HIT JACQH KENM ii UL nanciele notities WERKZAME PERSONEN EN OMZET INDUSTRIE m ZUID-LIMBURG TEERT OP DE VOORGAANDE JAREN DE BEST GELEIDE BEDRIJVEN IN V.S. beurs van amsterdam beurs overzicht^ f '1 Jü ,'1 I i!f VERSCHIJNSEL VREET IN ALLE LAGEN DER BEVOLKING UITBREIDING RINCK N.V. Het Engelse invoerverbod eieren wordt opgeheven Nieuw rumoer om de I.O.S. Fokker levert vleugels VFW CATERPILLAR SYNONIEM VOOR KWALITEIT Damrak in herstel zm- v. d. ïogt weg bij Tornado NV ii wz PILOOT STORM TEKKO TAKS NAAR BUITENLAND Filiaal in Apeldoorn Lichtpunt pluimveehouders ONTWIKKELINGSLAND 6è 43% b. Pagina 2 ZATERDAG 16 JANUARI 1971 15. Gelukkig maar, dat Eve lyn en ik uitsteknd met elkander overweg konden. Een vaste bezoekster was de kleine Caroline, voor wie ik altijd weer vo geltjes moest tekenen. Ik ben wel geen artieste, zoals haar moeder, maar het kind was met mijn vogeltjes gelukkig heel tevreden. Wat ze nog veel liever wilde was tikken op mijn schrijfmachine, maar daar zijn we gauw mee opgehouden, want weldra was de machine „buiten dienst" en omdat we er maar twee hadden, konden we bij al dat werk geen uren zitten wachten op de repa rateur. Zuster Maud Shaw had best in de gaten, hoe druk wij waren en ze liet de kleine bezoekster nooit te lang blijven. Caroline liet zich niet graag weghalen, maar ze was ten slotte al tijd gehoorzaam. Er was één mens in het leven van dit kleine meisje waar ze voor rende en dat was haar vader. Als ze die bekende stem hoorde: ...waar is knoopjes? Waar zit mijn kleine knoopjes?... dan liep ze weg, zo hard als ze maar kon. Telkens weer hield ik mijn hart vast, als ze de trappen af kwam ren nen en altijd viel het mij weer op, hoe de zon begon te schijnen, hoe de hele huishouding er van opknapte, als de Baas zich liet zien. George Thomas was tegelijk butler en kamerdienaar voor de Baas... een gezellige, ronde vent, die het allemaal niet zo erg nauw nam. Dat is wel een heel gelukkige tijd geweest, die enke le maanden, voor dat onze Baas inge huldigd werd als president. Jackie werd er ook telkens weer bij gehaald om mensen te begroeten of een kleine ontvangst bij te wonen. Gehaast heeft ze zich nooit en telkens weer liet zij onze Baas rustig wachten. Hij liep be neden ongeduldig te ijsberen en zij maakte in alle kalmte en rust haar toilet af. Hoe ongeduldig de president ook was, toch heeft hij haar nooit echt uitgescholden. Het was typisch voor Jackie, dat ze steeds bang was iets te vergeten. Daarom was ze altijd bezig met kleine papiertjes voor haar man, die ze dan neerlegde op een plaats, waar hij ze zeker moest vinden. Een van die plaatsen was de badkamer van de president. Ik heb altijd mijn best ge daan die boodschappen niet te lezen, maar soms kon ik niet anders, want het huis was niet zo groot en ik moest wel van dezelfde kamer gebruik ma ken. Jackie was de mode altijd een slag vooruit. Hoewel ze nu een kind ver wachtte, was ze al bezig met haar gardefobe voor januari, wanneer het echtpaar zijn intrek zou nemen in het Witte Huis. Wij waren druk bezig met het opbreken van het huis en het op maken van de inventaris, maar de briefwisseling met