Wegens onbehoorlijk gedrag m m Record voor doelman ARBITER BOOSTEN DIENT RAPPORT IN BIJ STRAFCOMMISSIE Handhaldames verloren weer i Nationaal kampioenschap 47-2 Schaatskalender Molteni in Tour en Giro Beltoise uitgesloten Betty Stöve uitgeschakeld NK atletiek op 3 en 4 juli Tohoga-heker voor jeugdige Jo van Pol VRIJDAG 15 JANUARI 1971 ONGELUKKIG NIET ALLES Ruth Schleierinaclier snel op de 500 m LEIDING UITSLAGEN Schaatser Hans van Helden niet meer in Friese kernploeg sport Wim Steures nieuwe biljart-ster HEERENVEEN De Friese schaatskampioen Hans van Helden heeft don derdagmorgen van de technische commissie van het gewest Friesland een brief ontvangen, waarin staat dat hij wegens onbehoorlijk gedrag tijdens de training van dinsdagavond voor onbepaalde tijd is uitgesloten van deelneming aan de selectie-training van de Friese kernploeg in Heerenveen. Tevens kreeg hij een berisping wegens zijn houding bij het nationale kampioen schap te Amsterdam, toen hij werd gediskwalificeerd en toch nog aan de start wilde verschijnen. Hans van Helden mag wel deelnemen aan wedstrijden, maar niet meer met de selectieploeg trainen. Het lid van de technische commissie i Sake Santema uit Akkrum:„Dinsdag-| avond tijdens de training hield hij zich niet aan de regels van het spel en toon de zich rancuneus tegen de andere rij ders. Hij probeerde Jappie van Dijk onderuit te rijden en schold hem ook uit. De andere jongens namen dat na tuurlijk niet. Hans van Helden is eenl impulsief man en handelt snel. Wij wil len niet, dat hij ons voor iedereen te schande zet. Dat komt de naam Fries land niet ten goed. Hij is een goede rijder, maar moet de stemming! niet bederven. We hebben toen Hans gevraagd met de TC te komen praten, maar om acht uur kwam hij niet opdagen. Na een te lefoontje kwam hij om half tien. Tij dens het onderhoud zijn we niet dichter bij elkaar gekomen. Vandaar dat deze beslissing is genomen." De trainer van Hans van Helden, de Friese onderwijzer Jeen van de Berg: „Dat met Hans van Helden is een lange geschiedenis. Hij is op een ongelukkige manier uit de wedstrijd genomen, maar volgens mij is Hans ten onrechte gedis kwalificeerd. Ik kan begrijpen, dat Hans zich hierbij niet neerlegt. Hij is impulsief en heeft het hart op de tong, maar rijden kan hij wel. Hij had bij de eerste twaalf kunnen eindigen. Als Fries kampioen heeft hij een jaar lang keihard getraind en dat hem zoiets moet overkomen is alleen maar sneu. Hij heeft gereageerd en de schuldige was Jappie van Dijk." In artikel 252 lid 2 van het wedstrij dreglement van de schaatsbond staat dat de wissel tijdig moet gebeuren en dat men bij een gelijke aankomst niet mag versnellen. „Op de sprint kun je niet versnellen", aldus Jeen v.d. Berg, De deelnemers aan het nationaal kampioenschap 47/2 voor de aan vang van het toernooi. V.l.n.r. VuU tink, Roodenhurg, Van Nijnatten, Bessems, Van der Wal, Steures, Velthuis en Dekker. ZATERDAG 16 JANUARI: Zutphen: lange-baanwedstrijden he ren-senioren en adspiranten, aanvang 11 uur. Gorredijk: korte-baanwedstrijden he ren, aanvang 13 uur. Bergambacht: districtskampioen schappen Krimpenerwaard korte baan heren-senioren en junioren A. Aanvang 14.00 uur. Amsterdam -N oordclubkampioen schappen HCA lange baan dames senioren en heren-senioren. Aanvang 11 uur. Veluwemeertocht: wedstrijdtocht 60 km, start om 10 uur in Roggebotsluis. Toertocht 20, 40, 60 km, start tussen 12 en 14 uur in Roggebotsluis en Elburg. IJsselmuiden: gewestelijk jeugdkam pioenschap korte baan jongens en meisjes tot 16 jaar. Aanvang 