SCZ-voetballer Piet Koenhein verongelukt Dodelijk ongeval in Wadenoyen Grote spanning op Gelderse arbeidsmarkt Schoolkinderen bij honderden op onverlichte fiets Natuurlief hebbers zijn ongerust Spreekuur van burgemeester Zicht" als naam voor nieuwe weg in Edervedn FLEUR IN STATENZAAL KESTEREN Burgmeester P. Bode in raad arbeidsmarkt N.C.V.B.-Elst komt bijeen Burgemeester als heier Methodiek voor gewestvorming Voorlichting over cosmetica voor C.P.B. Beter te laat in huis, dan te vroeg in 't ziekenhuis Jaarvergadering van N.B.P. Volksmuziek in Israël Nog meer arbeidsplaatsen Prijskaarten Musketiers Waarschuwing van politie:/ VALLEI? Joegoslaaf Atanasovski gaf dansles BURGERLIJKE STAND ,7.30 uur 10550 Van 17.30- 11070 19.30 uur GEDRAG C. van Gender en in ProvStaten ZATERDAG 16 JANUARI 1971 naast wordt gelet op het verkeersge drag in het algemeen, en speciaal op het (verboden) inhalen op kruispunten wat alleen op voorrangswegen mag op fout voorsorteren, en op het rich ting aangeven. In de maand december werden in Veenendaal 335 overtredingen geconsta teerd. Vijfmaal betrof het personen die onder invloed van alcohol aan het ver keer deelnamen, 67 maai waren het slechte verlichting en/of banden, 91 parkeerovertredingen in de blauwe zo ne, 45 bromfietsen waren technisch niet in orde. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij vrijdag 22 januari 1971 verhinderd is spreekuur te houden In verband hiermede is zijn spreekuur januari 1971 van 9.00-10.00 uur. Rhenen, 14 januari 1971. De burgemeester voornoemd, L. Bosch r, Rosenthal. EDERVEEN In verband met de in aanbouw zijnde lagere school en het gymnastieklokaal met wijkcentrum te Ederveen, zal binnenkort worden be gonnen met de aanleg van de weg aan de westzijde van de Hoofdweg, tegen over het gebouw van het Groene Kruis en de politiepost. B. en W. van Ede stellen de gemeen teraad voor deze weg de naam Zicht" te geven, passend in een rijtje van na men van oude landbouwwerktuigen. Het is namelijk niet uitgesloten, al dus het college, dat in de toekomst in de omgeving van deze weg nog andere wegen worden aangelegd, die alle een dergelijke naam zullen krijgen. B. en W. delen de mening van de commissie voor straatnaamgeving, dat de achter voegsels „straat" en „weg" waar moge lijk achterwege moeten worden gelaten. UTRECHT De droge behande ling van de provinciale begroting voor 1971 werd gisteren wat opge fleurd door de verjaardag van de voorzitter, prof. mr. JVerdam. De progressieven in de Staten hadden zijn zetel versierd en de Commis saris van de Koningin werd na mens het provinciale college gefe liciteerd door het C.H.-statenlid de heer De Groot. Deze liet het niet bij goede wensen alleen. Een forse kist sigaren onderstreepte de goede wensen van de provinciale be stuurders. Geboren: Ilene Jenny, d.v. C. W. Hendriksen en C. A. I. van den Hatert, Jacob van Lennepstraat 31 te Resteren Sameliena, d.v. J. G. H. van Tuil en M. J. van den Bosch, Dalwagenseweg 31 te Opheusden; Romano, z.v. A. J. v.d; Loo en J. K. van Westerveld, Jacob van Lennepstraat 45, Resteren (geb. te Rhe nen); Willem, z.v. F. R. de Kruiff en G. Sanders, Spechtstraat 19 te Opheusden; Marco Henri, z.v. H. A. A. Beekmans en M. F. C. van Hees, Iepenlaan 45 te Opheusden; Wilhelmina J. B. J., d.v. J. Vermeer en A. Bunding, Hoofdstraat 20, te Resteren; Jacobus M., z.v. M. Breunissen en L. G. van Eldik, Ko- ningsstraat22 te Opheusden; Hendrik C.