Oleg Cassini kwam op de eerste plaats. Ze wilde stoffen hebben van Balenciaga en Givenchy en pas wanneer Cassini die nieuwe materialen had gezien, mocht hij de modetekening insturen. Als ze die te- kenisgen kon goedkeuren zou ze be kend maken, dat Cassini voor haar voorjaarsgarderobe had gezorgd, dat was de afspraak. Al haar kleren moesten er vrolijk uitzien want ze hield van helle kleuren. Een ding begreep ze zeer goed: als Amerika's First Lady zou ze heel voorzichtig moeten zijn met haar décolleté. Intussen naderde de derde verjaar dag van Caroline met rasse schreden. Er moesten een twintigtal invitaties verzonden worden en die moesten minstens een week vóór het feest op de bus zijn. Zo'n werkje is natuurlijk niet moei lijk, maar het neemt allemaal zo veel tijd en daar kwamen dan nog bij: de versiering, de snoepjes, de ballonne tjes en de kleine cadeautjes. Tussen al die werkjes door rinkelde de telefoon, of liever, wij werden op gebeld of iemand wilde telefoneren. Gelukkig is er in Georgetown een zaak. die zich bezig houdt met het organiseren van feestjes en die heeft mij veel werk uit de hand genomen, maar... het was helaas niet allemaal ballonnetjes en blijde kindergezicht jes. De aanstaande president had soms wel redenen om zeer ontevreden te zijn over wat er om hem heen ge beurde. Bijvoorbeeld op 23 november, toen hij als een bruinvis uit zijn kan toor schoot. Hij wuifde met een krant, waar een bericht in stond over Tish Baldrige, de pas-benoemde secretares se van mevrouw Kennedy. Hij beet mevrouw Lincoln toe, „dat dit alle maal uit moest zijn". Tish had een interview gegeven, waarin zij hoog op gaf van de plich ten die haar wachtten in het Witte Huis. Ze zou daar zo ongeveer alles te regelen krijgen, van de waslijsten tot de invitaties voor de soirées en... ze zou daar dan elke avond bij tegen woordig moeten zijn om de leiding te nemen. Ze dacht zeker wel, dat me vrouw Kennedy regelmatig persconfe renties zou houden en ze wist nu al te vertellen, dat de First Lady een hele boel van haar eigen dingen mee zou brengen om het Witte Huis wat hui selijker te maken, dat mevrouw Ken nedy talent had voor binnenhuis architectuur en dat ze zeker van plan was de gehele inrichting van het Wit te Huis eens opnieuw op poten te zet ten. Al deze verhalen droegen er stellig niet toe bij, Jackie meer populair te maken en zoals onze Baas dat wen ste... er is grondig een einde gemaakt aan dit soort publicaties. 8. JOHN-JOHN Al voor Jackie naar het ziekenhuis ging, in verband met de aanstaande geboorte, stroomden de geschenken voor het kindje binnen. Bijna alles was vol liefde met de hand gemaakt: kousjes en dekentjes, mutsjes en wie- ge-spreien, alles in pastelkleuren. Het meeste was blauw, alsof het publiek kon voorzien, dat het ditmaal een jon gen zou worden. Al die pakjes hoopten zich op, op de rustbank naast mijn schrijftafel en het zag er bij mij uit als een postkan toor met een slordige directeur. Jackie droeg mij op alles op te ruimen. Ik moest er de kaarten en adressen af halen. om te bedanken. „Leg alles maar in je auto", droeg Jackie mij op, „en zie, dat je alles