In afwachting toelating tot Nederland INDONESISCH GEZIN H UIST IN KAMERTJE OP CAMPING ELTEN De twintiger en dertiger jaren" Grootscheepse actie voor tunnel onder Wester schelde Vanavond televisieportret van dr. Benjamin Spock Tom Poes en de erf pachter II Radioprogramma over luchtverontreiniging n Nieuwe functies bij NOS-journaal Vanavond start nieuwe tv-serie 85-JARIGE WIL „VRIJE TUNNEL" In uitzending van IKOR en CVK: programmaos VANAVOND Vanuit RONO-ruimte in Arnhem: MORGEN RONOTITIE5 Levensmiddelen De zaak is toen aanhangig gemaakt bij MARIEN TOONDER STRIP (3 DONDERDAG 14 JANUARI 1971 Zomerhuisje Onderwijs TELEVISIE TELEVISIE RADIO Am ELTEN Op een camping: in Elten, enkele kilometers over de Nederlandse grens, wacht een Indonesisch gezin op toelating tot ons land. De heer R. J. A. Rippuw (36) vertrok vorig jaar op 8 juli met zijn vrouw en drie kinderen uit Indonesië voor een bezoek aan familie in Woerden. Het visum dat hij kreeg was drie maanden geldig en werd niet verlengd. Intussen zocht en vond de heer Kippuw werk bij Shell in Rotterdam, die hem in vaste dienst nam en per 16 november een huis beschikbaar stelde. Toen het visum niet werd verlengd vond het gezin onderdak in een zomerwoning op de camping in Elten. Toen het daar te koud werd kreeg het gezin de beschikking over een kamertje met een opper vlakte van nog geen tien vierkante meter naast het café op het campingterrein. Met een butagaskachel wordt het vertrek verwarmd. Bijna alle familie van het Indone sisch gezin woont in ons land. Toen mevrouw Kippuw vorig jaar in ons land arriveerde was het 27 jaar geleden dat zij haar moeder had gezien. Op aandrang van zijn familie besloot de heer Kippuw naar ons land te komen. In Oostende haalde een zwager het ge zin af en reisde men naar Woerden. Op 13 juli werd een visum verstrekt op voorwaarde dat dit alleen geldig was voor een kort familiebezoek. Toen op 9 oktober het visum niet werd verlengd vond een zwager van de heer Kippuw op de camping in Elten een zomerhuisje dat hij kon huren voor 280 mark per maand. Het echtpaar Kippuw en de drie kinderen van 10, 8 HILVERSUM - De programmadienst televisie van de NOS is van plan twee nieuwe functies bij het journaal te creëren. Degenen, die deze functies gaan vervullen, zullen dan tevens gaan optreden als adjunct-hoofdredacteur. Het hoofd van de programmadienst televisie van de NOS, de heer Carel Enkelaar heeft dit maandag in een me morandum aan de medewerkers van het journaal medegedeeld. Onder de joumaalredactieleden was ongerustheid ontstaan over de voorgenomen benoe ming van een plaatsvervangend hoofd redacteur, voor welke functie de naam van Hans van der Werf werd genoemd. De hoofdredacteur van het journaal, de heer D. J. Simons heeft een daartoe strekkend voorstel onlangs bij de heer Enkelaar ingediend. De joumaalmede- werkers waren vooral ontevreden over het feit, dat zij hierin niet waren ge kend. De heer Enkelaar heeft het journaal- team nu laten weten, dat belangrijke wijzigingen in de organisatie van het NOS-journaal alleen zullen worden doorgevoerd nadat overleg heeft plaats gevonden met een representatieve ver tegenwoordiging van de joumaaldienst. Het thans bij de programmaleiding in gediende reorganisatieschema zal dan ook aan een dergelijke vertegenwoordi ging worden voorgelegd, zo heeft de heer Enkelaar beloofd. Voorts heeft hij medegedeeld, dat het in het voornemen ligt om ongeacht eventuele andere voorstellen met be trekking tot de topstructuur de chef van de nieuwsproductie en de chef van de nieuwsverwerking bij het journaal te belasten met de plaatsvervanging van de hoofdredacteur. Aan de raad van beheer van de NOS zal worden voorgesteld, met deze functies te belas ten respectievelijk W. P. G. Stokla en H. van der Werf. Beiden gaan akkoord met hun benoeming, maar Hans van der Werf heeft nog een voorbehoud ge maakt ten aanzien van de aard van zijn functie. Hij wil