( z.v. B. van Barneveld en G. van Eek, Mesdagstraat 27 te Resteren. Huwelijken: M. J. v.d. Hatert ,en A. M. Meurs, te Valburg en te Lienden. Overleden: H. van Eldik, 63 jr., wo nende te Resteren; W. F. van Liendeh, 48 jr., wonende te Resteren, e.v. A. Pe ters; H. Verwoert, 92 jr., wonende te Resteren, g.g.m. A. v,d. Wardt, ZOELEN De 34-jarige Zoelenaar Piet Koenhein is vrijdagmiddag op zyn werk in Zoetermeer bekneld geraakt onder een achteruit rjjdende vrachtauto en vrjjwel op slag gedood. Het slacht offer was gehuwd en had drie kinderen. Piet Koenhein genoot bekendheid als voetballer. Hy was de steunpilaar in de defensie van S.C. Zoelen, met welke club hy prachtige successen behaalde en waarmede hij de promotie naar de vierde klasse van de KNVB vierde. In de gehele Betuwe kende men hem als een sportief speler. Op de foto de SCZ-er na een bloemenhulde tydens het laatste kampioenschap. 1B UTRECHT Het lid van Gede puteerde Staten van Utrecht de heer Letschert heeft gisteren in de vergade ring van provinciale staten de geboorte van de provinciale raad voor de ar beidsmarkt aangekondigd. De nieuwe raad zal worden gevormd door 21 zetels. Zeven worden bezet door werknemers, zeven door werkgevers en zeven door onafhankelijken. Van de zeven onafhankelijken wor den er twee aangewezen door de Ka mers van Koophandel die binnen d^t gewest werkzaam zijn, twee door de provincie Utrecht onder wie de gedepu teerde Letschert en drie door de geza menlijke gemeenten. Inmiddels is bekend geworden wie er namens de gemeenten zitting hebben in de nieuwe provinciale raad. Dat zijn burgemeester P. Bode van Veenendaal en de wethouders Loten van Utrecht en Hazelaar van Amersfoort. ELST De Ned. Christen Vrouwen bond te Eist, belegt op 19 januari haar maandelijkse bijeenkomst in gebouw Pniël, om 8 uur. De heer D. M. Schouwenburg uit Haemstede is voor deze avond aange zocht een lezing te houden. Het onder werp luidt: ..De macht van het kleine". Er zullen ook dia's vertoond worden. VEENENDAAL Met een be drevenheid die een jarenlange er varing zou doen vermoeden heeft burgemeester P. Bode vrijdagmid dag in het nog vrij maagdelijke be stemmingsplan „Dragonder-zuid" de eerste paal geslagen voor de bouw van 94 eengezinswoningen. „Een historisch moment", vol gens de voorzitter van Patrimo nium^ Bouwvereniging de heer Van Leeuwen omdat de bouw van eengezinswoningen in de woning wetsector tot de uitzonderingen gaat behoren in Veenendaal. Burgemees ter Bode verklaarde later tijdens een ongedwongen bijeenkomst in „de Korenbeurs" dat het gemeente bestuur er in de toekomst alles aan gelegen laat liggen om te voldoen aan de wens van de rijksoverheid om de bouw van eengezinswoningen te stimuleren. De woningen zullen worden gebouwd door de bouw maatschappij Van Eist en zulen nog dit jaar moeten worden opgeleverd. De huren van deze woningen lig gen rond de 275,- per maand. UTRECHT De staatssecretaris van het ministerie van Binnenlandse Zaken mr. C. van Veen gaat maandagmiddag 18 januari in het Provinciehuis te Utrecht met een aantal provinciale ver tegenwoordigers de methodiek van de gewestvorming bespreken. Zoals bekend is het streven van mi nister en staatssecretaris van Binnen landse Zaken gericht op het tot stand komen van een zogenaamde indicatieve structuurschets voor de bestuurlijke in deling. Op de schets zullen worden aangegeven de gebieden waarvoor in beginsel een eenheid van lokaal be stuur op gewestelijke schaal dient te worden gevormd. De basis voor deze structuurschets zal worden gelegd in de Wet op de gewesten waarvoor het ont werp in februari aanstaande de Tweede Kamer zal bereiken. Ter voorbereiding van de structuur schets is in overleg tussen het ministe rie van Binnenlandse Zaken en de pro vincies Groningen, Friesland, Drenthe en Overijssel een concept voor een me thodiek opgesteld waarvan de struc tuurschets ter hand kan worden geno men. Dit concept zal maandagmiddag in een bijeenkomst van de staatssecretaris met vertegenwoordigers van de provin ciale besturen worden besproken. voor Veenendaal 