Halve eeuw christelijke besturenbond in Rhenen BOND VAN LOUIS IN GOUD Brandje in Lienden NVV opent streekkader- school Boze verdachte voor ka n longerech t D. J. Rovenschen wil functie Agenda voor Scherpenzeel Feestavond van s.v. Amerongen Jaarvergadering C.P.B. Overberg Ballet, ritmiek en muzieklessen neerleggen WINST VOOR OPERATIE '70 Spreekbeurt van ds. W. Vroeg- indewey Aanmelden voor tuinenkeuring MAANDAG 18 JANUARI 1971 BIJ MACRO mm k m mm i m mmmmmmm mmm. wmmm TRANENDAL VECHTVERENIGING EIGEN GROTE KRACHT MIST RECHT VIERDE KEER Samenwerking tussen vakbonden trefwoord op jubileumreceptie RHENEN Zaterdag stond Rhe nen in het teken van vijftig jaar chris telijke vakbeweging. In gebouw „Ire ne''' werd in tie middaguren een druk bezochte receptie gehouden en des avonds was er feest voor de leden met onder andere het optreden van Jan en Jet uut d'n Achterhoek. Districtsbe stuurder C. Bel uit Utrecht sprak de feestrede uit en niet minder dan twaalf leden werden onderscheiden wegens langjarige trouw. Dat waren de heren J. W. Brouwer, H. Zeilmaker, A. van Manen, H. J. Rustenhoven, C. M. Reu se, C. J. Baars, A. J. v.d. Scheur, J. Materman, G. J. Bovenschen, J. M. Scheffer, J. C. van Lienden en L. van Remmerden. Laatstgenoemde was af wezig. Tijdens de receptie zaten niet minder dan 14 bestuurders achter de lange ju bileumtafel, want bij de Christelijke Besturen Bond bond zijn aangesloten de NCB, de CM,B de CBAT, Unitas en de ACBV. Voor het jubileumplaatje moesten de heren allemaal „opschik ken" anders kon de fotograaf het uitge breide gezelschap niet eens „schieten". Voorzitter J. Broekharst sprak een inleidend woord tot de vele aanwezi gen, waaronder wethouder T. van Lien den, die het gemeentebestuur vertegen woordigde, wethouder J. P. Glasbergen, die de Rhenense Bestuurders Bond van het NW vertegenwoordigde, een depu tatie van de Aannemers Patroons Bond afdeling Rhenen in de personen van de heren A. Jansen en W. Klaassen en tal rijke andere belangstellenden uit het organisatieleven, waaronder de heer Havinga als afgevaardigde van de Christelijke Besturen Bond te Veenen daal en uiteraard de districtsbestuurder van het CNV te Utrecht, die mede het hoofdbestuur vertegenwoordigde, de heer C. Bel, bc-u/c.!» ui*ii, ue y^nrisieujKe ne- sturenbond en ,,de grote vijf" van de Algemene Chr. Bond van Vervoers- personeel te Rhenen hadden zaterdag tijdens de jubileumreceptie niet over belangstelling te klagen. De heer Broekharst herinnerde er in zijn toespraak aan, dat het vijftig jaar geleden niet zo bijzonder op prijs werd gesteld, dat de arbeiders zich gingen verenigen in vakbonden. „Onze voor mannen hadden het slechter dan wij aldus de heer Broekharst, die nog twee moeilijke perioden voor de vakbonden memoreerde, namelijk het „tranendal van de dertiger jaren en de tweede we reldoorlog, toen de vakbonden waren opgeheven door de bezetters. „Maar toen bleven de contacten bestaan waardoor onmiddellijk bij de bevrij ding het werk weer kon worden opge vat. Nu wordt het de werknemers niet meer kwalijk genomen als ze georgani seerd zijn. Maar hoewel we in heel an dere tijden zijn beland moeten wij toch nog op onze quivive zijn". De samenwerking met NKV en NVV noemde de heer Broekharst in Rhenen nog een open terrein. Hij zag dat niet als een gevolg va* elkaar niet willen spreken of elkaar niet vertrouwen maar als gevolg van het feit, dat er te weinig zaken voorkomen die van be lang zijn om samen door te spreken. Hoewel hij de onderlinge contacten uitstekend noemde, zag hij toch niet dat binnen afzienbare tijd een complete samenwerking met de andere bonden zou worden bereikt. „Wanneer de nood zakelijkheid van samenwerking er is, dan komen wij tot gesprekken met NKV en NVV. Wij willen anderen onze SCHERPENZEEL Voor de komen de week zijn er in Scherpenzeel de vol gende vergaderactivitedten. Voor woens dagavond is er een drietal vergaderingen vastgesteld. Het Rode Kruis afdeling Scherpenzeel vergadert om 