Vultink faalde Schimmel voorzitter biljartbond blijnisi uftbliH Veel remises in de Wijk Wildeboer boekte weer zege Loek Sanders won in Delft Celtic schoot uit zTn slof Drie records voor Sanders Best verkoopt zijn naam Enkelspeltitel Margaret Court Snelle tijden Russische dames MAANDAG 18 JANUARI 1971 WANHOPIG TAAK BENEDEN VORM COME-BACK TE STERK K Jean Bessems veroverde zijn eerste Voetbal over k Hans Vultink: falend biljartlitel AMSTERDAM „Nee, dat had ik niet verwacht", stamelde de 26-jarige Limburger Jean Bessems nadat hij in de finale van het toernooi in de ereklasse 47/2 zijn eerste nationale titel had veroverd. Bessems had in de slotpartij een opdracht vervuld, waaraan niet alleen hij maar ook de meeste insiders hadden getwijfeld. De Limburger moest namelijk, omdat hij door een nederlaag tegen debutant Wim Steures zaterdagavond twee punten op Hans Vultink was achter geraakt, niet alleen de titelverdediger in de slotpartij verslaan maar ook nog •ongeveer 200 caramboles op hem voorblijven om zo door moyenne kampioen te kunnen worden. Het ongelooflijke geschiedde. Vultink faalde volkomen. Bes sems speelde met 273 de hoogste serie van zijn biljartloopbaan en hield de kampioen op 97 caramboles. Bessems was de nieuwe kroondrager van de ka- dristen met een algemeen gemiddelde van 45.92. Vultink had niet verder dan een voor zijn doen matige 43.80 kunnen bereiken. „Ik had gedacht, dat ik dat verschil van 200 punten nooit zou kunnen be werkstelligen", erkesde Bessems eer lijk. Hij vroeg zich af waarom Vultink hem had laten beginnen. „Daar had Hans toch weinig aan. Hij had beter zelf van acquit kunnen gaan. Elke serie zou dan voor mij een rem hebben bete kend". Bessems, na «drie jaar doorge broken naar de top, had nog getwijfeld toen Vultink in de nabeurt goed van acquit ging. „Nou gaat het toch nog mis", had Bessems op zijn stoel zitten denken. Maar het ging ditmaal niet mis. Vultink, die de laatste tijd slecht finales speelt, miste namelijk na twee caramboles en toen was de Indianen- kreet, waarmee de Limburgse suppor ters de 400ste carambole van hun favo riet hadden begroet, niet al te voorba rig geweest. Bessems was dik tevreden. Hij had het hoogste moyenne en de hoogste serie van zijn biljartloopbaan gemaakt en bovendien een aantrekkelijk reisje naar het Europese kampioenschap be gin maart in Nice verdiend. Sterker echter nog voor hem gold: „Ik ben zo blij, dat nu eindelijk al die moeite van het trainen beloond is. Je wordt er op het laatst zo wanhopig van als je steeds weer op de laatste dag misgrijpt, zoals mij al een paar maal is overkomen". Zaterdagavond had het er weer naar uitgezien, dat Bessems met een plaats achter Vultink genoegen zou moeten nemen toen de vertegenwoordiger in biljartartikelen uit Cadier en Keer ge heel onverwacht door de Nijmeegse re- velatie Wim Steures in acht beurten uit het zadel werd gewipt: 400-152. Vul tink, die lang in moeilijkheden ver-- keerde, won namelijk tenslotte toch van Van Nijnatten (326-400 in twaalf beurten). Zelfs wanneer Vultink in de slotpartij zou verliezen maar niet meer dan 200 punten zou achterblijven, zou Bessems genoegen moeten nemen met de tweede plaats. De Limburger had het zelf tot op de punt uitgerekend, ook al hadden