HENK TERLINGEN ZAL VLUCHT APOLLO 14 NIET PRESENTEREN Zoon stak z'n vader neer Nieuwe onrust in Gdansk L Vrijgelaten Bucher had geen reden tot klagen Naambordjes Utrechtse artsen besmeurd Heath mijdt contact in Singapore Dat incident moet worden vergeten „Progressief Alternatief' daagt D'66 uit Overbodige reddings poging in ijskoude Vliet Poging olieconflict te voorkomen Man, net uit gevangenis steelt meteén een auto CONFLICT MET N.O.S. Volkstellers moeten de envelop bij U thuis dichtplakken Tegen nieuwe produktiedoelen Uitgewezen Rus Popov9 terug in ons land: VERONTRUSTE PREDIKANT LEGT AMBT NEER GOED BEHANDELD IN SNIKHEET KAMERTJE mm Aftreden Douglas-Home verwacht Ditishet recept: Kaasfonduevan Nederlandsekaas. MORGEN NIEUW GESPREK MAANDAG 18 JANUARI 1971 NIEUWE AANPAK TREIN EN BUS 9P FOLTERING GEEN RANCUNE GEWICHT VRESELIJK GESPREK PvdA Gelderland wil drastische wijziging van bouwbeleid (Van een onzer redacteuren) RUURLO Het gewest Gelderland is van mening dat het Nederlandse wo ningbouwbeleid radicaal gewijzigd moet worden. Er is een toenemende kloof ontstaan tussen de woonwensen van de burger en het huisvestingsbeleid van de regering, de aantallen per jaar gereedgekomen woningen zijn tussen 1967 en 1971 aanzienlijk gedaald (van 127.000 tot 116.000) en de huren zijn steeds meer onbetaalbaar geworden. De PvdA-Gelderland vindt dat aanzienlijk meer wo ningwetwoningen in het bouwprogramma opgenomen moeten worden, wenst een algemene doorstromingsheffing en een ruimere individuele huursubsidie regeling en is van mening dat de gemeentebesturen met plannen voor experi mentele woonwijken in samenwerking met niet-commerciële organisaties moe ten komen. Deze wensen werden zaterdag op een drukbezochte bijeenkomst van de Gel derse PvdA in Ruurlo tot uiting ge bracht; de gewestelijke vergadering werd voor het eerst door de nieuwe voorzitter, mr. J. Fokkens uit Wagenin- gen, geleid en aan de discussies over „wonen" werd o.a. door een groot aan tal kandidaten voor de Tweede Kamer deelgenomen. Het onderwerp werd ingeleid door het Tweede-Kamerlid drs. J. van den Doel die betoogde dat de Brandpunt enquêtes aangetoond hebben dat het Nederlandse volk van mening is dat de volkshuisvesting nog altijd het belang rijkste nationale probleem is. De heer Van den Doel vond verwijzend naar de woningbouwcijfers van de afgelopen jaren het bouwbeleid van de rege ring „bedroevend". De regering ver trouwt teveel op het marktmechanisme en dat werkt naar mijn mening erg slecht." De bouwkosten zijn in de afgelopen jaren met ongeveer 80 procent gestegen (forse verhoging van de rentestand) en de grondprijzen zijn veelal aanzienlijk de hoogte ingegaan. De aantallen wo ningen die de particulieren willen bou wen zijn aan wisseling onderhevig en de mensen die huizen kopen/huren kennen het mechanisme niet of slecht; we hebben vrijwel alleen standaard- bouw en er is geen sprake van concur rentie. Ook kunnen niet allen groepen van de bevolking on de markt komen (in ieder geval de lage inkomens niet). De PvdA wil niet alles nationaliseren maar wél het marktmechanisme zó beïnvloeden dat er een aanzienlijke verbetering in de stiutatie optreedt, o.a. door nationalisatie van de grond en het entameren van grote bouwstromen met flinke variaties; door grote bouwstro men gaan de kosten omlaag. Een goed voorbeeld noemde de heer Van den Doel het Kasbah-plan voor Hengelo (Ov.) van architect Pie ter Blom. Verder zal de overheid een stuk woningbouw- financiering moeten overnemen (meer woningwetwoningen). Belangrijk is ook de opstelling van alternatieve plannen (zie bijv. het alternatieve Tarthorstplan in Wageningen). Drs. Van den Doel prees overigens minister Schut zijn daadwerkelijke belangstelling voor de bouw van experimentele woningen. De woningen zullen, aldus het Twee de-Kamerlid, niet oligarisch beheerd