Dienstencentrum constateert na een week: Tweede helft van competitie voor Panters zware opgave VALLEIPOP Veenendaler lid dagelijks bestuur IT66 Huiskes propageert trimmen in Rhenen ZWARTBONTE LENTEBODE mm Opruiming in Herenkleding KOOPJES IN ALLE AFDELINGEN 10% korting buiten de opruiming Belt u dan «ven a.u.b. 10550 V olleybal Mozartconcert van COV gjgl Amerongen naar 6000 Feldman (RTC Amersfoort): Eerste-Kamerlid Yan Riel spreekt voor VVD Bekendmaking VALLEI? ril msmm HOOFDSTRAAT 90 VEENENDAAL PUIN Van 17.30- 11070 19.30 uur BETER tvf ES DAMES HEREN WOENSDAG 13 JANUARI 1971 Bejaarden moeten nog over de drempelvrees heenkomen VEENENDAAL Ruim een week is de recreatiezaal voor bejaarden bij de SI B-flats nu officieus in gebruik. Het zijn meest mannen die de gezellige zaal bevolken. Vrouwen zie je er haast (nog) niet. De directrice, mejuffrouw Broos, betreurt dat een beetje en pro beert bejaarde dames over te halen ook eens te komen kijken. De mannen vermaken xich hoofdza kelijk met kaartspelen en biljarten. De belangstelling voor de beide biljartta fels is zo overweldigend groot dat twee wekkertjes werden aangeschaft, die om het kwartier aflopen. Want de liefheb bers staan te dringen en zij die de queues in de vingers hebben laten niet graag los. De echte biljarters komen daarom liever 's morgens, wanneer de recreatiezaal niet zo druk bezet is. Er is een hele serie spelen, beschik baar: mens erger je niet, dammen, schaken, kwartetten en nog veel meer. In de hoek staat een nieuwe piano, voorlopig met de klavierklep dicht. Speciaal voor de vrouwen is één hoekje vrijgehouden. Er is een sjoelbak voor hen gereserveerd. De dames hebben schijnbaar meer last van drempelvrees, want slechts enkelen steken hun neus om de deur en af en toe trekken niet meer dat één of twee hun mantel uit. Rondom de zaal wordt nog veel la waai gemaakt. Grote grijpers smijten puin op vrachtwagens, bulldozers vlak ken de grond waar straks gras en een paar bloempjes moeten groeien. De be jaardenflat aan de Duivenwal is nog niet geheel gereed. Het zal wel april worden voor het complex inclusief het dienstencentrum officieel in gebruik kan worden genomen. Is het druk in de zaal, dan bevinden zich er al meer dan honderd bejaarden. Het is er gezellig. Oranje lampen tegen een bruin plafond met forse balken ge ven een sfeervolle aanblik. Voor nog meer kleur zorgen de gordijnen en een aardig werkstuk in glasapplicatie. Het meubilair is nog niet geheel wat het wezen moet. Een groot aantal stoelen is nog in bestelling. voor Vaenendaal 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenan 3328 Nw« Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL De Chr. orato riumvereniging „Veenendaal" presen teert donderdagavond 25 februari een Mozartconcert in het Verenigingsge bouw aan de Eikenlaan. Medewerking verlenen onder andere het Utrechts Studenten Begeleidingsor kest en de solisten Annette de la Bije, sopraan, Caroline Rigtering, alt, Her man van Kerkhof, tenor en Jaap Hun- ze, bas. De algehele leiding is in handen van Gijsbert van Zanten. Op het programma staan: Vesperae solennes de confessore, Exsultate jubi late en de Krönungsmesse. De kaart verkoop start op 21 januari aanstaande. Op het ogenblik zijn het in hoofd zaak de mannen, die het nieuwe dienstencentrum bezoeken. Dat is niet de bedoelinghet is een ontmoetings centrum voor allenvrouwen en man nen, in een SIB-flat wonend, of zelf standig in een eigen huis. Onder de flat, evenwel op het niveau van de begane grond, bevinden zich een aantal ruimtes die nog moeten worden ingericht. Directrice mejuffrouw Broos huist momenteel in een kamer die straks bestemming krijgt als zaaltje voor kleine partijtjes: verjaardagen bijvoorbeeld. De kamer voor kapper, pedicure en andere diensten waar straks behoefte aan zal blijken te bestaan is bijna ge reed. Het wachten is nog op wat meu bilair. De laatste ruimte is een kamer die de hobbyisten