H. Verdouw van Nederlandse Kampeerraad: Sta-caravan moet een eigen plaats hebben in planologie vrij... dan de caravan! Nieuw voor de tuin Britse nonnen gaan aan „public relations" doen Ik kan Palestina niet vergeten" Heer Bommel en de waarde ring Sterilisatie E VANAVOND MORGEN RONOTITIES Eén in de hand Een „naam" Caravan- dócumenten Documentaire over vluchtelingen Ode aan de voetbalsport programmaos UIT DE KERKEN MAARTEN TOONDER STRIP SS TELEVISIE mm TELEVISIE RADIO VRIJDAG 22 JANUARI 19/1 en verstedelijking van het kam- ]j peren hele/straten en wijken van sta-caravans in natuurgebieden zit dat er in? De Nederlandse Kampeerraad, bij monde van secreta ris-directeur H. Verdouw, zegt daar niet zonder meer „nee" op, maar heeft zijn bedenkingen. Op een totaal van 130.000 caravans hebben we nu naar schatting 15.000 sta-caravans, die het hele jaar niet van hiln plaats komen. Dat kan twee aspecten hebben: de verstedelijking van natuurterreinen en een tekort aan ruimte voor de toerkampeerders. De kampeerraad werkt op 't ogenblik aan een rapport over een en ander, dat binnen afzien bare tijd zal worden uitgebracht. Nu is diezelfde heer Verdouw ook de man, die op de persconferentie van de Caravan RAI'71 zei: „Recreatie is de reactie op ons wonen, de reactie op de diefstal van onze privacy". Het sterk in tal toenemende leger van sta-caravanners vindt dan ook wel degelijk begrip bij hem in de poging, de stad te ontvluchten en daarbij een vast plekje aan te houden. Maar het zal de taak van de overheid zijn, te zorgen dat deze affaire niet uit de hand loopt, waardoor overigens het recreatie-èffect van de sta-caravanner zelf ook zou afnemen. Hier dient ac tieve peanologie bedreven te worden, in het algemeen belang en in het be- 't hele land is van lang van de betrokkenen zelf. Aldus de heer Verdouw. Oegrijpelijk is het allemaal wel. Na de oorlog is het kamperen in een ontwikkeling geraakt, die hiertoe moest leiden. Het eenvoudige tentje, de grotere tent, de caravan, tenslotte de sta-caravan op het mooie plekje dat eens was gevonden en dat tot de finitief neerstrijken noode. Aan de andere kant de ondernemer voor wie het verhuren van grond aan sta-cara- vanners een aantrekkelijke zaak is. Hij heeft het vaak toch al moeilijk met zijn wisselvallige bedrijfsresulta ten, die van vele factoren afhankelijk zijn. De sta-caravan is voor hem de ene vogel in de hand, die beter is dan de tien in de lucht, die misschien nooit bij hem zullen neerstrijken. Hoewel* daartegenover staat, dat de toercaravanner meer geneigd is zijn dagelijkse inkopen bij hem te doen, waar ook "winst in zit. Maar goed, voorlopig is de sta-caravan een mooi object voor de terreinbeheerder. Toch komen er steeds meer ondernemingen, die hun aantal vaste staanplaatsen beperken ten gunste van de toerkam peerder. De heer Verdouw heeft de indruk dat hiervan vooral sprake is bij langer gevestigde ondernemingen. Zonder te generaliseren, uiteraard. Eveneens zonder te generaliseren zegt hij, dat bij korter gevestigde onderne mingen vaak de neiging bestaat, zo veel mogelijk „vast" te verhuren. De Caravan-RAI kent verschillen de slogans. Eén ervan is: „Vry.... dan de caravan het hele land is van U!" Als de groei van het cara vanpark in Nederland zó onstuimig blijft doorgaan, is het de vraag of die toevoeging altyd wel zal bleven opgaan.... pV valt niet voorbij te gaan aan het gegeven, dat de sta-caravan er is en dat hij gebouwd en verkocht zal worden, zolang er vraag naar is. Die vraag zal eerder toenemen dan klei ner worden. Blijft