Verdeeldheid over lagere grens voor passief kiesrecht „Ratjetoe van leeftijds grenzen" Hulp militairen mogelijk bij volkstelling Arnhemmer schoot man pardoes dood: 4% jaar en t.b.r. Snip en Snap naar de West Organisaties uiten veel kritiek op bejaarden beleid Uw toeverlaat bij GRIEP BI sr Pseudo-voetballer hoort jaar eisen Tiel wil zenuwgas kwijt In 1980 zeker 150.000 studenten" Sü Verbetering van bevaarbaarheid Rijn bepleit Commissie moet luchtmacht leefbaar maken' GPV komt met een lijst Roofovervallen NAVO halveert aantal lucht- maehtoefeningen WERKENDE JEUGD TOOG NAAR HET BINNENHOF v OUD-KAMERLID VAN LIENDEN OVERLEDEN HOORZITTING TWEEDE KAMER ^iedereen weet-Aspirine helpt. Geschil over nieuwe CAO Rotterdamse si eepbootdienst VAN KLEUTERLEIDSTER IN EPE AUTO GESTOLEN WOENSDAG 20 JANUARI 1971 VERLAGING m VERLENGING BEGRIP OVERLEG 1 Kamer: Stemrecht met achttien jaar DEN HAAG Het Kamerlid Wiegel (VVD) signaleerde gisteavond in de Kamer een „geweldige ratje toe" bij een aantal leeftijdsgrenzen. „Ik praat er niet over dat je tot je vier jaar bent voor niets met de trein mee mag, maar al na je derde in de tram wat geld lichter gemaakt wordt. Ik vraak ook geen verklaring voor het feit dat je 18 moet zijn om een auto te mogen besturen, maar al mag zweefvliegen als je zestien bent en pas wanneer je de 19 gehaald hebt aan de touwen van een lucht ballon mag trekken. Vindt de rege ring het ook niet hardvochtig van de wetgever, toen deze besloot dat een meisje van 16 wel mag trouwen met een jongen van 18, maar dat ze dan (allebei meerderjarig) niet samen naar een film van boven de 18 mo gen", zo vroeg hij. Gemeentesecretaris schijn je pas te kunnen worden als je 23 bent, burgemeester, notaris en kanton rechter als je 25 bent. Vanaf je 30e ben je tot raadsheer bij een ge rechtshof benoembaar, .'35 moet je zijn om raadsheer bij de Hoge Raad of lid van de Raad van State te kunnen zijn en je moet de 40 halen om tot plaatsvervangend raadsheer bij een gerechtshof benoemd te kun nen worden, zo stelde dit liberale Kamerlid, er bij de regering op aan dringend op de minima van leef tijdsgrenzen van deze en soortgelij ke functies te gaan studeren en voor deze functies een en dezelfde mini mumleeftijd te bepalen. EINDHOVEN Na een ziekbed van enkele maanden is dinsdag te Eindho ven op 73-jarige leeftijd overleden de heer K. van Lienden die als socialist 24 jaar lid van de Tweede Kamer is ge weest. Hij was lange tijd landelijk voorzit ter van de „Organisatie van onderling beheerde ziekenfondsen in Nederland". De heer Van Lienden begon zijn car rière via vakbond en politieke partij, nadat hij op 14-jarige leeftijd als tim merman bij een fabriek te Tiel begon nen was met werken. Hij wordt vrijdag om half vier op Daelwijck te Utrecht gecremeerd. ROTTERDAM Er moeten snelle en doeltreffende maatregelen worden ge troffen om de bevaarbaarheid van de Rijn te verbeteren. Dit zegt de Unie van de Kamers van Koophandel in het Rijngebied aan de regeringen van de oeverstaten. Zij pleit voor uitdieping van de vaargeul op grote schaal, vooral tussen Rotterdam en Duisburg, verreweg het drukst be varen traject. Volgens de unie zal de vervoerscapa citeit van de Rijn in de toekomst sterk moeten toenemen. „De bevaarbaarheid van de Rijn als hoofdverkeersader is voor de verdere ontwikkelingen van belangrijke delen van West-Europa van beslissende betekenis". DEN HAAG Staatssecretaris A. E. M. Duynstee (defensie) heeft in Den Haag de stuurgroep geïnstalleerd, die er voor moet zorgen dat de Koninklijke Luchtmacht een „leefbaar" krijgsmach tonderdeel blijft voor de mensen die erbij werken. De heer Duynstee zei dat in de lucht macht een voortdurende aanpassing moet zijn aan de snelle en dikwijls zeer ingrijpende ontwikkelingen in de maat schappij. Hij was zich er van bewust dat de groep een zekere scepsis