worden aangemerkt, en dat door sa menvoeging van Woudenberg, Scher penzeel en Renswoude een nieuwe ge meente ontstaat, die in het jaar 2000 circa 23.000 inwoners telt. Doel van de herindelingsgedachte is aanpassing aan schaalvergrotingen el ders en daarmee de mogelijkheden scheppen tot verwezenlijking van een efficënter en slagvaardiger openbaar bestuur. Op welke wijze uiteindelijk een optimale bestuurlijke indeling in zuidoost Utrecht vorm gaat krijgen staat voor G.S. nog niet vast. Behalve planologische factoren spelen sociaal- economische, sociologische en culturele factoren een rol. Prinsenbal Veense Blauwkous VEENENDAAL „Laten we eerlijk zijn, er zijn in Veenendaal nog mensen die de neus optrekken als je spreekt over een carnavals feest", zegt voorzitter Ben Peelen van „De Veense Blauwkous". „Maar mogen mensen die een paar maal per jaar eens echt uit willen zijn en feestvieren nu alsjeblief ook eens een keer! Want wat er hier ge beurt mag iedereen zien: vrolijke mensen die fijn dansen en een heer lijke avond hebben waar geen wan klank valt". Lang tijd om serieus te praten heeft Ben Peelen op zo'n avond niet Rap zet hij z'n fraaie muts met lan ge veren op en is dan plotseling weer de „vorst", zijn functie op het „Prinsenbal" dat zaterdagavond ge houden werd in het NW-gebouw. Nog even draait hij zich om en roept: „fijn dat De Vallei hier eens aandacht aan wil schenken". Carnavalsvereniging „De Veense Blauwkous" bestaat ongeveer 4 jaar. Dat er liefhebbers van feestvieren zijn bewijst wel het feit dat er nog talloze aanvragen liggen bij secreta ris Roel Quint om lid te mogen wor den van deze vereniging. Maar steeds weer moeten adspirant-leden afgewezen worden door gebrek aan accommodatie in Veenendaal. Er is gewoon geen ruimte genoeg in het NV V-gebouw waar het zaterdag avond bijzonder gezellig was. Meer dan 600 ballonnen in vele kleuren sierden het plafond, hip dartelden de „dansmariekes" over de vloer en de meesten van de „Raad van Elf" kweten zich voortreffelijk van hun taak om de feeststemming te anime ren. De sterkste troef van de avond was ongetwijfeld het optreden van het Nijmeegse dansorkest „Ricar- do's" onder leiding van Gerard Teu- nissen. Een veelzijdige band, die al ler bewondering kreeg. Vooral trom bonist Albert Tennissen maakte er een avond van die muzikaal op zeer hoog peil stond. De camavalsgasten wisten het optreden van de Ricar- do's dan ook bijzonder te waarderen. In een enorme kast werd Prins Hannes I binnengereden, in het da gelijks leven de heer G. Dukaat. Als de prinses op het prinsenbal fun geerde mevr. Bep Kaauw, nu prinses Elizabeth I. Charmant was het op treden van de 8 „dansmariekes", die een jaar lang gratis les kregen van de heer Spaan en nu een gul ap plaus mochten ontvangen. Zoals gebruikelijk werden er een aantal onderscheidingen uitgereikt door Prins Hannes de Eerste, aan figuren die zich op een of andere wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor „De Veense Blauwkous". Daar onder waren „clown" Ton van 't Hart uit Rotterdam, de heer L. Wel zijn, Kees Bouman, mevr. Hannisse en de heer Tanis. Na de kennismakingsavond op de eerste zaterdag in oktober, het „neu- zenbal" waarop de „Raad van Elf" gekozen werd in november, vormde het Prinsenbal een nieuw hoogte punt voor de leden van de carna valsvereniging. Niettemin zal men nu reeds uitzien naar de grote car navalsavond aan het einde van de volgende maand. Naast de officiële handelingen en een vlotte verloting hebben de leden van De Veense Blauwkous zich za terdagavond kostelijk vermaakt. Dat gebeurde overigens zonder een reegs van spelletjes en gebruikelijke ken merken voor en feestavond. Spon taan zong men mee of maakte men een dansje, waarbij opviel hoe ont spannen het toeging. Tot diep in de nacht