vergrijsden in het biljartvak hem dat afgeraden omdat er daardoor al eerder misverstanden zijn ontstaan. „Maar ik was zo nieuwsgierig dat ik het niet kon laten", zei Bessems. Hij wist dus voor welke taak hij stond toen de finale begon. Het werd een zenuwslopend duel, waarin de ope ningsserie van 97 van Bessems nog niet voldoende onheil stichtte. De grote klap voor Vultink, die in drie beurten met een totaal van 26 beneden zijn moge lijkheden bleef, kwam in de vierde beurt toen Bessems met secuur spel een serie van 273 bijeen stootte en op 368 totaal kwam. Vultink kreeg nog een kans maar kon de ballen niet in be dwang houden. Na 42 moest de Achter hoeker terug naar zijn stoel, zag Bes- de grenzen sems missen maar kon opnieuw ook zelf geen vuist maken. Nu liet Vultink een goede aanvangsstoot liggen en een paar minuten later klaterde het ap plaus op voor Bessems. Hij had de 400 vol. Het wachten was nu op wat Vultink in de nabeurt zou presteren. De titel verdediger had aan 105 caramboles ge noeg om door moyenne hoger dan Bes sems te eindigen maar het lukte niet. Na twee punten konden de Limburgers aan hun voorproefje van carnaval be ginnen. Vultink was nauwelijks be droefd. „Het is misschien maar beter zo. De laatste tijd ging het voor mij allemaal te gemakkelijk. Nu zal ik weer moeten gaan trainen om de vol gende keer niet opnieuw verrast te worden". Hij stapte op Bessems toe en feliciteerde hem met de woorden: „Je hebt het eerlijk verdiend". Van de overige deelnemers viel uiter aard de twintigjarige Wim Steures het meest op. Hij is een van de grote man nen van de toekomst. Dat hij er niet in slaagde via een zege op Van Nijnatten tot de derde plaats door te dringen was wel begrijpelijk. Want Van Nijnatten, die in dit toernooi evenals de meesten ver beneden zijn vorm had gespeeld, presteerde het om zijn laatste partij Peter Post blijft actief ROTTERDAM Een aantal van 57 zesdaagse-overwinningen heeft de 37-jarige Peter Post behaald en nog is het hem niet genoeg. „Zolang ik me voel zoals nu", zei hij op de tweede dag van de zesdaagse in het nieuwe sport paleis van Rotterdam, „blijf ik actief. De geruchten, dat ik zou stoppen na de zesdaagse van Groningen, zijn vol komen uït de lucht gegrepen. Ik ben trouwens op het moment erg druk met de voorbereidingen van mijn bowling- centrum in Amstelveen en daarvoor kan ik elke verdiende cent goed ge bruiken". Overz ijn vorm zegt Peter Post in derdaad niets teveel. Met koppelgenoot Patrick Sercu, de fameuze Belgische sprinter, ligt hij na 48 uur, met nog vier koppels, in dezelfde ronde in de kopgroep van de Rotterdamse zesdaag se. Zij beiden zullen echter de overwin ning niet voor niets krijgen. Vooral de koppels Fritz Pfenninger (eens de vaste maat van Post)/Erich Spahn, Leo Duyndam/René Pijnen en Leijn Loeve- sijn/Wilfried Peffgen „vliegen" zo snel over de tweehonderd meter lange hou ten baan dat de strijd waarschijnlijk pas laat zal worden beslist, vermoede lijk pas op de laatste avond. Ook de tweetallen Theo Verschueren/Sigi Renz (zeer sterk achter de demies) en Gè- rard Koel/Graham Gilmore (op een ronde) moeten tot de kanshebbers wor den gerekend. Wie nog niet zo'n erg tevreden ge zicht trekken zijn Gerben Karstens, die op 26-jarige leeftijd na zijn