mogen worden; essentieel is de organi- satorische ombouw van woningbouw verenigingen die in de ware zin des woords meer een cozperatie moeten worden, waarin de leden hun stem kunnen laten horen over huren en on derhoudskosten. Een belangrijke zaak is ook een verdere uitbouw van de in dividuele huursubsidieregeling en een accentuering van de doorstroming (zie bijv. de gemeente Rheden). Tenslotte noemde de heer Van den Doel de noodzaak van huüracties in ou de wijken; bij de minst bedeelden in die wijken is de vervreemding van „het beleid" het grootst en daar heeft de partij een belangrijke taak. De gewes telijke vergadering beklemtoonde dat punt later op de dag door er speciaal op te wijzen! In oude wijken zou tot actie overgegaan moeten worden om de huurders te bewegen de 7 procent huurverhoging per 1 april a.s. niet zon der meer te betalen. Aan de discussies werd ook actief deelgenomen door de heer A. van Dien uit Hoevelaken, directeur van de Stich ting Nieuwe Woonvormen. Aan het begin van de vergadering werd gesproken over de enkele maanden geleden in Winterswijk aangenomen motie over het openbaar vervoer. Verscheidene gemeenteraden in de Achterhoek (en anderen) heb ben de inhoud van de motie al onder steund. Zaterdag werd besloten een commissie (van het gewest Gelder land van de PvdA) in te stellen die tot taak krijgt te signaleren op welke wijze het openbaar vervoer in deze provincie tekortschiet en als een soort klachtenbus gaat fungeren; het is de bedoeling dat zij een en ander gaat inventariseren en, waar nodig, actie onderneemt. Leden van de com missie zijn o.a. mevrouw ir. T. van den Doel-Grondsma, Apeldoorn (lid Provinciale Staten en G. C. E. Man nessen, Warnsveld (secretaris). UTRECHT Enkele uren na zijn ont slag uit de gevangenis van Utrecht is de 34-jarige H. W. zaterdagmiddag met een gestolen auto in Voorthuizen tegen een boom gereden. De man raakte ernstig gewond. Hij is met onder meer een schedelbasisfrac- tuur in ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort opgenomen. W. moet de auto vrijwel onmiddellijk na zijn ontslag hebben gestolen. Kort daarna reed hij in Utrecht de 49-jarige fietser C. Vos aan. De man kwam ten val en liep een hersen schudding op. W. reed met grote snelheid door, raakte in Voorthuizen van de weg af en kwam tegen een boom tot stilstand. DEN HAAG De ruim zeventigdui zend volkstellers die eind volgende maand op pad gaan, hebben de opv dracht gekregen de ingevulde telkaar- ten in het bijzijn van de ondervraagde man of vrouw in een envelop te doen en deze dicht te plakken. Deze opdracht is het gevolg van een toezegging van minister Nelissen (eco nomische zaken) aan de Tweede Kamer alles te doen de verzamelde gegevens geheim te houden. Voor de tellers betekent dit dat zij tijdens hun ophaalronde vele honder den enveloppen moeten dichtlikken. De enveloppen moeten nog dezelfde dag op het gemeentehuis worden ingeleverd. Eind deze maand hoopt het Centraal Bureau voor de Statistiek de ruim vie reneenhalf miljoen benodigde envelop pen naar alle gemeenten te hebben verstuurd. De afdelingen van D '66 en de PPR in Rhenen gaan de bevolking van deze plaats oproepen geen medewerking te verlenen aan de volksstelling, omdat de consequenties niet te overzien zouden zijn. Zij gaan daarmee lijnrecht in tegen een brief van het gemeentebestuur, waarin iedere inwoner van Rhenen wordt verzocht juist wel alle medewer king te verlenen. 