werd er werkelijk feest ge vierd. Ds. WisgerhofMinder praten en meer bidden VEENENDAAL „Ik denk wel eens dat de kerk, ook hier in Veenen daal, in een crisistoestand is gekomen", zei ds. A. Wisgerhof gisteravond in de Julianakerk bij het afscheid van ds. S. P. van Assenbergh. Hij wees daarbij onder meer op de deining die is ont staan bij de benoeming van dr. Simo- nis als bisschop van Rotterdam. „Toch is het ook mijn wens dat er minder ge praat en meer gebeden zou worden", aldus ds. Wisgerhof. Hij wenste daar bij de scheidende predikant dezelfde bede toe als deze gebruikte voor de tekst van z'n afscheidspreek: „De Here ver heffe Zijn aangezicht over u en ge ve u vrede". SCHERPENZEEL Dinsdagavond houdt in het verenigingsgebouw aan de Molenweg de vrouwenbond van het N.V.V. haar maandelijkse vergadering. Op deze avond is het hoofdpunt van de agenda de huishoudelijke voorlich ting door het bureau H.H.V. uit Den Haag. RHENEN De afdeling Rhe nen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen meldt, dat de da mes van deze vereniging op 12 maart op bezoek gaan bij Willem Duys in het televisieprogramma „voor de vuist weg". De afdeling heeft nóg een nieuw tje te vermelden. De omslag van het maandblad van de vereniging heeft een nieuw gezicht gekregen. Het ontwerp voor de nieuwe omslag van het blad is een fantasie op de Cune- ratoren en omgeving. Het is ge maakt door de veertienjarige Henk Schut, zoon van één van de leden. „Je wordt bij een vertrek wel eens bepaald bij het gezegde „scheiden doet lijden", zo begon Ds. Van Assenbergh z'n laatste preek als vaste predikant van de Ned. Herv. gemeente Veenen daal. „Maar de Here dient in 't teken van de belangstelling te staan, niet een scheidende dominee". Als tekst gebruikte Ds. Van Assen bergh Numeri 6 vers 26. „Laten we zo wel de liefde als de gerechtigheid van God toch voor 100 procent serieus ne men", drong hij aan en merkte even later op: „Laten we niet alleen over vrede spreken maar er ook naar hande len". In een afzonderlijk woord nam Ds. Van Assenbergh afscheid van kerke- raad en collega's. „Met meerderen on der u zijn vriendenbanden ontstaan, die hoop ik ook zullen blijven bestaan", zei de predikant, die met name verheugd was over de aanwezigheid van een groot aantal afgevaardigden, onder wie burgemeester P. Bode en de wethou ders Koppenberg en Bastmeyer, alsme de gemeentesecretaris D. van Manen. Een speciale groep richtte de schei dende dommee tot de bejaarden, waar mee hij veel contact had. Ook koster Leppers en organist W« van Stempvoort werden niet vergeten. Als voorzitter van de Jeugdraad der Ned. Herv. kerk en ook als voorzitter van de Centrale zendingscommissie moet Ds. Van As senbergh veel werk achterlaten. Een uitzondering is gemaakt voor de nieuwe lidmaten, waar de predikant wel be moeienis mee blijft houden. Ds. Van Assenbergh maakte duidelijk dat het predikantenwerk in Veenendaal de laatste jaren bijzonder moeilijk is geworden door het vertrek van predi kanten. „De boog bleef vaak te lang gespannen staan door een overladen werkprogramma en ik hoop dat de SCHERPENZEEL Donderdagavond houdt de afdeling Scherpenzeel van de Gelderse Maatschappij voor Landbouw haar jaarvergadering in Marktzicht. Ook de dames zijn voor deze avond uit genodigd. Alle aftredende bestuursleden zijn herkiesbaar en na het huishoude lijke gedeelte zal burgemeester J, Heij vertellen over zijn reis naar Australië en Nieuw-Zeeland. RHENEN In het „Miranda"-paviljoen te Amsterdam werd gistermiddag door de pers-attaché van de Roemeense ambassade de start gegeven voor een culturele uitwisseling tussen Roemenië en Nederland. Gedurende zes weken zal in het Am sterdamse paviloen, in de boerderij „De Ridderhof" te Maassluis en in hotel „De Stichtse Oever" te Rhenen een