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 WADENOYEN Op weg naar zijn werk op het fruitteeltbedrijf Thedings- weert is gistermiddag rond één uur de 34-jarige J. Zuurmond uit Ophemert bij een auto-ongeval om het leven gekomen. Op de Dreef in Wadenoyen, ter hoogte van het voetbalveld, raakte hij met zijn auto van de weg en botste tegen een boom. De heer Zuurmond, vader van twee kinderen, was op slag dood. Het stoffelijk overschot werd opgebaard in het wijkgebouw in Varik. De auto raak te bij de botsing total loss. VEENENDAAL De chr. plattelands vrouwenbond afdeling Veenendaal be legt donderdagavond 21 januari in hotel „De Korenbeurs" een vergadering waar in door de firma Henny Jansen een le zing zal worden verzorgd over cosme tica. SCHERPENZEEL De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in Scher- penzeel heeft per vergissing convoca ties rondgestuurd voor de jaarvergade ring op 20 januari, waarin als plaats van samenkomst Boschzicht werd genoemd. De vergadering wordt echter belegd in Marktzicht. VEENENDAAL Onder grote be langstelling recipieerde gistermid dag de heer A. W. de Haas Jzn. in hotel De Korenbeurs. Het was zijn afscheid van de NV v.h. Fa. Wed. A. W. de Haas, waarvan hij tot dusver de oudste directeur was. Om gezond heidsredenen moest de heer De Haas ermee stoppen. Hij is 43 jaar bij de onderneming werkzaam geweest. On der de velen die hem gisteren de hand drukten was ook burgemeester P. Bode. ARNHEM De spanning op de Gelderse arbeidsmarkt is in het jaar 1970 sterk toegenomen. De vraag was vrijwel steeds twee maal zo hoog als het aanbod. In 1969 overtrof de vraag naar arbeidskrachten het aantal werk lozen maar met een vijfde. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het BENNEKOM Het Genootschap „Ne- derland-Israël" afd. Zuid-West Veluwe houdt maandag 25 januari een bijeen komst in hotel 't Groenewoudt te Ben- nekom. De Amsterdamse muziekdocent Chaim Storosum bespreekt dan aan de hand van bandopnamen de volksmuziek m Israël. De bijeenkomst begint om 8 uur. Uitbreidingen bij industrie VEENENDAAL Investeringen mo gen dan erg duur worden, en personeel nauwelijks te krijgen, de uitbreiding van fabrieken gaat door, ook in Vee nendaal. Nu de eerste strenge winter- golf achter de rug lijkt te zijn, wordt op verscheidene plaatsen het bouwvak weer ter hand genomen. Bij SKF-Veenendaal (foto) aan de Groeneveldselaan wordt momenteel de laatste hand gelegd aan een kantoorge bouw annex magazijn- en expeditie ruimte. Hier zal ook de mechanische administratie worden ondergebracht. Bovendien wordt naast de harderij een stuk grond bouwrijp gemaakt voor een fabriekshal. Oorspronkelijk was het de bedoeling er een draaierij in onder te brengen, maar die plannen staan nu min of meer op losse schroeven. De hoofddirectie in Zweden heeft enige tijd geleden al be kend gemaakt dat de Veenendaalse vestiging een andere functie in het gro te geheel krijgt. In plaats van complete lagers zullen er in de toekomst slechts onderdelen daarvan worden vervaar digd. Bij Carolan-Pharr, eveneens aan de Groeneveldselaan wordt gewerkt aan een groot nieuw magazijn. Dit moet het bestaande vervangen, dat ruimte zal bieden aan de fabriekswerknemers. Zo wil Carolan een betere „routing" van het fabricageproces bereiken. Het wordt daar dus tegelijk een verschui ving en een uitbreiding, die ongeveer veertig nieuwe arbeidsplaatsen creëert. Districtsbureau voor de arbeidsvoor ziening in Gelderland te Arnhem. Het afgelopen jaar had gemiddeld elfhon derd werkzoekenden minder dan 1969, terwijl de vraag 2150 man hoger lag. Er waren in 1970 gemiddeld 4300 man nen zonder werk; bij de vrouwen bleef de situatie gelijk: 850 werklozen. Nijpende tekorten doen zich vooral voor in de