Zaterdag officiële opening nieuwbouw „De Afrit" KERKDIENSTEN JJs. J. Uverduin uit kritiek op Palaver VERLOVINGSRINGEN Horlogerie v. Manen Raad Rhenen 26 januari Burgerlijke- stand EDE VAN WOUT BLAUWKOUS. BURGERLIJKE STAND 45 CENT VOOR "vï VRAAGTEKENS GEMEENTE - AVOND VERKOOPDAG ZONDAGSSCHOOL GELD BIJDRAGEN SAMENWERKING LEDEN BEROEPEN WEEKENDDIENSTEN - *9® Aanvankelijk voelden de vracht wagenchauffeurs zich nog wat on wennig in de keurig uitgevoerde nieuwbouw. Prijs en kwaliteit van koffie en bal gehakt veranderden niet. Ze zijn blijven komen. Pleisterplaats voor reuzen van de weg „We motten af van die ouwe-zakken maatschappij" toeterde de jonge snaak in m'n oor. Ik was min of meer toevallig met hem aan de praat ge raakt en ma een wederzijdse verken ning van de nog al uit elkaar liggen de terreinen ontwikkelde zich een diepzinnige dialoog die over verschil lende levensgebieden heen huppelde. Hij vond het gewoon fijn met mij te kunnen praten. „Met m'n eigen ouwe lukt dat niet eens" klaagde hij, hoe wel ik er niet van overtuigd raakte dat hij het ooit van zijn kant ook eens zou willen. „Als ik m'n snavel open doe dan roept ie gelijk: ga eerst maar 'es naar de kapper, ik praat alleen met mensen, niet met poedels; die kunnen alleen maar blaffen". „Nou wat wil je dan?" vroeg hij mij. Ik was niet gekomen om iets te wil len, maar ik 'stelde voor dat hij om te beginnen eens zou kunnen proberen om z'n verwekker met „vader" te be titelen in plaats van met „ouwe". Mo gelijk zou dat een beter uitgangspunt zijn tot wederzijds begrip. En mis schien zou hij ten gerieve van z'n vader ook aan de alle kanten afhan gende dos manen wat kunnen laten couperen omdat deze daar kennelijk toch wel prijs op stelde. Maar daar prakkizeerde geen centi meter haar van z'n hele hoofd over en dat moesten er per strekkende meter uitgeteld heel wat zijn. „Aan de ene kant houwen ze je zoge naamd het goeie voor", schetterde hij „naar de kerk en netjes opzitten als er gelezen wordt. En wat zien ik dan als ik de plaatjes in die ouwe dikke pil bekijk die thuis onderop de tele visietafel ligt ja dat kan er nog mee tussendoor, omdat ie zelf zo graag naar het voetballen kijkt wat zien ik als ik dat boek doorbla der: allemaal kerels met van zulke lange haren. Daar heb ik een kale knikker bij. En als ik dat dan laat zien dan wordt ie giftig en dan zegt ie „Je moet niet spotten, dat waren hele andere tijden". „Ja, zeker, alles leggen ze uit zoals het in hun kraam te pas komt, maar waar het op aan komt dat is, dat ze je de vrijheid niet gunnen. Ik heb ook recht op m'n privé al ben ik dan in de ogen van jullie misschien nog maar een piemeus. Maar ik heb m'n eigen ideeën over het leven. Nou mag dat asjeblieft?" Ik moest onwillekeurig even aan het gesprek terugdenken toen ik dezer dagen geconfronteerd werd met een paar maatschappelijke verschijnselen. Er zijn nogal wat hoofden warm ge lopen over de komende volkstelling. Dan schijn je een paar dingen prijs te moeten geven die je niet dagelijks rond loopt te bazuinen. Over het inkomen bijvoorbeeld. Som migen vinden dat daardoor iemands privé-tuint je wordt ondergraven. We leven in een vrij land en het moet aan onze eigen beleefdheid worden overgelaten of we dat wel of niet aan vadertje staat willen mededelen. Het zou niet vreemd zijn dat er onder de aldus denkenden diversen zijn, die menen dat er door behoudende groe pen maar vreemd wordt omgegaan met de vrijheid van onderwijs. Als je het met de gevestigde onderwijsmo gelijkheden niet meer eens bent dan hoef je maar een aantal van die dwarse koppen