7% 7-8% 71/2% 8% '0' Publiek steunt Telefoon bleef werken Britse stakers Wapenleveranties op lange baan? MANN Prijs op hoofd van Mengele Achtervolging ode met dood Uw handen slijten als een handschoen. 50 cent cadeau Algemene Bank Nederland hoofdpijn? kiespijn? pijnstillers ■BBS helpen direkt Anglikaanse deken van Johannesburg in arrest Postduif ook in staking Deen wil thans euthanasie- klinieken 601ste Staatsloterij ^Mixa-de verjongingskuur voor uw handen. f spaardeposito - twee jaar opzegging spaardeposito met oplopende rente - twee tot vier jaar opzegging spaardeposito - drie jaar vast spaardeposito - vier of vijf jaar vast Uw geld floreert ook bij kortere opzegtermijnen: de rente bedraagt dan 41/2 tot 6% bij de ABN. TOCH op op 6 40 47 843 576* 326* 565 9148 021563 059250 001239 055776* 021156* 019974 021111 071548 071548 IMl Iedere dag leveren uw handen een slijtageslag.Iedere dag weer sterven er cellen in uw opperhuid.Niet zó rampzalig.Wan t iedere dag worden er ook weer nieuwe cellen geproduceerd. Tenzij u toevallig huisvrouwbent.Dan krijgt uw huidniet de kans zich te vernieuwen. Uweet't zelf: heetafwaswater, bijtende afwasmiddelen en noem maar op. Omzichte verdedigenheeft uwhuid dus een stimulerend middel nodig.Welnu, dat is nu ontdekt: ailantome'.En allantoïne is het vanMixa. zorgt Mixa voor een verjongingskuur voor uw handen.Want alleen Mixa bestrijdt droge strakheid en rode ruwheid zo afdoende. Hierondervindtueenbon. Snel uitknippen.Krijgt u uw eerste tube Mixa ook nog met een halve gulden korting.Oftewel voor maar 95 cent. Nou ja, als uw handen u dat niet waard zijn. DONDERDAG 21 JANUARI 1971 (ADVERTENTIE) Profiteer nu van de hoge rente bij de ABN LONDEN De vakbondsleiders die met ingang van woensdag een algehele staking by de Britse posterijen hebben afgeroepen, zijn ondanks vele hoopgevende berichten toch niet geheel tevreden. De staking mag dan wat de postbestellers en andere postbeambten betreft compleet zyn. de telefoondienst functioneerde op de eerste dag bijna normaal. De reden daarvan was, dat vele telefonisten en telefonistes weigerden aan de stakingsoproep gevolg te geven, zy zeiden normaal zo weinig te verdienen, dat ze zich niet kunnen permitteren te staken, terwql bovendien de vakbond niet in staat is stakingsgeld uit te keren. Daar komt dan nog bij, dat een minderheid van het personeel van de telefoondienst tot andere vakbonden behoort die geen sta king hebben geproclameerd. Hoewel desondanks op enkele plaat sen het verzuim toch nog op 50 procent was, scheen de bezetting in het gehele land voldoende om de dienst enigszins normaal te laten functioneren. Het au tomatisch telefoonverkeer verliep zoals gewoonlijk en zelfs gesprekken door tussenkomst van een telefoniste onder vonden weinig vertraging. Telefoneren met Europa was zonder vertraging mo gelijk. maar het internationaal verkeer met. de rest van de wereld is voorlopig tot stilstand gekomen. Voor vakbondsleider Tom Jackson was een en ander aanleiding steun aan het buitenland te vragen. In een tele gram aan de internationale organisatie van PTT-beambten in Brussel, verzocht hij om solidariteitsacties tegen de zoals hij het noemde „zwarte onderkruipers". Genoemde organisatie vertegenwoordigt 2.500.000 postbeambten in Amerika. Nieuw-Zeeland, Japan, Australië en bijna alle Westeuropese landen. Overigens noemden de vakbondslei ders de staking nu al een succes. Zij durfden in ieder geval al te stellen dat het werk niet zal worden hervat, voor dat het aanbod van 8 procent loonsver hoging zal worden verbeterd. De sta kers vragen een verhoging