's-GRAVENDEEL De gereformeer de predikant dr. M. J. Arntzen (58) uit 's-Gravendeel gaat zijn ambt ,o,m des gewetens wil" neerleggen. Hij heeft dit gistermiddag tijdens een kerkdienst gezegd. Aanleiding hiertoe zijn de resultaten van de jongste syno dezitting. Dr. Arntzen is de eerste verontruste gereformeerde predikant die zijn ambt neerlegt. Hij is sinds 1952 predikant in 's-Gravendeel. HILVERSUM Henk Terlingen zal niet meer als presentator optre den bij de komende televisie-uitzen dingen van de vlucht van de Apollo 14 naar de maan eind deze maand. Dit is een gevolg van een verschil AMSTERDAM Een ruzie over de kamerhuur eindigde gistermiddag in Amsterdam in een steekpartij tussen de 44-jarige Surinamer A. B. en zijn ne gentienjarige zoon H. B. De jongen stak zijn vader met een ongeveer twintig centimeter lange priem in de borst. Zelf sprong hij uit angst voor represailles uit het raam van de eerste verdieping op straat. Va der en zoon zijn met ernstige verwon dingen opgenomen in een ziekenhuis. GDANSK (Polen) Duizenden wer farbeider» in de Poolse Oostzeehaven zijn voornemens heden een sit-in sta king te houden uit protest tegen de nieuwe produktiedoelen. Een werfarbeider heeft zondagavond laat in Gdansk verklaard, dat een on georganiseerd comité zijn klachten zal voorleggen aan de directie van de Le- ninwerf. „Wij gaan niet aan het werk, voordat iemand uit Warschau met ons komt praten", zei hij. De pogingen van het Politburolid Stanislaf Kociolek, die begin januari naar Gdansk is gereisd om de zaken te regelen, schijnt te hebben gefaald. De werfarbeiders zeggen te willen spreken met de nieuwe partijleider Edward Gierek of premier Pjotr Jaroszewicz. „Met Kociolek hebben wij niets be reikt", zei een werfarbeider. „Wij wil len spreken met de top". Een plaatselijke staatsfunctionaris erkende, dat er zaterdag op de werven was gestaakt en dat de toon van de gesprekken tussen arbeiders en functio narissen verhit was geweest. Hij ver klaarde echter niets te weten van de stakingsplannen voor heden. ,y r - - V S-* RIO DE JANEIRO Veertien dagen lang heeft de Zwitserse ambassadeur Bucher doorgebracht in een kleine, broeierige, donkergcmaakte kamer in een wijk van Rio de Janeiro. Door de ondragelijke warmte had h\j geen lange gesprekken met zijn ontvoer ders kunnen voeren, daar de gemaskerde mannen het nooit lang in het vertrek konden uithouden. Deze bijzonderheden vertelde ambas sadeur Bucher gisteren, in heel wat ge rieflijker omstandigheden, in de Zwit serse ambassade in Rio de Janeiro, waar hij na zijn vrijlating zaterdag morgen vroeg opnieuw zijn intrek heeft genomen. De 57-jarige ambassadeur zei dat hij redelijk door zijn ontvoerders was be handeld. Het eten was goed en hem was steeds gevraagd wat hij wilde eten. Hij had de beschikking over een radio, tijdschriften, televisie en een bandre corder. De voornaamste klachten van de am bassadeur waren los van zijn gevan genschap dat hij soms last had van claustrofobie de angst die ontstaat door het opgesloten zijn in een kleine kamer en dat hij inlandse sigaretten moest roken. De ambassadeur mocht zijn kamer geen enkele maal verlaten. Zijn ogen raakten vaak geïrriteerd door de slech te ventilatie. Zijn grote zorg was dat zijn gevangenschap maanden zou kun nen duren, zoals in het geval van de Braziliaanse diplomaat en de Ameri kaanse landbouwdeskundige, die door guerrilla's in Uruguay zijn ontvoerd. De zeventig Braziliaanse gevangenen, die in ruil voor Bucher zijn vrijgelaten, hebben in Chili iets verteld over hun belevenissen in Brazilië. Een priester, Tito de Alencar Lima, zei dat hij was gearresteerd tijdens de vervolgingscampagne tegen de geeste lijkheid na de staatsgreep van 1964, Hij vertelde dat hij na zijn arrestatie was gefolterd. De advocaat Antonio Carvalho Perei- ra vertelde dat hij twee jaar in de ge vangenis had gezeten. Hij was gearres teerd samen met zijn echtgenote, drie broers, een tienjarig dochtertje, secre taris en typiste. Reden voor zijn arrestatie was het feit dat het onafhankelijke advocaten niet is toegestaan politieke gevangenen te verdedigen. Door zijn arrestatie had men zijn collega's onder druk willen zetten. In een folterkamer was hij aan een ijzeren stang vastgebonden, waarna