ziekte aan een „come-back" werkt en zijn Belgi sche maat Norbert Seeuws. „Het is voor ons allebei de eerste zesdaagse van het seizoen en dan heb je een belangrijke achterstand op de andere koppels, waarvan toch steeds ten minste een renner, een goede leerschool heeft ge had in dit seizoen", zei Karstens zon dagavond. „Ik, die heb getraind in de ijsbak vari Antwerpen, moet hier ont zettend wennen aan de warmte. Zater dagavond ging ik als een strijkijzer over de baan en daardoor stonden wij DELFT De Amsterdamse student Loek Sanders heeft bij verrassing het tweedaagse indoortennistoernooi van Delft gewonnen. De 20-jarige Sanders, die zijn kandidaats economie achter de rug heeft, won achtereenvolgens van de nationale indoorkampioen Peter Soeters (26, 63, 63), de koning Gustaaf- reserve Peter Ehrlich (6—3, 67, 76) en in de finale van de Tilburgwinnaar Jan Hordyk 64, 36, 76. Sanders serveerde minder hard dan Hordijk, maar ondersteunde zijn opslag beter door direct naar het net te komen. Hordijk die waarschijnlijk in de compe titie voor Tilburg zal uitkomen, volhard de teveel in zijn defensieve taktiek. De beslissende tie-break was met 74 voor Sanders, die aanvankelijk in het geheel niet geplaatst zou zijn, maar voor wie op het laatste moment de derde plaats werd ingeruimd, toen Niek Fleury (studie) en Fred Hemmes (blessure) afzegden. binnen het eerste uur al op vier ron den". Karstens vervolgde: „Als ik de derde dag goed doorkom, hoop ik toch wel op een redelijke klassering". De meest verheugde renner was zon dagmiddag de Rotterdammer Willem „Bever" Bravenboer, omdat hij met zijn ervaren partner de 33-jarige Duit ser Dieter Kemper, de derbie-koers had gewonnen. Het is de wens van Braven- boer zich op te werken tot plaatselijke held en het deed hem dan ook veel plezier de populariteitspremie (het langdurigste applaus) te krijgen van het publiek. De toeschouwers waren overigens niet in zo grote groepen op gekomen om Bravenboer, zijn maat Kemper, die veertien zesdaagsen heeft gewonnen, en de 22 anderen aan het werk te zien. Zaterdagavond kwamen er ongeveer 3500 toeschouwers binnen, zondagavond rond elf uur was men klaar roet het tellen der koppen bij 700. Zondagavond om middernacht was de stand in de Rotterdamse zesdaagse: 1. Pijnen/Duyndam J06 pnt. 2. Renz/ Verschueren 98 pnt, op een ronde: 3. Loevesijn/Peffgen 105 pnt. 4. Post/Sercu 84 pnt. 5. Pfenninger/Spahn 27 pnt. Op drie ronden: 6. Stam/De Wit 58 pnt. op vier ronden: 7. Koel/Gilmore 59 pnt. op zes ronden: 8. Karstens/Seeuws 118 pnt. op zeven ronden: 9. Kemper/ Bravenboer 156 pnt. op acht ronden: 10 Porter/Hill 59 pnt. op negen ronden: 11. Severijns/ Severiins/v. D. Lans 72 pnt. op elf ronden: 12. Jansen/Van Midden 60 pnt. AMSTERDAM Frans Schimmel uit Noordwijk-Binnen is opvolger van Piet van Engelen als voorzitter van de Ko ninklijke Nederlandse Biljart Bond. Al dus besloot de zaterdag in Amsterdam gehouden bondsvergadering, die de af tredende praeses tevens tot erelid be noemde. De nieuwe voorzitter, die al jarenlang deel uitmaakt van het bondsbestuur, laatst als secretaris, krijgt onmiddellijk met tal van problemen te maken. On der meer met een pakket voorstellen om de gewesten een beperkte autono mie te geven en een aantal voorgeno