Afzien, doorbijten, knokken en blokken AFGEZWAAIDE KOLONEL BEGON AR TSEN STUDLE Dokter J. J. A. Wijneker werd directeur van nieuw verpleeghuis NABIJE STERREN STELSELS ONTDEKT Rad io en tv bij de Zesdaagse Televizier Supplement over kansspelen Tom Poes en de erf pachter 8 Stereotest VANAVOND MORGEN RONOTITIES Tomaten ën eieren voor Copacabana gasten Heropening van hartkliniek gevraagd aan koningin Valhelmen voor bromfietsers programmaos mwmM n MARTEN TOONDER STRIP i UIT DE KERKEN VRIJDAG 15 JANUARI 1971 Handen gebruiken Academie Naar Engeland Geen kans TELEVISIE TELEVISIE RADIO ERMELO „Man, wat ben je toch begonnen, wat heb je in vredesnaam gedaan?". Ik heb het mij eindeloos afgevraagd, vooral als de hele familie zich op het terras zat te koesteren in de zon en ik op een benauwde kamer er La tijnse en andere vieze woordjes zat in te pompen. Maar ik mocht niet afhaken, ik zou niet kelderen in mijn „race tegen de tijd". Het werd, vooral in de eerste tijd vaak een kwestie van afzien en vechten tegen mentale inzinkingen, maar ik heb. de eindstreep gehaald. Er bleek zelfs nog een eindsprintje in te zitten. Aan die eindstreep lagen naast de gebruikelijke bloemen en massa's geluks telegrammen ook het artsendiploma en de functie dirigerend geneesheer van een splinternieuw verpleegtehuis te wachten. Er stonden aan de finish niet direct ontstellend veel fervente aanhangers, maar die er wel wachtten, waren dan ook de supporters-door-dik-en-dun. Jan A. A. Wynekes, ruim vijf jaar geleden nog kolonel van de generale staf, was op zijn 52e jaar dan toch nog dokter ge worden. Toen In 1965 aan 200 officieren de mogelijkheid werd geboden de dienst te verla ten met de gouden handdruk, zoals dat toen heette bevond zich onder hen, tot grote verbazing van zijn vele vrienden en alle anderen die hem meenden te kennen, ook de Ermelose kolonel. „Ik was 47 jaar en achtte het nog mogelijk om de studie, waar ik in 1940 al een begin mee had gemaakt, af te maken. Ik wist dat ik my rot zou moeten werken, maar het kon nog, ook al zou ik dan helemaal op nieuw moeten beginnen". Het was niet veel minder dan een coupe van de oud-kolonel, door vrien den aanvankeiyk hoofdschuddend be oordeeld, maar allengs met diep respect begeleid. Op vrydag 8 januari 1971, slechts vyf jaar en twee maanden na die vermetele beslissing slaagde hij te Utrecht voor het artsenexamen. „Ik kan in een prachtig beroep nog dertien ge lukkige werkjaren beleven". Dat was de wissel die de heer Wynekes in 1965 op de toekomst trok. De jonge dokter, die de wereld nu door een rose bril beschouwt, vergeet zijn eigen doorzettingsvermogen en hersenwerk als hij zijn opzienbarend succes (en dat woordje „opzienbarend" is bepaald niet van hemzelf afkomstig vooral toeschrijft aan zijn vrouw, zon der wie hij volgens hem zelf nergens zou zijn geweest, de hoogleraren, die hem uitstekend hebben opgevangen en begeleid en zijn veel jongere mede-stu denten, die door hun jonkheid alleen al een geweldige stimulans voor hem zijn geweest. „De jeugd? er is niets fout aan de jeugd van vandaag", zo zei de man dié tussen zijn 47e en 52e jaar weer helemaal kwajongen werd. „Ik ben er héérlijk jong bij gebleven Nadat student Wynekes zich theore tisch arts mocht noemen (doctoraal) was ook voor hem het moment aange broken om zijn handen te gaan gebrui ken. Yujuwuep diverse co-assistont- schappen, gedeeltelijk in Utrecht en ge deeltelijk daarbuiten, o.a. in het zieken huis De Weezenlanden te Zwolle. Hoe wel hij semi-arts was, ontstonden er, door zijn hogere leeftijd, toch andere banden met de hejef doktoren als door gaans tussen beide groepen het geval is. En....geen der patiënten heeft hem ooit als een „groentje" aangezien: niet zel den vroegen in blijde verwachting ver