bij elkaar te steken en je kunt een nieuwe school begin nen. Waarom niet allemaal naar de openbare. Dat hele schotjesgetimmer is uit den boze. De mensen zijn er immers niet voor geschapen om af stand van elkaar te nemen. Toenade ren waar dat maar mogelijk is en als we dan op principiële gronden niet buiten een paar soorten onderwijs kunnen dan ook maar een paar en niet in het oneindige versnipperen. Eerlijk gezegd kan ik zo'n gedachte- nassociatie niet helemaal pruimen. Ik moet wel rechten kunnen laten gel den op m'n privé bij een volkstelling, maar niet als het erom gaat welk soort onderricht ik m'n kinderen mee zal geven. Gezag en vrijheid zijn grote goede ren, maar ook stukjes porcelein. De overheid die het volk gaat tellen zal zich wel degelijk hebben af te vragen of het wel dringend nodig is om de onderdanen in het loonzakje te kij ken. En ik neem aan dat de onze dat heeft gedaan. Maar aan de andere kant mag de onderwijsvrijheid door de burger niet anders dan na veel bezinning worden benut. Gezag en vrijheid: zuinig mee om springen. Wout Blauwkous VEENENDAAL Al twee maanden is het vernieuwde chauffeurscafé van koffiehuis „De Afrit" vlakbij Rijksweg 12, in gebruik. Zaterdagmiddag wordt het nieuwbouwgedeelte min of meer officieel geopend. Twaalf jaar al maken mevrouw W. van de Pol, haar dochter en haar schoonzoon J. Vos zich druk voor de berijders van grote vrachtwagencombi naties die de lange rit even willen on derbreken voor een kop koffie, een bal letje gehakt of wat patates frites. De mannen in overalls verkiezen vanouds een eenvoudige omgeving met een vlot te bediening en fatsoenlijk eten boven VEENENDAAL Geboren: Gerrit Willem, z.v. K. Kroesbergen en A. J. M. Goverde; Daniëlle Dirkje d.v. D. J. de Visser en A. A. de Jongh; Arend z.v. A D. Versteeg en G. van Deelen; Wijnand z.v, D. H, van der Weerdt en A. van der Meijden; Alida Catharina d.v, C. van den Berg en M. C. van Sloten; Gerrit Jan z.v. J. Hootsen en E. van Galen; Melis je Geertruida d.v. M. B. van Gin- kel en G. Slotboom; Abram Nelis z.v. S. van den Bos en H. A. Nagel; Margare- tha Thedora d.v. J. J. Berkhou\^er en J. van Elk; M^artje Hendrika d.v. J. J. Meeuwisz en C. van der Heijden; Meta Willy d.v, D. H. ïtecter en W. M. Aschoff. Getrouwd: (te Doetinchem) W. M. Langbroek (Amsterdam) en B. A. de Vries (Veenendaal). Overleden: (te Rhenen) G. Arends (67), geh. gew. met A. H. van de Scheur; (te Veenendaal) Den Heijer (92) w.v. H. E. Elmendorp; (te Rhenen) J. Broekhuizen (73) ongeh.; (te Dordrecht) J. W. Rusting (65), geh. gew. met L. Zwaan; (te Veenendaal) A. Vonk (72), geh. gew. met H. Hiensch; (te Ede) A. van Schoonhoven (69), geh. gew. met E. Diepeveen; A. Bakker (68), geh. gew. met J. G. Kosters; (te Rhenen) H. van Weiden (65) geh. gew. met M. Versteeg; Hendriks (75) w.v. K. M. van Dijk; M. Vink (72) geh. gew. met C. van Ginkel; (te Veenendaal) P. de Bruin (63), geh gew. met C. van Bruxvoort; A. van de Weerthof (65) geh. gew. met C. W. Heij B. van Veenendaal (72) geh. gew, met A. van Ede. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de gemeenteraad dinsdag 26 januari 1971 des namiddags 8.00 uur ten ge meentehuize in openbare zitting bijeen komt. Hij maakt de ingezetenen erop attent dat de op deze vergadering betrekking hebbende stukken voor een ieder ter inzage liggen in de openbare leeszaal/ bibliotheek aan de Groeneweg op vrij dag 22 januari 1971 van 13.00-17.00 uur en van 18.30 i'20.30 uur en in het V/ijk- gebouw te Eist (U) op vrijdag 22 janua ri 1971 van 18.30-19.30 uur en op zater dag 23 januari 1971 van 11.00-12.00 