kwijt raakt". Ze liet het aan mij over, wat ik er mee wilde doen. Ik nam al die pakjes mee naar huis en mijn man hielp mij, met het ope- j nen en het sorteren van de adressen. Mentaliteitsvervuiling bedreigt de welvaart (Wordt vervolgd) 4630. Arend knikte peinzend. „Dan is Growel dus waar schijnlijk ook degene, die mij van Luna naar Duma overgebracht heeft", mompelde hij. Het meisje knikte. „Ja, Growal is wijs. De Cultus kan nooi"-.. „De Cul tus?" echode Piloot Storm verbluft; het woord trof hem als een slag. Het meisje keek op haar beurt verbaasd. „Ja, weet u dan niet waar u hier bent? De tempel van de Cultus! Kent de Hamer zijn Aam beeld dan niet?" Opeens werd het Arend duidelijk. Hij had zichzelf teruggewenst naar de Tempel en Slynn, als een psycho-therapist had van de gelegenheid gebruik gebruik gemaakt om „zijn werktuig" daar te plaatsen waar hij hen wenste. Dit eerste bewijs van directe su pervisie verontrustte en irriteerde Arend enigszins, doch hij begreep dat Slynns ingrijpen ook zijn leven had gered. Hij wendde zien tot het meisje en vroeg: „Wat houdt uw Cultus eigenlijk in?" Opnieuw keek zij hem aan, alsof hij naar de bekende weg vroeg. „Als wij de komende strijd met de Vikongs willen winnen, moet Slynn gewekt worden uit zijn eeuwenlange slaap om ons bij te staan. Zonder hem zijn wij machteloos", vertelde zij. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft gegevens gepu bliceerd omtrent het aantal werkzame personen en de om zet in de industrie over het 3e kwartaal 1970. Deze gegevens hebben betrekking op indusirië- le ondernemingen met 10 en meer werkzame personen, ex clusief het bouwbedrijf. Het totaal aantal werkzame personen in de Nederlandse in dustrie bedroeg eind september 1970 1.085.000 personendit be tekent een vermeerdering t.o.v. de bezetting ultimo juni 1970 van plm. 6.800 personen (+0,6 pet.). Een stijging in de personeelsbe zetting van het 2e op het 3e kwartaal van een jaar is een gebruikelijk verschijnsel. In de jaren 1967-1969 bedroeg deze toe neming resp. 4.700, 13.600 en 11.800 personen. Uit een vergelijking met de stand per eind, juni 1970 blijkt dat een min of meer belangrijke stijging plaats vond in de che mische industrie en wel met 1.700 personen 1,7 pet), de machine- en appendage fabrie ken met 600 personen 0,6 pet.), de transportmiddelenin dustrie met 800 personen (+1,1 pet.), de elektronische industrie met 800 personen (+1.4 pet.) en de voedings- en genotmiddelen industrie met 2.300 personen 1,4 pet.). Een vermindering in de per soneelsbezetting viel daarente gen te constateren \n de kle- dingsector met 1.100 personen 1,9 pet.) en in de textielin dustrie met 1.600 personen 1.9 pet.). Met een omzet in het 3e kwar taal 1970 van 20,0 miljard gul den is de waarde van de totale omzet over de eerste 3 kwarta len van 1970 gekomen op 59,5 miljard gulden, tegenover 52,0 miljard gulden in de overeen komstige periode van 1969 13,5 pet.). De export van de industrie bedroeg in deze 3 kwartalen 22,2 miljard gulden tegenover 18,6 miljard gulden in dezelfde perio de van 1969 (+19,4 pet.). SOEST „Mentaliteitsvervuiling is de grote kwaal