kerende vrouwen speciaal naar dokter Wynekes. De oud-militair leerde de wereld, „de prachtige wereld", van de geneeskunde nu ten volle kennen en toen besefte hij ook wat zijn vader deed, die eveneens arts was. Bij het ziekenhuis werd intussen een hyper modem verpleegtehuis gebouwd, waar de Ermeloër daartoe aangespoord door collegae solliciteerde naar de functie van dirigerend geneesheer. „Ach man, ik ben er prachtig tussenge- rold", erkende de intussen benoemde dokter Wynekes. Er werd nog wel een voorwaarde ge steld, namelijk dat hij vóór een bepaal de datum zijn artsenexaxen zou afleg gen. Het betekende na vijf jaren kei hard werken nog een extra schepje, maar ook dat bleek zijn machientje aan te kunnen. Afgelopen vrijdag wkfkxwzszo ver ruim op tijd maandag al was hij in het verpleegte huis, waar nog ontzettend veel te doen is voor de opening op 1 april a.s. De man, die zich de eerste tijd van zijn studie niet zelden besodemieterd voel de, voelt zich nu bere-sterk en geluk kig, vooral als kleindochtertje door het huis in Ermelo dolt. Dokter Wynekes heeft geen tijd ge had op zijn lauweren te rusten; na een lange vakantieloos tijdperk heeft hij het, met de bul op zak, voorlopig druk ker dan ooit. Zijn militair verleden (lees: organisatietalent) komt hem mo menteel zeer te stade, want organisatie is een uiterst belangwekkend onderdeel van de zeer uitgebreide werkzaamhe den tot 1 april, wanneer de 150 bedden achter mekaar vol zullen raken: het te huis is nu al vol. Dokter Wynekes had graag gynaecoloog-chirurg of ook wel huisarts willen worden, „maar dan had ik twintig jaar jonger moeten zijn". Geboren op Bali, waar zijn vader de enige blanke arts was, kwam Jan Wy nekes op 13-jarige leeftijd in Neder land. Zijn toekomst, zo leek wel zeker, zou dokter of militair zijn, want moe der was de dochter van een officier. Moeder „won" en Jan ging naar de mi litaire academie. Hij vocht bij de Greb- beberg als luitenant te paard of ter fiets tegen de Duitse tanks en pantser wagens en beschouwt het nu nog als een wonder dat de Nederlandse jongens en boerderij-knollen het nog vijf dagen hebben uitgehouden. Jan Wynekes ging na de capitulatie in '40 medicijnen studeren, maar Tiong ook uit volle borst het Wilhelmus mee op het Rapenburg in Leiden en de uni versiteit ging dicht. Amsterdam nam de studenten zoveel mogelijk over, maar toen de hoogleraren daar ook al college gaven met het (gevangenis)koffertje bij de hand, begreep hij dat het verder geen zin meer had. Met een vriend ging Jan Wynekes BERKELEY Twee grote sterren stelsels, die verrassend dicht bij onze eigen Melkweg blijken te staan, zijn onlangs ontdekt door een groep ster renkundigen in Californië. De nieuwe melkwegstelsels hebben de namen Maffei een en twee gekregen, naar de Italiaanse sterrenkundige Paolo Maffei, die ze in 1968 voor het eerst heeft waargenomen, maar niet wist wat ze waren. Zijn verslag kwam in een onbekend blad maar werd opgemerkt door een student aan de universiteit van Californië, die besloot het geval nader te onderzoeken. Deze student, Robert Landau, was getroffen door het feit dat de objecten van Maffei zich in een gebied bevinden dat zo vol zit met interstellair stof koolstof en silicium dat de sterren kundigen het een van de „vuilste plaat sen" aan de hemel noemen. Maffej had echter zijn waarnemingen verricht in het infrarood. In het be- gen, van het zichtbare licht slechts een trokken gebied slaagt slechts zes pro cent van het infrarode licht erin door het stof heen tot de aarde door te drin gen, van het zichtbare licht slechts een procent. Landau maakte met anderen infrarode foto's van het gebied met een 762 mm telescoop en later met grotere telescopen, waaronder die van vijf me ter op Mount Palomar. Op