men maatregelen ter stimulering van de topsport. Daartoe behoren maat schappelijke begeleiding van de top- biljarters en beperking van het aantal kampioenschappen in de ereklasse. Die voorstellen zullen op korte termijn door bondsbestuur en ereklassers worden besproken. Er kwamen meer yeranderingen in het bestuur. In plaats van de heer D. van der Meer, die hoofd van de afde ling jeugdzaken en kadervorming is ge worden, kwam oud-Apeldoomer J. La- geweg in het hoogste college. Opvolger van Frans Schimmel als voorzitter van het gewest „het Westen" en daarmee tevens lid van het bondsbestuur werd de heer A. Versluis uit Dordrecht. Tot lid van verdienste werd benoemd de 78-jarige Rotterdammer S. Menist, die van de oprichting van de bond in 1911 lid is en bijna veertig jaar lang als arbiter is opgetreden. precies in de negen beurten te winnen, die hij nodig had om aan degradatie te ontsnappen. Hij eindigde-met 24.04 n^t boven de grens van 24. Ver daar bene den bleven Velthuis, Roodenburg en Van der Wal. Zij verloren het predi kaat ereklasser. Ook Dekker haaLde de grens niet maar hij had als eerste klas- ser op uitnodiging deelgenomen en kon dus niet degraderen. EINDSTAND: 1. Jean Bessems (Cadier en Keer) 12 punten, 273 hoogste serie, 45.92 alg. gem.; 2. Hans Vultink (Groenlo) 12, 301, 43.80; 3. Bert van Nijnatten (Steenber gen) 10, 241, 24.04; 4. Wim Steures (Nij megen) 8, 320, 30.74; 5. Piet Dekker (Dodewaard) 6, 133, 20.38; 6. Ben rvelt- huis (Oldenzaal) 6, 97, 19.63; 7. Joop Roodenburg (Den Haag) 2, 161, 21.16; 8. Bep van der Wal (Hattem) 0, 177, 15.11. Velthuis, Roodenburg en Van der Wal haalden de grens van 24.00 niet e zijn gedegradeerd. Ook Dekker bleef onder de grens, maar hij was nog geen ere klasser. ADVERTENTIE LONDEN Alle voorspellingen ten spijt, dat het de greep op de leiderspo sitie zou verliezen, heeft Leeds United zaterdag zijn voorsprong in de eerste divisie uitgebreid tot drie punten. Leeds won de lastige uitwedstrijd te gen West Ham United zonder Bob by Moore met 32. Naaste achter volger Arsenal verloor met 12 van Huddersfield, raakte de directe aan sluiting met Leeds United kwijt, maar heeft nog een wedstrijd te goed. Het zat de Londense clubs niet mee vandaag. Ook Tottenham Hotspur en Chelsea, die de achtervolging maar moeizaam volh uden, leden nederlagen. Ham De wedstrijd tussen West Uni ted en Leeds United had een sensatio neel en voor de koplopers bijna fataal scoreverloop. Nadat Leeds een voor sprong had genomen van 20, maakte West Ham binnen twee minuten gelijk. Pas zes minuten voor het einde vernie tigde invaller Belfitt de hoop van het Londense publiek door de winnende treffer te scoren. Een omstreden strafschop voor Hud dersfield bij een stand van 11 in de tweede helft, maakte een eind aan de illusies van Arsenal in ieder geval een punt over te houden aan de uitwed strijd. Frank Worthington van Hud dersfield schoot raak en zorgde voor de eindstand, 21. Het verrassende verlies van Chelsea tegen Everton was een persoonlijke nachtmerrie voor Peter Osgood. In de 19e minuut miste de ge vreesde goaltjesdief een strafschop, la ter kreeg hij een officiële waarschu wing van de scheidsrechter. En dat ter wijl Osgood volgende week voor een straf commissie van de