13 uur. Scheerwoldekampioenschap van Noordwest-Overijssel, korte baan da mes. Aanvang 13.30 uur. Oud-Avereestlange-baanwedstrijden 50 km, aanvang 17.00 uur. Siddeburen: gewestelijk kampioen schap lange baan junioren. Aanvang 17.00 uur. „en dat heeft Hans ook niet gedaan. Al met al betreur ik deze gang van za ken." Hans van Helden zelf: „Ik heb dins dagavond tijdens de training dat balie tje bewust aan het rollen gebracht. Ik laat niet alles over mijn kant gaan. Ik heb ook kritiek op de KNSB; ik ben kampioen van Friesland, maar moest vorige week donderdag alleen naar As- terdam, om mij voor te bereiden op de nationale kampioenschappen. Ik had helemaal geen praatpaal. BRUSSEL De Italiaan Giorgio Al- bani, werkgever van de wielerploeg Molteni, heeft donderdag in Brussel aangekondigd, dat de ploeg zowel hon derd vierendertig deelnemen aan de Ronde van Frankrijk als aan de Ronde van Italië. Albani voegde er echter aan toe, dat Eddy Merckx de kopman van de ploeg heeft aangedrongen alleen deel te nemen aan de Tour de France. Merckx zou daardoor meer gelegenheid hebben om een aanval te doen op het werelduurrecord. De ploeg, die geleid zal worden door de Belg Lomme Driessens, komt op 30 januari in Follonica (Italië) bijeen en verschijnt voor het eerst op de weg in de Ronde van Sardinië. Voorts heeft Molteni waarin als enige Nederlander Rini Wagtmans rijdt, ingeschreven voor alle wegwedstrijden die meetellen voor de officieuze wereldbeker. BUENOS AIRES De Franse auto coureur Jean Pierre Beltoise is uitge sloten van deelname aan de formule 1-Race, die op 24 januari in Buenos Ai res zal worden gehouden, zo is donder dag bekend gemaakt. Deze maatregel werd genomen omdat Beltoise door een overtreding van de regels van de autorensport het ongeluk veroorzaakt zou hebben waarbij zondag de Italiaanse coureur Ignazio Giunti tijdens de 1000 km race voor prototypes om het leven kwam. Ook vrijdag was- er niemand. Mijn trainer, Jeen van de Berg, was jarig en ik nam het hem dan ook niet kwalijk, dat hij pas zaterdag kwam. Ik stond zodoende alleen en andere rijders zag ik steeds praten met hun trainers. Dan gaat er wel iets in je om. Zaterdagmorgen voor de start was Jeen er pas. De TC heeft niet eens de moeite genomen om mij als Fries kam pioen een begeleiding te geven. Jan Charisius heeft als scheidsrechter de beslissing genomen, omdat Leen Pfrom- mer de baan opstoof om te protesteren. Ik had verwacht, dat Jeen dat ook zou doen, maar hij heeft het niet gedaan". De Brabander Hans van Helden, die in Heerenveen kwam wonen, omdat er meer trainingsmogelijkheden waren, is nu teleurgesteld. „Friesland verlaten, dat nooit", zegt hij. „Misschien wil de TC dat wel graag, maar dat is er niet bij. Niettemin ben ik bereid tot een verzoening te komen." „Ook ben ik niet te spreken over de wedstrijden om de Dynamo Cup in Berlijn, waar ik mijn voet brak en in het ziekenhuis terecht kwam. Achteraf bleek, dat ik niet was verzekerd. Via mijn baas is alles toch nog goed geko men. Maar", zo zegt Hans verder, „ik zat al die weken zonder inkomen." ALMA ATA De Oostduitse schaatsster Ruth Schleiermacher heeft donderdag op de hooggelegen ijspiste van Alma Ata de 500 meter gereden in 43.6 seconden. Daarmee benaderde ze het op 17 januari van het vórige jaar gevestigde wereldrecord van de Russin Tatjana Sidorova tot op viertiende van een seconde. ABERDEEN Bobby Clark, doel man van de Schotse club Aberdeen, heeft 1093 minuten competitievoet bal gespeeld zonder een doelpunt toe te laten en hij beweert dat dit een