alle foto's waren de twee tot dan toe niet waarge nomen sterrenstelsels te zien, onregel matig en wazig, maar met onmiskenba re aanwijzingen dat het inderdaad melkwegen zijn, die ongeveer drie mil joen lichtjaar van de aarde verwijderd zijn. Dat is ongeveer tweemaal zover als de dichtsbijzijnde, de Androme- da-nevel. Maffei-1 is zo groot als Andromeda, naar schatting 50.000 tot 100.000 licht jaar in doorsnede. De twee nieuw ont dekte Melkwegstelsels worden nu be schouwd als deel uitmakend van de „plaatselijke groep", waaronder tot dusverre de Melkweg, de Andromeda- nevel en drie kleinere sterrenstelsels werden gerekend. Dokter J. A. A. Wijnekes, die op 47-jarige leeftijd medicijnen ging stu deren en die studie op 52-jarige leef tijd met succes afsloot. toen maar op weg naar Engeland, dat hij na ongeveer negën maanden via o.a. Frankrijk, Zwitserland en Spanje be reikte. Hij werd uiteindelijk (door de goede kant) bij Gibraltar van een Spaans schip gehaald voor het laatste „rukje" (wat een halve wereldreis werd) naar Schotland. Het ware' de meest avontuurlijke, gevaarlijke, barre en ook bizarre maanden van zijn leven, waarin hij nauwelijks, één keer fat soenlijk heeft gegeten. Prinses Irene-brigade, training van de Engelsen, invasie, Frankrijk, België, weer terug naar Nederland, waar hij later vernam, dat zijn moeder vlak voor de bevrijding was doodgeschoten. Maar overigens kreeg deze rechtgeaar de Nederlander na de oorlog nog een enorme dreun, een psychisch trauma noemde hij het zelf. „In de oorlog was alles en iedereen (afgezien van de vi jand natuurlijk) volkomen één, alle grenzen eri binnenlandse scheidsmuren waren weggevaagd. En toen bleek dat alles weer van voren af aan begon!" Jan Wynekes kreeg geen schijn van een kans om de dienst te verlaten. Hij werkte bij de staf van prins Bemhard („een geweldige kerel") en probeerde er overigens het beste van te maken. Hij bekleedde zeer vele functies, maar al tijd in de parate dienst en ging wonen in Harderwijk. Later verhuisde hij met vrouw, zoon en dochter naar Ermelo. Veelal via vóór-promoties werd hij op zijn 44e jaar kolonel om enkele jaren later de militaire dienst hoogstverras- send (voor anderen dan) te verlaten. Toen zijn plannen uitlekten, was men rondom hem niet mals in het commen taar. „Hij is gek", was nog maar een gematigde kwalificatie. Toen de kers verse student echter doorbeet, sloeg ook de stemming van de achterklap om. „Hij meent het, waarachtig!" Op zijn kamer zat Jan Wynekes het vanaf de eerste dag echt te menen en zich af en toe af te vragen, waaraan hij wel was begonnen. Hij weet het nu: „ik kan nog dertien gelukkige werkjaren beleven in een prachtig beroep"!!!! DUSSELDORP Uit protest tegen „de ellende in Brazilië" hebbe,n enkele honderden betogers wóendagavond in het Hilton Hotel te Dusseldorp de deelnemers aan een „Copacabana"- bal met tomaten en eieren bekogeld. Het bal was door het hotel samen met de Braziliaanse luchtvaartmaatschap pij Varig en de Westduitse Lufthansa georganiseerd. Volgens de hoteldirectie vernielden de betogers de kleding van sommige genodigden en werden ook sieraden afgerukt. „Denk aan Brazilië, waar 560.000 kinderen aan ondervoeding sterven", zo schreeuwden de demon stranten. De politie beperkte zich ertoe, hen van de toegangen tot de zaal te verwijde ren. Ontboden waterkanonnen en een gemotoriseerde brigade kwamen niet in actie. BREDA Het bestuur van de Ne derlandse hartpatiëntenvereniging heeft koningin Juliana in een telegram ge vraagd te bemiddelen bij de heropening van de hartkliniek aan de Utrechtse universiteit, de kliniek van prof. Wie- berd ink. Het bestuur zegt uit vertrouwelijke bron te hebben vernomen dat minister Roolvink (volksgezondheid) opnieuw geen maatregelen