elektrische stroom door zijn lichaam was gevoerd. Hij was daarna bewuste loos geraakt. Later werd hij voor de ogen van zijn echtgenote opnieuw ge folterd. Zijn vrouw wat eveneens ge marteld. UTRECHT De Utrechtse recherche heeft geen enkel vermoeden wie zich achter de aktiegroep „De kritiese fond spatiënt" schuilhoudt. De aktiegroep heeft in het afgelopen weekeinde de naambordjes van een tiental huisartsen, specialisten en tan dartsen in Utrecht met verf besmeurd. In een pamflet dat de daders bij de artsen in de brievenbus deden, dringt de „kritiese fondspatiënt" aan ook voor fondspatiënten op een afspraak spree kuur over te gaan. A De vrijgelaten Zwitserse ambas sadeur Giovanni Enrico Bucher tijdens een persontmoeting na zijn vrijlating zaterdag. Achter hem staat zijn zuster Ana Marie Maillet. van mening tussen Henk Terlingen en de programmaleiding van de NOS. Henk Terlingen wilde voor de ko mende programma's een reis naar Amerika maken. Hij wilde o.m. de astronauten die de reis naar de maan zullen ondernemen, interviewen. De programmaleiding van de NOS was het daarmee niet eens en gaf geen toestemming, mede omdat de NOS aan de komende uitzendingen lang niet zoveel aandacht zal schen ken als in het verleden. SINGAPORE De meeste leiders van het Gemenebest op de grote Geme nebest conferentie in Singapore bleken er zondag van overtuigd, dat premier Edward Heath de hervatting van de wapenleveranties aan Zuid-Afrika zal doorzetten, ondanks het hevig verzet dat hiertegen bestaat bij vele Gemenebest- landen. Afrikaanse en Aziatische staatslieden die de topconferentie van 31 Gemene- bestlanden bijwonen, hebben in vertrouwelijke gesprekken verklaard dat rij weinig hoop koesteren dat Heath zelfs maar ernstig zal willen ingaan op een van de vele compromissen die ter tafel zijn gebracht in verband met de om streden wapenleveranties. Heath heeft sinds hij woensdag in Singapore is aangekomen, nog geen ge sprekken van man tot man gevoerd met zijn niet-Wanke collega's. AMSTERDAM De Rus Anatoli Popov hoopt van harte dat de Nederlandse regering een streep heeft gehaald door zijn officiële sta tus van ongewenst persoon in ons land. Hij is in ons land toegelaten als lid van de opvallend zware delegatie uit Rusland die dit weekeinde een cultureel vriendschapsverdrag ondertekende. Het voormalige ambassadelid Popov: „lk ben erg blij dat ik hier weer ben, nu niet als toerist, maar als lid van de delegatie. Dat vervelende inci dent moet nu voorgoed worden vergeten". Dat slaat op zijn vechtpartij met een marechaussee op Schiphol in 1961 toen mevrouw Goloeb, de vrouw van een Russische chemicus die in ons land asiel had gevraagd, naar Rusland terug reisde. Oak de Russische ambassadeur Ponomarenko werd toen agressief en spoedig het land uitgezet. Vindt Popov het geen merk waardige situatie dat juist hij als ongewenst persoon met de delegatie meekomt? „Ach, waarom. Het incident heeft plaatsgehad en is toch verder niet van belang. Zoiets mag geen belem mering zijn voor belangrijkere ont wikkelingen. Nee, ik heb geen enkele rancune en ik ben helemaal niet boos. Inte gendeel. Dat juist ik hier ben voor een vriendschapsverdrag, spreekt als gebaar duidelijke taal". Is Nederland voor hem per soonlijk dan zo belangrijk? Popov: „Ja, want Nederland is mijn baan, mijn specialiteit. In Rus land geld ik als specialist voor het Nederlandse taalgebied. Ik schrijf over encyclopedieën en tijdschriften over Nederland. Voor mijn vak kan ik niet goed zonder Nederland, waar ik vele vrienden heb. Daarom was die hele affaire bijzonder vervelend voor mij. Daarom ook ben ik zo blij dat ik nu hier kan zijn om een vriendschapsverdrag aan te bieden". 