Roemeens gezelschap aanwezig z(jn om de Roe meense keuken en de Roemeense muziek en zang in ons land te brengen. In hotel „De Stichtse Oever" zullen de gasten aanwezig z(jn van zondag 14 februari tot en met zondag 28 februari Een uitgebreid gezelschap was gister middag in Amsterdam om de opening van de Roemeense weken bij te wonen. Vanuit Rhenen werd de receptie bijge woond door de voorzitter van de VVV de heer A. J. B. Bovenschen, die was vergezeld van de informatrice mej. El len de Zoeten, de heer A. A. v.d. Schouw, eigenaar van hotel „De Sticht se Oever", die meteen van de gelegen heid gebruik maakte met zijn toegom- stige Roemeense gasten kennis te ma ken en de heer P. v.d. Berg van druk kerij „Cunera". De talrijke gasten konden kennis ma ken met de Roemeense dranken en de Roemeense keuken, die net zo rijk is aan tradities als de geschiedenis van het Roemeense volk. Zij neemt ons mee terug in de tijd van 2000 jaar geleden, datum van de geboorte van het Roe meense volk in het land van de Karpa ten. Even rijk en indrukwekkend als het Roemeense landschap zijn de Roe meense keuken en kelders, waarvan de karakteristiek aansluit bij de aparte persoonlijkheid van de Roemenen. Zeker zijn, door het contact dat altijd heeft bestaan met andere volkeren, in vloeden merkbaar van de omringende landen. Zo werden Franse recepten ook opgenomen in de Roemeense keu Centrale kerkeraad werkzaam zal blij ven om spoedig in de vacatures te kun nen voorzien". Ds. Wisgerhof, die namens de kerke raad en de gemeente een korte toe spraak hield, zegde de scheidende pre dikant veel dank toe voor z'n vriend schap en ongecompliceerde wijze van omgang onder de collega's. „Hoewel we met slechts drie man achterblijven om het werk van zes man te doen wensen we u alle goeds toe voor Nijkerk", voegde hij eraan toe. Ouderling Van Rabenswaay sprak namens de wijkkerkraad van de Noordwijk en wekte de aanwezigen tenslotte op om Ds. Van Assenbergh toe te zingen „De Heer zal u steeds gades laan". VEENENDAAL Nu de indeling voor de tweede helft van de competitie bekend is, blijkt, dat zowel SKF 1 als het reserve-team, de strijd moet aan binden met sterke tegenstanders. De Tafeltennisbond heeft dit seizoen nl. de landelijke compettite uitgebreid met twee klassen, een promotie-ere klasse en een promotie-hoofdklasse. SKF 1 is ingedeeld in de Hoofdklasse D 1, waarin alleen de laagst geklasseer de ploeg degradeert naar de promotie hoofdklasse. In de Overgangsklasse, waarin SKF 2 uitkomt, kan alleen het hoogst geklas seerde team promoveren. De indeling van Hoofdklasse D 1 ziet er als volgt uit: AMVJ 2, Amsterdam, Doeos, Leiden, Quick, Hilversum, Twenty One Up, Rotterdam, Wibats, Den Haag en SKF, Veenendaal. Aanstaande zaterdag moet SKF naar Rotterdam om de strijd aan te binden met Twenty One Up, waartegen de Vee- nendalers niet geheel kansloos zijn. In de overgangsklasse P 3, zijn de vol gende teams geplaatst: JCV 2, Vught, Oldra uit Arnhem, Ons Vermaak uit Nijmegen, Red Star uit Goirle. Torpedo uit Apeldoorn en SKF 2 uit Veenendaal. SKF 2 speelt zaterdag eveneens een uitwedstrijd, n.l. tegen Ons Vermaak in Nijmegen. Ons Vermaak heeft een zeer sterk team en de Veenendalers zullen weinig kans maken op een overwin ning. In de afdeling Gelderland begint de competitie pas weer over enkele weken. ken, maar tijdens de laatste, eeuw heeft de Roemeense kookkunst een uitgespro ken eigen karakter ontwikkeld, smake lijke schotels, licht gekruid met een naar verhouding laag vetgehalte. Déze eigenschappen vindt U terug in de specialiteiten die de Roemeense Maïtre de Hotel Burcea Ion U geduren de deze culinaire weken heeft te bie den. Het Roemeense orkest van Sachelarie Tuderica met als vocaliste Olga Stanes- cu treedt straks veertien dagen in Rhe nen op. Het