eerst een duidelijk in zicht in de aard van deze functie heb ben. en 3 jaar namen er hun intrek in af wachting van de beslissing op de in middels aangevraagde verblijfsvergun ning. Nu verblijft men in een kamertje dat grenst aan het café op het campingter rein. In het vertrek staat een tweeper soons opklapbed, terwijl in het café twee stapelbedden zijn geplaatst. In maart, als het café weer wordt ge opend, gaat het gezin weer terug naar het zomerhuisje, als tenminste niet voor die tijd is beslist op het verzoek om een verblijfsvergunning. Tijdens zijn. verblijf in ons land kreeg de heer Kippuw, die in Indone sië altijd administratief werkzaam is geweest, een baantje als magazijnbe diende bij de Shell in Rotterdam. Dat was op 17 augustus. Per 1 oktober werd hij aangesteld in vaste dienst. Ook werd schriftelijk bevestigd dat hij per 16 november een huis zou krijgen. Als hij dat op die datum niet kon betrekken zou het voor hem worden gereserveerd. „Ik ben nooit ontslagen bij de Shell en voor zover ik weet is de woning nog steeds be schikbaar", aldus de heer Kippuw. de Kroon die eveneens afwijzend heeft beslist", aldus de man op het ministe rie. Minstens eenmaal per maand krijgt, hij bezoek van familie uit Nederland. „Die brengen dan levensmiddelen en dergelijke mee. Daarnaast krijgen wij wel eens wat van enkele families hier uit Elten." De heer Kippuw heeft geen inkomen en krijgt noch in ons land noch in Duitsland enige uitkering. Fa milieleden in Nederland, die ook de overtocht betaalden, onderhouden het gezin. Intussen heeft pater Gerhard Lege- land (60) uit Elten, die 14 jaar als mis sionaris in Indonesië heeft gewerkt en evenals de heer Kippuw vloeiend Ne derlands spreekt, zich het lot van de vijf Indonesiërs aangetrokken. Hij is al. enkele malen naar Den Haag geweest maar tot nu toe zonder succes. Pater Legeland noemt het vreemd dat wel al lerlei buitenlandse arbeiders worden toegelaten in ons land, maar iemand die een goede opleiding, werk en wo ning heeft niet. Intussen geeft de heer Kippuw zijn kinderen zelf onderwijs. Ik leer ze wat lezen, taal en rekenen. Zelf heb ik vroeger op de ulo Neder lands geleerd. „De twee jongsten leren het al aardig, maar mijn oudste doch tertje heeft,er wat meer moeite mee", aldus de heer Kippuw. Intussen wacht het gezin in spanning op de beslissing van de Nederlandse autoriteiten. Een spanning, die zo rot wordt dat mevrouw kippuw er 's-nachts niet van kan sla pen en soms huilbuien krijgt. Een woordvoerder van het ministerie van Justitie deelde mee dat de heer Kippuw destijds, toen de repatriërings regeling nog bestond, een verzoek heeft ingediend om naar Nederland te mogen komen. „Dat is toen afgewezen, waarna de heer Kippuw in beroep is gegaan. Hij voegde daaraan toe dat vorig jaar een visum is verleend op de uitdrukke lijke voorwaarde dat dit maar voor een kort familiebezoek zou gelden. Op het ministerie had men de indruk dat het wel niet meer zo lang zal duren voor de beslissing op het nu ingediende verzoek om een verblijfsvergunning De heer en mevrouw Kippuw met hun drie kinderen voor de ramen van het kamertje op de camping in Elten. waar ze in spanning wachten op een beslissing om te worden toe gelaten tot Nederland. wordt. Men wees er nog op dat er altijd enige tijd nodig is omdat men de zaak zo goed mogelijk wil beoordelen en ook genomen alle betrokkenen wil horen. De VPRO-tv brengt vanavond om 20.50 uur op Nederland I de eerste van de zes documentaires „De twin tiger en dertiger jaren" over Neder land in de periode van 1917 tot 1940. samengesteld door Aad Nuis, Rudolf de Jong, Pieter Verhoeff en Hans Keiler. De serie wil (aldus medesamen steller Hans Keiler) „geen vergelij kingen trekken tussen toen en nu, geen „zie-je-weP'-effect naast het nostalgieke „weet-je-nog-wel"-effect deze reeks wil wel proberen dui delijk te maken dat tal van ontwik- kelingen op allerlei gebied die thans SLUISKIL