TV-KIJKERS ZAGEN TREKKING HALVE TON Heer Bommel en de waarde- Jesus Christ Superstar ISLAM IN BEELD RONO-jubileum op tv ons toch geen plaats in de cockpit? Impressie van roek-opera Greet Schermerhorn: waarom is er voor ring Zilveren IKOR zoekt nieuw samenwerkings verband „A. R. Vermeer en Nederhorst naar Senaat" Verbod giftige stoffen in sigaretten programmaos VANAVOND MORGEN UIT DE KERKEN DONDERDAG 21 JANUARI 1971 m»ê* Niet eerlijk Wanneer Wens Gelderse PvdA Russische tolk vraagt politiek asiel In België: MAARTEN TOONDER STRIP TELEVISIE O TELEVISIE RADIO VROUW IN DE WOLKEN SCHIPHOL „Of er in Nederland een markt voor vrouwelijke vliegers is? Natuurlijk, kijk maar eens naar het buitenland, wat vrouwen daar voor werk in verkeersvliegtuigen verrichten. Daar zijn klussen bij, waarvan ervaren vliegers bleek om de neus zouden wor den". Nee, Nederlands enige vrouwelijke beroepsvlieger mevrouwGreet Ee- cen-Schermerhorn (33) begrijpt niet waarom de luchtvaartmaatschappijen in ons land nog steeds tegenstander zijn van vrouwelijke vliegers op verkeer- s toestellen. „Als een vrouw solliciteert komt haar brief onder aan de stapel terecht, on geacht haar ervaring. Een eerlijke kans zit er voor ons niet in". Zelf maakte ze dat mee in 1969, toen ze bij de KLM solliciteerde, waarbij ze eerder al vijf jaar als stewardess in dienst was geweest. Ze kon toen haar B3-brevet (het laagst commerciële vliegbrevet) tonen en was in theorie gevorderd tot het hoogste „diploma". Daarnaast kon mevrouw Eecen (liever Greet Schermerhorn, zo kent iedereen mij) nog bogen op twee jaar vliegerva- ring (op tweemotorige toestellen) bij de luchttransport-onderneming Moorman. Air op Schiphol. „Ik kwam bij Moor man in 1969 op straat te staan. Toen heb ik op eigen initiatief de KLM be naderd. De vliegersvereniging, waarvan ik lid ben, is er nog achteraan geweest, omdat discriminatie werd vermoed en daar zijn ze bijzonder fel op. Resultaten heeft het echter niet opgeleverd. Ook de commissie niet die door de vereni ging werd ingesteld en die met de di rectie heeft gesproken. De KLM kwam steeds met andere smoesjes en beland de ten slotte bij het punt, dat ik boven de dertig was en dat ik daarom niet als vlieger werd aangenomen. Eerlijk ge zegd, had ik er nooit zoveel verwach ting van gehad. Tenminste toen ik de vereiste kennis nog niet bezat. Je krijgo later natuurlijk wel een dreun, als je merkt dat mannen die minder brevet ten hebben, wel worden aangenomen. AMSTERDAM In de eerste klasse van de 601e Staatsloterij is een extra prijs van 50.000 gulden gevallen op lot nummer 071548 in de serie K. Troost prijzen van duizend gulden vielen op dezelfde loten in de andere series. In alle series vielen prijzen van: 25.000 gulden op lot 021111 5.000 gulden op 019974 2.000 gulden op lot 021563: 059250; 001239; 055776 en 021156 TROOSTPRIJZEN Prijzen van duizend gulden vielen op loten die eindigen op de cijfers 9148, van vierhonderd gulden op loten met als laatste cijfers 565, van tweehonderd gulden op loten met de eindcijfers 326, van honderd gulden op loten met eind cijfers 576 en 843, van vijftig gulden op loten met eindcijfers 40 en 47, van tien gulden op loten die eindigen op een 6. De trekking was gisteravond voor het eerst op de televisie te volgen. HILVERSUM Het Ikor, de „Stich ting tot het behartigen van het inter kerkelijk overleg in radio-aangelégen- heden", uitgaande Van de voormalige Oecumenische Raad van Kerken in Ne derland, heeft woensdag in Hilversum het 25-jarig bestaan gevierd als zelf standige zendgemachtigde. Het zesde, lustrum als zelfstandige zendgemachtigde zal het Ikor waar schijnlijk niet meer halen, want sinds kort worden besprekingen gevoerd met andere kerkelijke zendgemachtigden, te weten het Convent van Kerken, waar bij de Gereformeerde Kerken zijn aan gesloten, en het Roomskatholiek Kerk genootschap, dat zijn uitzendingen