die onze gemeenschappelijke welvaart bedreigt. Het verschijnsel vreet in alle lagen van de bevolking door. Van werknemers tot manager, van regeerder tot vakbondsfunctionaris". Aldus directeur L. Fokkema van de Nederlandse Export Combinatie in zjjn jaarover zicht. Als voorbeeld noemde hij onder meer -het ziekteverzuim, dat volgens hem op een ontstellend gebrek aan interesse wjjst voor de taken die men moet vervullen. De heer Fokkema constateerde dat in drie jaer het aantal ziektemeldingen in de industrie met 40 procent is gestegen. Het afgelopen jaar besloeg het ziekte- cijfer 7,7 procent van de werktijd. Bij een 45-urige werkweek komt da er volgens de heer Fokkema op neer. dat gemiddeld 3 1/2 uur niet actief aan het arbeidsproces wordt deelgenomen. „Dit betekent dat iedere werknemer ruim vier weken per jaar niets presteert, on danks kortere werktijden, betere medi sche begeleiding en steeds betere hy giënische omstandigheden. Niet alleen de werknemers zijn voor deze ontwik keling verantwoordelijk, maar ook de regering en de vakbonden", meent hij. „Zo broedt op hetzelfde moment dat de beurs een ongekend dieptepunt heeft bereikt en zelfs de grootste concerns op de rem gaan staan de Tweede Kamer op een wet over herstructurering van de onderneming, die de grootste inves teerders naar het buitenland jaagt om dat zij op die manier niet kunnen con troleren hoe met hun bezit wordt ge manipuleerd". De heer Fokkema con stateerde dat het aantal faillissementen vergeleken bij 1969 met 12 procent om hoog ging, „en dat terwijl de regering wordt geconfronteerd met een actiepro gram van de vakcentrales dat neerkomt 18. Onmiddellijk hielden allen hun mond en niemand durfde zich zelfs nog te verroeren. Maar dat scheen de generaal toch niet genoeg te wezen want met forse stem riep hij nogmaals: „Stilte! Ik verzoek, nee, ik gelast de diepst mogelijke stilte. De koning vergadert om een hoogst ernstige zaak. En dus moet er stilte zijn. Het is er op of er onder. Steeds hoger op of verkommerenEn zijn volk intussen maar grapjes maken? Nee zeg ik, Stilte!" De generaal keek nog eens kwaad naar de klim oponderdanen, blies een keer minachtend door zijn snorharen en verdween dan met een paar stappen ach ter de dikke deur, die hij met een formidabele slag achter zich dicht smeet. Diep onder de indruk van de woorden van de generaal hadden de twee lakeien ter stond hun plaatsen ter weerszijden van de deur weer ingenomen. Mural trok Tekko zachtjes met zich mee naar een bank, die langs de muur stond en ging zitten met een gezicht waar de wanhoop van heel het klimop volkje op te lezen was. Het Haagse fotobedrijf Susan met drie filialen en het foto-optiekbedrijf Lammerts van Bueren met tien vesti gingen zijn overgenomen door Rinck NV, de grootste onderneming op dit ge bied in ons land. Lammerts van Bueren heeft in Utrecht onder deze naam zes zaken en onder de naam Bussy en Voorduin één foto-bedrijf. In Amsterdam heeft men drie filialen als Mannheim Optiek. Rinck NV werd in 1910 gesticht en stelt 37 vestigingen en een postorderaf deling. De winkels zijn gevestigd in