een breuk binnen bestuur Zege voor schakers Kerstens overleden Trimmen in Achterberg VALLEI-POP Na uitbreiding alles onder een dak Onoverzichtelijke situatie van de baan Irene99 ontketent financiële actie voor uniformen Uil li Dammen Geen promotie voor dammers Twee lezingen z.o.-Utreeht BUSHOKJE VERNIELD Volksdansen voor C.P.B. Bingo-dansant van Musketiers SiüS WOENSDAG 20 JANUARI 1971 INCIDENTEEL OPROEP AFWACHTEN UITBREIDING 1tm&: TEGENHANGER DEELTAKEN BEST VERKOCHTE L.P.'S IN VEE NENDAAL Pagina 5 Gereformeerde Gemeente (in Nederland) verbreekt samenwerkingsverband VEENENDAAL De berkeraad van de Gereformeerde Gemeente in Nederland voelt er niet meer voor op onderwijsgebied langer samen te wer ken met de Gereformeerde Gemeente s/nodaal en de Chr. Gereformeerde Kerken in Veenendaal. Dezer dagen is na overleg met de leden besloten een nieuwe schoolvereniging in het leven te roepen met de bedoeling een eigen school te stichten. De Gereformeerde Gemeente in Ne derland werkte tot dusver met de twee andere kerkgenootschappen samen in het bestuur van de Joh. Calvijnschool waarin ze drie vertegenwoordigers had. Het besluit tot oprichting is gekomen, nadat het bestuur van de Joh. Calvijn school een verzoek tot het gemeentebe stuur had gericht een tweede school te mogen stichten in het nieuwe besfém- mingsplan Dragonder-Zuid. De nieuwe ontwikkeling is voor het schoolbestuur nog geen aanleiding ge weest het verzoek in te trekken. Wel heeft het dagelijks bestuur van de schoolvereniging van de Joh. Calvijn school zich per circulaire tot de leden gewend met het verzoek op de bres te blijven staan voor de school. Het schoolbestuur schrijft ondermeer aan de leden: „De verstandhouding tus sen de bestuursleden (drie leden van de Geref. Gem. in Ned., drie leden van de Geref. Gemeente synodaal en zeven le den van de Chr. Geref. Kerken) was en is nog steeds zoals deze behoort te zijn. Tegen hhet onderwijs zoals dat aan on ze Calvijnschool werd gegeven, zijn, behoudens een zeer incidentele uitzon dering nooit wezenlijke bezwaren naar voren gebracht. De circulaire vervolgt: „Dit besluit bedroeft ons zeer, om meer dan één reden. Van de zijde van genoemde ker- keraad is van geen enkel voorafgaand VEENENDAAL Het eerste tiental van de Veenendaalse schaakvereniging speelde zijn vijfde competitiewedstrijd tegen R.S.T. 'uit Rheden. Het werd een (voorlopige) 6-3 overwinning voor Vee nendaal, met nog één te arbitreren par tij. Alleen de oud-Veenendaalspeler Joh. Schoeman wist aan bord 1 L, Vrij- ken te verslaan. De uitslagen waren: J. Schoeman-L. Vrijken 1-0, A. P. vd. Kloet-J. W. Boelens 0-1. A. v. Baaren-J. N. Elenfoaas 1/2-1/2, J. Boek hoven-M. v.d. Bovenkamp 1/2-1/2, B. Matser-F. Luchsinger 1/2-1/2, Th. Has- tink-H. Heikamp afgebr., J. Ger- brands-L. H. Monnee 0-1. Verhoe- ven-M. de Kleuver 0-1. O. v. Driel-J. C. v.d. Pol 1/2-1/2, D. Venmeulen-G. R. Kets 0-1. Ook de enige weken geleden gespeel de wedstrijd tegen Pion 1, die met de 4-3 stand werd afgebroken, werd door Veenendaal 1 met 5 1/2-4 1/2 gewonnen. Door deze uitslagen heeft Veenendaal 1 nu in zijn afdeling samen met Pion de leiding genomen. De uitslagen in de 14e ronde van de onderlinge competitie: J. W. Boelens-L Vrijken 1-0, J. Hage-D. v.d. Bovenkamp afgebr., M. de Kleuver-J. de Goojer 1/2-1/2, H. v.d. Bovenkamp-G. Achter berg 