8 uur in de Hertog van Gelre. De onderlinge varkensverzekering komt voor haar jaarvergadering in hotel Boszicht bijeen om 7.30 uur. De afdeling Scherpenzeel van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen houdt haar jaarvergadering in café Markt- zicht. Na het zakelijke gedeelte zal de heer G. Inkenhaag de dames iets ver tellen over delicatessen en ook het een en ander laten proeven. Donderdagavond 21 januari houdt de vrijwillige brandweer haar jaarvergade ring in hotel Boszicht. AMERONGEN Vrijdagavond, 22 januari gaat de sportvereniging Ame rongen weer de jaarlijkse feestavond organiseren waarbij alle leden, adspi- rantleden en oud leden der vereniging zo veel mogelijk gekostumeerd in het Dorpshuis worden verwacht. Het bestuur heeft voor de mooiste kostuums een aantal prijzen beschik baar gesteld. Gelet zal worden op origi naliteit, vindingreikheid en afwerking. De muzikale omlijsting zal in handen zijn van de bekende band van Ben Smits uit Eist. Tussen de bedrijven door zal er een bingospel worden ge speeld waarmee ook vrachtige prijzen ijn te winnen. overtuiging niet opdringen, maar wij zullen het wel waarderen wanneer an deren onze overtuiging respecteren. Wij als christelijke vakbeweging werken vanuit het evangelie. Dat standpunt zullen we nimmer prijs ge ven. Gods woord zal ook in 1971 ons richtsnoer zijn en blijven, Gods woord, dat eeuwig zeker is", aldus de heer Broekharst. Wethouder T. van Lienden bood na mens het gemeentebestuur de gelu kwensen aan. „Ik feliciteer u met uw 50-jarige vechtvereniging", zei hij let terlijk. „U zult dat misschien een rare uitdrukking vinden", aldus de heer Van Lienden, „maar als lid van de oude garde weet ik hoe er vooral vroeger moest worden gevochten voor het wel zijn van de arbeider en voor zijn rech ten. Dat ligt nu wel iets anders, hoewel LIENDEN Door vuurtje stokende kinderen is een op een braakliggend bouwterrein aan de Rembrandt van Rhijnsfraat liggende haspel met tele foonkabel van de PTT in vlammen opge gaan. Het is niet gebleken, dat opzet in het spel was. Het vuurtje schijnt in de directe omgeving van de haspel te zijn gestookt, is vermoedelijk al voortsmeu- lende bij de kabel terecht gekomen, waarvan het voornamelijk uit pek be staande isolatiemateriaal pas in de nacht is gaan branden. Van haspel en kabel is alleen het koperdraad overge bleven. De vrijwillige brandweer moest voorts optreden vöor een in een kelder van een voor afbraak bestemde woning in de Molenboomgaard ontstaan brandje, waarvan de aanstichters" vermoedelijk onder de jeugd moeten worden gezocht- OVERBERG De chr. plattelands vrouwenbond afdeling Overberg houdt vanavond in kamp Overberg haar jaar vergadering. Na het huishoudelijke ge deelte waarin onder meer de jaarversla gen aan de orde komen zal een volks dansgroep uit Leersum optreden. AMERONGEN Zoals bekend wordt ook in Amerongen, uitgaande van de Stichting Muziekschool voor Doorn en Omstreken de 2-jarige cursus Alge meen Vormend Muziekonderwijs gege ven onder leiding van ervaren docen- en. De cursus wordt gegeven op woens dagmiddag voor de eerste jaars en op de zaterdagochtend voor de tweede jaars in de openbare Ireneschool. De leerlingen voor deze cursus worden aangetrokken uit de 2e en 3e klassen van de lagere school. Balletlessen worden gegeven in het Dorpshuis op maandagmiddag van 4.15 tot 5.15 uur voor. de leeftijdsgroep van 6-10 jaar o.l.v. een deskundige ballet docente. Bij voldoende deelname zal er met een kleuterballetklas in de leeftijds groepen 4 tot 6 jaar gestart worden. Nadere inlichtingen geeft Mevr. Meij- er-Bruin, Holleweg 6 te Amerongen, tel. 1900. u nog altijd gezamenlijk moet optrek ken". De heer Van Lienden sprak de hoop uit, dat de christelijke vakbeweging in Rhenen tot in lengte van jaren op dé bres zóu blijven staan. „Gaat hét *<je arbeider goed,dan gaat het de hele mensheid goed", aldus de wethouder van publieke werken, die deze middag fungeerde als loco-burgemeester. Namens