de taak, te zorgen dat er adequate voorzieningen komen zonder schade voor het algemene le venspatroon. Die voorzieningen zullen volgens de heer Verdouw nooit mogen liggen in verdere snipperverkaveling door mensen, die een stukje terrein hebben en daar sta-caravans op aan trekken. Dan krijg je inderdaad een doorbreking van de natuur met „vij andige" objecten, die er altijd zuilen blijven staan. Moet er dan geen vrijheid zijn voor iemand, die mogelijkheden ziet om iets te ondernemen? Ja. maar hier geldt toch de oude wijsheid, dat de vrijheid van de één dient op te hou den, zodra de vrijheid van de ander in 't gedrang komt. Dat is hier duide lijk het geval. Een betere oplossing is het uittrek ken van aparte afdelingen van sta caravans op de bestaande kampeer terreinen. Een stap verder is het wan neer de sta-caravan een eigen plaats in de planologie krijgt, een „naam", zoals gebouwen die ook hebben. Dan hebben provincie en gemeente de zaak in de hand, kunnen ze voor waarden stellen met betrekking tot entourage etc. en blijft alles in even wicht. Sommige gemeenten zijn daar al heel ver mee. Die hebben een pakket van bestuurlijke maatregelen, waar mee ze de sta-caravanner niet weren, maar het verschijnsel toch goed in de hand houden. Ts er met dat al nog genoeg ruimte over voor de toerkampeerder? En zal die ruimte er blijven, als het zo doorgaat? De heer Verdouw ziet in het algemene beeld nog genoeg plaats voor de toerkampeerder, maar niet meer op alle gewenste plaatsen en tij den. Wanneer bijvoorbeeld iemand in de kuststreek komt en daar geen plekje indt, zal er in Drente of Gel derland nog wel plaats zijn, maar dat is geen gezond beeld. Je kunt dan niet meer zeggen dat er voldoende ruimte is, want die man wil aan zee zitten en dat blijkt in zo'n geval niet te gaan. Dan botsen wel degelijk de belangen van de toerkampeerder met die van de sta-caravanner, waarbij die laatste toch ook in zijn recht staat. Ook aan deze zaak zal aandacht worden ge schonken in het rapport, dat de Ne derlandse Kampeerraad in voorberei ding heeft. De heer Verdouw doet in afwach ting daarvan een beroep op de zelf discipline van de terreinverhuurders, al houdt hij begrip voor de moeilijk heden in dat vak, immers, het is erg mooi om op de toerkampeerder te wachten, als hij dan ook maar komt.... "l^ast staat in ieder geval, dat de to kampeerder met zijn beweeglijk heid, zijn verlangen naar het onver wachte, een plekje moet houden. Niet alleen voor zijn eigen genoegen, maar ook omdat hij in het toeristische ge heel een waardevolle plaats heeft als de vliegende vogel die er echt bij hoort. En aan de andere kant zal het bij de sta-caravanners nooit zo mogen wórden dat ze in stukjes stad komen te wonen, die op de meest onlogische manieren tegen de kampeerterreinen zitten aangeplakt een zorg voor on ze planologen. Sinds eind 1969 is in het internatio nale caravanverkeer in Europa geen grensdocument meer nodig (uitgezon derd Albanië). Wel is voor caravans met een Nederlands nummerbord, een papier vereist dat bij de terugkeer in Nederland aan de grens getoond moet kunnen worden. Eigenlijk betreft het twee documenten. Er bestaat namelijk een duidelijk onderscheid tussen cara vans met een totaalgewicht van meer of ygaa. minder dan 750 kg. Onder dit totaalgewicht wordt verstaan het ge wicht van de reisklare aanhanger mét toebehoren én bagage. Bedraagt dit 750 kg of minder dan is een zogenaamd identiteitsbewijs vereist. Het wordt verstrekt door de Dienst Invoerrechten en Accijnzen. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor caravans met een totaalgewicht (dus: inclusief toebehoren en alle bagage!) van meer dan 750 kg is het zoge naamde registratiebewijs nodig. Dit kan slechts met medewerking van im porteur of Nederlandse fabrikant worden verkregen. In de regel zal de leverancier van een caravan waarvoor het registratiebewijs vereist is. zelf de formaliteiten behandelen met betrek king tot het registratiebewijs. Hier voor is een bepaald bedrag verschul digd, waarin begrepen de leges. Voor de caravan is verder, net als voor de auto, motorrijtuigenbelasting verschuldigd. Dit is een betrekkelijk gering bedrag dat per jaar zelden meer dan 25,- a 30,- zal zijn. Als bewijs dat de belasting is betaald, dienen twee stukken: 1 het „nummer- bewijs" dat niets te maken heeft met het kentekenbewijs, en 2: de „regi- stratieverklaring" die men vooral niet moet verwarren met het registratie bewijs. LONDEN Twintig rooms-katholie- ke nonnen in Engeland zullen „commu nicatie-zusters" worden. Ze blijven non, maar hun voornaamste taak zal zijn het publiek en de andere religieuzen voor te lichten over wat er gebeurd in de ongeveer 260 congregaties in Enge land. Om dit te doen zullen ze nauw contact onderhouden met kranten, tijd schriften, radio en televisie, kortom zij zullen een persdient vormen. Het idee om „Communicatie-zusters" aan te stellen is afkomstig van zuster Lucy Ennis, in New Yrok geboren, maar in Ierland grootgebracht. Zuster Lucy (63) heeft de perszaken van de congregatie van het kind Jesus behan deld in Harrogate in Yorkshire. Ze heeft geschiedenis gestudeerd en heeft cursussen over massa media ge volgd. Ze zit nooit om een woord verle gen en ze heeft een gezond gevoel voor humor. David Miles Board, hoofd van de R.K. Informatiedienst voor Engeland en Wales, zei: „Zuster Lucy besefte dat er veel gedaan moest worden om de com municatie tussen de nonnen en de mas samedia goed te laten functioneren. Een hoop dingen kwamen niet duidelijk over." Zuster Lucy zelf verklaarde „Zelfs de nonnen wisten niet wat er in andere congregaties gebeurde. We hopen dat dit nu veranderen zal. Er is veel werk te doen, en we zullen ons verder al werkend leren. Een grote moeilijkheid is dat veel mensen denken dat nonnen hun tijd binnen de kloostermuren aan niets dan bidden en onderwijs besteden. Dat weerhoudt veel jonge vrouwen er van om naar 'een klooster te gaan. Ze zien ertegen op om zich aan te sluiten bij mensen die in hun ogen, weliswaar gerespecteerde, maar toch buiten de maatschappij staande vrouwen zijn. We hopen door een betere communi catie duidelijk te maken dat de keuze als non door het leven te gaan betekent dat je voortdurend te maken krijgt met de problemen van de huidige maat schappij". Toen haar gevraagd werd waarom gewone mensen zulke verkeerde ideeën over nonnen hebben, zei zuster Lucy eerlijk: dat komt voornamelijk door de nonnen zelf. Ze hebben een mysterieuze sfeer laten ontstaan over hun levens wijze. Ze hebben nooit serieus nage dacht over public relations, noch over de rol van de pers in het moderne le ven, noch hebben ze ooit de behoefte gevoeld met de pers samen te werken als zich daarvoor een gelegenheid voor deed. Op uitnodiging van de UN RW A (de hulporganisatie van de Verenigde Na ties voor Palestijnse vluchtelingen) en de Wereldraad van Kerken, is een team van IKOR-CVK-televisie naar het Midden-Oosten gegaan om er een film te maken, waarin vooral door middel van kindertekeningen de situatie van de kinderen in de Palestijnse vluchtelingenkampen