Post/Sercu iiif»))Diia BENDER Keurkaas38S2,48 Pot Honing 1351,18 Nierbrood Ai 65 59 Berliner 10 Jaffa's 1«? gesneden Soep groente Bloemkool Varkens Ififi lappen JR90 Nasi-Vlees tAB Osse staart Flor 11 Flor Choc. Tabletten 150 Haringfilets W Hoestmelange M Sperziebonen M Helanca Panties ikï»48 3 Flesjes Pilslfó 79 Pak Spinazie -92T 78 Kwaliteit te kust en te keur Heerenveen nog lang niet op z Ti kop vacuum #8| heerlijke AtfH heerlijke magere V, Na-competitie zaterdagvoetbal Aling niet naar Gazelle Vitesse straft De Vries en Van Ingen ZWAAR PROGRAMMA KAMERBREED STEREO RECLAME SNOEP BAANRECORD WINNAARS VenhcJk Wasa knackebröd lichtgewicht tijdelijk van 05 voor 59 ct Oostenrijkse j)loeg voor Heerenveen Tussenstand toto 1 DONDERDAG 21 JANUARI 1971 Rini van Bracht verzuimde aan de noodrem te trekken GEEL Rini van Bracht had zijn lesje niet goed geleerd. In de ontmoe ting in de eerste ronde van het Europese kampioenschap driebanden in het Belgische plaatsje Geel tegen de Portugese kampioen Antonio Vinagre had de Waalwijker een lesje in carotte gekregen. Desniettemin had de Brabander die partij in winst omgezet: 52-60 in 72 beurten. Later op de avond echter bracht de Brabander het geleerde niet in praktijk. Tegen de volslagen onbekende 45-jarige taxi-ondernemer uit Dusseldorp Hans Runkehl, een van de vier debutanten in deze titelstrijd, was Van Bracht kansloos. Toen Runkehl, die eerder Boulanger bijzonder aardig had gegeven, in het begin met kleine series wegliep, verzuimde Van Bracht om krachtig aan de noodrem te trekken. Hij raakte daardoor te ver achter om later in de partij de zaak nog te kunnen redden en verloor duidelijk: 60-45 en 61 beurten. Daarmee had de Nederland se kampioen zijn goede start tegen Vinagre volkomen-doen vergeten. Wat nog erger was, door die nederlaag tegen Runkehl werden de kansen van Van Bracht om vrijdag de finalepoule te bereiken bijzonder klein. De eerste dagen immers is in dit toernooi, waarin Raymond Ceulemans voor de negende achtereenvolgende maal de Europese titel verdedigt, de strijd om het lijfsbehoud belangrijker dan het kampioenschap. Met twaalf deelnemers waren de organisatoren verplicht in twee poules te laten spelen. De laatste twee deelnemers van elke groep komen na vrijdagmiddag in de „kleine finale" uit, een soort troosttoer- nooitje. Het bereiken van de laatste acht is tevens belangrijk omdat daaruit een of twee deelnemers voor het medio maart in Groningen te houden wereld kampioenschap moeten voortkomen. Wat dat betreft had Van Bracht geen zorgen, omdat zijn plaats voor Gronin gen al vaststond. Maar het zou toch wel erg triest zijn als de Brabander in Geel niet de grote finale zou halen. Buitere Boulanger en Scherz, die in de B-poule na woensdag door de volle winst als vrijwel zeker waren van een plaats in de grote finale, waren er nu nog vier kandidaten, Runkehl, Van Bracht, Nadal en Vinagre van wie Van Bracht op papier het zwaarste pro gramma voor de boeg heeft. Vandaag onmoet hij achtereenvolgens Scherz en Boulanger, vrijdagmiddag besluit de Waalwijker de groepswedstrijden tegen Nadal. In de andere poule tekenden de krachtsverhoudingen zich veel scherper af. Onbetwist leider werd alhier titel- yerdediger Raymond Ceulemans, die twee debutanten les in driebanden gaf. Eerst moest de zwakke Zweed Lennart Haag eraan