1B De 71-jarige delegatieleider Alexei Soerkov geeft als dichter- secretaris van de Russische schrij versbond en lid van de Ovperste Sovjet een bijzonder gewicht aan de delegatie, hetgeen algemeen wordt gezien als een plaagstoot in de rich ting van de C.P.N. In de Vereniging Nederland- U.S.S.R. zitten veel uitgestoten leden van de C.P.N., die zich als partij de laatste jaren niet veel aan Moskou gelegen laat liggen. De C.P.N. was ook niet vertegenwoordigd bij de ondertekening van het verdrag. Het voornaamste uitvloeisel van dit verdrag zal zijn dat er dit najaar een Russische week hier wordt ge houden en een Nederlandse week in Rusland. Bij de voorbereidingen daarvan zal Anatoli Popov nauw betrokken zijn. „Je specialiteit geef je niet zo maar op. Het zou vreselijk zijn als ik definitief hier niet meer zou mo gen komen". BREDA De aktiegroep Progressief Alternatief, AKPA, bestaande uit leden van verscheidene linkse partijen, heeft D'66 uitgedaagd om op korte termijn duidelijk politiek te kiezen voor samen werking met de linkse vooruitstrevende partijen. Het beroep op D'66 werd zaterdag ge daan op een demonstratieve bijeen komst in Breda waarop ook PvdA- voorzitter dr. Vondeling het woord voerde. Doel van de bijeenkomst was het actief op gang brengen van een ge- dachtenwisseling over de samenwer king onderop tussen de progressieve politieke partijen in ons land. Die actie moet uitmonden in het zo ver mogelijk samengaan met PvdA, D'66, PSP, PPR en Evangelische Solidariteits Partij bij de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer. SCHIPLUIDEN Een politie-agent uit Schipluiden heeft gisternacht tever geefs een duik genomen in het ijskoude water van De Vliet. Het was zijn bedoeling twee inwo ners van Maasland van de verdrin kingsdood te redden, nadat zij met hun auto waren geslipt en door het ijs ge zakt. In de onder water geraakte auto trof de agent niemand meer aan. Later bleek dat beiden kans hadden gezien uit de auto te komen. Zij waren naar huis gegaan om droge kleren aan te trekken. Toen de politieman op het droge nog wat stond te bibberen kwam de be stuurder van de auto op de fiets aanrij den en was het raadsel weldra opgelost. Een persfotograaf, die van het onge luk had gehoord, zakte door het ijs, maar hij kon op eigen houtje op de wal krabbelen. ADDIS ABEBA De beleidscom missie van de Wereldraad van Kerken heeft haar goedkeuring gehecht aan het omstreden besluit van haar dagelijks bestuur, de guerrilla-beweging tegen de racistische blanke minderheid in Zuid-Afrika te steunen met 200.000 dol lar. Over de resolutie werd lang meer dan drie uur gedebatteerd, (ADVERTENTIE) Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. ren. Binden m Tijdens het weekeinde bleek dat 23 van de 31 delegaties op de Gemenebest conferentie van mening zijn, dat de En gelse regering enkele weken nadat op 22 januari de Gemenebestconferentie zal zijn afgesloten bekend zal maken in het Lagerhuis, dat voorgenomen wa penleveranties aan Zuid-Afrika door gang vinden. Tegen deze achtergrond hebben de belangrijkste Afrikaanse staatshoofden ter conferentie en hun ministers van Buitenlandse Zaken het weekeinde be nut voor besprekingen over een geza menlijke gedragslijn en eventuele re presailles voor het geval de wapenleve ranties aan Zuid-Afrika een feit wor den. Drie presidenten Julius Nyerere van Tanzania, Kenneth Kaoenda van Zambia en Milton Obote van Oeganda moeten beslissen of zij gevolg zullen geven aan bijvoorbeeld de suggestie van een van hun adviserende groepen, de sterling-tegoeden van hun landen uit Londen terug te trekken. Voor Zambia gaat het hier om een aanzienlijk bedrag naar schatting 200 miljoen pond (480 miljoen dollar), en terugtrekking zou het pond ernstig» schade kunnen berokkenen. Enkele Gemenebestlanden waar onder Nigeria, Canada e» India heb ben bezorgdheid geuit dat de hervatting van de Engelse wapenleveranties aan Zuid-Afrika de macht en het gezag van Kaoenda zullen ondergraven en de weg openen