straks moet herber gen. Enkele mannen hebben al wat hout besteld waarvan een werktafel moet worden gemaakt. Tot het complex van het dienstencen trum behoren een keurige toiletaccom- modatie en een ruime garderobe. In een oogopslag valt vast te stellen dat het aantal hoeden de petten overtreft. De bejaarden voelen zich niet zo bejaard en daarom kleden ze zich zo goed mo gelijk. Eén van de „jongeren" (hij is 69) ver telt dat de verzorging zoveel beter is dan vrieger: kleding, voeding allerlei VEENENDAAL In een serie goed kope platen en dat is ook duidelijk aan de hoes te zien is een langspeel plaat van de George Baker Selection uitgekomen. De titel van het werkstuk je is „Love in the World", en je kan erbij genieten van wat hitwerk van de ze Nederlandse groep aangevuld met onbekende nummers. („Over and over", „Little green bag" „Dear Ann, „Mid night" enz). De hits doen het, voor wie er van houdt, bijzonder goed, het muziekje swingt lekker en het is gemakkelijk te consumeren, wat waarschijnlijk de be doeling is van de makers. Eisen zijn er bijna niet aan te stellen. (Nog even over de prijs: de plaat lijkt goedkoop, maar er staan maar tien nummers op). De Engelse groep Afreaka, bestaat uit een zevental negermusici, te weten: Rav Rhodin (orgel en piano), Sleepy Jack Joseph (bas). Steven John (drums), W. Raphael Joseph (gitaar), Clarance Brooms Crosdale (trombone) en Paddy Corea (fluit, conga's, tenor- en sopraan- sax) van wie ook de arrangementen zijn. Deze zeven mensen hebben een prachtige plaat gemaakt, vanuit een voor ons Westerlingen totaal onbekende historische achtergrond, die soms even doet denken aan een vroeger werk van Cannonball Adderley („Africa"). De titel, „De Demon Fuzz", dekt in dit geval de inhoudt en de onheilspel lende sfeer, die geschapen wordt op de binnenkant van de hoes, komt m de muziek bijzonder goed over. Het in strumentale gedeelte is vakkundig ver zorgd en getimed tot in de perfectie, terwijl zanger Smokey Adams, die zel den te horen is lekker stemgeluid uit de boxen slingert. Een plaat, dacht ik, die nu eens niet een keer alleen gericht is op een grote markt van een kritiekloos publiek. Toevallig kwam ik ook nog „Soul Ex plosion" tegen, een LP volgespeeld door ..Orchestra and Chorus Les Humph ries'^?). Op deze langspeelplaat bleken maar liefst 28 nummers te staan, en omdat het geheel uitgegeven was door een Duitse maatschappij, wérd ik al enigszins argwanend. Die argwaan bleek inderdaad ge grond te zijn, want wat is het geval: De heer Les Humphries is een muzikale geestverwant van de onuitstaanbare „boer" op „Hollandse" klompen, James Last. In navolging van deze Duitse hitma ker werden van 28 bekende hits drie regels genomen, voorafgegaan door het precies over genomen „introotje", en met het kennelijke plezier, dat ze in ons buurland altijd schijnen te hebben bij de opname, werd een plaat volge- zongen en gespeeld. Een zaak die zo kwalijk is, dat je er zelfs niet over denkt, om meer dap een kant aan te horen. Vijf Nederlandse musici die hun spo ren de laatste jaren wel hebben ver diend in de jazzmuziek, n.l. Pierre Courbois, Toto Blanke, Siggi Busch, Pe ter Krijnen, en Jasper Van Hoff, heb ben na hun debuut op de planken in Dieren in juni van het afgelopen jaar, de L.P. „Earwax" gemaakt op het splinternieuwe Munich-label. Peter Krijnen is op kant twee van deze plaat vervangen door Siggi Busch, die kwalitatief zeker niet voor eerstge noemde onderdoet. Het is een erg „moeilijke" plaat ge worden, waarin de leden van „Assoca- tion", zoals de naam van de groep luidt, aan het experimenteren zijn niet aller lei mogelijke muziekvormen. De opna men zijn in èèn keer gemaakt, er is niet „gedubd" en er zijn ook niet veel andere technische grapjes in uitge haald. In een „Live" uitvoering zou deze muziek precies hetzelfde klinken en dat is iets, dat de laatste tijd door de mees te groepen niet meer mogelijk is). Het is een