Engelse FA moet verschijnen vanwege drie waarschu wingen binnen een jaar. Manchester City profiteerde van het verlies van de Londense clubs en rukte door een gelijk spel van 33 tegen Blackpool op naar de derde plaats. Stadgenoot Manchester United staat ondanks de terugkeer van de man die de club zijn „groot" gemaakt Sir Matt Busby niet meer in de schaduw van zijn oude glorie. Zonder hun nuk kige linksbuiten Geörge Best kwam Manchester niet verder dan een gelijk spel van 11 tegen staartclub Burnley en bebinden zich in de grauwe anoni miteit van de middenmoot. EERSTE DIVISIE Blackpool-Manchester City 33; Crys tal Palace-Liverpool 10; Everton- Chelsea 30; Huddersfield Town-Arse nal 2—1; Ipswich Town-Derby Country 01; Manchester United-Burnley 11; Nottingham Forest-Newcastle United 21; Stoke City-West Bromwich Al bion 20; Tottenham Hotspur-Sou thampton 13; West Ham United- Leeds United 23; Wolverhampton Wanderers-Coventry City 00. BELGIë Crossing-Union 30; St. Truiden- Waregem 21; FC Antwerp-La Gan- toise 22; Beveren Waas-Beerschot 00; Anderlecht-Diest 10; FC Brug ge-Racing White 4—0; Standard Luik-Sp Charleroi 20; Lierse SK-FC Luik 2—0. Na zeventien wedstrijden is de stand aan de kop van de eerste divisie: 1. Standard Luik 28 punten; 2. FC Brugge 26; 3. Anderlecht 25. ITALIë Bologna-Napoli 10; Cagliari-AC Mi lan 04; Catania-Torino 10; Interna- zionale Milan-Fiorentina 21; Juven- tus-Foggia 21; Lanerossi-Lazio 10; AS Roma-Verona 00; Varese-Samp- doria 11. Na veertien wedstrijden ij de stand aan de kop van de eerste divisie: 1. AC Milan 23 pnt.; 2. Napoli 20 pnt.; Intemazionale Milan 19 pnt, SPANJE Atletico Madrid-Real Zaragoza 31; Malaga-Sabadell 10; Gijon-Elche 31; Real Sociedad-Espanol 16; Se- villa-Valencia 22; Atletico Bilbao-Las Palmas 10; Granada-Real Madrid 2—0. Stand na 18 wedstrijden: 1. Atletico Madrid 25 punten; 2. FC Barcelona 24; 3. Valencia 24; 4. Atletico Bilbao 23. Aflossing tussen Peter Post Rotterdamse zesdaagse. ploeggenoot Patrick Sercu in WIJK AAN ZEE Fridrik Olafs- son heeft de leiding in het Hoogoven schaaktoernooi. De afgebroken partij tegen de Nederlander Ree werd door de IJslandse grootmeester in winst om gezet. Van de acht ontmoetingen van zon dag voor de vijfde ronde van de groot mees tergroep werden er zeven remise gegeven. Het grote aantal remises zou een te kort aan strijdlust doen vermoeden. Ten dele is dit ook inderdaad zo ge weest. Hort, die in de ochtenduren een moeilijke hangpartij tegen Langeweg tot winst voerde, kwam met Ivkov een grootmeesterremise overeen. De Argen tijn Najdorf had eveneens andere be slommeringen. Zijn geruchtmakende partij uit de derde ronde tegen Ree, toen de Nederlander vergat zijn gepro- INDOORRECORDS IN GRONINGEN GRONINGEN Dat de nieuwe demontabele indoorbaan van de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie een aanwinst voor de nationale atle tiek is, werd zaterdagavond tijdens de tweede wedstrijd om de Tartan-trofee opnieuw bewezen. Evenals tijdens de eerste wedstrijd twee weken geleden in Leiden sneuvelden weer een aantal Ne derlandse records. Overigens waren de omstandigheden in de tot het vee- marktcomplex behorende Groninger hal verre van ideaal. De deelnemers ondervonden vooral in de middaguren ernstig hinder