gezelschap wordt vergezeld door een complete staf keukenpersoneel. De organisatie van deze weken kon tot stand komen dank zij de hulp van de on derneming voor hotels en restaurants Lido te Boekarest, de Roemeense am bassade in ons land en het nationaal Roemeens verkeersbureau in Amster dam. voor Veenendaal 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg I59 VEENENDAAL Zaterdag 9 januari 1971 werd in het NW-gebouw de jaar vergadering van de „Blue Soeks" ge houden. Tijdens deze goed bezochte vergadering werd het volgende bestuur gekozen: Voorzitter C. G. van Hall, se cretaris J. v. Rijnbach, penningmeester H. Beckers, J. v.d. Leeden en K. Geer lof s, alg. adjunct. De wisselbekers voor het afgelopen seizoen kwamen in het bezit van: beste slagman: J. v. Hall, meest waardevolle speler J. v.d. Leeden, ongelukkigste speler B. Pater en spectaculairste spe ler H. Takken. Dat de Veenendaalse honkballers graag geziene gasten zijn bleek uit de vele uitnodigingen, die voor het nieuwe seizoen werden ont vangen. Naast verschillende Nederland se uitnodigingen werd er ook een ont vangen uit België. Tijdens de vergadering werd dank gebracht aan het bestuur van de Sport stichting voor de zeer goede samenwer king in de afgelopen periode. Verder werd besloten weer een aantal spelre gelavonden te houden. De penningmeester, die onder ap plaus een batig saldo van 385,kon vermelden deed een dringend beroep op de leden om nog meer aandacht te be steden aan de oud papier actie. SCHERPENZEEL De afd. badmin ton van de Scherpenzeelse Tennis- en Badmintonvereniging doet het bijzonder goed in de competitie. Men begon met volle moed aan de competitie, maar men had toch niet kunnen vermoeden dat, toen men op 18 oktober in Eist bij Nij megen de eerste wedstrijd speelde, tot de kampioenskandidaten zou gaan behoren. Wel verloor men op 30 oktober tegen het zeer sterke BCV uit Veenendaal, dat op de 2de plaats staat, maar men wist op dinsdag 5 jan. in V'daal revanche te nemen. Door deze overwinning wist men op de ranglijst een voorsprong van drie punten op te bouwen en met nog twee wedstrijden te spelen heeft het eerste team een pracht kans op het kampioen schap. Dit weekend speelde men thuis tegen BC '70 uit Epe en door een fraaie 62 overwinning wist men de positie op de ranglijst te handhaven. De uitslagen tegen Epe waren: Heren enkelspel: Henny Hoef akker J. Elbrecht 151, 152; Jack van Dap perenR. van Dijk 1510, 154. Dames enkel: Agnes VisserC. Hömpff 116,115; Anita Schuurman mej. Groenewold 116, 114. Gemengd dubbel: Agnes Visser - Hen ny Hoef akkermej. Groenewold/El- bracht 157, 1614: Tineke Martijn- Lensselinkmevr. Chömpff-Van Dijk 13—15, 7—15. Heren dubbel: Henny Hoef akker - Jack van DapperenElbracht - Van Rijk 15—9, 15—10. Dames dubbel: Agnes Visser - Anita Schuurmanmevr. Chömpff - mej. Groenewold 158, 1115, 9li. Haastige bromfietser vond toch enig begrip WAGENINGEN „U komt er héél goed van af", zei vrijdag kantonrechter mr. A. C. van den Brand na een strafoplegging van 45,- tegen een Ede- se winkelbediende, die eerder dit jaar op zijn bromfiets de maximumsnelheid overschreed. De Wageningse kantonrechter, die doorgaans voor dergelijke overtredin gen forse straffen in petto heeft, toonde dit keer meer clementie en luisterde aandachtig naar de aangevoerde ver zachtende omstandigheden van ver dachte. Deze 20-jarige Hendrik van Z., verklaarde de snelheidsoverschrijding „onbewust en in gejaagdheid" te heb ben begaan. „Mijn vader lag in het ziekenhuis, hij had net een hartattaque gehad. De hele familie zat op de uitslag te wachten en was op van de zenuwen, ik incluis. Daarom ben ik ook als een hazewind naar huis gereden!" Zowel mr. Van den Brand als officier van Justitie mr. Rutgers van der Loef hadden enigermate begrip voor