1/2-1/2, J. N. Elenbaas-A. Jonker 1-0, G. H. Blankestijn-J. C. v. Wettum 1-0, J. Giri-C. A. de Goojer 0-1, G. v. Veen-M. P. v. Wettum afgebr., E. Zink- haan-H. Heikamp 1-0, J. C. v.d. Pol-G. R. Kets 1-0, C. B. v.d. Lee-A. Blankes oor 0-1. Afgebroken partij: L. H. Mon- nee-A. Jonker 1/2-1/2. VEENENDAAL Het eerste tiental van VDC verloor de kans op promotie door in Utrecht met 11-9 te verliezen van Odi-Exceldior. De Utrechters wa ren duidelijk sterker en het is dan ook een verdienste dat de Veenendalers maar met de kleinst mogelijke neder laag verloren. N. Valkenburg en zijn vader B. Val kenburg waren met J. van de Vliert de mannen die voor 2 punten zorgden. D Scholte, J. Roks en A. Keyman behaal den remise. Zaterdag werd de strijd om de beker die door de gemeente Veenendaal be schikbaar was gesteld beslist. De 6 groepwinnaars van het damtoernooi ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan speelden op deze zaterdag de slotronde. Uitslagen: L. v. d. Meyden - H. Drijf hout 0—2; H. Drijfhout - Hilgeman 11; Hilgeman - v. d. Meyden 02; W v. d. Hor - M. J. van Stempvoort 1- M. J. van Stempvoort - Theunisse 20 Theunisse - v.d. Hor 02; v.d. Meyden - v.d. Hor 20; Drijfhout - Theunisse 20; Van Stempvoort - Hilgeman 02; v. d. Hor - Hilgeman 20; Drijf hout - Van Stempvoort 11; Theunisse Drijfhout - Theunisse Meyden 02 Hilgeman - Theunisse 02; v. d. Mey den - Van Stempvoort 20; v. Theunis se Hord - Drijfhout 11. Eindstand: 1. L. v. d. Meyden 58 (Utrecht); 2. H. Drijhout 5—7 (Utrecht); 3. Hor v. d. Hor 56 (V'daal); 4. M. v. Stempvoort 54 (V'daal); 5. Hilgeman 53 (Utrecht); 6. Theunisse 52 (Ben- nekom). L. van de Meyden van Damv. „Vrien denkring" uit Utrecht werd dus win naar en mocht uit de handen van se cretaris A. Kalter de fraaie beker ge schonken. door de Gemeente Veenen daal in ontvanst nemen. V--4- i <r x overleg sprake geweest. Op een verzoek onzerzijds heeft wel een onderhoud met deze kerkeraad plaats gevonden. On danks verschillende pogingen om tot een nadere regeling te komen, werd el ke vorm van samenwerking onvoor waardelijk afgewezen. Aan hei geven van reformatorisch onderwijs wordt op deze wijze ernstigafbreuk gedaan, waarvan zowel onze schoolvereniging als met name de kinderen de gevolgen dreigen te ondervinden". De circulaire besluit met de medede ling, dat het schoolbestuur van de Joh. Calvijnschool eenparig heeft besloten met de bovengenoemde samenwerking door te blijven gaan. Het dagelijks be stuur doet verder een oproep aan alle leden hun steun aan de Calvijnschool te blijven geven en de kinderen ook in de toekomst het onderwijs aan de school te laten volgen. De voorzitter van het schoolbestuur van de Joh. Calvijnschool ds. J. Brons, spreekt nadrukkelijk tegen, dat er bin nen het schoolbestuur een breuk zou zijn ontstaan. „Wat er in de toekomst gaat gebeuren zal in hoge mate afhan gen van de beslissing die de leden van de schoolvereniging ieder voor zich zul len nemen. We hebben het verzoek om in de Dragonder een tweede school te mogen bouwen nog niet ingetrokken. We willen eerst de reacties van onze lecjen op de circulaire afwachten". Aldus ds. Brons die een nadere toe lichting op het standpunt van zijn schoolbestuur niet noodzakelijk acht omdat de circulaire aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. De afgelopen zomer als predikant van de