Europees record is. Het vorige record was 791 minu ten en stond op naam van Da Pozzo van Genua in de Italiaanse competi tie 1963-1964. Aberdeen staat op de eerste plaats en dreigt Celtic, dat de, laatste vijf jaar de kampioenstitel heeft veroverd te onttronen. De laatste goal tegen Clark werd op 24 oktober 1970 gescoord door St. Mirren. In de daaropvolgende 12 wedstrijden werd Clark niet gepas seerd. In 21 wedstrijden heeft Aberdeen slechts zeven doelpunten tegen zich zien scoren, een gemiddelde van 0.33. Het Europese record voor een heel seizoen zou 0.366 zijn, gevestigd verleden jaar in Italië door Cagliari. Het Schotse record is 0.70 op naam van Celtic en het Britse 0.57 op naam van Liverpool. Al deze records gelden vanaf 1926, toen de nieuwe off-side-regel werd ingevoerd. Aberdeen heeft een hechte defen sie met de Deen Henning Boel als grote uitblinker, maar het speelt ook aanvallend. Dit seizoen zijn er 49 doelpunten gescoord, méér dan wel ke club ook in de Schotse competi tie. HOENSBROEK Theo Boosten, die afgelopen zondag de voetbalwedstrijd FC Utrecht-Feüenoord leidde, heeft bjj de strafeommissie van de KNVB een AMSTERDAM Het was alsof de tijd een kleine twintig jaar was terugge draaid. Aan het biljart een frêle jongeling, wiens verrichtingen de hem vooraf gegane faam bevestigden. Twintig jaar geleden zo ongeveer gold dit Tini Wij nen, die daarna al heel snel zijn grote talent omzette in een indrukwekkende reeks nationale en internationale titels. Donderdag ging er in het Van Nispen- huis in Amsterdam weer zo'n opvallende ster aan het biljartfirmament schitte ren. Het was de 20-jarige programmeur Wim Steures uit Nijmegen, die in de voetsporen van zijn oom Tini Wijnen trad. Met dezelfde moeiteloze vaardigheid als destijds zijn leermeester („ik speel veel tegen oom Tini") liet Wim Steures in zijn tweede partij tegen routinier Joop Roodenburg de kenners genieten. Nog wat gehaast stootte Steures, die pas intensief mocht gaan biljarten nadat hij zijn HBS-diploma had gehaald, door naar de top van de biljarterij. Een prach tige serie van 320 caramboles, waarvan de laatste twintig wat ruimer waren gespeeld, bevestigde zijn grote talent. Met die slotserie in de vierde beurt had Steures ook de nervositeit, die hem bij zijn eerste optreden in de hoogste klasse ongetwijfeld had begeleid, afgeschud. Steures was geaccepteerd als een kadrist van hoge klasse, een mannetje, met wie men nu al rekening dient te houden. Van alle kanten werd de Nijmege- naar, die pas twee maal toemooi-erva ring had opgedaan in het kampioen schap eerste klas 47/2 (hij was daaruit dit keer met 31.16 gepromoveerd) gefli citeercL Hij nam de lof met gepaste trots in ontvangst maar verzuimde niet een deel af te schuiven in de richting van zijn leermeester Wijnen, met Henk Scholte overigens de grote afwezigen in dit kampioenschap. Steures schaarde zich met twee over winningen onder het viertal, dat op de eerste dag resoluut het heft in handen nam. Want eerder op de dag Jiad de Nijmegfaar ook in 18 beurten van Velt huis gewonnen. Door die lange partij moest Steures voorlopig genoegen ne men met de derde plaats achter de 26-jarige Limburger Jean Bessems en titelverdediger Hans Vultink maar voor de in kampioenschappen geharde Bert van Nijnatten. Van dit kwartet nam Bessems dus de leiding met een algemeen gemiddelde van precies 50 door overwinningen in 10 beurten tegen Roodenburg en 6 beurten tegen Dekker, de voor de ver hinderde Rijvers ingevallen kampioen van de eerste klasse. In die laatste par tij