Veehandelaar Honoré Colsen (85) in het Zeeuwsvlaamse dorp Sluiskil is ondanks zijn hoge leeftijd druk in touw met het orga niseren van een grootscheepse actie voor een tolvrije tunnel onder de Westerschelde. „Wij moeten nu beginnen. Als dat ding er over acht jaar pas ligt, is het te laat", verklaart de krasse grijsaard. Bij het snorrend fornuis in zijn kleine huisje haalt hij aan de hand van een lijvig fotoboek herinneringen op aan de strijd, die hij dertien jaar geleden voerde om de veerboten op de Wes terschelde gratis te laten varen. Zijn „Vrije verenactie" bracht duizenden Zeeuwen naar Den Haag voor een massale demonstratie. Vooral bij de Zeeuwschvlamingen oogstte voorman Colsen toen onge kende roem. Voor drie gulden per jaar kregen zij een speciale over- tochtskaart. Trots zegt hij: „Dat levert toch maar een besparing op van ten minste een half miljoen gulden". „Die tunnel", meent Colsen, „is gewoon een onderdeel van een weg. Het is dan ook pure onzin om tol te heffen. Als iedere automobilist in ons land een gulden per jaar meer aan wegenbe lasting zou betalen, dan is al die el lende niet nodig. De Zeeuwen betalen toch ook voor tunnels en wegen bui ten hun provincie?" Waarschijnlijk zal de actie „Vrije tun nel" nog verder gaan dan de actie „Vrije veren". „In elk geval trekken wij weer naar Den Haag. En reken er maar op, dat het rumoer zal geven", verzekert de onvermoeibare Colsen. Het is niet zijn bedoeling om de „veld tocht" tot het eind toe te leiden. „Zodra wij gestart zijn", zegt hij, „draag ik het voorzitterschap over aan iemand, die een paar jaartjes jonger is dan ik. Ik ben een oud mens geworden. De vorige keer was ik na afloop van de actie zeker acht dagen ziek". „Mocht ik ooit nog getuige kunnen zijn van een vrije tunnel, dan zal ik als een tevreden mens kunnen sterven. Het zou de vervulling betekenen van mijn levensideaal". gaande zijn, toen al werden ingezet". Dit eerste deel, „De polsslag van deze tijd" getiteld, heeft tot voor naamste onderwerp: democratisering en verzuiling. In- 1917 werden de voorwaarden geschapen voor de democratie, zoals die nu nog functioneert: het onder wijs werd gelijkberechtigd en alle mannen kregen kiesrech.. Ook de vrouwen kregen stemrecht, zij het pas in 1919. Maar bijna tegelijkertijd met deze nieuwe verworvenheden kwam de verzuiling. Waar kwamen, ondanks de pas verworven gelijkheid voor allen, al deze door geloof of ideolo gie verzuilde groeperingen vandaan? Waar „de rode familie" of zij die vochten voor „de roomsche zaak" of ..soevereiniteit in eigen kring?" Wat bedoelde koningin Wilhelmina toen iij in haar troonrede van 1918 ver klaarde „de polsslag van deze tijd te voelen?" Op zoek naar de formulering van en het antwoord op deze en andere vragen, hebben de samenstellers van dit programma vooral naar de bron nen uit de betreffende tijd gezocht. En niet alleen naar de officiële bronnen, maar vooral naar de offi cieuze, zoals bedrijfsfilms en ama teurfoto- en filmmateriaal, die ook die stukken van Nederland laten zien, die destijds aan de officiële\ waarnemers ontsnapten. Het tweede deel wordt uitgezon den op 28 januari. IKOR en CVK brengen vanavond om 22.20 uur op Nederland 2 een door de BBC vervaardigde docu mentaire over „Dr. Benjamin Spock's zorg voor de mens". „Baby- en kinderverzorging" door dr. Benjamin Spock is een boek, dat in gezinnen over de gehele wereld naast de bijbel op de plank staat. De Amerikaanse kinderarts Spock heeft na zijn pensioen de zorg van de ge neratie, die mede met hulp van zijn boek is opgegroeid, niet laten varen. Hij reist de universiteiten rond als vredesapostel en staat op de barri cades tegen de verwording van de Amerikaanse mentaliteit. Terwijl buiteneen meisje loopt met een bord, waarop staat „Spock helpt de vijand, terwijl onze jongens sterven" zegt de beroemde Ameri kaanse kinderarts aan het begin van dit filmportret: „De eerste steen van mijn