heeft ondergebracht bij de KRO, om tot een nieuw samenwerkingsverband en een nieuwe structuur te komen. De heer J. W. de Haan, directeur ra dio en algemene zaken van het Ikor zei, dat de verwachtingen ten aanzien van het Convent van Kerken optimistisch zijn. De samenwerking met het RKK zal echter naar zijn verwachting een andere vorm krijgen. Overigens bestaat op dit moment al een nauwe samenwerking tussen de verschillende kerkelijke zendgemach tigden. Men heeft een aantal gezamen lijke televisieproducties, waarvan „kenmerk" en „Woord voor woord", verleden jaar nog onderscheiden, de voornaamste zijn. Het Ikor is begonnen als radiozend gemachtigde, maar de televisie is in een later stadium een zeer belangrijke plaats gaan innemen. Momenteel be schikt het Ikor over 3 uur radiozendtijd per week en 46 uur televisiezendtijd per jaar. In verband met de jubileumviering zal in de maand mei op drie zondagen een experiment worden genomen met een zendtijdverplaatsing. Het Ikor wil dan bij wijze van proef een uur gaan uitzenden op de zondagmiddag, van twaalf tot een uur. De minister zal hiervoor overigens nog extra zendtijd beschikbaar moeten stellen. Slaagt de proef, dan wil men na 1 oktober op dit tijdstip met de uitzendingen doorgaan en die op de zondag en donderdagavond laten vervallen. Het betreft hier alleen de televisieuitzendingen van het Ikor. Dan voel je je goed gepasseerd. Ik ben toen uiteindelijk bij Aerophoto Schiphol terecht gekomen, waarvoor ik nog steeds werk. Daarnaast doe ik nog wat reclamewerk". Wanneer zullen de luchtvaartmaat schappijen in Nederland de vrouwen in de cockpit laten? „In 1965 zei ik altijd over tien jaar en daar houd ik het nog steeds op. Enkele jaren geleden, toen in Engeland enkele vrouwelijke verkeersvliegers werden aangesteld, heb ik nog even gehoopt dat het sneller zou gaan maar ook daar is het bij gebleven. In Amerika is het verschijnsel ook onbekend. In de lan den achter het „IJzeren Gordijn" daar entegen is het volkomen normaal. In Rusland, Roemenië, Bulgarijde en Hon garije is een vrouwelijke gezagvoerder heel gewoon. Daar kijkt niemand van- op. Overigens het publiek vindt het niets bijzonders. Ik heb zelf met een klein toestel rondvluchten boven het nieuwe Schiphol gemaakt. Er is toen nooit iemand geweest die zei: „ik stap niet bij een vrouw in". Raadt u het een Nederlands meisje op dit moment aan in de vliegerij te gaan? „azeker. Ik zou zeggen: altijd doen. Maar dan wel via de Rijksluchtvaart school. Dat is de enige manier om aan de slag te komen bij de KLM. Als die school meisjes aanneemt zal de KLM ook over de brug moeten komen. Nu gewezen op die belangstelling van vrouwelijke zijde, hoop ik dat de rege ring er bij de KLM-directie op aan zal dringen vrouwen op de verkeersvlieg tuigen in dienst te nemen. Dat moet toch mogelijk zijn. De kreet: ja maar ze gaan toch trou wen, gaat voor mij niet op. Ik vind niet dat de vrouw al op jeugdige leeftijd op de RLS moet worden toegelaten, 26 lijkt me een geschikte leeftijd, dan weet zo'n meisje wat ze wil. De kwestie van de leeftijdsgrens voor de vrouw zou moeten vervallen. Juist boven de dertig wordt ze vólgens mij gemakke lijk als gezagvoerd,ster geaccepteerd, minister Bakker nog weer eens heeft Moeilijkheden met een jongere, manne lijke tweede piloot krijg je echt niet. Mijn ervaring is dat je zonder meer wordt geaccepteerd". Hoe ging dat toen u als vrouw de vliegerswereld binnenkwam? „De vliegers reageerden enthousiast, voor zover ik heb gemerkt. Wat ze ach ter mijn rug hebben gezegd, weet ik niet. Een feit is dat ik altijd ben gehol pen. Dat blijkt toch ook uit de KLM- affaire. Ook de Rijksluchtvaartdienst was en is nog zeer positief. Die staat er geheel achter. Alleen de top van de luchtvaartwereld, in Nederland ziet het niet. Ze hebeen echter nog nooit een argument gebruikt dat ik niet kon ont zenuwen". ARNHEM