Rotterdam, Hoogvliet, Vlaardingen, Ridderkerk, Leiden, Haarlem. Den Haag, Assen, Apeldoorn, Arnhem, Den Bosch, Oss, Eindhoven en Heerlen. Af vloeiing van medewerkers zal niet no dig zijn. LONDEN De Britse minister van Landbouw Prior, heeft in het Lagerhuis meegedeeld dat men op 1 februari aan staande het verbod van invoer van eie ren uit Denemarken en Nederland gaat beëindigen. Het verbod heeft 13-jaar bestaan. Het was oorspronkelijk inge steld om de Britse pluimveehouder te gen de grote concurrentie te bescher men. Het besluit het verbod op te hef fen, is genomen na besprekingen met Deense en Nederlandse autoriteiten. „Wij gaan", aldus de minister, „nu naar een vrije eierenmarkt". MONTREAL Ira Weinstein, presi dent van IOS of Canada Ltd., heeft verklaard, dat hij tegen IOS en ande ren een proces heeft aangespannen ter verkrijging van een bedrag van 1 mil joen dollar als compensatie voor gele den schade en inkomensverlies. De klacht is door advocaat Claude- Armand Heppard ingediend bij het hooggerechtshof. Op een persconferentie heeft Wein stein verklaard, dat het proces een ge volg is van pogingen van het Canadese bedrijf en zijn moeder, IOS in Genève, om hem om „onzinnige redenen" als president af te zetten. De maatschappijen maken hem te vens het leven moeilijk en proberen zijn reputatie schade te berokkenen door aanzienlijke bedragen aan spaar penningen, IOS-aandelen en andere vermogensbestanddelen te blokkeren. DORDRECHT De heer J. van der Togt is per 31 december 1970 eervol ontslag verleend als directeur van To rnado N.V. Hij is 48 jaar bij de onder neming werkzaam geweest. op een jaarlijkse verhoging van het uitgavenpeil met 5,5 miljard". Aldus de heer Fokkema. „We moe ten zo langza merhand het woord winst vervangen door voortbestaansreserve". Wanneer de vakbonden „de moed konden opbrengen" hun achterban er van te overtuigen, dat al drie jaar ach tereen de prijzen gemiddeld met zes en de lonen met meer dan tien procent omhoog gingen zouden de zaken er vol gens hem beter voor staan. „Die werknemer is dan zelf wel zo wijs, dat op deze manier niet kan wor den voortgegaan tot ook onze laatste economische reserve, de gasbel van Slochteren, zal zijn uitgeput. Hopelijk is er dan ergens in de wereld een ont wikkelingsland dat op zijn beurt onze economie op gang brengt". Er moet, zo betoogde de heer Fokke ma, hoognodig met een „kruistocht voor prestatieverbetering" worden aange vangen. Loonstijgingen zouden daarbij volgens hem in hoofdzaak moeten func tioneren voor het opvangen van door invloeden van buitenaf stijgende kos ten. De overheid zou het kostenverho gende belastingpeil kunnen reduceren door een rigoureuze bezuiniging op haar ambtenarenapparaat en op allerlei uitkeringen en subsidies die ook op ei gen kracht kunnen worden opgevangen. Hij pleitte er verder voor door ruimere fiscale faciliteiten het overwerk en de beroepsarbeid van de gehuwde vrouw te timuleren. SCHIPHOL Het Dordtse bedrijf van Fokker-GW heeft de eerste vleu gelhelften afgeleverd voor het 36 tot 44 persoons straalvliegtuig VFW-614, dat bij VFW-Fokker in Bremen in aan bouw is. De vleugels zijn door het constructie- burea^i