leven in de misdaad was, dat ik gehoor gaf aan de oproep om in verzet te komen tegen onwettig ge zag. Toen ik overwoog om die op roep te ondertekenen, zei mijn vrouw: „Ik zou één ding van je wil len wetendenk je dat er kans op is, dat de regering je laat vervolgen?" Hoewel dr. Benjamin Spock toen dacht, dat ze zo dwaas niet zouden zijn, is het wel gebeurd. De rechtszaak tegen hem en zijn vredesactie heeft miljoenen Ameri kanen des te sterker bepaald bij de vraag, wat er met de regering aan de hand kan zijn, die een zesenzestig jaar oude kinderarts achter de tra lies wil zetten. Dr. Spock is opgegroeid in een pu riteins Amerikaans milieu. Hij heeft zich van het puritanisme bevrijd, maar is er wel van overtuigd, dat de geloofscrisis en het verval van het godsgeloof mede oorzaken zijn van de zorgelijke situatie, waarin de mensheid zich bevindt. Sinds 1962 is hij zeer actief in de vredesbeweging en sindsdien is hij steeds radik^ler geworden in zijn kritiek op de Wes terse maatschappij in het algemeen en die van de Verenigde Staten in het bijzonder. Dr. Spock houdt vol, dat Amerika al een politiestaat is en ziet de oor log in Vietnam als een direct gevolg van de veranderingen, die zich in de Amerikaanse mensen hebben vol trokken. Met het verval van gods dienstig besef zijn aldus Spock ook idealisme en waardigheid NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 (K) Journaal. 19.04 VPRO: BettyBoop, tekenfilm. 19.10 (K) Be Glad, muziekprogram ma. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VPRO Was er nog wat: reac ties op het nieuws. 20.30 Come Clean, film met Laurel en Hardy. 20.50 De twintiger en dertiger jaren: dl. 1De polsslag van deze tijd.documentaire. 21.30 (K) Beauty, film. 22.00 Who invited us, programma over een lange reeks Ameri kaanse interventies. 22.30 NOS: (K) Journaal. 22.35-23.05 TELE AC: Dammen voor beginners - les 17 (herh.). NE DERLAND II 18.45 NOS: (K) De Woefs en de La- maars. 18.55 (K) Journaal. 19.05 Den Haag vandaag. 19.10 Van gewest tot gewest. 19.50 Tips van het Nationaal Bureau voor Toerisme. 20.00 (K) Journaal. 20.20 TROS. (K) De zeven zeeën: De Rode Zee, TV-film. 21.10 (K) Wegwezen, quiz voor auto rijdende echtparen. 21.40 (K) Liefde op z'n Amerikaans (1). TV-serie. 22.10 Waar gaat het om?, visie op 7079 „Wat bedoel je?" krijste de heks. „Wat er in de woonkamer wordt bedacht komt te laat; want als ik op dit moment mijn erfpacht niet krijg vervalt het land aan mij!" „Hier!" riep Tom Poes, die de kamer uit kwam rennen. „Het is op het laatste nippertje, maar hier is je geld." Hij drukte de bezoekster een muntstuk in de handen en zuchtte opgelucht. Maar Grit van de Gorrelgrot was helemaal niet blij, integendeel; ze staarde met uitpui lende ogen naar het metalen schijfje en een akelige geelheid overtoog haar trek ken. „Wattistat?" vroeg ze knerpend. „Een talent." verklaarde Tom Poes. ..Het goudstuk, waar je om vroeg." Nu stiet de oude dame een kreet uit die eng door de gangen galmde, en zon der een dankwoord snelde ze door de openstaande deur de nacht in. „Wat is er toch aan de hand?" vroeg heer Bommel, zijn hoofd uit de kamer stekend. „Wil iemand mij nu eens rustig vertellen wat dit allemaal betekent?" ..De jonge heer heeft de pacht betaald." legde Joost uit. „En die viel niet in goede aarde, als ik zo vrij mag zijn." „Juist." zei Tom Poes. „De zaak is voor elkaar. Ik herinnerde me net op tijd dat een talent een oude munt is, die u van Kwetal hebt gehad. Maar nu heeft ze haar talent en de volgende 99 jaren zult u geen last meer van haar of van haar reuzenzoon hebben. Alleen moet u Kwetal terugbetalen". verloren gegaan. Sociologie en psychologie overtuigen .ons er lang zamerhand van, dat mensen alleen maar een diersoort zijn en zich. dus ook zodanig gedragen. Hij is echter niet een oude, ver ontruste man, die zich in een hoekje beklaagt, maar hij legt duizenden kilometers af om actie te voeren en