Gereformeerde Gemeente in Nederland geïnstalleerde ds. Wink wil de geen enkele motivering aanvoeren voor het besluit een eigen schoolvereni ging op te richten. „Er zijn voor onze mensen redenen genoeg geweest te be sluiten een schoolvereniging in het le- VEENENDAAL Op zaterdag 16 ja nuari j.l. is na een kort ziekbed onver wachts overleden de heer A. P. G. M. Kerstens, in leven 2e voorzitter van de KNVB-afdeling Utrecht, woonachtig in Achterveld. De heer Kerstens maakte vanaf 1955 deel uit van het afdelingsbestuur en vervulde daarin sinds 1964 de functie van 2e voorzitter. In de loop van zijn bestuurslidmaat schap vervulde hij in de Afdeling vele functies en bij zijn overlijden was hij o.m. voorzitter van de Strafcommissie, voorzitter van een Technische Commis sie, voorzitter van meerdere ZAC- Districten, hoofd van de Sectie Oplei dingen, was lid van de Toto-commissie, etc. In NKS-kringen- was hij eveneens een werkzame figuur; zo was hij lid van het Hoofdbestuur Afd. Voetbal, voorzitter van de NKS- bisdom Utrecht, leider van vele NKS-jeugd sportkampen etc. Daarnaast was hij vanaf de oprich ting (a.s. zomer 25 jaar geleden) be stuurslid van de v.v. Achterveld, waar van de laatste jaren voorzitter, vervul de in de gemeente Achterveld nog vele andere functies op kerkelijk, cultureel of sociaal terrein, en was bij dit alles ook nog hoofd van de RK lagere School in Achterveld. Voor al zijn activiteiten in de ge meente Achterveld werd hij afgelopen herfst gehuldigd, doordat het Gemeen tebestuur aan het nieuw aangelegde Sportpark aldaar, de naam A. P. G. M. Kerstens verbond. In KNVB-verband was hem enkele jaren geleden reeds het Afdelingsonderscheidingsteken toe gekend, en door de NKS de Gouden Speld van verdienste. Op woensdag 20 januari a.s. zal te Achterveld de begrafenis plaats vinden, op het RK kerkhof aan de J v. Arkel weg, na afloop van een gezongen Heili ge Eucharistieviering voor zijn zielerust in de Parochiekerk van de Heilige Jo zef te Achterveld, welke om 11 uur zal beginnen. ven te roepen. Meer wil ik er liever niet over zeggen omdat ik eerst de ont wikkelingen wil afwachten". Ook wilde de predikant geen com mentaar geven op het feit dat het be sluit voor een nieuwe schoolvereniging is gevallen in een vergadering, die door circa honderd vijftig mensen is bezocht en waarbij uiteindelijk een kleine meerderheid van stemmen de doorslag heeft gegeven. Een bijzonderheid is nog dat de Cal vijnschool vorig jaar met twee lokalen is uitgebreid. Een ontvolking van de school door de activiteiten van de nieu we schoolvereniging ligt nog niet in het verschiet omdat het doorgaans geruime tijd duurt voor een nieuwe school van de grond komt. ELST Op uitnodiging van de Cul tuur-Natuurhistorische Vereniging „Zuid-Oost Utrecht" zal de heer drs. P. M. Schenk, bioloog, aan de Landbouw hogeschool te Wageningen op dinsdag 26 januari a.s. een lezing houden met als titel „dierengedrag en levensnood zaak". De Esso-filmdienst is op 2 fe bruari a.s. aangezocht een aantal na tuurfilms te vertonen. Beide lezingen vinden plaats in het Wijkgebouw aan de Veenendaalseweg. Het bestuur van „Zuid-Oost Utrech,t" maakt erop attent, dat ook geïnteres seerde niet-leden op deze avonden wel kom zijn. LEERSUM De directie van de N.B.M. te Zeist heeft de Leersumse po litie verzocht er op toe te zien, dat ver