ont moet bij vele luchtmachtofficieren en burgerambtenaren. Daarom pleitte hij voor het zoeken naar een juist even wicht tussen operationeel en maat schappelijk denken. De stuurgroep zal de luchtmachtraad doorlopend van advies dienen. Deze unieke instelling staat onder voorzitter schap van generaal-majoor J. W. Thijs- sen. DEN HAAG Het Gereformeerd Politiek Verbond zal de Kamerverkie zingen in alle kieskringen met een ge lijke lijst uitkomen. Lijstaanvoerder is het Tweede- Kamerlid P. Jongeling.Op de tweede plaats staat dr. A. J. Verbrugh, op de derde plaats de heer J. van der Jagt. De lijst telt dertig kandidaten. DEN HAAG De Tweede Kanier wil in overgrote meerderheid de mini mumleeftijden voor het actief en het passief kiesrecht verlagen. In dat geval mag men met 18 jaar stemmen (nu 21 jaar). Verlaging van de leeftijdsgrens voor het passief kiesrecht van 25 tot 21 jaar gaf de Kamer weer gespreksstof. Vandaag wordt hierover gestemd. Het initiatiefvoorstel van de oppositie om de leeftijd bij het actief kiesrecht op 18 jaar te brengen, kreeg gisteren van de hele Kamer steun. Alleen de SGP en Boeren verzetten zich ertegen. Het voorstel van de socialist drs. Van Thijn om de groep 18 tot 21 jaar nog dit jaar te laten stemmen, viel in slech te aarde. Er zou dan een tweede ronde van Kamerverkiezingen moeten worden gehouden, nadat ook de nieuwe Kamer akkoord is gegaan met de Grondwets wijziging. De regeringspartijen voelden hier niets voor. Volgens hen zou de opkomst de tweede keer alleen maar slechter zijn. Bovendien zouden de partijen op nieuw een kostbare verkiezingscampag ne moeten houden. Het wetsvoorstel van minister Beer- nink tot verlaging van de leeftijdsgrens voor het passief kiesrecht van 25 tot 21 jaar lijkt niet ongeschonden de Kamer te zullen passeren. Een amendement van de WD, om de leeftijdsgrens te koppelen aan de' leef tijd waarop de burgerrechtelijke meer derjarigheid aanvangt, bleek gister avond bij KVP en ARP goed te liggen. Anderzijds was er een amendement van de oppositie, waarin werd voorge steld de kiesgerechtigde leeftijd op 18 jaar té stellen, evenals dat eerder op de dag met het actief kiesrecht was ge schied. De CHU was de enige fractie die het oorspronkelijke voorstel van minister Beemink steunde en zich tegen de bei de amendementen uitsprak. De VVD'er Wiegel opperde bezwaren tegen de speciale leeftijdsbarrière, die de regering voor volksvertegenwoordi gers voorstaat. Hij meende dat leeftijd niet bepalend is voor de vraag of men in staat is de grote verantwoordelijk heid van een lidmaatschap van een vertegenwoordigend lichaam aan te kunnen. Bovendien vroeg hij zich af waarom de vaststelling van de leef tijdsgrens niet aan de politieke partijen wordt overgelaten. Hij stelde zich op het standpunt dat er geen speciale leeftijdsdrempel voor het lidmaatschap van vertegenwoordi gende lichamen dient te bestaan. Minister Beemink kon noch met het amendement-Wiegel, noch met het amendement van de oppositie in stem men. Het Kamerlidmaatschap vraagt een groter verantwoordelijkheid dan de ui toefening van het actief kiesrecht, aldus de bewindsman, die op grond daarvan de leeftijdsgrens van 21 jaar verant woord achtte. Het wetsontwerp inzake de grens van de meerderjarigheid is een gecompli ceerde zaak. Onderzocht wordt op het ogenblik welke consequenties de verla ging van de leeftijdsgrens tot 18 jaar zal hebben op allerlei terreinen. De minister van justitie heeft zijn collega's gevraagd op hun departemen ten na te gaan in welke wetten, zoals bv onderwijs, dienstplichtwet, verkeer, belastingwet enz., de meerder jarig- heidsgrens een rol speelt. De minister verwacht niet dat het wetsontwerp de ze kabinetsperiode nog zal worden in gediend. De regering is bezig een inventarisa tie aan te leggen van- de leeftijdsgren zen voor allerlei openbare