uur. RHENEN, 19 januari 1971 De burgemeester voornoemd L. Bosch v. Rosenthal exclusieve restaurants. Een van de pro blemen waar het drietal mee te maken had was het behoud van de sfeer. Veel chauffeurs uitten de vrees dat al te nieuw, te groot, te mooi die sfeer zou verjagen en een nieuwe klandizie zou trekken. De afgelopen twee maanden hebben bewezen dat hun vrees onge grond was. Het nieuwe koffiehuis is groter en beter, maar het heeft de chauffeurs niet verdreven. Integendeel, nog steeds is negentig procent van de bezoerks vaste klant, vertelt de heer Vos vol trots. Een koffiehuis als De Afrit, vervult niet alleen een functie als aanlegplaats voor hongerige en dorstige chauffeurs. Het is in de loop der jaren ook een beetje een schakel geworden tussen transportbedrijf en vrachtwagenchauf feur. Ontzettend veel berichten komen telefonisch binnen of gaan weer uit. De Afrit beschikt over een parkeer- ADVERTENTIE) terrein van circa vierduizend vierkante meter. Eigenlijk moest het tweemaal zo groot zijn, maar er is niet meer grond te krijgen. Het is trouwens in het kof fiehuis al drukte genoeg. Het is ge opend van 's morgens zes tot 's avonds elf uur. Een ochtend met een beetje aanloop levert al gauw vijfhonderd klanten op. Dat is niet zo verwonder lijk, wanneer bedacht wordt dat een, werkelijk goede kop koffie vijfenveer tig cent kost, en dat langs de hele Rijksweg 12 slechts één echt chauf feurscafé staat. En dat is dan „De Af rit". Voor Veenendaal heeft het koffiehuis eigenlijk niets te betekenen. „De Vee- nendalers die hier koffie drinken, krij gen hun bakkie gratis", zegt de heer Vos, doelend op wegwerkers en andere mensen die zijn voorzieningen in goede conditie houden. De Afrit kampt slechts met één pro bleem. Er moet in een ploegendienst worden gewerkt en dat maakt het ex tra moeilijk om meer meisjes aan het werk te krijgen. Het officiële tintje dat aan de ope ning gegeven wordt is een soort recep tie, zaterdagmiddag, waarvoor onder andere uitgenodigd zijn burgemeester en wethouders van Veenendaal. Daar mee wordt de dank tot uitdrukking ge bracht voor de vlotte medewerking bij het verwezenlijken van de plannen. De verbouwing van het koffiehuis heeft namelijk langer geduurd dan het ma ken van de plannen en het verkrijgen van alle vergunningen. En dat is toch wel uitzonderlijk. Geboren: Sebastiaan G. B., z.v. J. A Berkhout en M. T. G. van Deelen Alexandra M., d.v. J, C. Hage en A Lamfers; Lucia I., d.v. A. Lunetti en S Simonetti; Elisabeth G., d.v. G. de Wit en E. Hasselaar; Hermina, d.v. A. van den Brink en E. Schuurman; Monique d.v. R. Timmerman en J. Matser; Ro bert D. M., z.v. M. Lieftink en M. C Raaijens; Jan, z.v. A. W. van den Hee en G. A. Pater; Reinier G., z.v. W. van Geerenstein en E. Beukhof; Wim, z.v W. van Zaane en J. Navest; Pieter, z.v P. Ilmer en J. L. Vissers; Anneke H. J., d.v. E. C. Groeneveld en H. van Oor spronk; Teunis, z.v. G. J. Jansen en E Teunissen; Frederik, z.v. F. Kolkman en C. G. B. Lodder; Cinderella, d.v. J H. Letteboer en M. D. M. Daane; Gerri- tje, d.v. G. van Hunen en A. Beekman; Bert, z.v. D. Vos en G. de Graaf; Harm- ke C. A., d.v. J. G. Gerritsen en A. W Oldenkamp; Jantine, cLv. H. Ploeg en G. Zondag; Wilhelmina J., d.v. G. van Engelenhoven en H. Burgers; Monique, d.v. M. Vermeulen en B. H. Overeem Nynke M., d.v. C. van der Hem en A. Sieswerda; Remco, z.v, W. Reebeen en C. M. Boer; Corine, d.v. J. van de Kolk en G. Veenendaal; Wilhelmina H., d.v G. J. Muller en C. van Eek; Johanna H., d.v. C. H. J. Meerveld en H. J. Bur gers; Guy, z.v. F. Elands en A. M. W