plaat om veel te draaien, voordat je enigszins gewend bent aan het geluid van deze heren, terwijl ver gelijkend materiaal bijna niet bestaat. De vraag goed of niet-goed gaat in dit geval dus niet op, hier wordt alleen een beroep gedaan op de persoonlijke smaak van de luisteraar, die wel een aantal vooroordelen op moet geven voor deze avant-garde muzikanten. Een plaat, waar je eigenlijk niet goed weg mee weet, en het is interessant om eens te gaan kijken, wat deze plaat, wanneer hij binnenkort in de handel komt, gaat doen op de platenmarkt. LANDELIJKE TOPTIEN: 1. My sweet lord, George Harrison.' 2. She likes weeds, Tee-Set. 3. Lonely days, Bee Gees. 4. Yesterday when I was young, Ch. Aznavour. 5. Voodo chile, The Jimmy Hendrix Experience. 6. Tears in the morning, Beach Boys. 7. See me, feel me* The Who. 8. I hear you knocking, Dave Ed munds. 9. Peace planet, Ekseption. 10. The witch, The Rattles. VEENENDAALSE TOPTIEN 1. My sweet lord, George Harrison. 2. I hear you knocking, Dave Ed munds. 3. She likes weeds, Tee-Set. 4. Tears in the morning, Beach Boys. 5. Yesterday, when I was young, Charles Aznavour. 6'. See me feel me, The Who. 7. Peace planet, Ekseption. 8. Voodo chile, Jimmy Hendrikx Ex perience. 9. The Witch, The Rattles. 10. Where have I been wrong, Cats. BEST VERKOCHTE L.P. S IN VEE NENDAAL: 1. Corrie en de Rekels, 2e L.P. 2. Take me with you, Cats. 3. Ekseption 3. Ekseption R. FELDER. verzorging en vertier. Het staat hem best aan. Toch laat hij zijn vrouw thuis ..omdat zijn niet zo'n behoefte heeft om er eens uit te breken". Mejuffrouw Broos betreurt die instelling, waaraan vrouwen zelf medeschuldig zijn. Een drietal bejaarde dames, be woon- st?rs van de SIB-flat, brengen thee (vijftien cent) en koffie (twee dubbel tjes) rond. Ze zitten in de „weekdienst" en maken zo kennis met de recreatie zaal en alles wat daarin gebeurt. Mis schien helpt het hen de drempel te overschrijden en regelmatig de weg te leren vinden. Want het dienstencen trum is voor alle bejaarden van Vee nendaal, mannen en vrouwen, flatbe woners of volledig zelfstandigen. VEENENDAAL Sinds kort is een Veenendaler lid van het dagelijks be stuur van een politieke partij. Het is de heer Wim Schouten, die tot dusver al lid was van het hoofdbestuur van D'66. Na het partij-congres eind december kwam zijn benoeming af. RHENEN De afdeling Rhenen van de Nederlandse Hartstichting gaat het trimmen propageren. Tijdens de jaar vergadering van 21 januari in het „Ei gen Gebouw" onder voorzitterschap van de heer mr. J. D. Koster, zal ook de heer Anton Huiskes aanwezig zijn, de vroegere coach van de kernploeg van de KNSB. Deze zal een inleiding houden over „trimmen", met name wie dat mag gaan doen. Het is de bedoeling dat de afdeling Rhenen het „trimmen" in de Grebbestad ingang laat vinden. De sportvereniging „Arena" is benaderd om uitvoering te geven aan de trimbe- doelingen. VEENENDAAL Zojuist is het tweede gedeelte van de volleybalcom petitie bekend gemaakt. De teams van Panters komen voor hete vuren te staan te meer daar enkele ploegen zijn gepromoveerd en hun kwaliteiten moe ten tonen om zich te handhaven. De heren gaan weer strijden om het kam pioenschap van de eerste klasse A. De kampioen hiervan gaat aan het einde van de race in één wedstrijd strijden tegen de kampioen van de andere eer ste klas om een plaats in de overgangs klasse. Panters is voor deze titel weer kandidaat. De dames gaan door in de hoofdklasse en krijgen het in de tweede helft bijzonder moeilijk en er zal heel wat moeten gebeuren willen ze zich in deze klas kunnen handhaven. De rest van de teams zullen promotie etc. moe ten waarmaken. Dames I strijdt verder in de hoofd klasse. Het heeft tot nu toe twee pun ten vergaard, evenals VIOS uit Amers- foört. Daarboven staan enkele teams met slechts vier punten. Er is alle re den om aan te nemen dat Panters zich op tijd kan herstellen, maar dan zal er bijzonder