functies. De kamer zal daarover te zijner tijd wor den ingelicht. HILVARENBEEK Bij twee roof overvallen werd gisteren in totaal voor ongeveer achtduizend gulden buitge maakt. In Katendrecht (Rotterdam) werd een 39-jarige machinist neerge slagen en van zesduizend gulden be roofd. In Hilvarenbeek werd een 76-jarige caféhouder bij het wisselen van een bankbiljet door drie klanten gegrepen en van zijn portefeuille met tweedui zend gulden beroofd. DEN HAAG De Navo heeft beslo ten het aantal grote, internationale oe feningen van luchtmachten met ingang van 1971 drastisch te verminderen in het gebied van de geallieerde strijd krachten in centraal Europa. In feite komt het besluit neer op een halvering van dit aantal oefeningen. Immers het merendeel van de internationale krachtmetingen van Navo-luchtmach- ten zal nu eens in de twee jaar worden gehouden inplaats van jaarlijks. DEN HAAG Het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) verwacht dat in totaal meer dan zevenduizend amateurs moeten worden ingezet om de volkstelling eind februari tot een goed einde te brengen. Er zijn veel te weinig gemeente- en rijksambtenaren beschikbaar om het benodigde aantal van zeventigduizend volkstellers te kunnen volmaken. In een aantal gemeenten zullen ook militairen worden ingezet. Hierbij DEN HAAG Een delegatie van werkende jongeren uit Oss en omge ving heeft gistermiddag aan vertegen woordigers van de Tweede-Kamer fracties van de regeringspartijen den open brief met 500 handtekeningen van werkende jongeren aangeboden. Zij gaven in deze brief uiting aan hun diepe teleurstelling over het verwer pen van het amendement werkende jeugd door de Tweede Kamer. DEN HAAG De Tweede Kamer wil dat wordt onderzocht of in ons land alle vakorganisaties voldoende moge lijkheden worden geboden om deel te nemen aan de werkzaamheden van voor hen van belang zijnde bestuurs- en overlegorganen. De Kamer heeft de regering gevraagd, nog dit jaar haar visie te geven op het vraagstuk ARNHEM Het was gistermorgen even doodstil op de publieke tribune van de rechtbank in Arnhem. De daar verzamelde penose was met stomheid geslagen. Die verbijstering gold niet zo- SCHIPHOL Willy Walden en Piet Muyselaar zijn gisterochtend met het Sleeswijk-ge- zelschap vertrok ken voor een tour nee in de West. In de belastingvrije winkel op de lucht haven voorzagen beide artiesten zich van een pittig drankje zeker tegen planken koorts I DEN HAAG De bejaardenorganisa ties hebben gisteren tijdens een openbare hoorzitting in de Tweede Kamer weinig goede woorden over gehad voor de regeringsnota over het bejaardenbeleid. De Nederlandse Federatie voor Bejaar denzorg en het Centraal Orgaan Sa menwerkende Organisaties (COSO) noemden de nota van staatssecretaris Van de Poel (CRM) een verzameling „onsamenhangende, incidentele maat regelen", die in hoofdzaak zijn be- (ADVERTENTIE) doeld om de ergste knelpunten voor de meer kwetsbare groep van bejaar den weg te nemen. Van een beleidsplan kan volgens de or ganisaties nauwelijks worden gespro ken. Er ontbreekt een werkelijke vi sie, aldus het centraal orgaan. De federatie noemde de bouw van twaalfduizend bejaardenwoningen per jaar ontoereikend. Zij achtte ook de voorgestelde uitbreiding van ver pleegtehuisbedden (tienduizend in vijf jaar) onvoldoende. Verder meen de zij dat het optrekken van de AOW tot het peil van het netto-minimum- loon in geen enkel opzicht mag wor den vertraagd. De ouden van dagen kregen geen vierhonderd gulden ex tra en dat heeft bij veel bejaarden wantrouwen gewekt, zo onthulde een vertegenwoordiger van het COSO. Zolang de optrekking van de AOW nog niet is bereikt dacht de federatie aan twee andere oplossingen het scheppen van een tijdelijke rijksgroepenregeling voor thuiswo nende bejaarden die het verschil moet overbruggen tussen de AOW- uitkeringen en