de Rhenense Bestuurders Bond NVV sprak de heer J. P. Glasber gen een gelukwens uit. Hij onder streepte, dat het CNV heeft bewezen zijn plaats waard te zijn in onze huidi ge samenleving. Inhakende op de menwerking tussen de verschillende vakbonden onderling zag hij het tóch wel als een grote noodzakelijkheid dat de vakbeweging één groot front gaat vormen, als tegenhanger met betrek king tot de steeds meer doorwerkende bundeling en fusies in de grote en ook al kleinere bedrijven. Er bestaat tussen de vakbewegingen in Rhenen al een uitstekende verstand houding in het commissiewerk. Daarin is de samenwerking uitstekend. Toch blijf ik van mening, dat de samenwer king in het algemeen op korte termijn hersteld moet worden. Wij moeten niet kijken naar het jaar 1971, maar naar het jaar 1980 of misschien wel naar het jaar 2000. Wij moeten als vakbeweging de problemen kritiscji volgen, óók in Rhenen". De heer C. Bel feliciteerde namens hoofd- en districtsbestuur. Hij onder streepte dat er tussen de vakbonden een goede en nauwe samenwerking moet zijn. Daarnaast vestigde hij er de aandacht op, dat de christelijke vakbe weging toch altijd bepaalde zaken van uit de eigen achtergrond zal blijven doen. Hij was verheugd te horen dat men in Rhenen wil streven naar een goede samenwerking. „Er is van alles in beweging. Maar wij zijn ook een vakbeweging. Wij moeten niet bang zijn in beweging te zijn", aldus de heer Bel, die tenslotte zei geen zinnig woord te kunnen zeggen over de toekomstige ontwikkeling van de vakbonden, met name niet hoe de zaak er in 2000 uit zal zien. De heer Havinga, sprekende namens de Christelijke Besturen Bond Veenen- daal wees er op, dat wanneer in het jaar 2000 de vakbeweging helemaal zal samengaan, het CNV er rekening mee zal moeten houden, dat ook dan het beleid gedragen zal moeten worden door die ene universele boodschap. Verder kijkend in de toekomst zei de heer Havinga, dat het mede tot de taak van de vakbonden zal behoren het werk van de mensen méér gestalte te geven. Daarbij dacht hij aan de nieuwe wet op de ondernemersraden, de her structurering van de onderneming en nog talrijke andere nieuwe zaken. De scholing en de vorming zal met grote kracht moeten worden voortgezet. In dit verband wees hij er op, dat in februari in Veenendaal een cursus zal worden begonnen in het ondernemers- recht. Hij zag het als van het aller grootste belang dat de besturenbonden nauw moeten gaan samenwerken om te komen tot een zo groot mogelijke scho ling en vorming van de leden. De heer Hendriks sprak als vertegen woordiger van de Algemene Christelij ke Bond van Vervoerspersoneel een ge lukwens uit. Hij noemde de heer L. P. van Voorthuisen de vader van de chris telijke vakbeweging in Rhenen. „Vroe ger sprak men altijd over „de bond van Louis". De heer Hendriks hoopte ten slotte, dat ook in het jaar 2000 de Christelijke Besturen Bond naar het zelfde beginsel zal werken zoals dat nu het geval is. De zaal was rijkelijk met bloemen en bloemstukken versierd. Vele afgevaar digden lieten hun gelukwensen verge zeld gaan van een enveloppe met in houd. Voorzitter Broekharst dankte de sprekers met een toepasselijk woord. ARNHEM Het NW begint zater dag in het gebouw „De Opbouw" in Arnhem haar nieuwe streejckader- school, waarin op zes zaterdagen inlei dingen zullen worden gegeven naar aanleiding van het „Gelders Perspektief op maatschappelijk terrein". De inlei ders zijn o.m. dr. L. Schneider, direc teur van de stichting Gelderland voor maatschappelijk werk en D. van der Meeberg, directeur van de Provinciale Jeugd- en sportraad Gelderland. Behalve aan het maatschappelijk werk wordt aandacht besteed aan ag glomeratie- en gewestvorming in Gel derland. Aan de cursus neemt een be perkt aantal NVV-ers deel, afkomstig uit alle delen van Gelderland, en werk zaam in een groot aantal verschillende bedrijfstakken. „Ik wil m'n recht I hebben en ga in hoger beroep" WAGENINGEN Verkeersover tredingen waren vrijdag