van Fokker ontworpen. HEERLEN Icn gehouden heeft de heer voorzitter van Koophandel en In zijn in Heer nieuwjaarsrede B. van Slobbe de Kamer Fabrieken van voor de Mijnstreek, er op gewezen dat Zuid-Limburg momenteel op de gunstige gang van zaken in voor afgaande jaren teert, daar zich in 1970 slechts tien nieuwe indu strieën voor vestiging hebben aangemeld, tegenover 24 in 1969 en eveneens 24 in 1968. Uit het Zuidlimburgseherstr ucturerings- feit dat er thans onvoldoende nieuwe vestigingen voor het Zuidlimburgse herstructurerings gebied de „pipeline" blijken te zijn, concludeerde de heer Slob be, „dat de eigenlijke stagnatie thans nog slechts op papier zicht baar is." Ten aanzien van het zg. duidelijke tekort aan arbeids krachten merkte hij op, „dat dit slechts een tijdelijke zaak is, evenals de excessieve pendel, die verdoezeld wordt door vroegere en zelfs vervroegde pensionering, die thans bij de mijnindustrie nog duizenden arbeidskrachten aan het arbeidsproces onttrekt." Een gang van zaken die echter na voltooiing van de mijnsluitin- gen volledigafgesloten zal wor den. Gezien de huidige groei van de bevolking met een a twee pro cent per jaar, en de ongeveer 16.000 arbeidsplaatsen, die nog in de mijnindustrie zullen vervallen, meende de voorzitter van de Ka mer van Koophandel voor de Mijnstreek, dat er binnen vijf jaar in het Zuidlimburgse her structureringsgebied nog ca. 25.000 arbeidsplaatsen zullen moeten bijkomen. (Van onze financieel-economische redactie) Uit een door het Amerikaanse handels-informatie bedrijf Dun and Bradstreet Inc. gehouden enquête onder topfunctionarissen in de Verenigde Staten, aan wie de vraag werd gesteld: „Welke zijn de best geleide bedrijven in Amerika", kwa men in verschillende categoriën tien ondernemingen uit de bus. Het gedeponeerde handelsmerk, de kat, van Caterpillar Tractor Corp. is synoniem geworden voor het begrip kwaliteit, in hoofdzaak te danken aan de ruim 70 miljoen dollar die jaarlijks aan ontwikkeling besteed wordt en een superieur net van service-stations. General Motors, Amerika's grootste bedrijf, kenmerkt zich door een bijzon dere organisatievorm, waardoor dit mammoetbedrijf nog steeds in staat blijkt tot groei. De 36 divisies worden weliswaar centraal geleid, maar men laat hen toch genoeg zelfstandigheid om nieuwe groeimogelijkheden ten vol le te kunnen uitbuiten. IBM's president, T. J. Watson, inves teerde de laatste tien jaar niet minder dan vijf miljard dollar voor geplande groei. Het plan was om een computer systeem de "360" te introduceren, die een revolutionaire ontwikkeling in de gehele industrie tot stand zou moe ten brengen. Het resultaat van deze in spanningen is, dat IBM thans 70 pro cent van de computermarkt beheerst en de financiële basis bezit om zijn doel stelling in de komende jaren te realise ren. Opmerkelijk was het feit, dat in een Ned. 7 j. '69 8 103.6 103.8 Fonds Vonge late Ned. 7 j. '70 8 103.4 103.6 KflfT» not Ned. '69 7i 100 100.4 Ned. '66-1 7 94.6 95 Ned. 1966-2 7 94.6 95 A.K.Z.O. 77.7 78.8 Ned. '69 7 94.4 94.7 Alg. Bank Ned. 252 251 Ned. '68-1 6i 90.1 90.3 Amrobank 55.3 55.7 Ned. '68-2 6i 90 90.1 Amsterdam Rubber 40.5 Ned. '68-4 6£ 89.9 90 Deli Mij eert. 63.2 63 Ned. '68-3 6* 89.9 90 Dordtse Petrol. 