het bedrag van het netto-minimumloon, bejaarden die een lager inkomen hebben dan het netto-minimumloon moeten een aanvullende uitkering krijgen. Het COSO nam het de regering kwalijk dat er geen enkele aanwijzing is voor ook maar enige invloed van de be jaardenorganisaties op het beleid. VARA's ombudsman Marcel van Dam rekende voor dat als men het huis vestingsprobleem voor de bejaarden in 1974 wil hebben opgelost, de rege ring dan ruim 45.000 woningen per jaar zou moeten bouwen. Omdat de huizen vaak zo duur zijn kruipen daar ook niet-bejaarden in, aldus de heer Van Dam. Hij wees ook op het probleem van de duizenden demente bejaarden voor wie geen bed be schikbaar is. De Nederlandse Vereniging van Bejaar denoorden sneed weer een andere pe nibele kwestie aan. Voorkomen moet worden meende zij dat de ver zorgingstehuizen worden gedegra deerd tot wachtkamers van de dood, doordat „opnemingscommissies" al leen nog aan de zwaarst gehandicap ten toestaan daarin te gaan wonen. ROTTERDAM Tussen werkgevers en werknemers van de stadssleepdien- sten in Rotterdam is een geschil ont staan over de nieuwe c.a.o. De werkgevers willen zich houden aan de loonmaatregel van de regering. Zij weigeren verder te gaan dan door berekening van de vierhonderd gulden, wat neerkomt op een loonsverhoging van 7.70 gulden per week, plus een stij ging van drie procent per 1 januari. De sleepbootmensen menen dat hun werk havenwerk is en dat daêrom het havenakkoord moet worden toegepast dat in november werd bereikt. Ze vra gen wat de havenarbeiders hebben ge kregen: een extra loonsverhoging van 25 gulden per week. zeer de gevangenisstraf die de officier van justitie eiste vier jaar en zes maanden maar wat hij daaraan vastkoppelde: Onvoorwaardelijke ter beschikkingstelling, de schrik van elke zware jpngen. Johnny S. (21) een los-werkman uit Arnhem, had het er dan ook naar ge maakt. Naast een koortsachtige in braakactiviteit, ontwikkelde hij een to meloze agressie in dronken buien, die tenslotte een dodelijk slachtoffer verg de. Op een septemberavond van het vo rige jaar joeg hij een kogel door het hart van de 33-jarige Enno tfan der Sij- de. Een zinloze daad: Dader en slacht offer hadden elkaar nog nooit gezien. Het gebeurde op de 25e september van het vorig jaar, een vrijdagavond. S wilde, nadat hij verschillende bars rond de Korenmarkt had bezocht, naar het Spijkerkwartier. Een vriendje kwam hem toen vertellen dat hij ruzie had Johnny S. liep mee, zag iemand tegen over zijn vriend staan met een stuk hout en schoot. „Zonder dat ik er erg in had. Hij sloeg naar mij toen ie me aan zag komen. Ik werd bang dat ik zou litteken geraakt. Ik had wel een lidte ken kunnen oplopen of zo", was S.'s koele omschrijving van het gebeurde. Van der Sijde stierf onmiddellijk. Hij was in zijn hart geraakt. „Het was dus eigenlijk een vergis sing. U wordt ten onrechte ergen bijge roepen, en pats, er is een mens dood", moest president mr. B.W. van Houten besluiten. „Veel meer is er van dat fa tale moment eigenlijk niet eens te zeg gen". Wat er verder die avond gebeurde hij gaf voor er nauwelijks iets van te weten. Dat er voor hij het laatste café verliet door een ander nog met zijn spliternieuwe kaliber 38 revolver in het plafond was geschoten, en dat hij na afloop in een bar in het Spijkerkwar tier nog had opgeschept: „Ik heb er een neergeknald", hij zei er zich niets van te herinneren. Hoezeer Johnnu S. aan zijn schietwa pen verknocht was bleek korte tijd la ter, toen de Amsterdamse politie hem oppikte uit de taxi waarmee hij Am- hem was ontvlucht: het lag bij hem op de grond, terwijl S. zelf in diepe slaap op de achterbank hing. Verder stond de Arnhemmer terecht voor een grote kraak bij London Rub ber in Leerdam, waarbij hij met enkele vrienden een brandkast inlaadde, die later met uit een garage in De Klomp