Het bestuur van het ge west Gelderland van de Partij van de Arbeid heeft de leden van het gewest een advies v.oor de voordracht van kan didaten voor de Eerste Kamer gezon den. Het advies komt zaterdag op de gewestelijke vergadering in Arnhem ter sprake. Op de advieslijst staan achter eenvolgens drs. A. R. Vermeer (Arn hem), drs. G. M. Nederhorst (Gouda), A. A. van der Louw (Hoevelaken), H. J. Tuntler (Vaassen) en C. A. van den An ker (Wageningen). Als de gewestelijke vergadering deze voordracht overneemt en ook de leden van de Gelderse statenfractie ermee akkoord gaan is het erg waarschijnlijk dat drs. Vermeer (gedeputeerde van Gelderland en ook nu lid van de Eerste Kamer) en drs. Nederhorst (nu lid van de Tweede Kamer) op 29 april in de nieuwe Senaat gekozen worden. De heer Nederhorst, die als lid van de Tweede Kamer mede de belangen van een deel van Gelderland speciaal be hartigt, heeft al enige, tijd geleden te kennen gegeven dat hij de Kamer van honderdvijftig eind april wil verlaten. Gelderland vormt, wat, betreft de verkiezing van Eerste-Kamerleden, een kieskring mét de provincies Groningen, Drenthe en Overijssel. Op de gezamen lijke lijst voor deze provincies zullen door het gewest Gelderland gestelde kandidaten de le, 5e, 6e of 7e, 10e en 14e plaats inrmemen. Dit betekent, al dus het gewestelijk bestuur, dat de eer ste en tweede Gelderse kandidaat zeker gekozen zullen worden; de derde kan didaat is niet helemaal kansloos. LONDEN Een jonge Russische tolk, de 22-jarige Maria Vovsjok, heeft asiel gevraagd in Engeland. Zij was een week geleden met een gezelschap stu denten uit Leningrad in Manchester aangekomen. Greet Schermerhorn (sinds kort mevrouw Eecen) werd in 1937 in Barsingerhorn (N.H.) geboren. Na haar HBS-A-diploma te hebben ge haald, werkte ze enige tijd in En geland en Frankrijk. Het beroep van secretaresse ruilde ze in 1961 in voor dat van stewardess bij de KLM. Ze maakte de maximum toegestane periode van vijf jaar vol. In die tijd werd de lust tot vliegen nog aangewakkerd en na in 1964 haar sportbrevet te hebben gehaald, besloot ze door te gaan. In juli 1967 verkreeg ze het laagste commerciële brevet en besloot beroeps" te worden. De afgelo pen zomer kreeg zij haar eerste vrouwelijke collega, die echter al leen maar voor haar plezier vliegt. BRUSSEL De Belgische minister van volksgezondheid Nameche, heeft in de Belgische Kamer van Volksverte genwoordigers gezegd dat hij sigaretten met giftige stoffen zal verbieden. Een wetsontwerp met dit verbod wordt door de bewindsman voorbereid. De minister zei dit nadat hij door een afgevaardigde van de Christelijke Volkspartij Vandamme, geïnterpelleerd was over de gevaren van het roken. De minister weigerde zich uit te spreken over het verband tussen roken en long kanker. Hij ontweek ook het probleem van het verbod van het maken van re clame voor sigaretten door te zeggen dat dit een ingewikkelde materie is. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Barneveld: P. H. van Harten te Molenaarsgraaf. Bedankt voor Assen: J.' A. Rietberg te Vaassen voor Katwijk aan Zee (toez.) Joh. Dijkstra te Kampen voor Schoonoord J. C. Brokken te Rhoon. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Assen: H. J. Begemann te Drogeham. Bedankt voor Burlington (Can. Ref. Churches): S. S. Cnossen te Alkmaar. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Nieuwerkerk: C. Wis se te Elspeet. De TROS-televisie brengt van avond om 21.55 uur via Nederland 1 een impressie van de roek-opera „Jesus Christ Superstar" op het scherm. Jesus Christ Superstar zal in Ne-' derland niet zo spoedig te zien zijn, omdat de rechten daarvan al thans de televisierechten zodanig hoog zijn, dat geen omroep er zich gauw aan zal wagen. De TROS echter verwierf wel de muziekrechten, maar dat betekende, dat bij een realisering voor de tele visie alle dramatische handelingen uit de opera achterwege moesten worden gelaten. Dit stelde regisseur Lex de Rooi uiteraard voor geweldige problemen, omdat hij daardoor ten aanzien van de medewerking van de platencast aan handen en voeten was gebon den. Hij is er toen van uitgegaan, dat het programma een illustratie ou moeten worden van de plaat, waardoor dan echter wel alle visuele mogelijkheden van het medium tele visie te hulp moesten worden geroe pen. Het is dientengevolge technisch een uitermate ingewikkeld program ma geworden, dat zich bedient van zwart-wit-campex en zwart-wit- film, evenals kleurampex en kleur film, alsmede van alle mogelijke trucagetechnieken. Er zijn vier stu- diodagen, vijf filmdagen en zes montagedagen mee gemoeid geweest. Het complex, dat tot stand geko men is, is mede de vrucht van een nauwe samenwerking tussen regis seur Lex de Rooi en de bekende Brabantse antiquair. Ben Hüsstege, die als expert voor kerkelijke kunst een zeer belangrijk aandeel heeft gehad in het bijeenbrengen van de elementen kerkelijke kunst, die in de visualisering worden gebruikt. Door Ben Hüsstege is men ook op het idee gekomen de gehele visuali sering zich te laten afspelen in de Lambertuskerk te Haaren (zie foto). Met zijn 600 miljoen gelovigen evenaart de Islam het christendom: er zijn evenveel moslims als rooms- kalholieken.- En volgens de Koran zal er „een dag komen, dat ongelovi gen zullen wensen dat ze moslims waren". Of die dag nadert is een vraag, die ieder zich kan stellen bij de fascinerende, 60-minuten lange documentaire „De Naam van Allah", die IKOR/CVK-televisie vanavond om 22.20 uur op Nzderland 2 uit zendt. De film, die volledig werd opgeno men binnen het ommuurde Marok kaanse stadje Fez, geeft een intiem beeld van het alledaagse leven in een Islamietische gemeenschap. Ver wonderd vraagt men zich af, of de mensen in Fez hebben beseft wat er gebeurde, toen filmcamera's van zo Het NOS-televisieprogramma ,,Van Gewest tot Gewest" dat vanavond van 19.09 tot 19.55 uur via Nederland 2 wordt uitgezonden is voor een belangrijk deel gewijd aan het 25-jarig bestaan van de Regionale Om roep Noord en Oost (RONO). Het programma zal rechtstreeks uit de RONO-studio in Groningen worden gepresenteerd door de beide redac teuren van „Van Gewest tot Gewest" voor het noorden: Johan van der Zee en Egbert van der Veen. Men kan onder meer zien hoe een» radio-programma van de RONO tot stand komt. Daartoe is een keus gedaan uit de streekprogramma's van alle vijf provincies uit het RONO-gebied: een journalistenforum uit Groningen, een hoorspel in Friesland, een Drents landbouwprogram ma, een kinderprogramma uit Overijssel en een joumaalreportage uit Gelderland. Het televisieprogramma, dat voorts een blik in de historie van de RONO bevat, zal worden besloten met een gesprek met. de directeur van deïRONO, de heer A. M. van der Veen. NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journaal. 19.05 TROS: Hoelabaloe, kinderpro gramma. 19.29 Met de kamera op jacht: 5. Be zoek aan de zeehonden, filmre portage. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 TROS: (K) Mission Impossible, TV-serie. 21.10 (K) Valkenjacht, filmreportage. 21.55 (K) Fragment uit de Rock Ope ra: Jesus Christ - Superstar, van Lloyd Webber. 22.40 NOS: (K) Journaal. 22.45-23.15 TELEAC: Damme.. voor be ginners - les 18 (herh.). NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journaal. 19.05 Den Haag vandaag. 19.10 Van gewest tot gewest. 19.50 Tips van het Nationaal Bureau voor Toerisme. 20.00 (K) Journaal. 20.20 VPRO PIK-IN ('t Is winter) Super de Luxe!!: gevarieerd programma. 22.30 CVK/IKOR (K) De naam van Allah (dl. 1), documentaire. 23.05 NOS: (K) Journaal. 23.10-23.40 TELEAC: Onze landbouw nu en straks - les 11 (herh.). DUITSLAND I 18.00 (K) Filmreportage. 18.30 (K) (Regionaal programma: NDR: Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmanne tje. 18.55 (K) Nordschau-magazine. 