826 833 Ned. '66 61 90.8 90.9 Heineken's Bier 194.7 195.9 Ned. '67 61 87.85 88 H.A.L. 95 95.5 Ned. '67 6 87.2 87.3 Hoogovens nr. c.v.a. 77.5 77.3 Ned. '65-1 52 88.1 88.4 H.V.A.-mijen ver. 62 Ned. 1965-2 5i 87.9 88.2 K.L.M. 166 169.5 Ned. '64-1 51 85.5 85.9 Kon. Petroleum 133.8 135.8 Ned. '64 5 82.4 82.5 K.N.S.M. nat. bez. 98.8 99.3 Ned. '58 4è 86 86 Nat. Ned. cert. 72 71 Ned. '64 4è 96.3 96.3 Phs. v. Ommeren eva 28.7 46.9 Ned. '59 41 83.35 84.1 Philips gem. bez. 46.3 223.3 Ned. 1961 41 79 79.2 Robeco 223.3 173 Ned. 1963-1 41 78 78 Rolinco 173.2 83.8 Ned. Staffell '47 3i 66.45 92.9 Scheepvaart Unie 84.5 91.3 Ned. '51 3i 92.5 82.7 Unilever c.v.a. 90.4 Ned. '53 1-2 3è 82.5 80.5 Ned. 25 j '69 8 103.7 103.7 Ned. '50 1-2 31 70.8 71.7 Ned. 25 j. '70 8 103.7 103.65 Ned. '54 1-2 31 71.4 70.5 Ned. '70 15 j. 8 102.5 102.4 Ned. grootb '46 3 83.6 92 van gisteren) Ned. dollarl. '47 3 92.1 37.9 BNG '67-1-2 6Ï 91.9 92 BNG *68-1-2 6i 91.1 89.4 BNG '67-1-2-3 6è 89.4 88 BNG won bl '57 6 92.5 88.9 BNG '65-1 6 89 88.7 BNG '58-1-2-3 42 82.3 80.7 id. 30-jar. '58/'59 4i 80.6 84 Bk. mid. kred. '66 7 98.5 98.5 Nat. Inv.b. '65 52 91.6 91.1 Fr. Gron. h.b. dw. 6 87.5 Alb. Heijn '55 4 Brit. Petrol. '66 71% 97.1 96 Bijenkorf Beheer 6 97.5 Co-op r.spaarbr. j— 180.3 Ned. Gasunie '69 7è 97.8 98.3 Ned. Gasunie '66 71 97.5 98 Ned. Gasunie '66 6è 92 92.4 Philips dir. '51 4 83.5 83.5 Pegem 1-2 1957 6 89.5 90 Pegem 1958 5è 86 86 Rott. Rijn Pij pi. 51% 94 94.3 K.L.M. 1968 7 90.5 90.6 K.L.M. 15-jarig 5 93.5 93.8 Ned. Sp.w. '57-1-2-42 87 87.5 A.K.Z.O. 42 78.5 79.5 Bergh Papier 4i Gelder Zonen v. 42 88.7 88.7 Grasso 52% K.L.M. 52 Meteoor beton 52% Ned. Middenst. B. 6è Rolinco f 1000 Stokvis Ned. cred.b. aand Ned. Midd.bank a Slavenburg's a. Albert Heijn Arnh. Scheepsb. eert. Befo „b" Bergh/Jurg. 250-1000 Blijd.st. f 1000 nreva Bols Lucas Brakke Grond Bredero Bredero n.r. eert. Bredero ver. bedr. Bührm.-Tetterode f. Bijenk. beh. n.r. c.v.a. Bijenk. beh 6% pref. Calvé D. Calvé D. n.r. c.v.a Calvé pr. wo Drents-Ov. houth Elsevier r. eert. 92.5 89.2 138 100 85 92.5 37.7 96 207.5 154 139.5 136 216 49 138 22 186.5 403 74 339 79 644 131 127 425 92 90 102 85.5 92.5 38 96.2 207 153.8 135 136 216 49.5 138 22.5 285.5 404 72.5 345 79 650 127 420 Erdal Mij wasverw. 170 166 Europe ('1) Hotel 400 Fokker 52 53.3 Gazelle 220 220 Gelder (van) 112.1 112 Gelder (van) pref. 112.1 112 Gist-Broc. 861 86 Grasso 160 160 Gruyter 6 pet c. pr. A Gruyter 6 pet c. pr. B Hellingman 226 226 Holec 135 14 I nterna tio- M u el 1 er 50 50 Kluwer f. 174 211.2 Kon. Ned. Papier 130 142 Kon. Ned. Text. cert. 140.5 25.5 Krasnapolsky f. 127 51.2 K.V.T. 51.5 131.5 Leidse Wol 183.5 185 Lips en Gispen cert. 307 307 Meteoor 300 304 Naarden Chem. 87.5 Naeff gebr. 160 Nedap 174.8 175 Nelle, wed. van 330 v 326.5 Nijma n.r. c.v.a. 28.5 28.1 Nijverdal-tei Cate 61.5 63 Ov.z.gas nat.bez.v.a. f 83.2 83.7 Pakhoed 72 72 Paltne 83.5 84 Parkhotel 495 495 Pont hout 175.5 175.5 Reesink en co. a. 143.5 144 Schev. expl. mij. f.a. 17.5 17.6 