van de lage temperatuur in de slecht verwarmde hal. Ook dit keer was precies zoals in Leiden de drieduizend meter bij de heren het spectaculairste nummer. Eg- bert Nijstadt, de Arnhemse politieman, die voor de eerste maal in zijn carrière op een houten baan liep, liet na een temposlag met Haico Scharn, een nieu we Nederlands record afdrukken met 8 minuten en 2.8 seconden. Nijstadt was daarmee liefst 10.6 seconden sneller dan Scharn twee weken geleden in Leiden (08.13.2). Voor Nijstadt, met 8.06.4 ook Nederlandse recordhouder op de bui tenbaan, was het de snelste 3000 meter die hij ooit gelopen heeft. Ook Haico Scharn, tweede in 8.11,7, bleef onder het oude indoorrecord. Egbert Nijstadt kwam met zijn recordprestatie in het bezit van de ereprijs, een draagbaar te levisietoestel, tevens bleef hij ruim on der de door de KNAU gestelde limiet (8.05.5) voor de Europese indoorkam pioenschappen, welke op 13 en 14 maart in Sofia worden gehouden. De Nederlandse indoorrecords op de 400 en 800 meter, die in Leiden al scherper werden gesteld, sneuvelden in Groningen opnieuw. Sjouke Tel werd in zijn duel met Mahieu zo opgejaagd dat de Groninger uitkwam op 49.6 sec., 0.3 sec sneller dan zijn oude record, waar Mathieu met 49.7 sec ook onder bleef. Wijnand Bladt moest op de 800 meter genoegen nemen met de tweede plaats achter de Belg Boonen die in 1.52.6 zegevierde. Bladt's tijd (1.53.9) be tekende wel een verbetering van het Nederlandse record, dat met 1.56.0 op naam van Adrie Schaper stond. Peter Geelen (Kimbria) slaagde er laat op de avond in zijn nationale re cord hoogspringen te verbeteren. De Limburger ging bij zijn derde poging over 2,03 meter. Mieke Sterk (ADA) behaalde bij de idames haar gebruikelijke twee over winningen. De Amsterdamse was zowel op de 60 meter vlak als 60 meter hor den veel te sterk voor haar concurren ten. Zij won de 60 meter in 7.5 sec en het hordennummer in 8.4 sec. Op de horden bleef Mieke Sterk opnieuw on der de limiet (8.6) voor de Europese LONDEN Celtic, tegenstander van Ajax in de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioe nen, heeft zaterdag de competitiewed strijd tegen Dundee met 31 gewonnen. Celtic staat op de tweede plaats van de eerste divisie met een achterstand van twee punten op Aberdeen en een wed- strijd, minder gespeeld. Aberdeen verloor zaterdag met 1—2 van Hibernian. kampioenschappen. Zij is echter al ze ker van uitzending naar Sofia omdat zij de limiet op de horden reeds de voorgeschreven twee maal heeft ge haald. Grote indruk maakte in de middagu ren junior Evert Hoving, die op de 800 meter zonder tegenstand tot 1 min en 55.7 sec kwam; Hij kon zich daardoor zowel nationaal recordhouder bij de ju nioren als senioren noemen. Het senior record raakte hij later op de dag kwijt aan Wijnand Bladt. Jeugdrecords kwamen verder op naam van Frank Nusse (hoogspringen 1.9J m), Wim Schrijnders (polshoog 4.04 meter), en Afien Benus (800 meter meisjes 2.16.5). Elna Schalk (Pac) won in het kogel stoten zowel bij de meisjes als dames. De Sliedrechtse stootte in de middagu ren 13.37 meter, 's avonds kwam zij nog eens zes centimeter verder. DEN HAAG De Leidenaar Theo Sanders heeft zaterdagavond in Den Haag drie Nederlandse gewichthef re cords in de