gestolen snijbrander in een bos bij Arnhem werd opengebrand. Ook was van hem bekend dat hij op een nacht in de Arnhemse Rijnstraat had staan schieten, om een revolver te proberen. Het is net of u als een klein kind met een klapperpistooltje loopt te spe len, zonder te beseffen hoe levensge vaarlijk het is. Wie zo'n ding op zak heeft gebruikt hem nou eenmaal eer der, en als je dan ook nog dronken bent wordt het nog veel erger", verzuchtte mr. Van Houten. Raadsman mr. A. E. J. Kuhlmann schilderde Johnny S. als een slachtoffer van zijn milieu. „In zijn omgeving haalt men de schouders op als er wordt geschoten. Hij is er mee groot geworden. Hij heeft ook nauwelijks enig schuldbesef." Mr. Kyhlmann zei niets te zien in t.b.r. Uitspraak over veertien dagen. ARNHEM „Van het feit dat prof-voetballers in Nederland populaire mensen zijn. heeft deze verdachte ern stig misbruik gemaakt". Aldus de offi cier van Justitie bij de rechtbank te Arnhem, die tegen de 25-jarige verko per G. A. van L. uit Eindhoven gisteren een gevangenisstraf van een jaar met aftrek waarvan 3 maanden voorwaar delijk eiste. Van L. gaf zich boven de rivieren uit voor Peter Ressel van PSV. Beneden de Moerdijk noemde hij zich bij voorkeur Maiwald van Feyenoord. Deze bijzonder intelligente en welbe spraakte verkoper waren vier feiten ten laste gelegd. Verduistering en diefstal van auto's, geld, kascheques en een paspoort in de maanden mei, juni en juli van het vo rig jaar. De eerste keer dat hij bij ie mand binnenkwam op zijn valse naam in Veenendaal pikte hij een autosleu teltje en even later de auto. Een kleu terleidster uit Epe maakte hij een Fiat 850 afhandig, welke hij verkocht voor de somma van 3000,-. De wagen is nog spoorloos. De kascheques kreeg hij te pakken, toen hij bij iemand in Schiedam mocht slapen. Op een slinkse manier, via anderen kreeg hij er 1000 gulden op los. Een vriend van de gas theer raakte 300 gulden en zijn pas poort kwijt. Van L. vertrok direct naar het buitenland. Zo waren er nog wel meer niet ten laste gelegde feiten. Steeds maakte hij misbruik van het in hem gestelde vertrouwen. Begin 1970 kwam hij uit de gevangenis, waar hij net een straf van een jaar had opge knapt. Volgens hem kon hij geen vaste betrekking krijgen vanwege zijn verle den. Ook zou de reclassering naar de mening van Van L. tekort zijn gescho ten. De officier van Justitie betwijfelde of het keerpunt, waarover de reclasse- ringsvereniging nu spreekt, wel werke lijk aangebroken is. In de rapporten werd dit punt volgens hem niet vol doende gemotiveerd. De verkoper zag de toekomst echter met vertrouwen te gemoet. Hij is nu bezig aan een arbeid- stest en zoekt echt werk waar hij vol doende bevrediging in zal vinden. In zijn laatste woord zei de verdachte nog dat hij zich een beetje genomen voelde. Hij had de tijd dat hij in voorarrest gezeten *had, zes maanden, ondergaan als twaalf. „Ik wist niet waar ik aan toe was. Ik had de indruk dat ze dach ten: „nou die zit wel lekker opgebor gen". Ook had hij ondanks zijn verzoek niet zijn dossier in mogen zien. Uit spraak in deze zaak over veertien da gen. wordt vooral gedacht aan het burger en dienstplichtig personeel. Deze tellers zullen in burger langs de huizen gaan. Enkele randgemeenten van Den Haag hebben het ministerie van Defensie om deze hulp gevraagd. Met de rijks- en gemeentelijke poli tiekorpsen is enkele weken geleden al afgesproken dat agenten niet als tellers zullen optreden. De politie heeft het te druk en is te onderbezet om zich ook nog met de volkstelling bezig te hou den. Wel zal de politie worden ingezet bij de telling van woonwagenbewoners. Het ministerie van Defensie heeft al le bevelhebbers van de krijgsmacht la ten weten dat gemeentelijke verzoeken om tellers beschikbaar te stellen zo mo gelijk moeten worden ingewilligd. Als voorwaarde