vooral de jongere generatie te be moedigen. Zijn optimisme is geba seerd op het groeiend aantal enthou siaste jonge mensen, die er niet te gen opzien voor hun principes gesla gen te worden. Daarom heeft hij de lotgevallen van zijn oude dag met de jeugd verbonden: een goed ge volg op zijn boek over „Baby- en kinderverzorging", waarmee hij zo veel ouders over de gehele wereld al eerder een goed inzicht heeft gege ven. ARNHEM Deze maand heeft de Regionale Omroep Noord en Oost (RONO) de door het provinciaal be stuur aangeboden ruimte in het pro vinciehuis te Arnhem in gebruik ge nomen. Als voorloper van een toe komstige studio opent deze dépen dance, waar voorlopig alleen de ad ministratieve werkzaamheden zullen worden verricht, voor de Gelderse RONO-redactie nieuwe perspectie- vn. In verband met deze belangrijke start zal op vrijdag 29 januari a.s. een experimentele radio-uitzending plaatsvinden, waarvoor als onder werp de dependance. In deze omge ving is gekozen. Het is de bedoeling dat dit pro gramma vanuit het nieuwe stadhuis in Arnhem rechtstreeks de lucht in gaat. Het programma kan van 19.00 tot 19.45 uur beluisterd worden op golflengte FM 96.2 MHz of kanaal 31. Het Gelders programma heeft voor deze bijzondere uitzending 15 minuten extra zendtijd gekregen, zodat hiervoor in totaal 45 minuten beschikbaar zijn. Iedereen die wat te zeggen heeft over luchtverontreiniging kan tij dens de uitzending het stadhuis op bellen (tel. 457111) en zijn mening kenbaar maken. Ook kunnen belangstellenden naar enkele actuele problemen. 22.25 CVK/IKOR: (K) Dr. Benjamin Spock's zorg voor de mens, film portret. 23.05-23.10 NOS: (K) Journaal. 23.10-23.40 TELEAC: Onze landbouw nu en straks - les 10 (herh.). DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 (K) Filmreportage. 18.30 (K) actualiteiten. 18.45 (K) Zandmanne tje. 18.55 (K) Nordschau-Magazin. 19.26 (K) Filmreportage. 19.59 Pro grammaoverzicht. WDR: 10.20-10.45 (K) Schooltelevisie. 18.00 (K) Das Verhör, TV-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute, met nieuws. 19.25 (K) Sie bauten ein Abbild des Himmels, TV-serie. 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Recht oder Unrecht, documen tair spel. 21.45 (K) Commentaar. 22.35 (K) Nieuws, commentaar en weerbericht. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 (K) Tammv Das Madchen vam Hausboot, TV-serie. 19.10 Orga- nitaten. TV-spel. 19.45 (K) Nieuws, actualiteiten en weerbericht. 20.15 Showprogramm aAansluitend Nieuws. 21.45 Forum 22.30 Film re portage. 22.45 (K) Nieuws, weerbe richt en wintersportweerbericht. NEDERLAND I 10.45-12.00 NOS NOT: Schooltele visie. DUITSLAND I 10.00 (K) Nieuws. 10.05 (K) Jour naal van gisteravond. 10.30 (K) Cul tureel magazine. 11.15 (K) Velaba ruft, Engelse speelfilm. 12.50 (K) In ternationaal persoverzicht. 13.00-13.30 (K) Journaal. 15.30 (K) Nieuws. 15.35 (K) Skippv, TV-serie voor de jeugd. 16.00 Eurovisie: In ternationale Ski-wedstrijden. 16.30 Filmreportage. 16.55 (K) Licht mu ziekprogramma. 17.25 Politieke uit zending. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND II 16.30 Alles unter einem Dach, TV-serie. 16.55 Studieprogramma, 17.25 (K) Wintersportweerberichi. 17.30 (K) Nieuws en weerbericht, 17.35 (K) Sport. HILVERSUM I 7.00 KRO: Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 (S) Badinerie: klas sieke en moderne muziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32-7.40 Actualiteiten; 8.00-8.10 Nieuws). 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huis vrouw). 9.40 Schoolradio. 10.00 Au bade: moderne en klassieke muziek (gr.) 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zie ken. 11.55 Mededelingen. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Ac tualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar...) 