kwam Bessems in series van 180 en 127 pas goed los. Men had meer van hem verwacht omdat hij sinds enkele weken evenals trouwens Vultink met dispensatie deelneemt aan de Duitse clubcompetitie en beter voorbereid dan ooit aan de start kwam. Ook Vultink stelde daarom enigszins teleur. Zijn eerste partij won de titel- SYDNEY - In de kwartfinales van het internationale tennistoernooi in Sydney is de Nederlandse Betty Stöve uitgeschakeld door de Russin Olga Mo- rozova. Betty Stöve, die de eerste set won, kreeg daarna veel last van de hitte en verloor met 7—5, 3—6, 5—7. Tot de hal ve finales drongen ook door Gail Chan- freau (Fra.), Margaret Court (Aus) en Kasuko Sawamatcu (Jap). verdediger in elf beurten tegen Dekker en daarna dreigde het ook in de ont moeting tegen Van der Wal weer mis te gaan. Nu herstelde Vultink zich echter bijtijds en kon door een slotserie van 247 in de zesde beurt zijn gehavende moyenne iets ophalen. Hij kwam uit op 47.05, eigenlijk beneden Vultink's stand. Hij immers is nationaal recordhouder met ruim 102... Behalve door Bessems, Vultink en Steures werd er op deze eerste dag op vallend slecht gespeeld. De overige vijf deelnemers, ook de ongeslagen Van Nijnatten, bleven ver, soms zeer ver beneden de degradatiegrens van 24.00. Kampioenschap biljarten 47/2, uitslagen eerste ronde: Bert van Nijnatten (Steenbergen) 218 30 80 13,33 Bep van der Wal (Hattem) 218 30 58 7,26 Wim Steures (Nijmegen) 400 18 175 22,22 Bennie Velthuis (Oldenzaal) 291 18 58 16,11 Hans Vultink (Groenlo) 400 11 140 36,36 Piet Dekker (Dodewaard) 66 11 34 6,00 Joop Roodenburg (Den Haag) 202 10 133 20,20 Jean Bessems (Cadier en Keer) 400 10 179 40,00 Tweede ronde: Roodenburg 76 4 62 19- Steures 400 4 320 100,— Van Nijnatten 400 17 87 23,52 Velthuis 247 17 63 14,25 Dekker 102 6 87 17 Bessems 400 6 180 66,66 Van der Wal 96 6 37 16,00 Vultink 400 6 247 66,66 De stand na de eerste dag: 1. Bessems 4 180 50,00 2. Vultink 4 247 47,05 3. Steures 4 320 36,36 4. Van Nijnatten 4 87 17,02 5. Roodenburg 0 133 19,85 6. Velthuis 0 63 15,37 7. Dekker 0 87 9,88 8. Van der Wal 0 58 8,72 Olafsson leidt in Hoogoven toernooi LAND.SPORT. HANDBALDAMES DE BILT Het Nederlandse zaal handbalteam heeft gisteravond in De Bilt ook de tweede wedstrijd tegen Joe- DEN HAAG DeNederlandse atle- tiekkampioenschappen uilen dit jaar op 3 en 4 juli wrden gehouden in Drach ten. De drielandenwedstrijd dames te gen Frankrijk en Roemenië zal op 11 juli in het Brabantse Uden plaatsheb ben. Voorts staan op de kalender van de Altetiekunie: 7 maart Nederlandse veldloopkampioenschappen in Emme- loord, 4 september Nederlands mara thonkampioenschap in Enschede, 4 en 5 september nationale kampioenschappen vijf- en tienkamp in Vlaardingen, 11 en 12 september estafettekampioenschap pen in Arnhem, 25 september nationaal kampioenschap 25 kilometer in Utrecht en 26 september finales hoofdklasse competitie om de Prins Hendrik- en Prinses Jullanabeker in Amsterdam. goslavische dames verloren. Na een ruststand van 310 werd de eindstand 7—17. Joegoslavië kreeg en benutte zeven strafworpen, een groot deel hiervan was van twijfelachtig kaliber. Neder land speelde beter dan twee dagen eer der in Hengelo. Na tien minuten was het L—2, maar vijf minuten later was Joegoslavië uit gelopen tot 14. Doelvrouwe Petra van Buuren moest chter voor rust nog zes keer vissen. Na rust werd zij door de debuterende Marga van Woudenberg vervangen. Dit meisje had geen last van plankenkoorts en verdedigde haar doel uitmuntend. Wat niet wegnam dat zij zeven keer werd