nieling aan het eigendom van de N. B. M. wordt voorkomen. Baldadige jongelui hebben namelijk de laatste dagen alle ruiten van" het bushokje op Lombok ingegooid. Ook vallen regelmatig veel jongens op brommers de daar wachtende passa giers lastig. ACHTERBERG De gymnastiek vereniging Excelsior in Achterberg heeft zich geschaard in de rij van orga nisaties die het motto „trim door gym" propageren. Vooral onder mannen van 25 jaar en ouder blijkt hiervoor belang stelling te bestaan. Aanstaande dinsdag na 8 uur 's avonds kan men zich aanmelden in het Buurtschapshuis. De lessen bestaan uit lichte gymnastiekoefeningen en balspe len. Men kar) zich voorts opgeven bij de heer J. v. d. Scheur, kapsalon Ver lengde Acacialaan te Rhenen, en bij de heer R. Rijkse, Dijk 8 te Achterberg. Maandagavond jl. hield de Chr. Plat telandsvrouwenbond, afd. Overberg haar achtste jaarvergadering in kamp Overberg. Na behandeling van de gebruikelijke verslagen, bondsactiviteiten en het hou den van een verloting, kwam de rest van de avond geheel voor rekening van de hiertoe uitgenodigde Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Leersum, die op een sprankelende manier schetsjes, voordrachten en volksdansen uit ver schillende landen (Zweden, Joegoslavië, Engeland, Paraguay, Griekenland, Is raël) met elkaar afwisselden. Bij het volksdansen droegen ze als kleding de kleuren van hun bondsvlag, nl. groen en oranje. Een en ander was aanleiding om de leidsters van deze groep, de voor deze omgeving niet onbekende me vrouw Thielemans uit Scherpenzeel en mevrouw Schimmel uit Leersum hier voor te benaderen. Aanvankelijk werd alleen aan volks dansen gedaan door de afd. Groningen, maar drie jaar geleden zag de afdeling Leersum kans ook een voor de provin cie Utrecht unieke volksdansgroep te vormen op vrijwillige basis, eerst onder leiding van mevrouw Nieuwenhuizen en later van mevrouw Thielemans. Het enthousiasme is erg groot. Solonum mers worden er niet gegeven, er wordt alleen groepsgewijs gedanst. Vermel denswaard is zeker, dat deze huisvrou wen hiernaast ook nog een toneelclub en een koor hebben. VEENEuDAAL Op het actieve Red Bullet-label verscheen weer eens een Nederlandse groep. Deze maal Li- vin' Blues met de langspeler „Wang- Dang-Doodle", naar de gelijknamige hit van deze formatie, die tevens als ope ningsnummer van de l.p. fungeert. Bin nen korte tijd is dit, na de l.p. van Cuby en The Blizzards, de tweede l.p. van een Nederlandse groep, die zich op de blues oriënteert. Ondanks alle publiciteit rondom C B, is de groep nooit verder gekomen dan het toevoegen van wat overbeken de arrangementen, de laatste maal met blazers, aan de primitieve basis (lo gisch), die de blues nu eenmaal vormt. Livin' Blues doet het allemaal nog sim peler, waardoor het geluid echter veel directer overkomt. Het klinkt eerlijker dan het opge schroefde geluid van C B. Ondanks de af en toe duidelijk te horen invloed van het modeverschijnsel „Hard-Rock". Van deze twee Nederlandse formaties geef ik dan ook de voorkeur aan de onbekender Livin' Blues. Het is jammer, dat de drummer soms storend werkt, maar daar staat tegen over, dét er redelijk gitaar- en harmo- nikawerk te beluisteren valt. In ieder geval vallen de heren niet door de mand (zoals Led Zeppelin op de laatste l.p.) in hun langzame num mers. Ten Years After nam al 