Heufkens; Karin E., d.v. W. Eikelboom en F. P. Hoffman; Peter, z.v, V. Spanjer en W. Pijbes. Ondertrouwd: C. Lieftink en D. J. Peters; H. van Ek enL. Oudhoff; R. B. Erlemeyer en J. Pattynama. Getrouwd: N. Korevaar en J. G. Heijkamp; A. van Riessen en G. J. H. B. Meijerink; B. Vermeer en A. G. van Gelder; J. F. Wichman en C. L. de Moei; J. van Leeuwen en A. Smits. Overleden: F. C. Doorenbos, geh.gew. met D. Bloemsma, 82 jr., vr.; M. J, Wij ers, 45 jr., vr.; W, van Amerongen, geh .gew. met G. Wijers, 71 jr., vr; H. B. W. Weijland, 73 jr., m.; A. van Schoonho ven, 69 jr. m.; J. T. Langelaar, 74 jr., m.; J. Veldhuizen, e.v. J. van Engelen burg, 72 jr., m.; L. R. Wentholt, 60 jr., m.; S. H. de Vree, 79 jr., m.; E. Smith, 64 jr, m; J. Bussink, 84 jr., m.; A. J. van Eijk, 61 jr., m.; M. J. C. Besselaar, 68 jr. m.; R. Kok, 81 jr., m.; J. L. Rauw, 26 jr., vr. Op graveren kan gewacht worden. Hoogstraat 28, Veenendaal Drs Griffioen neemt plaats in van mw. Clous RHENEN „Wanneer ik wordt benoemd door de voorzitter van het centraal stembureau tot lid van de gemeenteraad van Rhenen, zal ik die benoeming aan nemen." Dat deelde de heer drs. J. B. Griffioen gistermiddag mede. Der neer Grif fioen staat op de „lyst Clous" op de achtste plaats. Daarom legde hy onmiddellyk na die mededeling uit hoe het mogelyk is geworden dat hy nü al voor benoeming in aanmerking komt. „Dat is heel simpel," aldus de heer Griffioen, „want bij voorbaat hebben de zes kandidaten die boven mij op de lijst voorkomen bedankt of al te ken nen gegeven dat zij een eventuele be noeming tot lid van de raad niet zullen aannemen. Ik heb de voorzitter van het centraal stembureau laten weten dat ik een dergelijke benoeming zal accepte ren en morgen hoop ik mijn geloofs brieven al in te leveren". De heer Griffioen is lid van de PPR Na deze mededeling is alle twijfel om trent de opvolging van mevrouw Clous in de Rhenense gemeenteraad weggeno men. Dr, Griffioen zal vermoedelijk in de raadsvergadering van februari a.s. kunnen worden beëdigd. rw Ned. Herv. Kerk: Oude kerk: 9.30 u. ds. Hiensch, 17.00 u. ds. Wisgerhof. Julia- nakerk: 9.30 u. ds. Hovius van Ede, 17.00 u. ds. Meijders van Ermelo. Vre- deskerk: 9.00 u. en 10.30 u. ds. Jonger den, 17.00 u. ds. Vroegindeweij. Sions- kerk: 9.30 u. ds. Vos van Amersfoort, 17.00 u. ds. Hovius van Ede. De Hoek steen: 9.00 u. ds, Jongerden, 18.30 u. ds. Wisgerhof. Bejaardencentrum: 10.30 u. ds. Wisgerhof. Veeneind: 15.00 u. ds. Van Viegen, 27 jan. 19.30 u. ds Middelkoop (Zwolle); Dijkstraat: geen opgave. Herv. Gemeente Sola Fide: 10.00 u. ds. Vijzelaar en 17.30 u. jeugddienst geza menlijk met de Geref. Kerk. Geref. Kerk: Brugkerk: 9.00 en 10.30 u. ds. Ferwerda en 17.00 u. ds. Blanken. Petrakerk: 9.30 u. ds. Blanken en 17.00 u. jeugdkapel. Geref. Kerk (Vrijgemaakt): Poortkerk: 9.30 en 17.00 u. ds. Pool. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk: 9.30 en 17.00 u. ds. Biesma. Pniëlkerk: 9.30 en 17.00 u. ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 en 18.30 u. ds. Wink. Geref. Gemeente (Syn.): 9.30 en 17.00 u. leesdienst. 27 jan.: 19.30 u. Rietdijk (R'dam). Ned. Prot. Bond: 10.30 uur. Leger des Heüs: 10.00 u. Heiligingssa menkomst en 19.30 u. Verlossingssa menkomst. Jehovah's Getuigen (NW-gebouw Tuin straat): zo. 09.30 u. openbare verg.; 10.30 u. .,Wachttoren"-studie; dinsd. 19.30 u. Theocr. bedieningsschool; 20.30 u. dienstvergadering. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. Ent Braat uit Scherpenzeel, 6.30 u. ds. G. West- land. voorbereiding H. Avondmaal Vrye Evangelische Gemeente: 10.30 u Deze dienst wordt gehouden in het ds. Versuyvel uit Mechelen, België. Verenigingsgebouw aan de Molenweg. Geref. Kerk: 10.00 u. ds. J. P. Bos met kinder-nevendienst van 5 tot 8 jaar, 18.30 u. ds. J. Ytsma uit Veenendaal. Geref. Gemeenten Uitgetr.: 9.30 en 6.30 10.00 u. ds. J. van ds. O. A. Zuilstra M. (ADVERTENTIE) :jc enorme sortering ï{c eigen landelijke servicèdienst Hc geen voorrijkosten financiering inruil franco levering geheel Nederland grote sortering occasions i'?fvV'V, TECHNICAL ..door service sterk VEENENDAAL: Pr.Bernhardlaan 2*4. tel 08385-11322 EINDHOVEN: Hoogstraat 49. tel. 040-66879 door service sterk In „Centraal Weekblad" van de gereformeerde kerken in Nederland heeft hoofdredacteur ds. J. Overduin te Veenendaal nogal wat kritiek weggegeven op „Palaver", een manifestatie die kort na nieuwjaar in Utrecht werd gehou den. Het thema was jeugd en bijbel en de dag vond plaats onder auspiciën van het Ned. Bijbelgenootschap. Over organisatie en verloop heeft ds. Overduin niets dan lof, maar over de in houd is hy minder te spreken, met name over het op vele punten ontbreken van de boodschap van Gods heil in Christus, dat alleen heilzaam kan functio neren in de beantwoording van het geloof en niet van ongeloof. Prachtige gedeelten werden er voorgelezen uit de Bijbel, maar vol gens ds. Overduin is het niet de be doeling om die te beantwoorden in trwijfel, scepsis en ongeloof. En dat werd meer dan één keer gedaan en door verscheidene artiesten, die er blijk van gaven niet in de Bijbel en in God te geloven. De liedjes van Jules de Corte vond ds. Overduin op zich wel ont dekkend, maar het verschil met bij voorbeeld een ontdekkende preek was dat ze bleven steken in de el lende-kennis. De eerlijkheid die Ju les de Corte ten toon spreidde is te prijzen: hij liet zich niet huren om te zingen van het evangelie, dat hij niet kan geloven. Volgens ds. Over duin neemt dat niet weg, dat de or ganisatoren niet de taak hebben om de ongeloofwaardigheid van de Bij bel te laten bezingen, maar de ge loofwaardigheid. Jongeren worden naar de mening van ds. Overduin in hun sceptische houding tegenover de bijbel en het geloof versterkt door bijvoorbeeld een liedje over het jongleren met bijbelteksten: iedereen haalt er maar uit wat in zijn kraam te pas komt. Inderdaad tekstenjongleurs zijn er en de Bijbel wordt misbruikt, maar door gebruik van de Bijbel hebben miljoenen het eeuwige leven gevonden. Ds. Overduin noemt nog meer voorbeelden op en komt tot de eind conclusie dat als men het volle woord van God ernstig neemt men realistischer is dan Jules de Corte in zijn liedjes, omdat God in Christus het grote commentaar van zijn heilsfeiten gegeven heeft op alle on heilsfeiten. Jules de Corte was zelf een teksten jongleur, die alleen de strijd en niet de overwinning, alleen de vraagtekens en niet het uitroep teken, alleen de eigenwillige gods dienst en niet de zuivere eredienst, alleen de schuld en niet de verzoe ning, de verloren zoon alleen bij het zwijnenvoer en niet in de armen van de vader bezong. Dat is het ernstige bezwaar van ds. Overduin en 'hij besluit met: „Ik sta alleen voor een raadsel, wanneer iemand zich druk maakt voor de Bijbel als de blijde boodschap voor de wereld, geen pijn voelt, als het antwoord van het ongeloof zo'n plaats krijgt die het gekregen heeft. Dat moest mij bij alle waardering voor de goede bedoelingen en de goede elementen in Palaver '71 van het hart. Een mens is niet voor niets dienaar van het goddelijke Woord. Ik zou Jesaja en Paulus eens willen horen wat zij ervan zeggen, om van de Heiland Zelf maar te zwijgen." Ds. Overduin was zelf één van de medewerkers aan Palaver '71. 