gepasseerd. De doelpunten van Nederland kwa men van Carry Piller (2), Marianne de Meurissy, Adri Meyer, Gini Dijkema, Wil Cloquet en Kitty de Waard. Roger Taylor en Ann Jones voeren de ranglijsten 1970 van heren en dames aan, die de Britse Lawn Tennis Federa tie heeft samengesteld. Voor de eerste' keer zijn ook profs op de lijst opgeno- i men. Cox is tweede, Battrick derde en j Stilwell vierde. WIJK AAN ZEE In de grootmees tergroep van het Hoogoventoernooi staat, na drie ronden, de IJslandse grootmeester Olafsson op kop met 2-1/2 uit 3. Geen geringe prestatie, maar daarmee is waarlijk niet het hoofd nieuws uit de donderdag gespeelde ron de vermeld. Dat ontwikkelde zich niet uit schaakprestaties, doch uit een pro test, dat de befaamde grootmeester Najdorf liet horen tegen „een onvol tooide" Van Ree. Dat „onvoltooide slaat op het feit, dat Ree tweevoudig oud-kampioen van Nederland tegen Najdorf een pion deed promoveren, de klok van de fameuze Argentijn indruk te en het bord verliet. Hij had evenwel van de pion „niets anders" gemaakt bedoeld was een dame. De Argentijn achtte de handelingen van Ree contra het reglement. Internationaal arbiter Orbaan greep naar het hoofd en naar het reglement. En passant werd profes sor Euwe gebeld. De klok van Najdorf werd stilgezet. Een onbevoegde dacht het beter te we ten en zette zelfs.... Najdorf's klok in beweging. Dat maakteOrbaan natuur lijk met spoed weer ongedaan, enzo voort, enzovoort. De zaak is in de ijs kast gezet en het kon wel eens gaan vriezen, want de heer Slavenkoorde, lid van de spelregelcommissie van de we reldschaakbond, en vermoedelijk de aangewezen man voor een (voorlopige) uitspraak bevindt zich in Stockholm. Een pracht partij was Gligoric tegen Van den Berg, terwijl de remise Len- gyel Kortsnoj meer hoofdbrekens moet hebben gekost aan de Rus, dan aan de Hongaar. Kortsnoj had overi gens toch een zwarte dag. Hij verloor in de ochtenduren kansloos van de Zweed Andersson. Zijn landgenoot re miseerde in de vierde zitting tegen Hübner. Met dat al hebben de ver maarde Russen, na zes partijen nog geen vol punt gescoord. In de meestergroep leidt Jan Timman op superieure wijze; drie uit drie liegt er niet om. De winst van Zuidema met zwart op de sterk geachte Amerikaan Denker is zeer vermeldenswaard. Uitslagen: Grootmeester groep, derde ronde: Hübner (WD1) Donner (Ned) 1/2-1/2; Gligoric (ZS1) Van den Berg (Ned) 1-0; Andersson (Zwe) Petros jan (Rusl) 1/2-1/2; Lengyel (Hong) Kortsnoj (Rusl) 1/2-1/2; Mecking (Bra) Ivkov (ZS1) 1/2-1/2; Olafsson (ÏJsl) Kuijpers (Ned) 1-0; Hort (Tsj) Lan- geweg (Ned) afg. Eerste ronde, afgebroken partij Hübner Petrosjan 1/2-1/2; Tweede ronde, afgebroken partij: Kortsnoj Andersson 0-1. Meestergroep, derde ronde: Brink - Claussen (Den) Minic (ZS1) 1/2-1/2; Denker (VS) Zuidema (Ned) 0-1; Ko- stro (Pol) Jansa (Tsj) afg.; Hartoch (Ned) Adrojan (Hong) 1/2-1/2; Danov (ZS1) Ciocaltea (Roem) 0-1; Wit- kowski (Polen) Hecht (WD1) 1/2-1/2; Krabbe (Ned) Forintos (Hong) 1/2-1/2; Van Scheltinga (Nederland) Timman (Ned) 0-1. Tweede ronde, afgebroken partij: Hecht Danov, opnieuw afgebroken. Stand grootmeestergroep: 1. Olafsson, 2-1/2 pnt., 2. Hübner, Gligoric, Anders son en Ivkov 2 pnt.; 6. Lengyel, Kuij pers, Petros jan en Donner 1-1/2 pnt.; 10. Hort en Ree 1 pnt. en 1 afg. partij; 12. Mecking en Kortsnoj 1 pnt., 14. Naj- 1 afg. 2. dorf en Langeweg 1/2 pnt. en partij; 16. Van den Berg 1/2 pnt. Meestergroep: 1. Timman 3 pnt Zuidema, Hartoch, Forintos, Adorjan en Minic 2 pnt.; 7. Brinck-Claussen en Ciocaltea 