geldt dat de dienst het toe moet laten en dat de tellers op basis van vrijwilligheid worden aangetrok ken. Het CBS verwacht niet dat de telling door gebrek aan enquêteurs in de soep zal lopen. Als een gemeente -te weinig tellers heeft kan de periode waarin langs de deuren wordt gegaan worden verlengd. Dat betekent dat in sommige gemeenten de volkstelling eigenlijk al maandag 22 februari kan beginnen in plaats van op donderdag 25 februari. De heer De Jonge, hoofd van de hoofdafdeling van het CBS, verwacht dat vooral de kleinere en een enkele grote gemeente moeilijkheden onder vinden bij het aantrekken van tellers. In Rotterdam klopt, volgens de heer De Jonge, de organisatie als een bus. Van gebrek aan tellers, in de Maasstad is hem niets bekend. Hij heeft er begrip voor dat de ge meentelijke organisatoren wat ont stemd zijn over de nagekomen instruc tie om de telkaarten in enveloppen te stoppen die na afloop van iedere teldag op het gemeentehuis moeten worden ingeleverd. Ook bij de volkstelling van I960 wa ren er nogal wat problemen om het tel- leger samen te stellen. Na afloop van die telling bleek dat globaal éénderde uit gemeente-, en een derde uit rijks ambtenaren bestond. De rest werd ge vormd door onderwijzers (twaalf pro cent) en mensen van de „vrije markt" zoals studenten en gepensioneerden. Over de telvergoeding van dertig gul den per dag zal geen loonbelasting maar wel inkomstenbelasting worden geheven, het ministerie van Economi sche Z#ken 4yerw^cht echter dat de mééste "tellers een inkomen genieten dat onder oe inkomstenbelastinggrens ligt. Over de administratieve afhande ling van de belasting- en AOW-inhou dingen wordt nog overleg op het minis terie van Financiën gepleegd. TIEL Ook de Protestants Christe lijke Partij van Tiel heeft het gemeen tebestuur nu onder druk gezet vanwege de opslag van methyl-bromide (het ge vaarlijke zenuwgas) bij het bedrijf Verdugt. Door raadslid J. L. Schreuders wordt de vraag gesteld of er een reële moge lijkheid bestaat het in de bebouwde kom gelegen bedrijf te verplaatsen naar het industrie-terrein. Tegelijk wordt de aandacht gevestigd op het in dezelfde omgeving gelegen bedrijf Mo bil Chemie en wordt verzocht de risi co's na te gaan die de aanwezigheid van Mobil Chemie met zich mee zou kunnen brengen. Zoals bekend brak vorige week brand uit op het terrein van Verdugt, waar door vanwege oververhitting het ge vaar bestond dat zenuwgas uit een tank zou ontsnappen. Inmiddels heeft Verdugt-directeur drs. M. F. Wagenaar verklaard, dat er in totaal een hoeveelheid van 10.000 li ter methyl-bromide op het bedrijf aan wezig is. Door raadslid P. Loeffen van de Partij van de Arbeid werd de aan wezigheid van het zenuwgas voor 't eerst aan het licht gebracht. DEN HAAG Het ziet er naar uit dat er in 1980 tussen de 150.000 en 175.000 studenten in ons land zullen zijn. Tien jaar later kan dit aan tal zijn opgelopen tot 300.000. De commissie voor statistisch onder zoek van de Academische Raad heeft een rapport uitgebracht, waarin deze toekomstverwachtingen vermeld staan. Ruim twee jaar geleden leverde een toekomstonderzoek van de commissie als hoogste cijfer 150.000 studenten in 1980 op. Een progno^h die in oktober van het vorig jaar, in het kader van de voorbe reiding van de medische faculteit in Maastricht werd gepubliceerd hield re kening met 300.000 studenten in het jaar' 2000. De Academische raad houdt het echter voor mogelijk dat er al in 1990 tussen de 215.000 en 300.000 stu denten zullen zijn. In het komend na jaar zal ons land ongeveer 100.000 stu denten tellen. De overheidsuitgaven voor het we tenschappelijk onderwijs zullen door de groei van het aantal studenten aanmer kelijk toenemen. En wel van 1.8 pro cent van het bruto nationaal produkt in 1970 tot 3,2 en 4,5 procent in 1980 en 1990.

De Vallei | 1971 | | pagina 7