metaalnijverheid. Bankwer kers, electro- of verwarmingsmonteurs, plaatwerkers en lassers moeten met een lampje worden gezocht. In de bouw is vooral een tekort aan timmerlieden, metselaars, opperlieden en grondwer kers. Ook de baksteenindustrie, de houtbe werking, de papierfabrieken en de le vensmiddelenindustrie zitten om perso neel te springen. Om vrouwen wordt vooral gevraagd in de confectie, de wasserijen, de winkelbedrijven, de kan toren en verpleeginrichtingen. Het provinciaal gemiddelde was over 1970 1,3 pet. tegen 1,7 pet. in 1969. Rayons die meer werkloosheid hadden waren Nijmegen (2 pet.); Arnhem (1,9) en Doetinchem (1,6). Minder dan 1 pet. noteerden Harderwijk (0,6); Apeldoorn (0,7); Heerde (0,7); Barneveld (0,8); en De Steeg, Eibergen en Culemborg (0,9 pet. elk). Voor Tiel en Zaltbommel wa ren de cijfers 1,2 en 1 pet. De grote spanning op de arbeids markt manifesteerde zich het sterkst door de grote aantallen buitenlanders die in Gelderland werken. De Italianen niet meegerekend waren dat er gemid deld 5800 tegen 4400 in 1969. De helft van hen bestaat uit Turken, de andere helft voornamelijk uit Spanjaarden en Marokkanen. ELST De financiële com missie van v.v. Musketiers heeft weer een kaartavond op het pro gramma staan en wel op 19 januari in het clubhuis hotel De Stuyvenberg. Er zijn evenals vorige keer weer aantrek kelijke prijzen beschikbaar gesteld. De avond begint om 8 uur. Voorts zal op 23 januari een bingo dansavond plaats vinden, eveneens in hotel De Stuyvenberg aanvang 8 uur. Ook hiervoor zijn vele mooie prijzen beschikbaar gesteld. De dansmuziek wordt verzorgd door de band „The Ri ver Trio" met zang van Mary Valk. VEENENDAAL - „Een levensge vaarlijke situatie", aldus kwalificeert Veenendaals korpschef van politie, hoofdinspecteur K. Huiskamp het ver schijnsel dat schoolkinderen bij hon derden 's morgens vroeg en 's avonds met totaal onverlichte fietsen door het verkeer laveren. Op de maandelijkse persconferentie liet de heer Huiskamp gistermiddag een ernstige waarschuwing horen aan het adres van de ouders van schoolkinde ren: „Let er asjeblieft op dat ze met behoorlijk verlichte fietsen de deur uit gaan. Als automobilist zie je ze anders pas op het laatste moment. Voor je het weet zit je er bovenop". De excuses die de kinderen zelf aan voeren als ze worden aangehouden zijn: met de dynamo op de band trapt het zo zwaar, of: ik heb er geen zin in, ofwel de verlichtingsattributen ontbreken volledig. „Het is toch een kleine moeite voor de ouders om 's morgens te controleren of de lichten branden", vindt de heer Huiskamp. „Zelf doe ik het iedere och tend. Ik zet zelf de dynamo's op de band en ik controleer eens in de week de remmen". Deze maand wordt er extra op de fietsende schoolkinderen gelet. School voor school wordt gecontroleerd. Kin deren van 15 jaar en ouder krijgen een bekeuring als er iets niet deugt. Jonge ren moeten wel hun naam en adres op geven, maar krijgen geen bon. Wel worden hun ouders schriftelijk door de politie van de gevaarlijke mankemen ten op de hoogte gebracht, ln de maand januari concentreert de politie zich voorts op verlichting en banden van andere weggebruikers, en ook wordt aandacht besteed aan de technische staat van bromfietsen. Daar- SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse volksdansgroep Bemachel van mevrouw Thielemans heeft deze week een bijzondere les gehad. De Joegosla vische danser Atanasovski gaf in Marktzicht een wervelende demonstra tie van Macedonische dansen, waarvoor grote belangstelling bestond. Hij de monstreerde tevens een paar muziekin strumenten. De begeleiding werd verzorgd door de Utrechtse volksdansleraar Erik Feis. Atanasovski toonde zich eeh allround dansleider, die erop staat dat de bewe gingen