middengewichtklasse scher per gesteld tijdens een competitiewed strijd. Hij verbeterde het in zijn bezit zijnde record tweehandig drukken van 118 tot 120 kg. Voorts naf hij het record tweehandig stoten van Jan Smeekens over door 147,5 kg omhoog te brengen. Het record van Smeekens stond op 145 kg- Ook het record drie Olympische oefe ningen met 370 kg in het bezit van Smeekens, moest eraan geloven. San ders bracht het op 372,5 kg. moveerde pion in een dame om te zet ten, kreeg een onverwacht vervolg Wedstrijdleider Slavekoorde verordon neerde namelijk dat de partij op vrij dag 15 januari niet had mogen worden voortgezet. Het protest, dat Najdorf had ingediend, had de heer Slavekoorde toen namelijk nog niet bereikt. Met handhaving van zijn eerdere uitspraak heeft de heer Slavekoorde thans be paald, dat de ontmoeting op een' nader overeen te komen datum moet worden voortgezet te beginnen met de 45ste zet van zwart. Hans Ree blijft in het bezit van zijn gepromoveerde dame. In de ranglijst is de partij alvast als een overwinning voor Ree genoteerd. Onder deze omstandigheden voelcje Najdorf weinig voor weer een nieuw gevecht. Hoewel hij een licht overwicht had, kwam hij op de 21ste zet remise overeen met oudwereldkampioen Pe tros jan. Een dergelijke serene sfeer heerste niet op alle fronten. Het duel Andersson Hübner was zelfs zeer venijnig. De kleine Zweed offerde zo waar een toren, welk geschenk de Westduitse crack echter afwees. Enkele zetten nadien was het vuur dovende. In de meestergroep is de positie van het Nederlandse kwartet verre van dui delijk. Krabbe verloor opnieuw. De an deren braken hun partijen af. De lei ding is in handen gekomen van de jon ge Hongaar Adorjan en de Tsjech Jan sa. Uitslagen: Grootmeestergroep, vijfde ronde: Gli goric (ZS1) Donner (Ned) 1/2-1/2; An dersson (Zwe) Hübner (WD1) 1/2-1/2 Lengyel (Hon) Van den Berg (Ned) 1/2-1/2; Najdorf (Arg) Petrosjan (Rus) 1/2-1/2; Mecking (Bra) Kortsj noi (Rus) 1/2-1/2; Olafsson (IJs) Ree (Ned) 1-0; Hort (Tsj.) Ivkov (Zsl) 1/2-1/2: Langeweg (Ned).— Kuijpers (Ned) 1/2-1/2. Derde ronde, afgebroken partij Hort-Langeweg 1-0. De stand na vijf ronden is: 1. Olafs son 4 pnt.; 2/3 Andersson en Hort 3 1/2 pnt.; 4. Hübner, Gligoric en Ivkov 3 pnt.; 7. Lengyel, Mecking, Kortsjnoi en Petrosjan 2 1/2 pnt.; 11. Ree 2 pnt.; 12. Langeweg, Kuijpers en Donner 2 pnt.; 15. Van den Berg en Najdorf 1 pnt. Meestergroep, vijfde ronde: Denker (VS) Minic (ZS1) 1-0; Kostro (Pol) Brinck Claussen (Den) 1/2-1/2; Hartoch (Ned) Zuidema (Ned) afgebroken; Danov (Tsj.) Jansa (Tsj.) 0-1; Wit- kowski (Pol) Adorjan (Hon) 1/2-1/2; Krabbe (Ned) Ciocaltea (Roe) 0-1; Van Scheltinga (Ned) Hecht (WD1) afgebroken; Timman (Ned) Forintos (Hon) afgebroken. De stand na vijf ronden is: 1. Ador jan en Jansa 3 1/2 pnt.; 3. Timman, Forintos en Hecht 3 pnt. en 1 afgebro ken partij; 6. Brinck Claussen, Ciocal tea en Minic 3 pnt.; 9. Zuidema en Har toch 2 1/2 pnt. en 1 afgebroken partij; 11. Kostro en Witkowski 2 pnt.; 13. Denker 1 1/2 pnt.; 14. Van Scheltinga 1 pnt. en 1 afgebroken partij; 15 Krabbe 1/2 pnt.; 16. Danov 0 pnt. Damesgroep, eerste ronde: Szotza (Pol) Cohn (Wdl) afgebroken; Ivanca (Hon) Tuk (Ned) 1-0; Koesjnir (Rus) Timmer (Ned) 1-0; Vokralova (Tsj) Heemskerk (Ned) 