de si- EDE De werkgroep milieuzorg Ede-Bennekom-Wageningen is vrijdag avond begonnen met een actie tégen de verpakking van levensmiddelen in plas tic. Volgens de werkgroep, vormt plas tic een verwerpelijk weggooiprodukt, dat op langere termijn het leefklimaat ernstig kan bedreigen. De werkgroep wil de consument en leverancier bewe gen, tot meer gebruik van glas als ver pakkingsmateriaal. Tijdens een actie, die regelmatig op de vrijdagse koopavond in Ede, Benne kom en Wageningen zal worden gehou den, werden lege flessen bij een Wage- nings levensmiddelenbedrijf ingeleverd en reikte men pamfletten uit waarin werd opgeroepen levensmiddelen in plastic verpakking te boycotten. tuatie. „Maar" zo vroeg de kantonrech ter zich af „waarom dan niet het aan geboden schikkingsbedrag van 45,— betaald?" Financieel moeilijke huisom standigheden bleken de oorzaak. Vader was invalide en .diens verzorging eiste alle aandacht van moeder op; de win kelbediende gaf daarom thuis het leeu wendeel van zijn verdiensten af en hield 25,— „zakgeld" voor zich zelf. Daarvan moesten nog de kosten van persoonlijk levensonderhoud af en dan „bleef er weinig of niets voor het beta len van een bekeuring over". Zijn schuld gaf hij overigens grif toe, doch „kon er wegens de omstandigheden niet een beetje van de boete af?" Daarop verklaarde mr. Van den Brand „in speciale gevallen wel eens een uitzondering te maken", maar „wanneer niet geschikt werd toch voor al bij bromfietsers doorgaans de hoog ste straf op te leggen", omdat: „Nu eenmaal geen enkele brom fietsbestuurder zich wat van de wet telijke voorschriften aantrekt De he ren razen maar door. En worden ze één keer gesnapt, dan is het vrijwel zeker aan te nemen dat men daar voor zo'n honderd keer te hard heeft gereden. Het laatste omdat de politie nu eenmaal niet altijd op haar hoede kan zijn. Aan deze praktijken moet echter beslist een eind komen!" „In dit geval gaat dat niet op", wierp de bediende tegen. „Bovendien", zo zei hij, „ben ik nog nooit voor een snel heidsovertreding bekeurd!" „Dat wil niet zeggen, dat u nog nimmer te hard gereden hebt", repliceerde mr. Van den Brand, die het langzamerhand bekende verhaaltje „van de immer te hard rij dende bromfietser" voor de tweede keer herhaalde. „Nou, die brommer ls van m'n moeder en die gaat niet zo hard!", merkte Hendrik van Z. snedig op. „Ach ja, er zal wel eens een Witte Raaf zijn, die hier een uitzondering op maakt, maar ze zijn te tellen", aldus de kantonrechter. Officier mr. Rutgers persisteerde in zijn eis bij het schikkingsbedrag. Een reden tot verlaging zag hij niet „omdat er andere oplossingen" dan het per brommer-naar-huis rijden" aanwezig waren zoals bijvoorbeeld de autobus of even een telefoontje. Rekening houden de met de financieel moeilijke omstan digheden zag hij ook geen reden tot verhoging. De kantonrechter dacht er ook over. „Ik zal het er voor deze keer bij laten, en daar mag u wel heel erg blij mee zijn!", zei hij. VEENENDAAL Vrijdagavond heeft de Handbalvereniging Operatie '70 haar tweede aarvergadering gehou den, die ditmaal werd geleid door de heer H. Roodbeen, die de wegens ziekte verhinderde voorzitter verving. De aftredende bestuursleden, Rood been, Van Meursen en Broekman wer den eenstemmig herkozen. Er werden twee bestuursleden bijgekozen, nJ. de heer Van Eden en de heer H. Stoffer. Er zijn plannen om begin februari een toernooi te organiseren, waarvoor een commissie is benoemd. Als coach voor het damesteam werd L. Broekman gekozen, terwijl het herenteam onder leiding van R. van Eden gaat spelen. Aanstaande dinsdagavond speelt het juniorenteam van Operatie '70 een duel tegen Sparta uit Ede. De wedstrijd zal om zeven uur 's avonds worden gespeelt in de sporthal te Ede.

De Vallei | 1971 | | pagina 3