precies in de oude stijl worden uitgevoerd. De Scherpenzelers waren enthousiast, dat ze dit buitenkansje kregen, want de Joegoslaaf sinds 26 december in ons land had eigenlijk maar vier dagen willen blijven. Hij gaf ook enkele les sen in de grote steden. In Scherpenzeel gaf hij de laatste exemparen van een aantal van zijn grammofoonplaten weg. ende UTRECHT Het CHU-lid van pro vinciale staten de heer C ezorgdheid van natuurliefhebbers over de plannen voor Vallei en Eemland. De ongerustheid kwam onlangs tot uitdrukking in een artikel van onze medewerker Adriaan P. de Kleuver on der het opschrift „Recreatie vermoordt Gelderse Eemvallei en leidt alleen tot lawaai en milieubederf. „Wij begrijpen best", aldus de heer Van Genderen „dat deze zaak verschil lende kanten heeft en dat men ergens moet kiezen tussen volkomen ongerepte natuur elke bloem, elke plant en ie der beestje de nodige rust en ruimte geven en ruimte geven aan mensen die zich recreëren willen. Waar de een komt daar wijkt de ander. Wij nemen aan dat uw college kennis genomen heeft van de publikatie in „de Vallei" en verwachten dat u de ernstige onge rustheid voor een deel kunt wegnemen. Deze ongerustheid leeft beslist bij een deel van de bevolking en daar kunnen en mogen we niet zondermeer aan voorbijgaan". Aldus de heer Van Genderen. RHENEN Bioscoop: zaterdag: 20.00 u. Winne- tou, 1000 tomahawks, alle leefeij- den; zondag: 14.30 u. Winnetou, 1000 tomahawks, alle leeftijden; 20.00 u. Helden sterven jong, 14 jaar. LEERSUM Raamaandag: 19.30 u. vergadering gemeenteraad. ARNHEM Stadsschouwburg: maandag: 20.00 u. Othello, Shakespeare Shakerpeare door Zuidelijk Toneel Globe; dins dag: 20.00 u. Het leven en werken van Leopold II, van Hugo Claus, door Nederlandse Comedie; don derdag 20.00 u. Opus 4 cabaret Pe- pijrl, van Paul van Vliet; vrijdag: 20.00 uur Opus 4 cabaret Pepijn van Paul van Vliet. Korenbeurs: donderdag: 20.30 voor stelling Spaanse pantomimegroep Els Joglars. Musis Sacrum: donderdag: 20.00 u. HGO, werken van Paganini, Schu bert, Enescu. Korenbeurs: zondag: 15.00 u. kamer muziek Jaroslav Vacersky, vioói en Mladen Kukulj, spinet, werken van Bach en Paganini. Gemeentemuseum: hoogeepunten uit de verzameling van het rijksmu seum Kröller-M lier, schilderijen, beelhouwwerken en tekeningen van Braque, Cezanne, Van Gogh, Gaugin, Marini, Moore, Mon driaan, Picasso en Renoir; geopend dagelijks van 10.0017.00 uur, zondag 13.0017.00 uur en woens dagavond 19.3022.00 uur. FILMS Rembrandt: 14.30, 18.45 en 21.00 uur De Gendarme op drift, alle leeftij den. Palace: zaterdag 14.30, 18.45 en 21.00 uur Het andere gezicht van de zonde, 18 jaar; zondag/woensdag Brigade zonder vrees, 18 jaar. Studio A: dagelijks 19.30 uur dr. Zji- vago, 14 jaar; zaterdag, zondag en woensdag 14.30 Flipper en de pira ten, alle leeftijden. Saskia: dagelijks 14.30, 18.45 en 21.00 uur De Zwijgende heerser, 18 jaar. Luxor: dagelijks 14.30, 18.45 en 21.00 uur: Bijvoorbeeld: Overspel. 18 jaar. Woensdagcyclus: Ik ben nieuwsgierig-blauw, 18 jaar; za terdag, nachtvoorstelling, 23.30 uur: Als de naakte wind der zee, 18 jaar. UTRECHT Stadsschouwburg: zaterdag en zon dag 20.00 uur Het proces, van Franz Kafka door toneelgroep Theater; maandag, 20.00 uur Tchao, van Sauvajon. door Nieuw Rotterdams Toneel; dinsdag, 20.00 uur Een vrouw om weg te gooien, van Dario Fo, door Haagse Come die; woensdag, 20.00 u. Vlinders zijn vrij, van Leonard Gershe, door Haagse Comedie; donderdag 20.00 u. Tehuis, van Andersson en Bratt, door toneelgroep Centrum. Tivoli: zondag 14.30 Zuid Nederlands Trio, werken van Loeillet, Galup- pi, Friedricht Bach; vrijdag 20. 5 u. Nederlands studentenorke* werken van Strategies Mozart éi Camille Saint Saens.

De Vallei | 1971 | | pagina 3