1969 de plaat „Ssssh" op, vierde l.p. van deze groep. Zanger en leider Alvin Lee legt op de achterkant van de hoes uit, waarom het geluid op deze plaat zo sterk afwijkt dat op de vorige Ten Years After Lp.'s» Volgens zijn zeggen heeft de groep vooral getracht te laten horen, dat er, behalve het muziekje op de plaats, sec er ook andere factoren zijn, die de „sound" bepalen. Het is een opname, die door de groep zelf is geproduceerd: „Met alle techni sche foutjes, die een studiotechnicus van de band zou hebben geveegd. We hebben dat gedaan, om degene die naar de plaat luistert, meer het idee te ge ven, dat hij een live-opname hoort, en öm hem in onze „wereld" te betrekken. Nu klinkt dat allemaal erg idealis tisch, maar de praktijk is, dat het ge woon een matig interessant werkje is geworden, dat vaak verzandt in node loos langdradig gitaarspel. De poging, om mij in hun „wereldje" te betrekken is mislukt, en daarmee is voor mij de hele l.p. als het ware nutteloos gewor den. „Country Home" is de titel van een plaat, opgenomen door de groep van Jess Roden: Brorico. Natuurlijk is deze titel op dit moment al commercieel te noemen sinds The Band en Crosby en zijn vrienden op dit gebied pioniers werk hebben verricht. Nu een groep als The Band eindelijk, na meer dan tien jaar, erkenning vindt voor haar Country-pop muziek, wordt het oppassen met nieuwe country-groe- pen, want dan gaat er kaf tussen het koren zitten. Gelukkig is er genoeg vergelijkings materiaal voorhanden. En iedere verge lijking of het nu ten opzichte is van CSN&Y, of The Band, valt ten nadele Streekwerkplaats komt in oktober uit de zorgen (Van een on/.er verslaggevers) VEENENDAAL In oktober van dit jaar is de narigheid voor de Streek werkplaats Zuidoost-Utrecht achter de rug. Dat is althans de bedoeling van de nieuwbouw aan de Pelikaanstraat, waarmee eind vorige week een begin is gemaakt. De streekwerkplaats krijgt zo de beschikking over tweeduizend vier kante meter vloeroppervlak, en kan vrijwel alle werkzaamheden onder één dak uitvoeren. De heer J. H. J. Evers, directeur van de werkplaats is er bijzonder blij mee.Het wordt hoog tijd dat er een eind komt aan de tamelijk onoverzich telijke situatie zoals die nu is. De werkplaats heeft op het ogenblik drie uit nood geboren vestigingen, in de Schoolstraat, in een voormalig atelier van de KVSW (waar ook de bar-dan- cing Suzie Q z'n behuizing heeft) en in de Zuivelas-ttPar de Zuivelstraat- Pelikaanstraat. Die verspreide vestigingen zijn niet erg bevorderlijk voor een goede com municatie. Het toezicht wordt erdoor bemoeilijkt en de transportwegen zijn onnodig lang. Dat wordt door de uit- breiding-nieuwbouw helemaal opgelost. „De planning is erop berekend dat de problemen dan voor de eerstvolgende twintig jaar uit de wereld zijn", zegt de heer Evers. Het bouwplan zelf is ruim een jaar oud, maar het is al veel en veel langer geleden dat de noodzaak aan het licht kwam. Grondtransacties stonden voor lopig echter een snelle realisering in de weg. Die grond die nodig was behoorde toe aan een aantal bewoners van de Pelikaanstraat. Ze hebben nu stukken van hun achtertuintjes afgestaan. Wethouder M. Bastmeijer heeft zich hiervoor bijzonder ingespannen, aldus de heer Evers, die vindt dat deze bs<st eens een pluim mag hebben. De heer Bastmeijer wuift de lof terug door te zeggen