voor een extremistisch regime in Zambia. Welke consequenties de hervatting van de wapenleveranties zal hebben voor de binnelandse situatie in Enge land, vormt een dankbaar onderwerp van gesprek ter conferentie. Volgens welingelichte zegslieden heeft minister van Buitenlandse Zaken Sir Alec Dou glas-Home in gesprekken onder vier ogen meer begrip getoond voor de ar gumenten van de Afrikaanse en Aziati sche leiders dan premier Heath. Sommigen menen dat Sir Alec bin nenkort zal aftreden als minister van Buitenlandse Zaken. Hij is 67 en is niet ver meer van zijn pensionering, maar velen geloven dat hij wil aanblijven tot de Arabisch-Israëlische vredesonder handelingen op gang zijn gekomen. Tijdens het weekeinde hebben hog» ambtenaren in de delegatiesbesprekin gen gevoerd om de standpunten van Engeland en het merendeel van de an dere Gemenebestlanden over de inhoud van een nieuwe „declaratie van Singa pore" dichter bij elkaar te brengen. President Kaoenda heeft een voorstel ingediend voor zulk een nieuwe begin selverklaring, waarin naar hij en ande re regeringsleiders wensen, de bepaling zal worden opgenomen dat de Gemene bestlanden zich zullen onthouden van elke vorm van steun of bijstand aan landen die zich schuldig maken aan rassendiscriminatie. De ambtenaren zijn wel dichter bij elkaar gekomen, maar over de kernpas sage werden zij het niet eens. Deze passage, opgesteld door Kaoen da, luidt als volgt: „wij beschouwen rassendiscriminatie als een gevaarlijk» ziekte die de gezonde ontwikkeling van het menselijk ras bedreigt. Wij zullen daarom streven saar d» bestrijding van dit kwaad op alle mo gelijke manieren. Wij zullen alle rege ringen' die rassendiscriminatie toepas sen elke hulp weigeren, die hun positie zou kunnen consolideren of bevestigen". De Engelse delegatie heeft zich aan vankelijk vierkant tegen deze verkla ring uitgesproken. Later heeft Australië een ietwat mildere tekst voorgesteld en draaide de Engelse delegatie een beetj» bij. TEHERAN De onderhandelingen te Teheran tussen olieproducerende landen en Westelijke oliemaatschappij en, die dinsdag j.l. zijn afgebroken, zul len dinsdag a.s. hervat worden, zo heeft de Perzische minister van Financiën, (ADVERTENTIE) De Triumph 2.5. Voor'de sturende klasse. Laat eventuele mededingers meestal mijlen achter zich. Maak geen proefrit, tenzij u het zich werkelijk kunt veroorloven. Bij de prijs inbegrepen: de technische know-how die British Leyland in ai i'n auto's stopt- van Jaguar tot Rover, van Triumph tot MG. British Leyland Nederland, Gouda Jamsjid Amoezgar, zondag bekendge- maagt. Op zaterdag 23 januari zal een minis terraad worden gehouden van alle tien Perzische, Iraakse en Saoediarabisch» ministers, vragen meer voor de olie van de Westerse maatschappijen. De Amerikaanse onderminister van buitenlandse Zaken John Irwin, die van de Amerikaanse regering opdracht heeft te pogen het conflict over de olie prijzen te beslechten, is zondag in Te heran aangekomen. De olieproducerende landen, die in Teheran vertegenwoordigd worden door leden-landen van de OPEC de orga nisatie van petroleumexporterende lan den. Op deze ministerraad zal een ver slag behandeld worden van de bijeen komst van a.s. dinsdag met de olie maatschappijen. De grote internationale oliemaat schappijen hebben de tien olieproduce rende landen onderhandelingen voorge steld over een overeenkomst van vijf jaar ter stabilisatie van de olieprijzen. De olieproducerende landen, verenigd in de organisatie OPEC hebben vorige week hogere prijzen en nieuwe uitvoer- tarieven geëist. In een zaterdag uitgegeven verkla ring hebben de grote oliemaatschappij en te kennen gegeven, dat zij geen ver dere onderhandelingen over hoger» prijzen zullen voeren, tenzij deze leiden tot een algehele regeling met alle pro ducerende landen.

De Vallei | 1971 | | pagina 5