hard moeten worden gewerkt. Het gaat met vermoedelijk dezelfde sa menstelling weer aan de slag en dé hoop is gevestigd op de terugkeer van Wil Schoemaker, die over ongeveer zes weken weer van de partij kan zijn. Ho pelijk is het dan nog niet te laat, want de dames van Panters ontmoeten nog enkele opponenten waarvan niet verlo ren behoeft te worden, maar het ont breekt de ploeg momenteel een beetje aan zelfvertrouwen. Dames 2 is gepromoveerd naar de eerste klas en zal het daarin bijzonder moeilijk krijgen. Via de tweede plaats in de tweede klas kwam het nog onver wacht in aanmerking voor promotie wedstrijden, en slaagde grandioos. Het zal moeten aantreden tegen SOS/DPC 3 en USS uit Utrecht, Shot 3 uit Culem- borg, CGSI uit De Bilt, Olympia uit Odijk en Hercules uit Woerden. De meisjes-adspiranten gaan het competitie-avontuur tegemoet tegen Boni uit Utrecht, Valbovol uit Woerden, Shot A uit Culemborg en verder ook uit Utrecht de SV Tovo en SOS/DPC A. De meisjes-junioren van Panters ko men eveneens in dit eerste competitie jaar voor problemen te staan tegen Smash In en Lynx uit Utrecht, Valbo vol uit Woerden. Unitas uit Doorn en CGSI uit De Bilt. Ook hier geldt een gedegen opleiding en concentratie om positief voor de dag te komen in dit milieu. Heren I 'van Panters heeft zich ge plaatst in de zogenaamde „promotie- groep" en is ingedeeld in de eerste klasse A. Alleen de kampioen hiervan komt in aanmerking om slechts één promotiewedstrijd te spelen tegen de kampioen van de eerste klasse B. In de voorgaande eerste helft, voor plaatsing in de promotiegroep, werd Panters we liswaar kampioen, maar speelde tot vijfmaal toé gelijk. Dat moet nu niet gebeuren, want elke punt is goud waard. Men moet deze belangrijke competi tie wat ongelukkig beginnen, want op het laatste Panter-tournooi blesseerde Hans Pilon zich dermate, dat hij de ko mende twee maanden niet kan spelen. Tevens liggen enkele spelers wat in de „lappenmand" en tobben met blessures en andere zaken. Ifoe dan ook, het wordt heel moeilijk en het is dubieus of Panters ditmaal als eerste over de streep zal komen. Men treedt aan tegen SOS/DPC 3 en 5. twee gevaarlijke ploegen waarin di verse oud-gedienden uit de voormalige ere-divisieploeg SOS en DPC zijn opge nomen. Verder uit Utrecht Boni en de studentenploeg USS. Ook deze laatste formatie is potentieel kanshebber voor de titel. Shot 2 uit Culemborg is even eens een hele kluif, gezien de prestaties van de afgelopen jaren. Tenslotte het gepromoveerde Vitesse uit Breukelen, waarvan weinig bekend is. Het wordt voor heren I ongetwijfeld een verras sende en interessante competitie met veel vraagtekens. Heren 2 gaat strijden in de derde klas tegen SVV 3, Lynx 2, SOS/DPC 6 uit Utrecht, Cito 4 uit Zeist en Nivoc 2 uit Jutphaas. Voor deze goede formatie van Panters zitten er ditmaal ongetwij feld titelkansen in. Heren 3,de oudgedienden en zojuist gepromoveerd naar de 3e klas. krijgen het moeilijk. Tegenstanders zijn dit maal SVV 5, USS 5 en Smash In uit Utrecht, Tibra uit Woerden, CGSI 2 uit De Bilt en Unitas 4 uit Doom. Heren 4. een geheel nieuwe Pan- ters-formatie die in de competitie de buteert, gaat uitkomen tegen SV Tovo 4 en USS 6 uit Utrecht, LW 2 uit Lopik, Shot 4 uit Culemborg en Nivoc 3 uit Jutphaas. Dit team zal in de competitie de nodige ervaring moeten gaan op doen, maar bezit kwaliteiten om op een fraaie plaats te eindigen. Al met al wacht de hele Panters-familie een enerverend competitie-avontuur. AMERONGEN Het inwonertal van de gemeente Amerongen is vorig jaar met 89 personen toegenomen tot 5862. Hét geboorteoverschot bedroeg vijftig en het vestigingsoverschot 39 personen. In 1970 werden" Ih Amerongen 34 huwe lijken gesloten en drie door echtschei ding ontbonden. ,\Ve kunnen er mee stoppen...' RHENEN Mr. H. van Riel, lid van de Eerste Kamer heeft de uitnodiging van verschillende VVD-afdelingen in deze omgeving aanvaard om op 25 ja nuari