dat het de verdienste van Evers is, dat deze zich nu eenmaal tot taak heeft gesteld om bij zijn pensionering een volledig geoutilleerde en perfect georganiseerde werkplaats te kunnen overdragen, die in de behoeften van de nabije toekomst voorziet. De streekwerkplaats is een instituut waar werk wordt geboden aan mensen die lichamelijk of geestelijk niet ge schikt zijn voor het „vrije bedrijf". De zaak wordt financieel gerund door vijf gemeentenAmerongen, Leersum, Renswoude, Rhenen en Veenendaal. Wethouder Bastmeijer is voorzitter van het bestuur. De werkplaats is een mid del om te voldoen aan de eisen die worden gesteld in de Wet Sociale Werkvoorziening, en de opzet ervan is economisch gezien als 'tware een te genhanger van een particuliere onder neming. Gaat een bedrijf in het algemeen uit van het principe: we maken een be paald produkt, en daartoe schakelen we een aantal werknemers in, de streek werkplaats redeneert omgekeerd door te stellen: we hebben een aantal men sen die werk nodig hebben, en dat werk proberen we hun te verschaffen. Vooral de medewerking van de plaat selijke industrie is dan ook onontbeer lijk. De werkplaats maakt geen eigen produkten, maar voert deeltaken uit ten behoeve van voornamelijk de Vee nendaalse industrie. Een paar voorbeel den: er worden tabaksbladeren gestript, er wordt montagewerk gedaan aan hang- en sluitwerk, er worden bagage dragers en voetpompen gemonteerd, watervaste kisten gemaakt en tapijtsta- len gesneden. De streekwerkplaats houdt momen teel 190 personen aan de gang. Daarbij horen ook degenen die werkzaam zijn op de kwekerij aan de Munnikenweg. Als de uitbreiding klaar is, is er ruimte en werk voor ongeveer 200 mannen en vrouwen, alleen al daar bij de Peli kaanstraat, waar in drie secties de werkplaats wordt uitgebreid, en waar ook nog een groot magazijn van de grond komt. De afdelingen metaal en houtbewerking kunnen flink worden uitgebreid, en ook krijgt men de be schikking over een viertal garages. van Bronco uit, ondanks de transpiratie van Jess Roden. Nu we toch even onaardig zijn. kan het volgende er ook wel bij, dat gaat namelijk over de uitvoering van de hoes, althans de binnenkant daarvan. Na een blik op de prachtige kleurenfoto op die binnenkant word ik erg nieuws gierig. Ik word door talloze Vragen be stormd als ik daar een groot gezelschap zie, bestaande uit mannen en (hun?) vrouwen, die allemaal voornamelijk op de grond zitten in een mooi groen (Ag fa?) bos. Op de voorgrond een lekker knap pend houtvuurtje, links een hondje, op de achtergrond een soort houten paal woning enzovoort, enzovoort. Wat doen die mensen daar? Zitten ze daar altijd? Waar spelen ze eigenlijk op? Waar namen ze de plaat op? Waar leven ze van, daar midden in het grote bos? Vele vraagtekens blijven over. Of heeft het niets om het lijf? Is het alleen maar een kitscherige ondersteuning van de titel van de plaat? Van de heren, die de groep „IF" vor men, verscheen de l.p. „IF 2". Op deze plaat staan nog maar zes nummers, we liswaar van langere duur dan normaal het geval is, 5 tot 8 minuten, maar dat mag toch geen reden zijn, om zo weinig nummers in de groeven te persen. Ondanks deze bezwaren is de kwali teit van het gebodene redelijk, maar er zitten dan ook veel mogelijkheden in deze zevenmansformatie. Er wordt veel gebruik gemaakt van blaasinstrumen