1-1/2 pnt.; 9. Kostro, Hecht en Jansa 1 pnt. en 1 afg. partij; 12. Wit- kowski en Van Scheltinga 1 pnt.; 14. Denker en Krabbe 1/2 pnt.; 16. Danov 0 pnt. en 1 afg. partij. rapport ingediend omtrent de uitlatin gen van de trainer van FC Utrecht, Bert Jacobs. Boosten: „Onmiddellijk na het duel kwam Jacobs mij vertellen dat het geen derde keer moest gebeuren, dat ik hem benadeelde. Ik heb die woorden allereerst naast me neergelegd omdat ik ze toeschreef aan de emotionele si tuatie waarin Jacobs verkeerde. Wat hij daarna allemaal tegen de journalis ten heeft verteld neem ik hem wel kwalijk. Opmerkingen als: „Boosten heeft ons vier punten onstolen" en: „Die man kan geen barst van fluiten", neem ik niet. Ik kan wel eens een zwakke mid dag hebben, maar oneerlijk fluiten doe ik nooit. Het typerende is bovendien, dat de rapporteur van de KNVB mij geprezen heeft voor het nemen van mijn beslissing. Ook volgens hem was er geen sprake van buitenspel. Ik heb bovendien res pect voor de voorzitter van de suppor tersclub van FC Utrecht. Hij heeft niet alleen het gedrag van sommige rad draaiers veroordeeld, maar mij boven dien in het gelijk gesteld." Peter Post kreeg voor tweede keer G. Sc h li tte-trofee DEN BOSCH Peter Post, ruim twaalf jaar geleden „aan de hand" van Gerrit Schulte de wereld van de win- terbanen binnen gereden, is donderdag avond in het restaurant „De Vliert" te Den Bosch voor de tweede keer in zijn loopbaan uitgeroepen tot renner van het jaar. Hij mag, net als zeven jaar geleden, gedurende twaalf maanden de bij die aanwijzing behorende Gerrit Schulte-trofee thuis bewaren. De „Club 48", die de wielersportman van het jaar kiest, wijst ook een jonge Peter Post (rechts) en Jo van Pol tonen trots hun beker. coureur aan, amateur of prof, als ren ner van de toekomst. Jo van Pol uit Montfoort, was de uitverkorene, die voor een jaar de Toboga-beker in zijn bezit krijgt. Bij zijn beoordeling weegt de com missie niet alleen de sportieve resulta ten, maar ook andere waarden, die de kwaliteit van de sportman bepalen af. Peter Post kreeg zijn bekroning ook en vooral om de manier, waarop hij na ziekte en een zware operatie terug kwam aan de top van de groep renners op de winterbanen. De „Club 48" stelde, dat een coureur, die na herstel van een zware operatie de moed opbrengt te gaan trainen, wedstrijden te rijden en op nieuw een plaats op het eerste plan te veroveren, waard is om de Gerrit Schulte-trofee voor een jaar in zijn be zit te krijgen. Jo van Pol, op vier dagen na 21 jaar, trad in het afgelopen seizoen sterk op de voorgrond in Olympia's Ronde van Nederland, waar hij in het eindklasse ment de tweede plaats veroverde. De renner uit Montfort, die deel uitmaakt van de Mars-Flandia-ploeg, behaalde een groot aantal overwinningen in Limburg, waarvan het provinciaal kampioenschap de belangrijkste was. Daarnaast werd Van Pol ook eerste in het Europa criterium in Bazel. De ere lijst van de Gerrit Schulte-trofee en de Toboga-beker ziet er als volgt uit: Gerrit Schulte-trofee: 1955 Arie van Vliet; 1956 Frans Mahn; 1957 Jan Derk- sen; 1958 Gerrit Schulte; 1959 Niet uit gereikt; 1960 Ab Geldermans; 1961 Mi chel Stolker; 1962 Jo de Roo; 1963 Peter Post; 1964 Jan Janssen; 1966 Jan Jans sen; 1967 Jan Janssen; 1968 Jan Jans sen; 1969 niet uitgereikt; 1970 Peter Post. Toboga-beker: 1962 Henk Nijdam; 1963 Arie den Hartog; 1964 Jan Jans sen; 1965 Gerben Karstens; 1966 Eddy Beugels; 1967 Fedor den Hertog; 1968 Jan Krekels; 1969 Joop Zoetemelk; 1970 Jo van Pol.

De Vallei | 1971 | | pagina 14