19.26 (K) Hamburg Transit, TV-film. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 8.20-8.45, 10.20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Das Verhör, TV-serie. 18.30 (K) Voor de kleuters. 18.40 (K) Actualiteiten en nieuws. 19.25 Documentaire film.) 20.00 (K) Journaal en weeroverzicht. 20.15 Liebelei, oude Duitse speelfilm. 21.40 (K) Kontraste, tv-serie. 22.25 (K) Journaal, commentaar en weer bericht. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 (K) Tammy - Das Madchen vom Hausbot, tv-serie. 19.10 Sumpf, TV-spel. 19.45 (K) Nieuws, actuali teiten en weerbericht. 20.15 (K) Amusementsprogramma, Aanslui tend: Kort nieuws. 21.30 (K) Econo mische kroniek. 22.15 (K) Nieuws, weerbericht en wintersportweerbe richt. 7085 Toen Tom Poes de volgende morgen bij Bommelstein kwam, zag hij dat heer Bommel's belangstelling toch wel een beetje was gewekt. Hij stond bij de Oude Schicht en wees trots op een verre kijker en een fototoestel, die hij aan rie men over de schouders droeg. „Dit is de uitrusting, die bij deze sport hoort", legde hij uit. „Ik heb mij nog eens in dat artikel van je verdiept, en ik heb ontdekt, dat het wel gekleed is om vogels gade te slaan. Vooral een banjervogel; ik wist niet, dat die echt bestond. Hij moet erg groot zijn, las ik. en als ik hem gevoe lig op de plaat leg is dat wel iets. Het is nog nooit gebeurd, bedoel ik". Terwijl hij zo sprak was Joost genaderd met een picknickmand, die hij zorgzaam in de bagageruimte plaatste. „Dit is alles, met uw welnemen", sprak de trouwe knecht. „Een eenvoudige maal tijd voor u en de jonge heer, vogelzaad en zonnepitten voor het wild, en wonderolie voor de auto. Alles wal u had voorge schreven. als ik zo vrij mag zijn". „Mooi", zei heer Oil ie. ,Dan stel ik voor om meteen te vertrekken. Deze win terdagen zijn maar kort, en ik moet goed licht hebben om te kunnen schieten, als je begrijpt wat ik bedoel. Stap in, jonge vriend?' Dat deed Tom Poes, en even later snor de het voertuig in de richting van de ber gen. die hun zwarte pieken grimmig in de grauwe lucht staken. NEDERLAND I 10.45-11.35 NOS/NOT: Schooltelevi sie. DUITSLAND I 10.00 (K) Nieuws. 10.05 (K) Jour naal van gisteravond. 10.30 (K) Kon traste, tv-serie. 11.15 (K) Menschen, tv-spel. 12.30 (K) Filmreportage. 12.50 (K) Internationaal persover zicht, 13.00-13.30 (K) Journaal. 16.00 (K) Nieuws. 16.05 (K) Voor de kinde ren. 16.30 (K) Teletechnikum. 17.00 Amusementsprogramma. 17.25 Infor matief programma. 17.55-18.00 (K) Nieuws. DUITSLAND 11 16.30 Alles unter einem Dach, tv-serie. 16.55 Stud. Phil, ohne Chance?, tv-serie. 17.25 (K) Winter- ssportweerbericht. 17.3^ (K) Nieuws en weerbericht. 17.35 (K) Sport. HILVERSUM I KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het leven de woord. 7.16 Badinerie: klassieke, semi-klassieke- en amusementsmu ziek (gr.). (7.30 Nieuws; 7.32-7.40 Ac tualiteiten; 8.00-8.10 Nieuws). 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voqr de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). 9.40 Schoolra dio. 10.00 (S) Aubade: klassieke mu ziek (gr.). 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Ac tualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar....). 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Musiësta: licht muziekprogramma. TROS: 14.55 (S) Concert a la carte: nabij de geboorte van een kind, het besnijdenis-ritueel, een juridische scheidingsprocedure en een sterfbad gadesloegen. Europa is zo doordrongen van een christelijk verleden, dat we geneigd zijn te vergeten, hoe immens en consequent deze snelst groeiende wereldgodsdienst zijn aanhangers vindt, niet alleen op zondag, maar in alle aspecten van het dagelijks be staan. Het mohammedanisme is staatsgodsdienst in 26 landen en wordt op de vporposten van zending en missie niet langer beschouwd als een