geloven (27/60 in 42 beur ten), en vervolgens was ook Siciliaanse advocaat Antonio Oddo volslagen kans loos tegen de Grobbendonkse biljar treus: 25/60 in 37 beurten. In deze par tij leek Ceulemans, die met een serie van 13 in achttien beurten op een totaal van veertjg caramboles was gekomen, een aanval te gaan doen op zijn record- partijgemiddelde, dat sinds het wereld kampioenschap van 1966 in Lima op 2500 staat. Maar Ceulemans kon zijn hoge tempo niet handhaven. Eveneens ongelagen bleven in deze groep de kleine Franse clown Roland Dufetelle. die tegen Oddo bijzonder veel (57/60 in 56 beurten) en tegen de Zwitserse oudgediende Jack Blanc bij zonder weinig (60/38 in 51 beurten) moeite had om te winnen, alsmede de 26-jarige Deen Peder Toegersen, een broer van de in Nederland beter beken de Kurt. De laatste had de voorgaande jaren de eer van Denemarken in inter nationale toernooien verdedigd, maar werd nu in de finale van de nationale titelstrijd door Peder uitgeschakeld. Veruit de zwakste deelnemer in deze groep en waarschijnlijk van het hele toernooi is de 38-jarige bontwerker Lennart Haag uit Oerebroe. Ook al een nieuweling. Hij speelde zo zwak dat het Ruys: We hebben de strijd gewonnen wonder zou heten wanneer hij er nog in zou slagen de finalepoule te berei ken. Stand na de eerste dag: 1. Boulanger 4 pnt hoogste serie 7 alg.gem'. 1.081, 2. Scherz 4 6 0.888, 3. Runkell 2 6 0.890 4. Van Bracht 2 6 0.783, 5. Nadal 0 11 0.930, 6. Vinagre 0 6 0.781. (ADVERTENTIE) ZEIST Aangezien de competitie zaterdag voetbal voor de eerste klassers, alsmede de bekerwedstrijden van die sectie al op 22 mei ten einde zijn, wan neer er geen vertraging in de afwer king van het programma optreedt, heeft het sectiebestuur, na overleg met de clubs besloten, een na-competitie te organiseren. Deze zal zeven wedstrijd dagen vergen. De twintig clubs zullen worden ingedeeld in vier groepen. Er wordt vervolgens een halve-competitie gespeeld, waarna de vier groepswin naars tegen elkaar uit komen in de hal ve finales. De winnaars daarvan spelen de eindstrijd. stand in de Rotterdamse zesdaagse: 1. Post/Sercu (Hol/Belg.) 406 pnt. Op één ronde: 2. Duyndam-Pijnen (Holl) 386; 3. Verschueren-Renz (Belg/Wdld) 238; 4. Pfenninger-Spahn (Zwits) 161. Op twee ronden: 5. Loevesijn-Peffgen (Holl/Wdld) 38.2 Op zes ronden: 6. Stam-De Wit (Holl) 264. Op tien ron den: 7. Koel-Gilmore (Holl/Austr.) 152. Op 13 ronden: 8. Karstens-Seeuws (Holl/Belg.) 408. Op 16 ronden: 9. Kem- per-Bravenboer (Wdld/'Holl) 336. Op 20 ronden: 10 Severeyns-Van der Lans (Belg/Holl) 276. Op 22 ronden: 11. Por- ter-Hill (GB) 163. Op 23 ronden: 12. Jansen-Van Midden (Holl) 263. ADVERTENTIE Geluid, precies afgestemd op uit- daar te proberen gerekend üw kamer.daar moet u Bendervoor hebben. Of u nu een komplete Hi-Fi of bijvoorbeeld een grammofoon met versterker zoekt..