troef op de zitting van het Wageningse kantonge recht. In zo'n negën gevallen werd 515,- aan geldboetes opgelegd en eenmaal zelfs een voorwaardelijke rij ontzegging (2 maanden). Van het rij tje verdachten, dat de balie van kan tonrechter mr. A. C. van den Brand passeerde, was er één de heer B. R. v.d. B. die het niet bij de opgelegde boete van 100,- laat zitten en onder het motto „geld is geld, maar recht is recht" te kennen gaf hoger beroep aan te tekenen. De 32-jarige Wageningse student Arie B. diefrde zich voor drie „verkeerszon- den" te verantwoorden. Op zijn motor rijdend vergat hij vorig jaar bij de kruising Generaal Foulkesweg Arbo retumlaan tijdig richting aan te geven, snelde vervolgens met een vaartje van 70 richting stad en reed nadien de Hoogstraat in, alhoewel het laatste al leen uit tegengestelde richting is toege staan. Tegen het tenlastegelegde maakte hij weinig verweer, ook al omdat hij zich zelf naar hij verklaarde „bepaald niet sterk in de schoenen voelde staan". Waarom hij het dan toch op een ver oordeling aan liet komen? „Wel", gaf hij mr. Van den Brand ten antwoord „misschien krijg ik er wel wat af, want een student staat ook financieel niet erg sterk in z'n schoenen!" Zowel de officier van Justitie (mr. J. Reinders) als de kantonrechter bleken hier niet toe bereid. 80,-. Weinig succes op verhaal had ook Willem v. d. B. uit Wageningen. Vol gens de dagvaarding had hij op 4 mei 1970 (om 8.30 uur 's morgens) in dichte mist met stadslicht over de Prof. Ritze- ma Bosweg in Wageningen gereden. „Nee!", zei verdachte, „u hebt vast de verkeerde voor, ik ben er die morgen niet uit geweest, althans niet om 8.30 uur. Een uur later ben ik wel even weggeweest, maar dat was om Van Brakel de schilder te bezoeken". De als getuige gehoorde Wageningse politieagent Gerrit K. bevestigde even wel het tijdstip van 8.30 uur en had bovendien niet de indruk dat er op dat moment een ander achter het stuur zat. De ,auto r— een Simca was in ieder geval dezelfde, want zowel verbalisant als verdachte lieten hier geen twijfels over bestaan. Het laatste gaf de door slag. Mr. Reinders achtte het bewijs wettig en overtuigend geleverd en weet de andere zienswijze van verdachte aan een eventuele tijdsmisvatting. Redenen om 75,- te eisen. De kantonrechter vonniste conform. De heer B. R. v. B. was een snelheid van 80 km in de bebouwde kom van Wageningen ten laste gelegd. „Nee niet in de bebouwde kom, maar daarbuiten" had verdachte bij de eerste behandeling van zijn zaak verklaard. Daarop besloot mr. Van den Brand aanhouding om de I getuige-verbalisant te horen. Vrijdag I RHENEN Tijdens de dezer dagen gehouden ledenvergadering van de Ma cro, de Motorclub „Rhenen en omstre ken", heeft penningmeester D. J. Boven schen zonder opgave van redenen mede gedeeld, dat hij zijn functie wel wil neer leggen als er een opvolger aanwezig is. Hij zou deze wens al eerder te kennen hebben gegeven in een bestuursvergade ring. Vanuit de leden zijn er intussen aller lei vragen gerezen en wordt er druk ge gist naar de oorzaak van het verlangen van de huidige penningmeester. Men is Voornemens in de eerstvolgende ledenver gadering over dit voorgenomen aftreden vragen te stellen. Insiders zien als opvol gend penningmeester bestuurslid Rauw. Tijdens dezelfde ledenvergadering van afgelopen week is de heer Boskaljon niet als bestuurslid herkozen. In zijn plaats is gekomen de heer R. van Laar, vader van de bekende motocrosser Roelof van Laar. De Leersumer Van Vulpen werd als bestuurslid herkozen. VEENENDAAL De wedstrijd tus sen Operatie '70 tegen de Meao-school eindigde in een 1110 winst voor Ope ratie '70. Het was een wedstrijd, die van beide kanten onsportief werd gespeeld. Operatie '70 starte snel en het was na 2 min. spelen door Van Kooten al 20. Even later veroorzaakte Operatie '70 twee penalty's en daardoor kwam de stand op 22. Na een paar fouten van de verdediging van Operatie '70 kwam het met 43 achter, maar voor