Schokbeton aand b. 168 165 Scholten cart. pap. a. 154 154 Schuppen sajetf. a. Sim. de Wit aand. b. 242 241 Technische Unie a. 296 294 Tw. Kabelfabriek a. 420 Ubbink-Davo a. 118 117.5 Unil 1000 cert 7cpr a. 92.5 93 Ver. Machine!. a. 71.5 73 Ver. Nd. Uitg.bedr. a. 122 121.5 Ver. Ned. Uitg. f. 17.8 18 Ver. Touw c.v.a. 123.5 125 Vredestein c.v.a. Vulcaansoord 122 123 Wegener n.r.c. 73 73 Wessanen 67.6 67.3 Geld. Tramw. Mij a. 61 65 H.B.B. bel. dep. f. 775 780 Interbond Ipb f. 597 597 Vastg. bel.f. part. f. 490 490 I.K.A. bel. mij. f. 158 159 Unitas f 50 a. 80.3 80 Can. pac. railw. cert. 150 731/4 Int. nickel cert. 47.7 48'/4 Shell Oil Can. cert. 35 35.5 Am.tel/tel. cert. 52.4 52 Anaconda cert. 19.6 20.4 Bethlehem steel cert. 22.3 23.3 Chesap a Ohio cert. 56.3 Cities ser cert. 48 48 Dupont d. N. cert. 131.5 131 Gen. Electric cert. 93.5 93.6 Gen. Motors cert. 78.4 78.45 Kennecott cop. cert. 37 36.1 Phil petroleum cert. 29 30.65 Radio Corp. Am. cert. 28.1 29.15 Republic steel cert. 30 30.4 Shell oil cert. 49l/i 49.3 Standard br 10 a cert. 48.7 48.5 Un. St. steel (10) cert. 32.8 32% Woolworth cert. 37.4 37.8 jaar dat gekarakteriseerd werd door alsmaar dalende bedrijfswinsten en een teleurstellende ontwikkeling van de zgn. „conglomeraten", de International Telephone en Telegraph Corp. erin is ge slaagd de trend van ieder jaar betere resultaten, voort te zetten. De sleutel tot dit succes is gelegen in een netwerk van financiële informatiesystemen. De leiding is doordrongen van de noodzaak dat de financiële resultaten en tijdig binnenkomen. Het door president Harold S. Geneen ontworpen snelle informatiesysteem zorgt er voor dat de leiding snel van eventueel slecht nieuws op de hoogte komt en tijdig de maatregelen kan ne men, om ongewenste ontwikkelingen te corrigeren. De winnaars in de verschillende cate goriën waren: Caterpillar Tractor Corp (kwaliteits image); General Motors (on- dernemings organisatie); IBM (geplande groei); ITT (financieel beheer); Xerox (bijzondere prestatie op technologisch gebied); Standard Oil of New Yersey (uitzonderlijke ontwikkeling van het leidinggevend apparaat); Johnson Johnson (vooruitstrevende leiding); Fe derated Departments Stores (sociale be wustheid); P G (verkoopontwikkeling Tenneco (bedrijfsdiversificatie). AMSTERDAM Het koersherstel donderdag in Wall Street drukte vrij dag duidelijk zijn stempel op het Dam rak. Olies, die na enkele flauwe dagen in Amerika eindelijk een dollar in her stel waren deden het hier bij opening bij goede handel 1.20 beter op 135.30. Unilever voegde 1.30 aan de koers toe op 91.80, AKZO 0.90 op 78.80 en Hoogovens zes dubbeltjes op 78.30. Philips was 0.40 beter op 46.80 en ook KLM trok 3 aan op 169.50. Cultures daarentegen waren nauwe lijks prijshoudend. De scheepvaart waarden lagen verdeeld in de markt met enig interessante verschuivingen. Ook de banken waren verdeeld. ABN moest 1 terug op 251, maar Am- ro-bank voegde een dubbeltje aan de koers toe op 55.50. Nationale Nederlanden was nauwe lijks prijshoudend. Heineken wist zich 0.70 te herstellen op 195.50. Staats fondsen waren vast.

De Vallei | 1971 | | pagina 2