-. Bender vindt het perfekte voor üw kamer. Al moeten ze er verschillende grote merken voor kombineren. Al moeten ze er speciaal voor naar uw huis om het maar ja, Bender heet ook niet voor niefs deskundig in klank Arnhem, Steenstraat 54 - tel. 25408 Amsterdam - Breda - Leiden - Rotterdam Het gevecht tussen de Amerikaan se zwaargewicht Patterson en de Ar gentijn Bonavena is uitgesteld. Bopave- na zal door een polsblessure zekpr een maand niet kunnen boksen. Patterson en Bonavena zouden elkaar 12 februari ontmoeten. Eric de Vlaeminck „proefde parcours „Berg en Bos ROTTERDAM Charles Ruys, di recteur sportief van het Sportpaleis Ahoy, heeft weer wat meer kleur op zijn gezicst. De dreiging- dat de zes daagse in het splinternieuwe sportpa leis een flop zou worden, lijkt te zijn afgewend. De belangstelling wordt da gelijks groter. Met hese stem fluistert Ruys vanach ter zijn bureau aan de rand van de piste: „We hebben de strijd gewonnen. Formidabel". Ruys is ervan overtuigd dat het sportpaleis met de organisatie van deze zesdaagse er financieel uitspringt. „De Rotterdammers hebben nu de weg ge vonden. De mensen gaan het spel, dat op de baan wordt gespeeld, begrijpen. Ze zien topsport van de bovenste plank. Daar praten zij over. Dat betekent voor de zesdaagse mond-tot-mond-reclame. Het beste wat er is". Het experiment om woensdagmiddag zo'n dikke drieduizend schoolkinderen voor het bescheiden bedrag van één kwartje toe te laten, noemt Ruys zeker voor herhaling vatbaar. „De kinderen vertellen thuis wat zij hebben gezien. De ouders worden nieuwsgierig en willen ook weieens een kijkje nemen. Bovendien kweek je voor de toekomst een aantal wielerliefheb bers". Het spektakel was gistermiddag trou wens niet van de lucht. Oorverdovend gekrijs begeleidde de verrichtingen van de renners. Kranten en proppen papier werden op de baan gesmeten. De spea kers moesten herhaaldelijk waarschu wen dat de daders het sportpaleis zou den worden uitgezet. Meermalen moest er ook rondgeroepen worden dat de Rotterdamse lievertjes armen en benen niet over de balustrade mochten steken. APELDOORN „Als het parcours op 28 februari ook zo drassig is, kunnen snelle jongens het wel vergeten. Dan fietsen de „kruipers" van voren", ver telde Eric de Vlaeminck ons gistermid dag nadat bij het parcours in Berg en Bos had „geproefd", waarop eind vol gende maand de wereldkampioenschap pen veldrijden zullen plaatshebben. De Belgische wereldkampioen bij de profs was er niet van ondersteboven. „Er had wat meer afwisseling in de route moeten zitten", zo zei 'hij, „maar zwaar is het wel". De Belg vergeleek het parcours met dat van Zolder, waar verleden jaar de titelstrijd werd gehouden. „Daar kwam iedereen aan zijn trekken. Ook de „om lopen" waren in Zolder beter. Als het echter slecht weer is, en daar versta ik onder, dat het achtereenvolgens vriest, dooit en regent, dan krijgt iedere ren ner een zware kluif aan dit parcours. We zullen het de 28e wel zien". Over zijn kansen liet De Vlaeminck, die viermaal de wereldtitel veroverde, niet veel los. „Och, een kansje heb ik altijd wel. Maar vergeet Longo, Van Damme en Gretener niet. 't Zijn kwaje rakkers op de vélo". Over een paar weken komt Eric de Vlaeminck terug om te trainen. „Als het parcours normaal is", aldus de Mars/Flandria-renner uit Eeklo. „Ik heb het wel gezien". Huub Ha- rings zette zijn fiets tegen een boom en ging relaxen. Zeven rondjes was voor de Limburger, die vijfmaal de Neder landse titel veroverde, voldoende. „Het is nu lastig fietsen, maar als het weer goed is zal het parcours wel meevallen De aanlooproute vind ik overigens zwaar. Zo,n start is niet gebruikelijk. Hier ga je meteen omhoog. Normaal is „Kijk, zo krijg je sfeer", zei Piet de Wit. „In Bremen zitten er elke middag zo'n vierduizend kinderen. Er