te komen spreken over algemene politiek. De vergadering die in hotel „De Koerheuvel" wordt gehouden is open baar. Het verzoek aan mr. Van Riel is uitgegaan van de VVD-afdelingen te Rhenen, Amerongen, Veenendaal. Rens- woude, Wageningen en de liberale stu dentenvereniging te Wageningen. VEENENDAAL Terwijl gis teren op diverse plaatsen nog werd geschaatst, en het weer ondanks het zonnetje nog een uitgesproken win ters karakter had, sprong er een zwartbont lentebodetje door de wei bij de familie Kloot aan de Nieuwe- weg. Het lammetje werd maandag geboren. Het diertje is op slag het lievelingetje geworden van de vijf jarige Wimmie Kloot, die gister middag vol trots even voor de Val lei-fotograaf poseerde. Moeder schaap was het met de procedure niet helemaal eens, maar uiteindelijk legde ze zich erbij neer, en wilde ook zelf op de plaat. c VEENENDAAL Binnenkort zullen de aanslagbiljetten hondenbelasting voor het belastingjaar 1971 worden ver zonden. Degenen, die in voorgaande jaren geen aanslag in de hondenbelasting hebben ontvangen en een hond bezit ten, worden uitgenodigd hiervan vóór 1 februari a.s. aangifte te doen op de af deling financiën en belastingen van het raadhuis. Wanneer bij controle mocht blijken, dat een hond niet is aangegeven zal het bedrag van de hondenbelasting met het viervoudige worden verhoogd. Veenendaal, 11 januari 1971 B. en W. van Veenendaal, De burgemeester P. Bode De secretaris, Van Manen VEENENDAAL Er bevond zich op de koude zar\dafgraving op het land goed „De Dikkenberg" afgelopen zater dag tijdens het Provinciale Veldritten Kampioenschap iemand onder de aan wezigen, die nogal wat zorgen had. Dat was de heer Feldman van de Ren- en Touringclub „Amersfoort", die hele maal niet tevreden was over de maat regel van de KNWU ten aanzien van de reclame en de sponsors. „Dit is de doodsteek voor het Ama- teurwielrennen in Nederland", zo ver telde hij, „wanneer deze maatregel in gang vindt, kun je er wel mee stoppen. In het midden en westen van Neder land zal het niet meer mogelijk zijn om wielerevenementen te organiseren. In bijvoorbeeld Brabant ligt dat iets an ders, maar daar is het aantal leden en deelnemers dan ook veel groter. De kosten voor het organiseren van wie lerwedstrijden, zoals bijvoorbeeld deze veldrit, vergt ontzettend veel geld. Er moet geld komen voor een geluidswa gen, en nog veel meer andere dingen tot aan de bloemen voor de winnaar toe, en dat kan een kleine vereniging niet uit haar eigen kas betalen. We j hebben altijd de zaak rond kunnen krijgen door de kleine sponsors, door café zus of meubelzaak zo, maar wan- ADVERTENTIE Jan v. Schuppen Feldman: Het lachen vergaan. neer die allemaal wegvallen, is er voor ons geen beginnen meer aan". „Nu er is bepaald dat de rijders wel het merk, maar niet het artikel meer mogen dragen op hun truien, heeft het voor de kleine sponsors weinig zin om een reclame aan te brengen. Wanneer er op het terrein van de wedstrijd een reclame hangt van bijvoorbeeld de SKF-fabrieken. dan weet iedereen, wat daarmee wordt bedoeld. Maar wie kent nou tovallig d naam van een kleine zaak, wanneer daar niet bijstaat, wat er wordt verkocht?" „Nee, echt, ik begrijp niet wat de re den van deze maatregel is, maar van onze kant zijn ze er al tegen aan het vechten. Ik weet alleen niet, of dat veel resultaat zal hebben Hij keek eens hoofdschuddend naar de renners, die zich moeizaam door de modderige paden en langs de halfbe vroren afgravingen worstelden. Hij probeerde zich voor te stellen, hoe het zou zijn, wanneer door de maatregel van de Bond deze verbitter de wielerstrijd nooit meer zou plaats vinden. „Het zou ontzettend jammer zijn", verzuchtte hij. schudde nogmaals zijn hoofd en keerde toen terug naar het parcours, die wel bijna onleesbaar waj geworden door de opspattende modder, zich inzetten voor het oor „zijn ver eniging" georganiseerde kampioen schap.

De Vallei | 1971 | | pagina 3