duidelijk zou worden gemaakt. (Deze opdracht was o.a. te danken aan het internationale succes van de uit Hollandse kindertekeningen samengestelde film „Teken voor Vrede"). Tijdens de voorbesprekingen werd echter steeds duidelijker dat het nodig was om naast die kindertekeningenfilm. een kinderdocumentaire te maken (in de serie „Wat je zegt dat ben jt zelf"), teneinde wat meer de achtergron den en de oorzaken van het leven in vluchtelingenkampen duidelijk te maken aan Nederlandse kinderen. Het film-team bestond uit: Trudy van Keulen (regie), Aart Staartjes (re porter). Mat van Hensbergen (camera) en Ruud de Bruyn (geluid). De mon tage werd verzorgd door Dick Visser. Deze documentaire wordt in twee de len in kleur uitgezonden op zondagavond 24 januari en 31 januari van 19.05- 19.30 uur, via Nederland 1, onder de titel „Ik kan Palestina niet vergeten". Er is gefilmd in het Telesatar- kamp bij Beiroet in Libanon en ook in het voor het televisie-team zo goed als ontoegankelijke Syrië, na melijk in het Sbeineh- en Jarama- nahkamp in Damaskus. (De dag voor de jongste staatsgreep in Syrië ver liet de filmploeg het land). De indruk, die men van die kam pen krijgt is niet in de eerste plaats zielig of tragisch. Uit alles blijkt, dat de kampbewoners die indruk ook niet willen maken; ze zouden dat als vernederend ervaren. Ze werken hard om hun woonruimte goed in orde te hóuden en om hun kinderen er goedverzorgd uit te laten zien. Het leven ziet er heel normaal uit daar: kinderen gaan naar school, de moeders doen boodschappen en als de kinderen weer van school komen, In het programma „Hup Holland Hup", dat de NCRV vanavond om 21.10 uur in kleur via Nederland 1 uitzendt, wordt een muzikale ode gebracht aan de voetbalsport. Behave veel muziek bevat dit pro gramma ook filmbeelden van drie voetballers, te weten Bertus Galden- hove, Roel Wiersma en Rinus Israël, die alle drie als gast aanwezig zijn en zullen worden geïnterviewd door presentator Barend Barendse. Bo vendien hebben zij hun muzikale wensen kenbaar gemaakt, die in drie medleys te horen zullen zijn. Verder krijgt de kijker een ode aan „geplaagde scheidsrechters" en een ode aan „de vrouw van een prof-voetballer" te horen. Het muzikale deel van het pro gramma wordt verzorgd door de volgende vocalisten: Ben Cramer, Dick Rienstra, Jerry Rix, Jaap Stob be, Bram Biesterveld, Rita Hovink, Ciska Peters, Irene Lardy, Gonnie Baars en Ellis de Liefde. De muzika le leiding heeft Harry de Groot. NEDERLAND I 18.45 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journaal. 19.05 E.O.: Van hart tot hart, pro gramma voor de zieken. 19.15 Nader bekeken: De Wereldraad van Kerken. 19.40 Van hart tot hart (vervolg). 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.21 NCRV: (K) Please Sir!, TV- serie. 20.45 Hier en Nu: actualiteitenru briek. 21.10 (K) Hup Holland Hup: een mu zikale ode aan de voetbalsport. 22.10 Farce Majeure, satirisch pro gramma.* - 22.35 Psalter: een programma in woord en toon over psalm 23. 22.40-22.45 NOS: (K) Journaal. NEDERLAND II 18.45 NOS: (K) De Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journaal. 19.05 Ter Visie: parlementair en po litiek weekoverzicht. 19.30 VARA: (k) Charlie Brown en het kleine grut, tekenfilm. 20.00 NOS: (K) Journaal. 20.20 VARA: (K) Mannix - Privé- detective, TV-serie. 21.10 De Ombudsman. 