zijn fir ma's die voor zo'n middag als sponsor optreden. Grote zakken snoep worden dan als premies voor de renners be schikbaar gesteld. En dat snoepgoed wordt natuurlijk de volle tribunes in geworpen. Peter Post haalt dan weieens het lol letje uit zo'n zak op de baan te laten vallen. Man, het krioelt dan in een mum van tijd van kinderen op die baan, maar na een kwartiertje is de rust wel weer teruggekeerd. Hier is de schooljeugd zelfs nog netjes". Lijn Loevesijn heeft intussen een nieuw baanrecord gevestigd. Het oude record stond op naam van Gerben Kar stens, troefaas van Pellenaars, met 11.63 sec. Sprinter Lijn „ja, mijn hart gaat naar de sprint uitf" verbe terde het. Hij bracht het record op 11.55 sec. Loevesijn, volgens Jan Derksen, oud wereldkampioen sprint, een van de grote vedetten van dit moment, gelooft dat het in sprintwedstrijden mogelijk moet zijn bij de 11 sec. te komen. „Het is een bliksems snelle baan, waar ik mij best op thuis voel". Derksen, dagelijks in het sportpaleis te vinden, tipt Post en Sercu als win naars. „Duyndam en Pijnen rijden voortreffelijk, maar zij missen nog de nodige routine. Het kan een zeer groot koppel worden. Als Post en Sercu op de laatste avond echt gaan jagen en die jacht langer dan een Uur duurt, is er niemand die hen houden kan. De ande re koppels komen dan nog net dat tikje beslissende kracht tekort om Post en Sercu van de overwinning af te hou den". APELDOORN Jan Aling zal niet toetreden tot de profploeg van Gazelle. Ploegleider Ton Vissers is met de ren ner uit het Drentse Bunne financieel niet tot overeenstemming gekomen. Dit in tegenstelling tot eerder luidende be richten als zou Aling reeds door Gazel le zijn gecontracteerd. Centra's Prijsbewijzen: Centra Kottieltfwty gemalen of bonen, 250 gram VI uuncii, yI CIM Herensokken 345 249 in diverse maten en kleuren, per paar Heel Pond Patat JtfT *72 i uit de diepvries, pak 500 gram 2 Rollen Pencees US M gevulde rondo's per 500 gram Vechtbij. inhoud 450 gram per 100 gram Unox, per 100 gram 49 98 ca. 150 gram 250 gram 148 EUR0FLES (50 CL) TUDELUK VOOR FLESJE (30 CL) TUDELUK VOOR jj^CENT ^^CENT m slechts 27cal. per sneetje voor oppassende eters! Thompson voor uw kamerplanten Thompson voor uw snijbloemen puur. gewicht 500 gram, per pak keus uit 3 sauzen, per blik 200 gram zak ca. 250 gram 1/ U. I I Frisoo. Vi blik alle maten, per stuk Bavaria uit de diepvries, 600 gram Aanbiedingen geldig t/m 23 januari. Prijswijzigingen en uitverkocht voorbehouden. de start op een vlakke weg". Prolongatie van de titel? „Weet ik niet. Rutgers en Wildeboer zijn er ook nog. Maar ik heb wel eens beter gere den". En terwijl hij weer in het zadel springt om zich te gaan verkleden, zegt hij: „Ze moeten de renners niet te veel op het parcours laten trainen, 't Gaat finaal kapot zo". HEERENVEEN Friesland, zo we ten wij allemaal, staat bol van de schaatstraditie. Onder de vette klei stuit men hier frequent op schaatsen, die door sportminnende bedoverpakes uit koeiebeenderen werden vervaar digd. Hier werden in een grijs verleden de ,hurdriderijen" geboren, waarin het volk hongerig streed om een zijde spek. Hier ontstond ook de meedogenloze Elfstedentocht, waarin bonkige platte landers naar het heldendom reikten of een of meer eeltige tenen verspeelden. In Friesland, zo luidt de overlevering, leer