van 15 pro cent van hun basisloon. Het ziet er voorlopig dan ook erg somber uit. De Breuk in Gemenebest voorlopig voorkomen ADVERTENTIE TEL AVIV Een Joodse wereldor ganisatie maakte bekend, dat zij een beloning van 50.000 (bijna twee ton) dollar aanbiedt aan degene die inlich tingen kan geven welke tot de arresta tie van de nazi-misdadiger Joseph Mengele leiden. De Joodse federatie voor slachtoffers van het Nazi-regime vindt dat Mengele persoonlijk schuldig is aan de dood van 2.000.0000 Joden en de verminking van miljoenen Joodse vrouwen tijdens het nazi-regime. Mengele 'was de Duitse SS-arts aan het hoofd van de proefnemingsdienst in het concentratiekamp in Auschwitz. Tuvia Friedmann, hoofd van het do cumentatiecentrum in Haifa, noemde Mengele de tweede grote oorlogsmisda diger na Adolf Hitler. Men zegt dat hij in Paraguay verblijft. SINGAPORE De kwestie van de Britse wapenleveranties aan Zuid-Afri ka, die tot het uiteenvallen van het Gemenebest dreigde te leiden, is voor lopig op de lange baan geschoven. De staatshoofden en regeringslei ders van de landen van het Gemene best, die op het ogenblik in Singapore bijeen zijn, besloten een studiecom missie in het leven te roepen, die het gehele vraagstuk nog eens grondig zal doornemen. De leden van de studiecommissie Jamaica, Kenia, de Maleisië. India, Au stralië, Canada, Nigeria en Engeland zullen vermoedelijk in Londen bijeen komen. Het rapport van de commissie wordt pas over enige maanden ver wacht. De Afrikaanse landen, die sterk tegen Britse wapenhulp aan Zuid-Afrika zijn gekant, hopen dat de Britse regering tot zolang een beslissing over wapen hulp zal uitstellen. Maar de Britse re gering heeft al laten weten dat zij zich gebonden acht aan de overeenkomst van Simonstown, waarbij wapenleve ranties aan Zuid-Afrika waren toege zegd en dat zij zich het recht voorbe houdt om de maatregelen te nemen die zij noodzakelijk acht voor de uitvoering van haar internationale defensie-poli tiek. Een van de deelnemers aan de confe rentie noemde de voorlopige oplossing om een studiecommissie te vormen een' „formule waarbij geen winnaars en verliezers zijn". De Afrikaanse landen onthielden zich over het algemeen van commentaar op de gevonden oplossing. Alleen de president van Tanzania, Ju lius Nyerere, herhaalde nog eens met klem dat zijn land „voor de zaak van de menselijke waardigheid" het Geme nebest zou verlaten zodra Engeland be slist om wapens aan Zuid-Afrika te le veren. De Ghanese premier Busia vond dat de Russische dreiging in de Indische Oceaan minder ernstig was dan Enge land het wilde doen voorkomen. Hij achtte de militaire kracht van Zuid- Afrika zeker zp. gevaarlijk voor zwart Afrika. De delegaties zullen zich vandaag wijden aan enkele andere belangrijke agendapunten: de veiligheid in de Indi sche Oceaan en de toetreding van En geland tot de Europese Economische Gemeenschap. Morgen zal de conferen tie van het Gemenebest worden geslo ten. werkgevers worden in hun aanbod ge steund door de conservatieve rege- ring-Heath, hetgeen hun niet gauw tot het doen van concessies zal brengen. De vakbonden weten zich in hun strijd gesteund door het Britse publiek. Een van de leiders zei enthousiast: ,Wij staan dichter bij het publiek. Wij zien de mensen elke dag en zij zien ons hard werken voor niets". Een aandui ding van de publieke steun voor de sta kers werd woepsdag reeds gegeven door de „Evening News". Dit Londense blad hield een enquate waaruit bleek dat zes van de zeven mensen achter de stakers staan. „Van niemand kan wor den verwacht dat hij kan leven van het geld dat zij