de rust kwam het nog op 44. Na de rust vielen er snel weer twee doelpunten zodat de stand gelijk werd (55). Door doelpunten van v. d. Weerd en Broekman kwam Operatie '70 op een kleine voorsprong van 7—6. Daarna liep Operatie '70 uit tot 11—7, maar Meao kwam goed terug en maakte er nog 11 10 van. EDERVEEN Op uitnodiging van de Ned. Herv. jeugdraad zal donderdag 21 januari ds. W. Vroegindeweij uit Kat wijk aan Zee voorgaan in een spreek beurt. Als onderwerp heeft de predikant „Geloofsmoeilijkheden". Aanvang half 8. diende het vervolg en de verklaring van agent Gerrit K. was vernietigend voor het verweer van verdachte. Deze liet het er echter niet bij zitten en verklaarde al voor eis en uitspraak waren gedaan „hoger beroep te zullen aantekenen". „Ik wil deze agent niet in een kwaad daglicht stellen, maar zijn woorden lij ken nergens op", aldus v. B. Mr. Rein ders achtte ook in deze zaak het wettig en overtuigend bewijs geleverd en eiste 90,- boete. „Honderd gulden" besloot mr. van den Brand en daarop verliet v. B. luid kretend „ik wil m'n recht heb ben en ga meteen in hoger beroep" de rechtszaal. Eveneens „honderd gulden boete" zag de Rhenenaar J. A. C. M. zich opgelegd, doch omdat het dit keer op Rijksweg 25 zijn vierde snelheidsovertreding betrof knoopte mr. Van den Brand er ook nog „twee maanden voorwaardelij ke ontzegging van de rijbevoegdheid (met een proeftijd van 2 jaar) aan vast". De officier had eerder een geldboete Vrijdag I van 120,- geëist. Gewestelijk kampioenschap biljarten wérd een zege voor H. Daanen 1 T-TTTMTTTVr TV. „o-Pa t-v~ RHENEN In café „De Driehoek werden zaterdag en zondag biljartwed strijden gehouden om het kampioen schap 4e klas van de gewesten Gelder land en Utrecht, samen ondergebracht in het gewest het Oosten 2. Deelnemers waren de acht kampioenen uit de acht districten van genoemde gewesten, te weten de heren H. Roomenburg-district Utrecht H. Daanen-district Nijmegen, H. v.d. Sluis district Arnhem, W. de Besten-district De Betuwe, B. Fran- ken-district Eemland, J. M. Timmer- district Apeldoorn, J. Schotpoort di strict Dieren en J. Terschegget-district Veenendaal. Laatstgenoemde is Rhene naar en lid van de Rhenense Biljart Vereniging De Driehoek. De kampioen van gisteren zal worden afgevaardigd naar de landelijke finale, waarvan plaats en datum nog moeten worden vastgesteld. Het is een unicum, dat een gewestelijke finale rechtstreeks aan een biljartvereniging wordt toegewezen. De Driehoek" viel deze eer te beurt op grond van succesvol georganiseerde toernooien in het verleden. Iedere deel nemer speelde zeven partijen. Men had daartoe in café „De Driehoek" de be schikking over twee biljarts. De wed strijden waren bij wedstrijdleider D. Hovestad in goede handen. H, Daanen (Nijmegen) en J. Schot poort (Dieren) speelden zich in de fina le, die zondagmiddag om zes uur een aanvang nam. Het resultaat daarvan was dat de tweede voorzitter van hèt gewest het Oosten 2, de heer Nout uit Wijk bij Duurstede, de gewestelijke kampioensmedaille kon uitreiken aan de winnaar van deze finale en nieuwe kampioen de heer H. Daanen uit het district Nijmegen. De biljartvereniging „De Driehoek" stelde voor elke deelnemer een herin- neringsprijs beschikbaar. De deelnemers aan dit geweste lijk kampioenschap voordat de grote strijd gestreden werd in „De Driehoek". RHENEN De afdeling Rhenen van de Koninklijke Nederlandse Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde houdt dinsdag 26 januari in de zaal van de Nederlandse Protestanten Bond aan de Beukenlaan een ledenvergadering. De heren G. Wildekamp en J. de Jong houden onder meer een bespreking met dia's over verzorging van kamerplanten. In de pauze bestaat gelegenheid tot het indienen van schriftelijke vragen. De inwoners van Rhenen, die willen deelnemen aan de komende siertuinkeu- ringen kunnen zich opgeven bij de heer G. Wildekamp, Heimersteinselaan 1 en bij de heer J. de Jong, Eikenlaan 81.

De Vallei | 1971 | | pagina 3