's Morgens trad hij op in de spre- kershoek naast o.a. dr. J. J. Buskes uit Amsterdam en daar stak hij zijn kritiek op het karakter van de ma nifestatie al niet onder stoelen of banken. In het huisorgaan van de gerefor meerde bond in de hervormde kerk „De Waarheidsvriend" heeft ds. J. J. Poort, legerpredikant in Oisterwijk, Palaver '71 in een met redenen om kleed artikel betiteld als „schanda lig". A.s. woensdagavond wordt in het wijkcentrum „De Hoeksteen" een gemeente-avond gehouden van de hervormde wijkgemeente „De Enge lenburg" te Veenendaal. Tijdens de ze bijeenkomst zal onder leiding van de wijkpredikant ds. A. Vroeginde weij van gedachten worden gewis seld over het onderwerp „de kerk in onze tijd". Woensdag 3 februari zal in het hervormde bejaardencentrum „De Engelenburgh" te Veenendaal een verkoopdag worden gehouden ten bate van een orgel in het wijkcen trum „De Hoeksteen" Momenteel wordt er hard gewerkt om artikelen in te zamelen die tijdens de verkoop aan de man zullen worden gebracht. Intussen is er voor het orgelfonds al ruim 4500 gulden aan baar geld binnen. Een flinke stoot aan dit be drag gaf een gift van 500 gulden, die via de heer J. Gaasbeek binnen kwam. Uitgaande van de kerkeraad van de hervormde gemeente zijn in de wijkcentra De Hoeksteen en De Ontmoeting te Veenendaal zondags scholen begonnen. Elke zondagmid dag om twee uur kunnen de kinde ren daar terecht. De kerkvoogdij van de hervormde gemeente te Veenendaal mag, gere kend naar wat er in de meeste ker kelijke gemeenten tegenwoordig te kort geschoten wordt op het punt van de vrijwillige bijdragen, beslist niet ontevreden zijn. Tot op dit mo ment is de opbrengst over 1970 nog geen 10.000 gulden onder het ge raamde bedrag van twee ton geble ven. Gemiddeld per bijdrage werd ruim 40 gulden geofferd, 5 gulden per bijdrage meer dan in 1969. Tot nu toe is er 8500 gulden bin nengekomen op de noodkreet van de commissie van beheer van de gere formeerde kerk te Veenendaal om te helpen het tekort over 1970 te dek ken. Van de 800 gezinnen en alleen staanden heeft ongeveer de helft op de oproep gereageerd met een (aan vullende) bijdrage. Als de andere helft voor eenzelfde bedrag had ge zorgd was het tekort ruimschoots gedekt geweest, wat nu niet het ge val is. In ieder geval mag de be heerscommissie de wellicht toch de wat bemoedigende conclusie trekken dat de offerwaardige helft meer heeft bijgedragen dan van haar werd verwacht. Op 25 februari wordt in de Johan- neskerk in Leersum een gezamenlij ke gemeente-avond gehouden van de hervormde gemeente en de gere formeerde kerk over een nog nader vast te stellen onderwerp. Daarop volgt een gemeenschappelijke verga dering van de beide kerkeraden op zondag 28 februari over de samen werking in de toekomst. De gereformeerde kerk van Rhe nen telde op 1 januari van dit jaar 908 leden, alles bij elkaar: doop- en belijdende leden. Het aantal doop- en belijdende leden woog zo'n beetje tegen elkaar op. In totaal ging de Rhenense gereformeerde kerk er in 1970 66 leden op vooruit. Ds. J. Ytsma, gereformeerde pre dikant te Veenendaal is beroepen te Assen. De synodale gereformeerde gemeente te Veenendaal bracht een beroep uit op ds. J. van Haaren te Amersfoort. u. leesdienst in het noodgebouw aan de Holevoetlaan. Geref. Gemeenten: 10.00 en 6.30 u. dhr, B. Roest. R.-K. Kerk: 15.00 u. bediening H. Mis in het verenigingsgebouw aan de Ho levoetlaan. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 9.00 u. kand. W. A. de Groot (Goudriaan). Geref. Kerk: 10.00 u. ds. J. Goldschme- ding, 17.00 u. ds. A. M. de Hoogh (Amerongen). Oud. Geref. Gem.: 10.00 en 18.00 u. lees dienst. Geref. Gem. (Syn.): 10.0,0 en 17.30 u. ds. De Ridder (Nunspeet). Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 17.30 u. leesdienst. RENSWOTJDE Ned. Herv. Kerk: 09.30 en 18.30 u. ds. L. v.d. Peut. Geref. Kerk: 10.00 u. ds. Touwen (Ede), 18.30 u. ds. J. C. Jonkers. R.-K. Kerk: zat. 18.45 u. Eucharistie viering in gebouw Geref. Kerk. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. Westland (Scherpenzeel), 18.30 u. ds. Hoius (Ede), Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 u. ds. Aangeenbrug. Oud. Geref. Gem.: 9.30 en 15.00 u. lees dienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 en 15.30 u. ds. v.d. Poel. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: Noort, 18.30 u. (Amersfoort). De Uithof: 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 u. ds. A, de Hoogh. Ned. Prot. Bond: geen opgave. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. dhr. S. Andringa. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 u. lees dienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.00 u. ds. J. van Malenstein. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. B, Koole. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 u. ds. P. M. Brouwer. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.00 u. lees dienst. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 u. dhr. Kommers (Epe), 18.30 u. ds. H. Smits (Ingen). OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 u. ds. Muilwijk. Geref. Gem. Syn.): 10.00 en 18.30 u. ds. J. Karens. Geref. Gem. in NecL: 10.00 en 18.30 u. ds. Van Beek. VEENENDAAL De dienst voor de artsen G. Annot, S. T. Heij, J. H. Kets, H. E. G. Pilon, W. Remme en S .van Voorthuizen wordt waargenomen op zaterdag 23 januari: H E. G. Pilon, Kerkewijk 43, telefoon 12481, 24 janua ri: C. van Voorthuizen, Kerkewijk 43, telefoon 12825. De dienst voor de artsen N. Rijlaarsdam, J. Schilperoort en C. J. Verschoor wordt op zaterdag 23 en zon dag 24 januari waargenomen door G. J. Verschoor, J. G. Sandbrinkstraat 2, te lefoon 12529. Apotheek: Zuiderapotheek, Dr. Slote- maker de Bruineplein 7, telef. 10714. Wijkverpleging: zr. F. Hoogendijk, Ferd. Bolstraat 18, tel. 10217. SCHERPENZEEL Voor artsen wordt de dienst waargenomen voor Scherpenzeel en Woudenberg door M. Pon, Nolevoetsplein 291 Scherpenzeel. Tel. 03497-1250. Wijkverpleging voor Scherpenzeel en Renswoude wordt waargenomen door zuster A. C. Hubée, Vijverlaanö, Scher penzeel. Tel. 03497-1441. Beide diensten gelden vanaf vrijdagavond 6 uur tot maandagmorgen 8 uur. Amerongen, Eist en Leersum. Arts: dr. Van Ommeren, Rijksstraatweg 158, Eist, tel. 08377-217. Leersum en Amerongen. Wijkverple ging voor Amerongen: zr. A. Schreur- ders. Kon. Wilhelminaweg 65, Ameron gen. Tel. 03434-1576 tot ma. 8 uur. Voor Leersum: zr. J. Rijlaarsdam, mr. Bosweg 9, Leersum. Tel. 03434-1423. Tot ma. 12.00 uur. Daarna zr. Schreu- ders. (zie Amerongen). Rhenen. Arts: zat. dr. Almekinders, Herenstraat 59, tel. 2432; zond. dr. Rien- stra, Herenstraat 63, tel. 2577. Ederveen, Renswoude en De Klomp. Arts: J. H. Rademakers, Hoofdweg 50, Ederveen, tel. 08387-1201. Opheusden. Arts: de praktijken van de artsen Buddingh, Van Silfhout en Tromp worden waargenomen door dr. Jonker te Opheusden, tel. 08887-393. Kesteren. Arts: de praktijken van de artsen Eikelenboom, Keur en v.d. Veen worden waargenomen door dr. Guépin, Ommeren, tel. 03443-250.

De Vallei | 1971 | | pagina 3