verdienen, vooral getrouw de mannen met kinderen", was een ty pisch antwoord. Voor vele inventieve Britten is de poststaking aanleiding geworden pri- vé-postdiensten op te zetten. Zo bij voorbeeld de 29-jarige Terry Williams uit Londen, die een dienst op Frankrijk heeft geopend. Dinsdagavond bracht hij de eerste brieven van Britse onderne mingen per vliegtuig over naar de Pa- rijse luchthaven Orly. De verzending wordt verder overgelaten aan de Fran se posterijen. Voor zijn bemoeienissen vraagt hij per poststuk een toeslag van ongeveer 43 cent. Tijdens de duur van de staking, zal iedere dag een vlucht naar Parijs of Calais worden gemaakt. Vele grote exportondernemingen zen den hun brieven per ..vliegende kee ner" naar het vasteland. Ze hebben pendeldiensten ingesteld naar de grote luchthavens. Een bedrijf in Devonshire maakt voor het verzenden van de post zelfs gebruik van postduiven. De correspondentie van de grote Lon dense banken wordt verzorgd dopr loopjongens. Overigens werden woens dag maar zeer weinig brieven verwerkt van de 35 miljoen die dagelijks door de postmolen heengeen. De 29-jarige Nederlandse diamant handelaar George Goudsmit, die in Noord-Londen woont, heeft er samen met zijn vader in Amsterdam, een or ganisatie voor op touw gezet. Gisteren zorgden hij en tien v'rien den, studenten van een kunstacademie 'in de buurt, voor bezorging van de twaalfhonderd brieven die met de nachtboot naar Dover waren gebracht in een personenauto uit Amsterdam. A In de nacht van dinsdag op woensdag is de staking van de Britse posterijen begonnen. Hier en daar wordt de bestelling en verzending overgenomen door ondernemende lieden. We zien hier Sylvia Ray en Paul Sparrow sorteren en stempelen in de Tim Randall-postdienstDe 24.-jarige Randall, een decorateur uit Chelsea, neemt bepaalde gebieden rond Londen voor zijn rekening voor 2 shilling per brief. JOHANNESBURG De Anglikaanse deken van Johannesburg, Gonville A. Ffrench-Beytagh, is woensdagmiddag op zijn bureau door de Zuidafrikaanse geheime veiligheidspolitie gearresteerd. Waar hij wordt vastgehouden, en om welke reden, is niet bekend. De autoriteiten en de veiligheidspoli tie willen geen enkel woord over de zaak loslaten, en geven zelfs geen ant woord op vragen of de deken inderdaad is gearresteerd. De arrestatie is bevestigd door de Anglikaanse bisschop van Johannes burg. Volgens het Britse consulaat te Jo hannesburg heeft Ffrench-Beytagh de Britse nationaliteit. Hij werd in 1965 deken van Johannesburg, nadat hij eenzelfde kerkelijke functie in de Rho- desische hoofdstand Salisbury had be kleed. De Zuidafrikaanse regering heeft de laatste tijd acht geestelijken het land uitgezet of verboden het land te verla ten, maar geen van hen had de rang van deken. LONDEN „Concorde" de post duif die tijdens de Britse poststaking moest dienen als koerier voor een grote onderneming in Londen, heeft althans wat de hem opgedragen taak betreft, het bijltje ook er bij neerge legd. Nog geen twee kilometer na zijn vertrekt maakte hij door gevoe lens overmand rechtsomkeer en vloog pijlsnel naar zijn hok terug. Voor duiven is het momenteel het „seizoen van de liefde" en deskundi gen hadden reeds voorspeld dat „Concorde" niet op Buckinghamshi re zou aankomen, waar hij voor zijn baas een microfilmpje moest afleve ren. Dat was woensdagochtend, de limiet die voor hem was gesteld., inderdaad nog niet het geval en zijn baas sprak al van een aanval door een of andere roofzuchtige groep posters. Nog geen drie uur later echter kwam een 14-jarige knaap triomfan telijk vertellen dat hij „Concorde" gevonden had in het duivenhok, zacht kirrend de ware liefde bedrij ven. (ADVERTENTIE) 20 JANUARI 1971 EERSTE KLASSE Prijzen van f Prijzen van f Prijzen van f Prijzen van f Prijzen van f Prijzen van f Prijzen van f 10 zijn gevallen op nrs. eindigende op 50 zijn gevallen op nrs. eindigende op 50 zijn gevallen op nrs. eindigende op 100 zijn gevallen op nrs. eindigende op 100 zijn gevallen op nrs. eindigende op 200 zijn gevallen op' nrs. eindigende op 400 zijn gevallen op nrs. eindigende op Prijzen van f 1000 zijn gevallen op nrs. eindigende op Een Een Een Een Een prijs prijs prijs prijs prijs van van van van De prijs De prijs van van 2.000 2.000 2.000 2.000 2.000 gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen 5.000 25.000 is gevallen is gevallen op op op op op het het het het het het het nummer nummer nummer nummer nummer nummer: nummer: De extra prijs van f 50.000 is gevallen in de serie K op het nummer: En de troostprijs van f 1.000 op nummer van elk van de andere series. LET WET Op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. FRANKFORT Na een wilde achter volging door taxichauffeurs is in de vroege ochtenduren van woensdag in Frankfort een sportwagen met grote snelheid in de Main gereden. Drie van de vier inzittenden verdronken. De bestuurder kon zich met de groot ste moeite zwemmend redden. De achtervolging begin in het centrum van Frankfort met een ruzie tussen een taxichauffeur en de bestuurder van een sportauto, die de taxi zou hebben gesneden. De taxi zette een achtervolging in en wist de sportwagen klem te rijden. De taxi-chauffeur werd door twee van de inzittenden van de sportauto mishandeld. Zwaar gewond hij had een hersenschudding en verwon dingen aan zijn neus en kuitbeen wist hij in zijn taxi te komen en zijn collega's via de mobilofoon te waar schuwen. Tijdens de achtervolging door een groot aantal taxi's, vergiste de bestuurder van de sportwagen zich in de weg. In het havengebied reed hij door een hek langs de waterkant en vloog met een grote boog in het ijskoude water van de Main. Voor de ogen van de achtervolgers zonk de auto onmiddellijk naar de bodem. Duikers van de brandweer hebben de sportwagen met ded rie verdronken nzittenden op het droge weten te krijgen. KOPENHAGEN De Deense rege ringsfunctionaris H. C. Seierup heeft voorgesteld, „dodenklinieken" in té richten om mensen die het leven moe zijn aan hun einde te helpen. Vooral chronisch en ongeneeslijk zieken zou den in dergelijke klinieken hun proble men met dokters en psychologen moe ten kunnen gaan bespreken. Wanneer zij na dergelijke gesprekken nog van mening zijn dat zij beter kunnen ster ven, zouden zij een zelfmoordpil moe ten kunnen krijgen, aldus Seierup, die zei hiermee slechts een persoonlijke mening te uiten. Seierup zegt dat het een „goed recht van de mens is te kunnen sterven wan neer hij dat wenst." Blijkt uit de ge sprekken dat het probleem waarvoorr een potentiële zelfmoordenaar staat, psychisch is, dan moet alles gedaan worden om dit te verlichten of te ver helpen. Blijken het gezinsmoeilijkheden of moeilijkheden op sociaal gebied, dan moet de gemeenschap alles doen om te helpen. li Allantoïne. Een weefselopbouwend en vernieuwend natuurprodukt, gewonnen uit tarwekiemen, de bast van wilde kastanjes en uit schorseneren. 's 'yyJ- V. V.i- KN IP UIT EN REN NAAR UW DROGIST. Als Mixa (met allantoïne) echt zulke verbluffende resultaten heeft voor mtjn banden, wil ik het weieens proberen. Deze coupon geeft mij recht op een tube Mixa van f 1,45 voor 95 cent. Zolang de voorraad strekt.

De Vallei | 1971 | | pagina 11