zal treffen tot hero pening van de kliniek. Radio en televisie zullen ruime aandacht besteden aan de wielerzes- daagse van Rotterdam, die van 16 tot en met 22 januari in het spiks plinternieuwe „Ahoy"-complex in Rotterdam wordt gehouden. De KRO-radio zal zaterdag 16 januari in het programma Goal van 22.40 tot 23.55 via Hilversum I op het sportevenement terugkomen. De'AVRO zal er in de late ra diojournaals (22.40 tot 22.55 uur, Hil versum II) bij zijn op zondag 17, maandag 18, dinsdag 19 en donder dag 21 januari. De NOS-radio is in Rotterdam zondagmiddag 17 januari in het pro gramma Langs de Lijn. Verder zon dag, maandag, dinsdag, woensdag en donderdag telkens van 23.50 tot 23.55 uur en tenslotte vrijdag (de slui tingsdag) van 22.00 tot 22.30 en om 23.30 uur via Hilversum I. De televisie geeft zondagmiddag 17 januari van 16.20 tot 16.55 flitsen en diezelfde dag 's avonds in het programma Studio Sport. In AVRO's televisierubriek „Ver keersbeeld", de maandelijksé uitzen ding met informatie in woord en beeld over het verkeer in al zijn as pecten, zal vanavond tussen 19.30 en 19.55 uur via Nederland 2 onder meer een bespreking door Henk Stemmer van de Fiat 850 na 50.000 km aan de hand van honderd in spectierapporten, plaatsvinden. Voorts zal uitgebreid worden inge gaan op de suggestie van drs. J. A. Bakker, minister van Verkeer en Waterstaat, die het dragen van val helmen verplicht wil stellen voor bromfietsers. Dat de overweging van de minister op pro's en contra's stuit hoeft geen betoog. Zo is bijvoorbeeld dr. E. Keuter, neuroloog uit Utrecht, van oordeel dat het rijden zonder het dragen van valhelmen voor bromfietsers levensgevaarlijk is. Tevens zal in dit programma wor den nagegaan hoe groot de centrale beïnvloeding van verkeerslichten in diverse steden is. NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journaal. 19.05 EO (K) Walk beside me, film. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.21 KRO: (K) Johnny en Rijk - -Een paar apart, show. (KRO/ ZDF-co-produktie). 21.11 Brandpunt Buitenspel. 22.26 KRO/RKK: Riskante Kerk: magazine over een kerk-in- ontwikkeling. 22.56-23.01 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journaal. 19.05 Ter Visie: parlementair en po litiek weekoverzicht. 19.30 AVRO: Verkeersbeeld: rubriek over het verkeer in al zijn as pecten. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.21 AVRO: Televizier - Supple ment. 20.45 (K) High Chaparral, TV-film. 21.35 (K) Voor de Vuist weg. 22.45 NOS: (K) Journaal. 22.50-23.20 TELEAC: Studeren - les 1 (herh.). DUITSLAND I (Reg. progr.: NDR: 18.00 (K) Sport. 18.30 (K) Act. 18.45 (K) Zandmanne tje. 18.55 (K) Nordschau-Magazin. 7080 Intussen stond commissaris Bas in de koude nachtlucht naar zijn pistool te kijken terwijl de reus nu tot aan het bekken uit de sneeuw torende. Hij luisterde naar een ijl geroep, dat over de vlakte tot hem kwam. „Is schieten in dit geval geoorloofd?" vroeg de politiechef zich in grote gewe tensnood af. „Er is nog geen directe aan val op mij gepleegd, en dat die betoger zo groot is kan hij niet helpen. Het zou discriminatie wezen om daarom te vuren. Wat te doen?" Hij wierp een zijdelingse blik op zijn tegenstander, maar die had zich nu geheel van hem afgewend en staarde naar de lucht, waar een donkere vlek snel langs de maan vloog. Het ijle geroep was in middels aangezwollen tot een schel krij sen, dat ook de wakkere beambte niet ontging. „Het lijkt wel alsof iemand schreeuwt," prevelde hij onthutst. „Terug in de grond; pacht is betaald" of zo iets. Zou het die nachtuil met de lange staart zijn, die daar vliegt?" Op dat moment stiet de reus een dof gegrom uit, dat al spoedig tot een woe dend gebrul aanzwol. De commissaris maakte een luchtsprong, waarbij