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Musiestalicht muziekprogramma het stadhuis komen, maar dan is het gewenst in verband met de beschik bare ruimte van te voren contact op te nemen met de RONO-studio in Enschede (tel. 05420-15544). Het is voor het eerst dat via een reportagewagen telefonische' reacties zullen worden uitgezonden. Als het experiment slaagt, zal het met andere actuele onderwerpen worden voortgezet. Aan de uitzending zullen behalve provinciale en gemeentelijke verte genwoordigers ook de AKZO, Billi- ton en KEMA medewerking verle nen. Het team dat deze uitzending ver zorgt bestaat uit mej. Joke Iliohan, Henny Grootveld, Wil de Jong en Wim Gerritsen. In het Gelders programma van da RONO wordt vrijdag de vierde afle vering uitgezonden van het vervolg - hoorspel „Val-umme". Dit hoorspel staat onder regie van Tob de Bor des; het wordt gespeeld door de hoorspelgroep Winterswijk. Door Henny Derksen uit Nijmegen wordt een Betuwse brief gelezen in het Huissens. Het betreft hier de antwoordbrief op het schrijven van Willy van Oss. (opn.) TROS: 14.55 Concert a la Car te: verzoekprogramma van opera muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 (S) Dis- co-Drive-In: De showbusiness op de korrel genomen. 17.00 Aktua/Sport- kompas: (Sport)nieuws, reportages, commentaren en muziek. NCRV: 18.00 NCRV en Bloc: actueel pro gramma met muzikale illustratie. (18.30-18.41 Nieuws; 19.00-19.10 We reldpanorama). 19.30 Veelgevraagde gewijde muziek. 20.00 (S) Metropole Orkest met zangsolisten en piano: amusementsmuziek. 20.53 Kunst- en vliegwerk: informatie over actuele tentoonstellingen. 20.58 (S) Radiogra fie, hoorspel. TROS: 22.00 Aktua- Magazine: reportages, commentaren en muzfek. 22.30 Nieuws. 22.40 Hui len op de trap. muzikaal geïllu streerd radiofeuilleton. 23.05 Apollo XXI. fantastisch ruimtevaart myste rie. 23.30_ (S) Toontje later, licht mu ziekprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II s 7.00 AVRO: Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Dag met een gaat je: lichte grammofoonmuziek en re portages. (8.00 Nieuws; 8.11 Radio journaal; 8.30 De groenteman.) NOS: 9.00 Internationaal spectrum: mo derne en klassieke muziek, (opn.). (9.35 Waterstanden.). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvita minen populair verzoekplatenpro- gramma. (11.00 Nieuws.) 11.30 (S) Rotterdams Philharmonisch Kope rensemble: oude en moderne mu ziek. 11.55 Beursberichten. 12.00 NOS: Blik op de wereld: populair programma over ontwikkelingshulp. 12.30 Overheidsvoorlichting: Uitzen ding voor de landbouw. 12.40 (S) Jazztrio (gr.) 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Actualiteiten. 13.20 (S) Pianoduo en altsaxofoon: moderne- muziek. EO. 14.00 Ruimte: radiomagazine met ge wijde muziek, lezingen en een korte overdenking. NOS: 15.00 (S) Aspek- ten van de kamermuziek: I. Viool en piano: moderne muziek; II. Strijk kwartet: moderne muziek. 15.40 Toe- rismo: toeristische informatie uit binnen- en buitenland. VPRO: 16.00 VPRO-Vrijdag: muziek, commenta ren, reportages, interviews, berich ten en telefonische reacties. (16.00 Nieuws; 17.55 Mededelingen; 18.00 Nieuws; 18.20-18.30 Uitzending van de Communistische Partij van Ne derland; 19.30 Nieuws). VARA: 21.00 (S) Radiophilharmonisch Orkest en solisten: oude en moderne muziek (opn.). 22.30 Nieuws. 22.40 Medede lingen. 22.45 Actualiteiten. 22.55 (S) Prettig Weekend: licht platenpro- gramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III 9.00 VARA: Nieuws. 9.02 De Eddy Becker Show. 10.00 Nieuws. 10.03 NCRV: Muziek bij de koffie. (11.00 Nieuws). 12.00 Nieuws. 12.03 Pers Vers: Nieuwe platen. 13.00 NOS: Nieuws. 13.03 De Jan Corduwener Show, met o.a. Europees Popparle- ment. 14.00 Nieuws. 14.02 De Felix Meurders Show. (15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Top-30 (17.00 Nieuws). Gereformeerde Gemeenten: Beroepen te Hilversum E. Venema te Zwijndrecht. Unie van Baptisten Gemeenten: Bedankt voor Haarlem J. Bouritiua te Emmen.

De Vallei | 1971 | | pagina 7