je eerder schaatsen dan lopen. En je zou dus zeggen, dat het Europees kampioenschap hardrijden op de schaats voor heren, in het bedaarde Heerenveen aardig wat moet hebben losgewoeld. Nou, dat valt mee. Weliswaar heeft een niet onaanzien lijk deel van de plaatselijke midden stand de uitstalkasten volgesmeten met wollige mutsjes en andere toepasselijke attributen, maar verder blijkt toch uit niets, dat hier een internationale schaatshappening staat te gebeuren. Niemand begaf zich gisteren rumoe rig met zijn spandoek door de verlaten straten, niemand was zich nog te buiten gegaan aan de Berenburg, een Friese kruidenjenever, die nog heilzamer schijnt te zijn dan Bums dwarsgebak- ken, en niemand, ook de suppoosten niet, vertoonde opmerkelijke zenuw trekken. Kortom, Heerenveen manifes teerde zich als een uiterst vredige ge meente. Toch zullen hier zaterdag dertigdui zend! schaatsliefhebbers binnenvallen en zijn alle hotels binnen een straal van zestig kilometer tot aan de nok toe gevuld. Want het ruim drie jaar oude Thialfstadion, waarvan de capaciteit met 15.500 zitplaatsen en 2500 staan plaatsen werd opgevoerd, is al lang uit verkocht. Met zijn allen zorgen die dertigdui zend mensen, die prijzen betaalden va riërend van 12,50 tot 25,- per dag, voor een recette van 900.000,- en sa men met de televisierechten komt dat neer op een bedrag van bijna een mil joen gulden. Gisteren rekende KNSB-directeur Comello echter voor, hoe weinig daarvan overblijft. „Eenderde deel zijn wij al kwijt aan vermakelijkheidsbelasting, b.t.w. en de verplichte afdracht van drie procent aan de Internationale Schaats Unie. Dan hebben die noodtribunes tussen de tweehonderd- en driehonderdduizend gulden gekost. Dat is ook bijna een derde. En wanneer wij dan van de rest alle andere onkosten hebben betaald, houden wij waarschijnlijk zegge en schrijve honderdduizend gulden over. Het is de bedoeling, dat wij dat geld in de Nederlandse kernploegen gaan in vesteren, uitgesmeerd over vijf jaar". ARNHEM De eerste divisieclub Vitesse uit Arnhem zal de spelers De Vries en Van Ingen straffen vanwege uitlatingen, die zij hebben gedaan over trainer Cor Brom. De Vries en Van Ingen werden het afgelopen weekeinde niet opgesteld, omdat zij van de training wegbleven. Daarop verklaarden de voetballers, dat zij liever niet meer met Brom wilden werken. Ook deelden ze mee blij te zijn met de nederlaag van Vitesse tegen Cambuur. Vitesse kan nog geen straf bekend maken omdat de club eerst de KNVB wil raadplegen. Van Ingen en De Vries hebben steun gezocht bij de bond van contractspelers (WCS) aangezien zij stellen wegens drukke werkzaamheden onmogelijk altijd op de training te kunnen komen. HEERENVEEN Peter Schotting de Nederlandse coach van de Oostenrijkse schaatsploeg, heeft Ottmar Braunecker en Siegfried Hartmann aangewezen om aan de Europese titelstrijd in Heeren veen deel te nemen. Braunecker is spe cialist op de sprint. DEN HAAG Bij het opmaken van een tussenstand van sporttoto 27 waren er vier aanmeldingen voor de eerste prijs van 246.466 gulden. Voor de twee de prijs van 176.046 gulden hadden zich al 146 deelnemers gemeld. Voor de derde prijs, even groot als de eerste, komen nu al 2431 deelnemers in aanmerking en voor de extra prijs \an 35.209 gulden 115 deelnemers.

De Vallei | 1971 | | pagina 13