ten, waardoor er een prachtig geluid wordt gevormd. Het is ditmaal een ech te pop-plaat geworden, waarin vele he dendaagse invloeden zijn verwerkt. Nog een tip, of liever een waarschu wing! Er ligt een l.p. in de handel met de titel: „Les Humphries Singers Sound." De titel is zeer misleidend, gewoon flauwekul, want door een of ander der derangskoortje met begeleiding worden een aantal nummers van bekende ster ren (Oh, Happy Day) op een manier waar de honden geen brood van lusten afgeraffeld. Waarvan akte. LANDELIJKE TOPTIEN 1. My Sweet Lord, George Harrison 2. She Likes Weeds, Tee-Set 3. Yesterday When I was Joung Ch. Aznavour 4. Peace Planet, Ekseption 5. I hear You Knocking, Dave Ed munds 6. Lonely Days, Bee Gees 7. Both Sides Now, Euson 8. Tears in the Morning, Beach Boys 9. Voodo Chile, The Jimmy Hendrix Experience 10. Knock Three Times, Dawn. VEENENDAALSE TOPTIEN 1. My sweet lord, George Harrison 2. Peace Planet, Ekseption 3. I hear you knocking, Dave Ed munds 4. She likes weeds, Tee-Set 5. Yesterday, when I was young Charles Aznavour 6. Lonely days, Bee Gees 7. Tears in the morning, Beach Boys 8. Voodo chile, Jimmy Experience Ecperience 9. Both sides now, Euson 10. Smile, Brainbox. 1. Corrie en de Rekels, 2 e l.p. 2. Take me you, yoi, The Cats 3. Ekseption 3, Ekseption. R. FELDER. EDERVEEN Het fanfarekorps „Ire ne" gaat een financiële actie op touw zetten om de korpsleden in nieuwe uniformen te kunnen steken. Voor dit doel zal een huis-aan-huis-collecte en een oud-papier-actie worden gehouden. Dat kregen de leden van „Irene" dezer dagen te horen op de algemene jaarver gadering die in café „Marktzicht" was belegd. De voorzitter van het fanfarekorps de heer C. Smit toonde zich ut zijn ope ningswoord bijzonder verheugd over de goede opkomst van de leden. Verder vertelde hij dat de jaarlijkse uitvoering van 6 maart zal plaats vinden in de nieuwe sporthal. In zijn terugblik op het afgelopen jaar kon de voorzitter geen onverdeeld gunstig geluid laten horen. Bij het concoursconcert slaagde men er niet in een trapje hoger te ko men op de muzikale ladder maar dat werd voor een deel gecompenseerd door het fraaie succes bij de marswedstrijd, waardoor men op dit onderdeel nu de hoogste klasse heeft bereikt. De jaarverslagen van secretaris M. Hardeveld en penningmeester R. de Fluiter schilderden 1970 voor „Irene" als een goed jaar. Bij de bestuursver kiezing wferd de heer G. van Eek her kozen terwijl in de vacature R. de Flui ter werd voorzien door de benoeming van J. Groters 'die voortaan de pennin gen zal gaan beheren. Het bestuur werd met twee leden uitgebreid en op zeven personen gebracht door de ver kiezing van H. Bakkenes en J. Groene- veld. Plannen voor 1971 zijn: onderling een solistenconcours op 20 februari en het solistenconcours van de Edese muziek- federatie op 27 maart aanstaande. Beide evenementen zullen in de nieuwe sporthal plaats vinden. Verder werd de mededeling gedaan dat de donateurskosten van een rijks daalder tot vijf gulden zullen worden verhoogd teneinde de sterk gestegen kosten te kunnen opvangen. ELST Per abuis is in De Vallei van 16 januari j.l. vermeld, dat de fi nanciële commissie van v.v. Musketiers op 23 januari a.s. een bingo-dansant avond zou organiseren. Dit dient echter tg zijn: zaterdag 30 januari a.s.

De Vallei | 1971 | | pagina 5