1-0; Lazarevic (ZS1) Polihroniade (Roe) 1-0; Jova- novic (ZS1) Vreeken (Ned) 1/2-1/2. MANCHESTER George Best, de weerbarstige voetbalster van van Manchester United, is ander maal in de publiciteit gekomen. Langharige George, die vorige week wegens moeilijkheden met zijn clubbestuur de voorpagina's van de Engelse bladen haalde, gaat, voor 25.000 Engelse pond ongeveer 215.000 gulden zijn naam verkopen. Duidelijker, Best verkoopt de fir ma, George Best", een onder neming, die het alleenrecht heeft Best's naam te gebruiken in heren kleding. George Best, die zijn ga ven als voetballer en zijn imago van pop-idool paart aan een uiter mate slimme handelsgeest, wil echter als manager bij de nieuwe onderneming, die niet alleen kle ding producert, maar ook heren modezaken beheert, betrokken blij- SITTARD Gertie Wildeboer heeft zondag in Sittard zijn dertiertde zege van dit cross-seizoen geboekt. De Apel- doorner had 1 minuut en 55 seconden voorsprong op nummer twee, Huub Ha- rings. In de zevende ronde van het zware parcours kreeg Wildeboer pech aan zijn ketting, maar hij slaagde er spoedig in het verloren terrein terug te winnen. In de negende ronde ging Cock van der Hulst, die in tweede positie lag, onderuit. Hij brak hierbij een sleutel been. Er was trouwens nog een pechvo gel. Op weg naar Sittard had Dave Pos een aanrijding met zijn auto, hij be landde met een beenbreuk in het zie kenhuis. Tijdens een andere cross liep Gezinus Hoven een gescheurde teen op. In Sittard kwamen vijftig amateurs en profs aan de start. Uitslag profs en amateurs: 1. Gertie Wildeboer, de 22 km in 1.05; 2. Huub Harings op 1.55; 3. Cor Rutgers op 2.33; 4. Cees Zoontjes op 2.50; 5. G. Spetgens op 3.10; 6. A. Scheffer op 3.25; 7. G. Scheffer, z.t.; 8. Jan van Katwijk; 9. Jo Heesbeen; 10. Bennie Meyer. Tijdens de nieuwelingen-cross heeft de Gelderse kampioen Jaap van de Beek het uitstekend gedaan. Hij had een slechte start en kwam na de eerste ronde als vijftiende door. Dc Oldebroe- ker kwam echter terug en legde op 20 sec. beslag op de tweede plaats. Wip- naar werd G. Broere. De Overijssels# kampioen Johan Kemna werd vierde. ALMA ATA Tijdens de Russische schaatskampioenschappen voor dames die in Alma Ata gehouden werden zijn snelle tijden geregistreerd. Ludmilla Ti- tova won de 500 meter in 44.3 sec. voor Vera Surovikina met 44.5. De Eu ropese kampioene Nina Statkevitsj no teerde 45.1. Ste.tkevitsj won de 1500 meter in 2.20.1 voor Kapitolina (2.21.7) en leidt na de eerste dag met 99.800 punten voor Surovikina (91.900) en Titova (92.000). SYDNEY De Australische Marga ret Court heeft zondag in Sydney voor de achtste maal het dames enkelspel van de tenniskampioenschappen van Nieuw Zuid-Wales gewonnen. In de eindstrijd versloeg zij de ver beneden haar kunnen spelende Russin Olga Mo- rozova met 6-2, 6-2. Samen met Olga Morozova veroverde zij de titel in het dubbelspel. Zij versloegen de Australi sche combinatie Kerry HarrisHelen Gourlay met 6-2, 6-0. In een Australische eindstrijd zege vierde Phil Dent in vijf sets over John Alerander: 4-6, 5-7, 6-3, 6-1, 6-3. Dent en Alexander eisten het herendubbel op door met 6-7, 2-6, 6-3, 7-6, 7-6 van de Rus Metreveli en de Australiër John Anderson te winnen.

De Vallei | 1971 | | pagina 11