hij zijn wapen verloor; maar een enkele blik leer de hem, dat hij het niet meer nodig had. De geweldige verschijning was verdwe nen, en slechts enige opdwarrelende sneeuwkluiten duidden de plaats aan waar hij geweest was. In „Televizier Supplement" het maandelijkse bijvoegsel van „Tele vizier Magazine" zal vanavond van 20.21 tot 20.45 uur via Nederland 2 het kansspel van vele kanten wor- en belicht. Uitgangspunt bij deze uitzending is: op welke manieren en met hoe veel geld waagt men in Nederland zijn kansen in de voetbaltoto, de paardesport en de loterijen in ons eigen land, België en West-Duits- land. Over de vraag waarom men gokt, hoort men mevrouw prof. H. C. van der Meer uit Vries. Voorts zal een aantal Tweede Kamer-leden naar hun standpuriten worden gevraagd ten aanzien van een eventuele lega lisering van de roulette in Neder land. In dit verband zal de heer J. L. Sliepen, directeur van het VW in Breda, zich in dit programma een groot voorstander tonen van een ge legaliseerde roulette. De verslaggevers bij deze special zijn Marcel de Groot, Fons van Westerloo en Cas Brugman. Laatst genoemde heeft tevens de samen stelling van dit Supplement. De ein dredactie- en regie zijn in handen van respectievelijk Wibo van de Linde en Pieter Varekamp. 19.26 (K) Filmrep. 19.59 Progr. over zicht. WDR: 10.20-10.45 en 12.10-12.35 (K) Schooltelevisie. 18.00 (K) Woobinda, TV-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Hier und Heute, met Nieuws. 19.25 (K) Boek bespreking.) 20.00 (K) Journaal en weerber. 20.15 (K) Filmportret. 21.00 (K) Rep. uit Bonn. 21.25 (K) Der 7. Sinn. 21.30 (K) Der Einzelganger - Reise in die Vergangenheit, detecti ve-film. 22.15 (K) Nieuws, weerber. en wintersportber. 22.30 Der Haus- freund, blijspel. 0.10 (K) Journaal. DUITSLAND II 18.05 (K) Act. en muz. 18.40 Dick und Doof, TV-serie. 19.10 (K) Köni- glich Bayerisches Amtsgericht, TV-serie. 19.45 (K) Nieuws, act. en weerber. 20.15 (K) Preussen über al les..., documentair spel. Aansluitend: Nieuws. 21.45 (K) Filmrep. 22.30 (K) Dagboek uit de katholieke kerk. 22.45 (K) Nieuws, weerber. en win- tersportweerber. 23.00-±0.15 Tarzan und die Nazis, Amerikaanse speel film. NEDERLAND I 10.00 TELEAC: Oppervlakte, volu me, raaklijn - les 2. 10.30-11.00 En Francais - les 2. DUITSLAND I 10.00 (K) Nieuws. 10.05 (K) Jour naal van gisteravond. 10.30 (K) Walt Disney-film. 11.15 (K) Die Umschau. 12.15 (K) Filmreportage. 12.50 (K) Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 (K) Journaal. 14.00 (K) Nieuws. 14.05 Eurovisie: 41. Interna tionale Lauberhom-Renmen. 14.45 (K) Kortefilm s, met discussie. 15.15 (K) Circusprogramma. DUITSLAND II 13.45 (K) Programmaoverzicht. 14.15 Amus. progr. 14.58 Nieuws. 15.00 Voor de kinderen. 15.30 (K) In formatief progr. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klass. muz. (gr.). ('..25 Horen en zien; 7.30 Nieuws; 7.32-7.50 Hier en Nu: act.). 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum Laudamus: gewijde muz. 8.30 Nws. 8.32 (S) Voor de huisvrouw. 9.00 Theologische etherleergang. 9.35 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.45 (S) Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: Moderne koormuz. (opn.). 10.15 Kerkorgelconcert: mod. muz.- 11.00 Nws. 11.03 De blauwe revolutie, le zing. 11.15 Solarium - een Hoogte- zonprogr. voor iedereen. 11.55 Med. KRO: 12.00 Zonder grenzen: rubriek over missie en zending. 12.10 Uit Ba lans. 12.14 Marktber. Overheidsvoor lichting: 12.16 Exportiviteiten. Nws., wenken en adviezen op exportge- bied. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws. KRO: 12.41 Act. 12.50 Buitenlands commentaar. Christian Science: Jongeren helpen Johnny en Rijk zijh terug. Vanavond hun eerste show voor de K.R.O. Wat zal het worden? Nie mand die het kan zeggen. Maar de verwachtingen zijn hoog gespan nen. Vooral ook omdat niemand minder dan Bob Röoijens de regis seur is. Op zondag 17 januari speelt de vermaarde Weense pianiste Ingrid Haebler voor de RONO. In een programma dat uitgezon den wordt tussen 19.15 en 20.00 uur brengt ze, samen met Het Gelders Orkest o.l.v. Carl von Caraguly, Mo- zarts pianoconcert in A gr.t., KV 414. De NOS zal alle radioluisteraars die in het bezit zijn van een ste reo-radio-installatie zaterdag een bijzondere service bieden. Via de zender Hilversum II wordt op die dag van 16.03 tot 16.15 uur een speciale stereo-test uitgezonden. Dat gebeurt in het wekelijkse vro- gramma over electronica „Hobbys- coop". De uitzending is zo samengesteld dat de luisteraars thuis aan de hand van wat zij horen kunnen nagaan of hun stereo-installatie goéd is afge stemd, zodat zij het maximale ren dement bereiken. Tijdens het programma zal aan de luisteraars ook geadviseerd worden, wat zij moeten doen als de ont vangst niet optimaal is. met him problemen 13.00-13.15 Vraaggesprek. NOS: 13.15 Vliegende schijven: verz. pl. progr. voor de mi litairen. KRO: 14.00 (S) P.M.: een weekblad met veel plaatjes. (16.00-16.02 Nws.). NOS: 16.30 Inzet: progr. over amateuristische muz. beoefening. HIRO: 17.00 HIRO- Magazine met Gasten van de week. KRO: 17.30 (S) Echolood: licht pl. progr. 18.30 Nws. 18.41 Act. 19.00 (S) De Springplank: jonge artiesten met orkestbegeleiding. 19.30 (S) In de volksmond: volksmuz. 20.00 In ant woord op uw schrijven....: verz. pl. progr. 22.00 Twee Kadee, hoorspel. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nws. 22.40 (S) Goal...! muzikaal sportprogr. met commentaren, rep. en gekruide nieuwtjes. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 (S) Z.O.: gevarieerd progr. met om 7.33 Van de voorpag.; om 7.54 VPRO: Deze dag; om 8.00 Nws.; om 8.13 Act.; om 9.35 Water standen; om 9.45 Reiswijzer; om 10.10 VARA's Ombudsman. 10.30 Za terdag Informatie: muz. en informa tieshow. (11.00 Nws.). 13.00 Nws. 13.11 VARA-Varia. 13.13 Act. 13.23 (S) Dit is het begin....: jongeren- progr. 14.30 (S) Radio Jazz Magazine. NOS: 15.00 Frans - Duits - Engels: een luisterprogr. 16.00 Nws. 16.03 (S) Hobbyscoop: een populair progr. over electronica. VARA: 16.15 (S) De Staalkaart. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.20 Uitzending van de VVD. 18.30 Lieve Tante Truus: licht progr. 19.05 Nou, en....: satirisch progr. 19.30 Nws. 19.35 De Scala 1918-1926 (gr.): operamuz. 20.05 (S) Franse chansons. 20.30 In gesprek met de heer Sandbergen. 21.00 Sere nade: klass. en mod. muz. (opn.). 22.30 Nws. 22.40 Med. 22.45 Driester: actueel progr. 23.15 (S) Hoe later op de avond....: licht muz. progr. 23.40 (S) Moleculen: gitaar en zang: ro- mmantische muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NOS: 9.00 Nws. 9.03 Gevolmach tigd: verz. pl. progr. KRO: 10.00 Nws. 10.02 Dj inn: gevar. progr. (11.00 en 12.00 Nws.) NCRV: 13.00 Nws. 13.03 Pop(pen)cast: nieuwe LP-pop. 14.00 Nws. 14.03 Nee, we noemen geen namen: pl. progr. voor het hele gezin, met verzoeknummers. (15.00 Nws.). 16.00 Nws. 16.03-18.00 Sport - show: sport van vandaag en toppers van nu. (17.00 Nws.). Ned. Herv. Kerk: Beroepen te Nieuwerkerk a.d. IJs- sel H. J. van Leeuwen te Almen - te Lunteren J. C. Schuurman te Put ten - te Vlissingen S. van der Zee te Uitwijk. Aangenomen de benoeming tot le raar godsdienstonderwijs aan de Christelijke Scholengemeenschap Oostergoo te Dokkum G. J. de Vries te Marrum. Geref. Kerken Bedankt voor Zwartebroek A. J. L. Hoogkamer te Bolnes (nadere beslis sing). Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt: Beroepen te Ureterp R, Hoogsteen te Enumatil, V

De Vallei | 1971 | | pagina 11