21.35 (K) Kort en Klein: amusement sprogramma. nemen ze huiswerk mee. Tot zover is alles bedriegelijk herkenbaar. Maar achter deze uiterlijkheden leeft een- heel geladen mentaliteit. De vluchtelingen zijn vooral de mensen geweest, die in de grote po litieke conflicten, welke boven hun hoofd werden uitgevochten, tussen wal en schip zijn geraakt en slacht offer zijn geworden. (Volgens UNR- WA-igegevens waren er op 1 januari 1969 1.375.000 vluchtelingen, waar van er 552.000 in kampen leven. In Libanon leven er 86.000 in kampen, in Syrië 27.000). Een groot gedeelte van hen behoort tot de groep, die sinds '48 in een kamp leefde en sinds '67 weer uit dat kamp naar een ander kamp is gevlucht. Het ergste wat hun zou kunnen overkomen in deze situatie is: gete- tenheid en doffe berusting. Daarom kunnen zij Palestina niet vergeten, want „Palestina vergeten" betekent zichzelf als volk verloochenen, de eigen identiteit en waardigheid ver liezen. Als zij niet blijven verlangen naar een beter menswaardig be staan. vervallen zij definitief in het uitzichtloze bestaan van de ver schoppeling. Dat is de reden, dat er in die kampen zo enorm intensief gewerkt wordt aan een training in „zelfvertrouwen". Dat houdt ook een militaire training van de jeugd in, die naar onze begrippen overtrokken militairistisch is; maar dat komt dan ook doordat ze in een positie zijn gebracht waarin hun weinig meer overblijft dan hieraan vast te hou den. In datzelfde kader past ook hun indrukwekkende leergierigheid en ambitie in de scholing. Hierdoor werken de Palestijnen zich op tot één van de intellectueel verst ont wikkelde volken van het Midden- Oosten. Dat is op zichzelf geen oplossing van het probleem, maar misschien is het wel materiaal voor een oplos sing. Het gaat erom dat zij allereerst erkend worden: niet als slachtoffers maar als medebepalend voor de ge schiedenis van het Midden-Oosten, dat er mét hen en niet over hen beslist wordt. 22.15 Een kleine uur: U, presentatie van mensen en hun meningen. 22.55 NOS: (K) Journaal. 23.00-23.30 TELEAC: Studeren - les 2 (herh). DUITSLAND I (Regionaal programma: NDR: 18.00 (K) Sportjournaal. 18.30 (K) Actualiteiten. 18.45 (K) Zandmanne tje. 18.55 (K) Nordschau-magazine. 19.26 (K) Arbeitsgericht, TV-serie. 19.59 Programme verzicht. WDR: 8.20-8.45. 10,20-10.45 en 12.10-12.35 Schooltelevisie. 18.00 (K) Woobinda, jeugdserie. 18.30 (K) Voor de kleu ters. 18.40 (K) Actualiteiten en nieuws. 19.25 (K) Amusementspro gramma. 20.00 (K) Journaal, weero- verzicht en wintersportberichten. 20.15 (K) Filmreportage. 21.00 (K) Reportage uit Bonn. 21.25 (K) Der 7. Sinn. 21.30 (K) Twen-Police, TV- serie. 22.15 (K) Journaal, weerover- zicht en wintersportberichten. 22.30 (K) Der Attentuter, TV-spel. 24.00 (K) Journaal. DUITSLAND II 18.05 (K) Actualiteiten en muziek. 18.40 Amusementsquiz. 19.10 (K) Königlich Bayerisches Amtsgericht, TV-serie. 19.45 (K) Nieuws, actuali teiten eji weerbericht. 20.15 Eurovi sie: Aktenzeichen: XY... ungelöst - de recherche vraagt om hulp. Aan sluitend: kort nieuws. 21.15 (K) Showprogramma. 22.05 (K) Nieuws, weerbericht en wintersportweerbe richt. 22.20 Aktenzeichen: XY... un gelöst. 22.25 (K) Protestantse uitzen ding. 22.40-23.25 Filmkroniek. WM mmmmm mm m Ter gelegenheid van de vakbeurzen Tuin en Park en Karwei heeft de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs vanmiddag een noviteitenshow geor ganiseerd. Op de foto een aantrekke lijk nieuwtje voor de tuin, een sierbe strating in relieftegels van 40 x 40 cm. Ned. Herv. Kerk Beroepen door de Generale Synode tot predikant voor bijzondere werk zaamheden (geestelijk verzorger v. d. stichtingen Het Hoogeland en Huulen- oord te Beekbergen) M. J. v. d. Ende te Diepenheim te Dokkum T. Poot te Groningen te Rouveen P. H. van Harten te Molenaarsgraaf te Oos- termeer en Eestrum J. L. Ravesloot te Veen te Stolwijk (wijkgem. II) kand. H. Vreekamp te Houten. Bedankt voor Alblasserdam J. I. J. Knottnerus te Rotterdam-Delfshaven. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Gouda A. C. Mooy te Enschede. Beroepen te Marum Tj. Ausma te Lexmond-Ameide. Geref. Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Zwijndrecht-Groote Lindt: J. de Feijter te Hoogezand-Sap- pemeer. Christelijk Gereformeerde Kerken Beroepen te Murmerwoude kand. D. J. van Vuuren te Doornspijk. 7086 Tegen de middag bereikte de Oude Schicht de Zevenpiek, waar volgens het weekblad-artikel een banjervogel was gezien. Het ritje had heer Bommel goed gedaan en hij stapte veerkrachtig uit het voertuig, terwijl hij de verrekijker aan de ogen bracht. „Nu eens kijken", sprak hij. „We heb ben nog maar een paar uur voor het don ker wordt en daarom moet er flink wor den aangepakt. Als jij nu vast het tafel kleed uitspreidt en de bordjes klaarzet, zal ik de omgeving onderzoeken. Eens even kijken Hij stelde zijn instrument scherp en liet zijn blikken over het onvriendelijke berg landschap glijden. De wind floot klagend om de bergtoppen en deed zijn jaspanden fladderen, terwijl donkere wolken over de hellingen trokken. Toen de waarnemende heer dan ook niets dan grauwe steenmas sa's voorbij zijn lens zag trekken en geen enkel teken van leven bespeurde begon zijn belangstelling al spoedig te tanen. „Zelfs geen mus te zien", mompelde hij misnoegd. „Het is, dat de jonge vriend hier er pret in heeft; maar voor een heer, die het grote zoekt is er geen eer te beha len. Dat hele artikel is natuurlijk alleen maar sensatie. Ik stel voor om nu een kleine verversing te gebruiken, en dan Op dat ogenblik slaakte Tom Poes een luide kreet. „Pas op!" riep hij. ..Achter u!" Heer Ollie wendde zich geschrokken om, en de kijker ontsnapte aan zijn krach teloze vingers. NEDERLAND I 10.00 TELEAC: Oppervlakte, volu me, raaklijn, les 3. 10.30-11.00 „En frangais", les 3. NEDERLAND II 11.55-16.15 NOS: Europese schaatskampioenschappen in Hee renveen. DUITSLAND 1 10.00 (K) Nieuws. 10.05 (K) Jour naal van gisteravond.- 10.30 (K) Showprogr. 11.25 (K) Die Umschau. 12.05 (K) Filmreportage. 12.50 (K) Internationaal persoverzicht. 13.00-13.30 (K) Journaal. 14.25 (K) Nieuws.14.30 Fest der Frankfurter Sportpresse. 15.00 (K) Okidoki. 15.30 (K) Muzikaal amusementsprogram ma. DUITSLAND II 13.45 (K) Progr.overzicht. 14.15 Amusementsprogr. 14.58 Nieuws. 15.00 Voor de kindeken. 15.30 (K) Natuurfilm. 15.50 (K) Eurovisie: Skiën - Internationale Hahnen- kamm-wedstrijden in Kitzbühel. HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het le vende woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor: semi-klassieke muziek (gr). (7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws. 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum lauda- mus: gewijde muziek. 8.30 Nieuws. Mary Hopkin, het populaire zangeresje uit Wales, vanavond op Duitsland 2 om 21.15 uur te zien en te horen als gaste in de tv-show van haar landgenoot Rolf Harris. De eerste uitzending die de VA- RA-rubriek „Een klein uur U" aan de sterilisatie van de man als me thode van geboortebeperking wijdde, heeft zoveel reacties opgeleverd, dat er vanavond nog een tweede volgt (Nederland 2, 22.15-22.55 uur). Door de vrouwenarts dr. A. M. C. M. Schellen uit Sittard zal in dit pro gramma van Koos Postema echter ook over de sterilisatie van ,de vrouw worden gepraat. In het Gelders programma van de RONO is vanavond een. vraagge sprek te beluisteren met mevr. P. J. van de Lustgraaf in Arnhem over de mogelijkheden voor jeugdige stu denten betreffende uitwisseling met Amerika. Dit programma-onderdeel „van huis en hof" staat onder redactie van Ria Spenkelink. In hetzelfde programma, bespreekt Willy van Oss het boek „Mijn leven een uitdaging", dat werd geschreven door de heer Hans Bergman, een be woner van Het E)orp in Arnhem. 