concurrent, maar als een ge sprekspartner. De Islam is de enige levensbe schouwing, die in invloed kan we dijveren met christendom en marxisme, omdat ze een indrukwek kende geloofstrouw combineert met een realistische waardering van de goede dingen van het leven. De documentaire, die schrijver-fil mer Roger Graef als gezamenlijke Amerikaans-Brits-Duitse televi sie-onderneming vervaardigde, geeft een indrukwekkend en uniek beeld van de populairste godsdienst ter wereld. Hoewel ook de Islam zijn moderne afvalligen kent, zullen zij zich nooit tot enig ander geloof be keren. Zelfs communisten blijven trouwe mohammedanen. De Islam is de jongste van de gro te wereldgodsdiensten; hij zij werd in 622 door de profeet Mohammed gesticht. De openbaringen, die de engel Gabriël hem gaf, werden ver zameld in de Koran. Hoewel de Ko ran deels dezelfde verhalen vertelt over Abraham, Mozes en Jezus, be tekent dit boek voor Moslims meer dan de hijbei voor de christenen. verzoekplatenprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03 (S) Disco-Drive-In: De showbusiness op de korrel genomen. 17.00 Aktua/Sportkompas: (sport nieuws, reportages, commentaren en muziek. NCRV: 18.00 NCRV en Bloc: actueel programma met muzikale il lustratie. (18.19-18.30 Politieke Par tijen: Uitzending van de Boeren Partij: 18.30-18.41 Nieuws; 19.00-19.10 Wereldpanorama). Tussen 18.30-19.00: NOS: Europese kam pioenschappen hardrijden op de schaats voor heren in Heerenveen. NCRV: 19.30 Veelgevraagde gewijde muziek (gr.). 20.00 (S) Promenade orkest met zangsolist: amusements- en operamuziek. 21.05 Kunst- en vliegwerk: informatie over actuele tentoonstellingen. 21.10 Een bruide gom voor Marcella, hoorspel. TROS: 22.00 Aktua-Magazine: reportages, commentareh en muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Huilen op de trap: muzikaal geïllustreerd radio-feuille ton. 23.05 Apollo XXI: fantastisch, ruimtevaart mysterie. 23.30 (S) Toontje later: licht muziekprogram ma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 Dag met een gaat je: lichte grammofoonmuziek. (8.00 Nieuws; 8.11 Radiojournaal. NOS: 9.00 (S) Internationaal- spectrum: klassieke en moderne muziek. (9.35-9.40 Waterstanden.) AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen: populair verzoek platenprogramma. (11.00 Nieuws) 11.30 Horlepiep: muziek van de In- dianan. 11.55 Beursberichten. NOS: 12.00 Blik op de wereld: een infor matief programma. 12.30 Overheids voorlichting: uitzending voor de landbouw. 12.40 (S) Lichte grammo foonmuziek. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Actualiteiten. 13.20 (S) Tenor en pia no: klassieke liederen. 13.35 (S) Fluit en gitaar: klassieke muziek. 13.45 (S) Radiokoor: moderne koormuziek. EO: 14.00 Ruimte: radiomagazine met gewijde muziek, lezingen en een korte overdenking. NOS: 15.00 (S) Aspecten van de kamermuziek: klassieke en moderne muziek voor strijktrio en strijkkwartet. 15.40 Toerismo: een programma met toe rischtische informatie uit binnen- in buitenland. VPRO: 16.00 VPRO- Vrijdag: muziek, commentaren, re portages, intervieuws, berichten en telefonische reacties. (Om 16.00 Nieuws; 17.55 Mededelingen; 18.00 Nieuws; 18.20-18.30 De Vrije Ge dachte: 19.30 Nieuws.) VARA 21.00 (S) Rotterdams Philharmonisch Or kest met soliste: klassieke en mo derne muziek. 22.40 Nieuws. 22.50 Mededelingen. 22.55 Actualiteiten. 23.05 (S) Prettig Weekend: licht pla- tenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III VARA 9.00 Nieuws. 9.02 De Eddy Becker Show. NCRV: 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie. (11.00 Nieuws.) 12.00 Nieuws. 12.03 Pers Vers: nieuwe platen. NOS: 13.00 Nieuws. 13.03 Jan Corduwener Show, met o.a. Europees Popparle- ment. 14.00 Nieuws. 14.03 De Felix Meurders Show. (15.00 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Top-30. (17.00 Nieuws.).

De Vallei | 1971 | | pagina 9