8.32 Voor de huisvrouw. 9.00 Theolo gische etherleergang. 9.35 Gymnas tiek voor de huisvrouw. 9.45 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: koor zang en Fanfare-orkest. 10.15 (S) Cleveland Orkest: klass. muziek (gr). 11.00 Nieuws. 11.03 De blauwe revo lutie, lezing. 11.15 Solarium - een hoogtezonprogr. voor iedereen. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Zonder grenzen: rubriek over missie en zen ding. 12.10 Uit Balans. 12.14 Markt berichten. Overheidsvoorlichting 12.16-12.26 Vast en zeker. Een pro gramma van het ministerie van so ciale zaken en volksgezondheid. Re dactie: Claude Belloni en Ton Mar seille. 12.26- Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Vliegende schijvengrammofoonplatenprogr. voor de militairen. KRO: 14.00 (S) P.M. - een weekblad met veel plaat jes. (16.00-16.02 Nieuws). NOS: 16.30 Inzet, een programma over amateu ristische muziekbeoefening. HIRO: 17.00 Hiro Magazine met Gasten van de week. KRO: 17.30 (S) Echolood: lichte grammofoonmuziek. Politieke Partijen: 18.19 Uitzending van de Anti-Revolutionaire Partij. KRO: 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. 19.00 Musicerende dilettanten: koor zang. 19.30 (S) In de volksmond: volksmuziek. 20.00 In antwoord op uw schrijven...: verzoekplatenprogr. 22.00 (S) Kursief, een progr. dat schuin tegen de dingen aankijkt. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Goal...!: een muzikaal sportprogramma met commentaren, reportages en gekruide nieuwtjes. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtend gymnastiek. 7.20 (S) Z.O.: gevarieerd progr. 7.33 Van de voorpagina; 7.54 VPRO: Deze dag; 8.00 Nieuws; 8.13 Actualiteiten; 9.35 Waterstanden; 10.10 Voor nu en later, gesprek. 10.30 Zaterdag informatie: VAR A's mu ziek en informatieshow met om 11.00 Nieuws en om 12.00 Sport. 13.00 Nieuws. 13.11 VARA-Varia. 13.13 Actualiteiten. 13.23 (S) Dit is het be gin...: jongerenprogramma. 14.30 (S) Radio Jazz Magazine. NOS: 15.00 Frans - Duits - Engels: eèn luister programma. 16.00 Nieuws. 16.03 (S) Hobbyscoop: een populair program ma over electronica. VARA: 16.15 (S) De Staalkaart. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Actualiteiten. 18.20 Lieve Tante Truus: licht pro gramma. 19.05 (S) Uit eigen huis: studio-opnamen. 19.30 Nieuws. 19 35 De Scala 1918-1926 (gr.). 20.05 (S) Nederlandse Chansons met orkest begeleiding. 20.30 In gesprek met de heer W. Sandberg: herinneringen. 21.00 Serenade: klassiege en moder ne muziek (op'n.). 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Driester: actueel programma. 23.15 (S) Piggelmee: ac tueel programma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III NOS: 9.00 Nieuws. 9.03 Gevol machtigd: verzoekplatenprogramma. KRO: 10.00 Nieuws. 10.02 Djinn: ge varieerd programma. (11.00 en 12.00 Nieuws). NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03-18.00 Thialf - Heerenveen: re portages Europese Schaatskam pioenschappen voor heren, afgewis seld met muziek. (14.00, 15.00, 16.00 en 17.00 Nieuws).

De Vallei | 1971 | | pagina 8